BouwuBnij 'Verbod' borstvoeding maakt reacties los 5 Stayokay begint met bouw nieuw hostel 'Baby's eten geen tournedos, die horen de borst te krijgen I s euwe tribune draagt naam Dirk Dapper .TEXELSE COURANT" xmmm ^liercentrum x Nieuw seizoen Cabaret-café Kampioenschap catamaranzeilen Omwonenden weer naar rechter Programma Zaalvoetbal Robbert Boersen wint wielertijdrit Texelse renners in Ardennen Kankerbestrijding Proefpersonen voor voetreflexen Rabotop ATB Bekervoetbal Voetbalprogramma Open volksdansuur DINSDAG 31 AUGUSTUS 2004 ...taeiHiW 'o B 3k5w tpper en Werner van der Meer gaven het bewaard gebleven naambord van Dirk Dapper zaterdag een nieuwe plaats op de nieuwe langs het hoofdveld. (Foto March Hoi/non) tien jaar geleden redde Ruud lendorp op het nippertje het ibord dat aan de toenmalige te van SV Texel hing. Sinds za- g prijkt het bord op de nieuwe lekte tribune langs het hoofd- ian Texel'94. Net als de vorige te is de nieuwe vernoemd Dirk Dapper. Iter Werner van der Meer en oorzitter en kleinzoon Rob >r bevestigden het bewaard /en naambord zaterdagmiddag «ongeveer vijfentwintig meter tribune die eerder dit jaar on- mvoering van Dries Veltkamp, Snoek en Jan-Jacob de Jong lebouwd. Dapper was van de intig tot de jaren zestig voor- lan SV Texel. Onder zijn leiding mder meer het jeugdvoetbal ierd. liciêle ingebruikname van de tribune was het hoogtepunt viering van het tienjarig be- /an Texel'94. De club ontstond laar uit de fusie van Texelse in SV Texel. Voorzitter Van der fond er in zijn toespraak bij stil fusie destijds veel weerstand en bij veel mensen niet in aarde viel. Hij logenstrafte lige voorspellingen dat het iantal van de clubs steeds vèr- jrug zou lopen. Na de fusie Texel'94 op tot een verem- 'an 550 leden, van wie 330 den. Kinderen vanaf vijf jaar lid worden van de club. r Meer gebruikte de viering om uv te pleiten voor de aanleg in extra veld om de drukte op me zaterdag te kunnen opvan- ij wees erop dat de clubs des- in veld hebben moeten inleve ren. Texel'94 beschikt momenteel over drie velden Het voormalige A- veld aan de Haffelderweg, de be oogde plek voor het nieuwe raadhuis, mag tijdelijk als vierde veld worden gebruikt voor trainingen. De club heeft volgens Van der Meer offertes aangevraagd bij vijf bedrijven voor de aanleg van een nieuw veld. Hij ver wacht de offertes binnenkort te ont vangen. Op basis van normen van de KNVB en de Nederlandse Vereniging van Gemeenten heeft Texel'94 inmid dels bij de gemeente aangetoond dat ze recht hebben op een vierde veld. Burgemeester en wethouders heb ben daarna aangegeven dat er een Dirk Dapper die van 1926 tot 1963 voorzit ter van SV Texel was. Foto archief Te-elce Courant) oplossing moet worden gevonden binnen de bestaande ruimte van Sportpark zuid. Van der Meer: 'Er zijn drie opties. Het hoofdveld kan van kunstgras worden, zodat het inten siever kan worden gebruikt, we kun nen het aanleggen achter de kantine in de richting van de beheerders woning van de OSG of het kan tot het eind van het trainingsveld, maar dan zou je een stukje van de wielerbaan moeten omleggen.' Texel'94 hoopt dat de bekostiging van het vierde veld nog kan worden meegenomen bij het vaststellen van de gemeente lijke begroting voor volgend jaar. De gemeente wordt eigenaar van het veld, de club neemt de exploitatie voor haar rekening. De viering van het tweede lustrum werd zaterdag gevierd met wedstrij den tussen diverse teams van Texel'94 en werden elftal- en groeps foto's gemaakt bij de nieuwe tribune. Volgens Van der Meer was het een zeer geslaagde dag. mede door het goede weer. Mensen die op de nieuwe tribune plaatsnamen, zagen dat aan de binnenkant nog een twee bordje bevestigd is met de naam Hudrieja. Naar verluidt kon dat wel eens iets te maken hebben met de voornamen van Snoek, De Jong en Veldkamp. Aan de totstandkoming werkten ook diverse Texelse bedrij ven mee. Burgemeester en wethou ders zijn bereid mee te werken aan het voeren van artikel 19 lid 2 proce dure op de Wet Ruimtelijke Ordening voor de tribune. Texel'94 nam het bouwwerk tien jaar geleden al op in de plannen voor het nieuwe complex, maar de gemeente stelde later dat er alsnog een procedure moest worden gevoerd omdat de tribune anders strijdig is met het huidige bestem mingsplan. Texel'94 wachtte met de aanleg totdat de kunststof atletiek baan om het naastgelegen B-veld klaar was. De nieuwe tribune biedt plaats aan zo'n honderd tot honderd vijftig mensen. 'ERVOLG VAN PAGINA 1 :rs komt er nog een gesprek Texelse huisartsen en de apo- om goede informatie te ver in over de patiëntengroep die naar het eiland komt. Ook met Iuni Ziekenhuis in Den Helder daarover gesprekken ge- Verbouwing imnalige dokterspraktijk, die lehuurd door het MCA, onder- ie komende tijd een stevige [iwing. Volgens Reinders moet ter meer een goede water- delingsinstallatie worden aan- I voor het water dat vrijkomt bij alysebehandeling. De aankle- t/ordt deels betaald uit de Dn waaruit eerder dit jaar tien- f) euro in het vooruitzicht werd Dat geld wordt volgens voor- Frans Hopman van de incommissie gebruikt voor de jke inrichting van het centrum, [iênten moeten er urenlang aan laraten liggen, dus het moet kale steriele medische felruimte worden. We willen [aangenaam en huiselijk wordt Jtt.' De commissie is volgens ^n blij dat de komst van het doorgaat. 'Naast de vele projecten waar wij aan mee- is dit één van de grotere pro die nu van de grond komt.' 'A heeft de WV bij het project ten om toeristen duidelijk te dat zij vanaf volgend jaar op iht kunnen voor nierdialyse. Is een woordvoerster van de (J'het in de lijn der verwachtin- Nlhiet niercentrum wordt opge- jkltussen de andere voorziemn- jj||de zogeheten van a tot z op de Volgens Reinders volgt nog ter gesprek met de VVV over diciteit. 'We willen ook gaan en in Nederlandse en Europa «nbladen, we hebben contact ,erse patiëntenverenigingen en II op de website van het MCA. j" kunnen daar aanmeldings- "ren in het Nederlands, Duits tels vanaf halen Dialyse ten die gebruik willen maken van de nieuwe voorziening op Texel moeten daarvoor contact opnemen met het MCA. Volgens Reinders heb ben inmiddels veel mensen interesse getoond. Het MCA koos ervoor het centrum ook voor toeristen open te stellen omdat het op die manier ren dabel kan worden Als zij er gebruik van maken, hoeven ze in principe niet ter plekke de portemonnee te pak ken. 'Er is een Europese procedure waarbinnen zorgverzekeraars heb ben afgesproken dat zij garant staan voor betalingen. Het is belangrijk dat dialysepatiènten straks een verkla ring van hun zorgverzekeraar bij zich hebben, dan kan het later worden verrekend.' Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn, begint deze maand aan het zesde seizoen. Vanaf 24 september wordt elke maand een programma verzorgd, dat afwisselend in het theater is te zien en rechtstreeks via de radio te beluis teren. Het theaterprogramma is elke twee maanden de zien in de café brasserie van De Lindeboom in Den Burg; de aanvangstijd is steeds 20.30 uur. Van dit programma worden op namen gemaakt die op een later tijd stip worden uitgezonden via Radio Texel (106.1 FM). In het nieuwe seizoen worden enkele wijzigingen doorgevoerd, waardoor het programma met alleen meer vaart zal krijgen, maar waardoor het ook een meer cabareteske inhoud krijgt. Zo wordt het feuilleton 'Mosselweg 14' in een nieuw jasje gestoken en maken de gesprekken met gasten uit de actualiteit plaats voor enkele nieuwe rubrieken. Wat blijft, zijn het filmpje, de Sommeltjes en de muziek op eigen teksten en op tekst van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn. En natuurlijk blijft het Cabaret-café naar eigen zeg gen 'kritisch en oplettend'. De toe gang is gratis, al wordt een bijdrage in de gemaakte kosten op prijs ge steld. Cabaret-café vindt plaats op de vrijdagen 24 september, 19 novem ber. 21 januari, 18 maart en 20 mei. Een volledig overzicht van opname- en uitzenddata is te vinden op de website www cabaretcafe.nl. De Cocksdorper Kustzeilvereniging (CKZ) houdt zaterdag 4 en zondag 5 september het Open Texels Kam pioenschap Catamaranzeilen. De wedstrijden worden gehouden bij paal 33, inschrijven is mogelijk vanaf 9 30 uur. De briefing begint om 10.00 uur. Informatie bij F. de Haan. tel. 06- 44842778. Stayokay begint donderdag met de bouw van het nieuwe hostel op het voormalige B-veld aan de Haffel derweg in Den Burg. De organisa tie hoopt en gaat er vanuit dat omwonenden opnieuw naar de rechter stappen, zodat het binnen een paar weken duidelijk moet zijn of Stayokay wel of niet mag bou wen. De bouwwerkzaamheden voor het nieuwe 240 bedden tellende hostel hebben sinds januari stilgelegen. Aannemer Van Wijnen uit Heerhugowaard had zijn materieel al op de bouwplek staan, maar de voorziemngenrechter bepaalde eind januari dat de bouwvergunning voor lopig moest worden geschorst. Eerst moest de gemeentelijke Bezwaren- commissie zich kunnen uitlaten over de bezwaren van omwonenden Hans Eshuys, Cock Eschweiler en Jan Moens. Pas zes weken na de ge grond- of ongegrondverklaring van die bezwaren zou de schorsing wor den opgeheven De Bezwaren- commissie behandelde begin maart de bezwaren, maar daarna duurde het tot begin juli voordat het college ze ongegrond verklaarde. Het college had de tijd nodig om een verbeterde ruimtelijke onderbouwing op te stel len. Volgens de Bezwarencommissie was het college tekort geschoten in de eerste onderbouwing. De omwo nenden stappen volgens Eshuys op nieuw naar de rechter als de werk zaamheden zijn begonnen. Gisteravond hadden zij overleg met hun advocaat om te bespreken wat de beste weg is. Volgens directeur Anne van de Vel den van Stayokay op Texel moet de bestuursrechter volgens de procedu res binnen vier weken een definitieve uitspraak hebben gedaan. 'Het werk wordt waarschijnlijk eerst weer stilge legd,.maar daarna moeten we voor 1 oktober een go or no go hebben.' Stayokay kijkt al geruime tijd uit naar een onherroepelijke bouwvergun ning, omdat zij inmiddels veel vertra ging heeft opgelopen op haar plan nen. De organisatie had het nieuwe hostel, dat de Eijercoogh en Pano rama vervangt, eigenlijk al aan het begin van de zomer geopend willen hebben. Van der Velde verwacht dat dat nu mogelijk moet zijn voor de zomer van 2005. 'We hebben een bouwtijd van ongeveer acht tot ne gen maanden.' Het nieuwe hostel, ontworpen door architektenburo Ronno Honingh bestaat uit drie vleu gels met elk twee bouwlagen, waarin twee-, vier- en zespersoonskamers komen. Ook komt er een gemeen schappelijke ruimte op het zuiden. De bouw is geraamd op ongeveer vijf miljoen euro. Totdat de nieuwe ac commodatie opengaat, blijft Stayokay gehuisvest in Panorama. Daarna gaat het gebouw over naar de nieuwe eigenaar Harry Wuis. De Eijercoogh is al verlaten sinds 2002. De afgelopen twee seizoenen sliepen daar de badmeesters van het Utrechts Studentencorps. Als Stayokay definitief toestemming krijgt door te gaan, gaat bij de ge meente om een andere reden de vlag uit. De gemeente kan dan over het terrein van de Eyercoogh beschikken, zodat daar de nieuwe gemeenschap pelijke hulpverlemngspost van brand weer, politie en ambulance kan wor den gebouwd. De betrokken organisaties hebben eerder dit jaar hun handtekeningen onder een intentieverklaring gezet, maar de ge meente krijgt de grond pas definitief van Stayokay als die er honderd pro cent zeker van is dat het nieuwe hostel aan de Haffelderweg mag worden gebouwd. Dat werd besloten tijdens de deal tussen Stayokay en de gemeente, waarbij het Eijercooghterrein en het voormalige B-veld tegen elkaar werden geruild Provincie De omwonenden hebben de hoop nog niet opgegeven. Zij gaan onder meer bedenkingen indienen bij de provincie tegen het nieuwe bestem mingsplan Den Burg, waarin de ge meenteraad na enig politiek vijfen en zessen alsnog de nieuwe bestem ming voor het hostel heeft opgeno men. Eshuys: 'We hebben straks dus te maken met het oude en het nieuwe bestemmingsplan.' De omwonenden kregen recent ook de uitslag van een onderzoek dat een deskundige van verkeersorgamsatie 3VO uitvoerde naar de verkeerssituatie bij de Haffelderweg en de Emmalaan. De bewoners vrezen verkeersoverlast als het nieuwe hostel in gebruik wordt genomen. De gemeente weerlegde dat in de aangepaste ruimtelijke on derbouwing. Volgens de deskundige zou het zuidelijk deel van de Haffelderweg tussen de Emmalaan en de Leemkuil een 30-kmzone moe ten worden en zou de kruising van de Haffelderweg met de Emmalaan een uitrit moeten worden. De man advi seert ook uitritten te maken van de kruisingen Emmalaan/Slingerweg en Emmalaan/Elemert en de kruising van de Emmalaan met het weggetje dat naar de voormalige LTS en de sporthal leidt. Daardoor zou de snel heid op de Emmalaan weliswaar toe nemen, maar dat zou kunnen worden beperkt door op de as van de Emmalaan zogeheten Franse geleidingspalen te plaatsen. Dat is een witte, reflecterende rubberen paal van ongeveer 75 centimeter hoog en 20 centimeter breed. Door die palen in de bochten neer te zet ten, zou de weg visueel worden ver smald. waardoor automobilisten ge dwongen worden langzamer te rijden. De man geeft de gemeente en passant het advies als wegbeheerder eens kritisch haar wegen te schou wen, omdat hij op het onderzochte stukje veel verkeersborden zag staan die onjuist werden gebruikt of op de verkeerde plek stonden. Woensdag 1 september Zaaldienst. Mantje 18 00 De Krim d3-De Krim d1 De Krim De Krim d2-Klif md1 De Krim Klif vr 2-BKC 2 18.45 19.25 Beker: 20.15 21.05 NIOZ-De Krim 5 Texel 5-Klif 5 H. Kuipers H. Kuipers Als opmaat voor het NK tijdrijden dat volgende week wordt gehouden, hield Wielervereniging Texel zaterdag een tijdrit van 32 kilometer over de IJsdijk. Geteisterd door regenbuien en harde wind reden de renners vier ronden van 8 kilometer. Specialist Robbert Boersen Boekte de snelste tijd met 45.20 minuten. Tweede werd Theo Boom, die 49.46 minuten nodig had. Arie de Ridder legde in 54.03 minuten beslag op de derde plaats De jeugd reed vier ronden van 4 kilo meter. Hier ging de overwinning naar Ferry van der Vis in 29.55 minuten. Mare Huisman werd tweede in 30.56 minuten, gevolgd door Kees Winter, die na 32.55 minuten over de streep kwam. Uitslagen. Senioren: Robert Boersen. 45:20, Theo Boom, 49 46, Arie de Ridder, 54 03. Thomas Boom, 54 29: Benno Dros. 5517 Jeugd. Ferry van der Vis, 29:55: Mark Huisman, 30:56, Kees Winter. 31 55, Werner Kuip 33 20: Rick van der Vis, 33:45; Klaas Uitgeest, 33:51Denise Betsema, 34.29. Een groep Texelse wielrenners nam zaterdag deel aan de Velomediane Claudy Criquielion in de Belgische Ardennen. In deze tocht kan afhan kelijk van de gereden tijd een gouden, zilveren of bronzen certificaat worden behaald. De Velomediane is een van de zwaarste tochten uit zijn soort. Start en finish van de 175 kilometer lange tocht waren in La Roche De tocht voerde over vierentwintig heu vels, sommigen met een stijgings percentage van boven de twintig. Snelste Texelaar was Jordy Vinke, die in 5 uur en 22 minuten op de 56e plaats eindigde. Vinke reed lang in de kopgroep, maar moest deze door een lekke voorband laten gaan. Uitslagen Texelse deelnemers: 56. Jordy Vinke, 5.22.29, goud; 739. Loek van Vliet, 6.37.10, zilver; 780. Gauke van Lingen, 6.40.52, zilver; 982. Jan Zijm, 7.02.16, zilver; 1142. Joris Lamens, 7.25.28, zilver; 1441. Nick Wehnes, 8 35.45, brons; 1446. Fred Winkel, 8.38.34, brons Collectanten gaan komende week, van maandag 6 tot en met zaterdaga 11 september de deur langs om een bijdrage te vragen voor de Kanker bestrijding. Wie de collecte mist, kan geld overmaken op giro 26000. ten name van de Kankerbestrijding. De opbrengst is bestemd voor onder zoek en ondersteuning. De School voor Voetreflexologie is op zoek naar proefpersonen die zich door cursisten willen laten behande lend. De behandeling vindt plaats op zondag 5 september van 10.30 tot 12 00 uur in het Maartenhuis aan de Ruijslaan, de behandelend therapeu ten zijn allemaal bijna'afgestudeerd Na een voetenbad wordt de proefper sonen gevraagd naar eventuele licha melijke klachten, waarna onder toe zicht van Manda Bergsma een behandelplan wordt opgesteld en een massage wordt gegeven. Hier door kunnen de klachten verminde ren of verdwijnen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Manda Bergsma, tel. 319708 Denise Betsema en Ilse Pastoor na men zondag deel aan de eerste Rabotop ATB-wedstrijd. In een veld van achttien deelnemers in de cate gorie jeugd B (11 en 12 jaar) eindigde Denise Betsema als tiende. Ilse Pas toor reed bij de dames een bekeken race. In de laatste ronde wist zij Clara van der Vaart te passeren en als tweede te finishen achter Merel Koenen. Eerder, tijdens het NK in Zoetermeer, eindigde Pastoor nog achter Van der Vaart. Donderdag 2 september Zaaldienst- Texel 18.15 Klif c2-De Krim c1 Van Putten 19.00 De Koog c1-Texel c1 V. Putten Beker 19 45 Klif 4-Texel 6 V. Noordende 20.35 RAB 1 -Klif 3 J. van Beek 21.25 Klif 2-Texel 4 J. van Beek Vrijdag 3 september Zaaldienst: Jelleboog 17.30 Jelleboog e1 -De Krim e2 Jelleboog Beker: 18.15 De Koog 1 - Texel 2 P. Douma 19 30 Klif-ZHO W Sangers 20.15 De Krim 2 - Mantje 1 T. Bakker 21.05 Oosterend 1 - Texel 1 H. Kuipers 22.00 Oosterend 2-C/Sportshop 1 Hoogendijk Onb Jelleboog-DVO'83 Woensdag 1 september Texel'94 A1 - WGW A1 19.00 Den Helder B1 - Texel'94 B1 19.00 Texel'94 C1 - WGW C1 19.00 Texel'94 C2 - WGW C2 19.00 Donderdag 2 september Texel'94 D1 - WGW D1 19.00 Zaterdag 4 september Schagen E1-Texel'94 E1 10.00 Bergen B1-Texel'94 B1 11.00 JVC D4-Texel'94 D2 11 00 Oosterend MB1-LimmenMB1 11.45 Texel'94 D1-JVC D2 11.45 Callantsoog D1 -Oosterend D111.00 Texel'94 C1 -Wiron C1 11.45 Texel'94 D3-HCSC D2 11.45 Texel'94 MD2-Alcmarla Victrix MD1 13.00 Winkel C2-Texel'94 C4 14 00 Schagen C2-Texel'94 C3 13.15 Texel'94 C2-HCSC C1 13.30 Texel'94 B2-HCSC B2 13.30 Oosterend C1 -Succes C1 13.45 ZTS A1-Texel'94 A1 14 30 SRC B2-Oosterend B1 14.30 Zondag 5 september Zeevogels 2-Texel'94 2 11.00 Oosterend 2-Wienngerwaard 412.00 Texel'94 3-VIOS 5 12.00 Texel'94 4-Wiron 3 12.00 BKC-Texel'94 14.00 Oosterend 1-Zuidermeer 1 14.00 Dansgroep Interdans Texel begint het nieuwe seizoen woensdag 8 septem ber met een open lesuur waarop ie dereen kennis kan maken met de wereld van de internationale volks dansen. Deze open les vindt plaats in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en begint om 19.45 uur. Ook later in het seizoen houdt de dansgroep en kele instuiven op woensdagavond, waar liefhebbers tegen een kleine vergoeding kunnen meedansen. Op zondag 31 oktober wordt een Zweedse dansdag gehouden Het lidmaatschap van de vereniging kost €50,- per jaar, belangstellenden kun nen drie avonden vrijblijvend mee dansen. Voor meer informatie tel. 313333 of 314583. Het artikel dat deze krant vorige week plaatste over het 'verbod' van Grand Hotel Opduin om borst voeding te geven in het hotel-res taurant, heeft de gemoederen be hoorlijk verhit. Een groot aantal lezers reageerde op het kranten bericht en klom in de pen. Ook de poll op de website van de Texelse Courant, waarin de vraag werd gesteld of moeders in een restau rant hun kind de borst mogen ge ven, leidde tot vele honderden, soms emotionele reacties. Aanleiding tot alle commotie vormde een artikel in dagblad De Telegraaf waarin Andre en Monica Winkelman hun ongenoegen uitten over het feit dat zij hun drie maanden oude baby in het restaurant de borst niet moch ten geven. Het echtpaar was door de maitre verzocht de maaltijd voort te zetten in de brasserie van het vier- sterrenhotel en daar in alle rust het kind te voeden. Dit zeer tot ongenoe gen van het in Munchen woonachtige Nederlandse echtpaar, dat de vol gende dag het hotel verliet en contact zocht met een groot aantal media. De Telegraaf pikte het verhaal op en de Texelse Courant maakte daar later in de rubriek Geknipt melding van. Dat bericht in de krant van dinsdag 22 augustus leidde tot een fors aantal reacties van vooral voorstanders. 'Ik durf zelfs te stellen dat dit een aan tasting is van de rechten van het kind Ik zou me ook met in een hoekje la ten drukken, omdat een paar be krompen mensen bij het geven van borstvoeding associaties krijgt met seks', zo reageert Jolanda Leeman. Zij is een van de tientallen lezers die vindt dat het hotel discrimineert door borstvoeding in het restaurant niet toe te staan. Ook Hanneke Hartkoorn is duidelijk in haar mening: 'Wat is dat nou voor onzin? Borstvoeding is ab soluut met iets intiems, het is ge woonweg de eerste behoefte van een baby, namelijk zijn eten! Een restau rant is om te eten en baby's van drie maanden eten geen tournedos, die horen de borst te krijgen. Ofwel de directie van Opduin stelt een verbod in voor kinderen onder de twee jaar in hun restaurant of ze moeten niet gaan zeuren over een baby die doet wat ie hoort te doen: lekker bij zijn mama drinken.' Andere lezers uiten hun ongenoegen over het feit dat bij voorbeeld rokers ongestoord in een restaurant kunnen zitten roken, terwijl de borstvoedende moeder ergens anders moet gaan zitten Een enke ling toont begrip, 'Ik vind dat de hoteleigenaar wel gelijk heeft gehad door aan te bieden om de moeder het kind elders te laten voeden. Zelf ben ik al vier jaar moeder (onlangs een drieling erbij gekregen), maar heb me altijd ongemakkelijk gevoeld bij het idee om in het openbaar te voeden. Ook stel ik het op pnjs als mensen eerst vragen of er geen bezwaar is om borstvoeding te geven. Het stel in kwestie tilt hier waarschijnlijk erg zwaar aan dat zij het op deze manier aan de orde stelt. Maar ze moeten begrijpen dat andere mensen het misschien een onsmakelijk gezicht vinden, ondanks dat het eigenlijk de normaalste zaak van de wereld is. Ik ben met tegen borstvoeding, maar van mij hoeft niemand zo midden in een restaurant haar borst eruit te to veren. Heb dan respect voor je me demens en ga ergens uit het zicht zitten', zo schrijft Nicole Huiskamp. Georganiseerde actie Niet alleen onze krant ontving hon derden reacties. Ook op internet wordt op diverse sites en in discus siegroepen de discussie over de borstvoedingsaffaire in Opduin aangezwengeld, In de meeste geval len is het Winkelman zelf die het on derwerp op de betreffende sites aan hangig heeft gemaakt. De reacties in de forums zijn zowel positief als ne gatief voor de directie van Opduin. 'Je hoeft toch ook geen borstvoeding te geven in een zaal met 200 ande ren. Ik vind het voorstel van het hotel om een andere ruimte té gebruiken heel normaal. Waarschijnlijk zo'n kak- gezinnetje dat met gewend is tegen gesproken te worden', aldus een reactie op het forum van Fok.nl. een website met binnen- en buitenlands nieuws. 'Ze kon makkelijk even tus sen de gangen door naar haar kamer of het toilet om het joch te voeden. Ook was borstvoeding in de kamers, toiletten en waarschijnlijk zelfs op de gang of in de lobby geen probleem. Maar ja, die asociale ouders denken dat de hele wereld om hen en het kind draait en dat iedereen het allemaal maar leuk vindt. Reality check', aldus een andere deelnemer aan die forum discussie. De reacties naar de Texelse media (want ook de poll op de website Texel-Plaza kon op een groot aantal stemmers rekenen) lijken het gevolg van een oproep of actie onder de voorstanders Het aantal bezoekers dat vóór borstvoeding in het restau rant stemde, was vele malen groter dan het aantal tegenstemmers en komt met overeen met de verhoudin gen in de forumdiscussies zoals die op internet worden gevoerd. André Winkelman stelt echter dat hij de lezerspeilingen met met acties heeft beïnvloed Wel heeft hij kritiek op de poll van deze krant op internet. In een reactie vergelijkt hij die met een en quête over roken in het restaurant en stelt hij dat als 'absurdistisch' Hotelier Cees den Ouden is de dis cussie inmiddels behoorlijk zat. Ik wil eerst nogmaals duidelijk maken dat ik niet tegen borstvoeding ben Borstvoeding is het mooiste dat er is. Dat vind ik ook. Onze kinderen zijn ook groot geworden aan de borst. Maar de discussie wordt nu door de media een bepaalde kant op gediri geerd Het slaat nergens op dat wij borstvoeding verbieden. Als een kind honger heeft, dan moet het eten. dat begrijp ik ook wel Maar het gaat hier met over het belang van borstvoe ding. Daar zijn wij ook van overtuigd. Het gaat erom dat niet elk restaurant geschikt is voor het geven van borst voeding, Eigenlijk praten we hier over onuitgesproken codes, over normen en waarden. Dat kan ik met uitleggen, laat staan vastleggen in een regle ment. Dat moet je aanvoelen. En deze mensen hebben blijkbaar an dere normen en waarden dan ik.' Op de vraag of hij een volgende keer op dezelfde manier zou handelen, ant woordt Den Ouden: 'Ik sta nog steeds achter onze handelwijze, maar een volgende keer zullen we wellicht achteraf reageren. Dat doen we ook meestal, maar in dit geval kwam het anders uit. Het was nog rustig in het restaurant, dus de maitre koos ervoor de mensen direct aan te spreken.' Tot afzeggingen heeft alle, hoofdzakelijk negatieve, publiciteit volgens de hotelier niet geleid. 'We hopen dat de discussie nu stopt en houden ons vast aan alle positieve reacties die we hebben gehad.'

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5