Expositie opmerkelijke papierkunst Familieberichten teso TEXELSE 2 COURANT1 Frans Eijgenraam pakt derde plaats bij En Passant Aktie "de ouwe sok" SeXc^Jc Fanfarefestival Wat ik zeggen wou.. S(z)onde Mijn idee... Postkantoor SVO vergadert Darttoernooi Agenda Hoogwater te Oudeschild TEXELSE ^COURANT Voedselactie voor Dorcas Populaire Wright opnieuw naar Texel Voetbaluitslagen Voetbalprogramm Vrouwen van Nu Barokconcert DINSDAG 2 NOVEMBER 2004 Haar werk vindt zijn oorsprong in een cursus origami die ze jaren geleden volgde. In de loop der jaren leerde Gery Commandeur zich op basis van de Japanse papiervouwkunst eigen technieken aan om papier te vouwen De resultaten zijn tot en met dinsdag 16 november te zien in gemeentelijke expositieruimte Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. De kracht van het werk zit hem in de handvaardigheid en inzicht van Com mandeur. Ze vertelt gewoon gebruik te maken van cadeaupapier uit de winkel, dat vervolgens in verschil lende combinaties gevouwen met el kaar wordt gecombineerd en ingelijst Het levert bezienswaardige werken met diverse figuratieve afbeeldingen op. waaraan niet meteen het gebruik van cadeaupapier is af te zien. Com mandeur werkt over het algemeen met combinaties van cirkels, stroken en vierkante afbeeldingen met reliëf werking Een op het oog eenvoudig werk waarbij zwarte stroken gevou wen papier evenwijdig aan elkaar zijn geplakt, blijkt een verschil in scha duwwerking teweeg te brengen als er langsheen wordt gelopen. Een ander opvallend werk is een van geel en blauw cadeaupapier gevouwen zonsondergang. Het werk straalt rust uit en er kunnen ook zandbanken in worden waargenomen. Om aan haar materiaal te komen, houdt Comman deur regelmatig in de gaten welk cadeaupapier populair is. 'Als bij voorbeeld azuurblauw in is, moet je daar een stapel van halen, omdat het daarna misschien weer een tijd niet te verkrijgen is.' De expositie is, met uitzondering van de zondagen, dage lijks te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. Gery Commandeur exposeert tot en met 16 november in Tusse de Banke. (Foto Jeroen van Hattum) Frans Eijgenraam doet het goed in de interne competitie van schaak club En Passant. In de zevende ronde versloeg hij Paul Eelman, waardoor hij in het klassement gerenommeerde spelers als Ge rard van Es en Thomas Richter nu achter zich laat. Willem Otten heeft zich voorgenomen dit jaar veel aandacht te besteden aan het spel op de 64 velden. Dat lijkt te lonen, want na een remise tegen de als vierde geklasseerde Dirk Rijneker staat hij nu op de tweede plaats. Jaap Dros heeft de leiding nog ste vig in handen. Hij won wederom en staat met zeven uit zeven ruim aan kop Willem Otten en Frans Eijgen raam volgen hem op eerbiedige af stand en niet. zoals een ieder voor- (Advertentie) A s. zaterdag 6 november 2004. Grote guldenaktie in U kunt de gehele dag van 10.00-24.00 uur het kassa bedrag in euro's met guldens betalen (papier -en muntgeld). Da's een korting van 55%. Heeft u geen guldens? Dan geldt de aktie niet maar betaalt u gewoon het kassabedrag in euro's! spelde. Thomas Richter en Gerard van Es. In de loop van het seizoen mag verwacht worden dat zij de pun ten alsnog gaan binnenhalen en met Dros om de titel zullen strijden Toch is het verrassend dat in de eerste helft van het seizoen met uitsluitend de drie erkende toppers de dienst uitma ken. Duco van der Kuijl speelde tegen Auke Terpstra, die erom bekend staat weinig bedenktijd te gebruiken. Van der Kuijl had duidelijk meer tijd nodig en verloor toen zijn vlag viel. Jaap de Wijk stond goed tegen Rinus Vittali. Hij deed wat hij kon om de stelling van zijn taaie tegenstander op te bla zen, maar Vittali verdedigde zich ook nu goed. Uiteindelijk werd het punt gedeeld. Meer informatie staat op de website van En Passant: www.ess texel.nhep. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg wordt zaterdag het jaarlijks Fanfarefestival gehouden, waaraan medewerking wordt ver leend door KTF, Excelsior en DEK. Het concert begint om 19.45 uur. De drie orkesten brengen ieder een eigen afwisselend programma, dat wordt onderbroken door een optre den van muziekgroep The Groovers onder leiding van Mathieu Vulto. Als finale spelen de drie korpsen geza menlijk onder leiding van Betty Bak ker de mars Arsenal. De pasodoble El Cartero en de mars PearI of the city. De toegang tot het concert - dat een kwartier eerder begint dan eerdere keren - is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrijding van de kosten. 'De nachte sijn tekort, voor hen die van de sonde moete leve Adèle Bloemendaal als tante Door in 'Ci troentje met suiker', een tv-serie van jéare gelede. Een lied over het arme inbrekersgilde dat in de korte zomernachten te weinig tijd heeft om een fatsoenlijk inkomen bij el kaar te jatten. Ik stond er vanmor gen om onverklaarbare reden mee op en hoewel het nu al ver na kof fietijd is, speelt het deuntje nog steeds door mijn hoofd. Ik heb al geprobeerd het kwijt te raken door het luidkeels aan te heffen, maar dat helpt met. Het is zo'n gezellig ding. Het swingt zo lekker Vooruit, nog maar een keer. 'De nachte sijn tekort, voor hen die van de sonde moete leve. De nachte sijn tekort, voor hun duist're bestaan Adèle zingt het zo meeslepend, met zo'n prachtige Amsterdamse s, dat je gewoon sin in de sonde sou krijgen Nu de wintertijd weer is ingegaan, breken gouwe tijden aan voor bo vengenoemde vakgroep. Lange donkere nachten en, als het meezit en het stormt een beetje, ramme lende pannen enzo, dan is het hele- gaareen makkie Afgelopen week end kregen ze zelfs een bo- nusuurtje. Is het aantal van achten zeventig inbraken dat onlangs door één persoon op zijn conto werd geschreven te overtreffen? Het lied/e blijft door mijn hoofd zeuren en door de s-klank van Adèle kom ik op het woord slang, op paradijs, Adam en Eva en vandaar op zon deval. Kortomhet aloude schep pingsverhaal over hoe het kwaad in de wereld komt. Wat me weer brengt op de vorige week uitgeko men nieuwe bijbelvertaling, die door modern taalgebruik zoveel toegankelijker is geworden. Het plechtige 'Gij zult met stelen', luidt nu kortweg 'Steel met'. Gevolgd door 'Zet je zinnen met op de eigen dommen van een ander'. Lijkt me een krachtige boodschap, voorzo mer- én wintertijd. En als ik dan het verhaal lees over al die gesloten deuren in de justitiële jeugd inrichting Doggershoek in Den Hel der, denk ik dat Joop Groen veel leukere vakantiestekken in de aan bieding heeft. Het is maar net waar je voor kiest en Wat Jij Wil. Pien Verberg Ik kreeg vandaag een briefje van het postkantoor, waarop stond dat er een pakketje bezorgd was. Maar ik was niet thuis en omdat ik er voor moest tekenen moest ik het zelf even opha len (dacht ik). Maar ik snapte het briefje niet zo erg goed. dus ik ging naar het postkantoor om te vragen hoe het nou zat, of wanneer ik het op kon halen. Ik kwam aan de balie van het postkantoor (voor zover je het nog postkantoor kunt noemen) en ik vroeg heel beleefd hoe het nu zat. Of ik het pakketje bij haar kon ophalen, ja of nee, want ik wilde het namelijk heel graag hebben. Toen ik amper uit gepraat was, begon de loketbeambte me gewoon uit te schelden. Ze noemde me onder andere barbiepop en dom blondje en zei dat toch ieder een wel wist hoe dat werkte en dat ik dom was dat ik dat niet wist. Ik schrok daar enorm van, logisch toch? Ik stond met mijn mond vol tanden, want je verwacht niet van iemand die klanten helpt dat die je spontaan be gint uit te schelden. En als ik nou grof in de mond was geweest, zeg ik nog oké, maar ik was heel beleefd en vroeg gewoon iets aan haar. Ik heb toen mijn briefje gepakt en ben. nog zonder dat ik normaal ant woord had gekregen, maar wegge gaan. Ik zei nog tegen haar dat ik de klantvriendelijkheid slecht vond. Patricia Mosk, Den Burg. Naschrift: De loketbeambte laat we ten dat zij Patricia Mosk beslist geen Barbiepop en dom blond/e heeft ge noemd. 'Ze heeft me duidelijk ver keerd begrepen Ik heb haar gewoon lachend uitgelegd dat haar pakje er nog met was. Als zij het anders heeft opgevat, dan spijt me dat. Overigens vind ik het belachelijk dat zij op deze manier naar de krant stapt. Ik vind dit niet netjes Voetbalvereniging SV Oosterend houdt vrijdag jaarvergadering in de kantine op sportpark Sieme Keijzer aan de Vliestraat. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar is Lieuwe Koorn, aftredend en met herkiesbaar Annemane Ellen. Het bestuur draagt Monique Betsema voor haar plaats in te nemen. De vergadering begint om 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt zaterdag het jaarlijks darttoer nooi van de TDO gehouden. De |eugd speelt vanaf 13.00 uur. Er wordt in twee klassen gegooid: 9 tot en met 11 jaar en 12 tot en met 14 jaar. Het inschrijfgeld bedraagt €1,-. De vol wassenen spelen vanaf 19.00 uur. Zij betalen €2,- inschrijfgeld. Opgeven kan bij vliegerwinkel Switzer in de Weverstraat in Den Burg. Dinsdag 2 november: De FNV Vrouwenbond heeft vanaf 20 00 uur een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Mevrouw Spijker, psy choloog. vertelt over haar werk. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel Deelname kost EUR3.50, inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 uur. In Cinema Texel draaien De Domi nee (aanvang 20.15 uur) en Gegen die Wand (20.30 uur). Woensdag 3 november: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introduc tieles golf gegeven. In de Muziek- en Dansschool vindt om 15.00 uur de feestelijke ope ning plaats van de tentoonstelling van leerlingen van Gerda Lont. De opening wordt luister bijgezet door een optreden van het kinderkoor. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de raadscommissie Wel zijn. In Cinema Texel draaien Haaien- snaaier (aanvang 13.30 en 15.45 uur), K3 - de film (14.00 uur), Snowfever (16.00 uur), De Domi nee (20.15 uur) en Gegen die Wand (20.30 uur). Donderdag 4 november: In De Kiekendief op vakantie centrum De Krim houdt NBC Eelman Partners Accountants en Adviseurs een ondernemers avond, met onder meer oud staatssecretaris Annet Nijs als spreekster. Voor clienten en ove rige ondernemers. De ontvangst is tussen 19.00 en 19.30 uur. In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg geeft Ben Daalder vanaf 20.00 uur een lezing over de stand van zaken in de Texelse kottervisserij. Toegang €2,-. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de raadscommissie Mid delen. - - *WOk De afdeling De Cocksdorp- Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt vanaf 20.00 uur een wijnproeverij in Wijnhuis Ooster end in de Kerkstraat. De avond is alleen voor leden toegankelijk, na telefonische opgave. Opgeven kan bij Irene Schuijl, tel. 31/872. Om 21.00 uur begint in Question Plaza in Den Burg een folkconcert van John Wright. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 november gesloten. Vrijdag 5 november: Bij Super De Boer en Albert Heijn in Den Burg kunnen vandaag en Dl. 02 10.27 en 23.10 u. Wo. 03 10.47 en 23.40 u. Do. 04 11.10 en - u. Vr. 05 0.26 en 12.10 u. Za. 06 1.10 en 13.15 u. Zo. 07 2.17 en 14.50 u. Ma. 08 3.54 en 16.34 u. Dl. 09 5.04 en 17.45 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater De zon komt 27 juni op om 07 47 uur en gaat onder om 17.01 uur. 05 november laatste kwartier. morgen voedselpakketten worden samengesteld voor de christelijke hulporganisatie Dorcas. Levens middelen kunnen ook worden in geleverd bi| Het Olijfblad in de Weverstraat. In de hervormde kerk in Den Burg wordt vanaf 10.00 uur bazaar ge houden. In Bethel in Zuid-Eierland wordt van 19.00 tot 21.30 uur een kinder disco gehouden. In de kantine van Texel'94 in Den Burg begint om 20.00 uur de najaarsvergadering van Wieler vereniging Texel. Voetbalvereniging SV Oosterend houdt vanaf 20.00 uur jaarverga dering in de eigen kantine. Vandaag, zaterdag en zondag wordt in de Muziek- en Dans school het Vlaams Weekend ge houden. In verband met vakantie en onder houd van de apparatuur is Cinema Texel tot en met donderdag 11 november gesloten. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO soms een extra boot in. De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. Dat gebeurt vrijdag 5 en maandag 8 november van 9.30 tot 16.00 Au tomobilisten moeten desondanks rekening houden met wachttijden. Vrijdag moet op Texel tussen 9.00 en 12.00 uur en in Den Helder tus sen 10.00 en 18.00 uur mogelijk een half uur worden gewacht. Maandag bedraagt de geschatte wachttijd op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur een half uur. Maandag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222- 369600ofe-mailinfo@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant. nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al onze acherlonbecontracten en aanbiedingen daar toe zijn van toepaM-ng do Regeten voor hel Advertenlie- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd to Amsterdam zoals gedeponeerd fcnj de Kamer van Koophandel en Fa- bneken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half |aar 33,65 32,10 (automatisch) Per |aar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Bij Super De Boer en Albert Heijn in Den Burg kunnen vrijdag en za terdag voedselpakketten worden samengesteld voor de christelijke hulporganisatie Dorcas. Levens middelen kunnen ook worden in geleverd bij Het Olijfblad in de Weverstraat. Sinds acht jaar is de jaarlijkse voedselactie van Dorcas een groot succes. Pakketten met houdbare producten, zoals macaroni, rijst, droge soep, vruchtensiroop en tand pasta, worden verdeeld onder de allerarmste inwoners van Oost-Eu ropa. Dit jaar zal tevens een lading naar Beslam in zuidelijk Afrika wor den verscheept. De inzameling wordt in 350 gemeenten gehouden. Vorig jaar konden ruim 45.000 pakketten konden worden samengesteld. Wie naast levensmiddelen een bijdrage in de distributiekosten wil leveren, kan deze overmaken op giro 222 ten name van Dorcas Nederland in Andijk, onder vermelding van Natio nale Voedselactie 2004. Het aantal malen dat John Wright op Texel heeft opgetreden, is al lang niet meer op de vingers van één hand te tellen. De Schot was ook de eerste folkartiest die zorg de voor een uitverkocht Question Plaza. Donderdag staat Wright op nieuw op het podium van de voor malige disco in Den Burg, ditmaal met een driekoppige begeleidings band. Ook het hotel van De Lindeboom zit donderdag helemaal vol. Vanuit heel Nederland komen fans speciaal voor Wright naar het eiland. Want niet al leen bij de artiesten heeft Texel een goede naam, de concerten stralen een speciale sfeer uit, wellicht door het feit dat men na afloop het eiland met meer af kan. Wright zorgt met zijn charismatische persoonlijkheid, zijn neus voor goede liedjes en zijn prachtige stem voor bijzondere concerten. Zijn interactie met het publiek, waarbij de zanger iedereen het gevoel geeft dat hij sp ciaal voor hem of haar zingt, mi ten deze voormalige schaapsherj binnen korte tijd enorm popui Duitsland, Denemarken, Zwitserla en sinds kort zelfs Amerika, kenr> inmiddels een vaste kern van fans Vorige maand kwam Wrights tier CD uit met daarop slechts vier son waaronder de titelsong Time Learn. Ter promotie maakt hij öj weken een uitgebreide toernee de Duitsland en Nederland. De zan: wordt donderdagavond bijgesta door gitaarspeler en violist Joe Wn (geen familie) die ook de tweede s!( voor zijn rekening neemt accordeonist Chris Parkinson is w van de partij. Nieuw talent is er ir - vorm van singer-songwriter Joe Tc ping De techniek is in handen John Weatherbe. Het concert begint om 20.45 Kaartjes zijn in de voorverkoop verkrijgen bij Music Store Texel hotel De Lindeboom. Voorafgaa aan het concert serveert Schoutenhuys voor €12,50 eensf ciaal folkmenu C Zaterdag 30 oktober Zaanlandia A1 -Texel'94 A1 7-0 Koedijk B3-Texel'94 B1 2-0 Texel'94 B2-Succes B1 2-2 Oosterend B1-W'waard B1 10-3 Berdos MB2-Oosterend MB1 6-1 Texel'94 C1 -Den Helder C1 1-3 Texel'94 C2-Den Helder C2 4-2 DTS C1-Texel'94 C3 10-0 Wiron C2-Texel'94 C4 0-2 De Koog C1-Vesdo C1 10-2 JVC D2-Texel'94 D1 0-8 HCSC D2-Texel'94 D3 10-0 Texel'94 D2-JVC D4 7-0 Oosterend D1-Callantsoog D1 1-6 De Koog D1-W'meer D2 4-1 Texel'94 MD1 -Victoria O. MD1 2-3 Alcmaria V. MD1-Texel'94 MD2 2-3 Texel'94 E1 -Schagen E1 7-0 Texel'94 G1-KGB G1 4-4 Texelse pupillencompetitie ZDH F2-De Koog F2 2-8 De Koog F1-ZDH F1 6-0 Deportivo-Valencia 0-7 Real Madrid-SVC F1 0-0 Barcelona-Espagnol 2-3 Everton-Liverpool 0-2 Fulham-SVC E1 0-10 ZDH E1-Manchester 0-16 SVO E2-Blackburn 1-6 SVO E1-Arsenal 4-3 Zondag 31 oktober Den Helder-Texel'94 1-1 ZDH-Oosterend 4-1 De Koog-GSV 3-0 Koedi|k 2-Texel'94 2 2-0 Texel'94 3-BKC 3 1-1 Texel'94 4-Succes 4 6-1 De Koog 2-Succes 5 0-5 RKEDO MA1 -Texel'94 MA1 1-2 EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Zaterdag 6 november Texel'94 A1-Odin 59 A1 Texel'94 B1-Geel Zwart 30 B1 JVC B3-Texel'94 B2 HCSC B2-Oosterend B1 Oosterend MB1-Duinr. S. MB1 Koedijk C2-Texel'94 C1 Succes C1-Texel'94 C2 Texel'94 C3-SRC C2 Texel'94 C4-Schagen C4 Oosterend C1-WGW C2 De Koog C1 -Nw Niedorp C2 Texel'94 D1-BKCD1 Texel'94 D2-Dirkshorn D1 Texel'94 D3-BKC D3 SRC D2-Oosterend D1 Den Helder D4-De Koog D1 Berkhout MD1-Texel'94 MD1 HCSC E1 -Texel'94 E1 Texelse pupillencompetitie SVC F1-SVO F1 ZDH F1-De Koog F2 Valencia-Barcelona Espagnol-Real Madrid SVCE1-SVOE2 Manchester-Fulham Chelsea-Everton Blackburn-SVO E1 Liverpool-ZDH E1 Arsenal-De Koog E1 ZDH F2-De Koog F1 Deportivo is vrij. Zondag 7 november Texel'94-Alkmaarsche Boys WSW-ZDH GSV-Oosterend Knollendam-De Koog Texel'94 2-HSV 3 Oudesluis 2-Texel'94 3 Watervogels 5-Texel'94 4 Oosterend 2-De Koog 2 Texel'94 MA1-Twisk MA1 Texel'94 G1-Roda'23G1 Recreatievoetbal Oosterend-De Koog ,v 15 15 1! 11 11 15 1! 11 te Ja D 21 De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu houdt donderdag een wijnproeverij in Wijn huis Oosterend in de Kerkstraat De avond begint om 20.00 uur en is al leen voor leden toegankelijk, na tele fonische opgave. Opgeven kan bij Irene Schuijl, tel. 317872. In de hervormde kerk van Den Hoorn vindt zondag een concert plaats van de Texelse zanggroep Kwintro onde' leiding van Lida Wels. Er worden werken gezongen uit Renaissance en Barok, van componisten als Sweelinck, Hassler. Donati en Dl Lasso. Verder wordt er instrumenteel werk van Purcell ten gehore ge bracht. Kwintro bestaat uit Grietje Kop (sopraan), Marthe Elstgeest (so praan), Lenie Bremer (alt), Peter Bak ker (tenor) en Frank Haasdijk (alt). Het clavecimbel wordt bespeeld door Jacques van der Staak Het concert begint om 16.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd You are so beautifa Toch nog onverwacht, een bijzonder mens is met meer Rob Haverman Amsterdam. 29-01-1947 Teil 01-11-201 Hanneke van Laar Th. Haverman Winnie en Schotto Greven-Haverrni Arie en Patty van Laar-Oxenaar Poulien en Ronald Buter-van Laar Martin en Wilma van Laar-de Graal Neven en nichten Buytengors 79, 1791 WN Den Burg Gelegenheid tot condoleren vrijdag 5 novem van 19.30 - 20.30 uur in Uitvaartcentrum Bernhardlaan 147 te Den Burg en na de cremat plechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden zaterdag 6 november om 10.00 uur in crema rium Schagerkogge, Harmghuizerweg 3 te gen. Liever geen bloemstukken, maar een persoon bloem meenemen naar de plechtigheid.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2