Vakantiekrmt Cjrocn Twartsjexels het harL, )aling bezoekers »xel in maand juli Kelder raadhuis onder water na regenval üte zomer wordt merkbaar Motor verbrand na ongeval Jumbo atsman nieuwe emeentebode Lugubere vondst op Koger strand Feestelijke dienst Mishandeling Drankrijder Vernieling op begraafplaats Beursplein haalt kinderen van jacht TEXELSE'^COURANT SUPER DE BOER Jehovah's Getuigen m Succesvolle ruiters Brand container Harddrugs DINSDAG 20 JULI 2004 :hljnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Itte start van de zomer lijkt lloed te hebben op het aan- Jnsen dat Texel bezoekt. Teso lin vergelijking met een jaar In, in de maand juli tot nu toe Intal mensen en voertuigen let eiland zien dalen. ing lijkt het sterkst te zijn on- ijesmensen. Het aantal over- en van fietsen en motoren in de periode van 1 tot en met met 34 procent ten opzichte izelfde periode in 2003. In to- •rden tussen 1 en 18 juli 5817 ;n en fietsen overgezet tegen orig jaar. Op donderdag 8 juli jndag 12 juli deden zich dalm- 4 nmeer dan 60 procent voor bij Ben motoren. personen is een daling 10.1 itzichtbaar. De bootdienst ver deze maand tot nu 111.001 en, terwijl dat er vorig jaar over Ie periode 123.507 waren. Vo- was er sprake van veel dag- isen die Texel aandeden van- het langdurige warme weer. ensen zochten toen verkoeling Waddeneilanden. Bij de auto's i het aantal van 29.385 naar I,een verlies van 4 procent. In igorie vrachtwagens, waaron- Icaravans worden gerekend, jen daling van 11,1 procent erd (4226 tegen 4751 een jaar au rsomslag van afgelopen week- e niet meteen voor een r<) in het aantal over-zetting. ^zondag was er een plus van snt te zien bij het aantal over- auto's. Dat steeg van 1148 I62 ten opzichte van een jaar geleden Bij de andere overzettingen bleven de cijfers tegenvallen. Fietsen en motoren daalden met 31,8 (zater dag) en 27,9 procent (zondag) en het aantal personen met 14 procent (za terdag) en 12,6 procent (zondag). Bij vrachtwagens en caravans was de daling 24 procent (zaterdag) en 30,5 procent (zondag). Volgens een woordvoerder waren er zondag 5200 met-Texelse auto's op het eiland, ter wijl dat er een jaar geleden op de zelfde dag 7182 waren. Het warme weer zorgde er zaterdag en zondag wel voor dat Texelaars en toeristen in groten getale de weg naar het strand wisten te vinden. De strandpaviljoens deden goede zaken. 'Tot en met het Rondje van Texel lie pen we gelijk aan vorig jaar, maar daarna begon het minder te worden', aldus Mark Ropke van De Zeesteren De Buren bij paal 17. 'De maand juli stond niet in verhouding met een jaar geleden. Maar de bouwvak is begon nen en ook in Duitsland hebben ze vakantie. Als het een paar weken mooi weer blijft, moet alles nog op zijn pootjes terecht kunnen komen.' Jan Simon Dros van strandpaviljoen paal 12 maakt zich ook nog geen grote zorgen. 'Het is pas begonnen en het voorseizoen is niet slecht ver lopen. Het wordt nog wel wat als het blijft zoals het nu is.' Zwemparadijs Calluna spinde de afgelopen weken garen bij het slechte weer. 'Er zijn dagen geweest dat we duizend men sen hebben gehad', aldus mede werkster Gerrie Sleutel. De komst van het mooie weer leidde afgelopen weekend met meteen tot het wegblij ven van bezoekers. 'Toen hebben we ook nog vijfhonderd man gehad.' zijn nieuwe baan. 'Ik had het na zesentwintig jaar wel een beetje ge zien bij de post. Dit was mijn kans om wat anders te gaan doen, want ik word er niet jonger op.' De nieuwe bode, die in zijn vrije tijd trainers- coördinator van voetbalclub Texel'94 is, vindt vooral het contact met men sen aantrekkelijk aan zijn nieuwe baan. Kfen werden zaterdag goed bezocht door zowel Texelaars als toeristen, nadat er d was gekomen aan de regen. (Foto Jeroen van Hattum) Plaatsman treedt aan- de maandag bij de gemeente in dienst als gemeentebode. •jarige Texelaar maakt per itum de overstap van TPG aar de gemeente. Hij zal sa- iet Richard Daalder en bijge- .jdoor Daan Koopman, die öi de gemeentelijke drukkerij rt, de bodetaken vervullen. ITV e n woordvoerder van de mte is er voor gekozen om ipvolger van hoofdbode Piet 'te benoemen, maar zal er een deling van taken en uren inden. Plaatsman, die werd deerd uit vijfendertig (Texelse) anten, is zeer ingenomen met ritsman. (Foto Louise van der Sluis) Een laagovervliegende Boeiing 747 zorgde zaterdag voor enige consternatie op Texel. Honder den mensen zagen hoe de forse jumbo op slechts drieduizend voet over Den Burg vloog om ver volgens via De Waal naar het IJsselmeer te koersen. De onge bruikelijke verschijning leidde tot ruim dertig verontruste telefoon tjes naar het Texelse vliegveld. 'Veel mensen vroegen zich af wat er aan de hand was en of het wel klopte dat die kist zo laag vloog. Sommige vreesden zelfs voor terreuracties door Al Qaïda', al dus assistent-havenmeester Mike de Bruijn. De bezorgdheid bleek echter ongegrond. Vanwege het slechte weer was de luchthaven Schiphol tijdelijk gesloten en werden verscheidene vliegtuigen in het luchtruim 'geparkeerd', waar zij in afwachting van betere weersomstandigheden bleven rondvliegen. De overgekomen Boeiing vloog via Harlingen, Lemmer en Lelystad terug naar Amsterdam en kon korte tijd la ter alsnog op Schiphol landen. Personeel van de gemeente en de brandweer werkten maandagochtend het water naar bulten dat in de kelder van bet raadhuis stond. Een deel van het raadhuis aan de Groeneplaats is van het weekend onder water gelopen, nadat er storing was ontstaan in een waterpomp. Doordat het apparaat niet meer werkte, kwamen diverse ruimten in de voormalige Raadskelder blank te staan. Het archief bleef gespaard, doordat dat iets hoger ligt in het ge meentehuis. In de Waddenzeezaal, de Noordzeezaal, de kantine en keu ken werd maandagochtend een laag water van zo'n tien centimeter hoog aangetroffen. De brandweer was on geveer anderhalf uur bezig het water weg te pompen. In laarzen gestoken personeel van het gemeentehuis hielp mee het water naar buiten te vegen. Volgens een woordvoerder is het probleem vermoedelijk ontstaan na de hoosbui van zaterdagavond. Hoe groot de schade is, kon gisteren nog niet worden gezegd. Wel was duidelijk dat de met zeil en tegels bedekte vloer volledig onder water had gestaan en dat stopcontacten en gordijnen waren aangetast. Of het zeil moet worden vervangen, was nog met te zeggen. Op het strand bij paal 21 werd woensdag een macabere vondst ge daan. De strandwachten van de Texelse Reddingsbrigade werden door een badgast geattendeerd op een vreemd aanspoelsel, dat leek op een menselijke hand. De gewaar schuwde politie kreeg het lichaams deel overhandigd en stuurde het op naar het laboratorium van de techni sche recherche in Rijswijk. Ook daar werd aanvankelijk gedacht dat het om de resten van een hand zou kun nen gaan. Na nauwkeurige inspectie In het kerkje van Den Hoorn wordt zondag een feestelijke dienst gehou den, waarin naast liederen uit het Liedboek voor de kerken, ook gezon gen zal worden uit de bundel van Johannes de Heer. Het thema van de dienst is 'de bloem valt af, het gras verdort, maar het woord van onze God houdt eeuwig stand' uit Jesaja 40 Voorganger is Rinus Kuiper, het orgel wordt bespeeld door Piet Plug. De dienst beoint om 9.30 uur. van de röntgenfoto's bleek het lede maat echter niet menselijk te zijn. Daarop werd de hulp ingeschakeld van een hoogleraar in de anatomie aan de universiteit van Leiden. Die concludeerde dat het een met-men selijke primatenvoet van een onvol wassen individu betrof. Ofwel in 'be grijpelijke mensentaal'; de voet van een onvolwassen aap... De politie zoekt twee mannen die zaterdagmiddag een vrouw te hulp schoten op de rotonde van de Pont- weg en de Akenbuurt, De fietsende vrouw werd er geschopt en geslagen door een scooterrijder. De twee man nen reden op dat moment net voor bij in een busje. Het telefoonnummer van de politie is 0900-8844 Een 40-jarige Amsterdammer werd zondag rond 3.00 uur op de Nikadel in De Koog aangehouden voor een alcoholcontrole. Het ademanalyse apparaat sloeg uit tot 660 ug/l, dat is drie keer meer dan is toegestaan. De Mokumer werd 'beloond' met een proces-verbaal en kon zijn rijbewijs inleveren. De 25-jarige Dennis Bakker uit Den Burg heeft zondagmiddag zijn enkel gebroken bij een ongeluk'op de Zaandammerdijk nabij De Waal. Bak ker verloor in een bocht met het ach terwiel van zijn motorfiets de grip op de weg, waarna hij onderuit schoof. Zijn motorfiets vloog in brand, door dat de dop van de brandstoftank werd geslagen en de weglopende Een potje aarde uit Georgië, dat bij het monument op de begraafplaats op de Hogeberg stond, is afgelopen week door onverlaten stuk gegooid. Dat meldde T. Roos van Urk, die op camping De Verrassing bij Oosterend logeert, gisteren op de redactie. Het potje stond er nog toen hij de be graafplaats vrijdagavond bezocht. Toen hij er maandag rond het mid daguur weer was, miste hij het klei nood. In de struiken vond hij een briefje, dat kennelijk in het potje had gezeten en waarop stond dat het 'Heilige Georgische aarde' bevatte, er neergezet door Balkankoor Biti Dobre. 'Wie doet zoiets nou?', vroeg de toerist zich af. Hij was van plan zijn ontdekking bij de politie te melden. (Advertentie) Peter Quartel reed zaterdagmiddag de Beursplein 5 het strand op bij paal 33. (Foto Jeroen van Hattum) benzine vlam vatte. De brandweer kon met voorkomen dat de motor fiets, een Aprilla RSV Mille die een waarde van ongeveer elfduizend euro had, volledig verbrandde. Bakker werd met de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder ver voerd. Zijn verwondingen vielen mee, doordat hij een pak en een helm droeg(Foto Eckard Boot) Reddingboot Beursplein 5 heeft zaterdagavond twee kinderen van een zeiljacht gehaald dat was vast gelopen bij de Vliehors. De ouders vonden het vanwege het slechte weer niet verantwoord de kinderen aan boord te houden. De Beursplein en De Zalm waren za terdagavond, net als veel andere red dingsboten langs de kust, preventief uitgevaren om snel hulp te kunnen verlenen vanwege de weersomslag. De Beursplein, met schipper Peter den Braven aan het stuur, kreeg al snel het verzoek naar het ongeveer acht meter lange zeiljacht bij Vlieland te gaan. De kinderen werden in het boothuis in De Cocksdorp opgevan gen door familieleden. De ouders ble ven aan boord. Beide reddingboten waren 's mid dags ook al uitgevaren. De Beurs plein werd te hulp geroepen, nadat kitesurfers op Vlieland hadden ge meld dat er mogelijk een kitesurfer in de problemen was geraakt De Zalm werd ter assistentie gevraagd voor een man die ongeveer tien mijl ten westen van Texel overboord was ge slagen. In beide gevallen waren de problemen snel verholpen. De over boord geslagen man werd gered door een helikopter van vliegveld De Kooy en de kitesurfer in nood bleek niet te bestaan. De kitesurfers op Vlieland hadden per abuis een in het water drijvende ballon aangezien voor het zeil van een kitesurfer. Om het zekere voor het onzekere te ne men, had de Kustwacht de Vlielandse reddingboten Graaf van Bylandt en Herbert Dijkstra op pad gestuurd en, omdat het afgaand tij was, De Beurs plein ter ondersteuning. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) Gratis bijlage TEXELSEt C OURANT Voor velen zijn Jehovah's Getuigen mensen die te pas en meestal te on pas getweeën bij je aanbellen om hun visie op het geloof aan je op te drin gen en je te overdonderen met bijbel teksten. Is dit een juist beeld? Pagina 5 Tijdens de Noordhollandse regio kampioenschappen heeft zowel het viertal van rijvereniging De Wadden- ruiters als het viertal van ponyclub De Kleppertjes afgelopen weekend in Schoorl het kampioenschap vero verd. Prestaties van formaat, waar mee beide kwartetten zich plaatsten voor de Nederlandse kampioen schappen. Pagina 7 De brandweer moest gisteravond uit rukken voor een brandje in een con tainer aan de Badweg in De Koog. De brand was ontstaan, nadat er een brandende barbecue in de container was gegooid. Omstanders blusten het vuur. De brandweer nam pools hoogte om te controleren of alles in orde was. Advertenties voor de Vakantiekrant van 30 juli kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 21 juli 12.00 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. Een 18-jarige man uit Apeldoorn en een 17-jarige inwoner van Schagen zijn in de nacht van zaterdag op zon dag in De Koog aangehouden we gens het bezit en gebruik van hard drugs Personeel van een horecazaak aan de Dorpsstraat zag dat er drugs werden overgedragen en hield de mannen staande. De gewaarschuw de politie trof XTC-pillen en cocaïne- wikkels aan. Het duo werd ingesloten en er werd proces-verbaal tegen hen opgemaakt.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1