'Signaal waar we als raad iets mee moeten doen\ 6 'Geen nieuw raadhuis op ijsbaan Geknip$<f Texel: für Gaste kein Arzt... ^0 Van alle kanten Groen Voelsprieten in de samenlevinj .TEXELSE COURANT" Artsenpost in het nieuws in Duitsland Wat ik zeggen wou. \Yat ik zeggen wou. WD Van duplex naar gewoon Stemmingmakerij Muziek in Vliegende Koe ECD: geen boete bij leeg prijsbord bij tankstations Wat ik zeggen wou. Raadhuis (23) Zwcin DINSDAG 8 JUNI 2004 TEXEL. Es ïst eigentlich erae Katastrophe. Zumal vor Be- ginn der Sommer-Saison. Der „Medizimsche Posten" auf der Ferien-Insel Texel wurde ge- schlossen. Grund: Er hatte dieses Jahr rund 20000 Euro Verlust gemacht. Die ortsan- sassigen Hausarzte wollen nicht allein die Verantwortung für die Behandlung von Tou- nsten tragen, meldete die nie- derlanchsche Tageszeitung Te xelse Courant. Touristen, die einen Arzt suchen, müssen sich jetzt an emen der verblie- benen Hausarzte wenden. Dort gingen aber die bereits registnerten Patiënten und Notfalle vor. Andere Hilfe Su- chende müssten nun „abwar- ten, ob sie dran kommen", zi- tiert die Zeitung eme Spreche- rin der Stichting Medische Post De Koog. Die Tourist- Info Texel, von der RP um eine Stellungnahme gebeten, ver wies für Krankheitsfalle auf die örtlichen Hausarzte, damit sei die Versorgung gesichert. Het gezaghebbende Duitse dagblad Rheinische Post besteedde deze week aandacht aan het verdwijnen van de Medische Post op Texel. Het blad opent met de mededeling dat het wel een catastrofe mag heten dat kort voor het zomerseizoen besloten wordt de Medische Post niet te ope nen. 'Touristen, die einen Arzt suchen, müssen sich jetzt an einen derverbliebenen Hausarzte wenden.' Dat zou nog niet zo erg zijn, maar 'dort gingen aber die bereits registrierten Patiënten und Notfalle vor.' Volgens een woordvoerder van de VW, door de Rheinische Post - een van de meest gelezen kranten in Niederrhein en Nordrhein-Westfalen - om commentaar gevraagd, is de gezondheidszorg op het eiland vol doende gewaarborgd door de aan wezige artsen. Dit verwoordt de Post als: 'Die Tourist Info Texel verwies für Krankheitsfalle auf die örtlichen Hausartze'. In het Duits wordt met de term örtlichen Hausartzen echter eer der de huisarts in de (eigen) woon plaats bedoeld dan een plaatselijke huisarts. i amnnxxüeliikheid va Uit de enquête over het raadhuis blijkt dat verreweg de meeste Texelaars geen nieuw raadhuis willen. Terwijl de gemeenteraad zich tot twee keer toe voorstander heeft verklaard. Dat legt een flinke druk op de plaatselijke poli tici. Wat vinden zij van de enquête en is dat voor hen reden van standpunt te veranderen? Plet Standaart, fractievoorzitter Texels Belang: 'Als je het hoge aantal reacties op de enquête afzet tegen de teleurstellende opkomst bij de hoor zitting, dan is dat natuurlijk heel positief. Maar het is minder dat de reacties pas komen nadat het besluit is genomen. Ik bespeur onder de Texelaars een gevoel dat wij als raad over één-nacht-ijs zijn gegaan, maar het tegen gestelde is het geval. Er is door allerlei mensen heel uitgebreid en diepgaand naar gekeken en studie verricht. Waarin we denk ik zijn tekort geschoten is duidelijkheid naar de burgers, hoewel de krant er ook toen uitgebreid over heeft bericht. Dit is een duidelijk signaal, waar we als raad wel iets mee moeten doen. We kunnen niet fluitend verder alsof er niets aan de hand is. Maar je kunt niet het ene moment rechtsaf en het andere links. We hebben een goed onderbouwd besluit genomen, als we een ander besluit nemen, dan moet dat ook goed onderbouwd zijn. Uit de reacties begrijp ik dat veel mensen tegen de kosten van een nieuw raadhuis aanhikken. En inderdaad, als we alle kanjerprojecten zouden realiseren, dan stijgt onze schuldenlast van circa €20 naar €50 miljoen. Ook Ik vind dat verontrustend. Maar met dit raadhuis is het net als een huis dat dertig jaar geleden is gebouwd. Toen vond je het ruim. maar het voldoet nu niet meer aan de huidige maatstaven, nog afgezien van de arbo-eisen. In mijn ogen is nieuwbouw nog steeds goedkoper dan een verbouwing met een open eind. Want vooral dat laatste vind ik als raadslid en daarmee verantwoordelijke voor de uitgaven van de gemeenschap ontoelaatbaar.' Maria van der Spek, fractievoorzitter van de VVD: 'Over het nieuwe ge meentehuis hadden we afgesproken dat het er alleen komt als de lasten van de burger er niet door worden verzwaard. Maar het besluit is genomen in een rooskleuriger tijd dan nu het geval is. Aan de andere kant is de werk gelegenheid op Texel belangrijk en vervult de gemeente een voorbeeld functie. De bouw van een nieuw raadhuis is daar een prima middel voor. De enquête is duidelijk genoeg Bepalend voor de vraag of het doorgaat of niet is de mate waarin het percentage Texelaars dat stemt voor Europa afwijkt van dat een stem uitbrengt over het raadhuis. Als daar een groot gat tussen zit, dan moeten we het besluit heroverwegen.' Jan Koolhof, fractievoorzitter CDA: 'Het verbaast me dat de uitslag van de enquête zo uitvalt. Maar gisteravond heeft iemand me uitgelegd dat de Texelaar met dit soort zaken gewoon een beetje laat op gang komt. Maar ik denk nog steeds dat niet veel Texelaars precies weten waarom wij als raad hebben gekozen voor een nieuw raadhuis. Ze zijn kennelijk van mening dat verbouw goedkoper is dan nieuwbouw, maar dat is niet zo. Die conclusie trek ik op basis van de informatie die ik heb gekregen van het college. Wil je voldoen aan de arbo-eisen, dan moet er heel wat gebeuren. Aan de andere kant vertelde iemand me dat de staatssecretaris heeft gezegd dat bepaalde arbo-eisen binnenkort weer vervallen. Door de uitslag ben ik me wel gaan afvragen of ik nog wel als raadslid kan functioneren. Ik probeer de stemvj het volk te horen en datgene uit te dragen dat in de gemeenschap leeft I ik moet wel argumenten hebben. Natuurlijk hecht Ik waarde aan de mei van de Texelaars en ik ben blij dat ze hebben gereageerd. Dat is dan a de reden dat we binnen onze fractie, waarbij Gerard Weijers overigei tegen nieuwbouw waserover gaan praten of we het besluit over nieuvn zullen heroverwegen.' Alfred Schaatsenberg, fractievoorzitter van de PvdA: 'Natuurlijk zfc we ermee dat zóveel mensen geen nieuw raadhuis willen We hebben» raad toen een beslissing genomen en om nu terug te draalen, ik denkj dat verrekte moeilijk wordt. Ik denk dat dat wel de nodige consequei heeft. Moeten we het nog wel terugdraaien? Misschien moeten we alsn maar een keer onze nek uitsteken. Ons standpunt was toen: je moetij combineren met het opknappen van de Groeneplaats. Bovendien: niet bouw is net zo duur als verbouwen. Texelaars hebben altijd al gezegd J de Groeneplaats nu geen gezicht is. Als het dan toch hetzelfde moedi ten, bouw dan ergens anders. We moeten het ons wel aantrekken dat j informatie naar bulten toe kenneli|k erg summier is geweest, er zit nam een heel technisch verhaal aan vast. Ik ben benieuwd naar het resultaat^ de verkiezingen. Door Europese wetgeving krijg je met steeds meer re^ te maken. Als over een aantal jaar blijkt dat je daaraan bij verbouw vanlj huidige raadhuis niet voldoet, dan kun je weer opnieuw beginnen.' Frans Visman, fractievoorzitter van D66: 'De vragen in de enquèteji ren klip, klaar en duidelijk en ook de antwoorden laten aan duidelijkheid!) te wensen over. Een prachtige uitslag. Ik had wel gedacht dat een pro of zestig tegen het nieuwe raadhuis zou zijn, maar ruim driekwart... Ditg duidelijk aan hoe de bevolking er over denkt, Het enorm hoge aantal ii leverde formulieren geeft aan hoezeer deze kwestie de Texelaars t houdt. Ik krijg weer heel veel reacties, allemaal bijval. Nu Is het aan deraj zich hier maar eens over te bezinnen. Ik zal het onderwerp raadhuis zei weer naar voren brengen. Ik denk dat ook de verkiezingen van donderd een belangrijke pijler zullen zijn Hoeveel mensen blanco of niet zullen s men voor het raadhuis en wel voor Europa, dat verschil daar gaat heto Want de Texelaars hebben geen ander middel om "nee" tegen het raad te zeggen.' Voor de reactie van Arthur Oosterbaan verwijzen we naar zijn ingezoi brief in de rubriek Wat ik zeggen wou. Bnevto van lam Builen mwwoenfclijkbtid -r Op de voorpagina van de Texelse Courant van 21 mei prijkt de kop 'WD woedend over verplaatsen slaapplaatsen'. Ik vroeg mij af wie er nu woedend was, de WD of raads lid Maria van der Spek, hotelier in De Koog. Het in de krant beschreven emotionele optreden van Van der Spek zegt wat dat betreft wel ge noeg. Dat heeft dus niets meer met het bedrijven van politiek te maken, maar is puur eigenbelang. Fedde Huitinga, Den Burg. De vier duplexwonmgen Trompstraat 14 tot en met 16a in Oudeschild zul len worden vervangen door een blok van vier gewone huizen. De Stichting Wonen Texel krijgt echter pas vergun ning nadat een artikel 19-procedure is gevoerd. De nieuwbouw wijkt af van de voorschriften, omdat de bebouwingsgrenzen worden over schreden De stichting heeft al eerder in De Cocksdorp en Den Burg verouderde duplexhuizen vervangen door grotere huizen. Bij deze beschuldig ik de redactie van de Texelse Courant van stem mingmakerij. De partijdige enquête ('Vindt u het ook met schandalig dat de raad zomaar heeft besloten om voor veel geld een nieuw raadhuis te bouwen?') was al een tamelijk slechte zaak voor de democratie, maar de cartoon in de krant van 3 juni is me werkelijk in het verkeerde keelgat geschoten Geachte redactie! Is dit uw beeld van de raad? Wilt u dit uw abonnees meegeven? Denkt u dat wij zo tegenover onze achterban staan? Ik voel me door u zwaar beledigd. Geachte Groeneplaats-stemmers: realiseert u zich dat het gemeente huis hoe dan ook voor veel geld ver bouwd zal moeten worden, omdat de werkplekken van de ambtenaren (waar ik mij als raadslid verantwoor delijk voor voel) met aan de arbo-ei sen voldoen? Vindt u dat ik dat zo maar aan mijn laars moet lappen? Wat zou u er van vinden als uw werk gever zo met uw werkomgeving om ging? Volgens GroenLinks zijn er goede argumenten voor nieuwbouw: - We kunnen een gebouw neerzetten dat zonder meer aan alle eisen vol doet. - Er zijn veel beperkingen voor ver bouwen op de Groeneplaats, van wege de ligging en de archeologi sche waarden in de directe omge ving. - De Groeneplaats en het park kun nen worden opgeknapt, zodat beide tot hun recht komen. - We kunnen op de vrijkomende plek starterswoningen bouwen, een plek voor podiumkunst, een echt mooie kunsttentoonstellingsruimte, een ter ras op de beste plek van Den Burg en wat al niet meer. - Het nieuwe raadhuis zou beter be- In eetcafé De Vliegende Koe in de Kantoorstraat in Den Burg is zater dagavond muziek van de muzikanten Peter Brinkhorst, Ericka Voortman en Severin Candel te horen. Onder de titel Loom oefent loom nodigen zij het publiek uit de 'perikelen van een re petitie' bij te wonen. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. De Economische Controle Dienst (ECD) ontkent plannen om hard op te treden tegen tankstations die verzui men de prijzen van brandstof op daarvoor bestemde borden weer te geven. Dat schrijft de directeur Drs. C, van Rietschoten van de ECD, een brancheorganisatie van oliehandel aren, in een persbericht Hij reageert op een artikel in De Telegraaf, waarin dergelijke acties werden aangekon digd. 'Het hebben van een (extra groot) informatiebord is niet verplicht. In het verleden is wel gesproken over de prijsaanduiding langs de snelwe gen in het MDW-traject, echter wet telijk vastgelegd is dit met.' Woord voerders van de Bovag en van de ECD bevestigen desgevraagd de onjuistheid van het bericht in De Te legraaf. 'Wel is het verplicht de reikbaar zijn met alle middelen van vervoer. - Eerst bouwen en dan verhuizen is makkelijker dan een ingewikkelde verbouwing. - Wat de kosten betreft: het geld is gereserveerd, de Texelaar zal er geen biertje minder om drinken! - Natuurlijk zijn er ook argumenten voor verbouw. Natuurlijk hadden we ook een ander referendum kunnen houden. Maar ik heb de indruk dat er altijd een meerderheid zal zijn die denkt dat investeren in een overheidsgebouw zonde van het geld is. En dat zou de uitslag van zo'n re ferendum nogal voorspelbaar maken Natuurlijk wil ik luisteren naar de kie zer, maar deze mening vind ik niet zo doordacht! Lieve Texelaars, hoe moet dit nu ver der? Uit de talrijke brieven die in de krant zijn afgedrukt, denk ik wel dat het niet moeilijk zal zijn om kandida ten voor een nieuwe gemeenteraad te vinden, die allemaal precies weten wat de bevolking wil en goed voor Texel is. Helaas duurt het twee jaar voordat er nieuwe verkiezingen ko men, maar dan is er hoop. Tot die tijd zit u met deze raad opgescheept, waarvan menigeen denkt dat die 'toch al verpest' is, net als de Groene plaats. Wat een negativisme. Soms vind ik Texel heel klein. Arthur Oosterbaan, fractievoorzitter GroenLinks Naschrift redactie: De Texelse Courant maakt zich schul dig aan stemmingmakerij: dat is geen gering verwijt. Met de argumenten die Arthur Oosterbaan hiervoor opvoert. raoordtlijüniJ nn tic mbcbc Ook ik mag donderdag mijn stem uit brengen voor de lokatie van een nieuw gemeentehuis. In de rubriek Eilandberichten van 28 mei staan alle objectieve argumenten in groene achtergrond op een rij. Ze zijn per vakje broederlijk naast elkaar gerubri ceerd om een goede vergelijking mogelijk te maken. Het enige verschil dat ik ontdek is dat de lokatie ijsbaan nabij het busstation ligt en de lokatie voetbalveld met. Een argument dat met een eenvoudig te realiseren bus halte op het parkeerterrein voor het nieuw te bouwen raadhuis geen ar gument meer is. Vanuit de objectieve eisen met betrekking tot de nieuw bouw van een raadhuis zijn beide lo- katies dus exact gelijk. Vanuit objectief - financieel - oogpunt zijn er echter wel degelijk verschillen: a. De lokatie voetbalveld heeft al een parkeerterrein van 3700 vierkante meter. Realisatie van een parkeerter rein van deze grootte op de ijsbaan kost al snel de som van €220.000,-. b. Bij realisatie van het nieuwe raad huis op de lokatie ijsbaan heeft Den Burg geen ijsbaan meer. Realisatie van een nieuwe ijsbaan met dezelfde oppervlakte buiten Den Burg kost, inclusief de verwerving van de grond, al snel €300.000,-. Water voor de ijs baan is vanuit de nabijgelegen vijver eenvoudig voorhanden. Een andere lokatie zal met betrekking tot het oppompen van grond- of oppervlak tewater in het kader van de huidige milieuwetgeving niet eenvoudig te vinden zijn. Conclusie: realisatie van een nieuw raadhuis op de lokatie ijsbaan brengt om en nabij de €500.000,- extra kos ten met zich mee ten opzichte van een realisatie van een nieuw raadhuis op de lokatie voetbalveld. Verder zijn er natuurlijk nog subjec tieve argumenten vanuit het oogpunt van hen die in Den Burg wonen en leven. De ijsbaan is gedurende het slaat hij de plank volledig mis. De enquête is gehouden naar aanleiding van de vele negatieve signalen die wij kregen over het besluit over het nieuwe raadhuis Aangezien de krant ook een waakhondfunctie heeft, bij voorbeeld ten aanzien van de lokale democratie, wilde de redactie duide lijkheid over de omvang van de on vrede. De vragen in de enquête zijn niet tendentieus, maar juist zeer neu traal en met de grootste zorgvuldig heid gesteld. Zoals bijvoorbeeld de vraag of de geénquêteerde een uit gave van €13 miljoen voor het raad- Met een enorme hoeveelheid la waai hebben zo'n tweehonderd leerlingen van de Thijsseschool donderdag geprotesteerd tegen de mogelijke bouw van een nieuw gemeentehuis op de ijsbaan. Alle klassen waren naar de Groene plaats gekomen om hun mening luid en duidelijk hoorbaar te ma ken. Voorzien van tal van spandoeken en borden trokken leerlingen en leraren 's middags van school in optocht naar het centrum van Den Burg. Op de stoep van het raadhuis overhan digden twee leerlingen een petitie aan wethouder Nel Eelman (Onder wijs) waarin de kinderen hun zorgen uitten over de ijsbaan, die pal naast de Thijsseschool ligt. De leerlingen zijn bang hun speelweide te verliezen. In de zomer gymmen ze op de ijs baan. trainen ze er voor het school- voetbaltoernooi, spelen ze er het slagbaltoernooi van de school en in de winter willen ze er graag kunnen blijven schaatsen. De school vreest ook de nodige overlast voor de les sen als er gebouwd wordt op de ijs baan. Omdat de kinderen tijdens de meningspeiling, die donderdag wordt gehouden, niet mogen stemmen, hadden ze besloten met een protest- tocht naar het raadhuis hun mening te laten horen. Wethouder Eelman zei, nadat het la waai van de kinderen was verstomd, benzineprijs aan te geven, maar dit gebeurt meestal op de pomp.' In de rubriek Geknipt maakten we vorige week melding van het bericht uit De Telegraaf, waarbij werd opge merkt dat garage Grisnigt de prijzen onlangs van de borden heeft ge haald. Een lezer attendeert ons erop dat ook het Shell-station aan de Pontweg en het Texaco-station in Eierland en De Cocksdorp de benzineprijzen een paar maanden geleden van de borden hebben ge haald. Een woordvoerder van het sta tion in Eierland: 'Wij vinden dat het tonen van de prijs geen meerwaarde geeft Andere reden is dat Texaco vier keer in de week een nieuwe prijs aanduiding doorgeeft. Dat kan een verhoging zijn, maar ook een verla ging. Het kost ons teveel tijd om daar voor steeds dat grote bord aan te passen. Het heeft niets te maken met de prijzen van Esso in Den Burg, daar zitten we veel te ver vandaan, wij hebben hier hele andere klanten.' voorjaar en de zomer ook nog speel weide. Hij is gelegen in het centrum van het dorp, binnen de ringweg en vormt samen met de vijver een groen hart. Het is het enige openbare groene gebied in het dorp waar jong en oud zonder toestemming van wie dan ook rond kan banjeren. Het is een - zoals dat in de Middeleeuwen heette - 'overalweide', een plekje van ons allemaal voor ons allemaal, leder een die in Den Burg is opgegroeid zal zijn eigen herinneringen aan de speelweide hebben Om enkele van de mijne te noemen: het is de lokatie waar mijn vader me leerde vliegeren, waar niemand ons zag als we 'landje pik' speelden, waar we slagbal speel den. Het is de plek waar ik in het don ker wel eens vrijde met mi|n ml voor zij mijn vrouw was en waail later met de kinderen ging pickmci op een warme zomerse namida Kortom: de ijsbaan/speelweide I het sociale leven van het dorp Burg een uniek gebied op een uns lokatie. Zó uniek qua gebruik er| katie dat hij naar mijn mening net anders te realiseren is. Mijn s'J advies: stem voetbalveld. Realisaf van ons nieuwe raadhuis das €500.000.- goedkoper en u J komt vernietiging van een al stukje sociaal-cultureel leven m| dorp Den Burg. Dries Veltkj Den Bj huis 'gerechtvaardigd' (de term 'schandalig' wordt niet gebruikt) vindt. Hierbij werd geen onderscheid gemaakt tussen nieuw- of verbouw. Dat de raad door de uitslag in een lastige positie is gekomen, valt niet ons te verwijten. Dat de besluitvor ming in deze kwestie haaks staat op de mening van de meeste Texelaars, is een gegeven dat de politiek zelf over zich heeft afgeroepen. Resteert de constatering dat het gevoel voor humor van onze cartoonist kennelijk met wordt gedeeld door de brief schrijver. dat de mening van de kinderen haar en het gehele college van burge meester en wethouders deugd deed. Het college geeft de voorkeur aan de bouw van een nieuw raadhuis op het oude Texel-veld aan de Emmalaan. Eelman was het eens met de leerlin gen dat de ijsbaan als het 'groene hart' van Den Burg met rust moet worden gelaten. Ze gaf de kinderen het advies hun mening via hun ouders kenbaar te maken bij de meningspelling 'Jullie hebben dan geen stemrecht, maar jullie ouders hebben dat wel. Zij kunnen tegen de ijsbaan stemmen en dan stemmen jullie indirect toch mee.' Zo'n tweehonderd leerlingen van de Thijsseschool protesteerden donderdag tegen de mogelijke bouw van een nieuw raadhuis op de ijsbaan naast hun school. (Fo'° Jor°°n van Redactioneel commentaar Er wordt wel eens gezegd dat de burger ver van de politiek af staatll gaande op de geringe publieke belangstelling voor de raaa vergaderingen, de paar vaste vragenstellers bij raadscommissies enl geringe opkomst tijdens de hoorzitting over de toekomst van het rail huis zou je die conclusie kunnen trekken. Maar de enquête van de Texel) Courant over het gemeentehuis geeft een heel ander beeld. Ruim 38pi cent van de Texelse abonnees blijkt het formulier op tijd te hebber rl geleverd en nóg steeds komen er exemplaren binnen (die overigens n| worden meegenomen in de uitslag). Een overweldigend resultaat. I geeft aan dat Texelaars niet alleen hun mening kwijt willen over de.1 belangrijke kwestie, ze willen ook in de besluitvorming worden betml, ken. Overduidelijk is gebleken dat meer dan driekwart van de deelfi mers het nieuwe raadhuis met ziet zitten. Een duidelijker signaal kan ore gemeenteraad niet krijgen. Het resultaat van de enquête maakt meerdere dingen duidelijk. Dati communicatie met de Texelaars over dit onderwerp heeft gefaald. Mi ook dat hoorzittingen of discussieavonden bij dit soort kwesties er ongeschikt middel zijn om te peilen of er draagvlak onder de bevolk" is. Dergelijke avonden trekken geen doorsnee van de Texelse bevolkm maar slechts een groep geïnteresseerden die niet als representatief te worden beschouwd voor de eilanders. Onlangs was dat nog het ge tijdens de avond over de eventuele aanwijzing van de Waddenzee! cultureel erfgoed. Wat politici, vissers, een flinke handvol vertegenwoo digers van belangengroepen en nog wat geïnteresseerden bezochti de avond. Om het werkeli|ke draagvlak onder de bevolking te peil® zoals minister Veerman wil, hoeft de gemeente niet aan te komenrn een hoorzitting. Om geloofwaardig te zijn, moet de mening op een a dere manier worden gepeild, bijvoorbeeld met behulp van de ster machines. Actuele vraag is: wat doet de politiek, nu overduidelijk is dat het mera deel van de Texelaars geen nieuw raadhuis wil? De raad heeft immers tot twee keer toe met een grote meerderheid besloten wél een nier raadhuis te bouwen. Hoe zullen de politici met dit dilemma omgaan?! een rondje langs de fractievoorzitters (zie de rubriek Van Alle Kanle blijkt dat raadsleden weliswaar aan het twijfelen zijn geslagen. maar(nc niet op hun schreden zijn teruggekeerd. Jan Koolhof (CDA) verwipr geënquêteerden die voor de verbouwing hebben gestemd niet ge geïnformeerd te zijn. Hem wordt minachting verweten. Diezelfde Kot hof stelt zich de vraag of hij als raadslid nog wel kan functioneren, dat hij wellicht het gevoel met de achterban heeft verloren. Ook dee van de raad mag zich in dat opzicht achter de oren krabben. Waar', dens de verkiezingscampagnes werd geschermd met goede voelspn ten in de Texelse samenleving heeft het overgrote deel van de raad' ruim twee jaar blijkbaar geen idee hoe Texelaars over zo'n belang# kwestie denken. Met verbazing vernamen politici de uitslag, die»® zoveel andere inwoners van Texel tevoren al zonneklaar was. Alleen Fra' Visman (D66) ving de signalen uit de bevolking op, maar zijn pleidö om van nieuwbouw af te zien, kreeg geen steun. Het zou van arrogantie getuigen als de raad zich van dit signaal niP aantrekt Want daarmee wekt de politiek op z'n zachtst gezegd de self zich met te storen aan de mening van de kiezers. Dan is elke volger" poging om te proberen de burger bij de politiek te betrekken bij vo» baat ongeloofwaardig Met veel belangstelling wordt uitgekeken naar donderdag, wanne Texelaars voor het Europees parlement mogen stemmen en hun men? mogen geven over de locatie van het raadhuis. Een voorspelbare u1 slag. De groene iisbaan willen velen voor geen goud missen, voorde grote meerderheid is het oude Texel-veld de enige optie. Over kets gesproken. Schrijvers van ingezonden brieven in deze krant hebben meerdere malen opgeroepen tot een boycot van de stemming overt raadhuis. Enkele politici hebben op hun beurt aangegeven dat een g® verschil in opkomst tussen de verkiezing voor Europa en het raadW aanleiding zal zijn zich te bezinnen op hun besluitvorming. Het is»? het eerst in de Texelse geschiedenis dat de kiezer door met te steun* toch zijn stem kan uitbrengen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 6