Blauw' gebaseerd op Texelse gebeurtenis Blauw Jeugdboek over uitzetting asielzoekers 7 Zwaarbevochten zege voor Tevoko Joyce Pool Mantje in slotfase langs Klif .TEXELSE COURANT" LenmisGUU Wat ik zeggen wou. Grafsteen Wat ik zeggen wou. Grafsteen (2) Water thema route over Sint Donatus Smit en Veeger /innen kaartronde Boon op dreef Druk weekend voor ruiters Erwin Goënga succesvol op NK koppelkoers Mountainbikers rijden in Petten Voetbaluitslagen Sportvissen Straatvoetbal SV De Koog 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE DINSDAG 23 NOVEMBER 2004 De uitzetting van een Armeens ge- zin, dat even verderop bij haar in de straat - in de Noordwester in Den Burg - woonde, maakte in 1996 zo zeel indruk op Joyce Pool dat ze zich direct voornam daar nog eens iets' mee te doen, ook om haar moties te kunnen verwerken. Acht jaar later resulteert dat in een jangrijpende jeugdroman, haar sierde, getiteld Blauw. Het boek «ordt vrijdag gepresenteerd in Het Open Boek. 5lauw gaat over de 15-jarige Nienke, wer leven in het teken staat van ikeeleren. Ze traint voor de Neder- andse kampioenschappen en (roomt er al van om in het buitenland irore te maken. Daarvoor moeten chool en vriendinnen regelmatig wij- en Als op een dag haar Koerdische Jasgenootje Senna en haar familie an hun bed worden gelicht en het and uitgezet, grijpt dat ook diep in iet leven van de klas in en ontdekt lienke al snel dat skeeleren met het irage is. Extra moeilijk is dat haar el len moeder als politieagente heeft passisteerd bij de uitzetting, iets raarover ze woedend is. Nadat zij en laar klasgenoot Bob bij een inbraak n het verlaten huis het dagboek van ienna hebben gevonden, komen ze leeds meer te weten over het leven an de Koerdische familie en de om- ilandigheden waarin ze naar Neder- nd zijn gevlucht. In de hoop nieuws jver Senna te horen, begint de klas net behulp van internet, de organi- atie Vluchtelingenwerk en invloed- e Pool. rijke bekenden een zoektocht. Texel Een natuurgetrouwe beschrijving van de uitzetting van het Armeense gezin in 1996 is het zeker met. En zelfs speelt het boek met op het eiland. Toch heeft Blauw onmiskenbaar ban den met Texel, vertelt Pool, die al vlak na de ingrijpende gebeurtenis vap toen aan een eerste versie van het verhaal begon. Tk kende deze fami lie net als zoveel mensen in de buurt eigenlijk alleen maar van hand opste ken en gedag zeggen Maar toeval lig had ik één van de twee kinderen - ze zaten in groep 4 en 7 - twee da gen voor de uitzetting in de auto naar Molenkoog. Ze vertelde heel enthou siast dat ze mocht afzwemmen en dat ze nog geen waterschoentjes had, maar dat ze die kon lenen van een vriendinnetje. Ze was heel blij, want ze was de laatste van de klas, de rest had z'n diploma al. Als je dan bedenkt dat ze dat diploma uiteinde lijk niet heeft gehaald omdat ze twee dagen later het land is uitgezet, vind ik dat verschrikkelijk triest.' Ook de gebeurtenissen na de uitzet ting - toen klasgenootjes ontredderd op het schoolplein bij elkaar stonden en met konden geloven dat de kinde ren weg waren omdat de agenda van de jongen nog op zijn tafeltje lag - kan Pool zich goed herinneren. Om zich in het onderwerp te verdiepen, las ze aan het begin van dit jaar, toen ze de eerste versie weer tevoorschijn haalde, diverse artikelen en sprak ze ook met hulpverlener Bram Guiljam, die acht jaar geleden bij de uitzetting was. Ook door dat gesprek werd ze zeer getroffen. 'Hij vertelde dat het gezin altijd het gevoel had dat ze vei lig waren nadat de laatste boot was vertrokken. Ten onrechte, bleek dus, want ze zijn 's nachts opgehaald door de IND en de Texelse politie en met een bootje van de Mok overgezet. Ik vind dat heel erg. En wat doe je zulke kinderen aan? De kinderen hebben in dit geval nog wat spullen gepakt, want hun ouders waren nergens meer toe in staat.' Het schrijven ging Pool goed af, ge hinderd door emoties werd ze niet. 'Maar tijdens een les (Pool combi neert het schrijverschap met een baan als docente maatschappijleer aan OSG De Hogeberg, red.) die ik vandaag over het onderwerp gaf, vond ik het moeilijk er over te praten. Mensen zeggen zo gauw dat asiel zoekers hier zelf zijn gekomen, dat ze hebben geweten dat dit ze kan over komen, mijn leerlingen ook Maar zo gauw je weet om wie het gaat, als je ze kent, dan kan het je niet koud la ten.' Ondanks haar betrokkenheid en het gevoel waarmee ze het boek heeft geschreven, belicht Pool de verschil lende kanten van de materie en heeft ze knap vermeden een 'zielig' verhaal over miskende slachtoffers te schrij ven. Zelfs de jonge hoofdpersoon, die aanvankelijk geen woord meer wenst te wisselen met haar moeder, de politieagente, omdat ze haar als verraadster beschouwt, moet uitein delijk toegeven dat ze misschien wel wat al te gemakkelijk heeft geoor deeld. Zelf denkt Pool dat haar leraarschap heeft meegewerkt aan haar objecti viteit. Tk kan in de klas ook niemand iets opleggen. Mijn eigen politieke opvattingen en ideeën mogen met de boventoon voeren Maar als je mi| vraagt wie ik het beste begrijp - moe der die meewerkt aan de uitzetting of oma die de banden van het politie- busje zou lek steken - dan krijg ik het moeilijk en weet ik met goed hoe ik daarmee moet omgaan. Uiteindelijk heb ik, denk ik, het meest gemeen met Nienke, die ook wel begrijpt dat we in Nederland met iedereen kunnen opvangen, maar voor wie het alle maal heel anders wordt wanneer ze de vluchtelingen in kwestie kent.' Moderne tijd Het nieuwe boek is - na historische romans over de moord op Willem van Oranje en de slavernij in Suriname en een dunner boekje over de provotijd - het eerste dat in de moderne tijd speelt. Hoe het wordt ontvangen, moet nog even worden afgewacht. Haar eerdere werk viel in de smaak, zowel bij recensenten als bij het pu bliek. 'Het lijkt erop dat we met Joyce Pool een nieuw talent mogen begroe- mtmurdcfijLl^nd >an <k Een prachtidee om van een oude grafsteen een monument te maken. U moet beslist eens bij Weegesweel gaan kijken Alleen ben ik het volslagen oneens met de uitleg van de heren Jansen en 't Hart. Sibrich is een meisjesnaam en Sibrich Haeyes is dus een vrouw. Zij zou getrouwd kunnen zijn met een Jan en dan zouden Haeye Jansz en Jacob Jansz haar zoons kunnen zijn. Haeye zou dan naar zijn opa van moeders zijde vernoemd kunnen zijn. Kalis is géén toevoeging, maar en echte achternaam (zie Dijt: Texelse geslachten II, pag. 78-79), Jacob Jansz Kalis was van 1606 tot 1614 weesmeester in Den Burg (zie Van Empel: Schepenen en zo, pag 23- 26). Hij woonde in 1622 in Den Burg (zie Van Empel: Belastingregisters 1622, 1637 en 1644). De naam Medemblick is nog ouder: in 1550 en 1553 wordt een Frans Fransz Medemblick als kerkmeester in Den Burg genoemd (zie Van Empel: Sche penen en zo. pag. 13). Geschiedenis blijft een boeiend vak... Karei van Empel, Den Burg. De omslag van het nieuwe boek van Joyce ten', oordeelde het blad Jeugd- vorming in de basisvorming over haar debuutroman Vals beschuldigd. 'Een boeiend en origineel boek', schreef Trouw over hetzelfde boek, terwijl NRC Handelsblad haar tweede roman S/sa prees met: 'Mooi uitge werkte scenes, helder geschreven.' De voortekenen zijn ook nu weer gunstig. Nadat ze het verhaal in hoog tempo had geschreven en afgelopen voorjaar had ingeleverd, werd bij haar uitgever direct enthousiast gerea geerd. 'In tegenstelling tot de vorige keren. Toen moest ik er nog heel veel aan herschrijven.' Omdat ze zelf niet snel tevreden was, nam ze de afge lopen maanden nog uitgebreid de tijd om de puntjes op de i te zetten. De Hogeberg Haar collega's en leerlingen van De Hogeberg hebben reden om extra nieuwsgierig naar het boek uit te zien. Pool. (Bustratil Matlfn van óttr Linoen) Want in een korte inleiding meldt Pool: 'Wanneer je over een school schrijft en tegelijk op een school werkt, heb je het makkelijk. De beel den van docenten en medewerkers, van een gebouw en van leerlingen lig gen voor het oprapen. Van die gele genheid heb ik gretig gebruik gemaakt. Wanneer iemand van OSG De Hogeberg op Texel zichzelf op de een of andere manier herkent, kan dat dus toeval zijn, maar het hoeft niet.' Blauw, dat door de uitgever geschikt wordt genoemd voor de leeftijds categorie '10+', wordt vrijdag om 16.00 uur gepresenteerd in Het Open Boek in Den Burg en is vanaf dan ook verkrijgbaar in de andere (Texelse) boekhandels. Het boek telt 143 pa gina's en kost €13,95. Joop Rommets Op de onlangs aan het Waalen- burgerdijkje geplaatste stenen graf- paal - waarschijnlijk bij een boerderij in Waalenburg gestaand hebbend - staan drie familieleden vermeld, na melijk twee broers, Jacob Janzoon (Kalis) en Haeye Janzoon (van Medemblick) en een zoon van de laatste, Sibrich Haeyes. De laatste is volgens twee Texelaars geen zoon, maar een dochter. Ik ging uit van een jongensnaam, met als vrouwelijke vorm Siebrichgen, analoog aan bij voorbeeld Cornells en Cornelisgen, De mannelijke vorm naast Sibrich is volgens één criticus Sibrecht (En de naam Brechtje dan?). Ook zou het patromem Haeyes duidelijk maken dat het om een meisje gaat. Dit laat ste is echter geen duidelijk bewijs, Hayes geeft aan dat het een kind is van Haye. Eerst de toevoeging dr (voor dochter) of z (voor zoon), maakt het geslacht voor 100 procent duide lijk. Wel wordt veel vaker dr dan z uit gemakzucht weggelaten Toch komt het ook voor dat een z vanwege ruim tegebrek of gemakzucht wordt weg gelaten. Mijn vermoeden was dat ruimtegebrek op de smalle stenen grafpaal de oorzaak was. Voor de Tesselaars van 1600 was het wegla ten van z of dr geen probleem: zij kenden de dochter van Haye! Met dank voor de opmerkingen: we zijn weer iets verder gekomen met de historie van deze grafpaal. Maarten 't Hart, Den Hoorn. Zuivelboerderij Sint Donatus krijgt volgend jaar een bijzondere attrac tie in de vorm van een educatieve route over het thema water en een waterspeelplaats. Het project wordt uitgevoerd in samenwerking met Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier. Water staat in een steeds grotere belangstelling, maar voor veel stede lingen is het weinig meer dan de in houd van de gracht en het vocht uit de kraan. De route over de boerdenj bij Den Hoorn moet op speelse wijze duidelijk maken dat water veel meer omvat. Dat dieren en planten voor een groot deel uit water bestaan, wat de relatie is tussen water en streekproducten, wat de functie is van een sloot, de toegevoegde waarde van natuurvriendelijke oever, waartoe gebrék aan water leidt en wat wateroverlast tot gevolg heeft. Het zijn maar een aantal facetten van het project dat de werktitel Ervarend leren op boerenbedrijven meekreeg. De educatieve route over de boerderij is voor het hoogheemraadschap een methode om het werk van deze orga nisatie aanschouwelijk te maken voor een groot publiek. Want bij St. Donatus komen jaarlijks zo'n 60.000 bezoekers over de vloer De educa tieve route over de landerijen wordt vorm gegeven door het hoog heemraadschap, in de stal en andere gebouwen gebeurt dat door de men sen van de zuivelboerderij. Onder de naam Waterwildernis komt er een speeltuin, er komt een natuur- en wandelpad en een natuurvnendelijke oever. Met de aanleg is €116.620,- gemoeid, de provincie levert een bij drage van €13.100,-. Het bedrag is onderdeel van een subsidieronde die zich richt op waterprojecten. Als alle benodigde subsidies voor het project binnen zijn, is de verwachting dat het voor aanvang van het zomerseizoen kan worden gerealiseerd. damesteams van volleybalver- igingen Tevoko en Nivo waren iterdag in sporthal Ons Genoe- n volledig aan elkaar gewaagd, een gelijkopgaande strijd, met in beide zijden hoogte- en diep- punten, kwam uiteindelijk in de ijfde set bij de stand 15-11 in het oordeel van Tevoko een eind aan e wedstrijd, waardoor de Texe- ars met 3-2 wonnen. ivo uit Hoorn, vorig jaar gedegra- eerd uit de derde divisie, bleek een lam in opbouw. De mix van ervaring i jonge talenten hield direct al de srste set spannend tot het laatste unt. De gevarieerde spelverdeling an Connie Joling, gebaseerd op een oede Texelse verdediging, betaalde ch pas bij de stand 27-25 uit. let eiland haalde het beste in ons oven', antwoordde Nivo-coach Jan ilas later op de vraag naar het goede resteren van zijn team. Vooral ver- edigend was de ploeg uit Hoorn auwelijks te passeren en dat vroeg iel van de energie van de dames an Tevoko. Serveerfouten waren ndermeer het gevolg, terwijl Nivo iel druk kon ontwikkelen bij de ser- ce, die tegenwoordig als een be- ngnjk aanvalswapen wordt gezien voko verloor de tweede set (21 -25) in wijziging in de opstelling pakte in derde set verkeerd uit voor ivoko, dat ondanks prachtige sco- van Ivette de Ruyter en Marianne rekel met 18-25 verloor. In de rde set leek Tevoko roemloos ten ider te gaan. Nivo kon nog drie ise speelsters inzetten en nam idanks goede bloks van Céline de iraaf en Marianne Boekei een voor- irong van 8-13. Maar punt voor int kwam Tevoko daarna dankzij el strijdlust en IJzersterk verdedigen n Eline Feldbrugge dichterbij. Na een time-out bij de stand 22-23 keerde het tij en kwam Tevoko op voorsprong. Cora Siemelmg scoorde met een prachtig blok bij het tweede wedstrijdpunt, waardoor de eind stand 26-24 werd. Een mooie opslag serie van Aglaia Westra zorgde daarna in de vijfde set voor vol doende afstand voor de zege. Tevoko. dat door het Prins Hendrik Hotel wordt gesponsord, heeft nu met vijf wedstrijden de minste verlies- punten in de promotieklasse. Maar de komende maanden wachten nog alle hooggeplaatste ploegen, waar door het nog te bezien valt hoe sterk de Texelaars in werkelijkheid zijn. Derby In Ons Genoegen kon het publiek zaterdag ook genieten van een echte Texelse volleybalderby. Twee teams. Smash'68 uit Oosterend en Tevoko 3 uit Den Burg. streden tegen elkaar. Vooral Tevoko had aanvankelijk last van de spanning die zo'n wedstrijd met zich meebrengt. In de eerste set was de pass op de spelverdelers slecht. Daardoor lukte het met goed om de aanvallers in stelling te bren gen. De Oosterenders speelden ge routineerd en wonnen met 18-25 In de tweede set werd het spel van Tevoko rustiger. Daardoor konden de aanvallen ook beter afgemaakt wor den Toch wist Smash'68 deze set nog te winnen. In de derde set vond Tevoko enigszins het oude spel terug. Goede aanvallen van met name de buitenaanvallers wisten het spel van Smash'68 te ontregelen. Gemopper op de scheidsrechter hielp de Oosterenders niet, die de derde set verloren. De vierde set was erg span nend, maar toen Tevoko bij de stand 20-20 een paar fouten achter elkaar maakte, kon Smash'68 het afmaken, waardoor de eindstand 1-3 in het voordeel van de ploeg uit Oosterend werd. Beide teams komen elkaar later deze competitie nog een keer tegen In Oosterend zal Tevoko dan zeker re vanche willen nemen. Herenteam Het herenteam van Tevoko boekte een gemakkelijke overwinning (4-0) tegen De Boemel uit Tuitjenhorn. Tevoko begon de eerste set in Ons Genoegen rommelig en keek meteen tegen een kleine achterstand aan. De verdediging was niet bij de les en De Boemel scoorde veelvuldig met las tige pnkballen. Al snel had de Texelse verdediging zich echter op het tacti sche spelletje van de tegenstander ingesteld en veranderde de achter stand in een voorsprong. Het werd uiteindelijk 25-17. In de tweede set ging de thuisploeg sterk door. De aanval van De Boemel werd volledig uitgeschakeld door het sterke blok van Erik Ie Roux en Ruben Maas, terwijl Tevoko er zelf rustig op los bleef scoren en de tweede set met 25-14 won. In de derde setstelden de bezoekers alles in het werk om met met lege handen naar huis te gaan. De Boemel begon kritiek te leveren op de scheidsrechter, maar de sterk fluitende Marianne Boekei liet zich niet van de wijs brengen. Tevoko- aanvaller Jabik Kooistra maakte in de derde set het verschil met enkele fraaie aanvallen en een gevaarlijke opslag. Na de winst (25-16) van Tevoko in de derde set was de wed strijd gespeeld. De Boemel wist zich geen raad met de Texelse aanvallen en gaf zich gewonnen. Mede dankzij het fanatieke thuispubliek verslapte Tevoko niet en werd de laatste set met groot verschil (25-9) binnen ge haald. et koppel Muus Smit en Jos Veeger on met overmacht de tweede ronde n het klaverjaskampioenschap van ixel. Smit en Veeger behaalden 118 punten en stegen naar de elfde aats in het klassement. Op een ach- tstand van bijna 500 punten wer en Piet Moree en Bart Weijdt tweede it 6972 punten. Zij staan nu op de ivende plaats. Ook het koppel Chris hraag en John Vlaming deed lede zaken. Met 6935 punten wer en zij tweede en steigen van de fde naar de tweede plaats. Zij heb- in ongeveer 400 punten achter and op de koplopers, het koppel Gerard Witte en Edwin Zwaneveld, die zich met een score van 6457 pun ten keurig op de eerste plaats wisten te handhaven. Hans Westdorp en Roel de Zwart behaalden 6807 pun ten en klommen naar de achtste plaats, terwijl de broers Willem en Jan Wiering (invaller voor Jan Vonk) 6803 punten scoorden en in het klasse ment nu op de vijfde plaats staan. Stand: 1. Gerard Witte-Edwm Zwaneveld 14198 pun ten; 2 Chris Schraag-John Vlaming 13786; 3. Nico Ooyevaar-Freek Veeger 13632; 4. Gerda Veeger-Fenny Caspers 13217, 5. Willem Wie- ring-Jan Vonk 13186; 6 Willem Koomen-Erik Jan Geus 13127; 7 Bart Weijdt-Piet Moree 13114, 8 Roel de Zwart-Hans Westdorp 12989; 9 Carlo BosTFrans Stark 12875; 10. Tiny Veeger-Theo Witte 12801 Tijdens de competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp wist Martien Boon zijn drie tegenstanders met zeer goede gemiddeldes te verslaan. Tegen Joost Smit speelde hij een gemid delde van ruim twee. Boon had met tien caramboles ook de hoogste se rie van de avond. Cees Weel verloor zijn beide wedstrijden. Herman Laan wist twee partijen te winnen en stijgt steeds verder in het klassement. Uitslagen. M. Boon-J Smit 2-0, C Weel-H. Laan 0-2, J Smit-R. Steenhuizen 2-0, F. Klok-P Zijm 2-0, H Laan-M Boon 0-2, W Homan-C Weel 2-0. H Laan-P Zijm 2-0 F Klok-R Steenhuizen 0-2, J. Smit-P. Zijm 0-2, M. Boon-F Klok 2-0 Sinterklaas had, zoals ieder jaar, de leden van ponyclub De Kleppertjes uitgenodigd hem zaterdag op zijn rondrit door Den Burg te vergezel len. Hieraan voorafgaand hadden de Kleppertjes gezamenlijk hun pony's zo mooi mogelijk gepoetst en ingevlochten, waarna een pannenkoekenmaaltijd in de ma nege volgde. Tijdens de rondrit door Den Burg werd de drukte twee pony's wat teveel, zodat die voortijdig de optocht verlieten. Als dank kregen alle deelnemers een chocoladeletter. In de avonduren stond werd in ma nege Akenburg een clinic gegeven door Dirk de Haas en Jurgen Ros. Eerstgenoemde is ZZGP-jurylid, Jurgen Ros heeft een dressuurstal, is trainer en richt paarden af. Beiden werken regelmatig samen en vullen elkaar aan bij het beoordelen en trai nen. Tien leden van de rijveremging volgden een les. In groepjes van twee werd gestart met een proef die door De Haas werd beoordeeld, waarna Ros ruiter en paard aan het werk zette. Bij de meeste combinaties lag de nadruk op het alerter gehoorza men van het paard. Het geleerde kon zondag in praktijk gebracht worden bij een officiële dressuurwedstrijd waarbij de klassen M en Z door Dirk de Haas werden beoordeeld. Dat niet alles in éen keer geleerd kan worden, bleek wel uit het feit dat alleen Priscilla Noorlander (M2) een winstpunt verdiende. Bij verschillende ruiters was wel een ver betering ten opzichte van de zater dagavond te zien. In de klassen B en L werden meer dere winstpunten gereden. Rianne Hin behaalde met haar pony Simmy de hoogste score van de dag, 173 punten. Haar tweede proef was goed voor 162 punten, zodat ze met in to taal drie winstpunten en een eerste prijs naar huis vertrok. Een winstpunt minder en een prijs meer was er voor haar zusje Mirjam Hin. Met de klein ste pony, Pino Power, verdiende ze twee winstpunten. Maaike Speck- mann was met haar pony Black ook goed op dreef. In twee proeven (169 en 162) was zij met te kloppen in de klasse L2 CDE. Zij ontving twee eer ste prijzen en drie winstpunten In de klasse B-paarden werd Gerda Kuiper met Dendos twee maal eerste met twee winstpunten. Veronique van der Starre en Tessa Blom wonnen beiden een proef in de klasse L1/L2-paar- den. De volgende wedstrijd in manege Akenburg is de wedstrijd om de Kerstbokaal op 29 en 30 december. Deze wedstrijd staat open voor ieder een met een pony of paard. Informa tie en opgave in de manege of bij Marian van der Geest, tel. 310216. Uitslagen M1/M2-pony's tweemaal 1 Priscilla Noorlander met Flame 151 en 156 M1/M2 paarden. 1. Bea Dekker met Revanche 146, tweede proef: 1. Tessa van Daalen met Socrates 146 Z1-paarden, tweemaal 1. Marloes van der Vis met Newton 174 en 176 B-paarden tweemaal 1. Gerda Kuiper met Dendos 156 en 159 L1/L2-paarden: 1 Veronique van der Starre met Amber 161; 2. Tessa Blom met Pijoio 160; tweede proef" 1 Tessa Blom met Pijoio 160.2. Evalien Wetering met Svenna 157. winstpunt voor Kris Arken bout met Oraya 156. B-pony's cat. A/B twee maal 1 Mirjam Hm met Pmo Power 164 en 165. B-pony's cat. CDE 1. Rianne Hin met Simmy 173; winstpunt voor Charity Wetsteen met Karscha 160 en Daphne de Ridder met Humpy 156; tweede proef. 1. Charity Wetsteen met Karscha 163, winstpunt voor Rianne Hin met Simmy 162 en Johanna Wouda met Little Star 157. L1 -pony's tweemaal 1Jose de Graaf met Nendy 163 en 162. L2-pony's CDE tweemaal 1 Maaike Speckmann met Black 162 en 169; winstpunten voor Marilyn Brouwer met Happy 162 en 158. Rianne Broekman met Jip 161 en 161. Erwin Goënga heeft zondag met succes deelgenomen aan het Ne derlands kampioenschap koppel- koers, dat zondag in het Velo drome in Amsterdam werd ge houden. Samen met zijn koppel- genoot Niki Terpstra, die vorig week nog de nationale titel vero verde in de wedstrijd over 50 kilo meter, legde de oud-Texelaar be slag op de vijfde plaats. Het duo Robbert Slippens en Danny Stam toonde aan bij de wereldtop te behoren, en werd met grote voor sprong kampioen. De andere wielren ners maakten er een spannende stnjd om de tweede plaats van. Goënga en Terpstra sprokkelden veel punten bij elkaar, maar moesten lijdzaam toe zien dat enkele koppels een ronde voorsprong pakten, waardoor ze af zakten naar de vijfde plaats. Goënga, die ook in andere baan- wedstrijden goed presteerde, heeft inmiddels een uitnodiging gekregen om begin januari in sportpaleis Ahoy' in Rotterdam mee te doen aan de prestigieuze Toekomstzesdaagse. In een spannende wedstrijd tegen Klif 1 heeft Mantje 2 met succes zijn kop positie in de hoofdklasse van het Texelse zaalvoetbal verdedigd. Mantje 2 was de meest aanvallende ploeg, terwijl Klif het moest hebben van snelle counters. Beide verdedi gingen hadden hun zaakjes goed op orde, waardoor er voor de doelen weinig spektakel te zien was. In de eerste helft kwamen beide ploegen met verder dan eén keer een bal te gen paal of lat te schieten. Lange tijd zag het er naar uit dat de wedstrijd zou uitdraaien op een gelijkspel, een uitslag waarbij zowel Mantje als Klif weinig baat zou hebben. Nadat Mantje nog een keer de paal had ge troffen en Klif voor open doel had gemist, was het toch Mantje dat twee minuten voortijd aan het langste eind trok en de koppositie veilig stelde. ZDH. dat met een gebrek aan spelers kampt, versloeg verrassend Texel'94 1 met 3-2, terwijl J'elleboog 2 zich wat van de onderste plaats verwij derde door met 2-0 te winnen van De Krim 2. Oosterend 2 en Mantje 3 maakten er een spectaculaire wed strijd van, die uiteindelijk met 7-6 werd gewonnen door Mantje 3. In de eerste klasse verspeelde Texel'94 3 twee punten door met 2-2 gelijk te spelen tegen De Koog. J elleboog 5 maakte geen fout en versloeg Klif 2 met 2-1. Komende vnidag staat de topper tus sen J'elleboog 1 en Mantje 2 op het programma. Inzet is niet alleen de koppositie in de hoofdklasse, maar ook de eerste plaats in de eerste pe riode. Mantje 2 staat daarin twee punten voor op J'elleboog 1. J'elleboog moet winnen om de periodetitel te veroveren. Bij elke an dere uitslag trekt Mantje 2 aan het langste eind. Uitslagen Oosterend E1 -De Koog E1 1 -6; De Knm D2-De Koog D1 3-4; Klif (vrouwen)-Old Stars 5 1-4. J'elleboog 4-RAB 1 4-3; Mantje 4-J'elleboog 3 0-4. De Knm Cl-Sportshop C1 2-8. De Krim C2-De Koog C1 0-4; De Knm 3-Klif 3 7-1; Texel94 3-De Koog 1 2-2; Texel'94 5-NIOZ 1 4-3; De Krim E2-J'elleboog E1 4-3; J'elleboog E2-De Krim E1 1-13; Texel'94 4-Oosterend 3 4-5, De Knm 2-J'elleboog 2 0-2; Mantje 2-Klif 1 2-0; ZDH 1-Texel'94 1 3-2; Oosterend 2- Mantje 3 6-7; Klif 2-J'elleboog 5 1-2 Ilse Pastoor is in de zesde wedstrijd om het Rabobank Top Noord-Hol- land-klassement voor moutainbikers zondag op de vierde plaats geëindigd in de categorie dames. Gezien het sterke deelnemersveld en haar val partij in de eerste ronde was zeker sprake van een goede prestatie. Ook andere Texelaars deden van zich spreken op het parcours in Petten, dat er ondanks de vele regen van de afgelopen tijd goed bij lag In de ca tegorie voor 11 - en 12-jarigen pres teerde vooral Denise Betsema goed Zij eindigde als tiende. Erwin de Rid der volgde op een verdienstelijke dertiende plaats. Joost Hoogen- bosch begint al beter te rijden In de funklasse eindigde hij bij de beste twintig. Arie de Ridder, de andere Texelse deelnemer in deze klasse, handhaafde zich in de middenmoot. Zaterdag 20 november Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 21 november Alle wedstrijden werden afgelast. Onder zeer slechte weersomstandig heden, harde wind en hagelbuien uit zee, deden zes vissers van sportvis- club Texel zaterdag mee aan de wed strijden van HSV De Snoek van Wie- ringen. Aan deze wedstrijd deden 120 vissers mee. Rein Kuyper werd 25ste met 76 centimeter vis, Johan Hopman 31ste met 73 cm. De win naar ving 176 centimeter vis. De ove rige vier Texelaars vingen niets. Zaterdag wordt de eerste naselectie voor de interlandwedstrijden gehou den. Hieraan wordt meegedaan door Rein Kuyper en Nico Tessel. Op het plein voor discotheek De Toe komst in de Dorpsstraat in De Koog wordt donderdag 30 december het open straatvoetbaltoernooi van SV De Koog gehouden. Er wordt ge speeld in teams van dne spelers in de leeftijden 8-10 en 11 -14 jaar. De deel name is gratis en alle deelnemers krijgen chocomel en patat. Teams kunnen zich opgeven bij André Schoo, tel 317706. Vooral in de groep van 8 tot en met 10 jaar is nog ruimte.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 7