teso Bibliotheek haalt kunsttheaters in huis Verburg signeert bij Nauta Agenda Smal W^at ik zeggen wou... Hoogwater te Oudeschild Borrelbus TEXELSE^COUR Alcoholcampa 'De kater komt I Vrijspraak .TEXELSE 2 COURANT" Summer Event op Eagles Ranch Website JGZ Toch disco in Question Plaza Gerrit Jan Zwier signeert boek Cabaretiers op Waddentoer Raadsvergadering Zwemdiploma's Wat ik zeggen wou...| Q (jQslüagd Basketbalveld Zeuren overeen weg die vijf centi meter te smal is. Je moet toch wel erg graag vervelend willen wezen om over zulke kleinigheden te val len. Regels zijn regels en als ieder een de regels maar oprekt, waar blijven we dan. Maar om over vijf centimeter, die met het blote oog niet eens zijn waar te nemen, te willen zaniken, lijkt me toch het sop de kool met waard. Was de ge bruikte centimeter wel geijktNiet uitgerekt door veelvuldig gebruik Ik zou dat toch even secuur gecon troleerd willen hebben. Belangrijk en tameli/k urgent nu de tempera tuur tussen Dirk Kuip en Harry de Graaf begint op te lopen, is de ge ruststelling dat brandweercom mandant Dick Jongeneel er in elk geval royaal langs kan met zi/n blus- wagens. Dirk, ben \e in je ijver voor regelnaleving niet een beetje de weg kwi/t? Een paar centimeter te ver doorgeschoten ten koste van een goede verstandhouding met je buren? Ik dacht dat de nieuwe doolhof aan de Krimweg lag, maar hier zie ik iemand verdwaasd rond dolen tussen nog met geparkeerde auto's over een te smal toegangs pad. Misschien kan de Texelse Reddingsbrigade of de club van Utrechtse badmeestersye een pols bandje cadeau doen om je weer thuis te brengen. Ze zitten vlakbij in de Fekonsieskuur, naast je eigen loods. Kan niet missen. En anders moet ye ze even langs het pad op wachten als ze 's avonds terugko men van het strand. Als je je een beetje breed opstelt, kunnen ze niet om je heen. Pien Verberg Voor een uitgebreidere agenda verwijzen we naar de (gratis) Vakantiekrant, die in de zomer maanden iedere vrijdag verschi|nt, en naar onze website: www.texelsecourant.nl. Dinsdag 13 juli: In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur een vergade ring van de gemeenteraad. Op de agenda staat het 'Programmaplan 2005', waarin de raad op thema tische wijze de verschillende hoofdstukken van de komende begroting bespreekt. In de hervormde kerk van De Waal begint om 20.15 uur'een concert van Suzanne Veerman (orgel) en Anton Ivanov (cello). De toegang is gratis; na afloop wordt gecollec teerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter III (aanvang 13.00 en 16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Shrek (14.00 en 16.15 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter III (18.45 uur), de ondertitelde versie van Shrek (19.00 en 21.30 uur) en The day after tomorrow (21.45 uur). Woensdag 14 juli: Vandaag gaat in De Koog de ker mis van start. Deze duurt tot en met zondag en is dagelijks open van 13.00 tot 23.00 uur. In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt vanaf 14.00 uur het Texels kampioenschap watertrap pen gehouden. Leden van de afdeling Texel van de ANBO die woensdag 15 sep tember mee willen naar Sloten, kunnen tussen 14.30 en 15.30 uur in de (nieuwe) Buureton in Den Burg terecht voor kaarten. Telefo nisch bestellen kan na 18.00 uur bij mevrouw Wil de Vries-Pantus, tel. 312173. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 12.00 en 15.00 uur), The day after tomorrow (12.15 en 16.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter III (aanvang 14.00 uur), Spider-Man II (17.00 en 22.00 uur), de ondertitelde versie van Shrek II (19.30 en 22.30 uur) en de ondertitelde versie van Harry Potter III (19.45 uur). Donderdag 15 juli: De Ozlines Surfschool uit Wijk aan Zee verzorgt een introductie cursus golfsurfen voor kinderen bij paal 17. Deelname kost €30,-. Voor informatie en inschrijvingen: tel. 06-13107519. Kunstschilder Thea Helbers geeft van 10.00 tot 16.00 uur een work shop schilderen in de Slufter. Infor matie is (na 18.00 uur) verkrijgbaar via tel. 06-10876037. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 12.00 en 15.00 uur), The day after tomorrow (12.15 en 16.45 uur), de Nederlands gesproken versie van Harry Potter III (aanvang 14.00 uur), Spider-Man II (17.00 en 22.00 uur), de ondertitelde versie Di. 13 5.00 en 17.37 u. Wo. 14 6.10 en 18.40 u. Do. 15 7.56 en 19.40 u. Vr. 16 8.40 en 20.40 u. Za. 17 9.25 en 21.20 u. Zo. 18 10.00 en 22.06 u. Ma. 19 10.46 en 22.46 u. Di. 20 11.15 en 23.26 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt 18 juli op om 05.37 uur en gaat onder om 21.56 uur; 17 juli nieuwe maan. Vervoerder Peereboom heeft het rijden van de borrelbus overgeno men van busmaatschappij Con- nexxion. De bus rijdt in het hoog seizoen elke zaterdagnacht twee keer van De Koog via de nood- camping naar Den Burg om stap pende jongeren thuis te brengen. De bus vertrekt, net als voorgaande ja ren, om 3.00 en 3.30 uur vanaf de Nikadel. Meerijden kost €2,50 per per soon. Paul van Dijk van discotheek Danze (voorheen De Metro) vezorgt op zaterdagnacht het busvervoer naar De Cocksdorp. Hij heeft dat overgeno men van Hans de Ridder, de vorige eigenaar van De Metro. De gemeente hoopt dat de vernieuw de taxistandplaats aan de Nikadel deze week weer in gebruik kan wor den genomen. In de aanloop naar het seizoen werd een goede taxistand plaats gemist in het dorp. Bedoeling is dat de aan- en afvoer van taxi's weer beter gaat als de vernieuwde standplaats in gebruik is genomen. De start van het echte hoogseizoen wordt dit weekend venvacht. van Shrek II (19.30 en 22.30 de ondertitelde versie va- Potter III (19.45 uur). Vrijdag 16 juli: Op het voetbalveld van Zo om 19.30 uur de eerste Ho crossloop van het seizo start. In samenwerking met de ender Honeybeehoppers k de Harbour Linedansers uii schild een linedance-avo dorpshuis De Bijenkorf in e» end. De avond begint om uur en is gratis toegankeliji In Cinema Texel draaien del lands gesproken versie van II (aanvang 12.00 en 15.00 uu day after tomorrow (12.15 en iei uur), de Nederlands gesi versie van Harry Potter III (ai 14.00 uur), Spider-Man II (1 22.00 uur), de ondertitelde van Shrek II (19.30 en 22.30, de ondertitelde versie van Potter III (19.45 uur). Om de drukte de baas te ki iel zet TESO in en rond het einde geregeld een extra b De veerdienst verzorgt dar half uur een afvaart, zowel Texel als vanuit Den Held- gebeurt donderdag en ma as van 9.30 tot 16.00 uur, vrijdi 6.30 tot 20.00 uur, zaterd: 8.30 tot 15.00 uur en zondt 14.30 tot 20.00 uur. Autom ten moeten desondanks rel houden met wachttijden. 0 nen vrijdag op Texel tusse en 16.00 uur en in Den Held sen 11.00 en 18.00 uur oploj twee uur. Zaterdag bedrai geschatte wachttijd op Tex sen 9.00 en 13.00 uur een h en in Den Helder tussen 17.00 uur een uur. Zondag op Texel tussen 17.00 en 21, naar verwachting een uur» gewacht. En maandag mi Den Helder tussen 10.00 en uur mogelijk een half uur» gewacht. Óp maandag 19j de afvaarten van 10.00 uur Den Helder en van 13.30 uu Texel uitsluitend bestemd vr vervoer van gevaarlijke Nadere informatie kan verkregen via tel. 0222-36! e-mail info@teso.nl. De vei heeft ook een eigen www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Deni Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourai Gerard Timmerman (hoofdredactei Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 676 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr nl Op al onze otfvertenOecontractön en oanb-eJA toe zi|n van toepassing de Regelen voor het AJ wezen van de Stichting ROTA. gevestigd ts A* zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koopte brieken te Amsterdam onder nummer 4tl9S exemplaar van de Regelen voor het Advert» wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half laar €33.65 32.10 Per jaar 65,60 63,50 Bij verzending naar het buitenland: portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken v afloop van de abonnementsperiode Brijder Verslavingszorg ko> dit jaar met een speciaal g' jongerenteam in actie op tielocaties in Noord-Hollan der de actietitel DRANK, ft komt later verwacht het te vijfduizend jongeren in gei gaan over de risico's en i van overmatig drinken. Zaterdag 10 juli geeft burger Van der Heijden van Zandvoof circuit van Zandvoort het sta voor de landelijke campagne, het team van jonge alcot lichters langs de kust toert hun leeftijdsgenoten over alcoholgebruik te praten. In Holland bezoekt het vooi" team stranden, campings en herbergen in Zandvoort, 8» daal, Castricum, Bergen, IJmJ Den Helder. De actie eindigt® en met 21 juli op Texel. r Bijna vier jaar geleden werd ik door enkele vrouwelijke medewerkers be schuldigd van eerst verkrachting, toen aanranding, daarna ongewenste intimiteiten en vervolgens ontucht. Ga er maar aan staan. Dit gebeurde vijf dagen voordat ik mijn 25-|arig ju bileum zou vieren op de instelling waar ik met alle liefde en inzet had gewerkt en voor bijna 900.000 kinde ren activiteiten mocht organiseren en uitvoeren met behulp van enkele be roepskrachten, veel stagiaires en vrij willigers. De aanklachten waren gebaseerd op jaloezie (mijn verhouding met mijn huidige vrouw is toentertijd ontstaan) en slechte beoordelingsgesprekken met betrokkenen die met naar beho ren functioneerden en die ik dat van uit mijn functie als directeur heb voor gehouden. Zij hebben letterlijk gezegd, wat door meerdere mensen werd gehoord, dat zij 'Leo van den Berg zouden kapotmaken en het kinderparadijs ook'. Eind augustus 2000 werd ik gearres teerd en zat 43 dagen in Nieuwegein vast. Na mijn vrijlating ben in onmid dellijk ontslagen, want het bestuur van de stichting geloofde de aan klachten, behalve de aangestelde vertrouwenspersoon die nooit een klacht over mijn functioneren had ontvangen en haar ontslag als be stuurslid indiende. Mijn vrouw en ik zijn toen naar Texel gevlucht. Met vallen, opstaan en nachtmerries heb ben we ons bestaan hier opge bouwd. Eind 2001 werd ik veroor deeld tot 163 dagen, hetgeen inhield dat ik mijn gevangenisstraf terecht had uitgezeten, volgens de recht bank, en drie maanden voorwaarde lijk. Volgens mijn advocaat, de voor treffelijke mr. B. Mosckowitz, hield dit vonnis in dat de rechtbank beide par tijen tevreden wilde stellen. Immers, als de aanklachten echt werden ge loofd, had ik een hogere straf en ge vangenisstraf moeten krijgen. Ik ben toen onmiddellijk in hoger beroep gegaan, want ik wist en weet dat ik onschuldig ben. Eind december 2002 verspreidde een zieke geest pamflet ten bij deTeso-boot met daarop een foto van mij met de boodschap dat ik vijfhonderd kinderen had misbruikt DINSDAG 13 JULI 2004 Bij de Eagles Ranch aan de Westerboersweg wordt zondag 1 augustus voor de eerste keer het Eagles Summer Event gehouden met een markt, demonstraties en informatiestands. Het Summer Event begint om 11.00 uur met di verse demonstraties op het gebied van westernrijden en het wer ken met paarden. De hele dag wor den door een hoefsmid paarden bekapt, de veeartsenpraktijk geeft advies over bijvoorbeeld ontwor ming en ook de hondenschool ver zorgt demonstraties. Het ligt in de bedoeling dit evenement jaarlijks op de eerste zondag van augustus te houden. Texelse kunstenaars openden vrijdag een theaterexpositie in de bibliotheek. Bezoekers van de bieb die in de boekenkasten lopen te snuffelen, moeten niet raar opkijken als ze opeens in het 'theater' belanden. Negen papieren theaters sieren sinds vrijdag de openbare biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg. De theaters zijn gemaakt door negen Texelse kunstenaars die elk een eigen voorstelling heb ben bedacht. De opmerkelijke expositie komt voort uit een opdracht die het overkoepe lende bibliotheekwerk in Noord-Hol land had bedacht voor basisscholen. De bibliotheek bedacht dat het ook leuk zou zijn om kunstenaars eens aan de slag te laten gaan met de bouwpakketten. Monica Maas, Pie ternel Geurtz, Iwan de Vries, Eric Hercules, Lenie van 't Noordende, Ceciel de Boer, Klarina Combé, Dimitri Gazan en Coby Bremer na men het verzoek aan en zetten elk hun eigen theater in elkaar voor de tentoonstelling Theaterkunst Kunst theater De geboden voorstellingen zijn divers van karakter. Zo zijn bijvoorbeeld in het theater van Geurtz reizende jon geren aan boord bij Teso te zien. De een vol plezier omdat hij naar een vakantie-eiland gaat en de ander juist met een flinke portie tegenzin omdat ze voor haar opleiding naar de over kant moet. Theater De Vries geeft een geschilderde voorstelling van een storm bij paal 9, De Boer maakte een kippenhok van haar theater en Gazan zette er een tv in waarop beelden worden getoond. De bibliotheek had voor de opening Cor van Heer waarden uitgenodigd als Texelse enige echte theaterdirecteur, maar hij moest verstek laten gaan vanwege bezigheden in Klif 12. Vrijwel alle kun stenaars waren aanwezig bij de ope ning. De tentoonstelling duurt tot eind augustus. Op het terrein van de boerderij wordt een ambachtelijke markt gehouden met veelal Texelse producten. Er worden kaarsen gemaakt, leer be werkt en er worden hennatatoeages gezet. In de Kids Corner kunnen kin deren hun hart ophalen met een springkussen, schminken, beeldjes verven en pony rijden. En uiteraard zijn er ook paarden benodigdheden te verkrijgen, westernzadels, hoofd stellen en artikelen met afbeeldingen van paarden, zoals sleutelhangers. Op het voorplein worden demonstra ties linedancing gegeven en kan wor den gedanst op countrymuziek. In de weilanden zijn onder begeleiding de paarden van de ranch te bezichtigen. En ook in de stal staan verschillende paarden, met en zonder veulens. Een gedeelte van de veulens wordt te koop aangeboden. Medewerkers van de ranch beantwoorden vragen over de paarden en de veulenopfok en er is een vertegenwoordiging van het Amerikaanse paint stamboek aanwe zig (het DPHC), om specifieke vragen over painthorses te beantwoorden. Het Summer Event duurt tot 17.00 uur. Ouders, verzorgers en andere be langstellenden kunnen informatie over de Jeugdgezondheidszorg (JGZ, een onderdeel van Corbis Plus) vinden op de website www.jeugd gezondheidszorg-tkn.nl. Op de site staat onder meer informatie over het consultatiebureau en de gezond heidszorg voor jonge kinderen. Naast deze website is JGZ elke werkdag van 9 00 tot 17.00 uur telefonisch te bereiken via 0900-4636549 (EUR0.05 per minuut). Dit telefoonnummer is er voor alle vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen. Deze zomer vinden in Question Plaza in Den Burg vier discoavonden plaats, de eerste op vrijdag 23 juli. Deze avond wordt verzorgd door het bekende DJ-duo G-Spot en José, die in een bijzondere DJ-set hun werk laten horen. Op 30 juli volgt een avond met de showgirls van BNN's Costa en op zaterdag 7 augustus treedt zanger Kees Tesselaar op in het kader van het Holland Festival. Hij wordt daarin bijgestaan door een skihut-DJ. Question Plaza sluit het seizoen af op zaterdag 14 augustus met en skydive-party, waar een tandemsprong is te winnen. De toegang tot de discotheek kost €10,-. In de voorverkoop kost een kaartje €9,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij hotel De Lindeboom en bij Music Store in de Weverstraat. Reserveren kan ook via www.questionplaza.nl. en op Texel woonde. Hij zou mij wel even komen halen 'al moest hij daar voor tien jaar zitten'. Deze man is in middels door de rechtbank veroor deeld, ontoerekeningsvatbaar verklaard en krijgt psychische hulp. Dit voorval leidde op oudejaarsavond tot een groot artikel in de Texelse Courant en veroorzaakte behoorlijke deining. Vanaf maart 2003 diende mijn hoger beroep. In vier zittingen die tot 8 juni dit jaar duurden, en waarin ik me in twaalf uur voor de rechters moest verantwoorden, waar bij verschillende getuigen zijn ge hoord, waaronder de aanklaagsters, besloot de rechtbank op 21 juni jongstleden tot integrale vrijspraak. Nu ruim veertien dagen later blijkt dat het Openbaar Ministerie met in cas satie gaat, betekent dit dat ik de molensteen van mijn nek kan laten glijden. Ik ben weer een vrij mens, die hier vier jaar naar gesnakt heeft. Bij deze wil ik iedereen die op Texel zijn (on)voorwaardelijke steun heeft gegeven van harte bedanken. Jullie hebben een eeuwige plek in mijn hart. De hulp van mijn vrouw, familie en vrienden heeft mij hier doorheen ge sleept. Ik hoop op Texel verder te le ven in harmonie met de mensen die ik ontmoet. Ik hoop veel mooie schil derijen te mogen maken. Ik hoop dat het gezegde 'waar rook is, is vuur' verandert in 'oordeel niet over ande ren, want je veroordeelt jezelf', Leo van den Berg, Den Burg. Bij Nauta Boek in Den Burg signeert reisjournalist Gerrit Jan Zwier zater dag vanaf 14.00 uur zijn nieuwe boek Mijn wadden. In deze 'literaire liefdes verklaring aan het Noorden van Ne derland' wordt ruime aandacht be steed aan Texel. Zwier zegt hier zelf over: 'In de loop der tijden heeft me nigeen zijn licht over de eilanden la ten schijnen Mij ging het vooral om de gloedvolle, mooi opgeschre ven ontboezemingen van natuur minnaars en bewonderaars van eilander cultuur, een ware staalkaart van romantisch proza. Het lijkt vaak of de wadden het beste in de schrij vers naar boven halen.' Bekende en minder bekende cabare tiers varen tussen 9 en 20 augustus van Texel naar Vlieland en Ameland en weer terug. Op ieder eiland wordt zowel op de heen- als op de terug reis een voorstelling gegeven. Op Texel spelen op maandag 9 augustus Howard Komproe, Murth Mossel en Roué Verveer. Maandag 16. augustus wordt een voorstelling gegeven door Eric van Sauers, Ernst van der Pasch, Dames voor na vieren en Pieter Derks. Beide voorstellingen worden gegeven in theater De Kiekendief op De Krim en beginnen om 20.30 uur. Kaarten kosten 15,- en zijn vanaf 19 juli verkrijgbaar bij de receptie van De Krim en bij de VVV. In het gemeentehuis vergadert van avond vanaf 19.30 uur de gemeente raad. De vergadering is openbaar en wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. De agenda luidt als volgt:Wij zijn vandaag getrouwd. 1. Opening en mededelingen. 2. Vaststelling volgorde stemming. 3. Vaststelling agenda. 4. Programmaplannen: a. Economie; b. Sport en Recreatie; c. Onderwijs; d. Burgers en Bestuur; e. Wonen 'breed'; f. Veiligheid; g. Jeugd - Gezondheidszorg; h. Ouderen - Gezondheidszorg; i. Milieu; j. Natuur, Landschap en Ruimte; k. Kunst en Cultuur; I. Mobiliteit; m. Werk en Inkomen. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Enkele leerlingen die op de dag van het laatste examen verhinderd waren, hebben in zwembad Molenkoog als nog hun diploma behaald. Bob Key- seren Galian Witte behaalden hun B- diploma en Max van Benthum, Joëlle Hin en Daphne de Ridder konden hun C-diploma in ontvangst nemen. Ook Jeffrey Garritsen, Mitchell Kampstra, Sjoerd Koopman en Anne Geertje van Tatenhove, die via het Motorisch Remedial Teaching examen deden, zijn geslaagd. Hij was even terug op het oude nest. Schrijver Alex Verburg signeerde zaterdagmiddag bij Nauta Boek zijn tweede roman En najagen van wind. Voor Verburg werd het een ontmoe ting met diverse oude bekenden van het eiland die even langs kwamen voor hem en de nieuwe roman. Ver burg woonde in de jaren zeventig op Texel en werkte twee jaar bij de Texelse Courant. Hij verwierf lande lijk faam als interviewer voor het weekblad Libelle en als romanschrij ver. En najagen van wind gaat over een man wiens leven op de rails lijkt te staan. Hij heeft een lieve vriendin en werkt als journalist bij het week blad Lavendel. Het leven van de man gaat overhoop als hij ten prooi valt aan de reorganisatie- en winstdrift van een stel managers bij het blad. Ook zijn relatie komt onder druk te staan als een receptionist in een ho tel in Brussel zijn latent aanwezige homoseksuele gevoelens laat op bloeien. Het boek is verkrijgbaar bij de Texelse boekhandels. (Foto Jeroen ven Hattum) Bneven van lezenBuilen verantwoordeli)U»od vin de redactie In de Texelse Courant van 2 juli stond een artikel over een basketbalterrein op de Groeneplaats. Wij vinden het een goed idee de Groeneplaats zo in te richten. Basketbal is een leuke sport om in je vrije tijd te doen, niet alleen voor Texelse jongeren, maar ook voor toeristen. Zo wordt het pro bleem van voetballende jongeren ook opgelost, komen er meer mensen op het terras van De Lindeboom en is de Groeneplaats met langer een dood punt in Den Burg. Door dit plan uit te voeren, komt er misschien meer in teresse voor eventuele basketbal- toernooien. Om het plan te steunen hebben we een lijst met namen van jongeren die het er mee eens zijn. Dit zijn: Wilbert Loef, Boy van der Vis, Ivor Veldhuis, Mare Kemper, Baruch Coutinho, Aram Valkenburg, Richard Zoutze- ling, Jorid Veldhuis, Pieter Jan Stro bos, Ramon Timmers, Sabrina Run kei, Chris Kuiper, Ramon van der Star. Thijs van der Slikke, Jan van der Star, Inge Vonk, Vincent de Graaf, Layla Kuip, Remco Sessink, Meivin Mol anus, Frank Smit. Dus, mensen van de gemeenteraad, er is animo genoeg voor een bas ketbalveld en Den Burg wordt er al leen maar gezelliger door. We hopen dat wij - en anderen - snel een potje kunnen basketballen Ralph van der Star, Óthilde Vlaming, Den Burg. Pim Koomen (22) uit Den Burg is aan de Hogeschool Utrecht cum laude geslaagd voor de bachelor-opleiding Elektrotechniek in de richting Media technologie. Hij mag zich nu inge nieur noemen. Koomen is werkzaam op zijn laatste stage-adres, Engine Software in Doetinchem, een bedrijf dat zich bezighoudt met het ontwik kelen van computergames. Leonie Moor (20) uit Den Burg heeft aan het Horizon College in Alkmaar het diploma voor apothekersassi stente behaald. De 22-jarige Eddy van der Ploeg uit Den Burg is aan het Horizon College in Heerhugowaard geslaagd voor de MBO-opleiding Grond-, Water- en Wegenbouw. Hij heeft een baan ge vonden bij de afdeling Infra en Bouw van de gemeente Texel.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2