F amilieberichten F amilieberichten Makelaardij Texel Vastgoed b.v. kelverse witsnuitdolfijn voor EcoMare akkelen voor behoud natuur Waddenzee Ketsha Roberta Fraacisca Sem Daniël rJexelaartjes 4' /at ik zeggen wou... Wat ik zeggen wou... Hogeberg (5) Hogeberg (6) TEXELSE j C0URANT Wat ik zeggen wou... Hogeberg (4) www.texelvastgoed.nl RVT VÉO r DINSDAG 26 OKTOBER 2004 Met droefenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer P. Beemsterboer gemeentesecretaris van Texel van 1947 tot 1981 Nadat hij in 1939 bij de gemeente Texel in dienst was getreden heeft de heer Beemsterboer tijdens de moeilijke oorlogsjaren een meer dan verdien stelijke rol gespeeld. Voor al zijn verrichtingen werd hij op 14 april 1980 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau Ook na zijn actieve periode bleef de heer Beemsterboer belangstel lend betrokken bij het wel en wee van de ge meente Texel. Wij wensen zijn familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. Burgemeester en Wethouders van Texel, De secretaris, mr. G.A. Jongkind De burgemeester, mr. C.J. Geldorp-Pantekoek. Na een lang leven en een moeilijke laatste periode is van ons heengegaan onze zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Gerrit Maat weduwnaar van Trijntje Eelman op de leeftijd van 88 jaar. Arie Maat Dienie Maat-Eelman Martin en Petra Sander. Tessa Yolanda en Mark Suzan. Thijs Dia Gerard Maat Netty Maat-van Beek Edwin en Wendy Mike, Joyce Ronald en Fanny Anneke Pronk-Maat Wim Pronk Erica en Jack Monique en Elmar Lars Patrick en Anneke Texel, 24 oktober 2004 Jan Dirksoord 33, Den Burg. Gelegenheid tot condoleren donderdag 28 ok tober van 19.30- 20.30 uur, en na de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 Den Burg. Na een samenzijn, dat zal worden gehouden op vrijdag 29 oktober om 14.00 uur in het boven genoemde uitvaartcentrum, zal de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg plaats vinden Geen bloemen. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter, 22 oktober 2004 Kenneth de Veij en Célia Santos Hoeker 34, 1771 EW WieringerwerJ We hebben een zoon, geweldig!!! geboren op 21 oktober 2004 om 01.32 uur, hij weegt 3350 gram en is 53 cm lang Arjen en Francis Poelman Badweg 31 1796 AA De Koog tel. 0222-327096 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17 00 uur KOSTEN. €4,80 tot en met 3 regels Per regel meer: €1.60 (incl. btw). F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden VOOR BEDRIJVEN: IM-Texelaartje op aanvraag. Na 30 okt. sluit Tessel Shop definitief haar deu ren. Uw laatste kans! Nu alles tegen dumpprijzen!!! Kogerstraat 9. Den Burg. Snel internetten voor een vast bedrag per maand, gratis modem installatie, gratis modem gebruik, ser vice op het eiland en geen moeilijke contracten? Kijk op www.kabeltex.nl en bestel uw breedband aansluiting of bel 362730! EN/OF verzorgt alle soor ten drukwerk. Van grote oplagen tot speciale uitga ven www.en-of.com of tel 322 608. Skechers USA footwear Div mod. al voor 54,90. Nu. ook voor mannen: To mahawk boots more Tijdens de basiscursus ge merkt wat Chi Neng voor je kan betekenen? Meld je aan voor vervolglessen op dinsdag, www chinengop texel.nl. (IM-Texelaartje) EEKAEE. A.s. vrijdag Café Chantant met Frans en Lies STLNENPLH8T52 TEL. 022 2 320161 Wij repareren allle merken TV, radio, Video, DVD, CD, Platenspeler, Satelliet, Ca mera. Scanner, etc. met 3 maanden garantie - Ser vice Center Texel - 311 777. Kunt u twee handen extra gebruiken bij de uitvoering van uw dagelijkse admi nistratie/boekhouding? Heeft u tijdelijk hulp nodig i.v.m. ziekte, zwanger schapsverlof. probleem oplossing. achterstand wegwerken? Bel dan eens naar Sacra promotions - Jolande Kloosterhuis, tel. 315674, b.g.g. 06- 12606719. Stunt nu bij Tomahawk: suede dameslaarzen voor €29,95. Diverse kleuren. Waalderstraat 24. Heel veel voor weinig. 50% korting op potten, vazen, kaarsen, cadeauartikelen, enz., enz De Zonne bloem. 8J oMare nü t een is vrijdagochtend verrast een 'kakelverse' witsnuit- fijn die was aangespoeld bij )l 28. Het dier, een volwassen oc luwtje, was vermoedelijk pas u iele uren eerder overleden. Arthur Oosterbaan en dierenverzorger Henk Brugge meten de lengte van de witsnuitdolfijn die vrijdagochtend bij paal 28 aan- Natuurmonumenten, StaatSbOS- (Foto Jeroen van Hattumi beheer en gemeente Texel, waak over uw eiland en laat u met leiden door de overkantse poppenkast van uit de provincie. Voor Duurzaam Texel lijkt het mij zeker zin hebben hun hui dige strategie en beleid aan te pas sen of een betere - gepaste - naam voor hun organisatie te vinden. En voor 10 voor Texel: een dikke 10 met een griffel. dewerkers van het centrum voor dden en Noordzee waren aanvan- gewaarschuwd dat er een ■nvis op het strand lag, maar ston- ter plekke oog in oog met de eènhalf meter lange en ruim twee- 'derd kilo zware dolfijn. Met be- p van de melder wisten dieren- Rorgers Henk Brugge en Jacco Spek het dier toch in de wagen te krij gen Ze hadden de achterwielen van de wagen deels ingegraven in het zand, zodat er niet al te hoog hoefde te worden getild Bioloog Arthur Oosterbaan ging er na eerste onder zoek vanuit dat het dier al op hoge leeftijd was. De tanden waren afge sleten en aan de staart was te zien dat ze ooit gewond was geraakt, maar dat die wond ook geheeld was. Zijn conclusies werden later beves tigd door sectie bij Natuurhistorisch Museum Naturalis in Leiden waar de dolfijn nog dezelfde dag heen werd gebracht. Het ging om een oud vrouwtje dat nog vis in de maag had en waarschijnlijk door ouderdom was overleden Er spoelen jaarlijks gemid deld één of twee witsnuitdolfijnen op de Texelse kust aan, maar het was voor EcoMare de eerste keer dat een overleden dolfijn nog klokgaaf was. 'Je kunt zien dat de ogen nog glazig zijn', aldus Oosterbaan. De dolfijn heeft hoogstwaarschijnlijk niks te maken met de twee grote groepen dolfijnen die eerder bij Texel waren opgedoken Daarvan werd in eerste instantie aangenomen dat het wit snuitdolfijnen waren, maar later ble ken het tuimelaars te zijn geweest. Kees Verschoor, Den Burg. jaarlijks terugkerend toerist lees net stijgende verbazing de oever- s discussies over het Hogeberg- >ied. Het in mijn ervaring unieke en 1ste landschap van Texel, bevalt als bezoeker uitstekend. Ik zie dus 'n waarom daar paden, schuren dure verplaatsingen van kolken «ten plaatsvinden. Hoewel ik ze devooruitgang met tegen wil hou- begrijp ik met waarom er steeds «rmoet worden ingegrepen in het dschap van Texel. Dit wordt nog 'sds in brochures en door de VW geprezen als het eiland van rust, iels en unieke gezichten op de ^ur, maar er gaat geen week voor- °t ik lees dat er weer iets is ver ben om de vakantieganger te lok- ïrnet attracties waar de echte tebber van Texel geen behoefte 1 heeft. Of zijn al die plannen be ften voordele van de gemeente andere organisaties, die op deze te subsidies trachten binnen te ten en tot meerdere glorie van hun Texelaars, houd toch de uurhistorie van uw eiland in ere, >ruik subsidies voor het ^ndhouden van de tuinwallen, de 3en, oude boerderijen en tot steun In de Texelse Courant heeft vorige week onder de kop 'Behoud Hoge berg gebied oppakken in masterplan' een artikel gestaan over een initiatief van Duurzaam Texel. Ter verduidelij king en om misverstanden te voorko men hierbij een korte toelichting. Doel van het initiatief is het unieke Hogeberggebied en zijn cultuurhisto rische waarde voor Texel te behou den en wellicht te versterken als dat mogelijk blijkt te zijn. Dit moet gebeu ren door een structurele oplossing na voor organisaties die de cultuur historie hoog in hun vaandel hebben. Maak alsjeblieft van Texel geen kermisattractie die luidruchtige groe pen mensen aantrekt Behoud het Hogeberggebied zoals het is, dan blijft het waardevol. Ik weet dat dit stukje een herhaling is van eerdere noodkreten in de Texelse Courant, maar het moest mij toch even van het hart, omdat wij in de twintig jaar dat wij op Texel vakantie houden, al veel hebben zien veranderen. En niet al tijd ten goede. Jacques P. van den Berg, Den Haag. te streven die in eerste instantie door de betrokkenen zelf wordt ontwik keld, op basis van hun eigen (bedrijfs economische) plannen. Hierbij zal worden voortgebouwd op een rap port dat bureau Blooming reeds voor Staatsbosbeheer. Natuurmonumen ten en de WLTO heeft uitgebracht. Het is zeker met de bedoeling om van de Hogeberg een toeristisch pretpark te maken. In de komende periode zullen de in dividuele plannen en ideeën met de betrokkenen worden uitgewerkt. Tij dens een bijeenkomst in Panorama op 14 oktober hebben alle aanwezi gen positief gereageerd op dit initia tief en hun medewerking toegezegd. Diegene die daar met bij waren en toch mee willen doen vanwege hun betrokkenheid met het Hogeberg gebied zijn van harte uitgenodigd zich alsnog te melden bij Duurzaam Texel De 'uitdagingen' die zichtbaar worden, zullen tijdens een volgende stap middels afstemming van de in dividuele plannen en samenwerking tussen alle betrokkenen moeten lei den tot één masterplan Hogeberg. De rol die Duurzaam Texel als onafhan kelijk initiatiefnemer invult, is faciliterend: proces begeleiden, on derlinge samenwerking bevorderen en zoeken naar (financiële) bronnen om het gezamenlijke masterplan te ontwikkelen en te realiseren Namens Duurzaam Texel, Arnold Langeveld en Kees Dros Onze gewaardeerde buurman Piet Beemsterboer is overleden. Wij wensen de familie veel sterkte. Jan. Janny Heethuis en kinderen In de Texelse Courant van 22 oktober geeft 10 voor Texel zijn mening over de nieuw aan te leggen paden in het Hogeberggebied. Wat heeft de aan leg van deze extra holle weggetjes (die ook extra onderhoud vragen) voor meerwaarde voor het eiland? Er ontstaat een meer eentonig gebied, wat met passend en niet gewenst is. Natuurmonumenten en Staatsbos beheer zijn bij deze natuurhistorische verkrachting betrokken en laten zich hierin ondersteunen door Duurzaam Texel. Maar volgens mij heeft deze organisatie als doelstelling het be houden van al onze waarden op het eiland. De 'Dikke Van Dale' omschrijft duurzaam als: lang aanhoudend en bestemd om lang te bestaan. Naar mijn idee geeft Duurzaam Texel door dit plan te ondersteunen aan het met zo nauw te nemen met de duurzaamheid van dit historische stukje Texel. Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer beseffen waar schijnlijk ook met dat de aanleg van weggetjes in dit gebied niet getole reerd kan worden. Blijkbaar is het nog steeds met bij deze organisaties en bij de gemeente Texel doorgedrongen dat duurzaam inhoudt dat je de hui dige vormgeving van het eiland dient te behouden, met uiteraard het zo ver mogelijk terugbrengen van zo veel mogelijk verloren natuurhistorische waarde. Laten ze een voorbeeld ne men aan organisaties als Landschap Noord-Holland en zich laten advise ren door mensen die er meer ver stand van hebben. Er dient meer af wisseling in het landschap te komen met de aanplant van bosschages en houtwallen om daarmee flora en fauna te stimuleren en te verrijken. Blijkbaar begrijpt men niet - of wil men met begrijpen - dat de toeristen juist het misvormen van het eiland verafschuwen en juist voor het eiland in zijn pure en gave hoedanigheid komen. Duidelijk is men geneigd zich voor allerlei projecten in te spannen om daarmee de hand te kunnen leg gen op de subsidies van de provin cie en wordt men beïnvloed door overkantse balorigheid. De hele Noordzeekust, van Zeeland tot Den Helder, is in de laatste twin tig jaar een verpest gebied geworden om 'de toerist ruimte te geven' in een onnatuurlijke situatie. Een van de re denen van deze economische teloor gang is dat door alle ontwikkelingen in parken en het 'perfect' geschapen en geschoren gebied dat men natuur ontwikkeling noemt, voor velen niet meer interessant is. Door dit ver keerde beleid en het verloren gaan van zijn eigen originele natuur, onstaat er een Texel dat zijn uitstra ling van 'gaaf' eiland ziet verworden tot het niet meer is dan een verleng stuk van de kuststrook van Noord- Holland. Stio moeder voert met haar kinderen actie voor de Waddenzee op de dijk bij Oudeschild. Ige was wat kunst en vliegwerk voor idig om de fakkels brandend te uden, maar de stevige wind erhield veel mensen er vrijdag- ond niet van mee te doen aan de ikelactie van de Wadden- eniging. Bij Oudeschild stonden jen de honderd mensen op de k en op de dijk bij Oosterend ren eveneens veel mensen op been. irten, Timon, Daniël en Marten Iden vooral oog voor het vuur dat >oi fakkelde in het donker, nadat ze idelijk een paar fakkels brandend iden gekregen. De jonge Texe- s waren meegekomen met hun eders Karin Haasdijk, Mirjam van :en en Liesbeth Rijk. Dat de kin- en meer gebiologeerd waren door vlammetjes dan door het wad, Tien ze maar lief 'We hebben ze Dral meegenomen om ze te leren ze hun stem kunnen laten horen', lelde Rijk. 'We hebben het er thuis tafel met ze over gehad en nu ian we hier.' De drie stonden er echter met alleen om de kinderen wat bij te brengen Net als de andere aanwezigen vroe gen ze aandacht voor het behoud van de natuurwaarden van het wad. Met de fakkelactie, waaraan langs de ge hele Waddenkust zo'n 5700 mensen meededen, wilde de Waddenvere niging een signaal afgeven aan de Tweede Kamer die op dinsdag 9 no vember vergadert over de toekomst van de Waddenzee en het mogelijk hervatten van de gasboringen. Zowel Texelaars als mensen van de ov.er- kant lieten hun stem horen. Voor Barbara Tanner uit Haarlem, een vaste bezoekster van het eiland, was de gasboring de belangrijkste aanlei ding om te demonstreren 'Ik ben een groot liefhebber van vogels maar als de gasboringen worden hervat, zakt de bodem en dan hebben de vogels straks minder te eten.' Rob van Oortmerssen uit Oudeschild had tij dens de actie al wat gas bij zich, maar om een heel andere reden. Met een gasbrandertje wist hij de fakkels on danks de wind snel aan de praat te krijgen en houden. Samen met zijn vrouw Marja de Jong vroeg hij even eens aandacht voor het behoud van het bijzondere karakter van het wad. De Jong: 'We zeilen er graag en we zien graag dat dat in de toekomst ook mogelijk blijft.' De mogelijke gasbo ringen baarden hen eveneens zorgen. Diverse leden van GroenLinks op Texel betuigden ter plekke hun steun aan de actie. Zij hadden wat minder last van de wind, omdat ze eigen fak kels hadden meegenomen die ze eerder die middag bij een waren handel hadden gekocht. Ook diverse medewerkers van EcoMare lieten van zich horen Een groep van 28 vakan tiegangers van Waddenpark Avanti demonstreerde gezamenlijk in de buurt van Oosterend. Zij vertrokken met brandende fakkels vanaf Avanti om vijfhonderd meter verderop voor een 'lint van vuur' te zorgen. Met de 5700 deelnemers was de fakkelactie de grootste natuurdemonstratie die ooit in Nederland is gehouden. Ons actuele woningaanbod: Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 A8 Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fa*: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé dhr P. Kuip Cm lil 31 70 31 dhr JP. Coutinho Til. 31 46 6S dhr. HA Trap Tel. 31 92 43 i_ ONROERENDE GOEDEREN - TAXATIES - HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN TE KOOP in DEN BURG Sluyscoog 33 Leuke hoekwoning met ruime garage, voor-, zij- en achtertuin gelegen op een perceel eigen grond van 245m' in woonwijk "de Mars", op loopafstand van het dorpscentrum. INDELING hal/entree, woonkamer, binnenhal met toilet en trapopgang, open keuken met achterdeur naar tuin met achterontsluitmg. Verdieping: 3 slaapkamers, badkamer met douche en wastafel en aansluiting voor wasmachine. Vaste trap naar 2e verdieping met wasmachine- aansluiting en mogelijkheid voor een 4' slaapkamer. Voorzien van cv-ketel wordt du netjes onderhouden en goed geïsoleerde woonhuis u aangeboden. De garage heeft een zolder en is van binnen gebouwd met betonblokken en geïsoleerd Annjjtslonn bij Voorzien van HR cv-ketel en zonneschermen Het object is bovengemiddeld afgewerkt en keung onderhouden Er kan een bouwaanvraag ingediend worden voor een kap op de bungalow. Oplevering kan op korte termijn geschieden. VASTGOED i ADVISEURS Aanvaarding kan in overleg geschieden. TE HUUR in DE KOOG Boodtlaan 48 Een nante vrijstaande bungalow (1994). rustig aan de rand van het dorp gelegen, met fraai uitzicht over het land aan de achterzijde én de Staatsbossen Het geheel ligt op circa 100 meter afstand van het duingebied aan de Noordzeekust Perceelsgrootte bijna I.IOOm INDELING hal/entree, toilet ruime woonkamer voorzien van een verwarmde, leistenen vloer, luxe half-open keuken, dne slaapkamers, mooie bad kamer, bijkeuken/garage Buitenom een fraaie tuin met meerdere terrassen en een tuinhuis

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3