2 Onderzoeker promoveert op eetgewoonte wadvogel Gemeentesecretaris hekelde bureaucratie teso TEXELSE COURANT Wandeling rond Groeneplaats 'Waantij loost' korter open Wat ik zeggen wou... 'Ier met ballen' in Question Plaza Caravan Zwarte markt Meditatiecursus in De Aleph VZZ op zoek naar zoogdieren Windsingel rond ijsbaan Oosterend mag blijven staan Loslaten Mi)*1 idee... In ISAemoriam Agenda oud Papier Hoogwater te Oudeschild texelse'^couraj DINSDAG 26 OKTOBER 2004 De eetgewoonte van de kanoetst- randloper is het onderwerp waar op Jan van Gils, onderzoeker bij het NIOZ van 1997 tot 2004vrijdag promoveerde aan de Universiteit van Groningen. Hij ontdekte dat de kanoeten hun maaggrootte kun nen aanpassen aan de conditie van de schelpdieren die ze eten. Kanoeten leven het grootste deel van het jaar op wadplaten, maar ook in de tropen zoals in West-Afrika. waar ze voornamelijk schelpdieren eten. Hun prooidieren slikken ze met schelp en al door Ze kraken deze in hun ge spierde maag. waarbij het schelpen gruis later wordt uitgepoept. Naar verhouding torsen kanoeten als ge volg van deze 'tafelmanieren' een erg grote spiermaag met zich mee. wat tijdens de trek veel energie zou kos ten. Ze kunnen daarom hun maag (en darm) verkleinen op momenten dat eten met erg belangrijk is. Dat laatste is het geval tijdens de lange-afstand- strek (5.000 tot 16.000 kilometer) tus sen de broedgebieden rond de noordpool en de overwinterings- gebieden rond de evenaar en in ge matigde streken Probleem is dat de maagverkleining en -vergroting erna veel tijd kost. zodat kanoeten in de perioden rond de trek eigenlijk te kleine magen hebben om snel schelpdieren te kunnen eten. Met echoscopie schatte Van Gils de maaggroottes van levende kanoeten en onderzocht hoe deze factor het eetgedrag beïnvloedt. Vogels met een kleine maag bleken hun buik rond te krijgen door de harde schelp dieren te negeren en juist zachtere prooidieren te eten. zoals krabben en garnalen. Ook ontdekte de onderzoe ker dat kanoeten hun maaggrootte kunnen aanpassen aan de conditie van de schelpdieren. Hierdoor heb ben zij kleine magen als hun prooien een goede conditie hebben (veel vlees per gram schelp), maar juist grote magen als prooien in slechte conditie zijn. Deze flexibele maag aanpassing kent echter zijn grenzen. Met name de kanoeten met de klein ste magen keerden een volgend sei zoen met meer terug in de Wadden zee. zeer waarschijnlijk doordat zij gestorven waren. Invloed kokkelvisserij De conditie van de schelpdieren was het slechtst in die delen van de wes telijke Waddenzee waar de afgelopen jaren het meest mechanisch op kokkels werd gevist. Dit bleek na een nauwkeurige analyse van de exacte locaties van bevissing. die automa tisch werd geregistreerd door de zo genaamde 'zwarte dozen' aan boord van vissersschepen. Op plekken die het vaakst waren bevist (gedurende drie van de vier studiejaren), bleek de conditie van kleine kokkels het hardst achteruit te zijn gegaan (35%). terwijl de conditie gelijk bleef op nooit beviste plekken. De conditie wordt uitgedrukt als de hoeveelheid vlees ten opzichte van het schelpgewicht De tijd die de kanoet in het verwer ken van zijn voedsel moet steken, hangt af van het gewicht van de schelp Als daar dan uiteindelijk maar een beetje vlees als 'winst' tegenover staat, is dat zakelijk gezien een slechte investering voor de vogel, die hij zich met te vaak kan permitteren. Het onderzoek, dat Van Gils onder leiding van Theunis Piersma uit voerde aan de vakgoep dierecologie aan de universiteit van Groningen, maakte deel uit van het NWO/PIO- NIER-project over de evolutionaire 'wapenwedloop' tussen prooidieren (schelpdieren) en hun predatoren (de kanoeten). De centrale vraag daarin is hoe en in welke mate top- predatoren (roofdieren) zoals vogels structuur kunnen geven aan levens gemeenschappen Inmiddels werkt Jan van Gils sinds één jaar bij het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) te Nieuwersluis als postdoc onderzoeker. Hij richt zich daar op de ruimtelijke ecologie van watervogels, vooral die van kleine zwanen (Cygnus bewickii). Voordat de kanoetstrandloper naar het zuiden vliegt, verkleint de vogel de gespierde maag waarmee schelpdieren worden gekraakt. (Foio Jan van de Kam) In Tusse de Banke op de Groene plaats in Den Burg is van zondag 31 oktober tot en met zaterdag 6 no vember de tentoonstelling 'Een wan deling rond de Groeneplaats vroeger en nu' van de Historische Vereniging te zien. De expositie wordt zaterdag 30 oktober om 15.00 uur geopend door voorzitter J.S. Dijt. De tentoonstelling van kunstenaars collectief Waantij in EcoMare is tot en met zaterdag 30 oktober geopend en niet, zoals eerder vermeld, tot en met zondag 31 oktober. Het werk van Rob Valkenburg bij de plaggenhut is in middels niet meer te bezichtigen De overige acht kunstwerken staan ver spreid door EcoMare. aan de balie is een plattegrond verkriigerbaar. Het Iers/Amerikaanse folkduo Kieran Halpin en Chris Jones toert door Europa ter promotie van de nieuwe CD The Roundtower Ses sions. Donderdag spelen Terlands meest belovende liedschrijver' Halpin en 'gitaarbeest' Jones vanaf 20.45 uur in Question Plaza. De kranten putten zich uit in superlatieven om het duo Halpin en Jones te beschrijven. Het blad Heaven had het vorige maand over 'twee fantastische akoestische gita ren en een bijzondere stem'. En waar de een nog spreekt over 'twee topfolkmuzikanten', gebruikt een an dere recensent termen als 'een Ier met ballen bijgestaan door een gitaarvirtuoos'. Op concerten van het duo vallen dan ook regelmatig woor den als 'perfect' en 'kippenvel' te horen. Halpin Kieran startte zijn muzikale carrière in 1979 en nam sindsdien een kleine twintig albums op. Veel van die liedjes zijn inmiddels door andere artiesten gespeeld. Zo zong Ilse de Lange All the Answers tijdens de in 1999 gehouden benefiet uitzending voor de slachtoffers van Kosovo. Ook John Wright en Dolores Keane hebben dit nummer op hun repertoire. Keane bracht het zelfs tot een nummer 1 -hit. Maar naast een succesvol liedjesschrijver is Kieran Halpin al jaren een bekend live-ar tiest. Met een stem die net zo mak kelijk 'hard en rauw' is te noemen als 'gevoelig'. Zijn gepassioneerde, in tense stijl wordt vergeleken met die van Luka Bloom. Samen met gitarist Chris Jones, een veelgevraagde studiomuzikant met een unieke stijl, brengt de Ier 'een bruisend optreden, vol verlangen en emotionaliteit, waar bij de vakman zich verbaast en de leek zich verwondert.' Het concert in Question Plaza begint om 20.45 uur, kaarten zijn in de voor verkoop verkrijgbaar bij Hotel De Lindeboom en Music Store Texel in de Weverstraat. Van mijn 47 jaar kom ik er al 42 naar Texel en ik voel mij in mijn hart een beetje 'groen zwart'. De eerste jaren ging ik met mijn ouders naar De Koog. Toen het daar erg duur werd met teveel lawaai, verhuisden we naar een rustig kampeerterrein bij Den Hoorn. Vorige week kwamen er mensen van de brandweer en de gemeente kijken hoe het met de veiligheid stond. De man van de gemeente had het idee dat een caravan als de onze toch een prima recreatiewoning is. En voor een recreatiewoning moet OZB worden betaald en voor vaststaande schut tingen moet een bouwvergunning worden aangevraagd. Maximaal 3x8 vierkante meter, zonder douche, zon der toilet, zonder verwarming, alleen beschikbaar tussen april en oktober is geen woning - het blijft een cara van. Maar, burgemeestei^en wethou ders beslissen dat het toch een recreatiewoning is en betalen daar mee volgend jaar het nieuwe raad huis. Ik haak mijn caravan aan en vertrek met mijn fanilie naar huis, in de tuin. Texel, we kunnen je niet meer beta len. Daarom zeg ik: Adieu Texel, maar denk eraan: Zuviel Geld verdirbt den Charakter. Jutta Foerster-Staebec, Krefeld (Duitsland). In manege Akenburg wordt zondag 14 november van 12.00 tot 16.00 uur een zwarte markt gehouden. Stand houders kunnen zich aanmelden bij Alex de Haan. tel. 06-19216925 of via emailadres zwartemarktakenbuurt® hotmail.com. De kosten bedragen €5,- per standplaats. Er zijn geen kra- WhtiteTimehealer Marianne Haans geeft de komende maanden een meditatiecursus in De Aleph in de Weverstraat in Den Burg Eens per twee weken, op twaalf zaterdag ochtenden (van 10 00 tot 12.00 uur), besteedt ze aandacht aan meditatie, het zingen van mantra's en energie- werk De cursus duurt van 6 novem ber tot 12 april. Voor meer informatie en opgave, tel 320024 of 06- 23270022. De Vereniging voor Zoogdierkunde en Zoogdierbescherming VZZ in Arnhem is op zoek naar gegeven over zoogdieren op Texel. Daartoe is ze geïnteresseerd in meldingen van waargenomen egels en hermelijnen, maar ook van knaagdieren, vleermui zen en dolfijnen Meldingen kunnen vyorden doorgegeven aan de VZZ, t.a.v. Richard Witte. Oude Kraan 8. 6811 LJ Arnhem of per e-mail richard.witte@vzz.nl Oud-Texelaar Richard Witte ver zorgde afgelopen zaterdag een zoogdierenexcursie voor de vrijwilli gers van de stichting Natuur Excur sies Texel en andere belangstellende excursieleiders. Na een presentatie in Bethel kon rond de Slufter aan de hand van sporen worden aangetoond hoe rijk het eiland aan zoogdieren is. De gemeente hoeft IJsclub Oost niet te dwingen de windsingel rond de ijsbaan achter de Ankerstraat in Oosterend te kappen. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald. Aanwonende Jaap Vlaming had beroep ingesteld tegen de weige ring van burgemeester en wethou ders om handhavend op te treden. Vlaming had - kort samengevat - ge steld dat een windsingel geen nor male voorziening bij een ijsbaan is. Bovendien had hij het college verwe ten dat het onvoldoende rekening houdt met de belangen van omwo nenden, zeker ook gezien het geringe belang dat de ijsclub bij de wind singel heeft. Doordat de in 1991 ge plante bomen inmiddels een flinke haag vormen, heeft Vlaming aan uit zicht verloren. De rechter oordeelde echter dat de als windscherm func tionerende aanplant van bomen dient te worden aangemerkt als een nor male voorziening bij een ijsbaan in open landschap en dat de gemeente dus met gedwongen hoeft te worden ertegen op te treden. men beschikbaar, standhouders die nen daar zelf voor te zorgen. De toe gang tot de zwarte markt bedraagt €0,50. Geritsel en gerommel achter het laag wand, aangevreten tempexver pakking, muizenkeutels. Het was duidelijk, hier moest worden opge treden. Ouderwets muizenvalletje aangeschaft bij Weikoop, stukje kaas erin en jawel, binnen twee dagen had ik hem te pakken. Kat er bij, hap, slik, weg muis, kat tevre den, ik gelukkig Helemaal verkeerd dus, begrijp ik nu ik het verhaal over Yvonne van Oostens praktijk heb gelezen. Ik heb die arme muis zon der enige begeleiding, met het muizenvalbeugeltje in één simpele klap naar de eeuwigheid gestuurd Naar de eeuwige jachtvelden, waar bovendien ook nog een paar poe zen van me huizen Trouwe jagers, die na hun verscheiden in het hier namaals een paar vette muizen in het vooruitzicht gesteld zijn. De muis: we hebben geen afscheid genomen, geen los/atingsgesprek- ken gevoerd, niet samen geweend en zijn niet in harmonie overeenge komen: toe maar lieverd, het is tijd om te gaan. Sinds vrijdag knaagt het aan me. Voordat ik wist hoe het moest, was ik in mijn onwetendheid gelukkig. Waren mijn problemen simpel op te lossen. Had ik geen banden met dierencrematorium Ma/esta in Schagen, laat staan met het nog verder gelegen Beverwijk. W/sf ik njet dat ik de muis had moe ten opbaren en een afscheidsntueel had moeten organiseren voordat ik hem met mes en vork net/es zou laten verorberen door de kat. Was ik maar een hommel in de tuin van Yvonne. Met bachbloesemtherapie in plaats Van op een ordinaire paar debloem of in de schatkamer van een wilde sprmgbalsemien. De na tuur is wreed, de onwetende mens geen haar beter. Hoe krijg ik nu ik wéét, mijn bio- en magneetveld- resonatie weerm orde? Hoe kom ik met zoveel schuldgevoel weer in balans? Tobbend heb ik het week end doorgebracht, tot ik gistera vond opnieuw getrippel hoorde en ik ineens wist wat me te doen stond. Vastbesloten zette ik, onge neeslijk als ik ben, opnieuw een valletje. Maar ditmaal ligt er wel een brief/e bij. Pien Verberg Hij was maar liefst 33 jaar gemeen tesecretaris en zag in die tijd het ambtelijk apparaat op Texel groeien van een handvol medewer kers tot vele tientallen. De daar mee gepaard gaande bureaucratie had bepaald niet zijn zegen. De wet op de ruimtelijke ordening en de woningwet konden wat hem be treft zo worden afgeschaft. 'Ik heb niks tegen voorschriften, maar ze moeten wel echt nodig zijn. Be tracht in dat opzicht terughou dendheid. We moeten niet doen aan overreglementering. Laat Texel leefbaar blijven!', zei de don derdag overleden Piet Beemster- boer bij zijn afscheid in 1980. Pieter Beemsterboer, op 13 decem ber 1915 in Wijdenes geboren, trad op 1 april 1939 in dienst van de ge meente Texel In zijn in 1999 gepubli ceerde boek Overleven in angst, her inneringen van een gemeentesecre taris vertelt hij dat er op dat moment buiten de burgemeester, de secreta ris en de ontvanger slechts drie amb tenaren waren. Ook in dienst van de gemeente waren de directeur en de opzichter van gemeentewerken, evenals twee medewerkers van de werkverschaffing. Het gemeentelijke elektriciteitsbedrijf ten slotte telde een boekhouder en een meterop- nemer. Beemsterboer werd de vierde amb tenaar ter secretarie, wat dus een uit breiding betekende van het ambtelijk apparaat Maar de grote groei kreeg pas na de oorlog gestalte, toen de Texelse samenleving door het toe risme een enorme impuls kreeg. Waar de groei van het aantal ambte naren een gevolg was van de toene mende regelgeving, was Beemster boer behoorlijk kritisch. Bij zijn afscheid citeerde hij oud-burgemees- ter Reehorst van Texel en Den Helder, die ooit zei: 'Democratie in Nederland is dragelijk omdat de wet niet altijd wordt nageleefd.' Beemsterboer, die op 20 februari 1947 tot gemeentese cretaris was benoemd, liet zich af- Piet Beemsterboer gefotografeerd In 1964, nadat hij en 23 andere Texelaars (onder wie 7 postuum) door luitenant-kolonel b.d. J. Glaser waren geëerd met het Verzets- herdenkingskruis. Vlak voor zijn afscheid als gemeentesecretaris, in 1980, was hij al be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (Foto orchief Texelse Courant) keurend uit over 'het enorme pakket voorschriften van de bestemmings plannen en de tijdrovende procedu res die moeten worden gevoerd alvo rens iets tot stand kan worden gebracht', schreef de Texelse Cou rant van 19 december 1980. En: 'Een ander credo dat Beemsterboer bena drukte was dat het apparaat in de eerste plaats dienstbaar moet zijn aan de gemeenschap Zelf had Beemsterboer het begrip dienstbaarheid in ieder geval hoog in het vaandel. Het aantal nevenfuncties dat hij had bekleed, was zo groot, dat de Texelse Courant zich bij het af scheid van de gemeentesecretaris gedwongen zag met meer dan een kleine selectie op te nemen. Hij zat onder meer als gemeentelijk afge vaardigde in de WV, de Noord hollandse federatie van WV's en de Waddenfederatie, hij was betrokken bij het Texels Museum, het vliegveld, de wijkverpleging, de Recreatie stichting Texel, het Groene Kruis en het Witte Kruis. Een belangrijke rol speelde hij vooral bij de onderhande lingen die leidden tot de overname van het Texelse elektriciteitsbedrijf TEM door de provincie. Zijn dienstbaarheid toonde Beem sterboer ook in de Tweede Wereld oorlog, toen hij deel uitmaakte van het verzet. Omdat hij als overheids dienaar werd geacht zonder meer de bevelen van de bezetter uit te voeren, belandde hij daardoor in een lastig parket. Dat hij steeds zijn best had gedaan naar eer en geweten te han delen, beschreef hij in Overleven in angst, waarin hij uitvoerig inging op de moeizame verhouding met NSB- burgemeester Ri|k de Vries en zijn band met W.N. Kelder, die niet alleen eerste ambtenaar maar in het geheim ook hoofd van de illegaliteit op Texel was. Uit het boek bleek duidelijk dat Beemsterboer, hoewel hij graag an ders deed geloven, veel moeite had om los te komen van de oorlog. Met kennelijk genoegen noemde hij de namen van Texelaars die 'fout' waren geweest en triomfantelijk haalde hij herinneringen op aan de poetsen die hij hen gebakken had. Net zo opmer kelijk aan het boek waren zijn harde oordelen over sommige oud-mede- werkers van na de oorlog, onder wie wethouders Dros en Zuidewind. Hij kreeg er iets verbitterds door en dat was wel eens pijnlijk, waarschijnlijk niet in het minst voor hem zelf, die volgens eigen berekening in totaal tien burgemeester en eenentachtig raadsleden - onder wie negentien wethouders - van dienst was ge weest en die bij zijn afscheid door oud-burgemeester Sprenger werd geroemd met de woorden: 'Je bent een voortreffelijke secretaris ge weest. Onze contacten werden steeds meer door vriendschap ge dragen.' Dinsdag 26 oktober: Sportservice Texel houdt van 19.15 tot 20.30 uur een thema avond over sportkantines en de warenwet in de kantine van Odysseus aan de Emmalaan. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de begrotingsverga dering. Om 19.30 uur begint in de Burge meester de Koninghal in Den Burg de algemene vergadering van de Rabobank, waarbij onder meer de voorgenomen fusie op de agenda staat. Op uitnodiging van de Texelse vereniging voor reumapatiënten geeft H. Venema van de Texelse apotheek vanaf 19.30 uur een le zing in De Lindeboom in Den Burg. In Tusse de Banke op de Groene plaats komt vanaf 20.00 uur de af deling dialect van de Historische Vereniging bijeen. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt Vrouw Holland het pro gramma 'In corset'. Aanvang 20.30 uur, toegang €12,50. In Cinema Texel draaien Haaien- snaaier (aanvang 13.30 en 15.45 uur), K3 de film (14.00 uur), Snowfever (16.00 en 19.00 uur), Ellis in Glamourland (19.15 uur), De Dominee (21.30 uur) en Collateral (21.45 uur). Woensdag 27 oktober: Op de Texelse golfbaan wordt van 11.00 tot 12.00 uur een golf- introductieles gegeven. Speciaal voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar begint in EcoMare begint om 14.00 uur het (Duits gesproken) programma 'Zeehond binnenstebuiten'. Deelname kost €4,50, vooraf reserveren bij EcoMare, tel. 317741 Op schapenboerderij De Noord- kroon aan de Nieuwlanderweg (twee kilometer ten noorden van Den Burg) begint om 14.15 uur boerderijtheater, eenvoudig ver maak in de schapenschuur, met schapenscheren, muziek, clown en 'kipkunsten'. Het schapen- melken begint om 16.00 uur. En tree €3, kinderen hebben korting. Om 20.00 uur begint een geza menlijke avond van het Katholiek Vrouwengilde en de NBvP Vrou wen van Nu Mevrouw Van Dapperen spreekt over de schil derkunst van Vincent van Gogh en Paul Gauguin. Het medium Lia Schippers is vanaf 20.00 uur aanwezig in De Linde boom in Den Burg. Zij werkt met foto's en persoonlijke bezittingen van overleden personen. De toe gang bedraagt €7,-. In De Aleph aan de Weverstraat wordt 21.30 tot 22.30 uur een vollemaanmeditatie met mantra zingen gehouden. De entree be draagt €5,-. Meer informatie tel. 319449 In Cinema Texel draaien Haaien- snaaier (aanvang 13.30 en 15.45 uur), K3 de film (14.00 uur), Snowfever (16.00 en 19.00 uur), Ellis in Glamourland (19.15 uur), De Dominee (21.30 uur) en Collateral (21.45 uur). Donderdag 28 oktober: Speciaal voor kinderen van 9 tot en met 12 jaar begint in EcoMare begint om 10.00 uur het pro gramma 'Zeehond binnenstebui ten'. Deelname kost €4,50, vooraf Di. 26 7.44 en 20.56 u. Wo. 27 8 50 en 21.45 u Do. 28 9.35 en 22.04 u. Vr. 29 10.05 en 22.27 u. Za. 30 10.40 en 22.44 u. Zo. 31 9.45 en 22.10 u. Ma. 01 10.14 en 22.40 u. Di. 02 10.27 en 23.10 u. reserveren bij EcoMare, te. 317741. Hoornder 55-plussers zijn vanj 18.00 uur welkom in dorpshuisQ Waldhoorn, waar een gevanee; programma wordt geboden. Bij Texel Catering Service in Ouds schild wordt vanaf 19.00 uureei kookworkshop met Texels producten gehouden. Deelnair< kost €35,-. In buurthuis Bethel in Zuil Eierland begint om 20.00 uuree open klaverjasdrive. Deelnam kost €1,50 per persoon. In hotel Den Burg begint om 20.0 uur de jaarvergadering van i Texelse Vereniging van Logies verstrekkers. Na de pauze spreet Bob Bakker over de Texelse eco nomie. Om 20.45 uur begint in Questio Plaza een folkconcert van singe songwriter Kieran Halpin gitarist Chris Jones. In Cinema Texel draaien Sno» fever (aanvang 19.00 uur), Ellis Glamourland (19.15 uur), DeDt minee (21.30 uur) en Collatei (21.45 uur). Vrijdag 29 oktober: Van 10.30 tot 17.30 uur wordt EcoMare een symposium geho. den over het Waddenbeleid. Basisschool De Fontein in Oi Burg wordt om 13.30 uur officie geopend. Deelnemers aan de Wampex w zamelen zich vanaf 18.00 uur in< kantine van Texel'94. In het gebouw van Kotex aan te Paelwerck in Den Burg beginto 20.00 uur de eerste ronde vanti Texels kampioenschap klavs jassen. Om 20.00 uur begint in De Ts komst Dance Factory een fee voor jongeren, dat onderdeel van de campagne 'Wat jij wil'k de gemeente Texel. Legitima) verplicht, consumptie van alcct verboden. In Cinema Texel draaien Sro fever (aanvang 19.00 uur), Glamourland (19.15 uur), Del minee (21.30 uur) en Collate (21.45 uur). Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit voor 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Waalder- straat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 31 oktober op om 07 35 uur en gaat onder om 17 13 uur; 28 oktober volle maan. Om de drukte de baas te kun» zet TESO in en rond het we einde geregeld een extra boot De veerdienst verzorgt dan iel half uur een afvaart, zowel va Texel als vanuit Den Helder.! gebeurt vrijdag en maandag i 9.30 tot 16.00 uur en zondag i 14.30 tot 20.00 uur. Automobi ten moeten desondanks reken houden met wachttijden. Die k. nen vrijdag op Texel tussen 8. en 15.00 uur oplopen tot eem en in Den Helder tussen 11.00 19.00 uur tot een half uur. Ma dag moet op Texel tussen 9.00 12.00 uur mogelijk een halfi worden gewacht. Tussen 1 vember is op alle dagen van: week het daltanef weer van krac Nadere informatie kan wordem kregen via tel. 0222-369600 ol mail info® teso.nl. De veer* heeft ook een eigen webs www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Btr: Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.rf Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 ol 06 - 53 73 33t< Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onza adverlontiecontraclen en aanb<ed'i*3<*j' loc zijn van loc passing de Regelen voor hel wozon van de Stichting ROTA. gevestigd te AmsM* zoals gedeponeerd bi| de Kamer van Koopbjnd»1»' brieken lo Amsterdam onder nummer J 11986" exemplaar van do Regelen voor hel Advertent"1 wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32.10 wj»^ Per jaar 65,60 63.50 Bij verzending naar het buitenland vf portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voP afloop van de abonnementsperiode

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2