ara-regen op strand Sportief Texel online f www.texelwereldwijd.nl faap&Rü'tcta? fiiimlttir&xww Rabobank - Jeugdige mannequins in zwembad Goede opkomst zware strandloop Friese gastrijder ■was het snelst Chris Meijer wint ringsteken Toernooi voor jeugdtennissers Guur weer en hoog water in strandduincross ZDH in training Van Wijk en Duin kampioen foursome Enorme opkomst crossloop ZDH Darttoernooi in 't Speelkwartier TEXELSE y7couRANT VEPifV/Di FiETSiE r e attractie voor zowel deelnemers als strandbezoekers. Snel achter elkaar zetten topparachutisten voet aan de grond op het strand Hl 19. (foto Harry de G mof) r de verandering viel er zater- avond bij paal 19 geen regen, ireen menigte van dertig para listen, die met twee vliegtuigen ai vliegveld Texel was aange- ■d. De vreedzame luchtlanding, tverd gevolgd door een barbe- in het strandpaviljoen van lique Rijk en Herbert de Geer, bedoeld als aardigheidje voor larachutisten zelf, die wel eens anders willen dan hun sport elenen boven en op het daar- bestemde vliegveld. gemeentebestuur had er na de iheten ampele overwegingen temming voor gegeven, na eerst dig te hebben geïnformeerd naar isico's. Want helemaal zonder lar is het niet. De para's kunnen ie terechtkomen en op een druk ndkan een landende para in on- ïllige aanraking komen met een bast. Weliswaar horen de deelne- ne parachutisten tot de nationale lemationale top, die met hun be- roare 'matrassen' verbluffend bes op een gemarkeerd landings- fweten neer te komen, het blijft inwerk en een onverwachte bui irmee gepaard gaande wind- kunnen roet in het oog gooien. Zoals bleek op Vlieland, waar para's bij een vergelijkbare strandlandmg in zee terechtkwamen. Er moesten dus voorzorgen worden genomen. De para's kregen zwemvesten en een eliteteam van de Texelse Reddings brigade was met gloednieuwe snelle rubberboot paraat om eventuele drenkelingen in veiligheid te brengen. Ook was een zeer ruim deel van het strand van badgasten ontdaan, zodat ook minder precieze springers de ruimte hadden. Het liep allemaal goed af. De para's verlieten op vier ki lometer hoogte de vliegtuigen, maak ten een vrije val en trokken op 650 meterhoogte hun chute open, zodat ze pas toen vanaf de grond konden worden gezien. Enkele minuten later kwamen ze neer op het strand, in een volgorde die afgesproken leek en merendeels op of vlakbij het blauwe zeil dat als landingsplaats was aan gegeven. Een handjevol belandde in de buurt van paal 18, maar coördina toren Jan Boyen Rienks en Wim van Gilst van het organiserende Para centrum Texel waren het er over eens dat dit slechts een schoonheidsfoutje was. De goede afloop betekent dat het evenement op dezelfde plek mag worden herhaald: zaterdag tussen 19.00 en 19.30 uur. irband met vakantie waren er idag bij de vijfde competitie- nd van Model Racing Texel weinig deelnemers aan de troklasse. Meteen na het start- laai ging Jan Dupon als snelste en pakte daarmee de leiding wedstrijd. Hoewel Yvar Pool an Hollemans nog hun uiterste deden, zou Dupon zijn voor- ing niet meer af staan. In de ede manche moest Hollemans technische problemen na eminuten racetijd opgeven en J Jaap de Waard. Ook de derde laatste manche werd door ongewonnen. Hollemans werd ede en De Waard derde. Dupon ligde als eerste van de avond, werd tweede en (door de inische problemen van Holle- t-»s in de tweede manche) De Brd derde. de elektro-klasse kwamen de jnen van de brandstofklasse aan :urt. Het rijkelijk toegestroomde kreeg snelle ronden en ipe inhaalacties te zien. Maikel l hield het hoofd koel en stuurde bolide het snelst over de baan. rondetijden van iets boven de seconden wist hij maar liefst 23 dies achter zijn naam te zetten, ick Bakker, Adri van Rossum en te Reijnders waren in een heftige Iverwikkeld om de tweede plaats etwas lange tijd spannend welke 'eur er met de zege vandoor zou 1- Er werd gestreden op het erp van de snede, uiteindelijk in 'oordeel van Van Rossum. Daar- f kwam Reijnders, gevolgd door <er In de tweede manche ging 'weer goed van start, maar ge- Dddoor pech kon hij niet de vol- 3e manche uitrijden. Reijnders iteerde daarvan en nam de lei- 3,1 I' Edo Pool werd tweede, Bakker ie. In de laatste manche hadden "orieten hun autootjes weer voor ■i' Na de start ging de strijd voor in het veld al snel weer tussen tel Pool, Reijnders en Bakker, "delijk ging de overwinning van ,e laatste manche naar Bakker, die f gevolgd door Reijnders en Pool. ivondoverwmning en daarmee de punten gingen naar Reijn- Bakker werd tweede, Edo Pool "Jacob Klok, een gastrijder uit 3land, ging in de stockcarklasse aan met de Texelaars. In de ',e manche was hij oppermach- 61 liet het volledige veld ver ach- Favoriet Wouter van Strien "e hele avond last van techm- Problemen en kon met echt Veel publiek genoot donderdag in De Cocksdorp van de vierde ringsteek wedstrijd om de Jan Agterbokaal. Jan en Karen Keijser reden voor het eerst mee met hun Victoriakoets, getrokken door de Fries Tjitske. Ook Natasja Garritsen en steekster Désiré van Santen waren nieuwe gezichten op deze wedstri|d. Garritsen wist een derde plaats te behalen doordat steekster Linda Knobben in de toe ristenronde alle ringen aan haar sa bel wist te rijgen. Voor de strijd om de eerste en tweede plaats was een barrage nodig tussen Chris Meijer en Jorieke Meijer. Daarbij wist Margriet Meijer, steekster van Chris Meijer, alle drie de ringen te behalen, terwijl Lisa Winter, steekster van Jorieke Meijer, er één miste. De aanmoedigingsprijs was voor de combinatie van Benno Beuving. De volgende wedstrijd wordt donder dag 5 augustus gehouden in Den Hoorn. Aanvang 19.00 uur, inspan nen aan de Kleiweg. Door het snel opkomende water bleef er woensdagavond in de derde strandloop bij paal 28 weinig strand over om goed te lopen. Vooral bij de start en finish liep het strand aardig scheef. De kinderen wisten een op lossing: zij liepen gewoon onder de lijnen van de hengelaars door, daar waar de senioren eromheen gingen. Het was warm om te lopen, zodat menigeen na de finish een frisse duik in zee nam. In totaal waren er 62 in schrijvingen, één loper stapte uit. Bij de jeugd werd snel gelopen. De tijd van Dean Salwegter uit Dor drecht, 4.38, was de beste van het seizoen. Hij werd eerste bij de jon gens, die 1200 meter liepen. Kelly Dulfer uit Schiedam was met 4.54 het snelste meisje. Bij de senioren wer den geen toptijden gelopen. Daar voor waren de omstandigheden te zwaar. Gerben van Vilsteren uit Zwolle was wederom snelste over 4 kilometer (15.44 minuten). Volgende week begroet de organisatie hoe dan ook een andere winnaar, want dan zit de vakantie van Van Vilsteren erop. Hans Karremans uit Voorschoten trok aan het langste eind in de wedstrijd over 8 kilometer. Hij realiseerde een tijd van 31.58 en was daarmee bijna een minuut sneller dan de nummer twee, Erik Dulfer uit Schiedam, die in 32.41 over de finish kwam. In verhou ding deden er deze keer meer Texelaars mee dan in de voorgaande keren. Uitslag 1200 meter - Jongens. l.Dean Salwegter (Dordrecht). 4.38; 2,Mike Hooft (Gouda), 4.52; 3.Sten Stein (Drachten), 4.55; 4.Pieter Jan Bos boom (Brummen), 4 56; 5.Ruwen Gouwenberg (Den Helder), 5.08; 6 Bas van Dongen (Sliedrecht), 5 16; 7.Joost Bosboom (Brum men), 5 28; 8.René Herrelink (Enschede). 5.33; 9 Bob Struijk (Sliedrecht), 5.46, 10.Bob Gos- linga (Den Burg). 6.24. Meisjes: 1 Kelly Dulfer (Schiedam), 4 54; 2.Iris Struijk (Sliedrecht), 5.02; 3.Eva van Dongen (Sliedrecht), 5.22; 4.Esther Zeedijk (Hengelo). 5.36; 5.Selma Kuip (De Cocksdorp), 5.56; 6.Amy Dulfer (Schiedam), 6.14; 7 Michelle Oost (Enschede), 8 12;8.Thlrza Goslinga (Den Burg), 8.35. 4 kilometer - 1 Gerben van Vilsteren (Zwolle). 15.44; 2.Emiel de Groot (Zwolle), 16.05; 3.Erwin Hoekstra (Bolsward). 16.23; 4.Pieter (Den Burg), 17.07; 5.Kevm Visser (Wijhe), 17 19; 6.Andreas Blomenkamp (Manheim, Duitsland), 18.33; 7.Max Kooij (Amsterdam), 18.57,8.Mar- tijn Boom (Almelo), 19.15; 9.Gerard van Vils teren (Zwolle), 19.19. 10Carsten Lück (Manheim, Duitsland), 19.41; 11 Rose Goslinga (Den Burg), 20.04; 12.Jasper Jansen (Deven ter), 20.08; 13.Gerrit de Groot (Zwolle), 21.03; 14.AnneliesGraaf (Den Burg), 21.21,15.Anne- marie Swijtink (Utrecht). 21.22; 16.Melissa Pnns (Epe), 22.17, 17.Paul Hesselmk (Enschede), 22.22; 18 Edith Karremans (Voorschoten), 22 28; 19.Peter Kooij (Amsterdam), 22.47. 20.Marijke Stark (Oosterend). 23.37; 21.Bert Bams (Huizen). 24.25; 22.Marianne Oost (Enschede), 25.31 8 kilometer -1 Hans Karremans (Voorschoten), 31.56; 2 Erik Dulfer (Schiedam), 32.41; 3.Dick Zeedijk (Hengelo). 35.04, 4 Henny Oost (En schede), 36 06: 5. Arnoud Gobas (Apeldoorn), 36.12; 6.Jan Paul Bosboom (Brummen). 36 26; 7 Hans Rutten (Dordrecht), 36.57, 8.Job van Barneveld (Hilversum), 38.53; 9.Kevin van Dier- men (Bunschoten). 39.59; lO.Rmus Kooger (Den Burg). 40.08, 11.Henk Moll (Huizen), 40.44; 12 Martien Baars (De Koog), 41.18; 13.Cees Goslinga (Den Burg), 41.23,14 .Bosco Streumer (Ruurlo). 42.17; 15 Laurien Bakker (Den Burg), 43.49; 16.Stijn Kooij (Amsterdam), 44.54; 17 Frans Nettekoven (Amsterdam). 44.55, 18 Bram van Diermen (Bunschoten), 45 47; 19.Maarten Smit (Den Burg), 45.49; 20.Cees Timmer (Oosterend), 50.39; 21.Ruud Meedendorp (Den Burg), 51.10 De tennisbanen van Heri Hodie, ach ter het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, vormen van zondag 8 tot en met donderdag 12 augustus het strijdperk voor een open jeugd- toernooi. De organisatie hoopt dat veel jonge toeristen zich er warm komen draaien, maar zou het ook leuk vinden wanneer (aanstaande) Texelse sterren er hun kunnen de monstreren. Er wordt gespeeld in drie categorieën: meisjes geboortejaar 1987 tot en met 1990, jongens ge boortejaar 1987 tot en met 1990 en jongens en meisjes geboortejaar 1991 tot en met 1994. Deelname kost €7,-. Inschrijven kan tot uiterlijk zater dag 7 augustus om 12.00 uur bij het Eierlandsche Huis, tel. 316507 of e-mail wvanbeek@texel.com. Mede dankzij het fraaie weer is de modeshow die donderdag in zwem bad Molenkoog werd gehouden een groot succes geworden. Negentien jeugdige Texelaars en toensten ver zorgden een fleurig schouwspel, met kleding die ze zelf hadden meege bracht en vlak voor de show hadden gesneden uit vuilniszakken. De ge deelde eerste prijs, gevulde rug tassen van Bévé Jeugdmode, ging naar de 4-jarige Lea Nooy, die vol gens het oordeel van de jury als 'prachtige vlinder' was verkleed, en de 6-jarige Lisette Koopman, die 'een leuke combinatie' uit vuilniszakken had geknipt. De gedeelde tweede prijs, waterballen van Intertoys, werd gewonnen door Sonny Bakker (7) als Neptunus, god van de zee. en Max Bakker (5), die als piraat verkleed ging. Roel van der Vis en Ralph Pool (beiden 4) wonnen als stoere manne tjes de gesponsorde opblaasballen van Sportshop Texel. De waterspelletjesmiddag op woens dag 28 juli (aanvang 14.00 uur) is het volgende evenement in zwembad Molenkoog. Vrijdag 30 juli wordt vanaf 17.00 uur afgezwommen voor de diploma's A, B en C. Hiermee ein digt de tweede zwemlesperiode en start de derde en laatste concurrentie bieden. Gernt van Strien werd tweede, Jos Smit kwam daar vlak achter. In de tweede manche werd het rubber van de banden af geracet. Klok reed wederom zijn stockcar naar de overwinning, Arjen Pool werd tweede met vijf rondjes achterstand, Wouter van Strien derde. Voor de derde manche zaten er weer nieuwe banden onder de stockcars en ging de familie Van Strien de strijd aan met Klok. Klok was met onder de indruk en won ook deze manche. Met een kleine achter stand eindigde Gerrit van Strien als tweede, gevolgd door André van Strien. Klok won daarmee het eind klassement, met Gerrit van Strien op een tweede en Wouter van Strien op een derde plaats. Ook volgende week wordt na het slui ten van de kartingbaan een club avond gehouden. De eerst volgende competitieavond wordt op 14 augus tus gehouden. Een harde zuidwestenwind, een fikse regenbui en hoog water zorgden er voor dat de cross die zondagochtend van start ging bij strandpaviljoen Beach Inn behoorlijk zwaar was. Het werd een strijd tegen de elementen en toptijden werden er dan ook niet gelopen. Veel lopers noemden het laatste stuk pal tegen wind in 'moor dend'. Twee atleten stopten na 5,3 kilometer, terwijl ze van plan waren geweest de lange afstand te lopen. De deelname viel met 52 atleten niet tegen. Dat gold wel voor het aantal Texelaars: slechts acht. In de wedstrijd over 9,3 kilometer was Fridthjof Koomen uit Akersloot van uitzonderlijke klasse. Hij kwam in 38.43 minuten nog fris'over de finish, Achtervolger Erik Dulfer had ruim twee minuten méér nodig. Er waren geen dames die zich aan de langste afstand waagden. Aarnout Salwegter uit Dordrecht won de loop over 5,3 kilometer in 25.27. Zijn zoon Dean was net als bij de vorige edities de snelste jongen in de loop over 1200 meter Opmerkelijk was de prestatie van de 10-jarige Kelly Dulfer. Zij kwam slechts 17 seconden later dan Dean binnen. Zij was daarmee het snelste meisje. Judith van Bleijswijk uit Den Burg liep een tijd van 28.53 over 5,3 kilometer en liet daarmee alle vrouwen achter zich. Uitslagen 1200 meter - Jongens; 1 Dean Salwegter (Dordrecht), 5 34; 2.Mike Hooft (Gouda), 5 58; 3 Bas van Dongen (Sliedrecht), 6.04. 4.Steffen Kuhlmann (Essen. Duitsland), 6.19; 5.Jan Wever (Rhoon), 6.41 Meisjes: 1.Kelly Dulfer (Schiedam), 5.512.lris Struijk (Sliedrecht), 5 56; 3.Eva van Dongen (Sliedrecht), 6.00, 4 Cora ZDH hervat vrijdag de training. De spelers van het eerste elftal worden om 19.30 uur op het Hoornder voet balveld verwacht. Wie de gewoontes van trainer Henk de Ruyter kent, weet dat ze de eerste paar keer ongetwij feld aan een stevige looptraining in de duinen worden onderworpen. De eer ste oefenwedstrijd staat voor zondag 8 augustus op het programma, wan neer de aankomende profs van de New Orleans Soccer Academy uit de Verenigde Staten op bezoek komen. De competitie, waarin ook De Koog en Oosterend weer tegenstanders zijn, gaat 5 september net als vorig seizoen van start met een uitwedstnjd tegen DESS. Maar liefst 42 golfers hadden zich ingeschreven voor de clubkam pioenschappen foursome, die zon dag op de Texelse golfbaan weden gehouden. Bij deze spelvorm spelen twee spelers samen met een bal en een gezamenlijke handicap. Van te voren wordt afgesproken wie de even holes en wie de oneven holes afslaat, waarna de partner de volgende slag moet doen. Door het onverwacht koele en regenachtige weer werd er matig gespeeld. Henk van Wijk en Jaap Duin hadden hier weinig last van en wonnen met het mooie resultaat van 36 stablefordpunten over acht tien holes. Hun namen komen in de wisselbeker. Henk Wijsman en Piet Schuijl uit De Koog werden tweede met 33 punten, Bart Medema en Hans de Leeuw derde met 31 punten. Bij de dames werden Lot van Schelt en Carla Kager de winnaressen met 34 stablefordpunten. Lia Kuip en Marijke de Beer werden tweede met 32 punten en Ingrid Schippers en Paulien Wierenga derde met 29 pun ten. Veel publiek genoot donderdag In De Cocksdorp van de vierde ringsteekwedstrijd om de Jan Agterbokaal. Maar liefst 107 atleten, veel meer dan bij alle andere crosslopen, stonden vrijdag op het ZDH-veld aan de start voor de tweede Hoornder crossloop van dit seizoen. Zij troffen prima om standigheden, wat ook wel bleek uit de snelle tijden die werden gelopen. De mini-loop, die het enorme aantal van 22 jeugdige deelnemers trok, werd gewonnen door Navarone van Driesten uit Nijkerk, die slechts 3.05 minuten nodig had voor 1 kilometer. Bij de oudere jeugd, die 4 kilometer liep, ging de zege naar Pim Admiraal uit Anna Paulowna. Hij finishte in 17.23. Judith van Bleijswijk uit Den Burg ging na een sterke eindsprint in 18.46 over de eindstreep, wat haar de overwinning bij de vrouwen ople verde. Bij de mannen was Gerben van Vilsteren uit Zwolle in 14.53 de snelste op deze afstand. Oud-Texelse Ingrid van Lubek, te genwoordig woonachtig in Bussum, won wederom de wedstrijd over 8 kilometer. Zij was in 30.30 één minuut en twintig seconden sneller dan vo rige week. Erik Dulfer uit Schiedam was in 31.12 net als vorige week de snelste veteraan. De derde Hoornder crossloop wordt vrijdag gehouden. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de kantine van ZDH. De start is om 19.30 uur. In samenwerking met de Texelse Dart Organisatie (TDO) wordt zondag 1 augustus in café 't Speelkwartier in de Dorpsstraat in De Koog een darttoernooi gehouden. De wedstnj- den beginnen om 14.00 uur. deel name kost €5,-, inclusief barbecue na afloop. Deelnemers die zich plaatsen voor de finale op 22 augustus, heb ben de mogelijkheid zich te meten met topspelers Mieke de Boer en Roland Scholten. Inschrijven kan bij 't Speelkwartier, tel. 317021 of 06- 28770263. Wmkler (Hünke. Duitsland), 6.56; 5.Amy Dulfer (Schiedam), 7 07; Texelaars: 6. en 7.Doris van der Steeg en Juul van der Steeg (De Cocks dorp), 7.09; 10.Noor van der Steeg (De Cocks dorp), 8.02, 11 Selina Kuip (De Cocksdorp), 9.21. 5,3 kilometer. 1 Aarnout Salwegter Dordrecht), 25.27; 2, Jan Willem Bogerd (Sliedrecht), 26.10; 3.Pieter Dogger (Den Burg), 27.58,4. Judith van Blei|swijk (Den Burg), 28.53; 5.Arjan van der Top (Barneveld), 29 10 Overige Texelaars: 8.Cees Witte (Oosterend), 29 40. 15 Jacqueline Aarts (De Cocksdorp), 35.25. 9,3 kilometer: 1 Fridthjof Koomen (Akersloot), 38.43; 2.Erik Dulfer (Schiedam), 40 44; 3 Nlco Vergouw (Zaandam), 42.08, 4.Klaus Laqua (Lemgo, Duitsland), 43 01; 5.Teun Biglaar (Westerhaar). 43 01, Het heeft een tijd geduurd, maar eindelijk zijn de Texelse sportclubs en hun contactpersonen eenvoudig terug te vinden via internet. Verschil lende clubs hebben weliswaar een website, maar die is met altijd sim pel op te zoeken. Sportservice Texel, dat in het leven is geroepen om het sporten op ons eiland te stimuleren en de onderlinge contacten tus sen de clubs te verbeteren, heeft alle adressen op haar website. Dit di gitale sportloket blinkt niet uit in schoonheid, maar is wel helder opge zet. Een sobere vormgeving en weinig kleur zorgen er bepaald met voor dat de sportiviteit van de pagina afspat, maar diverse subrubrieken be vatten handige informatie. Zoals het adresboek, waarin alle Texelse sportverenigingen zijn terug te vinden. Via een link komt de bezoeker uit bij de adresgegevens van de betreffende club. Via de subrubriek andere websites zijn de internetadressen te vinden van Texelse vereni gingen met een eigen homepage. Ook alle sportaccommodaties zijn op de site terug te vinden. De actualiteit kan verbeterd worden Zo bevat de agenda geen items en is ook de nieuwsrubriek summier gevuld. Het prikbord dient meer onder de aandacht van de clubs te worden gebracht, want daarin zijn nog geen boodschappen achtergelaten Het adres: http:/ /www. msbsportal.nl/sportservicepunt/texel/default.asp. Texel heeft er sinds zondag een cu riositeit bij. Het staat aan de Grens- weg in de Dennen en de passant hoeft geen kenner te zijn om in het geel gespoten vehikel een oude fiets te herkennen. Raadselachtig is wat de fiets er doet en nog mysterieuzer het opschrift. Navraag leert dat het 'monument' er is neergezet ter gele genheid van het vierde lustrum van het Tourspel, georganiseerd door een vriendengroep die zijn oorsprong vindt in de voormalige voetbalclub Texelse Boys. Aan het begin van elke Tour de France leveren de deelne mers een gesloten envelop in, met daarin de voorspelling wie van de renners volgens hen bij de eerste vijf eindigen en wie de groene- en de bolletjestrui en het ploegen- kampioenschap winnen. Van de spe lers in het Texelse Tourspel wordt te vens verwacht dat ze dagelijks de etappewinnaars en de tijd doorgeven geven, waarmee punten zijn te ver dienen. Niet per e-mail, maar telefo nisch. want vooral het houden van een praatje met oude vrienden is een belangrijke doelstelling van het TourspelWinnaar dit jaar was Jasper Joosten, tweede werd Alfred Bakker en derde Gerard Veeger. Traditie is dat op de laatste dag van de Tour een daverend slotfeest wordt gehouden, dat zich dit jaar afspeelde in de Den nen en in Waddenpark Avanti aan de Stuifweg van deelnemer Alfred Bak ker Maar alvorens de feestelijkheden van start gingen, voltrok zich aan de Grensweg de plechtige onthulling van het 'gedenkteken'. DINSDAG 27 JULI 2004

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7