De grootste Texelaar Bloéd F amilieberichten Uw Kerst en/of Nieuwjaarsgroet inde TEXELSE® COURANT van 24 december? TEXELSE J COURANT' Wie zijn dit? Voetbaluitslagen Vechtpartij in De Koog Matig spel in maandwedstrijd *1 [S- D'i' ü!fic- <Cor>Dros De grootste Texelaar I Andere route helikopters Stilte-weekend bij Zonneboom G-team verliest en degradeert GEZOCHT: verwanten 40 Texelaartjes de lekkerste Spare-ribs V.Q. 7.^ €4,80 €8,00 €4.80 €6.40 DINSDAG 7 DECEMBER 2004 SVie zijn de leerlingen op deze oude ichoolfoto van de Redmer IJska- school? De foto werd rond 1900 ge- pomen en herkenbaar zijn (rechts achter) meester Jacobs en juffrouw Kuiper. Aan de linkerzijde staat een wekeling, Leunis (Teunis?) Keijzer. De namen van de dertig leerlingen ijn (nog) onbekend. Deze foto is te aen tijdens de reünie van de Redmer Uskaschool die in de kerstvakantie i/ordt gehouden De meeste leerlin- jen op de te exposeren foto's zijn wel lerkend, maar vooral op die van de aren rond 1900 ontbreken veel na men, zoals dus ook bij de afgebeelde foto. Wie meent een familielid te her kennen, wordt verzocht contact op te nemen met Loes Timmer (tel. 312773) of Trinet Hin (tel. 317908). Ook mensen die denken leerlingen op andere foto's uit die tijd te kunnen herkennen, wordt verzocht te reage ren. De organisatie wil graag zoveel mogelijk gegevens boven tafel krij gen, omdat wordt overwogen de fo to's in boekvorm uit te brengen. Ook is men nog op zoek naar men sen die de tentoonstelling, die van 27 december tot 5 januari wordt gehou den, willen bemannen. faterdag 4 december fexel'94 B1 -Bergen B1 2-7 fCSC B2-Texel'94 B2 1-8 Dosterend B2-SRC B2 3-3 jmmen MB1 -Oosterend MB1 5-1 Viron C1-Texel'94 C1 7-1 CSC C1-Texel'94 C2 2-5 rexel'94 C3-Schagen C2 1-2 fexel'94 C4-Wmkel C2 7-1 iucces C1 -Oosterend C1 1-4 )e Koog C1 -Oudesluis C1 4-0 fexel'94 D1-Schagen D1 2-2 fexel'94 D2-Kaagvogels D1 2-3 Den Helder D5-Texel'94 D3 11-0 W'waard D1 -Oosterend D1 6-3 Scliagen D2-De Koog D1 uitgesteld 3JWG1-Texel'94 G1 2-0 Texelse pupillencompetitie ispagnol-ZDH F2 4-0 ÏDH F1-Deportivo 1-2 De Koog F1 -Real Madrid 0-2 5VC F1-Barcelona 0-6 De Koog F2-SVO F1 4-3 SVC E1-De Koog E1 1-3 Everton-SVO E1 1-7 Fulham-Blackburn 1-12 Manchester-Arsenal 3-5 Liverpool-Chelsea 2-0 ZDHE1-SVOE2 1-3 Zondag 5 december Hollandia T.-Texel'94 3-2 Oosterend-Kaagvogels 0-2 De Koog-Jisp 0-1 Knollendam-ZDH 5-2 Texel'94 2-Zeevogels 2 1-2 VIOS W. 5-Texel'94 3 0-2 Wiron 3-Texel'94 4 2-4 W'waard 4-Oosterend 2 2-3 Zeemacht 2-De Koog 2 7-3 Limmen MA1-Texel'94 MA1 3-2 Recreatievoetbal De Koog-Texelse Boys 1 -4 De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag, rond 4.15 uur, in De Koog een 19-jarige inwoner van Zaanstad aangehouden die betrok ken was geweest bij een vechtpartij. De man had een 23-|arige Texelse vrouw een bloedneus geslagen. Dat gebeurde voor een horecage legenheid aan de Badweg. Volgens getuigen was het slachtoffer onder invloed van alcohol en had zij de man uit Zaanstad uitgescholden. Waar over de twee ruzie hadden, is onbe kend. Ondanks het fraaie weer werd op de maandwedstrijd van de Texelse golfclub zondag maar matig ge speeld. In de categorie 1 deelden Abe Keyser en Bart Medema de eerste prijs met 16 punten, wat ver onder hun handi cap lag. Cees Boks werd een goede derde met 15 punten. In categorie 2 wist alleen Meinard Carper onder zijn gemiddelde te spelen, met 19 pun ten. Petra Keijser kwam met 18 pun ten binnen en de jeugdige Kevin van Zuilekom kwam op 16 punten. In categorie 3 waren de scores zelfs minder dan matig. Rob Tolboom wist niet meer dan 10 punten bij elkaar wist te sprokkelen, Toos Boks had 9 punten. Joop Wijnand 7. De longest drives waren voor Kevin en Lise van Zuilekom. Meinard Carper sloeg de neary. ■eronder vindt u nogmaals de na- len van de honderd genomineerden or de verkiezing van de grootste Jexelaar. Tot het eind van het jaar kunt tuit deze genomineerden een keus paken. ledereen mag vijf personen «emen, waarbij elke stem even 'waar telt (de volgorde waarin u de nen noemt, is dus niet van be ing). De inzendtermijn sluit op 31 icember. Inkele weken daarna verschijnt een ^verzicht van de tien meest- jenoemde kandidaten. Uit deze tien hordt een winnaar gekozen. Be genomineerden zijn: torens van Adrichem (Aderkem) fermanus Ahlé telmoet Alderlieste teimer Bakels iob Bakker id? ficolaas Cornells Barendregt nd Mlem van Beieren I38 fenk Beumkes tol Binsbergen tó Blok van der Velden Jan Blom f-1-' Mem Bok sr. 0,1 -Deter Meijertszoon Boon 'taarten (schipper) Boon tornelia Boon-Verberg tor Bremer Jan en Paula Brouwer Jakob Bruin Jacob Buijs tJ. de Cock lanny Craanen-Hemelrijk "tl. Daalder Dekker 41 toris Dekker tan Dirksz. feunis Dogger 'an Drijver 'lico Dros nme Dros en Johan Duinker tor Ellen fait Epe toib (de Rijmelaar) Femjn Jan Flens torry de Graaf tor van Groenigen torrit de Haan Toon de Haas Cor van Heerwaarden Theodorus Reinardus Hin Ada van Holland Theo Hoogerheide Louis van Hoorn Jakob Huizinga Balthasar Huydecoper prof. C. de Jager prof. dr. W.H. Keesom Reijer Pieter Keijser Sijbrand Keijser W.N. Kelder Simon Keyser J.L. Kikkert Hendrik (meester) Klimp Dirk Kooger Gerard van der Kooy Klaas van der Kooy Hendrik Jan (meester) Kraai Jan Kuiper Cornelis Pieter (meester) Laan Frits Langeveld Martinus Langeveld en Sijbrand Keijser Paulus Langeveld Arie Cornelisz. Lap D.C. Loman Ingrid van Lubek Elisabeth Hendrika Luberti- van Bergen Cornelis Johannes de Lugt Aagje Luijtsen W. Mets Tzn. Thijs Molenaar Jan H. Moojen Jook Nauta Cornelis van Neck Eliza Noordijk Gijs Oskam J.C. Rab mr. G.C.W. Reinbach Vibeke Roeper Doortje van Sambeek-Schrama Daan Schilling Jaap Schoorl Willem (William) Schumaker P.M. Stiggelbout Jac. P. Thijsse Jurrit Veldstra Dries Veltkamp Jan van der Vis Jacob Visman Jan Visser Sam Vlessing J.A. van der Vlis Adriaan (dokter) Wagemaker Martin Warnaar Melle Weersma Bert Weljdt J.J. Westdorp Souwtje de Wijn Machiel (pater) Witte Jan Wolkers Mijn favorieten voor de titel van grootste Texelaar zijn: 1. 2. 3. k Dit formulier inleveren bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, Den Burg, of kosteloos opsturen naar de Texelse Courant, antwoordnummer 41,1780 VG Den Burg. U kunt uw keuze ook faxen (323000), of doorgeven per e-mail (redactie@texelsecourant.nl). De inzendtermijn sluit op 31 december. Doordat Botgras bij Den Helder ver dwijnt als militair oefengebied, zullen helikopters binnenkort ook via Julianadorp richting Noordzee kun nen vliegen. Dat betekent ongetwij feld dat het luchtruim boven het zui den van Texel een stuk rustiger wordt. Dat effect zal vanaf volgend voorjaar goed te merken zijn, wanneer de ver anderingen ook op de kaarten voor de vliegerij zijn doorgevoerd. Die ver wachting sprak burgemeester Joke Geldorp donderdagavond uit in het jaarlijkse overleg tussen b en w en de dorpscommissie van Den Hoorn. Of de bestaande route helemaal ver dwijnt, kon ze met zeggen Cursus- en opleidingscentrum De Zonneboom in De Waal houdt op 18 en 19 december een stilte-weekend als voorbereiding op het kerstfeest. In dit weekend wordt stilgestaan bij rust als een zeer intense activiteit. Het weekend begint zaterdag om 20.00 uur met een inleiding Zondag wor den van 10.00 tot 16.00 uur prakti sche oefeningen gedaan onder lei ding van cultuurfilosofe Christine Gruwez en toonkunstenaar Sanja Stoutjesdijk Deelname kost €95,-, inclusief koffie en lunch. Aan meldingen en inlichtingen bij Nettie van de Brake, tel 319688. De G-voetballers van Texel'94 heb ben zaterdag in Amersfoort met 3- 0 verloren van de Christelijke Jon geren Voetbal Vereniging, beter bekend als CJW. Een teleurstel lende prestatie, want de Texelaars hadden moeten winnen om niet te degraderen. Na de winterstop ko men ze daardoor uit in de C-poule. Al op voorhand was duidelijk dat het een moeilijke opgave zou worden voor het G-team, dat eerder op eigen veld met 1 -2 had verloren van CJW. Bovendien had coach Klaas van den Berg vrijdagavond nog de nodige te lefoontjes moeten plegen om in ieder geval één wisselspeler te kunnen meenemen. Anton Staal, Chris Zijm, Jimmy Pomah en Peter Breuer waren geblesseerd, John Galesloot moest werken. Gelukkig had Annie Brouwer een gastspeler gestrikt. De wedstrijd werd gespeeld op het trainingsveld van CJW, waarop geen sprietje gras groeide en dat kleiner was dan de velden waarop normaal wordt gespeeld De Texelaars klaag den ook over de bal, die volgens hen te hard was en steeds hoog opstuiterde. De thuisploeg had daar weinig last van en kwam binnen tien minuten op voorsprong, toen keeper Martijn Verbeeke laag over de grond werd gepasseerd. Even daarna ver lengde een speler van CJW de stuit erende uittrap van zijn keeper en op nieuw was Verbeeke kansloos. Na een snelle ruil van speelhelft - pas na de wedstrijd werd thee gedronken - begon de tweede helft. Deze was nauwelijks enkele minuten oud toen een speler van CJW na een dribbel vanaf de middenlijn Verbeeke voor de derde keer passeerde. Het leek daarna nog erger te worden, maar de Texelse keeper verrichtte een paar reddingen en werd ook nog enkele keren door de lat geholpen. Paul Bakker was na een verre uittrap van Verbeeke dicht bij een tegentreffer en Raymond Molanus was eveneens een keer kansrijk, maar ook de doel man van CJW bewees goed te kun nen keepen. Door deze nederlaag staat Texel'94 na negen wedstrijden nog steeds op vijf punten en kan Voorland, dat er tien heeft, niet meer worden inge haald Komende zaterdag zijn de Texelaars vrij. De laatste wedstrijd wordt waarschijnlijk zaterdag 18 de cember gespeeld. Te gast op het complex aan de Haffelderweg is dan WJ uit Utrecht. Daar is de haven de haven in zicht. Ik volg het baken van het vuurtorenlicht. Thea Roelofs echtgenote van Willem Roelofs (m herinnering) 3 april 1920 3 december 2004 Carry en Daan Welboren Cindy en Werner Marie, Hannes en Fien Marrit en Sander Joost Ike en Co Beekman Guido Renske en Matthijs Demian en Odean Haiko en Renate Tjarco en Sabrina Okke (m herinnering) Correspondentie-adressen Familie Welboren Familie Beekman Wilhelmmalaan 58 Amoebastraat 21 1791 AP Den Burg - Texel 1035 VK Amsterdam Thea is overgebracht naar Uitvaartcentrum Zuid, Fred. Roeskestraat 91 te Amsterdam, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op woensdag 8 december om 11.30 uur in crema torium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Het leven lijkt zo vast en dicht In Wezen is er alleen maar liefde en Licht! Na vele jaren van samenzijn en dankbaar voor alles wat hij heeft betekend, moeten wij u tot onze droefheid mededelen dat van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Dirk Jacob Roeper ■Cr 24 december 1913 14 december 2004 Martje Roeper-Nauta Hanny en Frits Piet en leke Erna en Dick Carla en Martien Klein- en achterkleinkinderen Gollards. kamer 226 De Zes 12 1791 EX Den Burg Vader is overgebracht naar de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, waar woens dag 8 december van 19.00 tot 20.00 uur gelegen heid is tot condoleren. De afscheidsdienst vindt plaats op donderdag 9 december om 14.30 uur in bovengenoemde kerk, waarna we vader begeleiden naar zijn laat ste rustplaats op de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat. Liever geen bezoek aan huis. Bedroefd hebben we kennis genomen van het overlijden van Dirk Roeper (1) Nestor van onze club. Ons medeleven gaat uit naar de familie. De Dirken mensen die hun bloed willen geven om anderen te redden! Sanquin Bloedbank Meld je aan als bloeddonor. Bel gratis 0800 - BLOEDBANK (0800 - 256332265) GIRO 309 rijn wc woordelijk. Dit meisje is vandaag INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €4,80 tot en met 3 regels Per regel meer: €1,60 (incl. btw). F0T0-TEXELAARTJE plaatsing foto €12,50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Alle dekbedovertrekken nu 30% korting. De We ver, Weverstraat 38, Den Burg. Kerstbomen Gamma. Voorklazen in Den Burg? Vrijdag en zaterdag Cheers Danceband m.m.v. Dick Remelinkü! Ouderwets ge zellig Tumbleweeds, De Koog. Woensdag-aan bied mg: bos chrysanten €0,95: sier- krans van €7,95 voor €5,95. Bloemisterij Bert van der Wal. Snelle reparatie, ruime voorraad en goede service. TCA is hét automatise ringsbedrijf op Texel. Tel. 318489. Kerstbomen op pot, neer zetten en klaar. Bert van der Wal en Gamma. Sa men sterk in kerstbomen. Tel. 313949 Supervoordeel Mexico. In januari a.s. al voor €626,- incl. vlucht en hotel. World of TUI Reisbureau Texel. Voor bijna alles waar een snoer aan zit - Service Center Texel - Laagwaal- derweg 39 (IM-Texetaartje) DEZE MAAND Binnenburg 13 Tel. 32 21 45 Woensdag-aanbieding: bos chrysanten €0.95; sier- krans van €7,95 voor €5,95 Bloemisterij Bert van der Wal. Supervoordeel Cuba. In januari a.s. al voor €699,- incl. vlucht en hotel. World of TUI Reisbureau Texel. TCA, de grootste inkt/ toner-leverancier van Texel. Ongeveer 1000 stuks op voorraad. Ook voor bedrijven. Kerstbomen. Vanaf 11 - 12-2004 zijn we weer open van 14 00 tot 17.00 uur. Ruigendijk 20A. Supervoordeel Sri Lanka. In januari a.s. al voor €699.- incl. vlucht en hotel. World of TUI Reisbureau Texel. Hèt Texels roomijs in 25 smaken. Hollandseweg 2, IJsboerderij „Labora" Kom eens kijken. Tel. 316066. Te koop: aquarium 120 x 50 x 50, compleet, €50,-. Tel. 312459. (IM Texelaartje) Telefoon 312756 Aang. per direct: kamer voor perm. bew. €225,- per mnd. all-in, rand cen trum Den Burg. Reacties bro.nr. 1920 aan bureau Tex. Courant, Spinbaan 6. Sla nu je slag bij Qnipp Kapsalon: verzorgings producten 3 halen en maar 2 betalen! Waalderstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak! Supervoordeel Domini caanse Republiek. In ja nuari a.s. al voor €599,- incl. vlucht en hotel World of TUI Reisbureau Texel. Alle dekbedovertrekken nu 30% korting. De We ver, Weverstraat 38. Den Burg. Kerstbomen Gamma. Voorklazen in Den Burg? Vrijdag en zaterdag Cheers Danceband m.m.v. Dick Remelinkü! Ouderwets ge zellig. Tumbleweeds, De Koog. Supervoordeel Brazilië. In januari a.s. al voor €525,- incl. vlucht en hotel. World of TUI Reisbureau Texel Wij repareren alle merken TV, Radio. Video. DVD, CD, Platenspeler. Satelliet, Ca mera, Scanner, etc. met 3 maanden garantie - Ser vice Center Texel - 311 777 - Laagwaalderweg 39 Te koop: kerstbomen (blauwspar) zelf uitspitten €7,50; grote voorraad aardbeiplanten in pot (4 Itr.) €2,50. Bij De Reuze aardbei, Schorrenweg 32a, 318954, zelfbediening. Wilt u dan zo vriendelijk zijn uw tekst uiterlijk woensdag 15 december vóór 17.00 uur in te leveren bij onze advertentiëbalie aan de Spinbaan. Het tarief voor de Kerst- en/of Nieuwjaarswensen is €1,60 per regel, incl. 19% BTW (minimaal 3 regels). Tesselaar J. Te s se Lm r Enkele Gelr/kkrg Nienujtuir voorbeelden J. Tesselaar N. Te s se la a r- 01 er ka n t Gelukkig N ie najaar N. Tesse/aar-Orerkant wensen familie en bekenden een Prettige Kerst en een Gelukkig 2005 J. Tesselaar N. Tesse/aar-Orerkant Prettige Kerstdagen en Gelukkig Nieuwjaar

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3