Sponsorplan voor clubtalenten GVT Ontwikkeling talenten in geding Groeiende belangstelling voor karten 'exel wint Waddentoernooi .TEXELSE COURANT Marei heerst op NK turnen Prijzenregen voor Texelse ruiters KNRM Cees Boks wint maandwedstrijd Nieuwe indeling zaalvoetbal imat ipig Ruu n d> Sar. steij DINSDAG 8 JUNI 2004 |fï9 Grè ha» ESC Fixa Hes 3 By Tinastiekvereniging Texel (GVT) ifteen sponsorplan uitgedacht de talenten van de club de mo lt Ja Ijkheid te bieden zich verder te ll'ftt bikkelen. Nu legt het kleine Bj. iepje selectieturners een te beslag op het budget van de Te.ipben dreigt het begrotingstekort der op te lopen vanwege de toe rende kosten die worden ge- or'Jiakt voor de jeugdige talentjes, ndelijk wordt er heel goed ge- steerd door de Texelse turners, staan regelmatig in the picture. hopen dat bedrijven op het ei- de waarde daarvan inzien', helt Christine Groen, werk- epleider turnen van GVT. De nende weken gaat de club de op. Texelse gymclub heeft momenteel 290 leden. Onder leiding van Stoter zijn die wekelijks een of er uren te vinden in het gymzaaltje Beatrixlaan. De meeste peu kleuters en volwassenen zijn •eatief met de turnsport bezig. De eniging heeft echter een klein aan- grote talenten. De huidige selec- lordt gevormd door tien jongens ;ht meisjes. Daaronder bevinden drie nationale talenten: Barbara ostra, Sil Gaaff en Marton Marei itstgenoemde won afgelopen •kend op de Nederlandse kam- enschappen turnen driemaal eenmaal zilver en eenmaal os bij de pupillen in het B-niveau, Dpeenna hoogste klasse. De 12- Marci wordt gezien als het otstetalent van de club. Zijn club- loot Sil Gaaff (11turnt in de semi- en aanstormend talent Barbara ostra (13) promoveerde vorig jaar de afdeling Nationale Wedstrijd irt. Daarnaast deed ook Imme irus van zich spreken. Zij turnde iditjaar in de finale van het LOS, landelijk Oefen Systeem, en igdaarmee ook boven het gemid- e uit. heeft niet de faciliteiten en ■gsmogelijkheden die de talen- rodig hebben om zich verder te ifxkelen en de absolute top van id te halen. 'Alleen al het uren dat de selectie kan trai- niet genoeg. Er zijn gewoon meer uren beschikbaar, omdat [taal bezet is. Turnen is een sport uren maken en dat lukt hier met. endien heeft Nico Stoter daar ook geen tijd voor. Dus moet er worden uitgeweken naar de overkant', vertelt Christine Groen. Zij is de moeder van Marton Marei en heeft de taak op zich genomen het sponsorplan voor de talenten verder uit te werken, 'Ik krijg natuurlijk al snel te horen dat ik het alleen voor mijn eigen zoon zou doen. Dat is beslist niet zo. Ook andere ta lenten kunnen er gebruik van maken. Niet iedere ouder is in staat alle kos ten op zich te nemen, want er gaat veel geld in zitten.' Valkuil Naast het feit dat de Beatrixzaal on voldoende beschikbaar is voor de selectieturners, is het zo dat zowel de zaal als de toestellen niet voldoen. 'De onderdelen die getraind moeten worden, zijn steeds moeilijker. Dat betekent dat je in een goed geoutil leerde zaal terecht moet kunnen, liefst met valkuil. Daar kunnen af sprongen worden geoefend. Dat heb je op Texel met.' Om aan voldoende trainingsuren te komen, traint Barbara Damstra geregeld bij een club in Den Helder, maakt Sil Gaaff uren in Julianadorp en is Marton Marei zelfs uitgeweken naar Alphen aan de Rijn 'Ze kunnen nu niet meer dan zo'n tien tot twaalf uur per week trainen, maar dat zou twintig moeten worden als je op topniveau wilt mee draaien.' Om de huidige talenten kansen te bieden en ook aanstormend talent te herkennen, heeft GVT in samenwer king met Sportservice Texel de beleidsnotitie Topsportondersteuning Gymnastiekvereniging Texel ontwik keld. Daarbij zijn talentontwikkeling en talentherkenning de belangrijkste uitgangspunten. Verder is in het plan aandacht voor sportstimulering, en tertainment en naamsbekendheid van de vereniging. Volgens Groen is de tijd gunstig om de zoektocht naar sponsors te starten. 'Er is momenteel erg veel aandacht voor turnen. De media staan er vol van. Ook onze resultaten staan regelmatig breeduit in de pers gemeten. Dat genereert ontzettend veel publiciteit.' Hoewel niet iedereen op Texel zich dat reali seert, is Texel heel bekend in de turn- wereld. De resultaten van Marei heb ben de ogen al dikwijls op het eiland doen richten. 'Daarnaast is het zo dat onze trainer Nico Stoter nationaal jurylid is en dat ook Betsie en Gerrit Verhoeven regelmatig in het land ac tief zijn bij grote turnwedstrijden. Mensen onthouden je blijkbaar snel ler als je van Texel komt.' Sponsorplan Volgens de initiatiefneemster is het hard nodig dat er sponsorgeld wordt aangetrokken. 'GVT kampt al met een gat op de begroting en hoe beter onze toppers gaan presteren, hoe meer geld dat kost.' De club werkt met een voor de hele ploeg. Dat is het duur ste pakket. Verder kan worden geko zen voor vergoeding van de reiskos ten voor de hele selectieploeg, bootkosten en inschrijfgelden voor wedstrijden of voor pakket C, waarin de kosten voor topsportactiviteiten worden vergoed. In het vierde pakket wordt budget beschikbaar gesteld ten behoeve van clinics, materiaal en bijscholing. Volgens Groen binden sponsors zich in principe voor vijf jaar aan de club. 'Dat hebben we gedaan om een goede tegenprestatie te kun nen leveren Volgend jaar staan er bijvoorbeeld enkele grote wedstrijden op Texel gepland. Dan kun je je spon sors flink promoten, maar er zijn ja ren waarin dat minder goed kan en komt doordat er ook bij de turnbond geen geld is. Ze doen er veel aan om talenten te scouten en te ondersteu nen, maar geld is er met.' Het topsportplan van GVT komt op een gunstig moment. Dit jaar en volgend jaar heeft Texel enkele grote lande lijke wedstrijden toegewezen gekre gen. Wederom wordt volgend jaar het regiokampioenschap voor heren op Texel gehouden en volgt ook het rayonkampioenschap voor dames. In april 2005 wordt op het Texel de eer ste plaatsingswedstrijd voor het Ne derlands kampioenschap voor heren geturnd. 'Dan komt de landelijke top naar Nederland. Dat heeft natuurlijk een gigantische uitstraling', aldus Nico Stoter. Volgens de GVT-trainer Marlon Marei krijgt door een afgevaardigde van de KNGU zijn eerste medaille omgehan gen voor de paardvoltlge. Later volgden nog medailles voor ringen, sprong, brug en rek- Aanstormend talent Marlon Marei van GVT/Sportlust Julianadorp liep net als zijn voorbeeld Epke Zonderland bijna krom van het ge wicht van de vijf medailles die hij in ontvangst nam na een zeer goed verlopen NK toestelfinale turnen, die afgelopen weekend in Bergen op Zoom werd gehouden. Marei behaalde drie maal goud, een maal zilver en een maal brons bij de pu pillen in het B-niveau. Na de meerkamp, waarin Marei als tweede was geëindigd en hij zich voor alle zes toestellen kwalificeerde, volgde in Bergen op Zoom het voor lopig hoogtepunt van zijn carrière. Moest hij het goud op voltige (8,8) en ringen (8,55) delen met Edgar Noliet uit de Haarlemmermeer en Harm Schievink uit Surhuisterveen, op rek- (Foto Gemt Vertn*r&r) stok (9,45) liet hij de andere deelne mers achter zich. Een goede presta tie, ook omdat hij de laatste maanden wat problemen had met zijn af sprong. Marei overwon zichzelf en liet zien dat hij een bijna perfecte oefe ning kan draaien. Als toetje nam Marei het zilver in ont vangst voor sprong (9.15), waar het verschil met Arnold Tosserams uit Prinsenbeek slechts 0.05 punten be droeg. en het brons voor zijn brug- oefening (8,1). Alleen in zijn vloer- oefening kon hij zich niet met de beste turners meten. Het behalen van een finaleplaats was al een prijs op zich. Marei sluit op 20 juni het seizoen af met de 'koppelwedstrijden' in Bever wijk. Volgend seizoen maakt hij de overstap van de voorgeschreven oefenstof naar de keuze-oefenstof, waarmee zijn specifieke talenten (zo als voltige) beter tot hun recht kunnen komen. De talenten van GVT (vlnr): Sil Gaaff, Marton Marei, Barbara Damstra en Imme Ruarus. begroting van zo'n €72.000,-. Naast inkomsten uit contributie komt er geld binnen door schenkingen en subsidies. Toch werd 2003 afgesto ten met een tekort van zo'n zes duizend euro. Volgens Groen is be rekend dat er bijna zevenduizend euro per jaar nodig is voor de selec tie. Dat gaat op aan onder meer reis kosten, kleding, inschrijfgelden en materiaal. GVT heeft vier pakketten uitgedacht waar sponsors voor kun nen kiezen. Pakket A omhelst de sponsoring van trainingskosten, bootkosten voor trainingen aan de vaste wal, benzinekosten en kleding daarom hebben we de termijn be paald op vijfjaar.' Volgens Groen kun nen sponsors ook voor een kortere periode participeren. De tegenpres tatie die de club levert, bestaat onder meer uit naamsvermelding in de nieuwsbrief, vermelding en links op de website en naamsverbinding aan turnevenementen en -activiteiten op Texel. Landelijke wedstrijden De Texelse sponsoractie sluit goed aan bij landelijke activiteiten. Topturners als Youri van Gelder zijn eveneens bezig met sponsors. 'Dat foto Louts* van Oer Sluis) is de club zelf benaderd om de plaatsingswedstrijd te organiseren. Inmiddels zijn al bedrijven benaderd voor sponsoring. Een bedrijf heeft medewerking toegezegd en is bereid bijna tweeduizend euro per jaar in de talentjes te steken. 'Dit is echt fantas tisch, want deze sponsor is zeer en thousiast en wil niet teveel op de voorgrond treden. Zijn bijdrage is tow profile.' De komende week zal Groen meer bedrijven benaderen met het verzoek het sponsorplan te mogen toelichten. Meer informatie is te ver krijgen bij Christine Groen, tel. 315532. its k eletu sME it een verschil van slechts vier nten in het eindklassement heeft lel opnieuw het Wadden- irnooi gewonnen. Gastheer leland werd tweede. Het toer ei, dat uit elf onderdelen be nd, werd afgelopen weekend orde 23ste keer gehouden. On- leer honderdvijftig Texelaars den eraan mee. el, dat het toernooi vorig jaar ook ging aan de haal met de zege eindoverwinningen op de on- delen herenvolleybal, veldvoetbal, Ige en klaverjassen. Alleen het lerdeel vissen moest worden over lagen, omdat de Texelse sport iefs andere bezigheden hadden, ut» «opmerkelijk dat een bezoekend nd het Waddentoernooi wint. De winning gaat vaak naar het orga- S fend eiland, omdat de sporters "dateiland niet hoeven te reizen daardoor makkelijker inzetbaar In 2003 werd het toernooi op Iel gehouden. tege was mede te danken aan de lange Jan Hoogerheide, die bij het Igen samen met zijn maat Peter Jfokals eerste eindigde. Hooger- fewas de oudste deelnemer aan toernooi. Bij het klaverjassen viel herwinning aan Texel ten deel na hertelling. De organisator van het 9k «'jassen, die was ingevallen, had 9 [dnvegemaakt van het onderdeel, W 'hoor de spelers van de eilanden elkaar werden gemixt. Het resul- 'was echter dat zowel de eerste de tweede prijs naar Ameland '9de te gaan. Bij het veldvoetbal det trainer Frans Stark moeite !l»t een elftal samen te stellen, 11 "iet zijn naar eigen 'bijeen- aaPt zooitje' wist hij wel de eind- tnwnning te pakken. Het tennis [d opnieuw een machtsstrijd tus- Texei en de traditionele concur- ferschelling. Beide eilanden en onderling een harde strijd uit Ftdigden op een gedeelde eerste j, e'ndzege was voor Texel meer gewonnen games dan dolling bleek te hebben. "ddere sporten waren badminton 'Plaats voor Texel), dames- 'fwee<de), paardensport .M~de), biljarten (derde) en darts e) De darters hadden volgens mator Hans de Porto hoger •en eindigden, omdat de stand tussen Texel en Terschelling verkeerd om was genoteerd. De darters lieten een protest achterwege, maar waren wel verbaasd over de fout De paardensporters maakten gebruik van Amelandse paarden, omdat het een te kostbare operatie zou worden om de eigen paarden mee te nemen. Hoewel ze niet de beste rossen kre gen toegewezen, wisten ze toch de tweede plaats te behalen. Volgens De Porto was het 23ste Waddentoernooi een geslaagd eve nement en goed georganiseerd. De chefs de mission van de eilanden maakten zich wel zorgen om Vlieland, dat opnieuw stijf onderaan eindigde en aan vier van de elf onderdelen met meedeed. 'We gaan met de coördi natoren bekijken of we daar iets aan kunnen doen door, waardoor het Vlieland ook weer spannend wordt. Je ziet een klem eiland als Vlieland nu zwalken op dit niveau, maar we wil len Vlieland er in de toekomst wel graag bijhouden. Er wordt altijd ge zegd dat sport verbroedert, maar zo'n toernooi verbroedert toch nog veel meer tussen de eilanden. Het is altijd leuk om elkaar weer te zien.' Ongeveer zestig van de honderd vijftig Texelse deelnemers verbleven gezamenlijk in een kampeerboerderij. De rest had elders accommodatie geregeld. Het volgende Wadden toernooi wordt volgend jaar op Schiermonnikoog gehouden. Dat ei land krijgt het druk dat jaar, omdat eind 2005 ook de tiende trilaterale Waddenconferentie er plaatsvindt. De Amelandse sportwethouder Tineke Hemmlnga overhandigt chef de mission Hans de Porto de beker voor het 23ste Waddentoernooi dat afgelopen weekend werd gehouden op het Friese eiland. Beladen met rozetten en bekers keerden de deelnemers van pony club De Kleppertjes zaterdag huis waarts van het kringconcours in Den Helder. Ook de verschillende combinaties van De Waddenruiters verkeerden in topvorm. Als paar den en ruiters deze vorm vast we ten te houden, bestaat de kans dat zij zich op 27 juni in Hippolytushoef weten te selecteren voor de Noordhollandse kampioenschap pen. Ellen Blom met Okona wist bij het springen in de klasse M op een eer ste plaats te eindigen. Priscilla Noorlander behaalde met Flame in het tweede officiële B-parcours een tweede prijs. Bij de dressuur behaal den Silve Schoorl en José de Graaf beiden een eerste en een tweede prijs, De Graaf in de klasse L1 met twee winstpunten, Schoorl in de klasse M1 met één winstpunt. Verder waren er in de klasse M1 een eerste prijs voor Liselotte Schoo, een tweede prijs voor Priscilla Noorlander en een derde prijs voor Noortje Duin. Het M-viertal wist in het eerste optre den van dit buitenseizoen meteen een eerste prijs te veroveren. Zondag ging de prijzenregen gewoon door bij de paarden die in actie kwa men. In de dressuur waren de prijzen voor: Nona van der Vis met Sakan Fortuna in de L2 (twee keer eerste, 166 en 168, 2 winstpunten), Andrea Keijser met Showtime in de M1 (twee maal eerste, 162 en 163,2 winstpun ten), Nona van der Vis met Rozen- burg's Part 2 in de Z1 (eerste, 190, 1 winstpunt), Annemarie van der Linde met Pride Silvano Texel in de Z2 (eer ste, 191, één winstpunt), Kris Arken bout met Oraya in de L1(twee maal tweede, 158 en 163, twee winstpun ten). Verder waren er winstpunten voor Marloes van der Vis met New ton (Z1. 183), Diana Kooiman met Rockefeller (B. 158 en 171, drie winstpunten), Robbert van Bergeijk met Naico (L1156 en 161). ZONDER li REDDEN WE HET NIET. KONINKLIJKE NEDERLANDSE REDDING MAATSCHAPPIJ TEL 02 5 5-520 SOI WWW,KNRM.NL Kris Arkenbout was goed op dreef bij het springen. Over twee oarcoursen haalde hij drie winstpunten en een tweede en een vierde prijs. Robbert van Bergeijk viel met in de prijzen, maar haalde bij het L-springen één winstpunt De volgende belangrijke wedstrijd is op 27 juni in Hippolytushoef. waar een startbewijs voor het NH-kampioenschap ver diend kan worden. Bij manege Aken- burg wordt vrijdag de eerste dressuurwedstrijd gehouden. Golfer Cees Boks had zondag op de Texelse golfbaan de minste slagen nodig voor de achttien holes van de maandwedstrijd en verwierf daarmee het recht zijn auto een maand op de speciale parkeerplaats te mogen neerzetten. Boks speelde in de cate gorie golfers met een handicap van 0 tot 18, waar iedere slag telt. Na ver rekening van handicap kwam hij op 72 slagen netto. Tweede werd Klaas Oenema met 74 slagen. Rik van Hattem en Margreet de Graaff had den beide 75 slagen, maar Van Hattem scoorde beter over de laat ste negen holes en werd daarmee derde. Ook in de categorie spelers met een handicap van 18,1 tot-26,4, waar om stablefordpunten werd gespeeld, was de score over de laatste holes beslissend. Hier won Koos Jonge- breur voor Cocky Kohnhorst en Hans Bakker, allen met 34 punten. Bij de spelers met een handicap van 26,5 tot 36 won Kevin van Zuilekom met 39 punten, waarmee hij zijn handicap verbeterde Tweede werd Nell Ott met 33 punten, derde Geert Donga (31). Longest drives werden geslagen door Menno Eelman en Cocky Kohnhorst, de neary's waren voor Lia Kuip en Hans van Maldegem. Competitieleider Jan-Willem Boon heeft de indeling klaar van de nieuwe zaalvoetbalcompetitie, die na de zo mer van start gaat. In totaal komen 54 teams in actie, drie meer dan afgelo pen jaar. Bij de senioren spelen er 33 en bij de jeugd 19. Zaalvoetbal vereniging Klif brengt twee dames teams op de been, die allebei in de regionale competitie aan de overkant meedoen. De indeling op Texel is als volgt: Hoofdklasse: i.J'elleboog 1; 2.J'elleboog 2; 3 De Krim 1; 4.De Krim 2; 5 Oosterend 1; 6 Oosterend 2; 7.Mantje 1; 8.Mantje 2; 9.Ca- sino: 10 Texel'94 1; 11.Klif 1; 12.ZDH 1; 13.Mantje 3. Eerste klasse 1 J'elleboog 3. 2.Texel'94 2; 3 RAB 14.Klif 3; 5.J'elleboog 4; 6.Texel'94 4, 7.Mantje 4, 8 Klif 2; 9 Texel'94 3; 10.De Koog 1,11 .J'elleboog 5; 12.De Krim 3. Tweede klasse. 1 .NIOZ; 2.Texel'94 6.3.Texel'94 5; 4 Klif 5; 5 Klif 4; 6.Oosterend 3; 7.De Krim 4; 8 De Krim 5. Jeugd - C-junioren: 1 .De Krim C12 Oosterend Cl: 3.Texel'94 C1; 4 De Krim C2; 5.De Koog C16. Klif C17.Klif C2; 8.Casino C1 D-junioren: 1 .De Krim D12 De Krim D2; 3.De Koog D14 Klif MD1; 5.De Krim D3. E-junioren: i.De Knm E1. 2.De Krim E2; 3.J'elleboog El4 J'elleboog E2; 5.Oosterend E16. De Koog E1. Bekerwedstnjden - Poule A: 1.Texel'94 2; 2 J'elleboog 4, 3.De Koog 1Poule B-1 .J'elle boog 3. 2.Mantje 4; 3.Texel'94 3. Poule C: 1 Texel'94 2; 2.De Krim 3, 3.RAB 1 Poule D: 1 Texel'94 4; 2.J'elleboog 5; 3.Klif 2. Poule E: 1 De Krim 5; 2 Texel'94 5; 3-Klif 5. 4 NIOZ Poule F 1 De Krim 4; 2 Texel'94 6; 3.Klif 4, 4. Oosterend 3. Het begon min of meer met het op ruimen van een schuur van George Dekker van Karting Texel afgelo pen winter. Een paar Texelaars die meehielpen zagen een paar oude karts staan en wilden die wel heb ben voor eigen gebruik. De inte resse was geboren en zondag werd voor het eerst een open Texels kampioenschap karten ge houden. Ongeveer twintig Texelaars namen het tegen elkaar op op het circuit van Karting Texel aan de Akenbuurt. Het merendeel was autocrosser of oud deelnemer aan de jaarlijkse auto cross. Met viertact-karts streden ze in drie klassen om de titels. Marco Witte werd de eerste Texelse kampioen in de seniorenklasse met karts boven de 240 CC. Jacco Gieles werd tweede en Otto Goènga derde. In de seniorenklasse voor karts tot 240 CC ging het kampioenschap naar Jeroen van der Star, gevolgd door Maarten Eelman en Leon Lap. Jeffrey de Smidt pakte de overwin ning in de juniorenklasse. De tweede plaats was daar voor Andy de Wit en de derde voor Marlijn Eelman. De deelnemers waren redelijk aan elkaar gewaagd. Simon Witte vloog tijdens de race uit de bocht en sloeg over de kop. Buiten de baan waren de Texelse deelnemers de gehele dag aan het knutselen aan hun karts of bij elkaar aan het buurten. Volgens Marco Witte wordt er sinds een paar maanden geregeld op zaterdagochtend en woensdagavond geoefend op de kartingbaan als er geen toensten zijn. 'We zijn begonnen met karts van 5 PK, maar het is inmiddels opgelopen naar gemiddeld 13 PK. Je wilt toch steeds sneller.' Een club hebben de karters nog met opgericht, maar ze hebben zich wel in groepsverband laten verzekeren. Eigenaar Dekker van het karting- circuit zegt verrast te zijn door de snelle toename van het karten. 'Ik wist niet dat het zo belangrijk zou worden. Het begon met vijf, zes man en nu zijn het er al bijna twintig. Ik vind het ook prettig als zij rijden in de weekenden dat het rustig is, want dat geeft de nodige reunng.' Volgens deelnemer Jacky Knol wordt er ook al aan gedacht om met de Texelse karters wedstrijden aan de overkant te gaan rijden. Tussen de wedstrijden door knutselden Texelse karters met elkaar aan de wagens tijdens het eerste open Texels kampioenschap kar ten. (foto Jaman van Hattum

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9