7 Sp°rt n Lingen, Van der Vis en eest snelste wielrenners finstpunten Waddenruiters en Kleppertjes Recordaantal deelnemers NK tijdrijden recreanten TEXELSE COURANT' ubkampioenschap odel Racing Texel Callanetics Sportlessen voor moeilijk lerenden Randstad Eilandcompetitie Looptraining AV Texel Toernooi G-judo I Sport verleden wemvierdaagse Tuincursussen VRIJDAG 3 SEPTEMBER 2004 Idejeugd als de senioren van Wielervereniging Texel hebben zich volledig in het nieuw gesteken, waarvan het ontwerp is gemaakt door Jordy Vinke. Hoofdsponsors Bouw- (Foto Gerard Timmerman) en co-sponsor Renault Garage Dros zorgden ervoor dat de kleding tegen een fikse korting kon worden aangeschaft naar zijn eerste overwinning dit sei zoen. Goënga werd op achterstand tweede, Ferry van der Vis derde en Mark Huisman vierde. een tweede plaats in de laat- die meetelde voor de wielercompetitie legde ner Gauke van Lingen dinsdag op de eerste plaats in het Bmeen klassement van de A- van Wielervereniging Texel. Ie B-poule had Ferry van der Vis dermate grote voorsprong lebouwd, dat hij niet meer kon ■den ingehaald. Bij de jeugd ze- ierde kanshebber Klaas Uit- ist. ,nj >p spanning in de A-poule, waar litslag van de laatste wedstrijd het klassement nog kon beïnvloe- Na een half uur koersen op de de erbaan was het Jordy Vinke die de boom schudde in de A-poule. iolg was dat de groep in tweeen gesplitst. Verschillende valspogingen van Vinke hadden n resultaat, waardoor de eind- nt de beslissing moest brengen. Met nog twee bochten te gaan werd deze al ingezet. Vinke pakte een kleine voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Van Lingen sprintte naar de tweede plaats, waardoor hij zich verzekerde van de eerste plaats in het eindklassement. Jimmink ein digde als derde en werd tweede in het eindklassement. Ferry van der Vis kon zich al voor de wedstrijd winnaar van het eindklasse ment van de B-poule noemen. In te genstelling tot de voorgaande wed strijden, die in de eindsprint telkens door Van der Vis werden gewonnen, werd de wedstrijd ditmaal geken merkt door vele aanvalspogmgen. Het was Arie de Ridder die een be slissende voorsprong nam. Het lukte Menno Goënga nog even tot bij De Ridder te komen, maar hij moest hem gelijk weer laten gaan. Ook Ferry van der Vis ondernam nam een achtervol ging, maar zonder succes De Ridder was niet meer te stoppen en snelde In de jeugdcategorie kwamen Klaas Uitgeest en Rick van der Vis in aan merking voor de winst in het eind klassement. De beide kemphanen hielden elkaar gedurende de laatste wedstrijden nauwlettend in de gaten. Kees Winter en Demse Betsema pro fiteerden van de onderlinge strijd tus sen Uitgeest en Van der Vis. Zeer verrassend wisten Winter en Betsema weg te rijden uit het pelo ton. In de eindsprint klopte Kees Win ter zijn nichtje Demse Betsema. De sprint om de derde plaats werd ge wonnen door Uitgeest, die daarmee ook de overwinning in het eindklasse ment meepikte. Binnenkort halen de renners hun mountainbikes voor de dag, vanaf zaterdag 11 september wordt 's middags weer getraind in het bos. Ook met-leden zijn welkom Uitslagen A-poule: 1 Jordy Vinke; 2 Gauke van Lingen; 3 Niels Jimmink; 4 Theo Boom, 5. Ruben van ters van de Waddenruiters en Kleppertjes hebben zondag beste beentje voorgezet. De 's waren over het algemeen eden met wat ze te zien kregen - vier rijbaan waarin werd ge in en beloonden dat met een lorlijk aantal winstpunten, ïrs die nog geen officiële wed- len rijden, kregen ook de kahs te laten zien wat ze kunnen. :e rijbaan kreeg door deelname de Duitse Mariska Pesch een irnationaal tintje. blokken. In de dressuur liep ze te veel strafpunten op om dat goed te ma ken met een goed springparcours en een foutloze cross. De laatste reed ze wel foutloos, maar iets te snel zodat ze daar ook enkele strafpunten op liep. Zondag kwamen de B-paarden aan de start. In de dressuur konden de Waddenruiters goed meekomen. Esther 8akker was met 173 de beste puften gevolgd door Maartje Meijer met 167 punten. In het spring parcours hielden Marian van der Geest, Robbert van Bergeijk en Kris Meijer met Robin Labora. groep van zo'n acht ruiters hetzelfde weekend voor een wedstrijd in Dijkgats- bij Wieringerwerf. Ellen Blom m met Okona zaterdag in de M met goed uit de start- Arkebout de lei schoon. De anderen moesten allemaal met een of twee balken strafpunten laten noteren. In de cross was het weer Kris Arken bout die helemaal foutloos binnen kwam. De overige deelnemers had- de kartingbaan aan de Aken- irt wordt zaterdag het club- dpioenschap van Model Racing el gehoude. Wouter van Strien, los Huysman en Jan Dupon zui daar hun titel verdedigen. kampioenschap wordt in drie isen verreden. Jan Dupon gaat start in de electroklasse, waar auto's op een schaal van 1:10 dtgereden. Carlos Huysman ver- kgtzijn titel in de brandstofklasse, hvordt gereden met auto's op een Hal van 1:10, aangedreven door 1 2,5cc verbrandingsmotor. De 'deden in deze klasse kunnen sPen tot 85 kilometer per uur. Wouter van Strien is regerend kam pioen in de stockcarklasse. Hierin wordt gereden met auto's op een schaal van 18. die lijken op de stockcars die aan de autocross mee doen. Deze modellen worden aange dreven door een verbrandingmotor van 3,5cc, die tot wel 40.000 toeren per minuut kan draaien. Aan het kampioenschap doen onge veer dertig deelnemers mee. Elke klasse rijdt twee kwalificatiemanches van vijf minuten, waarna aan de hand van het aantal verreden rondes wordt bepaald wie in de finale komen, die ook vijf minuten duurt. Het aantal ron den wordt elektronisch geteld. De eerste manche gaat om 18 45 uur van start. Rond 20.00 uur worden de finales gereden, waarna de huldiging plaatsvindt in de kantine. Onder leiding van Manda Bergsma begint dinsdag een nieuwe serie van dertien lessen callanetics. De lessen worden wekelijks van 19.30 tot 20 30 uur gegeven in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen. Bij vol doende belangstelling wordt ook les gegeven op woensdag van 10.30 tot 11.30 uur. Bij callanetics worden op de maat van muziek oefeningen ge daan voor bijna alle spieren. Daarbij wordt met gesprongen. Ter voorko ming van rugklachten wordt tevens gekeken naar een goede lichaams houding. Manda Bergsma is fysio therapeute en verzorgt al jaren callanetics- en balletlessen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: Manda Bergsma, tel. 319708 of e-mail voetreflexologie@hetnet.nl. Vliet. B-poule. 1 Arie de Ridder; 2 Menno Goenga. 3 Ferry van der Vis; 4 Mark Huisman; 5 Ilse Pastoor. Jeugd: 1 Kees Winter, 2. Denise Betsema, 3 Klaas Uitgeest; 4 Rick van der Vis; 5 Werner Kuip, 6. Marilyn Brouwer; 7. Mike Brouwer; 8 Mick van der Steeg; 9. Erwin de Ridder; 10. Daan Grisnigt. Eindklassement A-poule: 1 Gauke van Lingen; 2 Jordy Vinke, 3. Niels Jimmink: 4 Theo Boom, 5 Ruben van Vliet B-poule 1 Ferry van der Vis. 2 John Daalder; 3 Mark Huisman, 4 Ane de Ridder; 5 Menno Goenga. Jeugd 1Klaas Uitgeest; 2 Rick van der Vis; 3. Werner Kuip; 4 Denise Betsema; 5 Mike Brouwer; 6 Cees Winter; 7 Erwin de Ridder, 8 Mick van der Steeg; 9 Daan Grisnigt; 10 Marilyn Brouwer In sporthal Ons Genoegen gaan don derdag voor het tiende achtereen volgende seizoen de sportlessen voor moeilijk lerenden en verstande lijk gehandicapten van start. De les sen worden gegeven door Conny Joling. Om iedereen op het eigen ni veau te laten bewegen, wordt les gegeven in twee groepen. In de eer ste groep, van 16.30 tot 17.15 uur, ligt de aandacht vooral op het verbete ren van de algehele motoriek zoals het evenwicht en de coördinatie tus sen handen en ogen. In de tweede groep, van 17 15 tot 18.00 uur, wordt gewerkt aan het verbeteren van vaar digheden en conditie. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van spelvormen als volleybal, voetbal en badminton. Ook het leren samenwerken krijgt hierbij aandacht. Dankzij bijdragen van de Stichting Kruiswerk, de Texelse Sportraad en Stichting De Waerden betalen deel nemers het relatief lage tarief van €17,50 per seizoen. Belangstellen den kunnen eerst vrijblijvend komen kijken. Voor inlichtingen en aan meldingen: Connie Joling. tel. 313862. Programma 7 september Veld A 18.30 B&B vd Vis - Rival Smash'68 19.15 Smash '68 - Oostra Schilder B&B 20.00 Tevoko 2 - Ecotiem Remco Oostra 20.45 TX Autoc. - TESO Tevoko 2 21.30 Prinsen v. TX - OSG Autoc. 22.15 Super de Boer - Randstad OSG Veld B 18 30 Wessels - Swier Bouwcenter 19.15 Team v Wijk - Bouwc. Wessels 20.00 Rabobank - Wit instal. Van Wijk 20.45 L&R - Zandbank Rabobank 21.30 SI. Beverdam - NIOZ 2 L&R 22 15 Lindeboom - AH SI Beverdam Veld C 18.30 Aeolus - Bruintje Beer Sportsh. 1 19.15 Sportsh. 1 - Jozefsch Bruintje B 20.00 Bar Sportief - NBC Jozefschool 20.45 Beverdam 2 - Natuurw. Bar Sportief 21.30 Klif 23 - Timmer"s Beverdam 2 22.15 Durper Drup - De Krim Klif 23 Wedstrijdleiding. Sportshop Texel 1 Daan (tel.320370) Het volledige programma komt zo spoedig mogelijk op www.tevoko.nl, te staan De organisatie vraag ieder een die interesse heeft om de wed- stnjdleiding te komen versterken zich op te geven. De wedtnjdleidmg be staat nog maar uit vier personen Atletiekvereniging Texel hanteert vanaf komende week (7 september) weer het winterschema voor de loop trainingen Dat betekent dat Cees Timmer op dinsdag en donderdag vanaf 19.00 uur trainingen leidt op de atletiekbaan aan de Haffelderweg in Den Burg. Coby Bakelaar gaat dinsdagmiddag met haar groep de Dennen in. Er wordt steeds om 13.45 uur verzameld bij het Turfveld Inmiddels hebben zich al zeventig deelnemers ingeschreven voor het judotoernooi voor mensen met een verstandelijke beperking dat zater dag 2 oktober in sporthal Ons Ge noegen wordt gehouden. Dit G-judotoernooi vindt al enige ja ren plaats. Net als voorgaande jaren is de organisatie in handen van de Texelse Sportraad en budoveremgmg Shima. Het toernooi mag zich in een toenemende belangstelling verheu gen, niet in de laatste plaats door de -gezellige sfeer die eromheen hangt. De wedstrijden beginnen om 11,00 uur en duren tot ongeveer 15.30 uur. Tussen 12.30 uur en 13.15 uur wordt een lunchpauze gehouden. Veel judoka's en begeleiders overnachten op het eiland. Voor hen en hun sup porters wordt een discoavond ge houden in Ouestion Plaza. den tijdfouten en een aantal hier en daar een stop, wat per keer ook tien strafpunten oplevert. Fia Kooiman wist het pak net droog te houden. Een weigering van Rockefeller deed haar in het zand belanden net voor de waterhindernis. Het uiteindelijke re sultaat van de Waddenruiters was niet goed genoeg om in de prijzen te rij den, maar wel zodanig dat met vol doening terug gekeken wordt op een fantastische wedstrijddag. Uitslagen Akenburg: Rijbaan 1 M1/M2 paarden 1 Andrea Kesijer/ Showtime 167+. 2. Hansje vd Kooi/Lobke 167, wp. voor Bea Dekker/Revanche 164, Feiko v/ d Laan/P Premaire 159, llona v/d Vis/S.Fortuna 158. M1 pony's: 1. Silve Schoor/Genesis G. 164, 2 Priscilla Noorlander/Flame 151. Z1/Z2 paarden Eerste proef: 1 Annemarie v/d Linde/ Pride Silvano Texel 185+, winstpunt voor llona v/d Vis/Rozenburgs Part 2 185, Marloes v/d Vis/ Newton 184, tweede proef. 1 Annemarie v/d Linde/Pride Silvano Texel 193, wp voor llona vd Vis/Rozenburgs Part 2 185 en Marloes vd Vis/ Newton 180. Rijbaan 2 M1/M2 paarden 1 Hansje vd Kooi/ Lobke 158+, 2. Andrea Keijser/Showtime 158 M1 pony's 1 Priscilla Noorlander/Flame 158,2 Noortje Duin 146+. B-pony's 1Robin Bisschop/ Kantjes Bernardo 166, 2. Charity Wetsteen/ Karscha 160, wp voor Marleen Zethof/Quirida 159 en Lisette Mekkes/Qumtes 157 Rijbaan 3' L1 paarden: Gerard Roeper/Sandra 158, tweede proef 1. Joke Dros/Kapuccmo 156, L1/L2 pony's 2X: 1. Marilyn Brouwer 155 en 158, B pony's 1 Daphne de Ridder/Humpy 163,2 Robin Bisschop/Kantjes Bernardo 161. wp voor Marleen Zethof/Quirida 160, Iris Bak- ker/Sunny 156. L2 A/B pony's 2x 1 Sylvia Eelman/Faranja 150 en 154. Rijbaan 4, met federatieruiters: B cat B proef 1 Sterre Veltkamp/Sara 156. B cat. D/E 2 Manska Pesch/Pirelli 180, Marieke Zijm/Voice 164, 3. Maryse vd Vis/Colorado 162,4. Carolien Weten- kamp/Pax Potter 158.5 Tessel Veltkmap/Poca 157+, 6 Sophie Witte/Aishley 157 B-paarden Regina Schrama/Rodrie 152 Tenminste 160 deelnemers ver wacht de organisatie morgen (za terdag) aan de start van het open Noordhollands kampioenschap tijdrijden voor recreanten, ook wel vrije renners genoemd. Nooit eer der probeerden zoveel wielrenners het 41 kilometer lange parcours van Oudeschild naar De Cocks- dorp en terug zo snel mogelijk af te leggen. Net als in voorgaande twee jaren heeft de wedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Wieier Unie (KNWU) de status van Neder lands kampioenschap gekregen. Zoals gebruikelijk wordt in diverse categorieën gereden: heren van 16 tot 40 jaar, heren veteranen van 40 tot 50 jaar, dames, tandems en ligfietsen met en zonder 'stroomlijn'. Renners van acht Texelse bedrijven, die sa men negen teams vormen, strijden om de Bouwcenter RAB/HBI-be- drijfsbokaal en voorafgaand aan het Nederlands kampioenschap is er vanaf 12.45 uur een korte tijdrit voor de jeugd van Wielervereniging Texel. Nieuw is een klassement voor vijftigplussers, in het leven geroepen omdat steeds meer ouderen ook wel eens in wedstrijdverband willen wiel rennen. Daarnaast is het organiserende Wielercomitê erin geslaagd voor de wedstrijd voor tandems de officiële status van Nederlands kampioen schap te verwerven. De tandemsport. met ziende renner voorop en een slechtziende of blinde achterop de fiets, valt vanaf dit jaar onder auspi ciën van de KNWU, in plaats van de NEBAS/Nsg, de sportbond voor mensen met een beperking. 'Een goede zaak voor de ontwikkeling en de integratie van de gehandicapten sport in Nederland', vindt het Texels Wielercomitê, dat er fijntjes aan toe voegt dat de jaarlijkse tijdrit op Texel door de deelname van de tandem rijders 'al jaren een perfect voorbeeld van de integratie van invaliden- en validensport' vormt. Dat ook gehandicapte renners zelf de wedstrijd serieus nemen, blijkt wel uit het sterke deelnemersveld Naast winnaar van de Paralympics Jan Mulder komen twee teams uit Noor wegen aan de start. De Noren zijn op trainingsstage in Nederland, als voor bereiding op de Paralympics, die bin nenkort in Athene beginnen. Favorieten Het kampioenschap kent in elke ca tegorie wel een paar favorieten en kanshebbers. Bij de heren van 16 tot 40 jaar verdedigt Jordi Vinke zijn ti tel De Texelaar steekt in grote vorm en heeft dit jaar eigenlijk alles gewon nen wat er te winnen valt. Veel con currentie mag hij echter verwachten van Marcel de Koning uit Hippo- lytushoef, die van hetzelfde niveau lijkt als Vinke. Getipt door de kenners wordt ook de 39-jarige Robbert Boer- sen, een tijdrijder pur sang. Hij rijdt dit jaar sterker dan ooit. was in de Texelse tijdritcompetitie met te ver slaan en krijgt gezien zijn leeftijd vol gend jaar geen herkansing om deze categorie te winnen. Gauke van Lingen is de derde Texelaar die aan spraak maakt op de titel. Hij werd deze zomer clubkampioen en reed verdienstelijk mee in de Tour de Las alle, maar kwam in de tijdritten tot dusver tekort om Boersen af te troe ven. Buiten mededingen doet Erwin Goënga mee. Om zich helemaal op de wielersport te kunnen richten, woont en werk hij tegenwoordig in Krommenie. Als enige Texelaar heeft Goënga een A-licentie. Van hem wordt verwacht dat hij het parcours- record zal verbeteren. Bij de jongste veteranen moeten de Texelse favorieten Theo Boom, Jan Zijm en nieuweling Renato Simonis het opnemen tegen sterke concur renten. Wieger Draayer uit Wijckel en Nico van Schaik uit Oostzaan won nen de tijdrit al eens en worden ook nu kansrijk geacht, evenals Jurjen Sweenng uit Sneek, die vorig jaar in de top van het klassement eindigde. Ruud Lockx, die al zeven keer won en vorig jaar zelfs de winnaar bij de se nioren Jordi Vinke een halve minuut voorbleef, zal zijn titel niet verdedi gen. Bij de vijftigplussers moet ge ducht rekening worden gehouden met Texelaars Loek van Vliet en Hans de Winter. Bij de dames verdedigt Natascha van der Vis haar titel, zij het met met het van haar bekende fanatisme, aange zien zij zwanger is en haar sportieve activiteiten op een lager pitje heeft gezet. De rol van favoriet wordt over genomen door triatlete Ingrid van Lubek, die zich ditmaal door pech en tegenslag met wist te kwalificeren voor de Olympische Spelen, maar nog steeds erg hard kan fietsen en dat zaterdag ongetwijfeld zal laten zien. Andere Texelse deelnemers zijn Corrie de Jager. Marijke Stark. Simone Betsema, Margot van der Ven en Bettina Löscher. In de strijd om de bedrijvenbokaal verdedigen postbodes Hans van der Sloot. Margot van der Ven. Marijke Stark. Ivo Witte en Leendert den Braven hun titel. Concurrentie wordt verwacht van schapenfokbedrijf Oud Agnes (met Loek, Ruben en Steven van Vliet), Rab Betoncentrale BV (Gauke van Lingen. Nick Wehnes. Martien Witte, Menno Koom, Dennis Schouws- tra en Thomas Boom) en Tatenhove BV (met Texels tnatlonkampioen Willem van Tatenhove, Renato Simonis. Stefan de Jong en Adrie van Liere) Startschot Het startschot wordt zaterdagmiddag om één minuut over één bij de jacht haven van Oudeschild gegeven door Rabobankdirecteur Leo Timmers. De renners gaan (om beurten) van start en rijden via de IJsdijk en de Lan- casterdijk rechtdoor naar De Cocks- dorp. Het keerpunt is bij monument De Schicht aan de Steng weg. waarna ze een lus door Eierland maken en via de Stuifweg. Hoofdweg. Muyweg en Schorrenweg terugkeren naar de dijk en vervolgens naar Oudeschild. Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: de tijdrit in 1986. Met een gemiddelde snelheid van 43 kilometer per uur raasde Pink Tesselaar uit Den Helder op zater dag 27 september 1986 over een traject van 37 kilometer van Oude schild naar De Cocksdorp en weer terug. De prestatie van de wielren ner was goed voor de eerste plaats. Dirk Vinke eindigde als snelste Texelaar. Voor de tweede achtereenvolgende maal eiste hij de Gerard Kamper-trofee op. 'Tesselaar ongenaakbaar in wielertijdrit', stond er boven het arti kel in de Texelse Courant. 'Zo'n fabel achtige tijd, dat een vergelijking met een professional wel mag worden gemaakt', bejubelde de verslaggever de prestatie van Tesselaar, die ook een jaar eerder al de snelste tijd neer zette en mede dankzij het bijna wind stille ook in 1986 een formidabele tijd reed. 'Sterke mannen als Van der Sloot, Boks Heydra, Van der Tuin, Vinke en Kooiman moesten er voor zorgen dat de veteraan met voor de zoveelste keer dit jaar de overwinning voor zich kon opeisen.' Maar de krachtpatser, van de overkant dacht daar anders over. De man die als laat ste startte in de rit tegen het uurwerk had bij het keerpunt in De Cocksdorp al de snelste tussentijd gerealiseerd, gevolgd door Hans Boks en Nico van der Tuin. Edo Kooiman, die was ge start op een aërodynamische fiets, voorzien van een ovaal voortandwiel, ossekopstuur en een dicht achter wiel, was ook als één der favorieten getipt. Maar een lekke band na twee kilometer maakte hem al snel een il lusie armer Jos Huisman, die volgens het verslag ook had gehoord dat het rijden met een dicht achterwiel toe gestaan was, had de week vooraf gaand aan de tijdrit zelf zo'n wiel ge maakt en achter in zijn racefiets gemonteerd. Het leverde hem een tijd op van 57,16 minuten, bijna vijf mi nuten achter de winnaar (52.25). Dirk Vinke volbracht de tocht in 55.06, wat hem op de totaallijst een achtste plaats opleverde Ook de dames lieten zich niet onbe tuigd. Tri-atlete Truus van der Berg was met 1 uur en 4 minuten de snel ste vrouw, gevolgd door de Helderse A. Kramer (1.08.13). Texelse Nel Bruinmg eindigde met 1.08.53 als derde. Ook de jeugd was actief. De jongsten reden vijf kilometer, met Richard Bousma met 8.10 minuten als snelste. De wat oudere jeugd reed tien kilometer, waarbij Piet Beers met 17.11 snelste was, op ruim een halve minuut gevolgd door Jordy Vinke. 31ste Zwemvierdaagse, die tndag in zwembad Molenkoog 'start gaat, staat geheel in het te- I ran vier belangrijke sport- "ementen van 2004: Wimbledon, Voetbal, Tour de France en de mPische Spelen. Elke dag worden "ftes en wedstrijden gehouden II het teken van één van deze "evenementen staan. Elke dag "sn de zwemmers voor een klein "a9 aanschuiven voor een spor en overheerlijke maaltijd. Don derdagavond speelt de Oosterender popband Flat Broke. Op de laatste twee dagen houdt zwemclub TX'71 een grote verloting. Op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag kan tussen 12.00 en 13.30 uur en tussen 18.00 en 20.00 uur worden gezwommen. Woensdag tussen 12.00 en 18.00 uur is de inhaaldag. Jeugd tot 11 jaar zwemt minimaal 10 banen per keer, deelnemers vanaf 12 jaar minimaal 20 banen. Kinderen zonder zwemdiploma kunnen onder begeleiding van een volwassene ook meedoen. Deelname kost €2,65 Lindy Stroo start eind september met een nieuwe cursus tuinieren. In zes dagdelen wordt in het kort in zowel theorie als praktijk alles over tuinie ren uitgelegd. Half oktober start ze met een cursus tuinontwerpen, waarin cursisten in vijf dagdelen le ren hoe ze hun tuin op papier kunnen vormgeven De cursussen worden gegeven op tuinboerderij De Halm aan Hoofdweg 41 in Eierland. Meer informatie of opgave: tel. 311270. Beide cursussen kosten €60,- De start van de wielertijdrit m 1986 bij Oudeschild.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7