c Lfeidingbreuk op drie plaatsen tegelijk op dronken rijden Cf roen 2rwartsjexels 'in het harLj „Niercentrum in 2005 =an start in Oosterend Spektakel bij Sea Street Festival texelseSIcourant SUPER DE BOER Greenpeace Fekonsieskuur Woning moet worden gesloopt TEXELSE^COURANT BEZORGER m/v inpassing dokterspraktijk Robbepad Catamaran in de problemen Oefenwedstrijd jtrandwachten ■luiten seizoen Opgepakt voor duwen agenten Fietsers gewond na valpartij 200 huishoudens zonder drinkwater ROC Een artiest nam het begrip straattheater nogal letterlijk tijdens zijn optreden bij het Sea and Street Festival in De Koog. schijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 111790 AA Den Burg Losse nummers 0,95 De politie heeft tijdens een alcohol controle bij De Koog drie Texelaars en een Amsterdammer betrapt die met teveel alcohol op achter het stuur zaten. Dat gebeurde tijdens een omvang rijke controle die in de nacht van za terdag op zondag langs de Epelaan, de Badweg, de Ruijslaan en de Califormëweg werd gehouden In to taal werden tussen 22.30 en 6.00 uur 97 bestuurders gecontroleerd op alcoholgebruik. Een 20-jarige brom fietser uit Den Burg had ruim twee keer de toegestane hoeveelheid alco hol in zijn bloed. Hij blies 475 ug/l. terwijl 220 ug/l de toegestane hoe veelheid is. Ug/l is de hoeveelheid alcohol die iemand in zijn uitgeblazen adem heeft. Een 46-jarige automobi list uit Den Burg blies 450 ug/l en een 35-|arige autobestuurder uit Den Burg zat met 275 ug/l net boven de toegestane hoeveelheid. De 31 -jarige Amsterdamse automobilist blies 335 ug/l. De Koog speelt vanavond een oefen wedstrijd tegen ZDH op het veld van die club in Den Hoorn. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De wedstrijd die De Koog tegen het tweede van Texel'94 zou spelen, is vervallen. (Advertentie) (jntt ^mrrLrJfXtlib4 kirt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: ALTIJD OP ZOEK NAAR HET BESTE Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertenties) Vrijwilligers van milieuorganisatie Greenpeace die zondag op Texel neerstreken, waagden zich in het hol van de leeuw. Hun pleidooi voor het afsluiten van delen van de Noordzee, om vissoorten die het moeilijk heb ben te beschermen, liep uit op een felle woordenwisseling met onder meer visserijvoorman Ben Daalder. Pagina 2 De gemeente had Harry de Graaf geen vergunning mogen geven voor de uitbreiding van zijn groepsverblijf 'Fekonsieskuur' bij de Pelikaanweg. Aldus blijkt uit de gisteren bekend geworden uitspraak van de Alk- maarse rechtbank. Pagina 7 B en w treden met een dwangsom op tegen een vrouw uit Oudeschild die op een adres aan het Vliegwiel zonder vergunning woonruimte heeft gemaakt op de verdieping van een garage/berging. Als de woonruimte niet voor 1 januari 2005 is gesloopt, is zij een dwang som van €150,- per dag verschul digd, wat kan oplopen tot maxi maal €45.000,-. Achteraf vergunning verlenen voor de woning is niet mogelijk, omdat het bestemmingsplan voor het betref fende bedrijvengebied slechts één woning toelaat en die is al in 1997 gerealiseerd. In januari van dit jaar werd de betrokkene gewezen op de overtreding en werd zij in de gelegen heid gesteld zich te verweren. Ze maakte daarvan gebruik, wat aanlei ding was ter plaatse opnieuw een onderzoek in te stellen. Dat was no dig omdat bi] de eerste controle niet op de verdieping zelf kon worden gekeken, omdat er niemand thuis was. In haar verweer bracht de vrouw naar voren dat de gewraakte woning wel degelijk met vergunning tot stand is gekomen, immers bij de afschouw van de bouw in 1997 was alles in orde bevonden. Verder vond ze dat het met om een dienstwoning ging. maar om een logeergelegenheid. Dat laat ste kon de gemeente snel ontzenu wen: de omstreden ruimte wordt mo menteel bewoond door iemand die ook op dit adres is ingeschreven. Er waren nog meer strijdigheden. In afwijking van de vergunning is op de begane grond ook een dubbele en tree gemaakt, een wenteltrap ge plaatst en een douche en toilet geïn stalleerd. Het resultaat was een zelfstandige, permanent bewoonde woonruimte. Die moet dus weg. Le galiseren zou alleen kunnen door wij ziging van het bestemmingsplan of een artikel 19-procedure. maar het college begint daar niet aan, omdat het met past in het beleid. (Advertentie) t^rw» 2wart_ Tt>rh u bft kjrt. Wij zijn op verzoek van de fam. Barhorst op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen in een gedeelte van Oudeschild Te weten: Commandeurssingel, De Wittstraat, Heemskerck- straat, Schilderweg, Industrie terrein en de Haven. Hier wonen ongeveer 160 abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.30 uur aan de Spinbaan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. utrtivfiu Longeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 Fax 0222 - 314111 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11907 DINSDAG 31 AUGUSTUS 2004 Ook steltlopers waren er weer in de Dorpsstraat. Catamaranzeiler Wim Groenewoud en zijn vrouw zullen zich een tochtje met hun nieuwe vaartuig nog lang heugen. Toen ze zondag rond de middag samen op zeilden met Frits Hesselman en diens echtgenote, sloeg de boot van Groenewoud ter hoogte van de Eierlandse strekdam om, waarna het tweetal er met in slaagde het gevaarte op eigen kracht overeind te krijgen. Het weer werkte met mee. Er stond een flinke bries, kracht vijf tot zes, de temperatuur was verre van zomers en er waren hoge golven. De moeizame pogingen van het tweetal om de mast uit het water te krijgen, werden gezien door wandelaars op het strand, die de kustwacht waarschuwden, waarna redders van de Beursplein 5 in actie kwamen. Die namen eerst de be vriende zeiler aan boord en zette ver volgens koers naar de onfortuinlijke watersporters. Ter plaatse hielpen de redders de vrouw aan boord van de Beursplein 5, waarna redder Sandor Mantje, Frits Hesselman en Wim Groenewoud de catamaran weer in de juiste stand kregen en er mee naar het strand zeilden. jch Centrum Alkmaar ver tin maart 2005 haar nieuwe ialysecentrum in de voorma dokterspraktijk aan het epad in Oosterend te kunnen in. De komst van het centrum lolgens het ziekenhuis defini- oor. Zorgverzekeraar Univé het groene licht gegeven. lieuwe nierdialysecentrum is ild voor zowel Texelaars als Ne- idse en Duitse nierdialyse- iten die hun vakantie op het ei- if elders in de Kop van Noord- id doorbrengen. Voor hen is lievieren over het algemeen omdat ze gemiddeld drie keer een dialysecentrum moeten iken. Het nieuwe centrum wordt >te instantie geschikt gemaakt er dialysepatiënten tegelijk te idelen. In de zomermaanden de capaciteit mogelijk opge- naar zes mensen. Volgens Reinders, hoofd van de afde- irdialyse van Medisch Centrum iar (MCA), is het centrum straks e Paasvakantie tot de herfst- lie zes dagen per week open en uiten drie dagen per week. epatiënten kunnen er hun laten zuiveren van afvalstoffen nieren zelf niet meer uit het halen Dat gebeurt met apparatuur waaraan een pa- lemiddeld vier uur lang is ver- Jch Centrum Alkmaar (MCA) I vorig jaar met een onderzoek Ide haalbaarheid van een llysecentrum op het eiland, leen aantal Texelaars daarvoor een verzoek had ingediend. Zij zijn drie keer per week een hele dag be zig met het ondergaan van een be handeling en het reizen van en naar Alkmaar. Aanvankelijk was het MCA van plan het centrum in Oosterend nog dit iaar te openen, maar dat lukte niet. Zorgverzekeraar Univé wilde eerst meer weten over de financien en een bedrijfsplan zien voordat ze haar fiat gaf en personeel van de af deling nierdialyse in Alkmaar maakte eveneens kanttekeningen. Zij wilden dat er eerst goede afspraken zouden worden gemaakt over de extra reis tijd en de reiskosten. Ook wilden ze een goede regeling voor de commu nicatie met Alkmaar. Volgens Reinders heeft Univé inmid dels het licht op groen gezet en zijn er afspraken gemaakt met het perso neel. 'Vijf verpleegkundigen hebben om veelal legitieme redenen aange geven dat zij niet op Texel willen wer ken en de rest was wel bereid.' Vol gens Reinders moet er een goed computernetwerk komen, zodat het personeel in Oosterend medische gegevens in Alkmaar kan opvragen en er moet ook een systeem komen waarbij zij meteen contact kunnen opnemen met een nefroloog (internist met als specialisatie nierziekten). 'We laten dialysepatiënten ook van tevo ren een anamnese-formulier invullen. Als ze te zorgintensief zijn of medisch instabiel laten we ze naar Alkmaar gaan. Er is in Oosterend geen arts aanwezig, maar dat is in Alkmaar ook niet altijd het geval.' Het nieuwe cen trum wordt door minimaal twee ver pleegkundigen bemand. Volgens Lees verder pagina 5 Ie laatste dag dat strand- len van Utrechtse Studenten- l(USC) actief waren, hebben Jewakers afgelopen vrijdag |zwemmers gered. De bad- i waren bij paal 9 in nood Ikt en werden door strand- len uit het water gehaald. Jfbewakers van de Texelse ■ngsbrigade (TRB) sloten zon iet seizoen af. Iders van het USC (paal 9, 12, 17) en de TRB (paal 19, 20, 21 kijken terug op een relatief rus- zoen. Het weer was daar voor oot deel de oorzaak van. Na- strandbewakers op zondag 20 in posities innamen, werd het de eerste drie weken als ge- volg van het matige zomerweer slecht bezocht. Dit gaf de reddings brigades de gelegenheid om de vaar digheden te oefenen. Toen het weer daarna verbeterde, kon de strand- bewakers naar eigen zeggen 'lekker aan het werk'. Terugkijkend worden als bijzonderhe den genoemd de vondst van een 'hand' bij paal 21wat achteraf de voet van een onvolwassen aap bleek te zijn. Tijdens een periode van oos tenwind verrichten de strand- bewakers regelmatig hulp aan men sen die door kwallen waren gebeten. Soms was zelfs sprake van 'file vorming'. Vermeldenswaardig is ook de redding op 22 augustus, waarbij bij paal 15 vijf zwemmers in nood uit het water werden gehaald. Gespro ken wordt over een succesvol verlo pen seizoen, zonder vervelende inci denten. Laten we er maar eens een echt straatfestival van maken, dacht één van de diverse straatartiesten die zaterdagmiddag optraden in de Dorpsstraat. De man plukte links en rechts wat vrijwilligers uit het publiek en liet ze gezamenlijk op de straatste nen een soort vierkant vormen, waar bij de mannen al hangende op elkaar leunden en steunden. Voor het in grote getalen toegestroomde publiek was daarna het wachten op de vraag hoe lang ze de ongebruikelijke hou ding zouden volhouden Het was druk en gezellig in het cen trum van De Koog tijdens de straat optredens. Steltlopers trokken op nieuw door het dorp. een goochelaar wist de aandacht goed vast te hou den, het vaste dweilorkest uit Udenhout trok door de Dorpsstraat en- voor kinderen was er kinder theater. Een bijzondere rol was weg gelegd voor een 'marathonloper' die op zoek was naar Athene. Even later liep dezelfde artiest als golfspeler zijn balletje te zoeken. Zowel Texelaars als toeristen beleefden er veel plezier aan, met name door het zonnige terrasweer. Vrijdag- en zaterdaga vond waren er diverse live-optredens in de cafés Toppers waren de band Giga in SamSam, Impact in Cheers en oud-Texelaar Dick Remelink met band in Thumbleweeds. Volgens Rein Stam van de Stichting Horecabelangen De Koog waren er zo'n drieduizend mensen die een passepartout kochten voor het festi val. 'Maar daarnaast zijn er nog dui zenden anderen geweest.' Het vuur werk dat vrijdagavond werd afgestoken, werd eveneens goed bezocht. Zondagavond sloten horecamedewerkers uit De Koog het seizoen af met een feest in De Toe komst, waarbij de band Travassi op trad. De politie heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag twee mensen aangehouden die zich hadden mis dragen in de Dorpsstraat in De Koog. Rond 3.00 uur werd een 35- jarige man uit Zwaagwesteinde opgepakt, nadat hij twee agenten had geduwd en orders had gene geerd. De man bleef uitdagen, nadat de politie hem had gezegd weg te gaan. Toen hij dat niet deed en opnieuw agenten duwde, werd hij aangehou den. De man, die onder invloed van drank was. bood daarbij verzet. La ter bood hij volgens een woordvoer der van de politie zijn excuses aan. Later die nacht werd een 25-jarige man uit Lisse aangehouden. Hij zou in een horecagelegenheid een 28-ja- rige vrouw in haar gezicht hebben geslagen. De man ontkende dat. Hij werd opgepakt na tussenkomst van een portier. Twee toeristen uit Mollem zijn zaterdagmiddag gewond geraakt bij een fietsongeluk op de Lancasterdijk in de buurt van Oosterend. De twee, een 56-jarige vrouw en een 52-jarige man, kwamen met de sturen van fiet sen in elkaar, waardoor ze vielen. De twee liepen hoofd- en schaafwonden op. hoogte van het schildersbedrijf van de firma Graaf. In alle gevallen spoelde grond boven de breuk weg en ontstond een flink gat waaruit grote hoeveelheden wa ter opwelden, zodat straat en weg. blank kwamen te staan. De storings- kwam er bij iedereen weer water uit de kraan. In de Weststraat en De Dageraad kon de watervloed vrij vlot door het riool wegstromen. In De Cocksdorp liep het in de bermsloot die daardoor al gauw overstroomde. In afwachting van het afsluiten van het betreffende dienst van het PWN kwam in actie en liet medewerkers van De Vries en van de Wiel de leiding aan beide kanten van de breuken afsluiten. Nadat dit om half elf op de drie plaatsen was gebeurd kon het eigenlijke herstel werk beginnen. Om vier uur 's mid dags was de reparatie gereed en leidingvak, beperkte de brandweer de overlast door het water weg te pompen via lange slangen over het terrein van J. Graaf. De huishoudens die op de afgesloten delen van de leiding zijn aangesloten hebben meer dan vijf uur zonder water gezeten, wat uiteraard het no dige ongerief veroorzaakte. Het PWN heeft niet overwogen om de mensen persoonlijk of met een luidspreker wagen op de hoogte te stellen. De meeste gedupeerden hadden even goed al gauw in de gaten wat er aan de hand was en wachtten de repara tie rustig af. Dat was dus om 16.00 uur, ruimschoots voor het tijdstip waarop mensen water nodig hebben voor het bereiden van de maaltijd. Veronique Hagen van de PWN-pers- voorlichting zegt dat het water leidingbedrijf de ontstane overlast betreurt. Naar de oorzaak van de drievoudige breuk zal een technisch onderzoek worden ingesteld waarvan het resultaat binnen enkele weken bekend zal zijn. Bei 0223 - 611 200 EN vraag DE NIEUWE CURSUSGIDS VAN Bedrijfsopleidingen aan bignet ROC! Kom voor informatie vanavond tussen 19.00 21.00 uur langs! Haffelderweg 40A, Den Burg Technici bezig bij het lek In de Weststraat. dag kwamen 200 huishou- op Texel uren zonder water te als gevolg van leiding en die zich ongeveer op het- moment op uiteenlopende sen op Texel voordeden. ilf acht 's morgens signaleerde itrale apparatuur een plotseling illen van de waterdruk, wat ver- akt werd door een lek dat door «duidelijke oorzaak was ont- in het leidinggedeelte van de Uraat in Den Burg. In zo'n ge- ian de pompen harder draaien druk weer te herstellen, waar- Jdijke overdruk ontstaat. Mede wig daarvan ontstonden ook en in De Dageraad in 't Horntje onijPostweg bij De Cocksdorp ter diveer bezig met het leegpompen van het gat In de berm van de Postweg. iFoto Harry do Graaf) (Folo Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 1