chouwburgreizen seizoen 2004-2005 Roofvogel stand zit in de lift foename haviken blijft niet zonder gevolgen .TEXELSE COURANT- VRIJDAG 11 JUNI 2004 samenwerking met schouwburg Kampanje in Den Helder heeft Texelse culturele organisatie idkracht 7 van Henk Snijders en ;a Harbers negentien voorstel- geselecteerd. Bij voldoende ingstelling (minimaal 75 perso- i) vaart na afloop van deze voor- Hingen een extra boot terug. Per rstelling wordt EUR3.50 bere id voor het busvervoer naar de rliaven. Bestellingen dienen id juli te worden ingeleverd bij idkracht 7, Beatrixlaan 43, Den (De Buureton). Bestellingen inen ook worden doorgegeven i-mail windkracht7@hotmail.nl. ian een keus worden gemaakt de volgende voorstellingen: dag 24 september vang 20.15 uur; €24,- jaar The New London Chorale Tom Parker New London Chorale maakt al 25 klassieke muziek toegankelijk een breder publiek en vindt hier in mooie balans tussen het tra- mele en het populaire repertoire, opnchter, producer, componist, ngeur en performer Tom Parker mt tijdens dit concert de muzikale ng op zich. Hij wordt bijgestaan de top van de Engelse session ers, bestaande uit Gordon Neville ig met Elton John, Vicky Brown, (onna), Amy Vanmeenen, Lance gton (zong met Sting, Tma Turner, ddie Mercury en Westlife) en Jac- Raw. The NLC wordt gepresen- m een nieuw format: het kamer- cert. Het geselschap wordt ersteund door Nederlandse top ic! onder leiding van Tom Barlage iet repertoire staan alle hoogte ten van de afgelopen 25 jaar, ronder The Young Messiah, The ng Mendelssohn, The Young l/ioven en The Young Bach. idag 17 oktober vang 20.15 uur; €31,50 ximaal 100 personen) go! - Spektakel uit Spanje go! heeft in een sneltreinvaart de en van het Nederlandse publiek verd. De voorstelling werd be id door de pers. Vanwege die me belangstelling keert de ar.se danssensatie terug naar eriand. Fuego! is een vurig dans- lakel van regisseur Carmen a. Zij laat in haar show traditio- moderne Spaanse dans sa- smelten, In een meeslepende teie van ritme, licht en kleur gen twintig jonge dansers een laculaire voorstelling. Fuego! is kracht, verleiding, passie en energie met zuidelijk temperament en een knipoog naar Spaanse klassiekers, zoals de flamenco Zaterdag 23 oktober aanvang 20.15 uur; €20,- (maximaal 150 personen) Veldhuis Kemper: Hitsig Hun debuutalbum Half zo Echt resul teerde in een gouden single, een gou den album en maar liefst drie nomi naties voor een Edison Music Award. Er volgden optredens op de podia van Top of the Pops, Ahoy en de Statenhal. Dat hebben de cabaretiers Veldhuis Kemper allemaal te dan ken aan hun grote muzikaliteit. De single Ik wou dat ik \ou was stond wekenlang hoog genoteerd in alle hitparades. Niet zo gek dus dat de heren, opgewonden van al die pop perikelen, nu met een muzikaal caba retprogramma komen. Begeleid door een meesterlijke band, noemen ze het zelf een cabaretconcert. Zaterdag 23 oktober aanvang 20.30 uur; €13,- The Amazing Stroopwafels: 25 jaar The Amazing Stroopwafels Dit jaar vieren The Amazing Stroop wafels hun zilveren jubileum. De Stroopwafels haken in op actuele si tuaties en spelen op de vreemdste plekken. Voor de gelegenheid gun nen ze het publiek een comfortabele en warme plek om te luisteren naar onder andere het bekende Oude Maasweg The Amazing Stroopwa fels spelen geen Nederpop, geen folkmuziek, geen country, geen caba ret. Hun genre is uniek. Zondag 31 oktober aanvang 20.15 uur; €34,- (maximaal 150 personen) Passion - met Stanley Burlesan, Vera Mann, Pia Douwes, e.a. De Nederlandse versie van de musi cal Passion heeft een ware top- bezetting. Schrijver Sondheim is bij het grote publiek misschien niet zo bekend, maar behoort inmiddels tot de meest toonaangevende en mar kante musicalschrijvers van deze tijd. Passion is een zoektocht naar de diepste verlangens van de menselijke ziel en de verlossende kracht van de liefde. De musical is gebaseerd op de film Passione D'Amore van Ettore Scola. De jonge, knappe militair Giorgio wordt overgeplaatst en moet hierdoor zijn geheime minnares Clara achterlaten. Bij zijn nieuwe regiment maakt hij kennis met Fosca, de ern stig zieke nicht van zijn kolonel De onaantrekkelijke Fosca ontwikkelt een dwangmatige maar onvoorwaar delijke passie voor Giorgio. Een pas sie die hem afstoot, maar tegelijker tijd diep raakt. Giorgio begint te twijfelen aan zijn liefde voor Clara en ondergaat een onverklaarbare strijd tussen zijn verstand en gevoel. Woensdag 1 december aanvang 20.15 uur; €24,- (maximaal 150 personen) Tineke Schouten: Spiksplinternieuw Neêrlands koningin van de lach komt met een nieuwe show. Tineke borrelt weer van de originele ideeën, waarmee ze het hart van de toeschouwers zal veroveren. Het wordt een mengeling van sketch, re vue, cabaret, conférence en typetjes. De meest alledaagse situaties maakt ze door haar humor lachwekkend. Tijdens de show wordt Tineke bege leid door haar eigen orkest. Al ruim twintig jaar zijn de theatershows van deze rasartieste goed voor uitver kochte zalen, zeker in Den Helder. Woensdag 22 december aanvang 20 15 uur; €38,-. De Jantjes - met Carry Tefsen, Birgit Schuurman, Bob Fosko e.a. De Jantjes zijn terug! Herman Baubers 'volksstuk met liedjes', ook wel de 'eerste Nederlandsemusical', mag een klassieker worden ge noemd. De liedjes van Louis Davids en Margie Morris Word nooit verliefd, Nou tabee dan en Omdat ik zoveel van je hou, zijn onvergetelijk. Dit al ruim tachtig jaar oude stuk roept met alleen nostalgische gevoelens op. De thematiek van De Jantjes is tijdloos. De strijd tussen goed en kwaad en natuurlijk de liefde. Dit is de gelegen heid om de avonturen en liefdes perikelen van matrozen Dolle Dries, Schele Manus, Blauwe Toon en vrou wen als Bleke Doortje, Blonde Greet en Toffe Jans te beleven of te her beleven. Donderdag 13 januari 2005 aanvang 20.30 uur; €12,-. Het Volk: Logement Van Dijk In Logement Van Dijk maakt het pu bliek kennis met drie logement bewoners en hun huisbaas. Of en hoe ze het hoofd boven water weten te houden, is nog maar de vraag De wil is er wel, maar de omstandigheden werken behoorlijk tegen. Wie in een logement terecht komt, heeft daar over het algemeen niet vrijwillig voor gekozen. De bewoners hebben vaak de nodige ellende achter de rug. Het leven heeft zijn tol geëist. Met de moed der wanhoop probeert men zich ondanks, of juist dankzij, de an deren staande te houden in afwach ting van betere tijden Een voorstel ling over kommer, kwel, verdriet en eenzaamheid en hoe de bewoner daaraan nooit zal kunnen ontkomen. Kortom, een humoristische en 'Volkse' productie over de uitzichtloosheid van het bestaan. Zaterdag 12 februari Aanvang 20.15 uur; €18,-. Jenny Arean: Jenny Arean speelt solo enny Arean, daar hebben we er maar één van. Deze theatrale rots in de branding brengt een nieuwe one- womanshow zoals alleen zij die kan brengen: met passie, gevoel voor nostalgie en humor. In een hoog tempo zingt zij deels nieuwe, deels bekende liedjes, gecombineerd met scherpe one-liners en conférences. Hiertoe heeft zij zich laten inspireren door verschillende theaterfeno-me- nen, zoals Diederik Ebbinge (De Vlie gende Panters) en Paul de Munnik (Acda en De Munnik). In deze solo voorstelling is Arean op haar best. Vrijdag 18 februari Aanvang 20.15 uur; €19 (maximaal 150 personen) van Muiswinkel van Vleuten: Antiquariaat Oblomow Het vierde programma van Van Muis winkel en Van Vleuten komt eraan. Antiquariaat Oblomow is een oase van esprit, belezenheid en kennis. Veilig afgeschermd van de oorverdo vende eenentwintigste eeuw. Buiten is het twee graden, binnen snort de potkachel. Buiten klinken Jensen en Stenders, binnen regeren Gorter en Nescio. Er is muziek en poëzie. Even tueel met een speculaasje en een glaasje port erbij. Maar dan gaat de bel. Antiquariaat Oblomow is een rustpunt voor de jachtige mens, een balsem voor de zoekende ziel. Maar boven alles is het een cabaret voorstelling. Woensdag 9 maart aanvang 20.15 uur (maximaal 100 personen) Boudewijn de Groot: Eeuwige Jeugd Alleen de heel groten hebben de eeu wige jeugd. Ook Boudewijn de Groot hoort tot die categone. In 2004 vierde hij zijn veertigjarig jubileum en werd hij zestig jaar. Toch zitten de zalen nog altijd vol laaiend enthousiaste fans. die niet genoeg kunnen krijgen van al die prachtige teksten en mu ziek. waarmee hij al vier decennia aan de top staat. Eeuwige Jeugd is dan ook een programma dat zijn jubileum recht zal doen en de fans zal laten genieten van wat hun dierbaar is. Maar het zal zeker ook bestaan uit nieuwe nummers. Zaterdag 12 maart aanvang 20.15 uur; €31,50. Staatsopera van Tatarstan: Nabucco et indrukwekkende slavenkoor is het meest bekende werk uit Verdi's meesterwerk Nabucco Het groeide in de vorige eeuw uit tot het tweede volkslied van Italië, maar ook daar buiten kent bijna iedereen de melo die van het va pensiero, suil' ali dorate. In een grootse, traditionele uitvoering door het inmiddels in Ne derland bekende operahuis van Tatarstan en met medewerking van internationale solisten, is Verdi's opera in de Nederlandse theaters te zien. Het verhaal gaat over macht en verraad in het oude Babylon (in het huidige Irak) met de niets ontziende heerser Nabucco (de historische ver overaar Nabukadnezar). De tempel in Jeruzalem wordt onder de voet gelo pen en vernietigd. Dit alles vorm gegeven in meeslepend muziek theater, geregisseerd door Denis Kriev en onder de muzikale leiding van Marco Boemi. De Staatsopera van Tatarstan was vorig seizoen in Den Helder met de productie De Parelvissers. Vrijdag 1 april aanvang 20 15 uur; €16,50 (maximaal 150 personen) Dolf Jansen: Dolf durft De snelste cabaretier van Nederland, 'die net zo snel spreekt als hij loopt', komt met een soloprogramma. Zijn vorige soloprogramma heette Jansen praat!, maar dat programma was al les behalve solo. Want hij kwam met band en bracht veel meer dan praten (zang, poëzie, dilemma's en improvi saties). Ook waren er heel veel grap pen en daar komt in 2005 Dolf durft overheen. Een programma dat op alle niveaus verder zal gaan Het is Dolf Jansen solo (met band) zoals nie mand hem ooit gezien heeft. Zondag 3 april aanvang 20.15 uur; €24,- African Mama's - Uit de Sikulu Company in Zuid Afrika Wat een power en veerkracht. Wat een vitaliteit en energie. Wat een levensvreugd en warmte. Het zijn deze eigenschappen die ervoor zor gen dat de vrouwen van het zwarte continent elk probleem aankunnen. Dit vind je ook terug in de muziek en dans uit Afrika. Zestien vrouwen uit Zuid-Afrika hebben een show sa mengesteld waarin in muziek en dans het leven wordt geschetst van de Afnkaanse Mama. Zeven vrouwen op drums, gitaar, koper, piano, per cussie, marimba en andere traditio nele instrumenten. Negen vrouwen die zingen en dansen op Afnkaanse songs, gospels, blues, African jazz, township jive en rituele dansen. Vrijdag 8 april aanvang 20.15 uur; €19,- Dutch Swing College Band Met ingang van 1 december 2003 heeft de klank van de banjo-gitaar zijn come-back gemaakt in de Dutch Swing College Band. Daarmee gaat het orkest terug naar de sound van de achtmansformatie uit conservato ria. Leo van Doeselaar is daarnaast als professioneel orgel verbonden aan de Universitat der Kunste in Ber lijn. Vrijdag 15 april aanvang 20.15 uur; €19,-. Brigitte Kaandorp: 1000&1 dag Ze is er weer Soms duurt het even, maar ze komt altijd terug. Want ze is hondstrouw en ze houdt van haar publiek en het publiek van haar Daarom laat ze het nooit in de steek en reist ze door weer en wind naar Den Helder om het aan het lachen te maken of stiekem toch een beetje te ontroeren. Het programma gaat over een rijke, knappe sprookjesprins en een arm weesmeisje met een gouden hart. Uiteindelijk blijkt ze van zeer goede komaf te zijn, maar ontwikkelt zich tot akelige heks. Gelukkig breit Brigitte wel weer een happy end aan het verhaal. Vrijdag 20 mei aanvang 20.15 uur Hans Liberg: Tatatata Voor wie deze show nog niet gezien heeft is dit de laatste kans. Want Emmy Award Winnaar Hans Liberg speelt zijn show dit seizoen voor de laatste maal. De show is weer geba seerd op Libergs grootse muzikaliteit en gevoel voor humor, maar toch weer anders en nieuwer. Kortom, een avond topentertainment vol verras singen. Donderdag 2 juni aanvang 20.15 uur; €22,- Max Havelaar - naar Multatuli Tekst: Ger Thijs; regie: Ignace Comelissen; spel: Thorn Hoffman, Kees Hulst, Bram van der Vlugt, Nettie Blanken, Mark Ram, Trudi Klever, lara Lucieer, e.a. Het verhaal speelt een eeuw geleden, toen Nederland nog een koloniale natie was. Droogstoppel, makelaar in koffie, heeft een grote droom: een boek schrijven. Hij heeft de middelen. Sjaalman, gewezen Indisch ambte naar, heeft ook een grote droom: een boek schrijven. Hij heeft de ideeën. In de huiskamer tussen de schuifdeuren creëert familie Droogstoppel, onder leiding van de schrijver Sjaalman, het Indische verhaal over het leven van Max Havelaar en zijn gevecht tegen laksheid en leugens. Een bezigheid die het kalme familieleven danig over hoop haalt. Deze vorm, een raam vertelling met de acteurs in dubbel rollen. maakt het mogelijk te scha kelen tussen de veranda in Indië en de zondagse theekrans in de Hol landse huiskamer. Een inventief, on derhoudend stuk, een originele kijk op de grootste klassieker van de Nederlandse literatuur door de ogen van de beroemdste makelaar in kof fie: Batavus Droogstoppel. Ger Thijs bewerkte al eerder met groot succes klassiekers voor toneel, Kleine Zielen, naar Couperus, in twee delen; Een nagelaten bekentenis' van Marcellus Emants en Gloed, de met de NRC Publieksprijs bekroonde toneelversie van het boek van San- dor Manai. In 2003 schreef hij spe ciaal voor de acteurs Hans Croiset en Annet Nieuwenhuijzen Het licht in de ogen. Ignace Comelissen is mede oprichter en artistiek leider van Thea ter Het Gevolg in Turnhout, België. Hij regisseerde De Potvis en Aan het Eind van de Aspergetijd van Frank Houtappels. Zaterdag 11 juni Aanvang 20.15 uur; €19,-. Het Groot Niet Te Vermijden: Wonderful Live (reprise) Het GNTV bestaat uit Martin Bakker. Louis Kockelmann, Jochem Kroon, Sjoerd Plak en Peter Tinke. Deze veelzijdige muzikanten zijn sterren onder de sterren, ongeëvenaard inde lengte, de breedte en de verschei denheid van hun buitengewone car rière. Onverslagen in de onwankel bare opwinding en het overwel digende ontzag dat ze met hun con certen teweeg brengen bij de fans in Nederland. Iedere keer weten de le den van het GNTV sfeer te maken. Er is schijnbaar geen muziekstijl die ze niet beheersen. I gaat goed met de roofvogels op Texel. Zeker de 'ikenstand vertoont een opmerkelijke stijging. Sinds in 17 het eerste broedgeval op Texel werd waargenomen, de stand uitgegroeid tot circa 12 broedparen. Ook de line kiekendief is in aantal de laatste decennia flink toe- lomen. Vorig jaar waren er 42 broedparen op Texel. De name van met name haviken leidt tot verschuivingen in fauna op Texel. foei van de roofvogelstand laat wel verklaren. Na een dieptepunt izestiger jaren, vooral als gevolg het gebruik van DDT en aanver- le gifstoffen, leefde de stand na verbod hierop steeds meer op. rking van de jacht is volgens elkenner Adriaan Dijksen een an- ireden dat er meer prooidieren en neer roofvogels zijn. Er mocht >waar nooit op roofvogels wor- gejaagdomdat de jacht is inge perkt, is ook de clandestiene roofvogelvervolging (jaarlijks werden vele honderden nesten verstoord en dieren vergiftigd) in het land veel min der geworden. Bovendien is het vol gens hem zo dat als een roofvogel een nieuw gebied ontdekt, de popu latie daarna doorgaans sterk groeit. 'Zo is het ook gegaan met de havik. Maar na verloop van tijd stabiliseert de stand zich dat en kan het zelfs weer wat teruglopen. Bij tellingen bleek dat er vorig jaar al minder haviksjongen in de nesten zaten.' Voedsel De komst en de toename van de ha viken zijn met zonder gevolgen geble ven voor de overige fauna. Toren-, boomvalk en ransuil zijn bijvoorbeeld een stuk kleiner in aantal geworden. Er broeden nog circa vier paar boom valken op Texel en tien paar torenval ken (in 2003 drie boomvalken en elf torenvalken). Met name deze kleinere roofvogelsoorten zijn weer voedsel voor de grotere haviken, die ze zelfs van het nest 'plukken'. Op die wijze veroveren haviken bijvoorbeeld ook eksters en andere wat grotere vogels. Aardig is dat als gevolg hiervan veel vogels om te overleven hun broed gedrag aanpassen. Ze gedragen zich minder opvallend, de jongen in het nest maken minder geluid en nesten Een torenvalk op een paal. Deze roofvogel is ">e kiekendief in zweefvlucht. Met 42 broedparen doet deze roofvogel het de laatste jaren erg goed op Texel. (Foto Foto Filis worden verstopt. Het is volgens Dijk sen interessant om te volgen of de stand van de kleine roofvogels zich de komende jaren toch weer (deels) zal herstellen. Met zes broedparen in 2003 is het aantal sperwers terugge lopen, vermoedelijk als gevolg van concurrentie door de havik. Buizerds, ook een vogel die zich de laatste de cennia op Texel heeft gevestigd, zijn met twaalf broedparen iets afgeno men. Met achttien broedparen nam de blauwe kiekendief in 2003 ook af. De aantallen zijn ontleend aan het Ornithologisch Jaarverslag 2003. F16 Vooral in een periode dat de roofvo gel broedt, is er veel voedsel nodig. 'Als je bij havik de voedselbehoefte in duiven uitdrukt, toch wel eentje per dag', vertelt Bert Schoo uit Midden- Beemster, die een opvangcentrum heeft voor roofvogels. 'Haviken zijn meesters in het vangen van prooien. Ze pakken bijvoorbeeld zo een hout duif van een tak. Net een F16 die aan komt vliegen. Maar ze eten ook ko nijnen, fazanten, houtsnippen en an dere dieren. Hier in de buurt zat een havik die bij een boer 25 kippen heeft opgegeten.' Op Texel is een soortge lijk geval bekend. 'Een kiekendief heeft het vooral voorzien op jonge eendjes, kieviten, steltlopertjes en andere soorten. Ze hebben er in de broedtijd wel een stuk of vier tot zes per dag nodig, want aan zo'n kuiken tje zit niet veel vlees. Ze moeten er veel voor doen.' Kiekendieven van gen daarnaast duiven en soms jonge hazen. Dijksen: 'Maar ook ratten en muizen.' Schoo: 'Een buizerd pakt wat hij pakken kan. Kleine kauwtjes, maar ook jonge hazen.' Dijksen: 'Voor de laatste tijd achteruitgegaan in aantal. (Foto Foto Fibs) zo'n grote roofvogel pakt de buizerd opmerkelijk kleine prooien, zoals in- sekten en regenwormen Ook veel dode dieren, bijvoorbeeld langs we gen ten gevolge van verkeer.' De to renvalk en de ransuil hebben het meer op kleine prooien voorzien. 'Ke vertjes, torretjes en af en toe een muis.' Ook meeuwen hebben de re putatie flink te kunnen huishouden in broedsels. Volgens Dijksen wordt dit overschat. 'De meeste zoeken hun voedsel in de duinen, een aantal spe cialistische meeuwen loert op weide vogels.' Volgens Dijksen is de meeuwenstand redelijk stabiel. De zilver- en de stormmeeuw lopen wat terug, de kleine mantelmeeuw is iets toegenomen.' Effect Schoo schat dat een havik in de broedtijd gemiddeld zo'n 150 gram vlees per dag verorbert. Wie de hoe veelheden vlees per dag met de aan tallen roofvogels vermenigvuldigt, komt op respectabele hoeveelheden voedsel en prooidieren. Dat lijkt wreed, met name voor boeren of vrij willigers die aan weidevogelbeheer doen en na al hun inspanning zien hoe een roofvogel of een meeuw met één of meerdere jongen aan de haal gaat. Dijksen: 'Natuurlijk heeft de toe name van de roofvogelstand gevol gen voor de overige vogels. Maar het blijft een lastig verhaal hoe groot het effect op bijvoorbeeld de weide vogelstand nu precies is. Je kunt bij voorbeeld met zeggen dat als een jong met door een roofvogel zou zijn opgegeten het wel zou overleven. Als ze eerst maar de winter doorkomen. En dat is, ook als ze niet worden op gegeten, helemaal niet zeker. Het hangt ook af van de hoeveelheid be schikbaar voedsel en van het gebied waarin ze opgroeien. Dat is wel ge bleken met eldereenden. Ze kunnen prachtig broeden, maar als er op het wad dan te weinig voedsel blijkt te zijn, worden ze traag en zijn ze mak kelijk te vangen. Zilvermeeuwen krij gen dan de schuld, maar de overlevingskans van de jonge eidereenden zou toch minimaal zijn. Je kunt stellen dat boeren bezig zijn met het beschermen van individuele vogels, maar dat zegt nog niets over de totale overlevingskans. Het is met zo dat als je geen roofvogels zou hebben, er automatisch meer kievi ten zouden zijn. Aan de andere kant zeg ik wel eens dat je de boeren die aan nestbescherming doen ook zou moeten vergoeden voor het feit dat ze een bijdrage leveren aan de roofvogelstand.' De groei in de roofvogelstand heeft volgens Dijksen een bijkomstigheid die veel Texelaars moet aanspreken. 'Ze ruimen veel kauwtjes en houtduiven op. vogels waarover nogal eens wordt ge klaagd Katten Nog niet genoemd, maar wel een fac tor van betekenis, zijn katten. Zonder dat de meeste baasjes er besef van hebben, houden die ook behoorlijk huis onder de vogelstand. Dijksen: 'Ze ruimen heel wat op Stel dat er op Texel bijvoorbeeld 5000 katten zijn. Al verorberen die gemiddeld maar één vogel in de week, dan zijn dat er al heel wat. Probleem is dat het allemaal aannames zijn, maar dat we het ef fect niet precies weten.Volgens Erik van der Spek van Staatsbosbeheer is het effect van katten in de natuur aanzienlijk. Om de schade te beper ken worden in de duinen jaarlijks zo'n 40 tot 50 verwilderde katten gevan gen. Schoo schat de invloed van katten op de weidevogelstand niet zo hoog in. 'Ze pakken wel eens wat, maar het zijn geen tijgers die het ene na het andere nest leeg halen. Op Texel zijn ook geen vossen, die aan de over kant behoorlijk huishouden. Bij weidevogels zijn volgens mij de maaikneuzers waarmee de boeren het gras oogsten de echte boosdoe ners. Het zijn rijdende gehaktmolens van meters breed die met een enorme vaart over het veld razen. Ze maaien altijd van de buitenkant van het perceel naar binnen. Voor jonge vogels die het hoge gras opzoeken, is er geen ontsnappen aan.' Gerard Timmerman Proef Max Havelaar koffie met je ogen dicht en geniet. Open je ogen voor de wereld en je xict een koffie die de kleine koffieboer een meniwoardig bestaan biedt Pas dan kun je er maximaal van genieten

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 11