4 Records bij tweede scholierenveldloop Schaakharten kloppen sneller Kano's watersportvereniging onder dak Tennisjeugd speelt spannende partijen NK touwtrekken in 1989 .TEXELSE COURANT- Bowling Apparatuur bij inbraak ontvreemd Bos en Duinloop Texel'94 Jeugdtennis in De Cocksdorp Randstad Eilandcompetitie Sportverleden t Boon een* genomen,! VRIJDAG 15 OKTOBER 2004 Jongens in één van de oudste categorieën gaan van start voor hun wedstrijd De tweede scholierenveldloop was woensdag een groot succes. Maar liefst 280 atleten van diverse Texelse basisscholen en de eerste en tweede klas van OSG De Hogeberg liepen zich op en rond de atletiekbaan in Den Burg in het zweet. Onder prach tige weersomstandigheden werden enkele records van vorig jaar verbro ken. Voor de drie snelste lopers was er een trofee. Alle deelnemers kregen een herinnering. De organisatie, be staand uit Sportservice Texel, geas sisteerd door Atletiekvereniging Texel, heeft al aangekondigd ook vol gend jaar een scholierenloop te orga niseren. Deze wordt woensdag 19 oktober gehouden. Uitslagen: Meisjes t/m 8 jaar: 1 Eline Waerts (Luberti- school). 4.15; 2.Esmeê van Loon (Daalder- school); 3 Sanne de Kruif (Jozefschool) Jon gens t/m 8 jaar 1 Wessel Kiltz (Jozefschool). 3.55; 2 John David Runkei (Jozefschool); 3.Frenk van Heeringen (Daalderschool) Meis jes t/m 9 jaar 1 Eva van Haren (Thijsseschool), 3.52; 2 Marloes van Rongen (Bruinvisschool); 3.Sabme Bakker (Daalderschool) Jongens XJ m 9 jaar I .Joren Bakker (De Fontein). 3 36; 2.Jesper List (De Fontein); 3 Max Hendriks (Thijsseschool). Meisjes t/m 10 jaar I.Lisa Lou Pam (Jozefschool). 3.08;' 2 Manëlle Simons Op een avond die volgens corres pondent Dick van Barneveld 'menig schaakhart sneller deed kloppen' werden deze week bij En Passant enkele opmerkelijke partijen ge speeld. Willem Otten overtrof zich zelf door titelhouder Thomas Rich ter te verslaan. Jaap de Wijk had tegen kampioenskandidaat Gerard van Es de sensatie compleet kun nen maken, maar bleek niet op de hoogte van de nieuwste regels en bleef toen ontgoocheld en met lege handen achter. Thomas Richter leed een opvallend verlies in zijn lijfopening, de Svesjni- kov-variant van het Siciliaans. Willem Otten kende de voorkeur van zijn te genstander en had zich grondig voor bereid. Hij stuurde aan op een ob scure zijvariant. die voor verrassing en onzekerheid bij Richter zorgde. De kampioen raakte verstrikt in zijn on genoegen en Otten kreeg loon naar werken en won. Hij leerde zijn club genoten daarmee een wijze les: be reid je voor op je tegenstander en dan kan een op papier mindere schaker winnen van een betere. Ook Jaap de Wijk was dicht bij een sensatie, want tegenstander Gerard van Es lag met zijn hoofd op het hak blok. De Wijk had in een torenemd- spel twee pionnen meer en de winst kon hem met ontgaan. Helaas voor hem bleek hij niet op de hoogte van de werking van de nieuwe digitale schaakklok. Terwijl hij dacht nog vijf tien minuten bedenktijd te hebben, viel zijn vlag en ging het punt naar Van Es. Pijnlijk voor De Wijk, die zich on getwijfeld nooit meer in de nieuwe regels zal vergissen. Jaap Dros liet alle commotie rustig over zich heen gaan en won van Taeke van Lingen. Hij staat met voor sprong bovenaan, alsof het nooit anders is geweest. Dros heeft zijn twee sterkste tegenstanders, Tho mas Richter en Gerard van Es, dit seizoen al met een nederlaag naar Met een royale schuur op de haven heeft de kano-afdeling van Water sportvereniging Texel een perma nente stek gekregen. De opslag ruimte staat naast het dit eerder jaar geopende verenigingsgebouw en is eveneens mede dankzij zelf werkzaamheid van de leden tot stand gekomen. De officiële ope ning is op zaterdag 6 november. Glunderend van trots presenteren bestuurders Jook Nauta en Klaas van der Duim de jongste aanwinst van de watersportvereniging, die volgens hen groeit en bloeit. Een acht bij der tien meter grote schuur, zeer degelijk gebouwd, ongeveer op de plek waar voorheen het afvaleiland en parkeer vakken waren gevestigd. Een prakti sche plaats, omdat het vlakbij de speciale steiger is waar de kano's te water kunnen worden gelaten. Het optrekje maakt de container waarin de kano's tot voor kort werden opge slagen overbodig. Er is ruimte voor meerdere rekken waarop branding en andere kano's worden opgesla gen. Verder is er plek voor de rubber boot van de havenmeester, een trailer waarmee de kano's naar het strand kunnen worden vervoerd en zeilboot jes voor de jeugd. In een hoek han gen de wetsuits van de water sporters, die de kanoërs voortaan binnen aan- en uit kunnen trekken en ook kunnen worden schoonge spoeld. Ook is er een opklapbare ta fel waarmee de watersporters een route kunnen uitzetten. Nauta om schrijft de kanosport als een gewaar deerde tak binnen de watersport- Twintig leerlingen van de basis school en vijfentwintig van de mid delbare school hebben elkaar in de afgelopen weken de jeugdtitels bij de Cocksdorper tennisvereniging Heri Hodie betwist. Uiteindelijk toonden Doris van de Steeg, Joris Beintema, Inge van den Bent en Remco Boon zich de sterksten. Bij de kinderen van de basisschool vond de eerste schifting plaats op drie vrijdagmiddagen, toen de voor rondes op het programma stonden. Daarna werden er plaatsingswed strijden en finales gespeeld. Bij de jongens stonden Robin van der Heide en Joris Beintema tegenover elkaar in de finale, net zoals een week eer der in het open jeugdtoernooi ook al was gebeurd. Opnieuw wist Beinte ma zijn tegenstander met degelijk spel aan de kant te zetten, hoewel Van der Heide zich tot het eind toe goed verweerde. Bij de meisjes ging de finale tussen Elise Klaassen en Doris van de Steeg Al vrij snel werd duidelijk dat Van de Steeg nog een maatje te groot was voor haar oppo nent. De meisjes van de middelbare school speelden eerst gedurende vier weken in poules, waarna er nieuwe plaat- (Thijsseschool): 3 Eveline Kikkert (Jozefschool) Jongens t/m 10 jaar 1 .Jordy Uriot (Baiinvis- school), 3.27; 2 Wout Kliek (Thijsseschool); 3.Sven Backer (De Fontein) Meisjes 11 jaar en ouder I.Joyce Vlaming (De Akker), 3.45; 2.Lisanne Vermeulen (Thijsseschool); 3 Annick Hoogendijk (Jozefschool). Jongens 11 jaar en ouder 1 Marlijn van Haren (Thijsseschool). 3.28; 2.Mathijs Witte (Jozefschool); 3.Clarck Backer (De Fontein). Meisjes 1ste klas OSG: 1 Caren Eelman 3.52, 2.Emma Veeger; 3.Melanie Kalverboer Jongens 1ste klas OSG: I.Bas Bakker (3 19). 2-Marlon Petta. 3 Michel Meesters Meisjes 2de klas OSG: I.Christa Lap (3.42); 2 Kim Vlaming 3.Cissy Voorend Jongens 2de klas OSG 1 Anton van de Meer (3.16); 2.Mels Daalder; Jan Willem Ellen singspoules werden samengesteld De finalepoule werd gevormd door Fenna Boon, Suzan van der Beek en Inge van den Bent. Dat leverde leuke wedstrijden op. Van den Bent won in een zeer spannende wedstrijd met 6- 4 en 6-4 van Van der Beek, die op haar beurt met 6-4 en 6-2 won van Boon. De laatste wedstrijd, tussen Van den Bent en Boon, moest de beslissing brengen. Even leek het erop dat de meisjes alledrie gelijk zouden eindigen, toen Boon in de eerste set een voorsprong van 5-1 nam. Maar daarna kwam Van den Bent steeds beter in haar spel en won ze de set nog met 7-5 De tweede set eindigde met 7-5 in haar voordeel, waardoor ze ook de titel won. De tweede prijs was voor Van der Beek. De jongens speelden eerst poule wedstrijden en daarna kruisfinales. Dat leverde bij de sterkste vier be hoorlijk spannende partijen op Edwin Boon moest als tweede van zijn poule tegen zijn broer Remco spelen, die eerste in de andere poule was gewor den. Zoals altijd werd het een titanen strijd, die uiteindelijk door een tie break in het voordeel van Remco werd beslist Ook de kruisfinale tus sen Pieter Hooijschuur en Martijn van der Linde duurde lang, hoewel dat misschien ook kwam door het wat lage tempo van de wedstrijd. Uitein delijk won Van der Linde In de erop volgende wedstrijd om de derde en vierde plaats speelde Hooijschuur de sterren van de hemel en leek het er lang op dat hij de wedstrijd tegen de oudere en meer ervaren Edwin Boon zou winnen. Op het laatste moment wist Boon echter toch de wedstrijd naar zich toe te trekken. De finale tussen Martijn van der Linde en Remco Boon werd door de toe schouwers als zeer spannend erva ren. Aanvankelijk wist Van der Linde zijn tegenstander goed in bedwang te houden. Boon begon wel met hard serveren en krachtig slaan, maar liet zich door Van der Linde uit zijn brengen en maakte daardoor fouten. De eerste set werd docr der Linde gewonnen met 6-4 tweede set hervond Boon ging geconcentreerd spelen en Van der Linde in het nauw te In de derde set ging het aanvanl gelijk op, maar nadat Boon sprong van 4-2 had het Van der Linde niet meer om| komen. Uiteindelijk won wedstrijd, waarmee hij zijn vorig jaar prolongeerde. Uitslagen: Basisschool - Meisies 1 Dons van 2.Elise Klaassen Jongens 1. Joris 2. Robin van der Heide Middelbare school - Meisjes 1 Inge Bent, 2.Suzan Boon. Jongens 1 Remcoj 2 Martijn van der Linde In de jeugdleague van het be- drijvenbowling gooide Annemiek Grootjen dinsdagavond een per soonlijk record van 188 pins. Over drie games zette zij een serie van 457 neer. Gijs Ensink had een uit schieter van 172 pins bij het team van De Oorzaak, waarmee hij het So What erg lastig maakte. Marcel Witte van Architectenbureau Honmgh gooide in de bedrijven- league een hoge serie van 767 pin- val en maakte het samen met Eddy Witte erg lastig voor Airport Restau rant Texel. Hotel Tatenhove gaat na drie wedstrijden met 13 punten aan de leiding, gevolgd door Sam Si Kraanverhuur Kager, die ieder? ten hebben. Bij Tegelbedrijf Huis liet Candida Huijsman een peis lijk record noteren van 165 pin- een totaal serie van 547 Hett team van de avond was Tatenhove, waar Gerry Versep; pins gooide over vier games en Stiggelbout 730 di Uitslagen: Hotel Tatenhove-Tegelzetbedrijf Hui): De Kolomst-Appartementenverhuur u Zeezicht 5-0; Klif 12-Loonbedri|f Plaats 3; 't Pruttelhuus-Sam Sam 2-3, Airpofii rant Texel-Architectenbureau Honinj Kraanverhuur Kager-Skilled 4-1 Ji Oorzaak-Park So What 3-1Texelse B- werij-Taxi Grootjen 0-4 ig huis gestuurd- Verleden jaar maakte Richter een wreed einde aan zijn ja renlange hegemonie, maar Dros lijkt er weer zin in te hebben en gemoti veerd te zijn voor een nieuwe titel. De interne B&B Van der Vis en Den Boer- competitie krijgt dit seizoen zonder twijfel een mooi vervolg In de externe bondscompetitie maakte het achttal van En Passant een valse start. Tegen Attaqueer werd met 5-3 verloren. De Texelaars den ken een goede kans te maken naar de tweede klasse te promoveren, maar zullen dan toch beter moeten presteren. Bij een inbraak in een woning aan de Roggeslootweg nabij De Cocksdorp zijn maandagmiddag een fotoca mera, een laptop en diverse diskettes ontvreemd. Ook de geluidsinstallatie werd weggenomen. De inbraak moet zijn gepleegd tussen 13.45 en 16.00 uur. De inbrekers kwamen binnen door een deur te vernielen. De nieuwe jeugdkampioenen van tennisvereniging Heri Hodie. Staand Remco Boon en Inge van den Bent en zittend Doris van de Steeg en Joris Beintema. (Foio Rebt*ri von den Bent) De organisatie van de Bos en Duin- loop, die zondag 17 oktober in de Dennen wordt gehouden, heeft be richt gekregen dat een groep atleten uit Alkmaar zal meedoen en dat deze vast van plan is zich in de strijd om de pri|zen te mengen. De prijzenpot bestaat bij de jeugd uit medailles en bij de volwassenen uit cadeau bonnen, beschikbaar gesteld door Sportshop Texel. Extra prijzen zijn er voor atleten die één van de parcours- records verbeteren. Deelnemers kun nen kiezen uit diverse afstanden, va riërend van één tot tien Engelse mijlen. Een mijl is ongeveer 1600 meter. Inschrijven kan vanaf 10 15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg, deelname kost - afhankelijk van de cal! waarin iemand start en of hij lid Atletiekvereniging Texel - tuss €1,- en €3,- De start is om 111 Inlichtingen zijn verkrijgbaar bi. Schraag (tel. 314732) en RitaB (tel. 313387). In het wedstrijdprogramma Texel'94 voor komende zatercfe twee wijzigingen aangebra< wedstrijd tussen Schagen Texel'94 C3 vervalt. Ingelast duel tussen BKC D1 en Texel'! om 11.00 uur begint. vereniging, die enthousiast wordt beoefend. In de nabije omgeving, maar er worden ook tochten naar Vlieland en andere bestemmingen georganiseerd.' De kano-afdeling is een voortzetting van een groep lief hebbers die in het verleden onder de naam de Wadyakkers door het leven ging en die later aansluiting heeft gevonden bij de watersportver eniging. De schuur kwam mede tot stand dankzij een gemeentelijke investeringssubsidie van €8.000,-, bijna een kwart van het totale investeringsbedrag. Op zaterdag 6 november zijn er vanaf 15.00 uur al lerlei activiteiten in de schuur en om 17.00 vindt de officiële opening plaats, waarbij de naam wordt ont huld. Jook Nauta en Klaas van der Duim van Watersportvereniging Texel in de nieuwe opslagruimte waarin onder meer kano's worden opge slagen. (Foto Gerard Timmerman) Op de banen van Hen Hodie bij het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt vrijdag 22, zaterdag 23 en zon dag 24 oktober een tennistoernooi voor kinderen gespeeld. Op het pro gramma staat zowel enkelspel voor jongens als voor meisjes Deelname staat open voor leerlingen van de middelbare school die niet eerder zijn geboren dan 1987 Zij hoeven geen lid te zijn van een club, maar moeten wel over enige tenmservaring be schikken. Deelname kost €4.-; leden van Heri Hodie doen gratis mee. Opgave is tot en met dinsdag 19 ok tober mogelijk bij Joke Hooijschuur, tel. 316648 of e-mail info@bikkele ment.nl. Deelnemers moeten hun naam, adres, telefoonnummer en geboortejaar opgeven. Volleybalprogramma dinsdag 19 oktober Veld A 18.30 B&B-Zeilmakerij NIOZ 1 19.15 Randstad-Autocentrale Super 20.00 NIOZ 1-CVI Tatenhove 1 20 45 Tatenhove 1-Kobeko Sportsh 2 21.30 Sportshop 2-Paal 28 Cocky 22.15 Maarco Bouw-Cocky Paal 28 Veld B 18.30 NIOZ 2-Swier De Wit 19.15 De Wit-NIOZ 3 NIOZ 2 20.00 Albert Heijn-Rab NIOZ 3 20.45 L&R-Wessels Albert Heijn 21 30 Slagerij Beverdam-Pilaar L&R 22.15 Lindeboom-Rabo Beverdam Veld C 18.30 Jozefschool-Klif 23 Natuurw. 19.15 Natuurwmkel-Timmer Klif 23 20.00 lepe de Boer-De Krim Timmer 20.45 NBC Eelman-Durper Drup Krim 2130 Bar Sp.-Sportsh. 1 Durper Drup 22.15 Oostra-Salon Martine Sportsh 1 Wedstrijdleiding Tatenhove 1 en Gertha (tel. 322434). Het volledige jaarprogramma is te vinden op www tevoko.nl. Uitslagen 12 oktober: Zeilmakerij Texel-Schouwstra Transport 1-2; Tevoko 2-Super de Boer 2-1, Randstad-De Prinsen van Texel 3-0, OSG-Texelse Auto centrale 0-3; TESO-Ecotiem 3-0; NIOZ 3-Albert Heijn 0-3; De Wit Installatietechniek-NIOZ 2 0- 3, Bouwcenter Rab-Zandbank 3-0, Swier groente fruit-Langeveld de Rooij 2-1, Wessels Ontwerpt'-De Lindeboom 3-0; Team Eveline van Wi|k-Rabobank 1 -2: Salon Martine/ De Oorzaak-Smash'68 Piet Kooger 0-3, Tim- mer's Bakkerij-Slagerij lepe de Boer 1-2, Klif 23-De Krim 0-3, Durper Drup-Natuurwmkel 3- 0; Slageri| Beverdam 2-Jozefschool 3-0, Sport shop Texel 1-NBC Eelman Partners 3-0. Op 21 januari 1954 werd de Texelse Sportraad opgericht, het over koepelend orgaan van de sportverenigingen op het eiland. Promo tie was en is één van de hoofdtaken van de Sportraad, die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag een reeks aan bijzondere evenementen organiseert. De Texelse Courant grijpt het jubileum aan om een duik in de geschiedenis te nemen en onder het kopje Sportverleden wekelijks terug te blikken op een sportevenement uit de voorbije vijftig jaar. In de krant van vandaag: het Nederlands kam pioenschap touwtrekken voor kottervissers in 1989. Het jaar ervoor, in Ouddorp, had den ze de titel nog veroverd, maar voor eigen publiek ging het op za terdag 7 oktober 1989 mis en moesten de Texelaars in de finale van het Nederlands kampioen schap touwtrekken voor kotter vissers hun meerdere erkennen in hun collega's uit Katwijk. Een uit gebreid verslag stond te lezen in de Texelse Courant van de dinsdag erop. 'Nou ja, dan volgend jaar maar naar Katwijk Hebben we tenminste nog een uitje.' De reactie van de Texelse touwtrekkers na de verloren finale was typerend voor de sportieve sfeer die in sporthal Ons Genoegen tijdens het kampioenschap heerste. Toch werd er fanatiek strijd geleverd, merkte de verslaggever, die nauw keurig verslag deed van de finalepartij tussen Texel en Katwijk, die werd begeleid door 'felle aanmoedigingen van het chauvinistische publiek', dat werd 'opgezweept' door de boeren- kapel en speaker Ben Daalder 'In de eerste "trek" van de beslissende par tij leek het er heel even op dat de Katwijkers aan het kortste eind zou den gaan trekken. Texel, onder aan voering van drie gebroeders Knjnen, gaf alles, maar moest met verbeten gezichten toestaan dat Katwijk hen meter voor meter dichter naar de fa tale streep trok De eerste trek ging verloren, maar de kampioenen wei gerden zich al gewonnen te geven "We kunnen ze hebben, jongens", probeerde Fup Knjnen zijn kornuiten (en zichzelf) moed in te praten. Ben Daalder vergat even dat hij speaker was en mengde zich tussen "zijn" jongens voor nog een taktische aan wijzing. Het eilandbloed kruipt waar het niet gaan kan... Het mocht alle maal niet baten. Binnen een minuut ging de kampioensdroom van de thuisploeg in rook op.' Ondanks het respect voor Katwijk, dat 'doodgewoon iets sterker was', waren -,ok aanmerkingen op de winnende ploeg, die maar voor een klein deel uit vissers bestond. De meeste trekkers waren gerekruteerd uit de visverwerkingsbranche. Onder hen Dirk Berkhij, drievoudig Neder lands kampioen haringsnijden, die grapte 'van alle markten thuis' te zijn en zich weinig aantrok van de kritiek. 'We zijn wel niet allemaal vissers, maar we hebben er in ons werk wèl allemaal mee te maken. Op de eerste plaats zijn we een vriendenploeg.' Het kampioensachttal, dat op vier plaatsen verschilde van de ploeg die in 1988 in Ouddorp nog op de tweede plaats was geëindigd en gemiddeld 95 kilo per persoon woog, nam net hele evenement toch niet al te se rieus. Eén van de kampioenen merkte op in de voorafgaande weken een keer of zes, zeven te hebben ge traind. 'De rest van het jaar oefenen we op iets heel anders... op bier- drinken. We zuipen drie keer zoveel als 'n ander.' Extra inspiratie putten ze uit de ongeïnteresseerde houding van de Vereniging van Schippers en Eigenaren in Katwijk, die had beloofd de onkosten te vergoeden, maar toen de touwtrekkers zich bij de sporthal meldden, bleek het inschrijfgeld niet betaald 'We zijn er nu helemaal op gebrand hier te winnen', riepen de Katwijkers daarop strijdlustig. Kees Drijver, die niet alleen d?! van de Texelaars was, maar1 met Piet Scheringa en Swarthoff onder auspiciën Nederlandse Touwtrek Bond organisatie op zich had gert was na afloop een tevreden i publieke belangstelling leek kelijk wat tegen te vallen, m32 verwege de middag waren de' nes van Ons Genoegen tochi laatste plaats bezet. Naar sch vier- tot vijfhonderd toescha bezochten het evenement. E> leurstelling noemde Drijver w met meedoen van Urk en DenH terwijl Schevenmgen zich we ingeschreven, maar gewoon bleef. Gelukkig bleek een 'polderjongens' uit de Prins h Polder, die bij eerdere toi wedstrijden op Texel furore tl maakt, bereid onder de naam de opengevallen plaats in ten: Met succes, want pas na 'eer barrage' liet het team zich vj derde plaats verdringen door|ai( punten gelijk geëindigde Ouo Een derde Texels team, de Jon? sers, kreeg veel steun van hi bliek, maar bleek nog een maf klem voor de krachtpatsers w rd concurrentie 'Het spandoek hap, hop. jonge vissers zet he had geen effect op de ploeg', s de verslaggever, die opmerkt Ben Daalder - 'zoals zo vaak' laatste woord had. Het ha visserijvoorman verrast dat 1 rekken zo'n serieuze sport is. Nederland 3000 actieve beoefe telt en waarin wereldkaro; schappen worden gehouden verleidde hem tot een opmen uitspraak: 'Let op mijn woord voorspel, dat vóór de quoten; einde is, de Nederlandse vf kampioen zijn.' Speaker Ben Daalder kon het met laten en liet zijn neutraliteit varen om kottervissers aan te moedigen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 4