p«m Vakantiekrant rappe meerderheid or 'roodwitblauw' rojectontwikkelaar rijgt recht op kavels Cf roen '^warLr Jexel 'tn het harL, Verleden herleeft in weiland bij Maartenhuis ïprhoudingen onder druk Texelse Media Spoor van diesel na vergeten tankdop De Krim bouwt woningen voor medewerkers ial met gemeente voor grond TEXELSE^COURANT cr< 5 Piet Witte m Lamsvleeskroket a Cees Ran Dronken op de brommer Financiële steun gehandicapten Man knipt draden pc gemeente door Debat raadhuis tijdje uitgesteld 3iiis chijnt dinsdag en vrijdag t 1 rapp I" [rappe meerderheid in de raad woensdagavond het licht op gezet voor de komst van het nenlijke hulpverlenings- jw aan de Pontweg. Vlekke- rerliep de behandeling niet. ■meester en wethouders ten het hebben van de steun e oppositie. Coalitiepartijen i Belang en WD stemden te- luder Nel Eelman was hevig te- steld dat beide partijen hun aan het 'roodwitblauwe' ge- onthielden, Vanwege de om- lan het miljoenenproject had ze fet unanieme steun vanuit de lezien. Burgemeester Joke Gel- lerinnerde Texels Belang en de iraan dat zij twee jaar geleden indtekening hebben gezet on- |Uen collegeprogramma, waarin dat zij akkoord gaan met de pst als het college binnen de iele kaders blijft. Bvoorzitter Piet Standaart van Belang vond echter dat er te induidelijkheden zijn om een Iwoorde beslissing te kunnen Collega Willem Vlas wees [dat de berekeningen telkens leren, dat het nog onduidelijk «rol de Stichting Wonen Texel ivolger van het vertrokken Plus gaat spelen, dat de lommissie van de brandweer Bdenkingen heeft en dat het delijk is of de gemeente al de- over de grond van het logh-terrein kan beschikken Dliep tegen de kosten van het op. Arjen Boerhorst (WD) iet met acceptabel dat de ge- :e naast de kazerne van de weer in het gebouw ook nog E695 000,- moet betalen voor ïtine en een instructieruimte die ijk'door alle partners gezamen- uden worden gefinancierd. Hij ervoor te onderzoeken of het aar is de brandweer samen met ibulancedienst permanent in de m e kazerne aan de Bernhardlaan tigen. ■cussie leidde op een gegeven int bi| oppositiepartijen D66 en tot de vraag of Texels Belang WD nog wel vertrouwen heb- n het college met hun eigen wders. De twee partijen wijzen natig voorstellen van het col- Fractievoorzitter Maria van ipek (WD) zei daarop achter wethouder te staan. Piet Standaart wilde geen eenvoudig 'ja' of 'nee' geven op de vraag van Frans Visman (D66) en Eric Flercules (PvdA). Volgens hem ging het niet om vertrouwen in elkaar, maar puur om alle onduidelijkheden rondom de hulppost. 'We weten nog met eens of we de grond wel hebben.' Fractie voorzitter Jan Koolhof van het CDA. de derde coalitiepartij, sprak zijn ver trouwen uit dat wethouder Corrie Heijne (Financiën) bij de hulppost bin nen de financiële kaders blijft die de coalitie heeft gesteld. De grens ligt op een maximumjaarlast van €214.000,- voor de bouw van het brandweer gedeelte in de hulppost. De ge meente is verantwoordelijk voor dat deel van het gebouw. Handhaving van die grens was voor Koolhof wel een harde voorwaarde om steun te verlenen aan de hulppost. Hercules merkte daarna op dat ver trouwen van twee kanten komt en wilde weten in hoeverre de wethou- Lees verder pagina 5 Vakantiepark De Krim begint bin nenkort met de bouw van wonin gen voor medewerkers. De bouw voldoet aan de voorschriften van het bestemmingsplan, alleen de gevraagde goothoogte van vijf meter is één meter te veel. Maar als daar een halve meter afgaat, wil het college met toepassing van artikel 19 bouwvergunning geven. In afwachting van de nieuwbouw blijft De Krim voor het onderbrengen van personeel gebruik maken van oude caravans. Het college zal dat tot 1 september gedogen, onder voor waarde dat strikt de hand wordt ge houden aan veiligheidsvoorschriften die eerder voor deze caravans wer den afgekondigd In de caravans mag niet worden gerookt en gekookt, er mogen geen gasflessen inzitten en er moeten brandblussers en een brandslang voor de greep zijn. De totale veiligheidssituatie moet dage lijks twee keer worden gecontroleerd. De nieuwbouw oogt als gewone hui zen van een sober type en wordt in twee lagen uitgevoerd Omdat de bouwlocatie wordt omringd door reeds opgegroeide bomen, zal van het complex weinig zijn te zien. ctontwikkelaar USP Vast- BV uit Hoorn krijgt van de lente de eerste kooprechten '7 bouwkavels aan de Molen- I, de Korfbaeck, de Volmolen e Kadijksweg. Het gaat om s die als eerste beschikbaar m voor uitgifte als het nieuwe immingsplan Den Burg is lesteld. Haat in een samenwerkings- ienkomst die de gemeente en 'Ojectontwikkelaar met elkaar ingesloten De gemeenteraad [woensdagavond akkoord met 'ereenkomst. De toezeggingen ie gemeente aan USP zijn een iprestatie voor een lucratieve 'transactie in het toekomstige 'gebied van de vierde fase van s (De Volmolen). De gemeente van USP voor €162.453,32 grond die de projectontwik- in 2000 voor €294.957,- had I" van toenmalig eigenaar N. De gemeente had er veel '9 bij de grond te verwerven, 11 die voor driekwart al wordt 'en door gemeentegrond. Door nkoop kan de gemeente de re- ver de bouw van de geplande neuwe woningen in eigen hand en en het levert ook zo'n 35 wooneenheden op. ie Projectontwikkelaar is afge- ;en dat hij 12 sociale koop- J9en, 4 zogeheten eindwonm- etwee-onder-éénkapwonmgen vrijstaande villa's op de 27 kavels bouwt. De sociale koop woningen moeten een verkoopprijs van €135.000,- krijgen en de rest mag USP voor een marktconforme prijs verkopen. De onderneming mag zelf bepalen hoe hoog de prijs wordt. USP krijgt de bouwgrond van de ge meente voor een gematigde prijs. Voor de kavels van de sociale koop woningen betaalt de projectontwik kelaar €12.000,- per stuk. De kavelprijzen voor de eindwonmgen, twee-onder-één-kapwoningen en de villa's bedragen respectievelijk €40.000.-, €50.000,- en €100.000,- per bouw- en woonrijp te leveren kavel. De gemeente heeft de prijzen zo bepaald dat ze in relatie staan tot de huidige marktprijzen. De grond exploitatie en verkoopprijzen voor overige kavels in de bouwgebieden moeten nog worden vastgesteld. In het contract staat dat USP niet meteen de vrije markt op mag met de woningen. Ze moet ze eerst aanbie den aan mensen die zich bij de ge meente hebben gemeld voor een bouwkavel. USP moet zich houden aan het selectiebeleid dat de ge meente voor uitgifte heeft opgesteld. De Hoornse projectontwikkelaar legt zich toe op woningbouw, ontwikke ling van bedrijventerreinen, winkel centra en verblijfsruimten. Het werk gebied van de onderneming is West-Nederland, met de nadruk op Noord-Holland, USP initieert op ei gen initiatief projecten, maar zegt op haar website ook graag samen te werken met andere partners Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Cfrns £mirL Jhrrf i m be barL. (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. tRICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11886 'De zestiger en zeventiger jaren, dat was een grandioze tijd. De boeren verdienden goed. er werd met op een paar centen gekeken. De ene na de andere trekker reed hier de schuur uit. Piet Witte, monteur bij Frans Stolk Mechanisatie, maakte het allemaal mee. Dinsdag was hij precies veertig jaar in dienst. Pagina 3 Klif in Den Hoorn is zondag 27 juni het toneel van de eerste Texelse Lams- vleesdag. een proeverij met als doel de exclusiviteit van streekproduct beter te benadrukken. Op de dag presenteert fabrikant Cold Food, pro ducent van Kwekkeboom, de Texelse lamsvleeskroket. die is ontwikkeld door Willem ('Parel') Roeper. Pagina 5 Ran Tweewielers houdt op te be staan. Eind deze maand sluit Cees Ran de deuren van zijn rijwiel-, brom fiets- en motorhandel in de Graven straat. Of het bedrijf spoedig door een ander zal worden voortgezet, is allerminst zeker. Pagina 7 Slingerend en met zijn helm maar half op het hoofd reed een 20-jarige man uit Oosterend donderdag in de vroege morgen (rond 3.00 uur) op zijn bromfiets over de Staart bij De Waal. Zijn rijgedrag was opmerkelijk ge noeg om passerende politiemensen te doen vermoeden dat de man on der invloed van alcohol verkeerde. Een blaastest wees uit dat ze het bij het rechte eind hadden. Hij blies 460 ug/l, ruim het dubbele van het wet telijke toegestane maximum van 220. Hij kreeg daarom een proces-verbaal (Advertentie) Auch mit deutschem Text Gratis bijlage TEXELSE COURANT Advertenties voor de Vakantiekrant kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 23 juni 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. Tegenwoordig wordt het hooi geperst in balen, maar vroeger werd het ge maaide gras gedroogd op ruiters en vormden de hoog opgetaste klam pen hooi een vertrouwd beeld in het landschap. Op de boerderij van het Maarte'nhuis bij De Koog is deze oude traditie deze zomer weer in ere hersteld. Begeleiders Paul Visée en Johan Moerbeek werden op het idee gebracht door Juul van der Geest. Deze gepensioneerde agrariër uit de Prins Hendrikpolder maakt er al ja renlang een gewoonte van om het hooi op het weiland bij zijn boerderij op traditionele wijze te laten drogen. Visée; 'Op weg naar de boot was het me al een paar keer opgevallen Het staat erg leuk in het landschap en het leek me aardig om het hooi samen met onze bewoners op dezelfde ma nier te drogen. We hebben met Van der Geest gesproken en hij heeft ons precies uitgelegd hoe hij dat doet.' Met vereende krachten werden in de boerderij van het Maartenhuis ruiters gemaakt van boomtakken, waarna deze in het land werden geplaatst en door bewoners eendrachtig met hooi opgetast. Niet alleen tot hun eigen vermaak, maar ook tot dat van voor bijgangers. die het nostalgische tafe reel wisten te waarderen. De brandweer reinigde gisterochtend met een vetoplossend schuim de Emmalaan bij de kruising met de Elemert. (Foto Jeroon van Hottum) Chronisch zieken, gehandicapten die aan bepaalde inkomenscriteria voldoen, krijgen elk €200,- per jaar als tegemoetkoming in de kosten die met hun situatie samenhangen en die door bezuinigingen in de zorg minder draagkrachtig zijn geworden. Van de pot van €80 mil joen die het kabinet daarvoor be schikbaar heeft gesteld krijgt Texel €52.800,-. Dat geld wordt toege voegd aan het budget van €234.400,- dat de gemeente al be schikbaar heeft voor bijzondere bijstand. Het college heeft besloten alle recht hebbenden hetzelfde bedrag te ge ven, dus ongeacht de aard van de beperkingen waarmee ze moeten le ven of de-precieze hoogte van medi cijn- en andere kosten. Bij een andere benadering ('maatwerk') zouden de belanghebbenden veel informatie moeten geven, waardoor sommigen misschien kopschuw zouden worden en geen aanvraag zouden indienen. Bovendien brengt individuele behan deling veel ambtelijke rompslomp met zich mee. De gemeente zal de betrokkenen met een publicatie in de krant oproepen een aanvraag in te dienen. In het be treffende besluit van b en w worden ook ouderen genoemd als behorend tot de doelgroep, maar dat heeft al leen betrekking op ouderen met zo danige lichamelijke beperkingen dat ze vergelijkbaar zijn met gehandicap ten. De extra steun is dus niet voor vitale bejaarden bedoeld. Het budget is toereikend om 264 personen te hel pen, maar verwacht wordt dat het Een man die met een schaar be drading doorknipte heeft er woensdagmiddag voor gezorgd dat de afdeling Sociale Zaken en het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) aan het Raaksplein in het gemeentehuis het enige tijd zonder computers moesten stel len. De verward ogende man zwaaide aan de balie met een schaar en schreeuwde dat hij 'poen' wilde heb ben. Toen de reactie van de vrouw achter de balie hem niet aanstond, aantal dat een aanvraag indient lager zal zijn. Mocht het toch hoger uitpak ken, dan moet de gemeente met ei gen middelen over de brug komen. Een lekkende bus van Connexxion heeft gisterochtend een spoor van gasolie achter zich aan getrokken tussen Den Burg en De Koog. De chauffeur was na het tanken verge ten de dop terug op de tank te doen, waardoor hij tijdens het rijden brand stof verloor. De brandweer moest er aan te pas komen om op diverse plekken in Den Burg en De Koog de weg schoon te maken. Een deel van de Nikadel in De Koog moest worden gereinigd en in Den Burg kregen de rotonde Emmalaan/Pontweg, de kruising Emmalaan/Elemert en de rotonde Emmalaan/Schilderend een poetsbeurt. Met een vetoplossend schuim werd de gladde substantie van het wegdek verwijderd, zodat er geen gevaarlijke situaties konden ontstaan. Ook werd poolshoogte genomen op andere plekken waarde bus zijn diesel had verloren 'We heb ben overleg gehad met de politie en de gemeente als wegbeheerder en daarna de plekken aangepakt waar de gasolie gevaar zou kunnen ople veren', aldus bevelvoerder Martijn van Hengel. De diesel was op som mige plaatsen ook goed te ruiken. knipte hij de bedrading van een computerscherm door en verdween. Toen hij even later weer terugkeerde, werd hij door gemeentebode naar buiten geleid. De gemeente en het CWI hebben beide aangifte gedaan Het incident is voor de gemeente geen aanleiding de veiligheidsmaat regelen aan te scherpen. 'We hech ten aan de open structuur op het Raaksplein, dit is de eerste keer dat er zoiets gebeurt', vertelt voorlichter Frans Hopman. Door de relatief hoge en brede balies zijn de medewerkers volgens de gemeente redelijk van het publiek afgeschermd. De politieke partijen hebben een dis cussie over de uitslag van de meningspeiling vooralsnog twee maanden voor zich uit geschoven. Tijdens de raadsvergadering van woensdagavond hebben ze unaniem besloten pas tijdens een vergadering van de commissie Werkwijze Raad over het onderwerp raadhuis te pra ten. De politici lieten zich nog met uit over de uitslag van de menmgs- peiling. De uitslag van de enquête van de Texelse Courant kwam even min aan de orde. De eerstvolgende commissie Werkwijze Raad komt pas bijeen op dinsdag 10 augustus. De vergadering van Werkwijze Raad die voor dinsdag 29 juni stond gepland, gaat niet door. VRIJDAG 18 JUNI 2004 RANT Losse nummers 0,95

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1