e 9 mmm )ames Tevoko winnen Buitentoernooi Dijkema wintin Eenrum SVO kan promotie al bijna vergeten Voetbalkampioenen voor de gek gehouden i/an Elk beste renner in 1974 telling Bloedmooi .TEXELSE COURANT' Meiden Texel'94 winnen toernooi f i «L [ÉM v- iIa-- j*# Zwarte band voor Nico Waerts Geslaagd Silve Schoorl eerste op NK Overlegorgaan Sportverleden Van Rijsselberghe in middenmoot bij EK surfen WOENSDAG 19 MEI 2004 .X .-.w* I dames van Tevoko behaalden een opvallende eerste plaats. IFoto Joop Rommets) lt eerste team van Tevoko heeft It33ste 'eigen' Buitentoernooi bij Idames gewonnen, dat zaterdag izondag op speelterrein Het Vier- |nte Stuk aan de Ploegelander- g in de Dennen werd gehouden, rrassend, want de Texelaars karnen uit in de derde divisie, de laarste poule van het toernooi. Lt is een klasse hoger dan nor- bal. Ivoko moest afrekenen met zes te- Jnstanders De andere poules be enden bijna allemaal uit acht ploe- i, maar door twee late afzeggingen Jkte het aantal deelnemers van 144 |ar 142. Nog steeds zeer respecta- |l Volgens Piet Keijzer, één van de lanisatoren van het eerste uur. ko len volleyballers hun beloften over It algemeen na. 'Natuurlijk zijn er Jleens afzeggingen, maar dat ge- lurt bijna altijd ruim van te voren, zodat we het programma nog ge makkelijk kunnen aanpassen.' Het Buitentoernooi, dat onder ideale weersomstandigheden werd ge speeld, kende over het algemeen weinig problemen. Afgezien van een paar gekneusde enkels en ander licht ongerief, waren er weinig blessures te betreuren. Het 'enige opvallende feit' was volgens de organisatie dat de riolering onder het terrein verstopt raakte. Het probleem werd adequaat aangepakt door EHBO'er Jan Kooi, die in het dagelijks leven werkzaam is bij Gemeentewerken. Hij reed naar Den Burg om de kolkenzuiger op te halen, waarna het ongemak binnen de kortste keren was verholpen. De prijzen werden zondagmiddag uitgereikt door wethouder Annie Hm, die zich met name onder de indruk toonde van de opruimerige aard van de volleyballers. Eindstanden Heren derde divisie 1.Meppers, 2 Polleboys, 3 Sjorre va Vorre. Heren eerste klasse A. 1.Ex- vrienden van Bep; 2.Rovoko 1. 3.Harries Top pers Heren eerste klasse B 1 Dikke Mik, 2 De leppels; 3 Goldstar Dames derde divisie 1 Tevoko 12.Mik en prik; 3.Dikke Mik. Dames promotieklasse- 1 Tiggers 2.Queens of the grass, 3 Xenon 1Dames eerste klasse: 1 Knal len met ballen; 2 Devokco 88. 3.PeeZetHa. Heren promotieklasse. 1 Pötke. 2 Bevok 1 3.Heren van Volley Heren tweede klasse A 1 Hr dr ir Teppich, 2.Wammerdt en Co; 3.Tevoko 70. Heren tweede klasse B: 1 .Primo- weer; 2.VCJ 94 1, 3.Japies. Heren tweede klasse C. 1 Blij, bli|, mijn ha; 2 Krovo; 3.Jaap Dames tweede klasse A. 1 ATC A, 2 Bevok 1 3.Savico Dames tweede klasse B 1 Volleybolleys; 2 Smash 68 13.Armixtos Bitches. Heren derde klasse A 1.Torpedo, 2.Eneco 1; 3.NIOZ. Heren derde klasse B: 1 Eneco 2, 2.Kluts 3.Katers. Heren derde klasse C 1 Bourgondisch gebeuk, 2 MVC; 3 TESO Heren derde klasse D 1 Blijdorp 95, 2 Genotsknots; 3.VCJ 94 2. Dames derde klasse A. 1.Katers, 2 ATC B, 3 Ibis meiden Dames derde klasse B. 1.Blijdorp 95, 2.Theeleuten, 3.Slotervaart De wisselbeker voor de overallwinnaar ging naar Eneco 2. Het meidenteam van Texel'94 heeft zondag in Den Oever het Jan Hermans-toernooi gewonnen. De voetbalsters wonnen hun eerste twee wedstrijden en konden zich daarna zelfs een nederlaag permit teren om toch nog de eerste prijs binnen te halen. De wedstrijden duurden slechts twin tig minuten, dus was het zaak snel op voorsprong te komen. Dat lukte in de eerste wedstrijd, die tegen Bergen werd gespeeld, erg goed. Al na zeven minuten slaagde voorstopper Anne Zegers erin de bal uit een corner in het doel te werken. In de tweede helft verdubbelde Asha Mechielsen de voorsprong na mooi voorbereidend werk van Anne Zegers Lotte Koomen kreeg nog een kans op 3-0, maar zij miste. De tweede wedstrijd, tegen Hellas Sport uit Zaandam, was een stuk zwaarder. Toch wist Texel'94 enkele goede kansen te creëren. Vlak voor het einde van de eerste helft werd het 1-0 dankzij Anne Mattner, die de bal voor haar voeten kreeg, met aarzelde en raak schoot. Even daarna scoorde Mascha Nooy ook nog 2-0. In de tweede helft was het oppassen ge blazen voor de Texelaars, want de spitsen van Hellas braken zo nu en dan gevaarlijk uit. Vijf minuten voor het einde was keepster Marit Tuitman kansloos op één van hun inzetten (2- 1). Daarna werd het nog erg span nend en moest de verdediging van Texel'94 een paar keer stevig ingrij pen om de kleine voorsprong vast te houden Omdat de concurrenten tegen elkaar met verder kwamen dan een gelijk spel, was Texel'94 na deze twee ze ges al zeker van de eindoverwinning. Toch wilden ze ook de laatste wed strijd, tegen de organiserende vere niging Wiron, nog erg graag winnen. Dat lukte met. Want in de eerste helft ging de Texelse verdediging met slor dig spel in de fout en profiteerde Wiron meedogenloos. Daarna moes ten de Texelaars er hard voor werken om niet op een nog grotere achter stand te komen. Dat lukte, maar veel kansen kreeg Texel'94 zelf ook niet, waardoor het 1 -0 bleef. Kees Dijkema uit Oost is zondag winnaar geworden van de Grote Prijs van Eenrum door van alle tweehonderd deelnemers aan deze ronde voor historische mo torfietsen het regelmatigst te rij den. Daarmee liet Dijkema zelfs oud-kampioen Aalt Toersen achter zich. Ook in zijn eigen pre 50- klasse behaalde Dijkema een eer ste plaats. Dijkema is juist begonnen aan zijn tweede seizoen klassiek motorracen bij de Historische Motorsport Vereni ging. Bij deze wedstrijden gaat het met alleen om snelheid, maar ook om regelmatig rijden. Dijkema rijdt op een Engelse Velocette MOV 250 cc uit 1938, zonder achtervering en met openliggende kleppen. Geen snelle, maar wel een betrouwbare motor. Na vorig jaar voornamelijk vijfde plaatsen te hebben behaald, op races op af gezette wegen en industrieterreinen, wierpen de technische verbeteringen aan zijn motorfiets op de wegbaan van een kilometer in Eenrum hun vruchten af. Nico Waerts van budovereniging Shima heeft zaterdag in Berg ambacht zijn zwarte band gehaald. Na een jaar trainen slaagde hij voor het praktijkexamen karateleraar A. Ook zijn trainingspartner Jeroen Hendriks uit Den Helder slaagde met goede cijfers. Aan de danexamens, georganiseerd door de Stichting Ka rate Nederland, deden elf kandidaten mee. Voor het eerst in haar geschiedenis (als fusievereniging) heeft Texel'94 een juniorenkampioen afgeleverd in de 1ste klasse Het betreft C1, dat bijna ongeslagen afgelopen week een feestje te vieren had. Voor de jon gens zelf was de titel een volslagen verrassing, want onder valse voor wendselen waren ze naar het sport complex gelokt voor het spelen van een beslissingswedstrijd tegen BKC. Wat zij niet wisten, was dat de leiding er al anderhalve week van op de hoogte was dat de tegenstander strafpunten opgelopen had, waar door Texel'94 niet meer te achterha len was. Omdat de leiding het niet vond passen om de spelers telefo nisch te vertellen dat ze kampioen waren geworden, werd besloten ze voor dé wedstrijd van het seizoen te laten opdraven. Pas tijdens de wedstrijdbespreking, toen postbode en Texel '94-lid Gerrie Plaatsman met een 'spoedbrief van de KNVB' ten tonele verscheen, kregen de hypernerveuze jongens in de gaten dat ze in de maling waren genomen. De ontlading was, vanzelfsprekend, groot. Na de felicitaties, champagne en het uitdelen van de door bloemis terij Bert van der Wal beschikbaar gestelde bloemen kon het team zich tegoed doen aan een door slagerij Hans Beverdam verzorgde barbecue. Dat de spanning er bij de meesten nog wel uit moest, was te merken aan het partijtje voetbal dat tijdens de barbecue spontaan ontstond. Ma Rodenburg van ijsboerderij •ra bij De Cocksdorp heeft het ■ma voor gediplomeerd ijs- ireider behaald. Ze volgde daartoe mopleiding bij de Stichting Vakop- idmg Horeca in Wagenmgen. )denburg wil zich op het familiebe- ijfwaar ze werkzaam toeleggen op uitbreiding van het assortiment en idermeer ook ijstaarten maken. De Texelse Silve Schoorl is zater dag in Ermelo met haar pony Genesis kampioen geworden in het door het Nederlands Rijpaar den- en ponystamboek (NRPS) georganiseerde kampioenschap. Silve Schoorl, lid van de ponyclub de Kleppertjes, kwam uit in de klasse _M1 en wist in twee dressuurproeven de meeste punten te veroveren. De ba sis voor het kampioenschap legde zij in de eerste proef, waar een score van 170 punten goed was voor een eerste plaats en twee winstpunten. In de tweede proef moest zij één con currente voor laten gaan, maar zelfs deze tweede plaats (162 punten en 1 winstpunt) was voldoende om als eerste te eindigen in het totaalklasse ment. Bea Dekker, instructrice van Silve Schoorl. wist de prestatie van haar pupil met te evenaren. Zij vertegen woordigde met haar paard Revanche de Waddenruiters in de klasse M1. Het lukte haar niet een hoge plaats te behalen; ze eindigde zonder prijs of winstpunten. cv;;x;. De kampioensfoto van de C1-junioren van Texel'94. Met op de bovenste rij van links naar rechts: trainer/coach Jan den IJzerman, Matthijs de Lugt, aanvoerder Pieter Cupido, Niek van Egmond, reserve-doelman Alexander Smit, Jimmy Vlaming, Jeroen Backer, Dennis Ponniah, Renzo v/d Berg, Remco Boogaard, Baruch Coutinho en begeleider Joost Coutmho. Onderste rij van links naar rechts: Hidde Struick, Jonas Leenhouts, Yvo Barends Miko Honingh, Michael Noorlander, Rick den IJzerman en Ebib Muric. Het Overlegorgaan van het nationaal park Duinen van Texel vergadert don derdag 27 mei vanaf 13.15 uur in de raadszaal in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer het verkeersplan nationaal park, de handhaving en evaluatie van de proef met kitesurfen en de bezwaren tegen uitbreiding van vliegveld De Kooi|. De vergadering is openbaar en duurt tot 15.30 uur. Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele- jenheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere svenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het wielerkam- ïioenschap in 1974. vijftien rondjes van 2,7 kilome- over Zuid-Haffel te hebben af- !le9d. ging de toen 21 -jarige Leen n Elk op zondag 5 mei 1974 ze- gierend over de finish in het ubkampioenschap van de xelse wielervereniging. De con ventie kon niet tippen aan zijn "dtijd van 1.09.05 minuten en »'9de op ruime afstand. Dirk Bak- rwerd tweede op 1.10 minuten, Bns Koorn had zelfs vier minuten *er nodig. 1 kan Van Elk zich er dertig jaar ter niet meer van herinneren, maar kan zich wel indenken hoe de race zijn verlopen. 'Vijftien keer het Jterweggetje op, ik demarreerde 1 zo lang tot ze er af lagen. Dat ied ik altijd, want Hans Koorn was •n veel betere sprinter dan ik. Die is zo link als een looien deur. Hij afzitten en reed alleen maar ach- i®. maar op het laatste moment lrdje gepakt.' h Elk was als junior een veelbelo- "'de renner. In 1971 en 1972 deed mee aan wedstrijden waarin de jeugd van Nederland actief reed met jongens die later ln de Tour de France meededen. Jo aas- Adrie van Houwelingen, die 3ren echt heel goed.' Toen de 'xelaar in militaire dienst moest, ede progressie eruit. 'Ik moest maar lopen, lopen, lopen. Ik m|jn fiets wel mee, maar ik had _av°nds de energie met meer om petramen. Ik had gehoopt in de er|andse militaire ploeg te ko- in'71aar maa'<te 9een schijn van ^'eef Van Elk ook nadien meer "verdienstelijk rijden. Zijn topjaar e renners zonder licentie be- leefde hij in 1984, toen hij als lid van de regionale ploeg Jan Jansen Ne derlands kampioen werd op het on derdeel ploegentijdrit. Bovendien won hij de Ronde van Wieringen en de Ronde van Den Hoorn. Bij de Tour de Lasalle in Den Helder werd hij tweede. Volgende maand krijgt Van Elk een herkansing, wanneer er in de marinestad ter gelegenheid van de vijftigste editie een speciale vete- ranenronde wordt gehouden La chend: 'Alleen krijg ik dan wéér te maken met Hans van der Sloot, van wie ik twintig jaar geleden niet win nen kon.' Overigens viel er bij het wieler kampioenschap in 1974 heel wat te beleven, zo blijkt uit het wedstrijd verslag van de Texelse Courant van 7 mei van dat jaar. Er deden zich en kele valpartijen voor, waarbij Sieb de Boer - 'met niet ernstige verwondin gen' - werd uitgeschakeld. 'Sjors Jimmink verspeelde beide wielen van zijn gloednieuwe fiets' en 'favoriet Peter Tromp zag zijn kansen op de titel vervliegen toen bij een valpartij zijn derailleur defekt raakte. Van een geleende andere fiets raakte een band lek, zodat Tromp met een derde rijwiel, geleend van Wim Koorn, de finish passeerde en bij de geklass- eerden toch nog zesde werd Een handicap was het volgens de verslaggever dat het parcours niet voor ander verkeer was afgesloten. 'Het autoverkeer werd als hinderlijk ondervonden. Het bestuur van de club hoopt dat het toch nog eens mogelijk zal zijn ergens over een af gesloten circuit te beschikken, zoals de Helderse wielervereniging, die gebruik maakt van een stuk industrie terrein zonder doorgaand verkeer.' li leen ld Tweede blad Texelse Courant, dinsdag 7 me» 1974 Itilikumimifii li \;in Clubkampioen Leen van Elk werd in een 'speciale kampioenstrui' gestoken, meldt de Texelse Courant van 7 mei 1974. Adriaan van Rijsselberghe is bij de Europese kampioenschappen windsurfen, die van 9 tot en met 15 mei op het Gardameer in Italië wer den gehouden, in de middenmoot geëindigd. De 19-jarige Texelaar legde in een veld van 160 deelne mers na twaalf races beslag op de 54ste plaats. Van de 53 surfers die boven hem ein digden, kwamen er zes niet uit Eu ropa - maar uit Amerika, Australië en Argentinië - zodat Van Rijsselberghe in de officiële eindstand als 48ste is gerangschikt. Hij was zesde Neder lander. Het kampioenschap werd gewonnen door Wojtek Brzozowski uit Polen. Antoine Albeau uit Frank rijk werd tweede, Andrea Cucchi uit Italië derde. De talentvolle Van Rijsselberghe was zelf zeer te spreken over zijn klasse ring. 'Ik vaar nu tussen de volwasse nen. Bovendien was het deelnemers veld erg sterk. De mensen die boven mij geëindigd zijn, horen daar ook echt te staan.' Toch leek hij aanvan kelijk op een nog betere klassering af te koersen. Op de eerste dag ein digde hij eenmaal als negentiende en als dertiende en was hij zelfs eenmaal tiende. 'Maar daardoor werd ik een beetje zenuwachtig en maakte ik een paar foutjes, waardoor ik wat terug zakte.' Van Rijsselberghe hoopt komende maand zijn ClOS-studie af te ronden en is van plan zich daarna een half jaar lang volledig op het surfen toe te leggen. 'Ik wil proberen bij de echte top te komen. Misschien dat ik een trainingsstage in het buitenland ga volgen.' Komend weekeinde doet hij mee aan de Nederlandse kampioen schappen in Bruinisse. w Bel grolH 0800 BLOEDBANK |L<UUM| Son-juln HWtfjonl SVO kan promotie naar de zesde klasse na één wedstrijd in de nacompetitie al bijna vergeten. De Oosterenders verloren zondag de eerste wedstrijd tegen Vesdo op eigen veld met 2-5 en hebben nu morgen in de tweede ontmoeting in Schagerbrug wel een heel groot wonder nodig om alsnog verder te gaan. Oosterend beleefde een slechte zon dag. Trainer Jitze Beintema moest het stellen zonder de geroutineerde spit sen Ad Guldemond en Sil van Dijk, waardoor de ploeg bijna geheel vleu gellam werd. Maar zeer zelden werd een fatsoenlijke aanval opgezet, ook al doordat de vechtlust die Oosterend normaal zo kenmerkt ver te zoeken was en de slag om het middenveld werd gewonnen door Vesdo. Eigen lijk leek mets erop te wijzen dat SVO de belangrijkste wedstrijd van het seizoen speelde. Het was alsof de toeschouwers dat hadden voorvoeld, want er stonden er maar weinig langs de kant. Al na een half uur leek Oosterend bijna kansloos. Vesdo. dat in de re guliere competitie samen met de thuisploeg op de tweede plaats was geëindigd maar beide onderlinge wedstrijden had gewonnen, speelde evenmin groots, maar liep binnen een half uur uit naar een 0-2 voorsprong. Pas toen Eddy de Vries de Oosteren ders met een mooie vrije trap vanaf grote afstand een tegendoelpunt had bezorgd (1 -2), keerde de hoop weer een beetje terug. In de tweede helft ging het echter al leen maar slechter. Al direct in de beginfase werd Oosterend vastgezet op eigen helft en toen keeper Marco Drijver na vijf minuten de bal zomaar in de voeten van een tegenstander plaatste, bouwde Vesdo de marge weer uit naar twee doelpunten, waarna het een paar minuten later ook nog 1-4 werd Dat Vesdo evenmin een wonderploeg heeft, bleek in het vervolg, want toen Oosterend iets meer risico nam, rea geerde ook de verdediging van de gasten af en toe paniekerig. Ook de anders zo betrouwbare keeper van Vesdo ging niet vrijuit, toen hij de bal bij een vrije trap van Eddy de Vries liet glippen en deze tot zijn ontsteltenis over de doellijn zag gaan. Hij pro beerde nog te redden wat er te red den viel door luidruchtig te proteste ren bij de scheidsrechter, maar vond geen gehoor (2-4). Net toen Oosterend zich op leek te maken voor een aardig slot van de wedstrijd, sloeg Vesdo voor de vijfde maal toe. De gasten kregen daarbij opnieuw hulp van de ongelukkig keepende Drijver, die bij een niet al te gevaarlijk ogende kopbal bleef staan en toen de bal uit het net mocht gaan halen. Morgen speelt Oosterend in Schagerbrug de return. Alleen bij een overwinning met een verschil van vier of meer doelpunten gaat de ploeg zonder meer door. Is de marge drie treffers, dan volgt een verlenging. In alle andere gevallen mag Vesdo het promotiefeest vieren Een scrimmage voor het doel van de gasten, een zelden vertoond beeld in de wedstrijd tussen Oosterend en Vesdo.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9