ome )rie koeien op premiejacht éi Film m teso Bos on Duin 1000 m2 {oog er Agenda E TEXELSE g COURANT1 Culinair De Waal Excursies TX10 EMMIE Vriendschap chocolade bonbons Restaurant - Brasserie Voor een lekker en gezellig diner a la carte. KART1NG TEXEL Kijken en keuren op Schapenfokdag Linedance Plaquette op (oger kerkhof Bramen plukken Open Monumentendag Harp en sopraan in Oudeschild Historisch Den Hoorn Hoogwater te Oudeschild Open dag bij jeu de boules Fietstoertocht Gamalenvissen en zeehonden zien an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 3 SEPTEMBER 2004 Hogereind 39. De Waal Telefodm 312745 Reserveren gewenst Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Avontuur Romantiek www. waddenveer nl Dagtochten Mieland v.v. dageli|ks. behalve op ma. en vr. Unieke Robbentochten rond de vuurtoren Za 4, zo 5 en di 7 sept om 12 00 uur Wo 8 en do 9 sept om 15 00 uur Vertrek en kaartverkoop Steiger bi| de Noorman' t.o.v reddingboothuis, Paal 33, De Cocksdorp Q 06 13 52 47 34 of 31 64 51 vuurtorens en handgemaakte Verkrijgbaar bij: Spinbaan 1, Den Burg, Q 313179 en Drop-lnn, Weverstr. 46, Den Burg Bikkcnweg 16 - Den Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteins-noi) den burg jwpnHIJURT 14 - TEL. 313921 1 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jaar) Circuitbaan (vanaf 12 jaar) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin (0222) 31 36 3S detective Spooner. De film is geïn spireerd op de korte verhalen van de bekende sciencefictionschrijver Isaac Asimov. Het verhaal speelt zich af in 2035, waarin elk huishou den over een eigen robot beschikt De samenleving vertrouwt volledig op de drie allesomvattende wetten die gelden voor robotten: 1Hij mag een mens geen kwaad doen of toe staan dat een mens kwaad wordt aangedaan; 2. Hij moet de mens ge hoorzamen, zolang dit met conflict eert met regel 13. Hij moet zijn ei gen bestaan waarborgen, zolang dit met in strijd is met regel 1 en 2. Detective Spooner heeft echter zo zijn bedenkingen Terecht, zo blijkt tijdens de film. King Arthur gaat over de legende waarvan eeuwenlang werd aange nomen dat het een mythe betrof, maar die afgaande op de film is ge baseerd op een echte held De rol prent vertelt het 'echte' verhaal van zijn ridders en zijn geliefde Guineverre in een groots, spectacu lair en meeslepend avontuur van lij, dag 3 septembe 9» jelijks worden door de Menvereniging excursies ge iden op de Waddenzee. Op- 39f§een inlichtingen bij EcoMare. 317741. erdag 4 september 9.00 uur begint in natuurge- 1 De Schorren een excursie Natuurmonumenten. Op steen inlichtingen bij EcoMare, een 317741. tek 15.00 en 16.00 uur wordt een dleiding gegeven door de 'rul brouwerij aan de Schilder- «i j. Toegang €6,-, informatie- 'jk, 320325. kot ils. idag 5 september P'i Ie Slufter gaat om 11.00 uur hifxcursie 'Door het zout van de van Staatsbosbeheer van rt. Opgave en inlichtingen bij Mare. tel. 317741. sdag 7 september 11.00 uur begint bij Hop- ds is boet een rondwandeling j, ir De Nederlanden met aan- !ne lend een Texelse Natuur ch. Deelname kost €15,- (kin- en tot 12 jaar €13,00). Reser- n bij EcoMare, tel. 317741 of aid el Catering Service, tel. 791. 15.00 en 16.00 uur wordt een nmjdleiding gegeven door de (brouwerij aan de Schilder- Toegang €6.-, informatie: 320325. lansavonden van de Koger ancers gaan op dinsdag 14 en sdag 15 september van start, eenkomsten in Tumbleweeds een Capri) beginnen om 20.00 leuwkomers wordt gevraagd evoren aan te melden bij M. J tel. 317406. ouder Nel Eelman onthult za- g 11 september tijdens de monumentendag een pla- e op het oude kerkhof van De op bungalowpark Vogel- aan de Ruijslaan. itorie van dit kerkhof voert te- t het jaar 1415, toen de vissers loegh (zoals De Koog toen toestemming kregen een ei- apel te bouwen. In de loop der sn kregen met alleen eigen in- 'S, maar ook overleden schip- elingen er hun laatste rust- Later raakte de begraafplaats in verval; er staat nu nog één overeind. Dankzij inspannin- |an onder meer Gelein Jansen, listorische Vereniging en de lommissie van De Koog. is dit lentale plekje nu bewaard ge en fraai opgeknapt. De ge le wees het terrein eerder dit m tot gemeentelijk monument, tailing vindt plaats om 11.00 a de plechtigheid is er gelegen ot het houden van een korte Heeft de ram een sprekende kop, een goede bespiering, heeft het dier lengte genoeg en is de romp voldoende breed en diep? Stuk voor stuk eigenschappen die kri tisch worden bekeken op de Schapenfokdag die maandag 6 september op de Groeneplaats in De Burg wordt gehouden. Waar schapenkeuringen het qua aan tallen elders in de provincie moeilijk hebben, neemt de animo voor de fok- veedag juist toe op Texel, nog altijd de bakermat van de Texelse schapenfokkerij. Niet minder dan 17 schapenfokkers komen maandag met ruim 200 rammen, ooien en ram- lammeren naar de Groeneplaats, aanzienlijk meer dan het er de laat ste jaren wel geweest zijn. 'We zijn daar heel blij mee', vertelt Carlo Witte, bestuurslid van de organiserende vereniging 'Het Texels Schapenstam boek in Noord-Holland'. 'Om de mensen naar het eiland te krijgen, moet je hier toch een flink aantal die ren hebben staan.' Aan belangstelling geen gebrek. Fokkers uit alle wind streken, zelfs uit België, nemen tra ditioneel een kijkje. Vooruitlopend op de schapenfokdag bracht menig lief hebber al een bezoek aan het eiland, om een kijkje te nemen bij de ver schillende boerderijen, anderen strij ken komend weekend neer Het zijn drukke tijden voor de schapenfokkers, ook al omdat alle dieren moeten worden vervoerd naar Den Burg, gewassen en gewend In de Muy en de Bollekamer mogen weer bramen worden geplukt. Staatsbosbeheer heeft deze gebie den vanaf 1 september vrij gegeven. In de andere gebieden mogen alleen bramen worden geplukt als deze vlak langs het pad staan. De overige bra men zijn voor de vogels, die op hun reis naar het zuiden in de Texelse duinen komen bijtanken. Vooral lijsterachtigen als merel en koper wiek, maken hier massaal gebruik van. Door de regen in het begin van augustus konden de braamstruiken behoorlijk uitgroeien, al barsten de vruchten door de overvloedige re genval van de laatste tijd bijkans uit hun voegen. Per 1 september is ook het 'groene' wandelpad achter De Geul weer open. De laatste jonge lepelaars heb ben hun nestplaats verlaten. toespraak en wordt onder het genot van een hapje en een drankje nog even nagepraat worden aan de ring. Voorbeeld is Koos Tjepkema uit De Waal, de fok ker die In z'n eentje met zestig die ren komt, bijna eenderde van het to taal. De verwachting is dat zijn rammen geduchte concurrentie zul len ondervinden van die van andere fokkers. Texelse rammen zijn tijdens overkantse keuringen die de laatste tijd zijn gehouden opvallend vaak vooraan gezet. De hoge opkomst op Texel verdient extra waardering door dat de bedrijven van de fokkers vanaf maandag drie weken 'op slot' gaan. wat betekent dat met het dekseizoen voor de boeg 21 dagen geen ram het erf mag verlaten Een beperking waar de Texelse fokkers moeite mee heb ben, zeker gezien het gemak waar mee regels in het buitenland worden gehanteerd, maar die ze gezien het belang van de schapenfokdag maar voor lief nemen. Ander spannend onderdeel van de fokveedag is de eliteveiling, waarop vijf ooien en een ram worden geveild. De keuringen beginnen om 9.30 uur, de eliteveiling staat om 14.30 uur op het programma- Overal op het eiland zijn zaterdag 11 september van 10.00 tot 16.00 uur In het kader van de Open Monumentendag monumentale gebouwen geopend voor publiek. In enkele gebouwen, zoals de ker ken van Den Hoorn en Den Burg en de Oudheidkamer, worden spe ciale activiteiten ontplooid. Een volledig overzicht van plaatsen, tij dens en activiteiten is te vinden in de brochure die ter gelegenheid van Open Monumentendag wordt uitgegeven en die ter plekke is te verkrijgen. In de hervormde kerk van Den Burg geeft Dyo Wassmk van 10.00 tot 10.30 uur een orgelconcert. In de Oudheidkamer zingt Gré Dros vanaf 15.00 uur zondagsschoolliedjes van vroeger en nu Verder zijn de doops gezinde kerk aan de Kogerstraat en schapenboerderij De Waddel in Westergeest voor publiek geopend. In de hervormde kerk van Den Hoorn wordt van 15.30 tot 16.00 uur het orgel bespeeld door Piet Plug. Verder wordt In dorpshuis De Waldhoorn tussen 11 30 en 12.00 uur het boek Huizen en bewoners van historisch Den Hoorn gepresenteerd. In Oudeschild zijn de hervormde kerk en molen De Traanroeier geopend, in De Koog en De Cocksdorp de her vormde kerk. Tussen 10.00 en 16.00 uur kan de vuurtoren worden beklom men en ook de voormalige gemeenteschool in Zuid-Eierland, de Eiland Galerij Is van 10.00 tot 16.30 uur te bezichtigen. In Oosterend zijn de hervormde kerk, het muziekcentrum, de slijterij aan de Kerkstraat en het pand Peperstraat 2 geopend. Ook de molen van 't Noor den zal in werking en te bezichtigen zijn. In de zeemanskerk in Oudeschild wordt dinsdag een concert gege ven door harpiste Colet Nierop en sopraan Gaby de Goede. Op het programma staan onder meer wer ken van Mozart, Satie, Rossini en Ierse componisten. Colet Nierop studeerde harp tijdens haar middelbare schoolopleiding bij Mapje Sewing Keereweer aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Tijdens haar MBO-opleiding kreeg zij les van Edward Witsenburg en Ernestine Stoop. In 1999 behaalde zij haar diploma Docerend Musicus Zij volgde masterclasses bij harpisten de tweede week in Cinema - el de Nederlands gesproken ^natiefilm Paniek op de Prairie Walt Disney. Drie koeien beslui- op premiejacht te gaan om te rkomen dat de melkveehouderij hun baas moet verdwijnen, ilwit is de sluwe veedief 'te neda Slim die met een gitaar en «lotiserend gejodel als een on- 'enste Rattenvanger van leien door de wei trekt irolongeerd is ook The Village, geïsoleerd dorp lijkt volmaakt, schijn bedriegt. De hechte Psgemeenschap leeft met de lelijke wetenschap dat in de ■sen buiten het dorp vreemde lens wonen. De kwade en on- epellende gedachte van die we- Khap is zo afschrikwekkend, niemand het dorp durft te ver- om het bos in te gaan. Dat "kiert wanneer de meuwsgie- en koppige Lucius Hunt van n,s de dorpsgrens te overschrij den het onbekende te trotseren. "Tiller, van de hand van de re- lenrvan onder meer Signs en de ,4 "i Sense, is geschikt voor be iers van twaalf jaar en ouder Robot' schittert Will Smith als een man wiens lot het is om koning te worden. Arthur wil eigenlijk Brittanmë verlaten en terugkeren naar de vrede en stabiliteit van Rome, Maar voordat hij en zijn Rid ders van de Ronde Tafel - Lancelot, Glalahad, Bors, Tristan en Gawaln - hun vrijheid terug krijgen, moeten ze nog een laatste, heel gevaarlijke missie volbrengen Achter de vijan delijke linie moeten zij een edelman en zijn gezin redden van de opruk kende Saxen. Met de hulp van zijn voormalige vijand Merlijn en de mooie Guinevere aan zijn zijde moet Arthur de innerlijke kracht vinden om de oorlog te winnen en de ge schiedenis een wending te geven. Ook 'Shrek II'. de opvolger van de populaire animatie over de gelijkna mige reus, gaat een nieuwe week in bij de bioscoop. De film draait in een Engels gesproken (ondertitelde) versie, met de stemmen van be roemde acteurs als Cameron Diaz, John Cleese, Julie Andrews en Eddie Murphy, en in een Neder landse, waaraan onder anderen Peter Blok, Carlo Boszhard. Angela Schijf, Simone Kleinsma en Gordon hun stemmen hebben geleend. als Tania Tauber, Isabelle Moretti, Susan McDonald en Catherine Michel en speelt met haar eigen en sembles in binnen- en buitenland. Zij is actief in muziektheater, speelt in orkesten en heeft een eigen les praktijk. Daarnaast treedt zij regelma tig solo op of in samenwerking met Gaby de Goede. Gaby de Goede studeerde bij Ria Dams en Diana Forlano aan het Ko ninklijk Conservatorium in Den Haag, waar zij in 1996 afstudeerde. Tijdens haar studie volgde zij masterclasses bij Elly Ameling en Barbara Pierson, Diana Forlano en Phyllis Bryn-Julson. Zij treedt regelmatig op in Bach-can- tates en met koren. Daarnaast is zij actief in opera, geeft liedrecitals en heeft een lespraktijk in Den Helder. Sinds enkele jaren vormt zij een vast duo met Colet Nierop en als zodanig treden zij regelmatig op in binnen- en buitenland. Het concert in Oudeschild begint om 20.15 uur De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehou den ter bestrijding van de onkosten. In dorpshuis De Waldhoorn wordt zaterdag 11 september tussen 11.30 en 12.00 uur het boek Huizen en be woners van historisch Den Hoorn gepresenteerd door de auteurs Maar ten 't Hart, Anneke Dijk en Ruth de Ruwe. De mogelijkheid bestaat het boek - dat vanaf zaterdag in de ver koop is - ter plekke te laten signeren Voor een uitgebreidere agenda ver wijzen we naar de (gratis) Vakantie krant die in de zomermaanden ie dere vrijdag verschijnt en naar onze website: www.texelsecourant.nl. Vrijdag 3 september: Vandaag (tot 21.00 uur) tot en met dinsdag 7 september Is in Tusse de Banke een kunstexpositie van Natalie van den Berg en Bert-Pieter Kamp te zien. Het Zeemanskerkje in Oudeschild is van 14.00 tot 17.00 uur opengesteld voor publiek. Er is verkoop van onder meer kleding, koffie en er zijn rond leidingen. In Cinema Texel draait om 19.00 uur I Robot, om 19.15 uur en 21.45 uur The village en om 21.30 uur King Arthur. In De Bijenkorf in Oosterend gaat het nieuwe country linedanceseizoen van start. De avond van de Eastender Honeybee Hoppers begint om 20.30 uur. Zaterdag 4 september: Op het strand bij paal 33 wordt van daag en morgen het Open Texels Kampioenschap Catamaranzeilen gehouden De briefing is om 10.00 uur, inschrijven kan tot 9.30 uur. Modelvliegclub Texel viert vandaag (van 13.00 tot 18.00 uur) en morgen het vijftienjarig bestaan met diverse activiteiten. Locatie is het eigen ter rein aan de Westerweg. De toegang is gratis. Nabij de haven van Oudeschild gaat om 13.01 uur het Nederlands kam pioenschap tijdrijden voor 'vrije ren ners' van start. Op de kartingbaan aan de Akenbuurt beginnen om 19.00 uur de wedstrij den om het outdoor-kampioenschap van Modelracing Texel Om 19.30 uur begint in de katholieke kerk van De Cocksdorp, aan de Molenlaan, een eucharistieviering die in het teken staat van het 40-jarig ju bileum van orgelspeler van Johan Ran Na afloop is er een receptie in het Eierlandsche Huis. Speciaal voor kinderen wordt op vakantiecentrum De Krim van 20.00 tot 21.00 uur karaoke gehouden. Vanaf 21.30 uur wordt in theater De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim karaoke gehouden. In Cinema Texel draait om 14.00 uur de Nederlandse versie van Shrek 2, om 14.15 uur Paniek op de prairie, om 16.00 en 21.30 uur King Arthur, om 16.15en 19.00 uurl Robot en om 19.15 en 21.45 uur The village. Zondag 5 september: Op het strand bij paal 33 wordt van daag de tweede dag van het Open Texels Kampioenschap Catamaran zeilen gehouden. De briefing is om 10.00 uur, inschrijven kan tot 9.30 uur. Op het terrein van de MAB-club aan de Hoofdweg wordt de vierde club- trial van het seizoen verreden. Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna in De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbak- markt gehouden. Tussen 11.00 en 16.00 uur houdt jeu de boulesclub Den Burg open dag op de banen bij zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg. Modelvliegclub Texel viert ook van daag nog (van 14.00 tot 17.00 uur) het vijftienjarig bestaan met diverse activiteiten. Locatie is het eigen ter rein aan de Westerweg. De toegang is gratis. optreden van de Texelse formatie Jug Bros, De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden buiten plaats. Speciaal voor kinderen wordt op vakantiecentrum De Krim van 20.00 tot 21.00 uur disco gehouden. In Cinema Texel draait om 14.00 uur de Nederlandse versie van Shrek 2, om 14.15 uur Paniek op de prairie, om 16.00 en 21.30 uur King Arthur, om 16.15en 19 00 uurl Robot en om 19.15 en 21.45 uur The village. Maandag 6 september: Op de Groeneplaats in Den Burg wordt de Texelse schapenfokdag gehouden. In De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te be zichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel met te bespelen. In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Deelname kost €2,50. Informatie: tel. 312523. Bemiddelings- en administratie bureau 'Liever Langer Thuis' houdt vanaf 19.00 uur een informatieavond in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De avond is bedoeld voor zorgverleners die de stap naar zelf standig ondernemerschap willen maken. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang €1,20. In Cinema Texel draait om 20.30 uur The village, voorafgegaan door een sneak preview om 20.30 uur. Dinsdag 7 september: In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te be zichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. In de Zeemanskerk in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert van Gaby de Goede (sopraan) en Colet Nierop (harp). De toegang is gratis; na afloop wordt gecollecteerd ter bestrij ding van de kosten. In Cinema Texel draait om 20.00 uur King Arthur en om 20.30 uur The vil lage. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vandaag tot 20.00 uur en morgen (zaterdag) van 9.30 tot 16 00 uur. Zondag wordt er tussen 14.30 en 20.00 uur om het half uur gevaren en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden. Vandaag kunnen die oplopen tot een uur in Den Helder en tot anderhalf uur op Texel. Zaterdag en zondag moet 's morgens en 's middags aan beide zijden rekening worden gehouden met een wachttijd van een half uur. Maandag worden geen wachttijden verwacht, alleen op Texel kan de drukte tussen 10 00 en 13.00 uur oplopen tot een half uur wachttijd. Vr. 03 0.20 en 12.25 u. Za. 04 0.17 en 12.44 u. Zo. 05 0.30 en 13.04 u. Ma. 06 0.40 en 13.25 u. Di. 07 1.10 en 13.56 u. Wo 08 2.10 en 14.46 u. Do. 09 3.17 en 15.44 u. Vr. 10 4.37 en 17.00 u. Om 14.00 uur begint bij De Worstelt- ent aan de Smitsweg in het bos een Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 5 september op om 06.55 uur en gaat onder om 20.24 uur 6 sep tember laatste kwartier. Uit actief in de zomer! Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Jeu de boulesclub Den Burg doet zondag voor de vijfde maal mee aan de nationale open jeu de boulesdag. Belangstellenden kunnen tussen 11.00 en 16.00 uur gratis en vrijblij vend kennismaken met de sport op de banen achter zwembad Molenkoog. Er worden dubbelteams gevormd met ervaren spelers, waarna partijen van ongeveer drie kwartier worden gespeeld. Bezoe kers kunnen gebruik maken van spel materiaal van de club. Op het terrein van wielervereniging DOK aan de Doggersvaart in Den Helder gaat zondag om 8 00 uur een fietstoertocht over Texel van start. De deelnemers steken met de boot van 8,30 uur over naar het eiland, waar wielrenners van Texel zich bij het pe loton kunnen voegen. Er wordt zo'n tachtig kilometer gefietst, met een gemiddelde snelheid van twintig tot vijfentwintig kilometer per uur. Halver wege de tocht wordt een koffiepauze gehouden. De organisatie raadt deel nemers aan een valhelm te dragen. Voor inlichtingen en aanmeldingen: Bauke Visser, tel. 0223-620722, of via website www.hrtcdok.tk. Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6,00 Gr0tt indoor speeltuin (met terras) VOtTdex. Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl P Dagelijks geopend van 10.00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes! tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Oen Burg - Tel. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9