Jedreigd door een huurmoordenaar Film teso 80s en Duin Judofeest in Ons Genoegen Agenda 1000 m2 .TEXELSE g COURANT' Excursies fango Argentino Snelschaken Componist Bach in klank en kleur Bierproeverij Feast for Peace voor War Child Beeldconcert en expositie Schouwburgkaarten Paddestoelen Workshop theater Restaurant - Brasserie Vuur feest, bruiluft, barbecue of gewoon lekker uit eten! BRASSERIE REBECCA,,. - Culinair De Waal Gamalenvissen en zeehonden zien TX10 EMMIE «Tri? Hoogwater te Oudeschild £U|TA4 KART1NG TEXEL $|pan Keijser Kampeercentrum Workshop zonnegroet Uit actief in de herfst! VRIJDAG 1 OKTOBER 2004 [aterdag 2 oktober: jm 14.00 uur begint in natuurge- lied De Schorren een excursie Natuurmonumenten. Op- ave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. )m 15.00 en 16.00 uur begint an rondleiding door de bier- jouwerij aan de Schilderweg. begang €6,-, informatie: tel. 20325. londag 3 oktober. de Slufter gaat om 11.00 uur e excursie 'Door het zout van de ee' van Staatsbosbeheer van tart. Opgave en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. linsdag 5 oktober lm 11.00 uur begint bij Hop- ïans boet een rondwandeling oor De Nederlanden met aan- luitend een Texelse Natuur unch. Deelname kost €15,- (kin eren tot 12 jaar €13,-). Reserve- in bij EcoMare, tel. 317741 of exel Catering Service, tel. 13791 lm 15.00 en 16.00 uur begint en rondleiding door de bier- rouwerii aan de Schilderweg. oegang €6,-, informatie: tel. 20325 toensdag 6 oktober: lm 9.00 uur begint in natuurge- «ed De Schorren een excursie m Natuurmonumenten. Op aveen inlichtingen bij EcoMare, 317741. ©gische zuivelboerderij Sint latus bij Den Hoorn verzorgt n rondleiding voor kinderen en n ouders over het bedrijf en het iringende land. Aanvang 14.30 Reserveren is gewenst (tel. |!9426). i 15.00 en 16.00 uur begint rondleiding door de bier- rouwerij aan de Schilderweg. begang €6,-, informatie: tel. 20325. onderdag 7 oktober. m 14.00 uur begint een excur- e van Staatsbosbeheer door et duingebied van de Muy. Op- ave en inlichtingen bij EcoMare, gj». 3-17741 e voorspeelruimte van de Muziek- Dansschool wordt vrijdag (van- ig) een inloopavond Tango entino gehouden Alle liefhebbers, di iel beginners als gevorderden, zijn ito af 20.30 uur welkom zich te laten va eslepen op de exotische klanken de tango. Er zijn docenten aan lig om aanwijzingen te geven. ■Iname kost €2,- gevraagd. akers strijden zondag 7 novem- in cafe De Twaalf Balcken in Den ig om het open snelschaak- for 'pioenschap van Texel. Deelne- s krijgen elk vijf minuten per par- :r worden vijftien ronden gespeeld go jens het Zwitsers systeem, wat wil mi gen dat iedereen steeds een te- itge stander treft die (ongeveer) even bi igo ZodMH Mark Westerlaken was vorig jaar een van de deelnemers van het Judofeest in Ons Ge noegen. Het gaat er vrolijk aan toe, verlie zers stappen even lachend van de mat als winnaars en de scheids rechter kan na afloop meermalen een knuffel verwachten van de deelnemers. In sporthal Ons Ge noegen in Den Burg wordt zater dag vanaf 11.00 uur voor de derde keer het Judofeest Texel voor ver standelijk en lichamelijk gehandi capten gehouden. Zo'n 85 judoka's uit Amsterdam, Hoogeveen, Leeuwarden, Utrecht, Den Helder en van Texel doen mee aan het toernooi, dat vooral een fes tijn is en ook aan de overkant naam begint te maken in de judowereld. Winnen of verliezen is niet van het grootste belang, Gezelligheid, daar draait het om. De sfeer wordt 's mor gens al gezet als Catharina van Beur den van Sportschool Texel met alle deelnemers tegelijk op de mat een warming-up houdt. Daarna nemen de judoka's het in maar liefst twintig poules tegen elkaar op. Ze worden ingedeeld op gewicht en mogelijkhe den. Sommigen kunnen zelfstandig opereren, anderen moeten soms van en naar de mat worden begeleid en kunnen ook tijdens de wedstrijd wel een paar aanwijzingen gebruiken. De wedstrijden staan onder auspiciën van de Nederlandse Judobond en worden geleid door scheidsrechters van de bond. In de pauze verzorgt de band van Jaap Dros een lunch concert. De familie van Henk de Vries, die judoles geeft aan verstandelijk ge handicapten, reikt aan het eind van de middag de Jitske-trofee uit aan de deelnemer die de mooiste prestatie heeft geleverd. Volgens De Vries hoeft dat niet de mooiste sport prestatie te zijn, maar wordt er ook gekeken naar de manier waarop de mensen zich de hele dag opstellen. De trofee is vernoemd naar Jitske de Vries, een nichtje van De Vries die in de zomermaanden vaak bij de fami lie verbleef en in juli onverwacht over leed. Zij volgde opleidingen aan het CIOS en de pedagogische academie en wilde in de toekomst graag met verstandelijk gehandicapte mensen werken. Het Judofeest duurt tot 16.00 uur en staat open voor bezoekers. Elke deelnemer gaat met een prijs naar huis. Een deel van de judoka's gaat zaterdag nog naar de disco en over nacht in De Zilvermeeuw. Diverse Texelse bedrijven leveren een bij drage aan het toernooi. Volgens De Vries is het de bedoeling dat er vol gend jaar ook vijftig judoka's uit Scandinavië meedoen. Dit jaar lukte het hen nog met te komen, maar ze hebben beloofd er volgend jaar wel te zijn. De componist Johann Sebastian Bach staat centraal inde powerpomt- presentatie die docent Rens Bijma vrijdag 8 oktober geeft in de Muziek- en Dansschool in Den Burg. Het is de eerste aflevering van de serie 'Portrettengalerij - componisten in klank en kleur'. Verlevendigd met voorbeelden en muziekfragmenten schetst hij een beeld van het werk van deze componist, met de nadruk op de cantates in verschillende pe rioden van zijn leven. Veel aandacht besteedt hij aan de cantate 'Christus, der in mem Leben' (BWV95) De volgende presentatie wordt ge houden op 18 januari, wanneer Jacques van der Staak Mozart en zijn opera 'Don Giovanni' belicht. Op 23 maart verzorgt Karen Haasdijk een presentatie over leven en werk van Prokovjev. Alle presentaties vinden plaats in de voorspeelruimte van de school en beginnen om 20.00 uur. De toegang bedraagt €6,-; een passe partout voor drie avonden kost €15,- Meer informatie kan worden inge wonnen bij de Muziek- en Dansschool, tel. 313493. hoog op de ranglijst staat. Op het spel staan een wisselbeker en di verse prijzen in natura. Het toernooi, dat wordt georganiseerd door de Texelse vereniging En Passant, be gint om 11.00 uur en duurt tot onge veer 16.00 uur. Opgave is mogelijk bij Dick van Barneveld (tel. 313919 of e- mail dicktexel@zonnet.nl) of vanaf 10.30 uur in de toernooizaal. In café De Twaalf Balcken in de Weverstraat in Den Burg vindt zondag voor de 18de maal een bierproeverij plaats. Centraal staan Deus (een bier gebrouwen met champagnegist) en drie bieren van De Molen, een juist geopende brouwerij in Bodegraven bokbier, tripel, en Molenbier, het bit terste bier van Nederland Daarnaast mema Texel beleeft deze week Bar liefst drie premières voor Texel i Nederland. De thriller 'Collateral' h regisseur Michael Mann vertelt 4 verhaal van Max (een rol van Wie Foxx), die al twaalf jaar taxi- 3 lauffeur is in Los Angeles. Op een k) krijgt hij huurmoordenaar Vin- mt (Tom Cruise) in zijn auto, die 1 Tor een drugskartel vijf belangrijke Huigen in een rechtszaak moet mleggen'. Als er iets tussenkomt, temt Vincent de taxi over en dreigt farme Max het kind van de reke- 09 te worden. Terwijl hij de huur- oordenaar naar verschillende 'ekken in de stad rijdt, is de politie sn al op het spoor. In hun streven n het er levend af te brengen, orden ze tenslotte afhankelijk van 'aar en dat gaat verder dan ze ooit sdden kunnen denken. 'Ss in Glamourland'is een roman- ijiotie komedie van Pieter Kramer 'er Ellis (Linda de Mol), wier leven 'minder rooskleurig uitziet dan ze in haar jonge jaren had gehoopt. Ze is alleenstaand moeder en haar ex- man steekt zijn geld liever in zijn nieuwe vriendin dan in hun zoon, waardoor Ellis er twee banen op na moet houden om alle rekeningen te kunnen betalen Om daar verande ring in te brengen besluit ze de cur sus 'Hoe trouw ik een miljonair' van de Amerikaanse filmster Joan Collins te volgen en samen met haar medecursisten zet ze haar nagels in rijke heren op de golfclub, cocktail party's en familiefeesten. Vol over gave stort ze zich in de wereld van glitter en glamour. Maar terwijl de anderen schaamteloos de ene na de andere poging doen een miljo nair aan de haak te slaan, verkeert Ellis in de luxe positie dat verschil lende heren zich bij haar aanbieden. Elk op hun eigen manier weten ze haar te charmeren. Uiteindelijk zal ze moeten kiezen: wordt het rijk dom, stabiliteit of passie7 Voor alle leeffijden is de film 'K3 en het magische medaillon', waarin de Vlaamse meidengroep K3 voor het eerst op het witte doek te bewon deren zal zijn. In de film gaan Karen, Kristel en Kathleen aan de slag in hun droomhuis. Wat ze niet weten, is dat er ergens in het pand een medaillon verstopt zit. Daarin zit een geest (Paul de Leeuw) verscholen, die alle wensen in vervulling laat gaan. Gaspini, een gevaarlijke boef, kent deze toverkracht wel en zal niet rusten voordat hij het medaillon in zijn bezit heeft. Kunnen de drie daar een stokje voor steken? Deze week voor het laatst draait Walt Disney's 'Paniek op de prairie', de Nederlands gesproken versie van 'Home on the range', een vro lijke animatiefilm én musical komedie, met in de hoofdrol de meest miskende held in de geschie denis van het Wilde Westen: de koe. Café-brasserie De Compagnie in Oudeschild doet woensdag 6 okto ber mee aan de nationale actiedag Feast for Peace. Horecagelegen heden door heel Nederland zame len die dag geld in voor War Child. In De Compagnie wordt een kunst middag voor kinderen gehouden en op het menu staat een speciale War Child-maaltijd. De kunstwer ken wordt later in de week geveild, ook ten bate van het goede doel. 'We willen van Feast for Peace een echte feestdag maken', vertellen Ad Harman en Marleen Groen van De Compagnie. 'We beginnen om 13.30 uur met een kunstmiddag. Kinderen die zich voor het goede doel willen inzetten, kunnen hun eigen kunst werk maken. Schilderen, tekenen, knippen en plakken; alles mag. Clown Bimo verzorgt een optreden en er draaien de hele middag teken films op een groot scherm.' Het restaurant doneert een deel van de dagomzet aan War Child. Vanaf 17.00 uur is een speciaal War Child- menu te krijgen en kinderen tot 12 jaar kunnen voor €5,- onbeperkt pannenkoeken eten. De kunstwerken die op de kunst middag zijn gemaakt, worden op vrij dag 8 oktober geveild. De veiling vindt plaats in het restaurant en duurt van 17.30 tot 21.30 uur. De totale opbrengst gaat naar War Child. De avond wordt opgeluisterd door Jug Bros Friends. Voor meer informatie: Marleen Groen, tel. 313608. In de rooms-katholieke kerk aan de Molenstraat in Den Burg geven so praan Inge Zutterrpan en bas Jef van de Casteele vrijdag 8 oktober een 'beeldconcert'. Bij dit concert, dat als naam Chantelopp heeft meegekre gen, worden zang en muziek onder steund met bewegende beelden. Componist Van de Casteele zelf spreekt over 'sequensen over vrije tijd en verloren vrijheid, pen video- poëem'. Het concert begint om 17.00 uur en duurt vijftig minuten. De toe gang is gratis, al wordt de mogelijk heid voor een eigen bijdrage gebo den. Aansluitend aan het concert in de kerk wordt in Tusse de Banke op de Groeneplaats de tentoonstelling Niets van Ineke Kuiper en Patrick Tanghe geopend. Deze vernissage begint om 18.00 uur en wordt muzi kaal luister bijgezet voor Inge Zutterman en Jef van de Casteele, die de compositie Pecunia (non) olet ten gehore brengen. Op de opening is 'het pamflet omtrent mets' beschik baar waarin de bezwaren van de kun stenaars tegen het door de gemeente gevoerde kunstbeleid zijn verwoord. De expositie in Tusse de Banke is geopend op zaterdag 9 oktober van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag, maandag en woensdag van 12.00 tot 15.00 uur. worden Dikke Mathilde, Maximator, Grand Prestige en waarschijnlijk het Texels bokbier en het Slobberbok van brouwerij Klein Duimpje geproefd Het proeven van deze zes tot acht bieren begint weer om 15.00 uur. deelname kost €16,-. Er zijn maxi maal twintig plaatsen beschikbaar, reserveren is noodzakelijk. Dat kan via tel. 312681 of aan de bar. Schouwburg De Kampanje uit Den Helder heeft de bestelde kaarten voor de voorstellingen waarvoor Teso een extra afvaart verzorgt, afgeleverd bij Windkracht 7 in Den Burg. Mensen die kaarten hebben besteld, kunnen deze tegen contante betaling afhalen in De Buureton, Beatrixlaan 43 in Den Burg Afhalen kan op dinsdag 5 en donderdag 7 oktober van 14.00 tot 16.30 uur en zaterdag 9 oktober van 10.00 tot 12.00 uur. Betalen met PIN- pas is met mogelijk. De prijs van de kaartjes wordt vermeerderd met €3,50 voor het busvervoer naar de veerhaven. Alleen voor leden van het IVN houdt Marcel Groenendaal zaterdag een paddestoelenexcursie door het bos. De excursie gaat om 10.00 uur van start bij de Dunningsweg (vanaf de Rozendijk de tweede zijweg rechts op de Ploegelanderweg). Maandag 4 oktober wordt voor leden van het IVN een nachtexcursie ge houden door het Duinpark. Deze gaat Vrijdag 1 oktober: De Vrije Akademie Delft houdt op di verse locaties op het eland work shops schilderen en schrijven. In samenwerking met Univé houdt het borstvoedingsplatform Kop van Noord-Holland van 19.00 tot 21.00 uur een thema-avond over borstvoe ding in de Blauwe Zaal van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder. In de Muziek- en Dansschool in Den Burg begint om 20.30 uur een dans avond Tango Argentino voor begin ners en gevorderden. De gezamenlijke paardensport verenigingen houden vandaag en morgen een Hippex, een puzzeltocht te paard. Op de banen van tennisvereniging Heri Hodie in De Cocksdorp wordt tot en met zondag een open toernooi gehouden voor leerlingen van de ba sisscholen die na 1996 zijn geboren. In Cinema Texel draaien Collateral (aanvang 18.45 en 21.45 uur) en Ellis in Glamourland (19.00 en 21.30 uur). Zaterdag 2 oktober: Alleen voor leden van het IVN ver zorgt Marcel Groenendaal een paddestoelenexcursie door het bos. Deze gaat om 10.00 uur van start bij de Dunningsweg (vanaf de Rozendijk de tweede zijweg rechts op de Ploeg elanderweg). In sporthal Ons Genoegen wordt van 11.00 tot 15.30 uur een judotoernooi gehouden voor mensen met een ver standelijke beperking. Bedrijven uit De Cocksdorp en Eierland presenteren zich op de Noordkop Bedrijvendag, die van 11.00 tot 17.00 uur wordt gehouden in en bij de loods van Nico Roeper, Oorsprong weg 69. De NRS herhaalt vanaf 15.30 uur via Nedertancf 3 een uitzending van Van ..Gewest tot "Gewest uit de jaren ze ventig over het natuurpad voor blin den en slechtzienden in de Dennen In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt de halfjaarlijkse verkoop van tweedehands kleding gehouden. Te verkopen (winter)- kleding kan daags tevoren, op vrijdag 1 oktober, tussen 18.30 en 21.00 uur worden ingeleverd. Het gemengd koor Ad Musicum uit Pretoria geeft vanaf 20.00 uur samen met het Texels Christelijk Mannen koor een concert in de hervormde kerk van Den Burg Er staat zowel religieuze als wereldlijke muziek op het programma. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling ge houden ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien K3, de film (aanvang 14.00 en 16.00 uur), Paniek op de prairie (15 00 uur), Collateral (18.45 en 21.45 uur) en Ellis in Glamourland (19.00 en 21.30 uur). Zondag 3 oktober: De doopsgezinde gemeente van Den Burg begint het winterseizoen met een ontbijt in de kerk. Dit begint om 9.00 uur en sluit aan op de oecume nische kinderdienst in de rooms-ka tholieke kerk. Gemengd koor Ad Musicum uit Pretoria verleent medewerking aan de kerkdienst in de Maartenskerk in Oosterend, die om 9 30 uur begint. In de rooms-katholieke kerk in Den Burg begint om 10.00 uur een oecu menische kinderviering. Medewer king wordt verleend door kinderkoor De Dominootjes. In De Twaalf Balcken in de Wever straat in Den Burg begint om 15.00 uur een bierproeverij. Vanaf 15.00 uur kan worden inge schreven voor de Wampex. In het radioprogramma Schepper en Co is een interview te beluisteren met strandjutter Cor Ellen. Schepper en Co wordt uitgezonden op Radio 474 AM, tussen 15.00 en 17.00 uur. In Cinema Texel draaien K3, de film (aanvang 14.00 en 16.00 uur), Paniek op de prairie (15.00 uur), Collateral (18.45 en 21.45 uur) en Ellis in Glamourland (19.00 en 21.30 uur). Maandag 4 oktober: In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang €1,20 Vandaag wordt op de atletiekbaan in Den Burg de bed rij venestafette gelo pen. Alleen voor leden van het IVN wordt een nachtexcursie door het Duinpark gehouden. Deze gaat om 19.30 uur van start bij de ingang van EcoMare en duurt ongeveer twee uur. Bestuur en fractie van kiesvereniging Texels Belang zijn vanaf 20.00 uur op bezoek in dorpshuis 't Skiltje in Oude schild. In Cinema Texel draaien Collateral (aanvang 20.15 uur) en Ellis in Glamourland (20,30 uur). Dinsdag 5 oktober: Van 14.00 tot 16.30 uur kunnen in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg kaarten worden afgehaald voor de voorstellingen in schouwburg De Kampanje waarvoor Teso een extra afvaart verzorgt. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost EUR3.50; inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Collateral (aanvang 20.15 uur) en Ellis in Glamourland (20.30 uur). Vr. 01 11.14 en 23.27 u. Za. 02 11.35 en 23.40 u. Zo. 03 12.00 en - u. Ma. 04 0.00 en 12.14 u. Di. 05 0.24 en 12.30 u. Wo. 06 0.50 en 13.05 u. Do. 07 1.40 en 13.50 u Vr. 08 2.44 en 14.55 u. In de Muziek- en Dansschool wordt zaterdag 9 oktober van 11.00 tot 17 .00 uur een workshop Theater voor volwassenen gehouden. Tijdens deze workshop wordt onder leiding van docent Anneke Berghuis individueel en gezamenlijk geïmproviseerd naar aanleiding van bewegings-, stem- en spelopdrachten. Aan de hand hiervan kunnen korte scènes worden gemaakt en gespeeld Deelname kost €17,50. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 313493. om 19.30 uur van start bij de ingang van EcoMare en duurt ongeveer twee uur. Voor inlichtingen en aan meldingen: Peter Ampt, tel. 314259. Bakkenweg 16 - Ven Hoorn tel. 315541 (bij de Fi?nteimru?l) Hog^éreffïji 39. W De Waal Telefodn 312^-4 5 Reserveren gewenst Dagelijks afvaart (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur Volwassenen 7,50, kinderen 3-10 jaar €6.00 Info reserveren (0222) 31 36 39] of 0651 49 86 14 i yAgdez- Spelen, klimmen, I klauteren, glijden en springen. Dagelijks geopend I van 10.00 - 18.00 uur. I Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekeinde ge regeld een extra boot in. De veer dienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) tot 20.00 uur, zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20 00 uur. Au tomobilisten moeten desondanks re kening houden met wachttijden. Za terdag moet op Texel tussen 9.00 en 11.00 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 14.00 uur mogelijk een half uur worden gewacht. Zondag be draagt de wachttijd op Texel tussen 9.00 en 18 00 uur waarschijnlijk een half uur. En maandag kan de wacht tijd op Texel tussen 9.00 en 15.00 uur oplopen tot een uur. Nadere informa tie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website www.teso.nl. DEN BURG AKENBUUPT 14-TEL. 3139Z1 T 3 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kartbaan mini's (8 t/m 12 jaar) Circuitbaan (vanaf 12 jaar) Kantine terras Midgetgolf I speeltuin tenten, (sta) caravans.' onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Spinbaan 14 - Den Burg - Tol. 0222 - 313163 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 3 oktober op om 07 44 uur en gaat onder om 19.15 uur, 6 oktober laat ste kwartier Bij yogacentrum De Hoge Berg wordt op de zaterdagen 23 en 30 oktober en 13 november een zonnegroet- workshop gehouden Tijdens deze workshop worden de bewegingen van de zonnegroetserie behandeld met daarbij aandacht voor de adem. Ook worden de achtergronden van de zonnegroet besproken. De zonnegroet wordt veelal gebruikt om de dag mee te beginnen. De workshop is geschikt voor mensen die zich in yoga willen verdiepen, maar kan ook een eerste kennisma king met yoga zijn. Deelname kost Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 €95,- per persoon, inclusief thee. versnaperingen en lunch. Inschrijven met twee of meer personen kost €80,- per persoon. De workshop gaat alleen door bij het minimum van vijf deelnemers. Voor informatie en aanmeldingen: Mariëlle Glorie, tel. 315782, of via www.yogacentrumdehogeberg.nl.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9