F amilieberichten euwe gezichten in muzieknis Strenderpop tnt^+oop aan jexe|se oudste Noordzeevisser heo van Gogh filmt op Durper strandje haap nnen TEXELSE j couRANT en Stendert ringsteken Feitenboek voor hoogbejaarden 'P staat vanouds bekend om de goede sfeer. (Foto arcNof Toxolso Courant) opnameploeg streek vrijdag opnamen voor'0605 de film', over op het strand bij paal 33 voor Pim Fortuyn. Op het strandje werd 06 - Texel nds oti jboek van Theo «(leveringen Opname dagen De laatste afleveiingen Q Qjclrrrw öfcöSBiiltSta W Wndcmi HmIi Alt 04 Ajto re waier A|1 Cj Q Qpjcltirne Wodow. MeJ i gefilmd voor de slotscène van de film, die wordt geregisseerd dor Theo van Gogh en wordt geprodu ceerd door Gijs van Westerlaken Hoofdrolspelers zijn Tara Elders, Tijs Romer, Johnny de Mol en Jack Wouterse. Voor de locatie was ge kozen, omdat de steiger van veer boot De Vriendschap zo aanspre kend werd gevonden. 'Ik heb in Nederland nog nooit zo'n mooie pier gezien, het doet me een beetje aan Thailand denken', vertelde Van Gogh, die zichtbaar last had van de warmte. Op de set ook enkele Texelaars, die waren gevraagd te figureren. Naast het strandje van Sil, werd ook gefilmd op Golfbaan De Texelse. Vele tientallen mensen waren in touw bij de opnamen voor de film die in december zal ver schijnen. Bijzonder is dat de pre mière via internet zal zijn, wat vol gens Tiscali, het bedrijf dat alle rechten heeft en de exclusieve dis tributie verwierf, voor het eerst is in Europa. Maar voor wie met over internet beschikt, zal de film later ook in de bioscoop te zien zijn. Tij dens de zes weken durende opna men wordt hiervan via internet (www.0605defilm.nl) elke dag ver slag gedaan en houdt Van Gogh een videodagboek bij. Herinner mij maar niet in sombere dagen Herinner mij hoe ik was toen ik alles nog kon Bedroefd geven wij u kennis dat na een lange strijd is overleden onze lieve moeder, schoon moeder. oma en ouwe oma Neeltje Martina de Bruijn-Smits weduwe van Johannus Cornells de Bruijn Rotterdam, Texel, 16 oktober 1915 6 augustus 2004 Zij heeft eindelijk rust gevonden. Den Burg: Ivonne en Jan Linda en Martin Sem Rob Rick en Sanny Bob, Ids De Cocksdorp: Ed en Marleen Mike Dave en Mariana Stephanie Moeder is in „de Vlinder", Hollewal 42, waar u op dinsdag 10 augustus van 19.30 tot 20.30 uur af scheid van haar kunt nemen en waar tevens ge legenheid is tot condoleren. Woensdag 11 augustus vindt om 10.30 uur een korte overdenking plaats in „de Vlinder", waarna we moeder begeleiden naar haar laatste rust plaats bij vader op de Algemene begraafplaats aan de Kogerstraat te Den Burg. Correspondentie-adres: J. Grisnigt, Thijsselaan 110,1791 VL Den Burg. Dag lieve oma, nooit meer samen de slappe lach... Linda Geen weekend zal meer beginnen zoals voor heen, voortaan zal ik het zonder u moeten doen, alleen De twee biertjes lagen altijd in de koelkast klaar, effe kaarten of dobbelen zat er de laatste tijd niet meer in, vooruit dan maar. Ik ben blij dat u eindelijk verlost bent van alle pijn, bedankt voor alle herinneringen en het samenzijn. Dag lieve oma en vriendin, Rob Als ik de dingen mei meer weel. als ik de namen niel meer ken. En wat ik weel meteen vergeet, zodat ik onherkenbaar ben Denk dan aan de weg door mij gegaan Zo heb ik het niet voor niets gedaan Met groot verdriet, maar dankbaar voor alle liefde en warmte die zij ons heeft gegeven, delen wij u mee, dat na een ongelijke strijd van ons is heen gegaan, mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Charlotte Maria Gerritsen-van der Veen a Enschede, t Texel, 6-9-1924 5-8-2004 Bram Gerritsen Kinderen en kleinkinderen De crematie heeft in besloten kring plaatsgevon den. Onze speciale dank gaat uit naar de medewer kers van afdeling „De Krukel" voor de lieve warme zorg die zij Lotte hebben gegeven. Correspondentie-adres: Astrid Meedendorp, Schoorwal 47, 1791 HM Den Burg Ik hef mijn ogen op naar de bergen vanwaar zal mijn hulp komen Mijn hulp is van de Here.. Psalm 121 Tot ons grote verdriet hebben wij toch nog on verwacht afscheid moeten nemen van onze lieve broer, zwager en oom Hans Uco Agter 66 jaar oud Oebele Jan Agter Ali en Joop Veltkamp-Agter Jitty en Guus Hillen-Agter Nel en Dick Drijver-Agter Frits en Gerda Agter-Vendel Charles en Elly Ipenburg- Commandeur Annie Brans Neven en nichten Texel, 6 augustus 2004 Waalderstraat 21 1791 GB Den Burg Gelegenheid tot afscheid nemen van Hans op dinsdag 10 augustus van 19.30 -20.30 uur en na de begrafenis in Uitvaartcentrum Texel, Bern- hardlaan 147, Den Burg. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 11 augustus om 14.00 uur in de Doops gezinde kerk te Den Burg. waarna we Hans bege leiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: J. Hillen-Agter, Burgerhoutstraat 211791 ED Den Burg. Hans Hij nam zijn last en leefde zijn leven in rust en vrede. Frits en Gerda 6 augustus 2004 Voor Hans Mijn lieverd. Ik wens jou een goede reis en een behouden aankomst. 6 augustus 2004 Ome Hans We zullen uw liefdevolle aandacht, humor en wijze woorden nooit vergeten. Dries en Mary Joop en Debbie Anneke en Jelle Ko en Charlotte Diana en Kristos Jan en Marja Stein, Tessel en Sterre Frits en Hannie Ciske, Werner en Merijn Ons bereikte het bericht dat toch nog onverwacht is overleden Hans U. Agter „Rust zacht lieve Hans" Charles en Elly Ipenburg Bernard en Irma Lucas, Hannah, Jonas Carina Thymen, Immie Peter Martine Nooit meer samen op de Stenenplaats Nooit meer... Dag lieve ome Hans Julia Na 45 jaar is er een einde gekomen aan een vriendschap en een gesprek tussen Pom en Antonio. Lieve Hans vaarwel. Klaas en Mary Jozef en Esperanza „Ik ben de Opstanding en het leven, zegt Jezus, wie in Mi/ gelooft zal leven ook al is hij gestorven. Joh 11 25 Zo denken wij aan onze vriend Hans Agter met goede herinneringen. Jan en Paula kinderen Jannie Cora Freddy en Ineke en vele anderen die Hans kennen van de Bijbelstudies, Texel, 6-8-2004 Veel te vroeg hebben wij afscheid moeten nemen van onze buurman Hans Agter Wij zullen hem missen en wensen de familie veel sterkte toe. De buren van de Waalderstraat en de Jan Reijstraat: Klaas en Mary Smidt-Witte Siem Jaspers en Franka Roeters Auke, Martina, Emma en Abe Lia Koorn Fam. Eelman De Wereldwinkel Danny en Wil Irene, Qnipp Kapsalon Gertjan Keyser Corrie Visser F. en G. Keyser Henk en Marijke van der Belt Simon en Dina Doodeman Charles en Karin Bosma Mw. R. Pansier-Kosters Mw. G. Langeveld Fam. Leijdekkers Ruud Beerling G. Broess Allard en Liane Bob en Betty van den Berg Esther en Will Fam. De Graaff Marco Zuidewind - Thea Huisman Mw. N. Kooijman-de Graaf Albert Heijn Anneloes en Frans Visman Hans Witte - Jet Drijver Fam. Kuipers Wil Bruin Gebr. Schoorl Bert van der Wal Mw. M. Hopman-Witte Fam. Visser Dhr. R. Kalusche Fam. Keizer Greet van Voorn Mw. C. Hin Fam. W. Bakker Harry Keyser DINSDAG 10 AUGUSTUS 2004 marinevliegkamp De Mok, dat in 1917 werd gesticht en tot de meida gen van 1940 in bedrijf was. Direc teur Henk van Wijk van uitgeverij en drukkerij Langeveld De Rooij wees op de historische betekenis van de geboekstaafde gebeurtenissen in de periode '14-'18. Hij zei dat schrijver en uitgever met de pretentie hadden een 'lekker lezend' geschiedenisboek te maken, maar slechts een overzicht van gerubriceerde feiten. jfde ringsteekwedstrijd om de Igterbokaal werd donderdag fl Hoorn gewonnen door Jan lap en Alma Stendert. Onder publieke belangstelling re denegentien deelnemers hun ies. José de Graaf en Anna nkeling deden voor het eerst Zij reden met Shetlander Mieke. Frans Bakker reed met een vierspan en daarnaast waren er drie tweespannen. De snelste combinatie reed het parcours in 12.30 seconden, de langzaamste deed er 18.55 seconden over. Na vijf ronden stonden Schaap en Stendert op een afgetekende eer ste plaats, Voor de tweede en derde plaats was een barrage nodig tus sen Rein Eelman en Anneke Boom, Gerrit en Janny Westerlaken en Chris en Margriet Meijer. Uiteinde lijk eindigde het duo Westerlaken op de tweede en Rem Eelman en Anneke Boom op de derde plaats. In de toeristenronden wisten me vrouw Brinks en haar dochter twee ringen te steken op de wagens van Gerrit Westerlaken en Henk Spigt. De aanmoedigingsprijs ging naar de combinatie van Natasja Garritsen. De volgende wedstrijd wordt dinsdag (vandaag) gehouden in Oosterend. Aanvang 19.00 uur, inspannen op de Slotskolk. Voor de presentatie van zijn boek 'Texel in de Eerste Wereldoorlog' had Gelein Jansen twee ingezete nen uitgenodigd die deze oorlog nog hebben meegemaakt. Het waren de in De Gollards woonach tige Martinus Vlaming (91) en Wil- helmina de Jong-Nieboer (89). Zij kregen een exemplaar onder de conditie dat ze het boek na lezing afstaan aan de bibliotheek van het verzorgingstehuis. De presentatie werd gehouden in het luchtvaartmuseum op het vliegveld met als achtergrond de enorme, door museumvoorzitter Theo Witte ge maakte maquette van het voormalige voltooid, koos hij weer voor de visse rij. Hij voer van 1962 tot 1968 op familiekotter TX30 en vervolgens op de TX 22 van Van der Knaap, de TX21 van Aris van der Vis en vervolgens op de nieuwe TX68 van Van der Vis. Vanaf 1977 behoort hij tot de beman ning van de TX94 van Boersen. Een echte volhouder dus, want in het zware beroep van kottervisser is het lang niet voor iedereen weggelegd om zo lang door te varen. Bijna 65 of niet, De Wit staat er om bekend goed met 'de jonkies' te kunnen opschie ten. Jansen overhandigde het eerste exemplaar aan wethouder Annie Hin. Zij greep de gelegenheid aan om Jan sen te prijzen voor de diverse, veelal historische publicaties die hij de af gelopen jaren heeft gemaakt. Boeken werden ook overhandigd aan men sen die Jansen in bijzondere mate hebben geholpen bij zijn werk, zoals Maarten Stoepker die tientallen his torische foto's uit zijn collectie be schikbaar stelde en Ineke Vonk-Uit- geest die vele uren in touw was met het verwerken van de illustraties in de tekst. Jansen had een speciaal ca deautje voor het museum: een oude brochure De Nederlandsche Strijd macht en haar mobilisatie in 1914, waarin onder meer een uitvoerige beschrijving met veel unieke foto's wordt gegeven van het vliegkamp de Mok. Van dit materiaal is gebruik ge maakt bij de samenstelling van het boek en bij het inrichten van de ten toonstelling over Texel in de Eerste Wereldoorlog die momenteel in het luchtvaartmuseum is te zien. Achterste rij van links naar rechts: uitgever Henk van Wijk en wethouder Annie Hin. Wil- helmlna de Jong-Nieboer. Vooraan zittend: Martinus Vlaming en Gelein Jansen. (Foto Harry Oe Graaf) e muzieknis in Oosterend (in- lOranjestraat) zijn zaterdag op tderpop dertien Texelse Is te beluisteren, van wie er iet eerder op dit festival wa- 101 e horen. Het akoestische duo fiillity (Adam Ricketts en José loois) speelt jazz, rocken pop, rijfmans-formatie Junior's found populaire punk-rock. nieuw zijn de reggaeband w "-htown, met zangeressen Iris ie, Esmée Deppe en Lawa M e en de uit elf spelers be- JJJ Kte de slagwerkgroep Sengbe, die traditionele muziek uit Guinee en Senegal brengt. Het festival, dat sinds jaar en dag garant staat voor een middag ge zelligheid, wordt geopend door het bluesduo Jugbros en afgesloten door de rockband Cafiar. Omdat het festivalterrein midden in het dorp ligt, duurt Strenderpop nooit langer dan tot 's avonds 21.00 uur. Om alle bands ruim de tijd te ge ven, wordt dan ook al om 13.00 uur begonnen. Alle bands spelen vijfentwintig minuten tot een half uur, waarna er tien minuten wordt gepauzeerd om plaats te maken voor de volgende act. Het volledige programma is als volgt: 13.00 u. Jugbros; 13.55 u. Junior's playground; 14.30 u. Sonar (rock); 15.05 u. Tranquillity; 15.40 u. Whatever (twodimen- sional rock); 16.15 u. Sengbe; 16.50 u. Flat Broke (alternatieve punk); 17.25 u. Trenchtown; 18.00 u. Flux (pretpunk); 18.35 u. MNS (akoestische rock); 19.10 u. Thirsty work (bluesrock); 19.45 u. Lomp (rock); 20.20 u. Cafiar. Duits de Wit (rechts)en oud schiPPer-ei9enaar Kees Boersen sr. van de TX 94 zijn goede maatjes. (Foto Bon Komng) Steven de Wit wist even niet hoe hij het had hij met zijn vrouw Rietje thuis egards werd afgehaald door Amerikaan en met een omweg naar de haven van werd gebracht. Enig arg- ontstond toen de TX94 Avon- waarop hij al vanaf 1977 vaart, n de haven lag De kotter bleek een eindje buitengaats te liggen, waarheen het tweetal met de water taxi van Adri Vonk werd overgevaren. Daar werden ze opgewacht door een ontvangstcomité, dat aan boord van de Avontuur een feest had voorbe reid, met alles er op en er aan. Een eerbetoon aan de bijna 65-jarige De Wit, die al een tijdje de eer heeft de oudste Noordzeevisser van het eiland te zijn. De 'ontvoering' was het initia tief van schipper-eigenaar Kees Boersen junior en zijn vrouw Marian. De Wit begon zijn vissersloopbaan op 12-jarige leeftijd aan boord van de TX12. Twee jaar later stapte hij over op de grote vaart en monsterde aan bij Hollandse Lloyds. Daarna volgde de dienstplicht en nadat hij die had

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3