Marianne Witte situeert kinderboek op Texel Eli l Kale garnalenvisser, Sieme Lap en De Mient Kielekiele TEXELSE 2 COURANT Steekproef Wat ik zeggen wou... Glop Beatrixfonds Hopman herbouwt bedrijfsruimte in nieuwe stijl Bowlingspektakel Texels Belang in Oudeschild \/at ik zeggen wou... jeslaagd Parkeerbeleid Oecumenische kinderdienst Vraaggesprek met Jaap Vlasblom Schoolfoto's uit De Waal Mantelzorgsalon Computercursus Stro in brand door smeulend vuur Medische zorg Hulpverlening 'u' Kerkdiensten oud Papier T E X E LS E'^COU RANT Radio Texel VRIJDAG 1 OKTOBER 2004 Niet eerder schreef Marianne Witte zo'n 'Texels' boek als De eiland heksdat afgelopen week ver scheen bij uitgeverij Holland in Haarlem en zich in z'n geheel op Texel afspeelt. Haar zesde werk vormt - na twee prentenboeken en drie kleuterboeken - voor het eerst één afgerond geheel. De eilandheks vertelt het verhaal van Dirk-Bram (ook wel DB) en Noor. die bi| hun oom en tante in Den Hoorn lo geren. Wat eerst een heel gewone vakantie lijkt te worden, verandert in één groot avontuur wanneer ze er getuige van zijn dat een loslopende hond een slachtpartij in een weiland met schapen aanrichtZe denken dat het de hond is van de vreemde vrouw die in het bos woont en van wie wordt gezegd dat ze een heks is. Wanneer blijkt dat ze zich hebben vergist, wil len ze zich het graag goedmaken door haar te helpen haar schilderijen te verkopen. De discussie speelt al enkele ia- ren op ons gemeentehuis. Op diverse afdelingen stapelt het werk zich op en die stapel lijkt alleen maar te groeien Komt dat nu door onderbezetting of onderproductiviteit. is de vraag. Actueel is de onderbezetting op de afdeling Vergunningen en Handhaving. Dat vindt tenminste interim-manager Nico Swellen- grebel, die de malheur van deze sectie tracht op te lossen. Ge beurt dat niet dan verloedert het buitengebied en verandert Texel binnen de kortste keren in een chemische vuilstort, aldus de manager. Recentelijk bezocht ik de afdeling Burgerzaken van de gemeente Inderdaad een andere afdeling, maar toch. Het kwartier dat ik de afdeling bezocht, gaf mij veel duidelijkheid over waar de schoen wringt. Er waren op de afdeling op dat moment vier ambtenaren aanwezig. Nadat zij vluchtig elkaar aankeken wie mij moest helpen, stapte een man op mij toe. Ik werd kei ng, vriende lijk en deskundig geholpen. Hij nam de tijd voor mij. Veel tijd. Tussentijds had ik de gelegen- .lUttHUJAIHiHMMJiW heid om de activiteiten van de andere ambtenaren op de afde ling te bekijken. Twee waren in een gesprek verzonken, dat vooral over persoonlijke interes ses handelde De derde mede werkster zat half omgekeerd op haar bureaustoel en leverde zo nu en dan een bijdrage aan de dis cussie. Zomaar een kwartiertje op het gemeentehuis. Nu wil ik met zeg gen dat dit voorval per se repre sentatief behoeft te zijn voor het werktempo en arbeidsethos van de gemiddelde Texelse ge meenteambtenaar Zie het als een steekproef. Maar mi/n eer dere bezoeken aan de gemeente hebben ook regelmatig uitgewe zen, dat het er soms wel erg re laxed aan toegaat bij onze amb tenaren. Dit opgemerkt heb bende, wil ik niet onvermeld laten dat er natuurlijk ook diverse hard werkende ambtenaren op ons gemeentehuis aanwezig zijn. Feit is echter dat veel werk op het gemeentehuis blijft liggen en dat sommige procedures veel te lang duren. En of de oplossing dan direct moet worden gezocht in het aantrekken van extra perso neel durf ik te betwijfelen. Het bedrijfsleven heeft hiervoor een eigen oplossing bedacht: prestatieloon. Laat iedere ambte naar profiteren van de meetbare resultaten van zijn afdeling en laat hem of haar dus starten met een lager basisloon. Hier ligt een uit daging voor onze nieuwe ge meentesecretaris Gert-Jan Jong kind. Hij is pienter genoeg om hier iets innovatiefs voor te be denken. Reacties: mrrutgervanvetzen hotmail.com Hoewel hun logeeradres in Den Hoorn is gesitueerd, is het dorp als zodanig niet of nauwelijks herken baar. Toch is het een heel 'Texels' boek. Dat komt uiteraard door het drama met de doodgebeten scha pen, waarvoor Marianne Witte (1951 zich voorbereidde met kranten artikelen en een gesprek met scha penhouder Piet Bakker van De Wad del. Maar ook door de bunkers in de duinen, het bezoek aan kinderboer derij De Mient, de rommeltjesmarkt in Den Hoorn en het garnalenvissen met de TX10, waarop ze uitleg krijgen van een bepaald met op zijn mondje ge vallen visser met een kale kop en een gouden oorbel. De oom van de twee kinderen heeft de nogal Hoornder naam Sieme Lap, de nieuwtjes van het eiland staan nauwkeurig opgete kend in de Texelse Courant en de sikkeneurige maar goudeerlijke en zeer getalenteerde kunstenares doet onmiskenbaar denken aan de legen darische Souwtje de Wijn. Dat laat ste is echter toeval, volgens Witte. 'Mijn moeder zei het ook al, maar ik heb Souwtje de Wijn helemaal met gekend. Maar ik heb als kind natuur lijk wel allemaal verhalen meegekre gen en onbewust komt zoiets er mis schien een keertje uit.' Witte verdient zonder meer een com pliment voor haar boek. Het is span nend. vlot geschreven en een stuk minder braaf dan veel van haar eer dere werk, dat onder meer verscheen in Bobo. Okki, Taptoe en het Noord- Hollands Dagblad. Daarnaast snijdt het een veel besproken probleem aan, dat ook 'in het echt' geregeld beroering wekt op het eiland en dat in het recente verleden leidde tot in gezonden brieven in deze krant van schapenhouders en hondenbezitters. 'Ik heb geprobeerd het van alle kan ten te belichten. Want de meeste mensen met een hond zijn niet van slechte wil of weten helemaal met wat hun beest doet.' De eilandheks is volgens de uitgever geschikt voor kinderen 'boven de 6 jaar'. Het kost €9,90 en is verkrijgbaar in alle Texelse boekhandels. Ter ge legenheid van de Kinderboekenweek signeert Witte woensdag 6 oktober 's middags bij Nauta Boek. In het maandblad Onze Taal behan delt Riemer Reinsma de herkomst en de betekenis van straatnamen. Steeds weer blijkt de auteur echter met op de hoogte van de taal van Texel. Bij 'Klif' heb ik een correctie ingestuurd: het Hoornder Klif 'ligt niet aan zee', wat het ooit wel deed. maar dat wist de auteur niet. Bij 'tuin' heeft Gerda Kooger gecorrigeerd. Bij Vogelenzang, Warmoesstraat en nol len denk je 'Alweer?' en zo ook nu bij 'glop'. Naar aanleiding van de vele gloppen op Vlieland schrijft Reinsma dat er op Texel één glop is, het Mienterglop. Dat het hier geen 'smalle opening' (smalle steeg) is, weet hij blijkbaar met. Voor het Vermanmgsglop geldt die betekenis wel, maar daar weet hij niet van. Nu dacht ik dat er op Texel nog wel meer 'gloppies' zijn (geweest). Wie weet daar van? Is een glop met een steegje tussen twee huizen, meestal zonder straatnaambordje, zodat er geen huisnummers aan zijn? Ik ben daar toch wel benieuwd naar. Als ik er meer van weet zal ik in mijn reactie naar Onze Taal gelijk het woord 'nol' rechtzetten. Reinsma beweerde dat het 'nog in de 17de eeuw een algemeen woord voor duin was. De betekenis kwam van 'kruin' (op het hoofd) en was een beeld spraak voor 'top van een duin'. Ja hoor - hier spreekt iemand die niet weet dat de Waddeneilanden via het oud-Fries veel woorden met het En gels gemeen hebben. Dat in het En gels het woord 'knoll' (voor heuvel) bestaat, is voor hem geen bewijs. Hij weet blijkbaar ook niet van 'rope' (En gels) en 'roop' (Tessels) voor fouw. Irene Maas, Alkmaar. De collecte van het Prinses Bea trixfonds, het nationaal fonds ter be strijding van spierziekten, die afgelo pen week werd gehouden, heeft op Texel in totaal €3524,97 opgebracht. Hoewel de welstandscommissie er niet akkoord mee gaat, mag Frans Hopman zijn bedrijfsruimte op het adres Ongeren 9 herbouwen in een voor zijn bedrijf praktische stijl. Het betreft nieuwbouw ter vervanging van de boerderij die door brand verloren is gegaan. De welstandscommissie had graag gezien dat het boerderijmodel was teruggekomen en had ook bezwaar tegen de asrichtmg van het belang rijkste deel van het gebouw. Na een eerste behandeling door de commis sie werden in het ontwerp wat wijzi gingen aangebracht, maar de asrichting bleef onveranderd, zodat er opnieuw een negatief advies kwam. De ambtelijke afdeling en vervolgens ook het college waren het daar met mee eens en meenden bovendien dat ook op grond van het bestemmings plan niet aan de wensen van de com missie kan worden voldaan. Ze gaan daarom akkoord met het laatst inge diende ontwerp en tevens met de serre die Hopman aan zijn woonhuis wil maken. Op de eerste avond van het nieuwe bowlingseizoen werden dinsdag avond gelijk al drie games met een pinval van meer dan 200 genoteerd. Marcel Witte van Architectenbureau Honingh gooide 217, Ronald van Benthum van 't Pruttelhuus 215. En in het team van Sam Sam noteerde Paul van Dijk een game van 201 pins. De meest constante speler van de avond was Jan Plaatsman van Loon bedrijf Plaatsman met een gemid delde van 175 pinval. Dinsdag om 19.00 uur begint het seizoen van de jeugdleague, er is nog plaats voor vijf spelers. Uitslagen: De Kolonist-Hotel Tatenhove 1 -4, Klif 12-Tegel- zetbedrijf Huysman 4-1; 't Pruttelhuus-App verh. Land en Zeezicht 4-1; Primera Mets- Loonbedrijf Plaatsman 3-2; Kraanverhuur Kager-Sam Sam 3-2, Op de Stenenplaats- Arch. Bur Honingh 2-3. Bestuur en fractie van kiesvereniging Texels Belang zijn maandag 4 okto ber vanaf 20.00 uur op bezoek in dorpshuis 't Skiltje. ledereen met vra gen en opmerkingen betreffende Oudeschild en omgeving is welkom. Een afspraak kan gemaakt worden via Piet Standaart, tel. 314761. Marianne Witte beschrijft in 'De eilandheksde slachtpartij die een loslopende hond m een weiland met schapen bij Den Hoorn veroorzaakt. tfoto joop Rommets) Builen yxnahuwdtlijthcid vin de rcla-ur Gereisd hebbende vanaf Landgraaf in Zuid-Limburg, hebben wij uw mooie eiland bewonderd. Maar hoe wreed werden wij met uw parkeer beleid geconfronteerd. Op 23 september parkeerde ik om 11.45 uur mijn auto op de parkeer plaats tegenover Super De Boer in De Koog. Ik kwam tot de ontdekking dat ik geen klein geld had voor de parkeerautomaat, dus liep naar de supermarkt aan overkant. De juffrouw aan de kassa was een klant aan het helpen en ik moest enige minuten wachten.Toen ik gewisseld had, ben ik snel naar de parkeermeter gegaan en heb voor €0,80 een bonnetje ge kocht. Mijn parkeertijd eindigde om 12.34 uur. dus tel maar terug wanneer ik mijn bonnetje heb gekocht Bij mijn auto aangekomen, viel ik om van ver bazing: ik had een parkeerbon van €46,20. Gaan jullie zo met toeristen om? De parkeerwacht heeft op de loer gelegen, dat kan met anders. Het ging om enkele minuten en op de hele parkeerplaats, stonden vier au to's Een hevig teleurgestelde toerist. Ton Lieskamp, Landgraaf. In de rooms-katholieke kerk van Den Burg wordt zondag 3 oktober een oecumenische kinderdienst gehou den. De dienst begint om 10.00 uur en heeft als thema 'dierendag'. Me dewerking wordt verleend door kinderkoor De Dominootjes, de ver telling gaat over Noach en de ark. Via Radio Texel is donderdagavond een speciale aflevering van 'Even bij praten met...' te beluisteren. Hierin spreekt ds. Fred van Helden met ds. Jaap Vlasblom, scheidend predikant van de hervormde gemeente Waal, Koog en Den Hoorn. Het programma is te beluisteren via 106.1 FM (of 98.5 op de kabel), van 19.00 tot 20.00 uur. In de school van De Waal, die dit jaar vijftig ]aar bestaat, wordt omstreeks Kerstmis een fototentoonstelling ge houden De organisatie is druk bezig met het verzamelen van materiaal, maar het archief is lang met com pleet. Er ontbreken vooral nog klassenfoto's en leerlinggegevens van vóór 1960. Wie materiaal heeft, wordt verzocht contact op te nemen met Trinet Hin (tel. 317908), Subhan Koning (tel. 314121) of Loes Timmer (tel. 312773). Al het materiaal wordt gekopieerd en direct retour gestuurd. De tentoonstelling heeft het karakter van een reünie. Om de kans te ver groten oud-klasgenoten te ontmoe ten, is een datumindeling gemaakt. Zo is 29 december bijvoorbeeld 'ge reserveerd' voor gefotografeerden in de jaren 1966-70. De tentoonstelling is open van 27 december tot en met 5 januari. De toegang is gratis, de precieze tijden worden bekend ge maakt via De Weelder en via de website www.dewaaltexel.nl. De Mantelzorgsalon van het steun punt mantelzorg staat dinsdag 19 oktober in het teken van dementie. Gastspreker is Annemieke Helmond, teamcoördinator van DOC Kop van Noord-Holland (Dementie Onderzoek Casemanagementteam). De Mantel zorgsalon vindt van 13.30 tot 15.30 uur plaats in het Wijksteunpunt Cen trum aan het Bernhardplein 76 in Den Helder en is bedoeld voor partners, verzorgers en naasten van demente rende mensen uit de Kop van Noord- Holland en is gratis toegankelijk. Omdat het aantal plaatsen beperkt is, worden zij verzocht zich van tevoren aan te melden. Dat kan via de Gezondheidswijzen tel. 0223-650135, of via e-malladres gezondheids wijzer@corbisplus.nl. Nelda Hillen-Van Hoorn uit Eierland heeft aan Carolina Bonts Centrum voor Effectieve Intuïtie de opleiding aura reading afgerond en mag zich nu 'gekwalificeerd aura reader' noemen. Ze beoefent tevens reiki 1 en 2 en is bezig met een opleiding ayurve- dische massage. Zowel een reiki- behandeling als aura reading wordt door sommige ziektekostenverzeke raars vergoed Voor meer informatie is ze bereikbaar via tel. 311486. Voor mensen met weinig of geen ervaring, die meer uit hun compu ter willen halen, biedt het ROC Kop van Noord-Holland een computer cursus 'op maat' De cursisten werken in het computer lokaal van het ROC aan de Haffelderweg zelfstandig, in hun ei gen tempo aan de onderdelen die ze zelf het meest belangrijk vinden. Er is voortdurend begeleiding aanwezig voor het aanleren van de basis beginselen en voor het beantwoor den van specifieke vragen. Hiermee wordt voorkomen dat de uitleg van de bekendste programma's (zoals Windows, Word, Excel, Access, Power Point, Outlook Express en Internet Explorer) of te makkelijk is ('dit weet ik allemaal al') of juist te moeilijk ('dit gaat te snel voor mij'). De lessen worden vanaf begin okto ber gedurende zestien weken gege ven op donderdag van 9.00 tot 11.30 uur. Het lesgeld bedraagt EUR230,- (exclusief lesmateriaal). Voor inlichtin gen en aanmeldingen: ROC Kop van Noord-Holland, tel. 310233, (0223- 611255), of per e-mail educatiete ©rockopnh.nl. Een smeulende vuurkorf zorgde dinsdagavond op een boerenerf aan de Westergeest voor flinke conster natie. Toen het werk op de boerderij van de familie Bakker van De Wad del erop zat, had het vuurtje in de luwte van enkele flinke strobalen de sfeer nog verhoogd, In de veronder stelling dat hij het vuurtje had ge doofd, was Piet Bakker naar binnen gegaan. Maar toen hi| enige tijd later terugkeerde, bleken de strobalen vlam te hebben gevat. Ook buren en passanten zagen de rook ontwikkeling en snelden te hulp Ter wijl zij het vuur met bescheiden tuin slangen bestreden, maakte de brandweer het karwei later af. waarna de balen met een tractor later op vei lige afstand van de boerderij werden gebracht (Foto Gerard Timmerman) Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage; op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp; Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 32146i - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg 0900-4636549 Spreekuur werkdag van 9.00 tot 17.00 u.v vragen over ontwikkeling, voed opvoeding en verzorging vanjo kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepu Schoonoordsingel 44, Den Burg 314887. Geopend elke werkdagi sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken werkdag van 8.30-17.00 uur, 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kra hulp op Texel.en na poliklinis bevalling: Parenta Kraamzorg, 0900-7273682 (24 uur bereikba Indicatie: Indicatie voor thuisj en voor opname in verpleeg- verzorgingshuis: Stichting RI01 Wieringen. Opvragen via tel. (Q 671552. Opname geschiedt of vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Burg; tel. 312112. Maandag t/m dag 8.00-17 30 u.; zaterdag 10 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u, ten die tijden alleen voor spoe sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon. 0900-8844. In spoedeisende gevallen 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581,327970. Stichting Welzijn Ouderen Te Warme maaitijdvoorziening, mering, klusjesdienst, huishoud* dienst, versteldienst. Spreekuur 9 00 tot 10.00 u. en van 14.0C 16.00 u.. De Buureton, Beatrixlaa Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood 316270. Chemicaliën op het strand de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehc Texel, crisisopvang huiselijk ge* tel. 0222-321001, dag en nach reikbaar. Jongeren Informatie Punt: vragen en advies over wonen, ken, studie, recht, relaties, sek liteit, verslavingen en vrije Openingstijden dinsdag en m dag van 15.00 tot 17.00 uur; d'f Ulo. Wilhelminalaan 1Den Burg 315582. Bureau Jeugdzorg: voor hulp jongeren bij problemen en opvoedingsondersteuning ouders. Spreekuur elke donde in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaa Den Burg. Voor aanmelding matie en advies 0900 2223330, dag tussen 10.30 tot 12.30 uu Kerken en minima: voorTexe in financiële nood. Spangerwe 1793 EH De Waal. Zondag 3 oktober 2004 PROTESTANTSE KERK IN NE DERLAND: Hervormde gemeente Den Burg 9.30 u. Oecumenische kinderdienst in RK-kerk. Gereformeerde kerk Den Burg 10.00 u. ds. C.P. Meijer uit Heerenveen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. mw. drs. R.C.G. Schuiltheiss uit Sassenheim. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard; 19.00 u. mw. C.J. van Leeuwen- Assmk uit Diemen. De Cocksdorp: 11.00 u. mw. C.J. van Leeuwen-Assink uit Diemen. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten 6. Sluyscoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton, Buytengors. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al onzo advertentiecontraclon en aanbiedingen daar toe zi|n van toepassing de Regelen voor hot Advertentie wezen van do Stichting ROTA. gevestigd to Amsterdam, zoals gedeponoord bi| do Kamer van Koophandel en Fa brieken te Amsterdam onder nummer 41196699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiowozon wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Oudeschild: 11.00 u. ds. Barnard GEREFORMEERDE GEMEEj in kerkgebouw School: Oosterend: 10.00 u. en 18.00 T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEEN Kogerstraat, Den Burg: 9.00 u zondag ontbijt; 10.00 u. ds. C. kerken-Visser, mmv Pieter Koorn, broederschapscollecte. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zon. 10.00 u. oecurr sche kinderviering, mmv De Ck nootjes. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Kringvergadering in Swifterband. Goed leven brengt de hemel dichtbij. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieu* 19.00 u. Shopping met Bart en Peis (entertainment) 21.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogra^ Vandaag: Defeestkist Die- Lotte Lena spelen fluit en* len over hun instrument 18 00u. Muziek met Marco 19.00 u. De harde kern (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit PKN Wa: gemeente Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poè» 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (mutf 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boekf ling van zaterdag) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muö 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18 00u. Radio Texel actueel (nieir# 19 00u Op uw verzoek (verzoekpï 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprografl (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geesteli|kl gramma, met vanaf 19.001 verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u. Country time (muziek) 19.00 u ds. Fred van Helden spre* ds. Jaap Vlasblom, scheid predikant van de hervormd meente Waal. Koog en De" Hoorn 20.00 u Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2