7 Trialtoppers als balletdansers over Texelse hindernissen Voetbalprogramma Zeilers op Tarifa snijden over land 400 km af Adrenaline, golven en wantrouwende douane MAB biedt een NK-waardig parcours Zaalvoetbal na drie weken al bijna versleten .TEXELSE COURANT- Meiden Texel'94 naar trainingsdag Voetbaluitslagen BÉS De Mareis ongeslagen Herfstig toernooi voor tennisjeugd Veel winstpunten voor ruiters Programma zaalvoetbal 3 WiTJE BfTlW dinsdag 26 OKTOBER 2004 zal je maar gebeuren: met je 3ten steek je maanden in de ortiereiding van het Nederlands npioenschap trial. En dan, pre- sin de nacht vóór het grote eve- ment, valt de regen onophoude- met bakken uit de lucht. 'Je geerlijk weten, ik heb vannacht en oog dicht gedaan', vertelde han van der Ster van de MAB. ar tot zijn verbazing en vooral pk bleken de betere trial- ureurs de nattigheid als een wei- me extra handicap te beschou- n en bleef het zondagmiddag wel droog. Texelse taalliefhebbers hadden er s aan gedaan om het eerste Ne- landse kampioenschap op Texel een succes te maken. Een ploeg 17 vrijwilligers was de hele vrij- im touw om een NK-waardig par- irs met hindernissen uit de grond stampen. De Texelaars, die nog eerder een hindermsbaan voor NK hadden uitgezet, werden /ïbij geholpen door een bevriende iclub uit Obdam. Er werden tien leheten non-stops gebouwd, af- iderlijk trajecten die elke bestaan een serie hindernissen. Daarvoor ■den vooral afgedankte betonnen ilpijpen gebruikt, die op allerlei eieren werden gerangschikt en itapeld, zodat dat de coureurs op oog onneembare hindernissen ;sten passeren. Maar ook fitwagenbanden, boomstammen ander materiaal was ingegraven, i was voor het bescheiden aantal f schouwers een lust voor het oog zien hoe vooral de meest be ien coureurs de obstakels wisten asseren, en dat zonder een voetje de grond. Het deelnemersveld ruim veertig rijders was verdeeld «er klassen, waarbij de meeste idacht uitging naar de toppers, die moeilijkste, met geel aangegeven :ours moesten volgen. Iets min- rijders volgden de bordjes voor het rode parcours, daarna de rijders voor het blauwe parcours en de laag ste categorie volgde de route die door witte bordjes werd aangegeven. Al die bordjes maakten op buiten staanders een bijna chaotische in druk, maar de NK-rijders wisten hun weg feilloos te vinden. Vooral de top pers namen tijdens de eerste ronde ruim de tijd om het parcours te leren kennen, waardoor hun eerste van de vier rondes die ze moesten afleggen meer dan tweeënhalf uur kon duren. Alsof de 250 cc-motorfietsen met een gewicht van amper 75 kilogram aan hun laarzen zat vastgekleefd, bewo gen ze zich bijkans als balletdansers over de modderige pistes, waarbij ze net zo lang balanceerden tot ze pre cies goed voor de hindernis stonden, om vervolgens het gas open te draaien en met een subtiele bewe ging het obstakel te passeren. Waar een ongeoefende rijder zonder twij fel ten val zou komen, slaagden de toppers erin zonder ook maar één voetje aan de grond dit huzarenstukje te verrichten. Maar het ging ook wel een keer mis, waarbij de verwensin gen die werden geuit duidelijk maak ten dat er veel eer op het spel stond en dat op strafpunten geen prijs werd gesteld. Grappig was hoe in deze scheldwoorden een Brabantse of Limburgse tongval was te horen, want vooral in die contreien is de trialsport populair. Het leek alsof de coureurs hun kunst jes met het grootste gemak verrich ten, Maar de realiteit was dat de capriolen grote concentratie vereis ten en dat er veel oefening aan vooraf is gegaan. 'Mijn zoon traint twee tot drie keer in de week', vertelde de trotse vader van 17-jarige Mitchel Lenders, rijdend in de sportklasse A (blauw), die de verrichtingen van zijn zoon niet alleen nauwlettend volgde, maar ook met de camera vastlegde. Lenders senior, afkomstig uit Venlo. had nog een zoon op de baan. de 14- jarige Yanneck. 'Die doet het ook al heel aardig Buiten de trainingen om oefenen ze thuis ook elke dag een kwartier tot een half uur op het om zetten Met dat laatste bedoelt de Brabander het keren van de motor fiets in stilstaande positie, wat doet denken aan de evenwichtskunsten van een koorddanser Trial is bij Lenders een echte familiesport. 'Want die coureur die daar rijdt, is mijn broer. Texel is voor ons echt een uitje. We waren hier vrijdag al. om de baan én het eiland te verkennen. Nu zijn we hier, volgende keer misschien weer ergens in Belgiè. Voor de trials port leggen we per jaar 25.000 kilo meter af.' Over de baan was de lief hebber goed te spreken. 'Als je bedenkt dat het de eerste keer is. hebben ze het hier op Texel prima gedaan.' Dat vindt ook Marcel van Dijk uit Haps (Brabant), die uitkomt in de makkelijkste klasse (wit). 'Dit is een NK-waardig parcours. Soms een beetje tricky, met wat lastige hinder nissen, maar betere rijders denken daar misschien anders over.' Bij het wegrijden riep de Brabander. 'Schrijf maar op dat ze het NK hier volgend jaar wéér mogen houden.' Die wens gaat volgens Van der Ster in vervul ling 'We gaan zeker dit in 2005 ze ker weer doen. 's Morgens vroeg had ik nog pijn in mijn buik, maar geluk kig hield het op tijd op met regen enen. Het is enorm goed bevallen. Een opsteker en een stimulans voor de club Ook de trialbond was heel tevreden en wil dat we het volgend jaar weer organiseren. Er zijn maar zeven NK trials in Nederland en dat zijn er voor het mooie een paar te kort.' Als winnaar eindigde Marco Reit, die 17 strafpunten haalde. Zijn concur rent Alex van der Broek, die zeven keer het NK won, moest als gevolg van een knieblessure afbericht doen. Tweede werd Marco Theumssen met 55 strafpunten, gevolgd door Piet Goertz met een score van 57. Zaterdag 30 oktober Zaanlandia A1 -Texel'94 A1 14.30 Koedijk B3-Texel'94 B1 15.15 Texel'94 B2-Succes B1 13.30 Oosterend B1-W'waard B1 13.45 Berdos MB2-Oosterend MB1 14.30 Texel'94 C1-Den Helder C1 11.45 Texel'94 C2-Den Helder C2 13.30 DTSC1-Texel'94 C3 14.30 Wiron C2-Texel'94 C4 13.00 ZAP C2-Oosterend C1 11.00 De Koog C1 -Vesdo C1 13.45 JVC D2-Texel'94 D1 9 00 HCSC D2-Texel'94 D3 10.00 Texel'94 D2-JVC D4 11.45 Oosterend D1 -Callantsoog D110.00 De Koog D1 -W'meer D2 11.30 Texel'94 MD1 -Victoria O. MD110 30 Alcmaria V MD1 -Texel'94 MD2 11.15 Texel'94 E1-Schagen E1 10.30 Texel'94 G1-KGB G1 13.30 Texelse pupillencompetitie ZDH F2-De Koog F2 9.30 De Koog F1-ZDH F1 Deportivo-Valencia Real Madrid-SVC F1 Barcelona-Espagnol Everton-Liverpool Fulham-SVC E1 De Koog E1 -Chelsea ZDH E1-Manchester SVO E2-Blackburn SVO E1-Arsenal SVO F1 is vrij. Zondag 31 oktober Den Helder-Texel'94 ZDH-Oosterend De Koog-GSV Koedijk 2-Texel'94 2 RKEDO MA1-Texel'94 MA1 Texel'94 3-BKC 3 Texel'94 4-Succes 4 JVC 4-Oosterend 2 De Koog 2-Succes 5 Recreatievoetbal Texelse Boys-Oosterend 10 30 10.30 10 30 10 30 10 30 10 30 14.00 14.00 14.00 11.45 12.45 12.00 12.00 11.00 11.00 Twee meidenteams van voetbalclub Texel'94 bezochten donderdag een door de KNVB georganiseerde trainingsdag bij de Zouaven in Grootebroek, de club waar de broers De Boer zijn begonnen met voetbal len. De Texelse groep bestond uit 29 meiden uit de E- en D- competitie. In totaal waren er 186 deelnemers. Tij dens een trainingsdag in mei waren dat er nog 32. Kennelijk wint meiden voetbal sterk aan populariteit. De dag werd begonnen met een trai ning van twee uur. Er werd in drie verschillende leeftijdsgroepen ge tramd, die weer waren verdeeld in groepjes van ongeveer tien meiden. Na de lunch werd er een toernooi van 4 tegen 4 gespeeld. Dit duurde tot ongeveer half vier Na afloop werden adressen en telefoonnummers uitge wisseld met meiden uit andere teams en keerden de Texelaars moe maar voldaan huiswaarts. 10.30 Zaterdag 23 oktober Texel'94 A1-IJmuiden A1 3-2 Texel'94 B1 -Duinrand S. B1 8-0 Vrone C1 -Texel'94 C1 9-0 ZAP C2-Texel'94 C2 1-4 Texel'94 C3-BKC C2 1-3 Texel'94 C4-Den Helder C3 0-1 Oosterend C1-HCSC C1 4-1 Hollandia T C2-De Koog C1 0-8 De andere wedstrijden werden afge last. Zondag 24 oktober Alle wedstrijden werden afgelast. Recreatievoetbal De Koog-Texelse Boys 7-2 finstukjes tijdens het NK-trail dat op de crossbaan van de MAB in Eierland werd gehouden. Winnaar Marco Reit passeert een Foto Gorord Timmerman) Basketbalvereniging De Mareis heeft zondag de vijfde overwinning (60-40) op rij geboekt en is daar mee deze competitie nog onge slagen. In de thuiswedstrijd tegen Zodiac uit Julianadorp kregen de eilanders alleen in de beginfase het spel niet onder controle. De Mareis was van plan snel een voorsprong te nemen en speelde man to manIn de eerste twee kwarts van de wedstrijd verliep dit niet soe pel en kreeg Zodiac teveel ruimte om te scoren. Na het tweede kwart had De Mareis slechts één punt voor sprong op de opponent. In overleg met coach Jaap de Wijk werd van het man to man-systeem afgestapt en ging De Mareis terug naar de vertrouwde zoneverdediging. De defensie, met lange mannen als Nico Kikkert en Pieter Dogger, stond al snel als een huis. In het derde kwart kwamen de Texelaars echt los en walsten over hun concurrent heen. Vooral Nico Kikkert was goed op dreef en had met 25 punten een flink aandeel in de winst. Met dertien pun ten voorsprong begon De Mareis aan het vierde kwart. De winst was toen al veilig gesteld en het was een een voudige klus de voorsprong uit te bouwen. Scores: Nico Kikkert 25 punten, Chris Schlepers 13, Erick Venneker 6, Edo Kooiman 5, Babis Papadopoulos 5, Pieter Dogger 4, Sebastiaan Gremmen 2. Begeleid door herfststormen en felle buien speelden leerlingen uit het voortgezet onderwijs afgelo pen weekend een open tennis toernooi op de velden van Heri Hodie in De Cocksdorp. Het on stuimige weer leidde tot vermake lijke toestanden, zeker wanneer de bal duidelijk door de harde wind van richting werd veranderd. Veertien jongens en twaalf meisjes bonden in een afvalsysteem de strijd met elkaar aan. Wie de eerste wed strijd verloor, kreeg een herkansing in de verliezersronde. Werd ook deze verloren, dan was het toernooi afge lopen voor de betreffende speler. De meeste tennissers kwamen uit De Cocksdorp, maar ook andere dorpen leverden deelnemers. Zelfs waren twee jongens het Marsdiep overge stoken. Zij zijn lid van HTC uit Den Helder, dat 's zomers een toernooi organiseert waaraan de afgelopen drie jaar werd deelgenomen door tennissers van Heri Hodie Het toernooi verliep niet helemaal volgens planning. Zaterdagavond regende het zo hard dat de wedstrij den moesten worden doorgeschoven naar de zondag. Dat legde zo'n druk op het tijdschema, dat diverse wed strijden moesten worden ingekort. Aan goed tennis was desondanks geen gebrek. De finale bij de jongens ging tussen de twee Helderse deel nemers, Dan Schelhaas en Jorick Voormans. Voormans won de eerste set na een tiebreak, maar daarna was zijn kruit verschoten en moest hij na een achterstand van 4-1 in de tweede set de wedstrijd zelfs opgeven door dat een oude blessure begon op te spelen. Dan Schelhaas werd dus de eerste winnaar van het open jeugd- toernooi, dat volgens de organisatie volgend jaar zeker een vervolg zal krijgen. Bij de meisjes bestond de finalepoule uit Suzan van der Beek, Manon Wal beek en Sanne Sieprath. Hoewel Sieprath de andere meisjes goed partij gaf, verloor ze toch beide wed strijden. De partij tussen Van der Beek en Walbeek was uiterst span nend en werd uiteindelijk in een tiebreak beslist in het voordeel van Van der Beek. Uitslagen Meisjes - Wmnaarsronde: 1.Suzan van der Beek; 2.Manon Walbeek. Verliezersronde 1 Demi Kuyper; 2.Silvia Eelman. Jongens - Winnaarsronde 1 Dan Schelhaas: 2.Jorick Voormans Verliezersronde: l.Remco Boon. 2.Pieter Hooischuur De jury was zondag goed te spreken over de rijproeven die werden afge nomen in en rond manege Akenburg. Er kon onder de ruiters een groot aantal winstpunten worden verdeeld. Kris Arkenbout (L1Tessa van Daalen (M1), Mirjam Hin (B). Silve Schoorl (M1). Marilyn Brouwer (L2), Mansa Pesch (B), Bngit Landaal (L1). Eva van der Linde (Z2) en Gerda Kuiper (B) wisten allemaal twee maal een eerste prijs te behalen. Bea Dekker ver diende met haar debuut in de M2 een winstpunt Marian van der Geest kreeg twee winstpunten in de M1 en mag nu promoveren naar de M2. Feiko van der Laan (M1) werd twee maal tweede met twee winstpunten en ook Noortje Duin (M1) behaalde 2 winstpunten Rianne Hm (B), Marleen Zethof (B), José de Graaf (L1), Marloes van der Vis (Z1), Evalien Weterings (L1). Pauline van der Star (M1) en Priscilla Noorlander (M2) haalden één winstpunt. WIE MILIEUBEWUST KLUST IS ZEKER GOED BEZIG Na anderhalve maand begint er zo langzamerhand enig teken in de strijd om de Texelse zaalvoetbal- titel te ontstaan. Het lijkt erop dat de strijd om het kampioenschap zal gaan tussen vier teams: Klif 1, J'elleboog 1, Oosterend 1 en Mantje 2. Van deze teams was al leen koploper Oosterend afgelo pen week vrij. J'elleboog 1 hand haafde zich op de tweede plaats door ruim te winnen van De Krim 2 (9-4). Mantje 2 haalde uit en versloeg Texel'94 1 met maar liefst 10-0. Klif had het moeilijk tegen Mantje 1dat gezien de verhoudingen wel recht had op een gelijkspel, maar toch moest berusten in een kleine neder laag (3-2). Oosterend 1 heeft tot nog toe alle wedstrijden gewonnen en staat met achttien punten uit zes wedstrijden bovenaan. J'elleboog 1 (zestien uit zeven), Mantje 2 (vijftien uit zes) en Klif (twaalf uit vijf), die res pectievelijk tweede, derde en vierde staan, zijn evenwel nog lang met kansloos ZDH 1 verloor de aansluiting met de subtop door te verliezen van Ooster end 2 dat het uitstekend doet in de hoofdklasse. Onderaan wist J'elleboog 2 in een degradatieduel te winnen van De Krim 1 (6-2). Texel'94 3 kwam in de eerste klasse met 4-1 achter tegen J'elleboog 5, maar her pakte zich daarna, om alsnog met 8- 5 te winnen. Texel'94 3 nam daardoor de koppositie over van J'elleboog 5. Meest in het oog springende wed strijden van deze week zijn die tus sen Oosterend 1 en Mantje 1 en Klif 1 en Mantje 2. Beide worden ge speeld in het kader van de tweede ronde om de Bar Sportief Cup. de Texelse zaalvoetbalbeker. Wedstrijdbal Voor meer gesprekstof dan de wed strijden zelf, zorgde de afgelopen weken de wedstnjdbal. Dit jaar wordt met een officiële zaalvoetbal(futsaf)- bal gespeeld, maar deze blijkt na drie weken zodanig versleten te zijn, dat hij gevaar oplevert voor de spelers. Hoewel de bal van uitstekende kwa liteit is, blijkt hij kennelijk toch met geschikt voor het zaalvoetbal. Vol gens de leverancier heeft hij nog maar weinig klachten gehad, maar is het probleem dat de bal nergens zo intensief wordt gebruikt als op Texel. Terwijl aan de vaste wal het thuis- spelende team voor de wedstrijdbal zorgt, wordt op het eiland steeds met dezelfde bal gespeeld, waardoor een bal hier in drie weken aan net zoveel wedstrijden toekomt (circa vijftig) als een bal elders in twee jaar. Uitslagen; Klif MD1 -De Knm D2 uitgesteld; Oosterend C1- Sportshop C1 3-0: Texel'94 Cl-De Knm C1 uitgesteld; Texel'94 5-Klif 51-2. Texel'94 6-Klif 4 1 -6; De Koog C1 -Klif C1 5-2; De Krim C2-Klif C2 14-1De Knm 4-De Krim 5 2-9; J'elleboog 5-Texel'94 3 5-8. Klif 3-J'boog 4 2-4; RABD1- De Knm D1 1-8, J'elleboog El-De Knm E1 1- 5. NIOZ 1-Oosterend 3 3-6. J'elleboog 1-De Krim 2 9-4, Klif 1-Mantje 1 3-2; Texel'94 1- Mantje 2 0-10; J'elleboog 2-De Knm 1 6-2; ZDH 1-Oosterend 2 4-5. ensdag 27 oktober )0 Krim D1-De Koog D1 *5 De Krim C2-Klif C2 30 De Koog 1-J'boog 4 Klif 4-NIOZ 1 30 De Krim 5-Texel 5 30 De Krim 4-Texel 4 Hoogendijk Wienst: Texel'94. Krim Douma Douma Kuipers Kuipers pderdag 28 oktober 5 SVO C1-Sportshop C1v Putten Texel C1-De Krim C1 v Putten J'boog 2-Mantje 4 v Beek Sportshop 1 -Krim 4 Noordende Texel 1-De Krim 1 Hoogendijk tiienst: RAB. Ruim twee weken geleden vertrok ken zeilers Renco Klijnsma van catamaranzeilschool De Eilander en zijn maten van Texel naar Tarifa in Spanje. Via e-mail sturen ze re gelmatig bericht. Na een reis vol belevenissen, arriveerden ze zon dag in het Franse St. Gilles Ie Croix de Vie, een stukje onder Bretagne. We pakken het verhaal op bij Duin kerken, waar het viertal vertrok vanaf het strand van Bray-Dunes. Ze pas seerden Duinkerken en Calais en al spoedig kwam de eerste 'kaap' in zicht, vlak voor Wissant. Niet alles gaat vanzelf. Op gezette tijden raakt "s Morgens voelde ik het al door mijn een zeiler uit balans en belandt in het lichaam gieren, adrenaline. Vandaag water. Of de hele catamaran slaat om. wordt een echte etappe. Even geen Maar de watersporters raken steeds meer op elkaar ingespeeld. En ze zijn ervan overtuigd dat ze Tarifa gaan halen. 29 oktober ;5 Klif MD1-RAB D1 JO J'boog E2-Krim E2 |5 SVO 3-Texel 6 Noordende >5 J'boog 1 -De Krim 2 Douma ft Klif 1 -Mantje 2 •5 SVO 1-Mantje 1 ft ZDH 1-Mantje 3 '5 Klif 2-SVO 2 dienst. Oosterend. Klif J'boog Kuipers Sangers Hoogendijk Bakker Giro 1247 www.jantjebeton.nl Catamarans in actie voor de Atlantische kust. land in zicht. 140 kilometer over zee', berichtte Klijnsma alweer ruim een week geleden. Nog maar nauwelijks in Frans vaarwater, kregen ze bezoek van wantrouwende douaniers. 'Ze willen weten wat we aan het doen zijn Waarom ja. waarom doen we dit eigenlijk? Jeroen (Staamer, red.) roept in zijn beste Frans dat sponsors dit willen en het Frans/Nederlandse woord prestige wordt geroepen Nadat de zeilers hun veiligheidsmaat regelen aan de douaniers hebben getoond, mogen ze hun tocht vervol gen. 'We koersen lekker door en de wind neemt zachtjes toe tot kracht 5. Ook de golven nemen toe. Plots kij ken we achter ons en daar ligt een F18 op z'n kant. Dus Marc (Stork, red kan toch omslaan.' In de versla gen wordt gerept over golven die niet hoog zijn, maar wel ruig. Over inspan ning en stenige stranden, waar de zeilers die zuinig zijn op hun boten een hekel hebben. 'Uiteindelijk viel de schade mee. Wat krasies en een deukie.' De volgende etappe verliep teleur stellend. 'Het doel was om ongeveer 116 kilometer te varen. We heb ben er uiteindelijk maar 20 km geva ren, in ruim viereneenhalf uur. Wat ging er mis? De wind. met name het ontbreken van wind en stroming. Dobberen op zee. wegdrijven van de kust, stuurloos wegens gebrek aan wind, krijtrotsen van Dover in de zon Het voelde heel desolaat.' Gaan deweg zakken de zeilers verder af naar het zuiden. De wind laat het soms afweten 'Ongeveer een kwar tier na ons telefoontje blijkt de wind in te kakken en we worden nerveus aan boordAllerlei alternatieve routes worden overwogen maar alle andere routes met eindpunten na Le Havre zijn minimaal 60 km verder. De snel heid daalt tot 10 a 15 km per uur. Dit wordt minimaal vijf uur varen en het is al 13.00 uur geweest. We gaan overstag en varen eigenlijk weer een stuk terug, We bellen weer met het supportteam (dat met een bus de tocht via het land volgt, red.) en ge ven aan dat we op het eerste dorp na Le Havre proberen te koersen We hadden op de kaart gezien dat na Le Havre een groot aantal kilometers zandstrand moest zijn. Dan maar naar Deauville. Snel, voordat het donker wordt, worden de cats om hoog tegen de kiezelwand op de boulevard getrokken. De tent wordt op het beton neergezet, strak tegen de bus.' De volgende etappe, langs de kust van Normandie, is zwaar 'Korte hef tige rimpels op het water die meer vtSSr" r uurwnnSRXOM Kamperende zeilers in Deauville afkomstig waren van een heftige wind met sterke vlagen. Voordat we konden reageren, voelden we de wind gigantisch opkomen In ene windkracht zeven. Met vlagen die naar acht gingen. Daar lig je dan: midden op zee Het doel nog 80 ki lometer voor ons en de kust op on geveer 15 km naast ons. Zo snel mogelijk overstag en naar de kust varen. De schrik zit er flink in en het ronden van Normandië en Bretagne blijkt een te groot risico. Besloten wordt van het oorspronkelijke routeplan af te wijken en de oversteek dan maar over land te maken. 'Net een soort Tour de France waarbij het hele cir cus is ingepaktDe catamarans wor den geladen op een speciale trailer die Nacra-importeur Jan de Boer beschikbaar heelt gesteld. Na de tocht over land vervolgen ze de toch vanuit het zuidpuntje van Bretagne, waar het weer aanmerkelijk verbeterd is en de ontvangst hartelijk. 'Wat een gastvrijheid. De eigenaar van het res taurant bood ons heerlijke koele witte wijn aan. In overvloed. We hebben de hele avond genoten van de dag.' Er worden shirtjes geruild en nieuwe plannen gemaakt. Wordt vervolgd. Wie meer wil weten over de de reis kan de website www.texeltarifa.nl bezoeken, waarop ook kan worden meegedongen naar een prijs, een gratis weekcursus catamaranzeilen.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7