-k Jt 6 DIGITALE CAMERA! EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF s DEZE MAAND TiJAJIl De Lange Muur Qb Officiële I berichten sensationele stockcar race Sfeervol Oriëntaals lopend buffet DE KRIMI TEXEL TE HUUR OP TEXEL TEXELSE COURANT DU aDonnsment v.a. €26.- D.mnd.* COMBI CHINEES - INDISCH RESTAURANT Elke zaterdag en zondag Itl ZELFSTANDIG WERKEND KOK Bekendmakingen Gemeente Texel Vergunningen Burgerzaken Welzijn Overige bekendmakingen VRIJDAG 9 JULI 2004 een gratis toestel, 150 belminuten per maand en 4 maanden 50% korting éVodafone netwerk dQEEZO een zaak van vertrouwen KPN I UODAFONE I TELFORT I ORANOE I DEBITEL TEXEL i( De M.A.B. club organiseert op 10 en 11 juli een met 60 internationale topdeelnemers za. 14.00 - 17.00 uur: training zo. 12.00 - 17.00 uur: wedstrijd Circuit Eierland, nabij vliegveld. NIKADEL 48 DE KOOG S 317786 presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18 00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan e.a. vruchten, etc. 14,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar 7,50. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317786 Werken bij een Recreatiebedrijf is afwisselend en leuk! Ter versterking van ons culinaire team zijn wij op zoek naar een: Fulltime jaarbetrekking Je bent in staat onze keukenbrigade zowel op De Krim als op de Golfbaan op een professionele en coachende manier aan te sturen. Je vervangt de chef-kok bij afwezigheid en bent dan in staat alle activiteiten voor onze restaurants, horeca outlets en cateringfaciliteiten te coördineren. Ook het opmaken en verzorgen van buffetten voor grotere groepen is geen probleem. Tevens heb je ervaring met moderne kooktechnieken en convenience. Bij voorkeur heb je een diploma SVH Leermeester, kennis van H ACCP en ben je bekend met de calculatiemethoden. Algemeen profiel: Wij zoeken een positief ingestelde en enthousiaste collega die ons team komt versterken. Werkervaring is gewenst, maar instelling en collegialiteit zijn min stens zo belangrijk Je bent gewend te werken in een teamverband en je bent stressbestendig. Interne opleidingsmogelijkheden en doorgroeiperspectieven zijn ruimschoots aanwezig. De Krim biedt: Een fijne werksfeer met enthousiaste collega's, belo ning en voorwaarden volgens de CAO Verblijfs ree reatie, goede secundaire arbeidsvoorwaarden en een reiskostenvergoeding Ben je geïnteresseerd?: Stuur dan voor 20 juli een brief met cv naar DE KRIM I TEXEL, t.a.v de heer C.J van Rossum du Chattel, Roggeslootweg 6, 1795 JV De Cocksdorp Het is ook mogelijk om per e-mail te reageren personeels.zaken@krim.nl. Mocht u nog vragen heb ben bel dan naar 0222-390110. Inschrijfformulieren met inschrijfvoorwaarden zijn verkrijgbaar bij de gemeente en de Stichting Wonen Texel. Dit formulier moet op de uiterste inleverdatum binnen zijn De woningzoekende moet voldoen aan de criteria van de Huisvestingsverordening Texel 1994 voor het krijgen van een Huisvestingsvergunning. De woningen worden toegewezen op registratiedatum. STICHTING WONEN TEXEL Robbepad 17 is toegewezen aan 08-02-2001. Ada van Hollandstraat 16 is toegewezen aan 22-05-2000. Schilderend 73 is toegewezen aan 14-12-2000. Eengezinswoning Noordwester 58 te Den Burg Beschikbaar per 17-08-2004 Uiterste inleverdatum 14-07-2004 Criteria: 1. minimaal belastbaar inkomen: €25 075,- Kenmerken: Woonkamer, 3 slaapkamers Kale huurprijs €471,03 Totale huurprijs €471,93 Seniorenwoning Naalrand 45 te Den Hoorn (bovenwoning) Beschikbaar per Uiterste inleverdatum 01-09-2004 14-07-2004 Kenmerken: Woonkamer, 1 slaapkamer Kale huurprijs *.€337,97 Totale huurprijs €366,99 Criteria: 1. maximaal belastbaar inkomen €25 075,- 2. inschrijvers ouder dan 55 jaar met een hoger inkomen 3. inschrijvers jonger dan 55 jaar 4. Maximaal 2 personen 5. voorrang bij complexverhuizing Inschrijvers meteen maatschappelijke en/of economische binding met het dorp Den Hoorn krijgen voorrang! Inschrijvers die een eengezinswoning van Stichting Wonen Texel achterlaten krijgen voorrang. Tweekamerwoning Weststraat 17 te Den Burg (benedenwoning) Beschikbaar per Uiterste inleverdatum 01-08-2004 14-07-2004 Kenmerken: Woonkamer, 1 slaapkamer Kale huurprijs €250,35 Totale huurprijs ±€251,25 Criteria: 1 maximaal belastbaar inkomen: €25.075,- 2 maximaal 2 personen Belangrijke wijzigingen bij de toewijzing van woning; Per 1 juli 2004 zijn er een aantal wijzigingen bij de toewijzing van woningen. Al onze woningen worden op twee manieren toegewezen: óf op volgorde van registratiedatum óf via een urgentie De Stichting Wonen hanteert een aantal voorrangregels. Deze voorrangsregels gelden uitsluitend voor woningzoekenden die tenminste twee jaar staan ingeschreven (tot 1 juli was dat één jaar Ook houden wij rekening met het inkomen in relatie tot de huurprijs: Voor woningen met een huurprijs tot €356,00 geldt een maximaal belastbaar inkomen van €25.075,00. De inkomens van alle gezinsleden worden bij elkaar opgeteld. Voor woningen met een huurprijs vanaf €356,00 tot en met €466,00 geldt geen inkomenseis. Op deze woningen kunnen alle woningzoekenden inschrijven. Voor woningen met een huurprijs vanaf €466,00 heeft u een minimaal belastbaar inkomen van €25.075,00 nodig Uitgebreide informatie leest u in onze folder „Een woning zoeken." Heeft u vragen? Bel ons of kom langs Ons kantoor is geopend van maandag tot en met vrijdag vi 8 30 tot 12.30 uur. 's Middags kunt u langskomen als u een afspraak heeft We zijn telefonisch bereikbaar tot 17.00 uur. Vrijdagmiddag is ons kantoor gesloten. Ons telefoonnummer is 31 41 93 Stichting Wonen Texel Wilhelminalaan 74, telefoon technische zaken 31 37 88, overige zaken diensten 31 41 93. Postbus 100, 1790 AC Den Burg. 's Morgens geopend, 's middags op afspra Kijkt u ook op onze internetsite www.wonentexel.nl voor informatie èn online inschrijven Gemeente Texel Croeneplaats 1 Postbus 200 1 790 AE Den Burg T (0222) 36 21 21 F (0222) 36 22 87 E email@texel.nl OPEN: ma. t/m vr. 9.00 - 16.00 uur. Voor alle producten zie ook www.texel.nl Aangevraagde lichte bouwvergunningen Sluyscoog 30 te Den Burg: gedeeltelijk veranderen v.e. zijgevel (ontvangen 1 juli 2004);Bosrandweg 395 te De Koog: plaatsen v.e. dakkapel op zomerhuis (ontvan gen 1 juli 2004); Schilderend 126 te Den Burg: gewij zigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergun ning is verleend (ontvangen 2 juli 2004); Krimweg 48 te De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten v.e. woning (ontvangen 1 juli 2004). Aangevraagde reguliere bouwvergunningen Nikadel (Lidl) te De Koog: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (ont vangen 5 juli 2004); Nikadel 11 te De Koog: gedeelte lijk vergroten v.e. dorpshuis (ontvangen 6 juli 2004). Aangevraagde reguliere bouwvergunning, tweede fase Burgwal 23 te Den Burg: geheel oprichten van twee woningen (ontvangen 5 juli 2004). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwa ren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen zijn verleend. Ver leende bouwvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouwvergunning Heemskerckstraat 14 te Oudeschild: gedeeltelijk ver anderen v.e. schuur in kantoor (verzonden 5 juli 2004). Verleende lichte bouwvergunningen Roggeslootweg 591 te De Cocksdorp: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 1 juli 2004) Schilderweg 204 te Oudeschild: plaatsen v.e. dakkapel (verzonden 1 juli 2004); Heemskerckstraat 2 te Oudeschild: gedeelte lijk vergroten v.e. woonhuis (verzonden 1 juli 2004); Ada van Hollandstraat 18 te Den Burg: geheel vernieu wen/vergroten v.e. schuurtje (verzonden 2 juli 2004), Postweg 113 te De Cocksdorp: gewijzigd uitvoeren v.e. bouwplan waarvoor reeds een melding bouw voornemen positief is teruggemeld op 28 maart 2000 (verzonden 5 juli 2004); Hogereind 14 te De Waal: ge heel vernieuwen/veranderen v.e. garage (verzonden 5 juli 2004); Trompstraat 68 te Oudeschild: plaatsen v.e. erker (verzonden 5 juli 2004); Weststraat 16 te Den Burg: plaatsen v.e. serre (verzonden 5 juli 2004). Verleende reguliere bouwvergunningen Vuurtorenweg 39 te De Cocksdorp: gedeeltelijk ver groten v.e. woonhuis (verzonden 1 juli 2004); Heems kerckstraat 78 te Oudeschild: plaatsen v.e. woonhuis met aanbouw (verzonden 2 juli 204); Meyertebos 16 te Den Burg: gedeeltelijk vernieuwen/vergroten v.e. paardenstal (verzonden 6 juli 2004); Hoornderweg 30 te Den Hoorn: plaatsen v.e. opslagschuur (verzon den 6 juli 2004); Hogereind 33 te De Waal: geheel plaatsen v.e. kinderdagverblijf (verzonden 6 juli 2004); Meyertebos 16 te Den Burg: gedeeltelijk vernieuwen/ vergroten v.e. paardenstal (verzonden 6 juli 2004), Orchismient 35 te De Koog: gedeeltelijk vergroten v.e. entreepartij (verzonden 6 juli 2004); Bosrandweg 395/Schumakersweg 3 te De Koog: plaatsen van vier aanduidingsborden (verzonden 6 juli 2004); Wezen land 1b te Den Burg: geheel veranderen v.e. werk plaats tot ambachtscentrum (verzonden 7 juli 2004). Verleende reguliere bouwvergunningen, tweede fase Schilderend 44 te Den Burg: gedeeltelijk veranderen/ vergroten v.e. woonhuis (verzonden 5 juli 2004); De Rede 7 te Den Hoorn: geheel vernieuwen/vergroten v.e. stal (verzonden 7 juli 2004); Slufterweg 211 te De Cocksdorp: plaatsen v.e. overkapping (verzonden 7 juli 2004). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekend gemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjvmg van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het be streden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Post bus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruim telijke Ordening medewerking te verlenen aan een bouwplan voor het: ged. veranderen/vergroten v.e. woonhuis a/d Badweg 29 te De Koog. Het bouwplan is in stri/d met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het concept-besluit ligt vanaf 12 juli 2004 gedurende twee weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Voornemen tot tijdelijke vrijstelling Burgemeester en Wethouders zijn voornemens vrij stelling te verlenen aan het volgende verzoek met toe passing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: permanente bewoning van het recreatie apparte ment Schumakersweg 24 voor een periode van maximaal 4 jaar. Dit voornemen ligt vanaf 12 juli 2004 gedurende twee weken ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis Indien u een zienswijze heeft kunt u deze binnen de termijn van inzage legging schriftelijk indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Vaststelling bestemmingsplannen De gemeenteraad heeft 16 juni 2004 het bestem mingsplan "Oudeschild" gewijzigd vastgesteld. Het plangebied betreft met name het woongebied van het dorp. Aan de westzijde heeft het plan ook betrekking op de tegen het dorp aangelegen cultuurgronden. De haven en het bedrijventerrein zijn buiten het plan gebied gelaten. Het plan zal te zijner tijd de vijf nu geldende bestem mingsplannen vervangen. Doordat de vijf plannen soms niet meer actueel zijn en niet optimaal inzichte lijk, zijn ze lastig toepasbaar en worden daarom her zien. Dit nieuwe bestemmingsplan maakt deel uit van een herzieningstraject voor een groot aantal bestem mingsplannen dat de komende drie jaar voor de be staande kernen op Texel wordt uitgevoerd. Als basis voor al deze plannen dient de Nota van Uitgangspun ten, die in het najaar van 2001 is vastgesteld. Deze nota gaat uit van constaterend bestemmen. Op deze wijze worden alle nieuwe plannen inhoudelijk op el kaar afgestemd en volgens dezelfde systematiek op gesteld. De wijzigingen van het plan hebben in hoofdzaak te maken met: de bijgebouwen- en aan/-uitbouwenregeling; de beroeps- en bedrijfsmatige activiteiten vanuit de woning; het in De Ruyterstraat deels opnemen van een bij zondere bouwklasse; het in de Trompstraat terugbrengen van enkele bouwblokken met twee meter die abusievelijk nog niet waren teruggebracht; het verwijderen van de aanduiding rijksmonument in de tuin van de Ruyterstraat 86; term palingrokerij vervangen door visrokerij; Trompstraat 6 aanpassing van recreatief opstal; op enkele locaties bestemming woondoeleinden wijzigen in de bestemming groen of verkeer en ver blijf; enkele begripsbepalingen die tekstueel zijn veran derd; de procedureregels ook van toepassing verklaren op de binnenplanse vrijstelling; een verduidelijking opnemen wanneer de beschrij ving in hoofdlijnen wordt toegepast; het opnemen van het begrip "personeelsverblijven"; enkele redactionele wijzigingen. Daarnaast heeft de gemeenteraad op 16 juni 2004 gewijzigd vastgesteld het bestemmingsplan "Be drijventerrein Oudeschild II, 1° fase". Dit plan be treft een uitbreiding van het bestaande bedrijventerrein te Oudeschild. De wijzigingen betreffen in hoofdzaak: Paragraaf 5.8., "Ecologische waarden" in de toelich ting. Hoofdstuk 2., "Beleidsuitgangspunten" in de toelich ting; Hoofdstuk 7., "Economische uitvoerbaarheid" in de toelichting. De gewijzigde vastgestelde bestemmingsplannen liggen met ingang van 12 juli 2004 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage bij de balie Grondgebied van het gemeentehuis. Ook buiten kantoor uren is het bestemmingsplan in te zien in de bibliotheek, Dri/verstraat 7 te Den Burg, op dinsdag en vh/dag van 14 00 tot 20 30 uur. Tegen het vastgestelde bestemmingsplan kunnen gedurende de periode van terinzagelegging bij Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem schhfteliik bedenkingen in gebracht worden door degene die tijdig zijn zienswijze bij de gemeen teraad kenbaar heeft gemaakt; een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 23 WRO zijn zienswijze bij gemeenteraad kenbaar te maken; alsmede eenieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de gemeen teraad bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft aangebracht Welstandscommissie De welstandscommissie kring Den Helder heeft don derdag 15 juli 2004 weer een openbare vergadering, aanvang 13.30 uur in het gemeentehuis van Den Hel der. Op de agenda staan de volgende Texelse plan nen: Wierstraat 1plaatsen woonfunctie op bestaande garage; Heemskerckstraat 17; geh. oprichten inpandige dienstwoning; Stappeland; tijdelijk (4 jaar) pl. containerunits zee containers; Groeneplaats 1; plaatsen fietsenstalling; Middelton 6; ged. veranderen/vergroten woonhuis; Mienterglop 5; ged. vergroten van een woonhuis; Waterweg 7; ged vern. woonhuis en opricht, kan toor aan huis. Kapvergunning Burgemeester en Wethouders zijn voornemens inge volge artikel 5 van de Kapverordening Texel en over eenkomstig het bepaalde in de Algemene wet be stuursrecht, kapvergunning te verlenen aan: J. van der Haas, Oosterenderweg 2 te De Waal voor het kappen van een gedeelte van een boomsingel aan de Oosterenderweg (voormalig voetbalveld). De aanvraag om kapvergunning en een ontwerp van de beschikking op deze aanvraag, alsmede het advies van de chef groenbeheer van Gemeentewerken Texelliggen gedurende vier weken voor belang hebbenden ter inzage Binnen deze termijn kunnen deze belangheb benden hun zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schriftelijk kenbaar maken aan Burgemeester en Wethouders van Texel. Post bus 200, 1790 AE Den Burg. De betreffende stukken zijn gedurende de openingstijden van het gemeentehuis aanwezig bij de balie Grond gebied van het gemeentehuis Nadere informatie tel (0222) 36 22 76 kilometer worden in de regel met vergoed. Alsi aanmerking wilt komen voor een tegemoetkomin de vervoerkosten van uw kind, dan kunt u een a vraagformulier opvragen bij de balie Burgerzake Welzijn van het gemeentehuis. Ouders die al e een aanvraag voor een tegemoetkoming hebben gediend, krijgen dit formulier thuisgestuurd. Nao informatie: tel. (0222) 36 21 20. Ontheffing knalapparaten De Algemene Plaatselijke Verordening Texel bep kort gezegd, dat het verboden is geluidsoverl. veroorzaken. Er kunnen echter goede redenen zoals het voorkomen van vraatschade aan gewa - dat op dat verbod inbreuk gemaakt moet m Dat kan overigens alleen als Burgemeester en houders ontheffing van dat overlastverbod hel verleend. Het gebruik van knalapparaten om vogels en ar dieren te verjagen om vraatschade aan gewass voorkomen leidt vaak tot overlast voor omwoner recreatiebedrijven en individuele vakantiegasten.! gemeester en Wethouders zullen bij een onthei voorschriften stellen om de overlast zoveel mo<| te beperken. Deze voorschriften moeten tegemoetkomen aan: langen van omwonenden, recreatieondernemers vakantiegangers, maar ook aan die van de betrok boeren. De voorschriften houden in dat hetto apparaat doorgaans alleen overdag in werking» zijn. Ook moet de mondingsrichting van het k apparaat in ieder geval van de woonbebouwinj staan. Uitsluitend op schriftelijke aanvraag kunnen Bu' meester en Wethouders ontheffing verlenen. In aanvraag om ontheffing moet(en) in ieder geval» den aangegeven: welke andere verjagingsmetho overwogen zijn of ook worden toegepast; welk la apparaat, zo mogelijk met tijdklok, zal worden bruikt; een duidelijke plattegrond met de verschill# opstellingsplaatsen van het knalapparaat. U kunl aanvraag richten aan het College van B&W, Pos!! 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie: deh J.J. van der Burgh, tel. (0222) 36 22 31. Vergaderingen De raadscommissie Grondgebied houdt i dag 12 juli een extra (openbare) vergadering Den Hoorn. Centraal op de agenda staat ea|0[ hoorzitting over het bestemmingsplan 't Zoutr la land. Aanvang 20.00 uur in dorpshuis De Walt hoorn. Dinsdag 13 juli begint om 19.30 uur In heli meentehuis een raadsvergadering met als speel» bo thema 'Programmaplan 2005'. De raad behands be daarin op thematische wijze de verschillend hoofdstukken van de komende begroting. Grofvuil op zaterdag Zaterdag 10 juli is vuiloverslagstation De Hams! bij Oudeschild van 9.00 tot 12.00 uur geopa voor het Inleveren van grofvuil. Deze regeling ge! uitsluitend voor particulieren. Het inleverend grofvuil Is gratis tot een gewicht van 250 kg. Tegemoetkoming kosten leerlingenvervoer Om in aanmerking te komen moet u in ieder geval aan de volgende voorwaarden voldoen: uw kind bezoekt een basisschool die verder van de woning ligt dan zes kilometer; uw kind bezoekt een basisschool of een school voor voortgezet onderwijs en kan vanwege een handicap niet of niet zelfstandig gebruik maken van het open baar vervoer. De tegemoetkoming is meestal gebaseerd op de kos ten van openbaar vervoer. De kosten van de eerste zes Er zijn regels... Uilgaan op Texel is gezellig ...en dat moet zo W ven! Met dit motto zetten horeca, politie en gf meente de campagne "Er zijn regels" in de zoik van 2004 voort. Voor "onvolwassen gedrag" een lik-op-stuk beleid met de volgende tarief tc; Overlast en lawaai 45,- Drinken op straat 45,- Openbare dronkenschap 25,- Urineren op of langs de weg 50,- Illegaal kamperen 95,- Borrelbus vanaf 10 juli Vanaf 10 juli rijdt iedere zaterdagnacht weer ef borrelbus. Vertrek om 03.00 en 03.30 uur va« De Koog naar Den Burg. Het tarief bedraagt 2" per rit.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 6