^ammebenchten Engelandvaarder overleden Bezoek in teken van hemerocallis u^rfbTz^r^dXme" In Memoriam naf november via C2000 TEXELSE j C0(JRANT Getuigen gezocht DINSDAG 27 JULI 2004 svan de brandweer behoren ikort tot het verleden. Met in- van 16 november stapt de iieer over op het veelbespro- litale communicatiesysteem Met dit systeem staan «eer, politie en ambulance Ireeks met elkaar in verbin- anwege de kosten en omdat iruiksvriendelijkheid nog te n overlaat, houdt de brand- |e oude portofoons voorlo- bij de hand. 'u eelbesproken C2000, een 0 systeem dat betere en snel- amunicatie tussen hulpverle- nnen en buiten de regio mo- ioet maken, zou al veel eerder ingevoerd. Maar door tech- en andere problemen duurde 9' i langer dan de bedoeling was. °i s moest de geplande invoer- van 10 september worden uit- omdat de leverancier van de paratuur meer tijd nodig heeft, straks dan zover is, zien de ;e brandweerlieden op hun 'pieper' een geschreven tekst jnen, die aangeeft op welke hulp nodig is. Het is de bedoe- S t in ieder geval de leidmg- len, zoals de bevelvoerders voertuigen, de beschikking over een digitale portofoon angesloten op het C2000-net- /aarmee ze kunnen commum- met andere hulpverleners, daarnaast houden de bevel- rs hun bestaande analoge ons. Dit omdat Texel een vol- overstap op het C2000-sys- og niet ziet zitten. Hiervoor zijn brandweercommandant ongeneel meerdere redenen, engt een extra investering van zenden euro's met zich mee. Jien functioneert het be- fsfe communicatiesysteem nog Het is voor ons niet nodig te kregen volop gelegenheid om hun Willem de Bloois, één van de twee nog in leven zijnde Engeland vaarders, is gisteren plotseling over leden. De Bloois. Hij behoorde tot de tien Texelaars die op 9 april 1945 met reddingboot Joan Hodshon een ha chelijke tocht naar Engeland onder namen, met als doel de geallieerden om hulp te vragen, omdat de vrees bestond dat de bezetters zich na de Georgische Opstand op de Texelse bevolking zouden wreken. In een vraaggesprek met de Texelse Cou- kunnen praten met een collega uit Maastricht. De Texelse brandweer gaat immers nooit naar de overkant Andersom komen er wel brandweer lieden uit de Noordkop naar het ei land. Om via ons eigen systeem met hen te kunnen communiceren, delen we op dat moment portofoons uit.' Ander reden dat de huidige portofoons in gebruik blijven, is dat het nieuwe systeem volgens Jongeneel niet voldoende gebruiks vriendelijk is. 'De brandwacht heeft straks een kleine computer op zak. Op het moment dat die afgaat, moet het apparaat op een bepaalde manier worden ingesteld. Ik denk dat, omdat er in geval van nood altijd haast bij is, het instellen een probleem gaat wor den.' rant dat vijftig jaar na dato in 1995 werd gehouden, verklaarde De Bloois nog steeds niet zeker te weten waarom hij werd meegevraagd. 'Nou ja, ik was visserman en zat hier vaak buiten de dijk. Ik was dus bekend met de zee.' Op 10 april bereikte de Joan Hodshon na een levensgevaarlijke reis door onder meer mijnenvelden de kust van Engeland. Desondanks besloten de geallieerden niet op Texel in te grijpen. Toen de Engeland vaarders zeven weken later terug keerden op het eiland wachtte hen geen heldenontvangst, simpelweg omdat vrijwel niemand van hun ge heime missie op de hoogte was ge steld. 'Zo, daar ben ik weer', zei de Bloois tegen zijn zuster. Maar in 1946 ontving koningin Wilhelmina de Engelandvaarders op paleis Het Loo. De Bloois was één van de mannen bij wie Prins Bernhard in 1949 het Bron zen Kruis voor Moed, Beleid en Trouw opspeldde. Hij kreeg ook het Verzets- herdenkingskruis. Nog maar enkele weken geleden ontving hij van Gelein Jansen een eerste exemplaar van een boekje over de reis naar Enge land. De Bloois werd 86 jaar. Na zijn dood is Cor Dros de enige nog le vende Engelandvaarder. Hemerocallis. Een lelieachtige bloem, die in duizenden vananten wordt ge kweekt, elk met eigen vorm, omvang, kleur en bloeitijd. Kenmerkend voor vrijwel alle varianten is dat elke bloem niet langer bloeit dan één dag, zodat de hemerocallis ook wel ééndagslelie wordt genoemd. Het dagelijks verwij deren van uitgebloeide bloemen hoort dan ook tot de zorg die de lief hebbers aan de planten besteden. Veel mensen in binnen- en buitenland houden zich beroepsmatig of als hobby bezig met het kweken en ver zamelen van hemerocallis en vormen een ongeveer 160 leden tellende ver eniging waarbinnen kennis en erva ring wordt uitgewisseld. Texelaar Peter Halsema is medeoprichter. Le den en aanhang - totaal ruim honderd personen - namen het afgelopen weekend deel aan een reisje dat nar Texel voerde, met als einddoel Kwe- De politie roept getuigen van het do delijk ongeval afgelopen zaterdag langs de Postweg op om contact op te nemen met het bureau op Texel. Telefoon 0900 - 8844. kerij Halsema BV aan het Gerrits- landerdijkje. Halsma is min of meer gespecialiseerd in hemerocallis. Niet alleen in Gerritsland, maar ook aan de Hoofdweg en Postweg in Eierland exploiteert het bedrijf een opper vlakte van in totaal zo'n negen hec tare met ongeveer honderd soorten. Tijdens de rondrit met twee touring cars over het eiland onder leiding van collectie met nieuwe aankopen aan te vullen. Een barbecue in de kwekerij in Gerritsland was mede door het fraaie weer een perfecte afsluiting van het bezoek. oil meer on oil meer iiff geld? il meer p, nog een biertje Hmeer m, we kenne wel ff naar Den Burg )il meer computeren >il meer nu berichtje van jou meer ■nef/e op tafel kuzz Mariëlle oil meer lilende onderlip Off meer meer zullen wij je vergeten, nooit meer schot, wat zullen we je verschrikkelijk missen ischeurd zijn wij en helemaal kapot van verdriet het begin van haar |onge leven vol plannen leeën is van ons weggerukt onze zó innig ge- e dochter en zus. e aller-allerliefste Mariëlle 'as nog maar net 17 jaar. Harry en Corry lisette Melanie Cynthia Cnoc Sam en Moos "wf vandaag nooit meer compleet juli 2004 ipstraat 36, 1795 AL De Cocksdorp ïlle is thuis, u bent welkom om afscheid van te nemen op dinsdag 27 juli van 14.00 tot 00 uur en van 1 9 00 tot 21.00 uur. ensdag 28 juli nemen we thuis in besloten kring heid van Mariëlle, waarna we Mariëlle be nden naar haar laatste rustplaats bij opa en Ridder op de begraafplaats van De osdorp aan de Molenlaan. De begrafenis vindt '4 45 uur plaats. '•meer samen naar het ei, 1,1 meer lekker te stappen naar de koog. °lje verschrikkelijk missen. 'veel kuzzies en verschrikkelijk veel liefs van "ssie lisette, •ou van je'! kan ik |e meer pesten, !ltmeer kunnen we lekker veel chips eten. 'veel kuzzies van cynthia 1,1 zul |e me meer van de computer sturen, ^'rneer kan ik zeggen „je bent me moeder niet" [veel lieve dingen wil ik zeggen, '•efs van melanie zullen we je missen Mariëlle Hemerocallis-liefhebbers uit alle delen van het land. maar ook uit Duitsland en Belgié, kijken in de kwekerij van Halsema in Gerritsland uit naar aanwinsten voor hun collectie. Ifoio nam va Gmaii Woorden schieten tekort... Lieve Mariëlle 17 jaar jong, vol toekomstplannen en dan dat ene fatale moment. Onbegrijpelijk... Klaas en Lia Ronald en Jasna, Collin Martin t Sander en Susan Ad t Rian en Jos, Raymond. Jos, Max Bianca en Jerry, Sigrid. Damëi Fred en Vroni To en Koert Dennis Angela Gerard en Patricia Kirsten Jeffrey Harry, Corry, Lisette, Melanie en Cynthia, we zullen er voor jullie zijn. Lieve AAariël We zullen je héél erg miccen. Dikke kuc. Dennis, en Angela Nooit meer op ons passen Nooit meer samen naar het bos Nooit meer... Dag lieve Mariëlle Liefs Kirsten Jeffrey Verbijsterd en verslagen... Woorden die alles zeggen over het verschrik kelijke ongeluk van onze lieve, oudste klein dochter Mariëlle „Zij had geen schijn van kans." Heel veel kracht voor het gezinnetje en haar vriend Bert. Liefs Opa en Oma Ik kon helaas geen afscheid nemen Ik kon helaas met bij je zijn Maar ik denk aan jou en voel de pijn Pijn die een hele tijd zal duren Het had zo mooi kunnen zijn Mariëlle ik hou zo veel van je. Liefs, Bert Vooraan in 't teven. Met nog zo 'n mooie tijd te gaan. Het was jou met gegeven Om samen met Bert Dit pad in te slaan Door een noodlottig ongeval is uit ons midden weggerukt Mariëlle Al jouw familie en vrienden heel veel sterkte en kracht toegewenst Slmon en Gerrie Ben Bert Saskia Nathalie Waarom jij AAariël"?! Veel te vroeg is. „onc" groepie niet meer cornjjeet Lieverd, we zullen je nooit vergeters Liefs Lisette. Bert. Qabrina. Niek. Mark. Demis. Michiel, Lyarne. Silvia. Angela. Chiara en Danielle Lieve Mariëlle Samen OSG Samen koken en bedienen Samen lachen en huilen Samen het diploma halen Samen... Lotte en Wilma Geschokt zijn wij door het plotselinge overlijden van ons buurmeisje Mariëlle Wij wensen Harry. Corry. Bert, Lisette, Melanie, Cynthia en de verdere familie veel sterkte met dit niet te bevatten verlies. Families: Klaassen De Waard Schuurman Bom Van der Linden Hooyschuur Leuven Gerritsen Van der VaartA/Vierda De Ruiter Ten Hoorn T. Eelman M. Eelman Langeveld Jansen Van der Veen Abma R. Eelman Lieve Mariëlle Ik kan geen woorden vinden om iets te zeggen... Nico en Diana Leone en Thamayka te jtutg te utteed te eng ueen uittelden Mariëlle je was een vrolijke en fijne collega. wij hopen dat je ouders, zusjes en alle familieleden de kracht zullen krijgen om met dit intense gevoel van verdriet te leren omgaan. keurslagerij iepe de boer - de koog Kees, Katja, lepe, Ineke, llonka, Rezia, Merlijn, Gerrit, Marcel, René, Kevin, Magda, Laura, Marjolijn, A.G., Jettie, Anna Door een noodlottig verkeersongeval hebben we afscheid moeten nemen van Mariëlle Bonne oud-leerling van onze school. We wensen haar ouders, haar zussen Lisette, Cynthia en Melanie, overige familie en vrienden veel sterkte met het verwerken van dit grote ver lies. Leerlingen, team, OR en MR van OBS Durperhonk, De Cocksdorp Ongelofelijk.. Dag Mariëlle Ivo en Jolanda Volop in de bloei van haar jonge leven is na een noodlottig ongeval plotseling uit ons midden weggerukt Mariëlle Ome Daan Quartel Peter en Marja Vanessa en Edwin Romy Richard Daniélle En moeder zong een liedje van lieveling 0 zo rustig en zo stil 0 zo stil Dat ik het nog kan horen Zo vaak ik wil Willem Wilmink Wij zijn geschokt door het bericht dat Mariëlle Bonne door een noodlottig ongeval is overleden. Tijdens de diploma-uitreiking was Mariëlle een van de trotse geslaagde leerlingen. Wij waren ook erg trots op haar. Directie, personeel en leerlingen van de OSG De Hogeberg Geen sms, geen msn, geen eitje meer... Lieve Mariëlle Ik zal je missen. Familie en vnenden veel sterkte toegewenst. Rudolph Tot onze grote droefheid overleed plotseling onze lieve vader en opa Willem de Bloois weduwnaar van J.C.B. de Bloois-Rijnaard drager van het Bronzen Kruis en Verzetsherdenkingskruis in de leeftijd van 86 jaar. Ria de Bloois Alick Christa de Rooij-de Bloois Piet de Rooij Sonia Lisa Noortje Texel, 26 juli 2004 Kikkertstraat 66 1795 AE De Cocksdorp Vnjdag 30 juli is er van 13.00 tot 13.30 uur gele genheid tot afscheid nemen aan huis. Aansluitend vindt de herdenkingsdienst plaats om 14 00 uur in de Waddenkerk, Kikkertstraat 85 te De Cocksdorp, waarna we Willem begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid om met de familie samen te zijn in „De Nieuwe Aan leg", Kikkertstraat 1 Zomaar op een vrijdag hield zijn lach op en werd het stil. In de middag van 23 juli 2004 overleed op een leeftijd van 68 jaar onze lieve vader, schoonva der en opa Pieter Wammes Pietje weduwnaar van Jopie Wammes-Stormbroek. We hebben genoten van zijn genegenheid, gezel ligheid, humor en kritische kijk op de wereld. Canna en Rutgert Rutgert, Mark Jannes en Ine Petra en Leon Bento Texel, 23 juli 2004 De crematie heeft dinsdag 27 juli plaatsgevonden. Correspondentie-adres. C.H. Oosterhuis-Wammes. Schilderend 32, 1791 BG Den Burg. Vrijdag bereikte ons het droevige bericht dat onze vriend P. Wammes plotseling is overleden. Nooit meer samen een bakkie doen. Nooit meer samen een biertje drinken in Paal Nul. Nooit meer samen karaoke. Adios Amigo. Henk en Marja Texel, zijn eiland... Piet Wammes Nooit meer zijn zang, gezelligheid en betrokken heid. Familie en vrienden wensen wij alle sterkte bij het verlies van onze gast en ambassadeur Directie en medewerkers Vakantiecentrum De Krim Texel Een vnend is van ons heengegaan. Wij zullen hem erg missen. Piet Wammes Wij wensen zijn familie veel sterkte in deze moeilijke tijd Adne en Ria Ane en Elly Koop een Unicef-kaartenset en zorg voor vitamine-A capsules voor 12 kinderen unjcef (gjj Kijk op www.unicef.nl/shop kinoeren eerst of bel 070 333 93 00 (tijdens kentooruren)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3