Armoede dwong Hoornders illegaal hun huis te slopen 2 Boek over historie huizen en bewoners Van Russische fabrieken tot Texelse bijkeukens R Kielekiele Asielzoeker begint klusbedrijf TEXELSE COURANT Robbie Be(irijvig heid Medische zorg Hulpverlening 1? Kerkdiensten oud Papier TEXELS E^COU RANT adio Texel VRIJDAG 11 JUNI 2004 Wie het dorp nu ziet liggen, midden tussen de akkers en weilanden, ki lometers van zee, kan het zich moeilijk meer voorstellen, maar eeuwenlang hebben de inwoners van Den Hoorn hun brood op het water verdiend. In 1742 telde het welvarende dorp maar liefst 908 mannen, vrouwen en kinderen. Onder hen waren 4 commandeurs op Groenland, 15 grootschippers, 12 kaagschippers en 8 knechten, 59 loodsen en 62 zeelui. Andere beroepsgroepen waren veel min der vertegenwoordigd. Dat gold ook voor de boeren, van wie het dorp er 27 telde. Deze gegevens staan in het boek Huizen en bewoners van historisch Den Hoorn Texel van Anneke Dijk- Bakker en Maarten 't Hart, dat tijdens het in ere herstelde Hoornder Feest in september zal worden gepresen teerd en waarop geïnteresseerden nu al kunnen intekenen. Het boek be staat vooral uit een beschrijving van de geschiedenis van het oude ge deelte: Diek, De Naai, Kerkstraat, Herenstraat en Klif. Alle bestaande huizen staan erin, van Herenstraat 1 - en zijn oudste bekendste bewoners (van 1710 tot 1741kaagschipper Jan Huibertsz Schelvis en zijn vrouw Ik ben fan van Robbie. Nu is dat niet zo uitzonderlijk. Veel dames zullen met mij instemmen. Waar schijnlijk hebben zij echter direct een andere Robbie in het hoofd. Nee, mijn idool is geen popster Williams of voetballer Witschge, dames. Mijn icoon zit in het za kenleven. Het is een directeur Het is Robbie Wortel van Teso. Met zijn nieuwste wapenfeit heeft Robbie helemaal mijn hart gesto len. Want welk vervoersbednjf verlaagt tegenwoordig zijn tarie ven met gemiddeld meer dan 10 procent? Ziet u dat gebeuren bij de bus en de trein? Die worden juist steeds onbetaalbaarder. Ik reis daarom zoveel mogelijk per auto, om kosten te besparen. En als de benzineprijs op Texel straks keldert dankzij megatanks van Esso, zult u mij helemaal nooit meer in een bus of trein zien. Maar terug naar Robbie. Via Albert Heijn kwam deze rasechte Zaankanter naar onze Texelse veerboottrots, om hier op de kleintjes te letten. In korte tijd maakte Robbie de Teso weer echt Texels. Zijn plan met gratis overtochten voor aandeelhou ders zorgde voor een run op de aandelen door Texelaars. Een aandeel 'doet' tegenwoordig zo'n slordige 1750 euro, en dat levert toch pakweg 8 procent rendement op. Dat doet Ahold niet na. Ondanks de kaartjeskorting blijft er bij Teso altijd nog voldoende kasgeld én behoefte om lokale initiatieven te ondersteunen. Van groot tot klein. Klop aan bij Rob en je begroting is rond. Ik vind dat overigens prima. Als Teso dan toch Texels is, dan mag het ook best wat betekenen voor cultuur en welzijn op Texel. En dat snapt Robbie goed. Eén puntje van kri tiek, Rob. Enkele jaren geleden plakten wij nog stickers met de tekst met de strekking 'Texel heeft een dubbeldeks veer, voortaan geen wachttijden meer'. Dat bleek een vergissing In het weekend van Broadway in Den Hoorn liep de wachttijd op tot maar liefst 4 uur. Brengt mis schien de nieuwe dubbele dub beldekker uitkomst? Na deze lofzang over Rob Wor tel bekruipt mij een onrustig ge voel. Heeft zo'n man nog wel voldoende uitdaging bij Teso? Zeker als in 2005 de nieuwe boot is afgeleverd en Teso weer kab belend voortgaat in het dage lijkse geheen-en-weer Gaat Ahold niet aan hem trekken? Blijf op Texel Robbie, want ik ben vast niet je enige fan. Reacties: mrrutgervanvelzen® hotmail.com Bregje Ariensdr. Lap - tot aan Klif 45, in 1959 gebouwd door hotelier Joop Kikkert en tussen 1961 en 1967 be woond door Gerrit Coevert. Hoewel de schrijvers ervoor hebben gekozen geen volledige lijst van de bewoners door de jaren heen op te nemen (de huidige bewoners staan in alle geval len wél genoemd), is dit gedeelte in teressant. Zeker omdat het veel méér is dan een droge opsomming en al lerlei aardige wetenswaardigheden zijn toegevoegd, waardoor het verle den gaat leven. Zo valt over Heren straat 1 te lezen dat er in de eerste helft van de vorige eeuw een winkel tje was gevestigd van de weduwe Baafje Bruin-Kalf. wier man en twee kinderen kort na elkaar aan de 'vlie gende tering' overleden. Later werd het voortgezet door Jane Duinker- Wilner. 'Er stond een grote koffiemo len met een draaislmger. Als je groene zeep kocht, werd dat verpakt in een stuk grauw papier. Zij verkocht van alles, bijvoorbeeld petroleum, klom pen en touw, totdat ook deze nering halverwege de jaren '50 stopte. Kin deren kochten bij haar twintig salmiakjes voor één cent. Het was de grootste winkel van Den Hoorn in die tijd en toch nog klein in onze ogen Historische context Minstens zo boeiend is de histonsche context waarin de schrijvers hun ge gevens in de inleiding hebben ge plaatst. Ze merken op dat, net als elders, ook in Den Hoorn veel oude gebouwen verloren zijn gegaan. Een belangrijke oorzaak van deze achter uitgang was het vroegere belasting stelsel. Als bij armoede de belasting op een huis niet meer kon worden opgebracht, trok men vaak met meer gezinnen in één huis. Omdat ook belasting moest worden betaald voor leegstaande huizen, werden deze nogal eens gesloopt. 'Door de af braak te verkopen kon men nog wat geld vangen. Dit werd weliswaar ver boden, maar het gebeurde toch. Zo snel mogelijk werd een huis met de grond gelijk gemaakt en het terrein voor iets anders gebruikt, bijvoor beeld een moestuin. Hierdoor zag men bij oppervlakkige controle niet dat er een huis had gestaan. De loodsen vormden jarenlang de belangrijkste beroepsgroep in Den Hoorn. 'Buitengaats gingen zij aan boord van de komende schepen en brachten deze via het Landsdiep, Spanjaardsgat of de Slenk naar de Koopvaardersrede onder de oostwal van Texel. Loodsen voeren in de 17e eeuw tot diep in het Kanaal om rijk beladen Oost-lndiëvaarders op te halen en te begeleiden. Logisch als je bedenkt dat de verdienste bij deze schepen hoog was: ca. ƒ300,-, de waarde van een gemiddeld huis in die tijd Toch waren lang niet alle lood sen rijk. 'Als een kapitein als toegift hun knapzak vulde met scheeps beschuit, kwam dat zeer gelegen. Vaak waren zij genoodzaakt ter haringvangst te gaan.' Van elke gul den die een loods verdiende, werd een stuiver in de bosse (bus) gestort. Weduwen van omgekomen loodsen en loodsen die door ouderdom met meer in staat waren hun werk te ver richten, konden een beroep doen op dit fonds. Franse tijd In de Franse tijd (1795-1813) kreeg het loodswezen een flinke klap. De Franse overheersers voerden het Continentaal stelsel in, wat inhield dat er geen schepen op aartsvijand En geland meer mochten varen. Omdat de Engelsen omgekeerd elk schip dat uit Europa kwam in beslag namen, was er jarenlang weinig of geen han del en scheepvaart. En juist toen Nederland aan het opkrabbelen was. kregen de Hoornder loodsen een tweede klap in de vorm van het Noordhollands Kanaal, dat in 1824 gereed kwam en tot gevolg had dat schepen niet langer meer op de rede van Texel hoefden te liggen. 'In 1826 woonden hier nog 74 loodsen, in 1828 waren hiervan al 34 vertrokken naar Den Helder. In de periode 1853- 1856 werden de particuliere loods- diensten opgeheven. Daardoor ver viel de standplaats aan Den Hoorn. Verschillende nog overgebleven loodsen verhuisden naar Den Helder en anderen werden visser of boer.' De gevolgen voor de omvang en de wel vaart waren enorm. Telde het dorp in 1742 nog 247 huizen en 908 inwo ners, honderd jaar later, in 1844, wa ren die aantallen gezakt naar 101 huizen en 572 inwoners. Aanzet De aanzet tot het boek werd in 2001 gegeven, toen de commissie Histo risch Erfgoed Den Hoorn werd opge richt, met het doel een fiets- en wandelroute door het oude gedeelte van het dorp te realiseren. In dat jaar werden onder voorzitterschap van Piet Schneider diverse bijeenkom sten gehouden om de geschiedenis van de huizen in dit gedeelte voor zover bekend te controleren en aan te vullen. Daarbij werd dankbaar ge bruik gemaakt van gegevens uit Kro niek van Den Hoorn van Anneke Paagman-Bakker (1991) en het Boerderijenboek (1998) van Cor Reij, Cees Hoogerheide en Karei van Empel. Voor de route, die op Konin ginnedag vorig jaar in gebruik werd genomen, werd onder leiding van commissielid Maarten 't Hart een fol dertje gemaakt, dat op drie punten in het dorp uit een bakje kan worden gehaald. Daarnaast staat een zeer beknopte samenvatting van de histo rie in enkele regels op de bordjes die voor de route op 46 historische pan den zijn bevestigd. Toen het besef sterker werd dat het wel erg zonde was om de vele gegevens die boven tafel waren gekomen en waarvoor geen plaats was in de folder en op de bordjes niet te gebruiken, ontstond het idee om een boek uit te geven. Schrijvers Maarten 't Hart en Anneke Dijk-Bakker (voorheen Paagman- Bakker) kregen daarbij de hulp van de 90-jarige Klaas Lap, die alle gege vens nog eens bekeek, en Annie Bak ker, die specifiek de tekst van haar eigen straat, Diek, controleerde. Ten slotte werd gebruik gemaakt van het Kadastrale Minuutplan van Den Auteurs Maarten 't Hart en Anneke Dijk-Bakker en in hun midden fotografe Ruth de Ruwe poseren voor het pand Diek 14 van bewoonster Annie Huisman-de Groen. Het is een Rijks monument, dat lange tijd tot de zogenaamde armenkamers behoorde. Vóór woonden de rooms-katholieken die onvoldoende geld hadden om zelf iets te huren of kopen, achter de hervormden. Het werd gebouwd in 1624, het vroegst bekende jaartal van de Hoomder huizen, wat overigens niet per definitie betekent dat het ook het oudste is. (Foto Joop Hommels) Hoorn van 1828. dat 't Hart in het Rijksarchief in Haarlem vond en dat een volledig overzicht geeft van de panden en hun eigenaren in het be treffende jaar. Auteurs De twee auteurs hebben uiteenlo pende geschiedenissen. Maarten 't Hart bracht het langste deel van zijn leven door in Aalsmeer. Hij was werk zaam in het onderwijs en werkte ja renlang als redacteur voor het tijd schrift van het Proefstation voor de Bloemisterij, in welke functie hij vooral artikelen van wetenschappers geschikt maakte voor publicatie. Sinds hij vier jaar geleden met pen sioen ging, woont hij in Den Hoorn, waar hij direct actief werd in het maatschappelijk leven. Zo zat hij niet alleen in de commissie Historisch Erfgoed, maar maakte hij ook deel uit van de werkgroep die het toekomst plan van Den Hoorn voor 2020 schreef. Hij biljart bij de Oude Man nen en schrijft geregeld historische bijdragen voor dorpsblad De Hoorn der, waarbij hij zich baseert op stuk ken die hij onder meer uit het gemeentearchief haalt. Medeauteur Anneke Dijk-Bakker is geboren en getogen op Diek, in het huis waar nu Annie Bakker woont. Haar liefde voor de geschiedenis leidde tot het schrijven van onder meer de Kroniek van Eierland (1985) en de Kroniek van Den Hoorn (1990). De vraag aan welke plek op Texel ze haar hart heeft verpand, stelt ze zelf, om hem meteen te beantwoorden. 'Ik ben geboren in Den Hoorn en hoewel ik er al sinds 1960 niet meer woon, ben ik me altijd Hoornder blijven voe len. In Eierland heb ik dertig jaar ge woond, maar daar heb ik weinig mee. Hoe dat komt, ik zou het met we ten...' Hoornder productie Het boek is nog met helemaal klaar, maar belooft een mooie uitgave te worden. Bijzonder is dat het bijna helemaal een Hoornder productie wordt. Alle beschreven panden zijn de afgelopen maanden gefotogra feerd (in kleur) door Ruth de Ruwe, die een deel van haar jeugd, van 1968 tot 1975, in Den Hoorn woonde: eerst op Klif 45, waar nu 't Hart woont, en later in hotel Happy Days in de Heren straat. Annie Bakker leverde oude an sichten en foto's en Ralph en Miranda Grabowski tekenden voor de vorm geving. Ten slotte wordt het uitgege ven door Nauta Boek van Daan en Carry Welboren. Alleen de drukker, Langeveld en de Rooy, is niet gewor teld in de Hoornder samenleving. Het boek zal circa 144 pagina's tel len en is 16 x 22 centimeter groot. Wie vóór het Hoornder Feest bij Nauta Boek intekent op het boek, betaalt een introductieprijs van €18,50 en kan zijn of haar exemplaar op 11 en 12 september afhalen in dorpshuis De Waldhoorn, waar de auteurs en de fotograaf aanwezig zijn om te signeren. Na het feest kost het boek €22,50. In Rusland gaf Joeri Kalaidjan als bouwkundig ingenieur leiding bij enorme projecten, waarbij op soms meer dan honderd plaatsen tegelijk fabrieken, scholen en zie kenhuizen verrezen. Als vluchte ling heeft hij op Texel een flinke stap terug moeten doen. Om in het onderhoud van zichzelf en zijn ge zin te kunnen voorzien, is hij een klusbedrijf begonnen. Het is een schril contrast. In Rusland genoot Joeri Kalaidjan aanzien als een man met grote bouwkundige kennis, in Nederland mocht hij als asielzoeker lange tijd geen betaald werk verrichten en wacht hij ook na tien jaar nog steeds op een vergun ning om te mogen blijven. Het leed is hem aan te zien. De trotse, zelfbe wuste heer die hij ooit moet zijn ge weest, is na jarenlange onzekerheid veranderd in een wat stugge, zij het met onvriendelijke persoon, die het aan zijn Texelse vrienden te danken heeft dat hij en zijn gezin met als be delaars op straat belandden. Zijn strijdbaarheid heeft hij echter nog niet verloren en vandaar dat hij heeft be sloten een eigen bedrijf te beginnen. Dat moet er binnen met al te lange tijd toe leiden dat hij zijn onafhankelijk heid terugkrijgt. Kalaidjan werd in 1953 geboren in Abchazié, een provincie in Georgië, dat toen nog deel uitmaakte van de grote Sovjet-Unie. Hij studeerde bouwkunde en architectuur in Rus land en kreeg er na het behalen van zijn doctoraal diploma in 1975 een leidinggevende functie bij een enorm bouwbedrijf, dat zo'n 8000 werkne mers telde. Hij werd er al snel één van de belangrijkste medewerkers en gaf leiding aan meerdere projecten tege lijk. Om zich te verplaatsen maakte hij gebruik van een helikopter. De groot ste fabriek die hij er ooit voor zijn bedrijf bouwde, had een omtrek van drie bij anderhalve kilometer. Nadat Kalaidjan in 1980 was terug gekeerd naar Abchazie om er te trou wen, was het met de mega-projecten gedaan. In de kleine provincie waren de bedrijven veel minder omvangrijk. Hij kwam terecht bij een bouwbedrijf met toch nog altijd 400 werknemers, dat onder meer scholen, winkels en kleinere fabrieken bouwde. In totaal werkte hij zo'n zeventien jaar in de bouw, totdat op 14 augustus 1992 de oorlog uitbrak in Abchazié en hij als lid van de Armeense minderheid met zijn gezin moest vluchten. Na de nodige omzwervingen be landde Kalaidjan in 1996 op Texel. Als vluchteling mocht hij lange tijd geen betaald werk verrichten. Om zijn han digheid met te verliezen, hielp hij daarom geregeld mee bij allerhande klussen van Fridt Blanken en Rob van Oortmerssen, bestuursleden van de Texelse stichting Erchan, die zich het lot van de familie heeft aangetrokken en onder meer een advocaat in de arm nam. Sinds twee jaar beschikt Kalaidjan over een eigen BTW-num- mer en werkt hij zelfstandig. Een aan vraag voor een officiële status voor zijn bedrijf is nog altijd in behandeling bij de Immigratie en Naturalisatie Dienst (IND), die kennelijk erg veel tijd nodig heeft voor een beslissing. On dertussen wachten vier van de zes familieleden ook nog altijd op een definitieve verblijfsvergunning. Voor zijn klusbedrijf heeft dat volgens Kalaidjan met al te veel nadelige ge volgen. De werkzaamheden zijn wit, de inkomsten worden gemeld bij de belasting. Lastig is wel dat het rijbe wijs dat hij ooit in de Sovjet-Unie haalde in Nederland niet wordt er kend, zodat hij geen auto mag rijden en voor het vervoer van materialen is aangewezen op vrienden en kennis sen. 'Maar dat lukt altijd, ik moet al leen wat meer plannen.' Wat de aard van de werkzaamheden betreft, is de bouwkundig ingenieur ondanks zijn grote staat van dienst weinig kritisch. Metselen, timmeren, tegelen, installatiewerk, stukadoren, straatjes leggen, bouwtekeningen maken, hij draait er zijn hand niet voor om. Hij maakt zelf deuren en kozijnen, maar ook tafels, stoelen en bedden als daar om wordt gevraagd. Om meer zekerheid te krijgen, zou hij wel graag wat grotere opdrachten krijgen. 'Ik heb het laatste jaar bijvoorbeeld een aanbouw aan een keuken en een bijkeuken gedaan. En met Fridt Blan ken een huis verbouwd in Amster dam. Dat was mooi werk. Ik zou best een schuur of garage willen bouwen. Hele huizen zijn wat problematischer, maar zelfs daar is wel een mouw aan te passen. Dan moet ik samenwer king met een collega zoeken.' Het adres van Joeri Kalaidjan is Thijsselaan 47, 1791 VE Den Burg. Telefoon 321604. Joeri Kalaidjan draait voor de meeste klussen zijn hand niet om. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Toeristen kunnen het hele jaar bel len naar: 327270. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkun dige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krij gen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer ver meld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage: op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: SchoonoordsirJ 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schooi oordsingel 44, Den Burg, tel. 09$ 4636549. Spreekuur elke werkdv van 9.00 tot 17 00 u. Voor vrage over ontwikkeling, voeding, opv^ ding en verzorging van jonge kind» ren. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg,(4 314887 Geopend elke werkdag tJ sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke we-J dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0221 650222. Kraamhulp: Voor directe kraa*l hulp op Texel en na poliklinischeb«j valling: Parenta Kraamzorg, 0900-7273682 (24 uur bereikbaar| Indicatie: Indicatie voor thuisz en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RIOTeij Wieringen. Opvragen via tel. (02 671552. Opname geschiedt opj| vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Burg, tel. 312112. Maandag t/mvJ dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10fi;| 13.00 en 15.00-17.00 u.; zone 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u.| ten die tijden alleen voor spoed sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844 In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting. Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581.327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur J 9.00 tot 10.00 u. en van 14 Oo| 16.00 u.. De Buureton, Beatrix! 43, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen vi schepen en zwemmers in nood: j 316270. Chemicaliën op het strand: de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehod Texel, crisisopvang huiselijk gewëfl tel. 0222-321001dag en nacht reikbaar. Jongeren Informatie Punt:w| vragen en advies over wonen, w ken, studie, recht, relaties, seksu teit, verslavingen en vrije tijd. dinsdag en woensdag van 15.00t| 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, WilhelmrJ laan 1, Den Burg, tel. 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulpa| jongeren bij problemen en opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donder in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan Den Burg. Voor aanmelding, in*] matie en advies: 0900 2223330,el dag tussen 10.30 tot 12.30 uur Kerken en minima: voor Texek in financiële nood. SpangerwegiJ 1793 EH De Waal. Zondag 13 juni 2004 PROTESTANTSE KERK IN NE DERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: ds. J.W. Overvliet uit Nijkerk. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J. Vlasblom. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Ne derlanden; 19.00 u.ds. J. Vonk uit Ens. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden, Heilig Avondmaal. Oudeschild: 11.00 u. ds. J. Vonk uit Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 3. Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Hogerstraat, Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schilderend tot rotonde, Julianastraat, Keesom laan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Splnbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onzo advertontiecontraden en aanbiedingen daar toe zi|n van toepassing do Rogo'on voor het Advertentie- wozon van de Stichting ROTA, govesbgd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bi) do Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van do Regelen voor hel Advertentiowozen werdt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per |aar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Ens, Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEEN! in kerkgebouw SchoolstrJ Oosterend: 10.00 u. en 18.00u.| TM. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE! Kogerstraat, Den Burg: 10.00uj C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00u| G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK:! Den Burg: zon. 10.45 u. herent! Oosterend: 9 30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: 0^ bare lezing, 10.30 u.: De rol va-| ligie in de wereldaangelegenhel Wachttorenstudie, 11.20 u J geren, leggen jullie een fundaira voor de toekomst? Als je altijd wacht tot de ander iets doet"^^®!^ gebeurt er nooit iets. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuwsl 19.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21 00 u Onzin in de ether 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17 00u. Pietelepote (kinderprogramrt Vandaag: Alice in Wondetfe Over de theatervoorstelling* de Muziek- en Dansschool.^ gers en dansers vertellen overt rollen en laten muziek horer 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poêziel 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandss 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en int* views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervomde kerk Den Burg 10 45 u Rooms-katholieke kerk Denk 19.00 u Gereformeerde kerk Den Wf Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boekfl^ ling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muz®" 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Op uw verzoek (verzoekplat 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u. Pietelepote (kinderprogram"3 (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk p gramma, met vanaf 19.00 verzoekplaten) 19 00 u. Raad en daad (over de Texe» politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstre? vanuit het gemeentehuis) aansluitend Radio Noord!» Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met. 20.00 u. Raadsvergadering (herhakni woensdag) aansluitend: Radio N dio Noord»1*

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2