een zaal op Texel waar Piet Kingma niet heeft gespeeld 'In meer dan vijftig jaar en ik helemaal vertexeld' 9 T Aan- gespoeld Eilander raad behartigt hezamenlijk Waddenbelang .TEXELSE COURANT' 9 Kortingsactie info-display Zonne-energie Sterke start Bakelaar en Veeger Schrijversgroep Bedrijven knelpunt Ontwikkelingsbeeld Dag van de Mantelzorg Reis Zonnebloem weer geslaagd VRIJDAG 15 OKTOBER 2004 iet Kingma is dertien jaar als hij in 1947 vanuit Java naar Ne erland vertrekt. Naar Friesland, waar hij tijdelijk door zijn Friese ootouders wordt opgevoed. Een groter verschil van leef- mgeving en gewoontes is nauwelijks denkbaar. De verhuizing aar Texel, twee jaar later, is minderingrijpend en herenigt hem iet zijn moeder. Kingma raakt al vroeg in de ban van de mu- ek en verwerft bekendheid met de Ritmische Eilanders en The hallows. Inmiddels is hij de zeventig gepasseerd maar hij mag ag graag een muzikaal nummertje weggeven. »l Kingma kijkt wantrouwig naar het mpende, volgeladen bord met aard- ipels en groenten. Voorzichtig gluurt naar de overkant van de tafel, waar li zuster aarzelend in het eten prikt, coniiteten.klinkt het streng. Snel ikt de dertienjarige jongen zijn vork begint met lange tanden aan het or hem vreemde voedsel, overgang van Java naar het Friese skerk was voor Kingma een ingrij- ode periode Zijn geboorteplaats is ig slechts een vage herinnering, rdrukt door het gedwongen leven de kampen. Bandung, zo ver weg, «nals zijn ouders, uit elkaar gedre- ndoor de oorlog. 'Mijn vader zat ig in Indonesië en zou later naar •derland komen. Een kennis van ïti had ons naar Nederland ge acht. Van mijn moeder wisten we dat moment helemaal niets. FHet ng allemaal zo snel, je besefte nau- elijks wat er gebeurde. Je leefde Ewoon door, bovendien kreeg je zo iel nieuwe indrukken te verwerken oa, die we nauwelijks kenden, was O echte Fries, een strenge man. en wat de pot schaft en géén com- intaar. Iedere dag moesten we ons iid leeg eten dat door opa werd vol ■schept. Met flinke scheppen jus aarin de lepel recht overeind bleef aan.' Dankzij dit strenge regime gen de twee ondervoede kinderen binnen drie maanden uit als Hol- ids welvaren. In Giekerk werd ngma, gezien zijn leerachterstand, de vierde klas van de lagere school plaatst. 'Ik kon helemaal niets, in de kampen kreeg je geen scholing, dus ik kon met lezen, schriiven en rekenen.' Het grote leeftijdsverschil met zijn klasgenoten, vormde voor Kingma nooit een probleem. Twee jaar later overleed zijn naar Nederland teruggekeerde vader als nog aan de gevolgen van het werken aan de Birma spoorlijn. Pas toen, in 1949, kwam Kingma weer in contact met zijn moeder, die op Texel bleek te zijn gerepatrieerd. 'Als Indische Nederlandse was zij in Den Burg te rechtgekomen, als huishoudster van Jaap Boon, die een ijssalon had in de Warmoesstraat.' Kingma was nog niet eerder op Texel geweest, maar het leven op het eiland beviel hem goed. Niet in de laatste plaats door de hereniging met zijn moeder, die zo anders leefde dan zijn grootouders in Friesland. Plezieriger, hoewel hij ook van mening is dat de strengheid van zijn opa hem nog enige normen en waarden heeft bijgebracht. Maar opa kon geen gitaar spelen zoals hij met zijn moeder zo graag deed, en opa stimuleerde hem ook met te gaan dansen. 'Mijn moeder vond dat soort zaken belangrijk. Zodra ik op Texel woonde, werd ik naar Ruud Boom gestuurd in Casino, de dansschool van Den Burg.' Kingma werd snel opgenomen door de Texelse bevol king en kreeg vele vrienden. 'Door die vrienden raakte ik bij de fanfare, als tamboer. Zodoende zat ik al vroeg in de muziek, hoewel ik nooit les gehad heb. Ik kende geen enkele noot en V pi/aar lang was Piet Kingma drummer bij de Ritmische Eilanders. Naast hem Kees Witte y en Ben Beumkes. wilde dat ook met leren, had ik hele maal geen zin in. Ik liet een vriend van mij voorslaan en dan sloeg ik hem na. Zo leerde ik al die marsen uit mijn hoofd.' Hoewel hij nog een tijdje de am bachtsschool in Den Helder volgde, vond hij zichzelf te oud worden. Hij gaf er de brui aan en ging op zoek naar een baantje. Buurman Bakker, die naast de ijssalon een bloemen- zaak had, kon nog wel een paar han den in de bollen gebruiken. Van daar uit raakte hij in de bosbouw en hielp hij mee met de aanplanting van bo men langs wegen en nieuwge bouwde boerderijen. Werk dat onder leiding van Tatenhove werd uitge voerd. Het was flink aanpakken maar het werken in de frisse buitenlucht beviel hem goed. In het weekend leefde hij zich uit. Als het even kon, was hij op het strand te vinden, waar hij de paarden van Zoetelief liet dra ven, want net als zijn vader was hij een groot paardenliefhebber, 's Avonds ging hij dansen in Casino of naar de film. Op die noodlottige avond in 1953. toen er een zware storm met desas treuze gevolgen over Texel raasde, zat Kingma met een aantal vrienden in de bioscoop. 'Net toen we daar uitkwamen, begonnen in Den Burg alle klokken te luiden. We hadden geen idee wat er aan de hand was en liepen naar de Groeneplaats. Daar vernamen we dat de dijken op sprin gen stonden. We kregen een overall toegegooid en werden met een bus naar de Schans vervoerd, zandzak ken vullen en in de dijk gooien. Daarna gingen we naar Oudeschild om de coupure met balken dicht te maken en van daaruit naar de Eendrachtpolder om de binnendijk te verstevigen. De hele nacht heb ik zandzakken gevuld, tot 's morgens vroeg. Na die rampnacht ging ik bij Daalder werken, een aannemer van de overkant die hier al het dijkwerk heeft gedaan. Moesten we al die zandzakken er weer uithalen en de dijk opvullen met klei.' Het was daar dat hij Kees Witte, trompettist van De Ritmische Eilanders ontmoette. Die, zo kwam ter sprake, op zoek was naar een drummer. Kingma, die alleen kon bouwen op zijn ervaring als tamboer bij de fanfare, bood zichzelf aan. 'Nou, zegt Witte, we zijn met iemand bezig, als dat niet wil vlotten, halen we jou erbij. Verder niet meer aan ge dacht, tot ik op een zaterdagmiddag bij kapper Van de Aakster in Den Burg zit en Kees Witte binnen komt lopen. Kom je vanavond proberen, aan de Emmalaan...' Met iood in de schoe nen ging Kingma naar de genoemde locatie, waar hij een aantal dans- nummers ten gehore bracht, de En- Ze zijn niet op het eiland gebo ren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze nauwe lijks meer van een echte Texelaar zijn te onderscheiden. Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich blij vend op ons eiland te vesti gen? In de rubriek Aange spoeld dit keer: Piet Kingma. gelse wals, tango, foxtrot. De jon gens van de band keken met grote ogen naar de nog jonge Kingma. Aangenomen, per direct. Het enige probleem was zijn leeftijd. Hij was nog geen achttien en al me nig keer door de politie Casino uitgebonjourd 'Je mocht daar pas dansen als je achttien was, maar zo dra de politie de hoek om was, ging je weer naar binnen. We wisten niet of dit nog problemen zou geven. We waagden het er op bovendien zou ik snel achttien worden. Na veertien dagen repeteren met Kees Witte en Janny en Ben Beumkes zat ik volop in Casino te spelen. En zo ben ik in de muziek geraakt.' Zijn echtgenote, Henny Luchies (69). leerde hij kennen in Casino. 'Henny had hier op Texel een zuster wonen, op hoeve Vredestein. Kwamen ze met z'n tweeën naar Casino om een avondje te dansen, het was direct raak. Vanaf de eerste avond zijn we met meer van elkaar af geweest. We trouwden in 1955 en hadden een klein huisje in Den Burg, in de Kantoorstraat.Als het aan Henny had gelegen, waren ze naar de over kant verhuisd. Vooral in het begin had ze erg veel moeite om op Texel te blijven 'Dat water hè, daar was ze huiverig voor, maar ik was met van Texel af te slaan. In die periode, net na ons huwelijk, ben ik bij Dnjver gaan werken. De accordeonist van de Rit mische Eilanders, Tom van der Wulp, werkte daar ook en die vond dat ik maar eens moest leren stukadoren. Dat heb ik toen gedaan en in die strenge winter van '62/'63 zijn we via de Vogelmient in de Parnassiastraat in De Koog terechtgekomen. Een blok huizen waar we nu nog steeds wonen en die ik van voor tot achter heb helpen bouwen.' In het begin ging Henny nog wel eens mee naar een optreden, maar de kin deren, vijf in totaal, volgden elkaar snel op, waardoor er weinig tijd over bleef. 'We speelden in die tijd zo'n drie avonden in Casino en op de donderdagavond in de Oranjeboom. 'Vroeger had je daar de toneel avonden van UDI en Sint Jan, met bal na. Dat duurde tot in de vroege uur tjes en lag je tegen half vier 's nachts in bed. Moest je de volgende ochtend wel weer om half acht op. Ik heb dat jaren volgehouden, op één keer na. Hoewel hij zijn muzikale carrière eigenlijk al heeft beëindigd, begeleidt Piet Kingma nog wel het Hoomder Smartlappenkoor, dat onder leiding van accordeoniste let de Ruyter eens m de twee weken repeteert in de voetbalkantine van ZDH. (foto Joop «or^sj toen we op een bruiloft in Bosch en Duin speelden. Die mensen kregen er maar geen genoeg van, vroegen ie dere keer om een toegift. Kwam ik pas om vijf uur op bed, waardoor ik me versliep. Mijn baas kon dat met waarderen. Ik ben toen bij hem weg geraakt.' Kingma wist zich echter verzekerd van twee rechterhanden en was niet erg onder de indruk. Hij had een goede reputatie en wist dat hij zo weer ergens anders terechtkon. Voor de verandering nu eens als beheer der op de midgetgolfbaan van Klok in De Koog. waar het oude VW-kan- toortje stond. 'Klok had daar een grote caravan staan, waar we met het hele gezin introkken. Ondertussen verhuurden we in die periode ons huis. Dat hebben we een aantal sei zoenen gedaan, 's winters werkte ik dan weer in de bouw. Ik geloof dat ik al die bouwbedrijven op Texel wel heb gehad.' Spelen met de Ritmische Eilanders, het waren andere tijden, niet te ver gelijken met nu. 'Bij Wim Zijm van het Casino deden we na afloop altijd een bakkie, kroketje en een praatjeOp een gegeven moment kwam er een nieuwe eigenaar met andere regels en dat werkte met zo lekker. Onder tussen hadden we een goed aanbod gekregen van Eef Breeuwer van de Oranjeboom, zijn we daar gaan spe len.' De Ritmische Eilanders namen een groot deel van het publiek mee. 'Toen maakte Breeuwer een hele grote fout. Vroeger mochten de da mes vrijwel geen enkele dans gelegenheid binnen als zij gekleed waren in een spijkerbroek Hij wilde dat ook met hebben. Dames in spij kerbroek wil ik er niet in. Ging alles weer naar Casino toe. Hebben we zó gespeeld dat het publiek uiteindelijk toch weer kwam, de dames volgens de normen gekleed. Later, toen Breeuwer er uit ging en de zaak ver kocht aan Van de Berg. kwam er een organist te spelen. De vrouw van die organist, Roos heette ze, drumde ook, maar af en toe viel ik voor haar in. Dan belde Van de Berg me en was het: Piet, kan jij komen? Dan kan Roos een vrije avond krijgen. Dat had hij graag, dat ik kwam, want ik zong er bij en dat vond hij altijd zo mooi. Dan bracht ik Het bloesje van licht blauwe zijde. Zorgde Van de Berg dat hij een microfoon achter de bar had liggen en zong hij uit volle borst mee. Prachtig was dat.' Kingma speelde tien jaar met de Rit mische Eilanders, waarvan een aan tal jaren in een andere formatie. Toen de band uiteenviel, werden The Shallows opgericht, met Jan Kerkhof, Tonnie Reij en Ed Drijver. Deze forma tie, waar hij overigens met veel ple zier mee heeft gespeeld, ging we gens 'mismanagement' over de kop, waarop Kingma in zee ging met accordeonist Henny Kok uit De Cocksdorp 'We speelden toen gere geld op Dennenoord. In het seizoen met een zangeres erbij, Nel Bruin. Het was Kok die voorstelde om ook aan de overkant te gaan spelen. Hij had ons voor de hele maand september ieder weekend in Sneek geboekt. Ik werkte toen bij Giessen in de bouw Gingen we vrijdags na het werk naar de overkant Maar op zaterdag moesten we terug naar Texel, want dan gaf hij accordeon les in de Weverstraat, waarna we weer naar Sneek reden. Ik was de enige die een rijbewijs had. dus ik reed maar heen en weer Dat werd me veel te veel, was ook nooit meer thuis We konden wel vaker in Friesland spelen maar ik wilde het eiland met af, bleef liever op Texel. In die tijd, de jaren zeventig, was Frans Pieterse op zoek naar een drummer en vroeg hij of ik met hem wilde doorgaan. Sinds die tijd speel ik met Frans. Duo Humpy Dumpy, stond er op de kar. Later hadden we een busje waarop aan de achterkant met grote letters stond: Wie zeurt, krijgt een beurt. Een welbekende uit spraak van Frans. We hebben heel wat jaren Humpy Dumpy gedaan. Later trouwde Frans met Lies, die zangeres is, en gingen we door als trio. We zaten over heel Texel en er is geen zaal waar ik niet gespeeld heb.' Toen Kingma achtenvijftig werd en er veertig dienstjaren op had zitten, zei hij tegen zijn vrouw: 'Ik denk dat ik maar doorga', want zijn werk was al les voor hem, evenals de muziek. Hij vond het moeilijk te stoppen, maar zette er op dringend verzoek van zijn vrouw toch maar een punt achter. Naar Java is hij nooit meer terugge keerd, hoewel hij het zeker nog wel een keertje had willen zien. 'Maar mijn zuster is er inmiddels twee keer geweest en heeft alles op de film gezet. Er is weinig veranderd in Bandung, het huis. de omgeving, al les is nog steeds hetzelfde als weleer. Weet je, ik vind het hier hartstikke mooi, ik heb nooit de behoefte gehad om naar de overkant te gaan. Ik woon hier nu al meer dan vijftig jaar en ben helemaal vertexeld. Ik vind het hier prachtig en ben ondertussen een echte Texelaar geworden. Een muzi kale Texelaar, die nog graag een beetje muziek mag maken met let de Ruyter en 't Smartlappenkoor in Den Hoorn.' Ingrid de Raad gemeentebesturen van de Ideneilanden gaan nog nauwer imenwerken. Om een slagvaar- vuist te kunnen maken bij het hartigen van gezamenlijke be- igen zal een eilander raad in het en worden geroepen die bestaat de raadsleden en een eilander llege dat wordt gevormd door de 'burgemeesters. Dit bestuur en taken en bevoegdheden ervan op 5 en 6 november onderwerp 1 discussie tijdens een sympo- «n van de gezamenlijke ge- «nteraden op Terschelling. De Joeling is de eilander raad op 14 irt 2005 in te stellen. systeem moet een verbeterde xtzetting worden van het Overleg jaan Waddeneilanden, dat zich al bezig houdt met gezamenlijke ddenproblematiek. Het wordt een leling volgens de Wet Gemeen- tappelijke Regelingen. 'belang bij de nieuwe organisatie niet voor alle eilanden hetzelfde, wde Friese eilanden dreigt verlies 'gemeentelijke zelfstandigheid en x hen is de samenwerking een Jdel om dat te voorkomen. Voor le' zijn andere belangen aan de Bij de besluitvorming wordt 'endeels gewerkt volgens het sys- n van vóór de invoering van het 'Ie bestel: de eilander raad beslist "voorstellen van het eilander col- le Alvorens het nieuwe systeem 'kracht wordt, moet nog antwoord Hen op tal van vragen met betrek- 9 tot slagvaardigheid, stem- Houding in verhouding tot de fi- 'ciële bijdragen, personeelsvoor- "ing en de precieze inhoud van de "enwerking. Slagvaardig? 161 heeft nu al twijfels over de slag- I'digheid, want de eilander raad zodat besluiten over gezamenlijke kwesties veel tijd zullen vragen, er van uit gaande dat elk punt ook door de afzonderlijke gemeenteraden moet worden behandeld. Ook het functioneren van de commissies en werkgroepen die zich met de voorbe reiding van de voorstellen zullen be zig houden, baart nog zorgen. De financiéle bijdrage per eiland kent een bepaalde verhouding. Texel be taalt nu 40 procent van de kosten en heeft daarom ook veel te zeggen over de begroting. In het nieuwe systeem wil Texel geen genoegen nemen met verminderde invloed Bij besluiten over de begroting wil men tweederde meerderheid, waarmee de Texelse grip op de financiën genoeg is ge waarborgd. Bij andere besluiten geldt een gewone meerderheid, waarbij elk eilander raadslid een stem heeft. Wat betreft het personeel voelt Texel voor voorzetting van de huidige situa tie: een fulltime secretaris (J.W. le Roux) met ondersteuning op verschil lende niveaus, in de nieuwe situatie 2,5 arbeidsplaatsen. Over de pre cieze inhoud van de samenwerking staat nog niets concreet vast. Op 11 oktober zal daarover worden gespro ken met de gemeentesecretarissen en vervolgens met het dagelijks be stuur. Als samenwerking op vol doende terreinen mogelijk blijkt, kan de nieuwe organisatie van de grond komen en geven de betrokken pro vincies daarvoor een subsidie van €240.000,-. B en w van Texel stellen nadrukkelijk dat de nieuwe samen werkingsvorm meerwaarde voor hun gemeente moet hebben. Vóór 11 november willen zij daarover duide lijkheid. Stichting Duurzaam Texel biedt be drijven en organisaties die gebruik maken van zonne-energie aan om met korting een informatiedisplay aan te schaffen. Dankzij gezamen lijke inkoop en subsidie krijgen bedrijven een korting van 50 pro cent en non-profit organisaties van 75 procent. Op het display kunnen gasten en klanten in één oogopslag zien hoe de zonne-energie installatie werkt en hoe groot de opbrengst is, ook vanaf het moment van het moment van in stallatie. Verder is zichtbaar welke biidrage de zon levert in de totale Het informatiedisplay, dat een afmeting van 70 bij 50 centimeter heeft. verwarming van het gebouw. Gra fisch wordt weergegeven hoe zonne- energie wordt omgezet naar bruik bare energie Normaal gesproken kost het display €1.475,- (exclusief BTW en transportkosten). De kor tingsactie geldt tot 30 november 2004 en voor de eerste 15 aan meldingen per groep (bedrijven en non-profit). Provinciale Staten hebben de de finitieve vaststelling van het ont wikkelingsbeeld Noord-Holland Noord doorgeschoven naar maan dag 25 oktober. De partijen ver schilden afgelopen maandag avond nog teveel van mening over een nieuw regionaal bedrijven terrein bij Hoorn en de verdeling tussen regionale en lokale be drijventerreinen. Gedeputeerde Staten (GS) willen 70 procent van de bedrijvigheid in Noord-Holland Noord op regionale bedrijventerrein concentreren en 30 procent op lokale terreinen. Het CDA kwam maandagavond met het voor stel de verhouding in 60 procent re gionaal en 40 procent lokaal te ver anderen. De behandeling werd uit gesteld, nadat de WD opnieuw in tern overleg wilde over het bedrijven terrein langs de A7 bij Hoorn. Het is niet duidelijk of de wisselende inzichten over de verhouding 70/30 nog gevolgen heeft voor de uitbrei ding van de lokale bedrijventerreinen in Oosterend en De Cocksdorp. De gemeente heeft volgens een woord voerder daar nog niet naar gekeken. 'We gaan wel door met de ontwikke ling van de plannen, zodat we die kunnen aanbieden aan de provincie.' Uitbreiding van lokale bedrijven terreinen werd aanvankelijk onmoge lijk gemaakt in de omstreden con cept-versie van het ontwikkelings beeld In mei gaf GS Texel toch toe stemming lokale bedrijventerreinen uit te breiden, mits die uitbreiding zou worden afgewogen tegen de totale behoefte aan bedrijventerreinen in de Noordkop. Wethouder Nel Eelman zette destijds kanttekeningen bij die voorwaarde, omdat Texel niks te maken heeft met bedrijventerreinen aan de overkant. Het eiland kwam ti|dens de behande ling van het ontwikkelingsbeeld vol gens een woordvoerder met specifiek meer aan de orde De angel was er al uit, doordat GS in mei toezegde dat de bouw van 600 nieuwe woningen in Den Burg en Den Hoorn ook in het nieuwe ontwikkelingsbeeld mogelijk zou blijven. Gerda en Freek Veeger en Marja en Martien Bakelaar zijn de nieuwe competitie van Klaverjasclub Den Burg goed begonnen. Het echt paar Veeger won de eerste ronde, de Bakelaars behaalden in de tweede ronde de hoogste score. Ook in het nieuwe seizoen heeft Klaveriasclub Den Burg ledenverlies moeten incasseren. Slechts zestien koppels strijden dit jaar om het club kampioenschap. 'Het is jammer dat het aantal leden blijft teruglopen', meent het bestuur. Dat nam met weg dat de huidige le den met enthousiasme van start gin gen. Gerda en Freek Veeger, die als één van de favoriete koppels gelden, waren direct uitstekend op dreef en speelden 7760 punten bij elkaar Deze score kwam 'regelmatig' tot stand. In drie potjes werden ongeveer 1900 behaald, met als uitsmijter een score van 2100 punten. Ook het koppel Willem Koomen en Bart Weijdt kan hoge ogen gooien voor het kampioenschap. Getuige de score van 7289 punten hebben ze de vorm al te pakken. Erik Boogaard en Rob Stapersma wisten de grens van 7000 punten te doorbereken en lie ten een score van 7217 noteren. Guusta Linneman en Jitze de Vries zijn na twee jaar afwezigheid weer terug als lid en gaven hun rentree extra kleur door in de eerste ronde meteen de vierde plaats te veroveren met een score van 6764. Rick Fokkema en Theo Stoelinga behaal den met 6743 punten de vijfde plaats De tweede ronde werd overtuigend gewonnen door Marja en Martien Bakelaar Na een matig eerste spel van even onder de 1500 punten volg den twee uitschieters van boven de 2300. De teller stopte op 7878 pun ten. De Bakelaars maakten een sprong in het klassement en stegen van de elfde naar de derde plaats. Wil en Peter van Heenwaarden beleefden een matige start, maar maakten dat deze week met hun tweede plaats meer dan goed. Zij scoorden 7269 punten en stegen naar de zesde plaats in het klassement. John Vla ming en Enk Jan Geus tekenden voor de derde plaats met een score van 7232 punten Chris Schraag en Rosa Harbers kwamen eveneens boven de 7000 punten en werden met 7049 punten vierde. Erik Boogaard en Rob Stapersma bleven na hun hoge score van vorige week keurig op schema door nu vijfde te worden met 6882 punten. In het algemeen klassement leiden Gerda en Freek Veeger. Ze hebben een kleine voorsprong op Erik Boog aard en Rob Stapersma. Het Steunpunt Mantelzorg van Corbis Plus houdt in samenwerking met de vertrouwenspersoon van de GGZ op 10 november - de Dag van de Mantelzorg - een gezellige en in formatieve middagbijeenkomst voor mantelzorgers en andere belang stellenden Op het programma staat een demonstratie tai chi (een Chinese bewegingsleer) en een lezing over de rol van de vrijwilliger in de ondersteu ning van mantelzorgers, verzorgd door vrijwilligersorganisatie Humam- tas. Ook wordt en een informatie markt gehouden waar verschillende organisaties zijn vertegenwoordigd. Dit jaar is er speciale aandacht voor mensen die voor een naaste zorgen die inmiddels in een verpleeg- of verzorgingstehuis woont. De bijeenkomst wordt gehouden van 14.00 tot 16.30 uur in verpleeghuis Den Koogh, Drs. F. Bijlweg 4 in Den Helder. De toegang is gratis. Voor meer informatie: Steunpunt Mantel zorg, tel 0223-650127 of e-mail steunpuntmantelzorg@corbisplus.nl. Bij het Texelse schrijverscollectief is door het vertrek van enkele leden plaats voor nieuw talent. Het schrij verscollectief komt maandelijks bij een Op elke bijeenkomst worden zelfgeschreven verhalen voorgelezen en besproken. Ook komen boeken ter sprake die de deelnemers hebben gelezen. Het collectief bestaat uit mensen die graag schrijven of dat willen leren, mensen die hun kennis en kunde op dit gebied willen uitbrei den en delen en mensen die graag lezen en boeken bespreken. Het ge heel staat onder leiding van auteur Diet Verschoor. De bijeenkomsten worden meestal op zaterdag gehou den, van 10.00 tot 12.00 uur. Deel name kost €175,- voor tien bijeen komsten. Voor aanmeldingen en inlichtingen: tel. 020-4203591 of e- mail schrijvenoptexel@hotmail.com. De Texelse afdeling van De Zonne bloem heeft met 21 gasten, vrijwilli gers en verpleegkundigen een zeer geslaagde vakantie gevierd in het Belgische Zandhoven De groep ver bleef in domein Hooidonck, een voor malig klooster bij Zandbergen, waar de geest van nonnen en monniken nog rondwaarde. Vooral de prachtige tuinen wekten bewondenng. Er werd een bezoek gebracht aan Lier en Mechelen met als hoogtepunt een bezoek aan de gotische Sint Rom- boutskathedraal in Mechelen. Door de regen moest het bezoek aan de dierentuin worden ingekort, maar de tocht over de Schelde - met de Jan Plezier II - was ondanks de regen zeer geslaagd De avonden stonden in het teken van cabaret, muziek en dans, waaraan ook de Texelse rolstoelers zich niet onttrokken. De deelnemers keerden allemaal opgetogen terug van een weekje weg uit het dagelijks leven.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 9