Dries en Mary Veltkamp Ezels van het jaar Ontwerp Lidl-complex genomineerd voor welstandsprijs Nieuwe behuizing voor kantoren De Boer .TEXELSE J" CouRANr Bedrijvi gheid - Dolfijn in Mokbaai Koopprijsgrens Programma zaalvoetbal Lidl ruim voor Pasen open Klaverjasdrive in Oudeschild Wat ik Zeggen wou. Rechtszaak Bowling Inentingen bij hond en kat Voetbalprogramma DINSDAG 23 NOVEMBER 2004 Het ontwerp van de nieuwe Lidl- estiging en de woningen en het kantoor erboven in De Koog van de hand van architect Ronno Honingh s genomineerd voor de Arie Kep- lerprijs. De prestigeuze welstands- prijs wordt eens in de twee jaar litgereikt door de provincie. Het gebouw is genomineerd door de Welstandscommissie, die dermate onder de indruk was van het mar kante ontwerp dat de goedkeuring binnen enkele minuten rond was. ,'el een supermarkt, maar het mag geen blokkendoos worden met de raditionele Lidl-uitstraling. Een hoog vaardig ontwerp dus, met daarop ook nog een achttal woningen en een antoor Met die opdracht ging loningh aan de slag, met als resul- jat een kleurig en opvallend com- >!ex. dat van wethouder Eelman het ompliment architectonisch hoog- •aardig kreeg. 'Een prachtig ont- erp. En dat terwijl er moest worden Het Lldl-complex, met bovenop kantoren en woningen. Assurantiekantoor De Boer Be middeling van Cor en Karin de Boer en DBB Administratieve On dersteuning van Joke de Boer ne men deze week hun nieuwe kan toor aan de Nikadel in De Koog in gebruik. Het markante kantoor ligt boven het pand van de nieuwe Lidl- supermarkt. 'In ons vonge kantoor hadden we een werkvloer van 48 vierkante meter, nu krijgen we de beschikking over bijna het dubbele', windt Cor de Boer er geen doekjes om dat ruimtegebrek de belangrijkste reden voor de ver huizing was. In 1996 nam hij de assurantieportefeuille over van zus Joke, die in 1991 voor zichzelf is be gonnen. Haar administratie- en verzekeringskantoor verhuisde in 1994 naar het voormalige VW-ge- bouw aan de Dorpsstraat, waar het bedrijf zich twee jaar later splitste. Assurantiekantoor De Boer Bemid deling werd een onafhankelijk assurantiekantoor dat zich bezig houdt met advies over schade- en levensverzekeringen, financieringen, hypotheken en pensioenen. DBB van Joke de Boer specialiseerde zich in administratie en ondersteunende za ken. Beide bedrijven beschikken nu over een eigen kantoor, DBB in het groene deel, het bedrijf van haar broer in het blauwe deel van het door Ronno Honingh ontworpen kantoor. Ze hebben voor het eerst ook een aparte spreekkamer, zodat de klan ten meer privacy hebben. Omdat de oplevering eerder was gepland, ver lieten ze hun oude pand al in maart, waarna de kantoren tijdelijk in units aan de Nikadel werden gehuisvest. Dat de ondernemers en hun klanten voortaan de trap op en af moeten, ziet Cor de Boer niet als een beper kende factor. 'Klanten komen door gaans niet hier, ik ga bij klant langs.' Foto Gorord Timmerman) Harte Piet overhandigt Robert van Splunter de sleutels van zijn nieuwe huurwoning aan IFoto Gerard Timmerman) uitgevoerd met een zogeheten warmteterugwin-installatie. waarbij aangevoerde lucht wordt verwarmd met de afgezogen lucht. De bewo ners. allemaal huishoudens uit De Koog. ontvingen gisteren hun sleutel. Ze hadden volgens Hans de Porto van de SWT een lot uit de loterij, want er hadden zich 44 mensen ingeschre ven voor de huizen. Eén van hen was Robert van Splunter, die vier jaar had Nikadel. gewerkt in een moeilijk markt- egment'. doelde ze op de acht so- iale woningen op het complex, raarvoor opdrachtgever de Stichting .'onen Texel (SWT) een zo laag mo- elijke huur probeert te vragen. De elstandscommissie voelde zich vol- ens de wethouder 'buitengewoon srrast' door het ontwerp «woningen zijn geschikt voor meer- trsoonshuishoudens en onder meer ond de rode boei MK2 in de Mok- aai werd aan het eind van de vo- ge week een gewone dolfijn felphinus delphis) waargenomen, et dier oogde levendig en sprong eregeld uit het water. Medewer- ers van EcoMare hebben foto's en imbeelden gemaakt. e gewone dolfijn is sinds 1981 met teer rond Texel gesignaleerd. Aan de iderlandse kust worden geregeld, 'aar met jaarlijks, gewone dolfijnen aargenomen. De laatste keer was in 003 bij Westkapelle, aldus Kees amphuijsen van het Koninklijk HOZ. Het is mogelijk dat er meer olfijnen in de buurt zijn. Er is een flarneming van drie dolfijnen in het larsdiep, maar deze konden met 'orden herkend [swone dolfijnen komen voor in alle >pische en gematigde zeeën. Ze |,n in Europa algemeen in de Middel- idse Zee en de Golf van Biskaje VERVOLG VAN PAGINA 1 e koopprijsgrens voor de eilanden mhoog gaat.' Maar de wethouder si erbij dat dat geen eenvoudige pgave zal zijn. Betaalbare huren Porto sprak ook zijn zorg uit over st nieuwe huurbeleid dat minister ekker vrijdag bekend maakte. Om doorstroming te bevorderen wil ze huren verhogen, zodat er geld vrij- omt voor de bouw van meer wonin- in. 'Voor veel huurders een verve nde boodschap en een negatieve ntwikkeling. Met name voor huur- srs die geen huursubsidie ontvan- sn zijn de gevolgen groot. Op Texel 'in er veel huishoudens die geen uursubsidie ontvangen, omdat het 'komen te hoog is. En toch is deze 'oep kennelijk niet in staat een huis kopen. Als de plannen van de mi ster doorgaan, gaan zijn veel meer «ur betalen. Of zij dan opeens wél inhuurwoning verlaten, betwijfel ik gewacht op een woning Voor bewo ners Mariska Piet en Frans van den Braak kwam de woning precies op tijd. 'We hadden geluk. We wachtten al anderhalf jaar en stonden als tweede op de reservelijst. Dat we maatschappelijk en economisch aan het eiland gebonden zijn, heeft de doorslag gegeven. Het komt voor ons precies op tijd, want het zomerhuis waarin we nu wonen, wordt binnen kort gesloopt.' Angst dat ze 's mor gens om 7.00 uur wakker worden van de bevoorrading van de Lidl-super- markt onder hun huizen, hoeven de bewoners volgens Theo Decnop van Ooms bouwbedrijf met te hebben. 'De huizen zijn goed geïsoleerd. Als de ramen dicht blijven, horen jullie mets.' Ooms onderzoekt momenteel de mogelijkheid voor de bouw van een woon- en winkelcomplex op het terrein naast Slager lepe de Boer. Degenen die achter het net visten, kunnen hoop putten uit de plannen van de WST om in de Dorpsstraat volgend jaar tien gerenoveerde ap partementen in gebruik te nemen. De stichting wil verspreid over Texel vol gend jaar 45 woningen realiseren. Dit jaar zijn dat er 18. Woensdag 24 november 18.00 De Krim D1-De Krim D3 Krim 18.45 Texel C1-Klif C1 Van Putten 19.30 Klif 2-J'elleboog 4 Van Putten 20.20 De Krim 5-Klif 4 Hoogendijk 21.10 De Krim 4-Texel 5 Hoogendijk Zaaldienst: Texel'94 Donderdag 25 november 18.15 SVO C1 -Klif C2 Van Putten 19 00 De Krim 3-RAB 1 Hoogendijk 19.50 NIOZ1-Texel6 Douma 20.40 Texel 5-Texel 4 Kuipers 21.30 J'boog 5-Mantje 4 Kuipers Zaaldienst: Texel'94. Texelaars die boodschappen bij de nieuwe Lidl-supermarkt in De Koog willen doen, moeten nog even geduld hebben. Het gebouw is wel opgele verd, maar de inrichters van het con cern zijn nog druk bezig op andere locaties. Het is de bedoeling dat ze in januari op Texel aan de slag gaan en dat de prijsvechter de deur ruim voor Pasen opent. Eigenlijk was het plan dat de winkel afgelopen zomer al open zou gaan, maar door verwik kelingen tijdens de bouw is dit niet gelukt. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt vrijdag vanaf 20.00 uur voor de 51 ste keer een klaverjasdrive voor het goede doel gehouden. Aanmelden kan vanaf 19.30 uur, deelname kost €3,50 per koppel. Er wordt een ver loting gehouden met een keur aan prijzen. Van de opbrengst gaat €50,- naar Peter Kaan, voor het opknappen van zijn orgeltje. De rest gaat naar SOSA, de stichting die de kerst pakketten voor de ouderen van Oudeschild verzorgt. Cor, Joke en Karin de Boer voor hun nieuwe kantoorpand aan de Nikadel. (Foto Gerard Timmerman bruvcn >j/i kzcr- Vrijdag 26 november 16.45 RAB D1-De Krim D1 RAB 17.30 SVO E1-De Koog E1 SVO 18.15 Klif3-Texel2 Bakker 19.05 J'boog 2-Mantje 1 Hoogendijk 19.55 J'boog 1-Mantje 2 Sangers 20.45 Mantje 3-Sportshop 1 Kuipers 21.35 De Krim 1-SVO 2 Van Putten 22.25 De Krim 2-SVO 1 Van Beek Zaaldienst: De Krim. Bij deze wil ik graag een reactie ge ven op het stuk dat vrijdag 19 novem ber in de krant stond over de rechts zaak tegen de eenenveertigjarige agrariër. Bij dit ongeval hebben wij onze dochter Mariëlle verloren. Het doet ons veel pijn te lezen dat wij geen rancune zouden hebben We begrijpen ook dat hij het niet opzet telijk heeft gedaan, maar dat wil niet zeggen dat wij hem dit niet kwalijk nemen. Het is inderdaad zo dat wij het gevoel hebben onze dochter op geofferd te hebben. En inderdaad door nalatigheid. Was het niet immers een jaar geleden zo dat daar Richard Quartel aangereden werd? Op de zelfde plek door een auto geschept die de uitrit uitkwam? Waarschijnlijk door de onoverzichtelijkheid door een verkoopstalletje, maar volgens de trekkerrijder ook door de boom singel. En is er toen niet iemand van gemeentewege bij de agariér ge weest. die te kennen gaf wel eens te kijken wat hij aan de boomsingel zou doen9 En het er verder maar bij heeft laten zitten? Toen na het ongeluk opeens alle bomen werden gekapt, deed dat wel heel veel pijn. Nog ie dere dag is het gemis enorm en het is niet te omschrijven wat dit met de rest van ons gezin doet. Ook de zin om de rechtszaak maar zo snel mogelijk (ook voor ons) achter de rug te hebben, is natuurlijk onzin. Het maakt ons niet uit of dit nu of over een jaar behandeld wordt. Onze pijn wordt daar niet minder om. En de zin dat 'bijna alle Texelaars het zullen begrijpen als de taakstraf lager uitvalt dan de eis' slaat helemaal alles. Om op zo'n manier je kind te verliezen is niet te beschrijven. Het mag toch duidelijk zijn dat daar een straf tegen over mag staan. Mede namens Harry, Lisette. Melame en Cynthia. Corry Bonne, De Cocksdorp. Verder noordelijk zijn ze zeldzaam. Het zijn slanke, kleurige dieren, tot twee of drie meter lang, met een ken merkende zandlopervormige flank tekening. Het zijn echte oceaan bewoners, die bij voorkeur alleen dieper kustwater vanaf 200 meter diepte bezoeken. Ze voeden zich met vis (haring, sardines) en inktvis, waarop ze in groepen jagen. Ze kun nen daarbij een snelheid bereiken van 45 km/u. Dolfijnen verblijven wel va ker enige tijd rondom een boei, die ze als een oriëntatiepunt gebruiken. Bij hondensportvereniging DOS wordt zaterdag een lezing gehouden over inentingen op homeopathische basis voor hond en kat. De lezing begint om 13.30 uur in de kantine van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn. De toegang bedraagt €1,-, maar is gratis voor leden en donateurs. Dries Veltkamp laat de zaal trots de cheque zien die bij de titel 'Ezel van het jaar' hoort. Naast hem voorzitter van de Ezelvereniging Theun de Winter, echtgenote Mary Veltkamp en de Ezelin van 2003, 'tante' Doortje van Sambeek-Schrama. (Foio JoopRommets) De minister wil dat over een kwart van de huizen van de woningcorporaties een huur wordt berekend comform de waarde op de vrije markt. Dit kan volgens De Porto voor sommige wo ningen in 2006 tot huurverhogingen van 40 procent leiden. 'Want hoe meer wachtenden, hoe sterker de verhoging.' Zo'n eventuele huurverhoging druist in tegen het streven van de SWT naar betaalbare huren. Dat uitgangspunt heeft tot gevolg dat de woning stichting bij nieuwbouwprojecten een groot tekort heeft op de exploitatie. Op de acht woningen boven de Lidl moet de SWT, ondanks een huur van €455,-, enkele tienduizenden euro's per woning moeten toeleggen. 'Dat geld moet wel ergens vandaan ko men.' Nu komt dat tekort uit de bedrijfsreserve van de SWT. 'Maar die is met onuitputtelijk. De corpora tie kan alleen bouwen als er naast huurwoningen ook woningen voor de verkoop worden gebouwd. De winst uit de verkoop moet de investeringen in huurwoningen verlagen. Met dit geschuif van geld kunnen wij onze primaire doelgroep beter bedienen en de huur betaalbaar houden.' De door hem zelf opgeworpen vraag waar hij zou onderduiken als het oor log wordt, had Theun de Winter snel beantwoord: bij Dries en Mary Velt kamp. Het echtpaar heeft grote ver diensten voor de Texelse maatschap pij, aldus de voorzitter van de Ezelvereniging. Hij noemde vooral de vele uren die Dries heeft gestoken in de bouw van de kantine van Texel'94, die er zonder al dat vrijwilligerswerk met eens zou hebben gestaan. Mary zet zich in voor de Stichting Kerk en Minima, die geld inzamelt voor Texelaars die het financieel moeilijk hebben. En samen zetten ze al jaren hun deuren open voor kinderen die thuis niet met hun problemen terecht kunnen Genoeg redenen, vond De Winter, om de twee eens in het zon netje te zetten en hen de eretitel Ezels van het aar toe te kennen. De bijbehorende €500,-, te besteden aan een goed doel naar keuze, gaat naar de Stichting Minima, vertelde Dries Veltkamp in een dankwoord, dat weliswaar grappig was, maar waarin hij tegelijkertijd moeite leek te hebben zijn emoties in bedwang te houden. Een bedrag van €1000,- had de Ezelvereniging daarnaast be stemd voor de Stichting AAP, die de opvang van verwaarloosde dieren verzorgt. De prijzen werd uitgereikt door 'tante' Doortje van Sambeek- Schrama, die vorig jaar zelf tot Ezel van het jaar werd uitgeroepen. De titel werd toegekend tijdens de jaarlijkse Nacht van de Ezelgedachte, die vrijdagavond in Question Plaza werd gehouden. Hoofdmoot van de avond vormde een optreden van Zijlstra, een uit vijf leden bestaande band rond Jeroen Zijlstra. De van Wieringen afkomstige zanger/liedjes- schrijver/trompettist, die jarenlang kottervisser was en daarmee zijn stu die aan het conservatorium bekos tigde, gaf een sfeervol en kwalitatief uitstekend concert. Zijlstra schrijft van heimwee doordrenkte teksten over de zee en verloren liefdes, waar mee hij op de plaat en in theater uit stekend uit de verf komt. Zijn debuut- CD, Olie en Rook. werd in 1999 door recensent Jip Golsteijn uitgeroepen tot beste Nederlandstalige plaat van het jaar en twee jaar geleden ontving hij voor het lied Durgerdam slaapt de Annie M.G. Schmidtpnjs. Hoewel er luidkeels voor hem werd geapplaudisseerd, kreeg Zijlstra vrij dag niet de aandacht die hij ver diende. Nogal wat leden van de Ezel- veremgmg waren vooral gekomen voor een gezellige avond en voerden al tijdens het concert luidkeels ge sprekken. Maar nog betreurenswaar diger voor de band en de organisatie was de geringe opkomst. Barstte het gebouw vorig jaar, toen Acda en de Munmk en de cabaretiers van het VARA-televisieprogramma Kop spijkers acte de presence gaven, met zevenhonderd bezoekers nog bijna uit z'n voegen, ditmaal was er naar schatting nog niet eens een kwart. 'Erg jammer, want die jongen is bij zonder goed. met mooie teksten en prachtige muziek', vond Theun de Winter, die wist te vertellen dat Zijlstra begin komende maand aan een grote theatertournee begint waarvan alle optredens zijn uitverkocht. 'Maar ja, de leden van de Ezelvereniging vor men een dwarsdoorsnee van de Texelaars en die gaan niet naar thea ter. Het is met anders.' Dennis Saai van De Koogel gooide donderdag op de competitieavond van het Texelse bowlen een mooie game van 227 en een serie van 705. Samen met zijn teamgenoten zorgde hij daarmee voor winst op Paal 19. De Koogel kwam daarmee echter niet dichter bij koploper Badweg Sportief, die ook een goede dag had. Zo gooide Marcel Bakker een game van 224 en een sene van 688 en team genoot Chris Dobber een game van 200 en een sene van 716. Van Beek Byoux won van Sommeltjes en klom iets in het klassement. Angelien Barhorst van De Jutter gooide een 200-game en een serie van 696 en teamgenoot Rolf Brouwer een game van 195 en een serie van 588. Daarmee won De Jutter van Vis- vogels, waar Rutgert Oosterhuis op dreef was en games van 197 en 226 gooide (een sene van 728). TZN won met gemak van Café het Dorp en bij Schouwstra Transport kon Carolien Schouwstra ondanks een game van 196 niet voorkomen dat haar team verloor van Santa Fé. In de ochtendleague werd met veel inzet gespeeld. Koploper Klaver 4 won met 3-1 van Pins, maar zag wel de concurrentie dichterbij komen. De nummer twee, WBZ, won van Juttertjes en Flair van T-Forts. Maar de competitie is nog maar net begon nen en er kan nog veel veranderen. Uitslagen Ochtendleague- de Pins-Klaver 4 1-3: T-Forts- Flair 0-4. Juttertjes-WBZ 0-4. Avondleague; Team 13-Badweg Sportief 1-4. Café 't Dorp-TZN 1-4 van Beek Byoux- Sommeltjes 4.5-0,5; Jutter-Visvogels 3-2; Schouwstra Transport-Santa Fé 0-5; de Koogel-Paal 19 4-1. Zaterdag 27 november Den Helder B2-Texel'94 B2 14 30 ZAP B2-Oosterend MB1 13.00 HollandiaT. MB1-Oosterend MB1 11.00 Berdos C1 -Texel'94 C1 13.00 Foresters C2-Texel'94 C2 10.00 Texel'94 C3-JVC C2 11.45 Den Helder D1-Texel'94 D1 9.30 Texel'94 D2-Schagen D3 13.30 Texel'94 D3-ZAP D3 11.45 De Koog D1 -BKC D2 11.30 Texel'94 MD1 -Berkhout MD1 10.30 Victoria O. MD1 -Texel'94 MD2 10.00 Texel'94 E1-JVC E1 10.30 Texel'94 G1-Voorland G1 13.30 Texelse pupillencompetitie Espagnol-Barcelona 9.30 Valencia-Deportivo 9.30 SVC F1 -Real Madrid 9.30 SVO F1-ZDH F1 9.30 De Koog F2-ZDH F2 9.45 Everton-SVO E2 10.30 Fulham-Arsenal 10.30 Manchester-Chelsea 10.30 De Koog E 1-SVO E1 10.30 ZDH E1 -Blackburn 10.30 SVC E1-Liverpool 10.30 Zondag 28 november Oosterend-DESS 14.00 Zuidermeer-ZDH 14.00 Texel'94 2-WGW 2 12.00 JVC 3-Texel'94 4 11.00 Oosterend 2-Kreileroord 2 12.00 De Koog 2-Den Helder 5 13.00 Texel'94 MA1-Limmen MA1 12.00 Zijlstra, de band rond zanger en trompettist Jeroen Zijlstra. verzorgde een sfeervol optreden Foto Joop Rommets) Rècreatievoetbal De Koog-Oosterend 10.30

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 5