I ei pectaculaire science fiction Film I Agenda E {ooi/er teso TX10 1000 m2 TEXELSE Q COURANT Excursies Lekkerbekken en fijnproevers lartzondag bij protestanten Schaakclub En Passant igo Argentino Engelse les Monumentendag Karin van Arkel zingt in RK kerk chocolade bonbons Hoogwater te Oudeschild Garnaienvissen en zeehonden zien EMMIE de Vriendschap cOiTtó* KART1NG TEXEL BRASSERIE REBECCA Culinair De Waai v i^pan Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 10 SEPTEMBER 2004 iri irdag 11 september 00 uur begint in natuurgebied Schorren een excursie van urmonumenten. Opgave en itingen bi) EcoMare, tel. 41. schapenboet van Hopman in |ederlanden gaat om 13.30 uur speciaal programma voor |se gezinnen van start, waarbij atuur en historie centraal I.Voor maximaal 25 personen, ve en inlichtingen bij Eco- tel. 317741. tal ag 12 september Slufter gaat om 11.00 uur de sie 'Door het zout van de zee' Staatsbosbeheer van start. »e en inlichtingen bij Eco- tel. 317741. |lag 14 september i1.00 uur begint bij Hopmans leen rondwandeling door De Irlanden met aansluitend een 'natuurlunch'. Deelname {15.- (kinderen tot 12 jaar Reserveren bij EcoMare, tel. 1 of Texel Catering Service, 3791. i.00 en 16.00 uur begint een 15.00 en 16.00 uur begint een aiding door de bierbrouwerij eSchilderweg. Toegang €6,-, tatie tel. 320325. rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Toegang €6,-, infor matie: tel. 320325. Woensdag 15 september Om 14.00 uur begint in natuurge bied De Schorren een excursie van Natuurmonumenten. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Biologische zuivelboerderij Sint Donatus bij Den Hoorn verzorgt een rondleiding voor kinderen en hun ouders over het bedrijf en het omringende land Aanvang 14.30 uur. Reserveren is gewenst (tel. 319426). Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilderweg. Toegang €6,-, informatie: tel. 320325. Donderdag 16 september Om 14.00 uur begint een excursie van Staatsbosbeheer door het duingebied van de Muy. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741. Bij de Schuilhut in De Koog gaat om 14.00 uur een historische route en kerkentocht van start. Deelname is gratis; mensen zonder auto kun nen doorgaans met anderen mee rijden. Om 14.00 uur gaat een wadex cursie van start. Deelname kost €4,50, opgeven bij EcoMare, tel. 317741. i traditie beginnen de her- i en gereformeerde kerk in j het winterseizoen zondag ■ember samen met een 'Start- 1'. Het thema van deze dag is omen'. Om 10.00 uur begint prdienst in het gebouw van de neerde kerk. Voor en na de lis er gelegenheid elkaar te eten en misschien een 'boom- Ite zetten over hoe het verder jider de paraplu van de Pro- te Kerken in Nederland. I stappen de deelnemers aan Izondag op de fiets om in het kferte praten en samen te lun- De leden van schaakclub En Passant komen vanaf maandag 13 september weer wekelijks bijeen om hun wed strijden te spelen. Dat gebeurt met meer in De Witte Burcht, waar ze de afgelopen jaren onderdak hadden, maar in Hotel Den Burg aan de Emmalaan. De jeugd schaakt van 19.00 tot 20.00 uur, de senioren ko men daarna in actie. Nieuwe leden zijn welkom. Het komend seizoen staat een flink aantal activiteiten op het programma, waaronder kam pioenschappen snelschaken en rapidschaken en het jaarlijkse Kerst toernooi. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Dick van Barneveld, tel. 313919 1 en Dansschool Texel ver- I het weekend van 17, 18 en ptember een 'spetterende Jop' Tango Argentino voor ferden. Onder leiding van do- ■Hartwig Kremer en Christine j wordt gedanst op vrijdag- |zaterdagmiddag en zondag- Deelname kost €75,- voor ftweekend. Voor informatie en inschrijvingen kan men terecht bij de school, tel. 313493 of e-mail info@ mdt-texel.nl. Vrijdag 1 oktober is er een avond voor beginners, gevorderden en geïnte resseerden die wel eens willen ken nismaken met deze exotische dans. Zij zijn welkom vanaf 20.30 uur. De entree bedraagt €2,-. De beginnerscursus gaat vrijdag 5 november van start en bestaat uit zes lessen, die elk negentig minuten du ren. Deelname kost €77,50. Lekkere hapjes met Texelse ingre diënten, leuke straatacts, interes sante stands en activiteiten voor kinderen. Dat beloven de organisa toren van 'Texel Culinair, proeven op sien Texels', het eetfestijn in de Koger Dorpsstraat dat vanavond van start gaat en drie dagen duurt. Tweeëntwintig bedrijven, overwe gend uit de badplaats, werken mee aan het evenement. Ze bieden sa men een keuze uit ongeveer hon derd gerechtjes. 'Voor lekker bekken en fijnproevers.' De organiserende Stichting Horeca- belangen De Koog en Ondernemers vereniging De Koog Badplaats heb ben zich bij de opzet duidelijk laten inspireren door de lamsVleesdag die afgelopen zomer in Den Hoorn werd gehouden. Bezoekers kunnen ken nismaken met wat er zoal aan Texelse lekkernijen verkrijgbaar is in De Koog en tegen vriendelijke prijzen allerlei hapjes en kleine gerechten proeven bij de stands die door de hele Dorps straat staan opgesteld. Bij de uitwer king pakt de organisatie echter heel wat 'royaler' uit. Zo duurt het festijn niet een paar uur, zoals destijds in Den Hoorn, maar twee hele midda gen en drie avonden. Bovendien doen er een stuk meer bedrijven mee. Het betreft uiteenlopende deelne mers. Zo serveert Spaans en Mexi caans restaurant Talk of the Town een stoofpotje van Texels lamsvlees op Mexicaanse wijze en een Mexicaans kaasfonduetje van Texelse boeren kaas, heeft eetcafé Sjans naast dun gesneden flensjes met Texelse aard beien en 'Donatussalade' een 'ezel- innenmelkcocktail' in de aanbieding, verkoopt bakker Timmer Texelse broodjes, gebakjes en koekjes en Ouderen die zich willen bekwamen in de Engelse taal, kunnen de komende maanden een cursus volgen bij de Stichting Welzijn Ouderen. Maandag 4 oktober gaat een cursus voor gevorderden van start, woensdag 6 oktober voor beginners. Deelname kost €40,-. Aanmelden is mogelijk via tel. 312696. net 4 i in Cinema Texel is deze week ectaculaire sciencefictionfilm nicies of Riddick', een vervolg itch Black'. De hoofdpersoon :k is vijf jaar op de vlucht ge in de verste uithoeken van het Er stond een vette premie op x>fd, maar Riddick is er al die geslaagd de premiejagers te >en. Nu bevindt hij zich op de ït Heiion, waar een vooruit- inde, multiculturele samenle- ras gevestigd tot de planeet ingenomen door een zekere tarsha Deze wrede tiran on- Jkt er de bewoners met zijn van Necromongers (doods- ers). Riddick wordt opgepakt :an ondergrondse gevangenis >id, waar het beurtelings ijzig en gloeiend heet is. Hij ont- er een oude bekende, Kyra, de overlevende uit een vroeger van Riddick. Samen proberen ite bevrijden, eerst uit de ge ns en later van de tiran. Op het spel staat niet alleen hun eigen leven, maar ook het lot van alle mensen - de levenden en de doden Geprolongeerd is de thriller 'The Vil lage', geregisseerd door M. Night Shyamalan, bekend van 'The sixth sense' en 'Signs'. De film gaat over een dorp met een hechte gemeen schap, dat er op het eerste gezicht idyllisch uitziet, maar waarin de dor pelingen leven met de vreselijke we tenschap dat in de omringende bossen vreemde wezens wonen, wier kwade en onheilspellende kracht zó afschrikwekkend is, dat niemand het dorp durft te verlaten Wanneer de even nieuwsgierige als koppige Lucius Hunt van plan is het onbekende te trotseren, lijkt het erop dat hij met deze dappere daad de toekomst van het dorp voor al tijd zal veranderen. Walt Disney's 'Paniek op de prairie' is de Nederlands gesproken versie van 'Home on the range', een vro lijke animatiefilm én musical komedie. met in de hoofdrol de meest miskende held in de geschie denis van het Wilde Westen: de koe Het verhaal begint wanneer melk veehouderij 'Patch of Heaven' te horen krijgt dat de boerderij wordt onteigend en drie tot dan volgzame koeien besluiten zich ermee te be moeien. Om aan het benodigde geld te komen, bedenken ze een plan: ze willen de beloning innen die op het hoofd staat van de sluwe veedief Alameda Slim, die zijn gitaar en hypnotiserend gejodel gebruikt om het vee als de rattenvanger van Hameien mee te lokken. De vastbe sloten koeien zetten hun leven op het spel om slechteriken en het ruige landschap van het Wilde Wes ten te trotseren. Nog maar een paar dagen te zien in 'King Arthur', over de legende waar van eeuwenlang werd aangenomen dat het een mythe betrof, maar die afgaande op de film is gebaseerd op een echte held. De rolprent ver telt het 'echte' verhaal van zijn rid ders en zijn geliefde Guinevere in een groots, spectaculair en meesle pend avontuur van een man wiens lot het is om koning te worden. Eveneens voor het laatst draait deze week 'Shrek II', de opvolger van de populaire animatie over de gelijkna mige reus. Maandag draait in Cinema Texel een 'sneak preview', een film die officieel nog niet uit is en waarvan tot de aanvang van de voorstelling geheim blijft welke het is. prijst snackbar Automatiek PP lams- bitterballen met een verse kruiden saus van zeekraal, mint en peterse lie aan, naast mosterdsoep en ijs van het eiland. De meeste cafés en res taurants serveren cocktails met Tex else dranken. De deelnemers worden kritisch be oordeeld door een vakjury, bestaand uit meesterkok Leon Ribbens (be kend van SBS 6), Bart Robbers uit Amsterdam en Dolly de Wit uit De Koog Zondag om 19.30 uur maakt de jury bekend wie de lekkerste hap jes heeft bereid Daarnaast is er een publieksprijs. Bezoekers kiezen het lekkerste gerecht en kunnen daar mee diners voor twee personen win nen. Texel Culinair wordt vanavond tussen 18.00 en 18.15 uur geopend met di verse toespraken en een 'feestelijke act' door wethouder Nel Eelman. Aansluitend is er tot 22.00 uur een proeverij. Artiesten doen acts op straat, er zijn diverse stands en kin deren hoeven zich evenmin te verve len. Aris van Zeijlen kondigt de pro grammaonderdelen aan en zal bezoekers en deelnemers bij tijd en wijle interviewen. Zaterdag is er van 14.00 tot 22.00 uur in grote lijnen het zelfde programma en zondag is dat het geval van 14.00 tot 20.00 uur. Tussen 20.00 en 21.30 wordt het fes tijn feestelijk afgesloten. Hoogtepunt van de avond is de presentatie van de Omelette Syberiënne, een enorme ijstaart, aangeboden door Jan Wolter Timmerman van tapasrestaurant La Tienda. Bezoekers kunnen ervan proeven, de opbrengst komt ten goede aan het goede doel. het Tesselhuus, dat ook wordt bedacht na het opmaken van de balans van het festijn. Betaling geschiedt tijdens het festijn met 'Kógertjes'. Deze kunnen worden gekocht bij de kassa-units naast de kerk en naast Tumbleweeds. Eén Kógertjes kost €1,30, tien Kógertjes kosten €12,50. De vuurtoren, de molens in Het Noor den en Oudeschild. diverse kerken, de voormalige school in Eierland (nu de Eiland Galerij), de Oudheidkamer en andere bezienswaardige panden zijn zaterdag te bezichtigen tijdens de Open Monumentendag. Dat kan in de meeste gevallen tussen 10.00 en 16.00 uur. Een volledig overzicht van locaties, tijden en activiteiten is te vinden in de speciaal uitgegeven bro chure, die ter plekke is te verkrijgen. Vrijdag 10 september: In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt tussen 18.00 en 20.00 uur de Zwemvierdaagse afgesloten met een optreden van de popband Flatbroke In de Dorpsstraat in De Koog wordt om 18.00 uur het driedaagse eet festijn 'Texel Culinair' geopend. Met tot 22.00 uur lekkere hapjes en straat theater. In café Bruintie Beer aan de Stenen plaats in Den Burg wordt vanavond voor het eerst café-chantant gehou den, waarbij Frans en Lies Pieterse het Nederlandse lied zingen. In Cinema Texel draaien King Arthur (aanvang 18.45 uur), The Village (19.15 en 21.45 uur) en Chronicles of Riddick (21.30 uur). Zaterdag 11 september: Het wachtlokaal van Teso op de veer haven bij 't Horntje fungeert als ver trekpunt voor het 60 kilometer lange wandelrondje om Texel. Starten kan tussen 6.30 en 7.00 uur. Deelname kost €7,-. Met de boot van 8 00 uur vertrekt een groep fietsers voor een sponsor fietstocht naar hef Tropenmuseum in Amsterdam. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Frans Hopman, tel. 362152 of 315472. In het kader van Open Monumenten dag zijn tussen 10.00 en 16.00 uur di verse monumentale gebouwen op het hele eiland voor publiek geopend In de Kerkstraat in Oosterend begint om 10 00 uur een grote visrook- wedstrijd. Met daarnaast onder meer muzikale optredens, demonstraties nettenboeten en visserijfilms. Om 11.00 uur onthult wethouder Nel Eelman een plaquette bij het oude kerkhof op bungalowpark Vogelmient aan de Ruijslaan bij De Koog. Vandaag kunnen in de schuur van RAB in Oudeschild goederen worden ingebracht voor de Lionsveilmg van volgende week. Bewoners van Den Hoorn en wijk H herstellen een oude traditie in ere en vieren vandaag en morgen Hoornder Feest. Om 11 00 uur wordt het boek 'Huizen en bewoners van historisch Den Hoorn' gepresenteerd in de feesttent achter dorpshuis De Waldhoorn. In de Dorpsstraat in De Koog wordt om 14.00 uur het driedaagse eet festijn 'Texel Culinair' voortgezet. Met tot 22 .00 uur lekkere hapjes en straat theater. Op de kartingbaan aan de Akenbuurt begint om 19.00 uur een competitie avond van Modelracing Texel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14 00 uur), Paniek op de prairie (14.15 uur), King Arthur (16.00 en 18.45 uur), Chronicles of Riddick (16.15 en 21.30 uur) en The Village (19.15 en 21.45 uur). Oud-Texelse Karin van Arkel treedt dinsdag 14 september op de in de katholieke kerk in Den Burg. De sopraan verzorgt samen met orga nist en pianist Wijnand van Kla veren het veertiende zomeravond concert in de serie van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Karin van Arkel woonde vanaf haar derde levensjaar tot het moment dat ze haar middelbare school afrondde op Texel. Aanvankelijk studeerde ze dans en theater aan de kunsthoge scholen in Amsterdam en Utrecht. Vanaf 1995 richtte ze zich aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag op de studie solozang. In 1999 behaalde ze het diploma voor doce rend musicus en twee jaar later ook voor uitvoerend musicus. Ze volgde masterclasses bij onder anderen Christina Deutekom, Elly Ameling en Graham Clark, en nam deel aan de prestigieuze belcantocursus van Dame Joan Sutherland en Richard Bonynge in Engeland. Van Arkel ver tolkte diverse opera- en operette- rollen, waaronder die van Lady Billows in de opera 'Albert Herring' van Benjamin Britten, Dido in 'Dido en Aeneas' van Purcell en Rosalinde in 'Die Fledermaus' van Johann Strauss jr. Verder geeft ze liedrecitals en treedt ze als soliste op in oratoriumuitvoeringen. Wijnand van Klaveren groeide op in Zondag 12 september: Op het terrein van de MAB-club aan de Hoofdweg wordt de zesde club cross van het seizoen verreden. De hervormde en gereformeerde kerk in Den Burg vieren samen de opening van het winterseizoen. Met vanaf 10.00 uur een dienst in de gerefor meerde kerk. Om 14.00 uur begint bij De Worstelt- ent aan de Smitsweg in het bos een optreden van de popfolkband Brother Flower. De toegang is gratis, bij mooi weer vindt het optreden bui ten plaats. De Dorpsstraat in De Koog beleeft vanaf 14.00 uur de derde en laatste dan van het eetfestijn 'Texel Culinair'. Dit wordt tussen 20.00 en 21.30 uur feestelijk afgesloten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Shrek II (aanvang 14.00 uur). Paniek op de prairie (14.15 uur), King Arthur (16.00 en 18.45 uur), Chronicles of Riddick (16.15 en 21.30 uur) en The Village (19.15 en 21.45 uur). Maandag 13 september: In De Cocksdorp is van 13.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te be zichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel niet te bespelen. In manege Akenburg begint om 19.30 uur een open bridgedrive Deelname kost €2,50. Informatie: tel. 312523. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang €1,20. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en The Village (20.30 uur). Dinsdag 14 september: In De Cocksdorp is van 10.30 tot 16.30 uur de hervormde kerk te be zichtigen. In tegenstelling tot wat gebruikelijk was, is het orgel met te bespelen. In Tumbleweeds in De Koog begint om 20.00 uur de eerste avond van de Koger Linedancers. Informatie bij M. Mets. tel. 317406. Ook op woens dagavond. De Historische Vereniging houdt vanaf 20.00 uur een bibliotheekavond in Tusse de Banke op de Groene- plaats. Sopraan Karin van Arkel en pianist en organist Wijnand van Klaveren geven een concert in de katholieke kerk in Den Burg. Aanvang 20.15 uur. De toegang is gratis; na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien Chronicles of Riddick (aanvang 20.00 uur) en The Village (20.30 uur). vuurtorens en handgemaakte Verkrijgbaar bij: Spinbaan 1, Den Burg, Q 313179 en Drop-lnn, Weverstr. 46, Den Burg Apeldoorn en kreeg er pianolessen van Jan van Gijn en Tijne van Breder- ode en daarna aan het conservato rium in Amsterdam van Willem Broens. Bij hem sloot hij de eerste en tweede fase af met een speciale on derscheiding voor compositie en ori ginaliteit. Aan het einde van de eer ste fase orgel (bij Pieter van Dijk) kreeg hij het cijfer negen. Van Kla veren won het Bilderberg-improvi- satieconcours (rondom pianist Louis van Dijk) en viel in de prijzen op het Nationaal Improvisatie Concours voor organisten in Amersfoort. Hij schreef muziek voor het duo Arno Bornkamp Ivo Jansen, Japerina de Jong en Louis van Dijk. Bewerken en arrangeren doet hij ook graag. Arno Bornkamp nam met het Utrecht Strijkkwartet en pianist Ivo Jansen een arrangement van Van Klaveren op van de suite uit de opera 'Maha- gonny' van Kurt Weill. Met saxofonist Ties Mellema won hij in november de tweede prijs op het 'Internationaler Wolfgang Jacobi Wettbewerb fur Kammermusik der Moderne' voor piano- en saxofoonduo's in het Duit se München. Van Arkel en Van Klaveren brengen tijdens hun concert werken van Bach, Pucinm, Wagner en Duparc ten gehore. Het optreden begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. Na afloop wordt gecollecteerd, als bij drage in de kosten. Vr. 10 4.37 en 17.00 u. Za. 11 6.20 en 18.50 u. Zo. 12 7.44 en 20.20 u Ma. 13 8.40 en 21.16 u. Di. 14 9.14 en 21.54 u. Wo. 15 10.06 en 22.40 u. Do. 16 10.46 en 23.26 u. Vr. 17 11.26 en 23.44 u. - GroteiMoor speeltuin (m* «rras) Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend van 10 00 - 18.00 uur. Ook voor kinderfeestjes De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl K Jq Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14 00 uur. Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6,00 Info reserveren [(g) (0222) 31 3639) of 0651 49 86 14 Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 Ai'ontuur Romantiek www.waddenveer.nl Dagtochten VIieland v.v. dagelijks, behalve op ma. en vr Unieke Robhentochten rond de tuurtorcn Za. 11 en zo. 12 om 12 00 uur Di. 14. wo 15 do 16 sept. om 15.00 uur Vertrek en kaartverkoop Steiger bij de 'Noorman' t.o.v. reddingboothuis Paal 33, De Cocksdorp •3 06 13 52 47 34 of 31 64 51 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 12 september op om 07.07 uur en gaat onder om 20.07 uur; 6 sep tember nieuwe maan DEN BURG AKENBUURT 14-TEL. 3139Z1 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jaar) Circuitbaan (vanaf 12 |aar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zoyvel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) tot 20.00 uur, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Au tomobilisten moeten desondanks re kening houden met wachttijden. Die kunnen vandaag op Texel oplopen tot een uur en in Den Helder tot ander half uur. Zaterdag bedraagt de ge schatte wachttijd op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur een half uur Zondag moet op Texel tussen 14.00 en 20.00 uur waarschijnlijk een half uur worden gewacht Maandag bedraagt de wachttijd op Texel tus sen 10.00 en 12.00 uur mogelijk een half uur en in Den Helder tussen 11.00 en 15.00 uur een uur. Nadere informatie kan worden' verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info ©teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www teso.nl Hogereind 39v De Waal TelefomV 5^3 Reservere ïn ge 45 ewensl tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9