Mega-voorstelling Muziek- en Dansschool Shakin' Legends vieren rentree met CD Agenda teso TEXELSE 2 COURANT Toneel en muziek in heemtuin Project OSG nationaal park Spreekuur voor slechthorenden Wat ik zeggen wou. Vissen (j cslaagd Uil oud Papier Hoogwater te Oudeschild Milieuronde TEXELSE^COURA» Ruime voldoende fanfarekorps DEK DINSDAG 8 JUNI 2004 Nagenoeg alle 185 dansleerlmgen (hier onder leiding van docente Klarina Combé) doen mee aan de voorstelling 'Allee in Wonderland'. (Foto Joop Rommets) Het grootste spektakel uit het 45- jarig bestaan van Muziek- en Dansschool Texel. Dat belooft Alice in Wonderland te worden, de jubileumvoorstelling waaraan wordt meegewerkt door nagenoeg alle jeugdige dansleerlingen (185 in getal), 70 muziekleerlingen, docen ten, ouders en andere betrokke nen, samen ongeveer 300 perso nen. Het stuk wordt zaterdag 12 en zondag 13 juni opgevoerd in Bur gemeester de Koninghal. Alice in Wonderland is gebaseerd op het gelijknamige klassieke boek van Lewis Caroll. Omdat het onmogelijk was het hele verhaal uit te beelden, hebben de bedenkers de 'dansbare figuren' eruit gelicht plus een 'raam vertelling' voor de voorstelling be dacht. Belangrijke vragen die in het stuk worden gesteld en beantwoord zijn: wat gebeurt er met Alice, welke avonturen maakt ze mee, wie ont moet ze, wat is droom en wat is wer- Alice steeds. De eerste ideeën kregen ongeveer een jaar geleden vorm. Daarna is kei hard gewerkt, eerst door een kleine groep, later door een steeds grotere. Aanvankelijk hadden vooral de do centen druk werk. Ed de Boer com poneerde diverse muziekstukken, als aanvulling op de muziek van Don Harper uit een verfilming van het boek. Zijn collega's Mathieu Vulto, Claudia Reij en Dyo Wassink schre ven teksten en arrangementen op bekende popsongs. Dansdocenten Roos Bakker en Klarina Combé schreven de choreografie. Drama docente Anneke Berghuis maakte het raamwerk voor het geheel, zodat to neel en dans vloeiend in elkaar kun nen overlopen. Terwijl de repetities begonnen, deden daarnaast tiental len mensen minder opvallend werk achter de schermen. Zo moesten kostuums en decorstukken worden gemaakt en volgden diverse leerlin gen en andere belangstellenden een kelijkheid en waarom groeit en krimpt cursus grimeren, om de professional die voor de voorstelling wordt inge huurd te kunnen bijstaan. De leiding bij alle voorbereidingen was in han den van Imme Wassink (coördinator muziek) en Klarina Combé (algeheel coördinator). Variëteit Volgens directeur Maaike Deckers dient de lustrumvoorstelling twee doelen: 'Stilstaan bij wat er in 45 jaar is opgebouwd en laten zien wat nieuwe mogelijkheden zijn nu langza merhand de wens om Centrum voor Kunst en Cultuur te worden inhoude lijk vorm krijgt.' De school verzorgt anno 2004 niet alleen uiteenlopende cursussen op gebied van muziek en dans, maar ook in drama en beel dende vorming. Deze variëteit is te rug te zien in de voorstelling. De dan sers (die overigens soms ook toneelspelen) en acteurs worden be geleid door een popgroep en een klassiek orkest. De afdeling Beel- De verkorte versie van het stuk Amanda and the widowmaker, dat eerder te zien was tijdens Broadway Den Hoorn, wordt zondag 20 juni nogmaals opgevoerd in de heemtuin bij Oosterend. Het stuk wordt ge speeld door de op Texel met onbe kende Adje Kloos. eerder betrokken bij de Goed Fout Show van Aris Bremer. Op het Broadwayfestival van 2002 speelde zij de solo Een vrouw alleen van Dario Fo. Op het jaarlijks eenakterfestival in Delft ontving zij onlangs voor de derde maal een Delftse Koe voor beste actrice. De solo Amanda werd ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum voor uit geverij De Bezige Bij geschreven door Walter van den Broeck. Hij schreef het indringende verhaal van Amanda, een Zuid-Amerikaanse vrouw, die 25 jaar geleden viel voor de charmes van een Belg. Vooraf gaand aan de receptie op de Bel gische ambassade stelt Amanda zich voor hoe zij haar man, een 'charmeur, hoerenloper en bloedjaloerse' echt genoot daar voor schut zal zetten. Het optreden in de Oosterender heemtuin wordt omlijst door muziek van Matthieu Vulto op bugel. Vulto is werkzaam als trompetdocent op de Muziek- en Dansschool, muziek docent op de OSG en als dirigent van fanfarekorps DEK. Hij improviseert aan de hand van literaire verhalen en oogstte daarmee veel lof bij optre dens samen met Nelleke Noordervliet en Kader Abdullah. Bezoekers van het dubbeloptreden krijgen een lunchpakket om op één van de rustpunten in de tuin op te eten. De voorstelling begint om 15.00 dende Vorming werkte aan de decors die worden gebruikt. De voorstelling wordt twee keer op gevoerd: zaterdag 12 juni (aanvang 19.00 uur) en zondag 13 juni (aan vang 15.00 uur). Kaarten kosten €3,- voor volwassenen en €3,- voor kin deren tot en met 12 jaar. Ze zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de Mu ziek- en Dansschool en bij Nauta Boek in Den Burg en voor aanvang van de voorstelling aan de zaal. uur, bezoekers wordt geadviseerd op tijd aanwezig te zijn. De toegang be draagt €10,-, de opbrengst komt ge heel ten goede aan het onderhoud van de tuin en de Dokter Barnard-singel. Wie gebruik wil maken van de moge lijkheid tot picknicken, dient vooraf te reserveren. Dat kan bij An Barnard of Klarina Combe, tel. 318617. Tweedeklasleerlingen van de OSG kunnen eind deze maand een bij drage maken voor het nieuwe bezoekerscentrum van het nationaal park. De mooiste bijdragen komen daadwerkelijk in het bij EcoMare in gerichte centrum te staan. Het natio naal park houdt in de week van maandag 28 juni tot zondag 4 juli voor de tweede keer een project op de OSG waarbij alle tweedeklassers worden betrokken. De leerlingen gaan een dag op pad in het nationaal park om een bepaald gebied te ver kennen en ze krijgen twee dagen de tijd om in groepjes een onderdeel voor het bezoekerscentrum te ma ken. De presentatie van de werkstuk ken wordt gehouden op vrijdag ochtend 2 juli in de aula van de OSG aan de Haffelderweg Volgens het nationaal park kunnen de leerlingen denken aan onder meer folders, geluids- en beeldmateriaal, vitrine kasten, spelletjes, kinderactiviteiten of door natuur geïnspireerde kunst. In het vorige maand geopende bezoekerscentrum is nog een lege hoek vrij voor de expositie van wer ken van de leerlingen. In samenwerking met de Neder landse Vereniging voor Slechthoren den (NWS) houdt de Stichting Wel zijn Ouderen Texel donderdag van 14.15 tot 15.45 een spreekuur over hulpmiddelen en regelingen voor mensen met gehoorproblemen. Het spreekuur wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan, er zijn geen kosten aan verbonden. Het jaar is 2002:17 strandhuisjes, 17 kunstenaars. Een weekend lang kunst op het strand bij paal 12. Twee duizend bezoekers en de landelijke pers weten te interesseren. Van de zeventien kunstenaars schit terde er één door afwezigheid, een prachtige metafoor voor het kunst beleid hier op Texel. Even dacht ik dat de kunstenaar als enige zijn naam op het huisje had geschilderd. 'Ben Vis sen...?' 'Ken ik niet', dacht ik. Toen zag ik een hengel rechtop staan ach ter de gesloten deurtjes van het strandhuisje. Dat vind ik nou typisch zo'n geval dat sterk overeenkomt met wat zich noemt de adviescommissie Kunst en Cultuur. Men denkt te vis sen, zich bezig te houden met kunst, maar vergeet het allerbelangrijkste werktuig: de hengel. Vergeet dus het juiste beleid te steunen. Resultaat: men vangt bot. Jarenlang een prachtig initiatief, als de gemeenschappelijke expositie ruimte Tusse de Banke, gratis be schikbaar gesteld door de gemeente voor alle Texelse professionele kun stenaars, op de klippen laten lopen. En wie moeten daar voor opdraaien? In eerste instantie natuurlijk het pu bliek, maar daarnaast moeten nu de kunstenaars opeens huur gaan beta len. Kortom, de vis wordt duur be taald. Hopelijk vissen de kunstenaars die geen gehoor hebben gegeven aan de boycot van Tusse de Banke, eind vorig jaar aangemoedigd door kunst enaarsgroep Waantij, achter het net. Dimitri Gazan, Den Hoorn. Adriaan van Rijsselberghe (19) uit de Dennen is in Heerenveen ge slaagd voor de ClOS-opleidmg. Hij mag zich nu sport- en bewegings consulent noemen. Van Rijsselberghe is van plan zich de komende tijd vol ledig op het windsurfen toe te leggen, met de bedoeling de laatste stappen naar de internationale top te zetten. Jacqueline Lindeboom uit Den Burg is aan de Hogeschool Utrecht ge slaagd voor de opleiding tot huid therapeut, met een literatuurstudie van de huidziekte hidradenitis sup purativa. Zij blijft een aantal dagen in de week werkzaam bij een huidkliniek in Leeuwarden. Vijftien jaar geleden traden ze ieder weekend wel ergens op, maar hoe wel de band officieel nooit was op gedoekt, stelden hun gezamenlijke activiteiten de laatste tijd weinig meer voor. 'Zo heel af en toe worden we nog wel eens gevraagd voor een spe ciaal optreden en dan komen we graag, want we vinden het nog wel erg leuk', vertellen Rob Kooiman, Ben Bakker en Hans Hopman. Ze zijn als The Shakin' Legends door organisa tor Marleen Terwindt gestrikt om op te treden op het Texel Country 50's Festival, dat vrijdag 25. zaterdag 26 en zondag 27 juni in Den Burg wordt gehouden. Het belooft inderdaad een 'speciaal' optreden te worden, want om hun 'eenmalige rentree' te vieren, nemen de drie rockers een deel van het concert op en wordt de live-regis tratie als alles goed gaat nog dezelfde avond als CD aan de man gebracht. De productie is in handen van Rikus Kloosterhuis. De vormgeving werd bedacht door Marlon Bruin, in het verleden onder meer ook verant woordelijk voor de naam The Shakin' Legends en het logo van de band. Welke nummers op het schijfje ko men, staat nog niet vast. De band bouwde in haar actieve tijd een uit gebreid repertoire op. Van de ruim 130 nummers zijn er 60 uitgekozen, die deze weken in enkele sessies worden ingestudeerd. De bedoeling is om ze vrijdag 25 juni in Question Plaza allemaal te spelen. 'We begin nen om elf uur 's avonds en gaan door tot drie uur 's nachts Het zijn over het algemeen korte nummers. Als je drie sets van een uur speelt en twee keer een half uur pauze neemt, moet het lukken. Dat is tenminste de theorie', vertelt drummer Ben Bakker. Het zal geen verwondering wekken dat rockabilly - de muziek van groot heden als Chuck Berry, Elvis, Eddie Cochran en Jerry Lee Lewis - de hoofdmoot van het programma vormt. Daarnaast worden uitstapjes gemaakt naar de punk (The Clash) en de muziek uit de vroegste periode van The Beatles. The Shakin' Legends werd in 1985 in Amsterdam opgericht door gitarist Rob Kooiman, bassist Arjen Huisman en drummer Henk Jonker, die alledrie hun jeugd op Texel doorbrachten. Ook toen al bestond het repertoire grotendeels uit rockabilly, met staande drum. Nadat Kooiman weer op Texel was gaan wonen, werd Jon ker in 1987 vervangen door Ben Bak ker. Het eerste optreden in de nieuwe samenstelling, in café Onder de Pomp in De Koog, zullen Kooiman en Bakker zich nog lang heugen. 'Een vent werd zo enthousiast, dat hij kei hard met z'n kop tegen de muur be gon te bonken. De damp stond op de ramen en het was er stampvol. Eigen lijk was het er te druk. Maar ja, dat is rock 'n roll, hé?' Een jaar later werd de plaats van Huisman ingenomen door Hans Hopman, die opmerkelijk genoeg net zelf naar Amsterdam was verhuisd. Tijdens de eerste jaren van het be staan werd de band veel gevraagd. Iedere week werd wel ergens een concert gegeven. Daar zaten meer dere spraakmakende bij. Op een popfestival in Schagen trad The Shakin' Legends op voor zo'n 3000 toeschouwers, tijdens de Jutters- markt in Den Helder was de nog vrij onbekende Marco Borsato één van de andere artiesten, in theater Klif 12 deelden ze het podium met Brigitte Kaandorp en Jan Vos en zelfs traden ze eenmaal in Carré op, al was het met in de grote zaal, maar in de foyer. 'Dat was na de laatste voorstelling van de musical Cats. Speciaal voor de artiesten en voor de andere me dewerkers was een feest georgani seerd en wij waren gevraagd om voor die mensen op te treden.' Hopman: 'Het was mijn tweede optreden met The Shakin' Legends. De eerste keer speelden we in De Pilaar in Den Burg, de keer erop stonden we in Carré.' Met het meeste plezier kijken de drie terug op het festival Back to the Sixties in De Koog. 'Dat waren hoog tepunten. Het publiek was altijd en thousiast en had kennis van zaken. Het was een festival voor liefhebbers, die speciaal voor de muziek naar Texel kwamen.' Wellicht dat het Country 50's Fes tival in Den Burg - waar om meer publiek te trekken voor het eerst ook muziek uit de jaren vijftig wordt ge speeld - dezelfde rol kan spelen als het inmiddels ter ziele gegane muziekfestijn in De Koog. De optre dens worden verspreid over drie da gen. Vrijdagavond zijn er vanaf 22.00 uur optredens in De Zwaan en Question Plaza, zaterdagmiddag valt er op de straten in het centrum mu ziek te beluisteren en zaterdagavond doen bijna alle cafés mee. De afslui ting is zondagmiddag in De Smulpot, met een optreden van Hotrod Sinners. De entree is steeds gratis. Een week voor het festival wordt een compleet overzicht in deze krant ge publiceerd. Dinsdag 8 juni: In het gebouw Eben Haezer van de Texelse baptistengemeente in Den Burg gaat om 20.00 uur een cursus over het lijden van Jezus Christus van start, ledereen is welkom, deelname is gratis. Om 20.00 uur begint in het Eierlandsche Huis in De Cocks- dorp een klaverjasavond. Quilter's Home (Gasthuisstraat 40 in Den Burg) houdt van 19.00 tot 21.00 uur open huis. Te zien zijn patchwork en quilten. In Cinema Texel draaien The day after tomorrow (aanvang 18.30 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (18.45 en 21.45 uur) en Troy (21.30 uur). Woensdag 9 juni: In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te bezichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. Quilter's Home (Gasthuisstraat 40 in Den Burg) houdt van 14.00 tot 17.00 uur open huis. Te zien zijn patchwork en quilten. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.45 uur een open bridgedrive. In Cinema Texel draaien de Nederlandstalige versie van Harry Potter III (aanvang 13.30 en 16.15 uur), In Oranje (13.45 uur), The day after tomorrow (16.00 en 18.30 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (18.45 en 21.45 uur) en Troy (21.30 uur). Donderdag 10 juni: In samenwerking met de Neder landse Vereniging voor Slecht horenden (NWS) houdt de Stich ting Welzijn Ouderen Texel van 14.15 tot 15.45 in de Buureton een spreekuur over hulpmiddelen en regelingen voor mensen met gehoorproblemen. In een tot concertzaal omge bouwde bollenschuur aan de Achtertune in Oosterend begint om 19.30 uur het eerste Promconcert. Met medewerking van fanfarekorps Excelsior, de band Small Buzz, sopraan Karin ten Cate en een gelegenheidskoor van 120 zangers. Kaarten kosten €10,-. Om 20.00 uur begint in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjasdrive. In Cinema Texel draaien Troy (aan vang 18.45 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.00 en 22.00 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijk-straat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde, Ada van Holland straat. Di. 08 Wo. 09 Do. 10 Vr. 11 Za. 12 Zo. 13 Ma. 14 Di. 15 0.50 en 1.35 en 2.07 en 3.10 en 4.10 en 5.20 en 6.37 en 7.40 en 13.16 u. 13.55 u. 14.44 u. 15.45 u. 16.45 u. 17.54 u. 19.00 u. 19.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 13 juni op om 05 14 uur en gaat onder om 22.07 uur; 9 juni laatste kwartier De snelste manier om het Rondje te bekijken is per fiets. Ik heb nog even aan de auto gedacht, maar zag in gedachten weer de lange rijen die jaar in jaar uit al ruim voor Uit en Thuis de bermen vullen. Zou er een andere manier zijn'Niks ervan,meldt Thomas Stiehl in de krant van 28 mei. 'We kennen alle smoezen Zelfs het feit dat ik hém kende, zou me dus niet baten, be greep ik. Na de start ben ik met een noodgang via de duinen richting vuurtoren gekard. Zweet op de kop, maar ik kwam gelijk aan met het eerste zeiltje. Radio Texel maakte er geen melding van, dus bij deze, dat jullie het toch even weten. Niks terras, pakkie fris uit mijn zak en dóór, want Oudeschild wilde ik ook halen. O, wat is in het vuur van de sthjd de verleiding dan levensgroot om het lege pakje met een royaal gebaar voor de wind de dijk op te smi/ten. Diverse blikjes en zelfs een yoghurtpak waren mij voorgegaan. Erbij gooien dan maar? Maar nee, herkende ik in de bonkig bewegende stip achter mij niet Jaap Vlaming op zijn step? En had hij niet pas een milieuprijs uit gereikt aan de Oranje Vesten van De Bolder voor het opruimen van ons vuil? Ik bespeurde in mijn on middellijke nabijheid geen Bolder mens en begreep dat een stukje milieuverantwoordelijkheid nu in mijn eigen handen rustte. Ineens was het Rondje niet zo belangrijk meer. Hier stonden grotere dingen op het spel. Het voortbestaan van Schoon Texel. Het plastic tasje waar eerst mijn jack in zat, werd zwerfvuilzak en tot Oudeschild heb ik het volgehouden: geen blikje meer te zien. Goed voorbeeld doet goed volgen, zegt het spreek woord. Anno 2004 staat het nog steeds in de Dikke Van Dale en De Bolder heeft het gezegde én ons zwerfvuil opgepikt. Nu wij metzi/n allen nog. En Jaap: bedankje niet nodig. Het aureooltje dat ik sinds zaterdag boven mijn hoofd voel zweven, is beloning genoeg. Pien Verberg Vrijdag 11 juni: In De Cocksdorp is van 10.30 13.30 uur de hervormde kei. bezichtigen. In tegenstelling wat gebruikelijk was, is het met te bespelen. In een tot concertzaal om bouwde bollenschuur aan Achtertune in Oosterend bei om 19.30 uur het tweede en li ste Promconcert. Met mede» king van fanfarekorps Excelsior, band Small Buzz, sopraan K ten Cate en een gelegenheids! van 120 zangers. Kaarten koi €10,-. In schouwburg De Kampanji Den Helder begint om 20.15i de voorstelling 'Wonderful live'i Het Groot Niet te Vermijden Sh en Dans Orkest. Na afloop v een extra boot terug. In discotheek de J'elleboog inD Burg draait vanaf 22.00 uur' Demolition DJ, een prominei DJ, die onder meer de talent- wedstrijd Q-Dance won. Ent €8,-. In Cinema Texel draaien Troy (a> vang 18.45 uur), de ondertitel versie van Harry Potter III (19.00 22.00 uur) en The day tomorrow (21.45 uur). Om de drukte de baas te kunne zet TESO deze week geregelde extra boot in. De veerdienst zorgt dan ieder half uur een vaart, zowel vanaf Texel als van: Den Helder. Dat gebeurt dondj dag en maandag van 9.301 16.00 uur, vrijdag van 6.30 l 20.00 uur, zaterdag van 8.301 15.00 uur en zondag van 14.301 20.00 uur. Automobilisten moes desondanks rekening houden rt wachttijden. Die kunnen vrijdag: Texel tussen 9.00 en 14.00 uur in Den Helder tussen 10.00 21.00 uur oplopen tot anderti uur. Zaterdag bedraagt de T 1 schatte wachttijd op Texel tuss 9.00 en 13.00 uur en in Den H der tussen 11.00 en 15.00 uurs half uur. Zondag moet op Te tussen 14.00 en 19.00 uur n verwachting een half uur won) gewacht. En maandag moet Texel tussen 9.00 en 14.00 uur in Den Helder tussen 10.00 15.00 uur mogelijk een half worden gewacht. Nadere inforr tie kan worden verkregen via: 0222-369600 of e-mail int teso.nl. De veerdienst heeft o een eigen website: www.teso.i Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buq Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze odvertentwcontracton »n aanbfedinc*" toe zijn van toepassing de Regelen voor het Adv*"0 wezon van de Stichting ROTA, gevestigd te A zoals gedeponeerd b1! de Kamer van Koophandel brteken te Amsterdam onder nummer 4119869® exemplaar van de Regelen voor het AdvertenW«3 wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar €33,65 32,10 (eutomi* Per jaar 65,60 63,50 (autof** Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. deze divisie', vertelde Vulto. 'Om' te vieren hebben we 's avonds II we weer terug op Texel waren ff gehaald bij Paal 9 en het opgeg' in De Waldhoorn.' Overigens was| juryrapport nog niet beschikt» zodat nog onduidelijk is op onderdelen DEK punten verdien® waar ze bleven liggen. Het korps kende een wat ongeluk start, want nadat verschillende» met de zenuwen in hun ff Gorinchem uit de bus waren ges® bleken de pauken die ter plekke* den gehuurd kapot te zijn. Tc Vulto de jury vroeg er rekening te houden, loste de bespeler, Mah Witte, het probleem provisorisch Het eigenlijke concert verliep daJ zonder moeilijkheden. Bassist Hans Hopman, drummer Ben Bakker en gitarist Rob Kooiman - hier repeterend bij Kooiman thuis - maken vrijdag 25 juni een 'eenmalige rentreeals The ShakinLegends. (Foto Joop Rommets) Het fanfarekorps van DEK heeft zich zaterdag uitstekend geweerd bij een concours in Gorinchem. De Hoornder muzikanten kregen van dejury76,25vande100 punten die kunnen worden behaald. De inde ling in de vierde divisie kwam daar door niet in gevaar. Een opluchting voor dirigent Mathieu Vulto, die het had aangedurfd DEK niet voor de laagste afdeling op te geven, ondanks dat het korps al sinds 1987 niet meer aan een con cours had meegedaan. 'Ik ben er ontzettend blij mee dat we hebben bewezen op onze plaats te zijn in

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2