2 c Ouwe Sunderklaas 2004 Kleinste en grootste Waalder De Cocksdorp: Ran gaat solo Mün idëe. teso TEXELSE COURANT Medische Post en Cocky in De Koog L Eet, drink en wees vrolijk Oudeschild: vallende Gré en Adri Agenda oud Papier Hoogwater te Oudeschild T E X E LS E^COU RANT DINSDAG 14 DECEMBER 2004 Den Hoom: de nieuwe Potvis als hoerenkast, de plannen van de Stichting Wonen Texel werden door de winnende groep héél anders uitgelegd. In Texels kleinste dorp waren het vrijwel uitsluitend lokale gebeurte nissen die hadden geïnspireerd tot een grote verscheidenheid aan voorstellingen. Met 18 opvoerin gen mag De Waal niet ontevreden zijn. Wat iedereen verwacht had en toch vrijwel met werd gespeuld was het feit dat Hans en Elles van der Park, voor het tweede keer met elkaar in het huwelijksbootje waren gestapt. Toch viel de naam van Hans van der Park wel, in de opvoering over de Groot ste Waaier, waarbij hij eén van de kandidaten was, onder meer omdat hij trainer en tenniskampioen is. Hij moest het opnemen tegen Hans de Winter, die zo snel kan fietsen en voorzitter is van de dorpscommissie. Groot was ook Dirk Eelman, die al jaren het Waalder Weekend organi seert, de immer actieve Pieter Jan Kooger en fietskampioen Ilse Pas toor. Een andere speuler was liever de Kleinste Waalder dan de Grootste Texelaar. 'Want ik kan nog lekker te Klazen, die ander niet.' Gespeuld werd ook het overleg tussen b en w en de dorpscommissie, waarbij de Waalders zich beklaagden over de vele verkeersborden en lantaarns op de rotonde en dit zelfs aan de hand van een maquette uitbeeldden. Zo veel licht maakte het hart van het verkeersplein zelfs geschikt voor de kweek van wiet. Maar uiteindelijk trokken de Waalders aan het kortste eind. 'De dorpscommissie wikt, maar wij van het college (ik dus) beschik ken', zei de burgemeester. Een speuler was op zoek naar 100 scha pen van Koos Tjepkema. die waren ontsnapt. Hij vond ze terug in de ach tertuin van een dorpsgenoot. 'Jan Gijs was razend. Weer geen boeren kool.' Het teloorgaan van het Waal der voetbalteam ('dat sloeg geen goed figuur') wegens gebrek aan spelers, inspireerde een groepje ertoe duidelijk te maken dat het dorp wel over voldoende jong talent beschikt Een wat ouder Waalder echtpaar dat de behoefte nog wel eens buiten het toilet schijnt te doen, werd uitgebeeld als wildplassers, die hun plas zelfs te gen auto's deden. Een motorcros- sertje beklaagde zich erover dat hij zijn crossterrein kwijtraakt, omdat het museum gaat uitbreiden Gelukkig kan hij zijn hobby voortzetten op het land van Ben van Heerwaarden, al wordt het met al die schapenstront volgens de voorstelling wel een smeerboel van. Een niet met name genoemd voormalig financieel mede werker van de gemeente, houdt er in het dorp bijzondere gewoonten op na, zoals het diep wegsnoeien ('met wortel en tak') van gemeenschaps- eigendommen. Een geheimzinnig heerschap, dat rondsloop met een balkje voor de ogen en een tak in de hand, had er een mooi onderwerp aan. Een fraaie demonstratie van huisvlijt gaf een speuler die in de huid van agrariër Bert Keijser was gekro pen, die een compleet vliegtuig (PH- Bert) om zichzelf had gebouwd De landbouwer beklaagde zich luidkeels over de brandweerwagen, die tijdens de brand bij Frans Hopman zoveel sporen in zijn land had gereden en waarvan hij de schade zelfs vanuit een vliegtuig had getaxeerd. Over de afwikkeling was hij kennelijk niet erg tevreden. 'Jullie hebben gewoon wat tegen mij!' Waalders zetten niet veel oud papier langs de weg, maar door het weinige dat ze er wel neerzetten, laten ze zich veel geheimen ontfutselen, zo bleek uit het toneelstukje dat twee speulers opvoerden en waarbij tal van dorps roddels de revue passeerden en de jongste editie van de Playboy uiter aard door een van de juryleden aan de weg was gezet. Door de Hoger- straat tufte ook de camper, precies zo eentje van die toerist die op het Groeneweggetje was beland en er maar met in was geslaagd te keren. Ook de schoonmaker uit het dorp, van wie de Waalders er lucht van hadden gekregen dat er bij de over name van zijn bedrijf het sprake was van oplichting, was onderwerp van spot. Als werkstraf veegde hij stoe pen en verrichtte hij andere schoon- maakklusjes in het dorp. Een andere Waalder. die zich had geérgerd aan de witte glasbak bij zijn woning en deze eigenhandig groen had geschil derd, werd op de hak genomen. Uitslagen Jeugd 1 .Camper in De Waal (Femkel. 2 Par keerplaats voor mijn paard (Niels en Sander) 3 Crosslandie in De Waal (Thijs). 4.Waalder voetbalclub (Laurens, Jesse en Lucas). 5 Kinderdisco (Melmda) Volwassenen - 1 Oud Papier (Wim Piet en Karin), 2.Vliegtuig Bert Keiiser (Jan Buis). 3.Grootste Waalder (familie Tjepkema). Folklorebeker Piet Ftey (familie Pastoor), Wisselbeker Werkstraf schoó'nmaakbedrijf (Klaas Bruining) Het sluiten van de Medische Post, het strandverbod en de Porsche van Cocky Penha vormden dank bare onderwerpen voor speulers uit De Koog, waar uitsluitend over lokale gebeurtenissen werd ge speuld. Over het niveau van de voorstellingen was men in de bad plaats goed te spreken, er waren meer speulers dan vorig jaar. Bij de jeugd in De Koog veel aan doenlijke taferelen, zoals twee kleine koks met grote mutsen op. die op een kar restaurant 't Pruttelhuus voort trokken. Aanleiding was dat het res taurant als enige in De Koog van de Smaakpolitie een positieve beoorde ling kreeg. Een groep beklaagde zich over de verwikkelingen rond de Catalpa en de peuterspeelzaal en reed met een 'busje' rond om de kin deren vanuit de buitendorpen naar Den Burg te brengen. 'Catalpa was z'n handen in onschuld' en 'Dit is wethouder Nel, met geld is zij met zo snel, luidden enkele teksten. Ook het Koger Preuvenement moest het ont gelden. 'We hielden het helaas met droog, maar de Kogertjes (betalings bewijzen, red.) rolden weer door De Koog.' Twee speulertjes liepen rond met een meegroeihuis. om uiting te geven aan de angst dat huizen voor hen straks onbetaalbaar zijn. Bij de kleintjes ook een koe, die zich erover beklaagde dat hij niet in de pan was beland, de flessenactie van Gyvo werd gespeuld. Cocky met haar Porsche en een collecterende jeugd club, die op zwart zaad zit. Strandpaviljoenhouder Jan van der Star claimde een deel van de straat om er een strand, compleet met strandhuisjes in te richten. Iedere kraker of andere speuler die ook maar een stap te dicht in de buurt van de huisjes zetten, sommeerde de strand- wacht onmiddellijk op te hoepelen. De afsluiting van het strand viel niet bij iedereen goed. 'Het idee om het strand te sluiten, zet mij als toerist buiten.' Het ontbreken van de artsenpost werd op verschillende wijzen uitge beeld. Een ziekenbroeder duwde een gewonde door de straat. 'Ik heb glas in mijn gezicht, maar de artsenpost is dicht', met daarbij de oproep. 'Ho recaondernemers komt op met die duiten, dan hoeft de artsenpost niet te sluiten.' Verderop behandelde een Duits toeristenpaar eikaars kwaaltjes met poeders en zalfjes. 'Medische zorg is op Texel verte zoeken, dus ik ga kijken waarvoor ik volgend jaar ga boeken.' Aan de gespeulde Klaas Eissen ('alleen voor Spoedeissende gevallen') hadden ze met veel. 'Sorrie, ik doe alleen Texelaars.' Bijna ongemerkt komt een replica van de hervormde kerk de huiska mer van de familie Van der Bent binnengereden. Het is even stil, totdat letterlijk het dak eraf gaat en 'Johan Ran' zich meldt met een solo op zijn orgel. Na veertig jaar voor de kerk te hebben gespeeld, wil hij nu wel even iets voor zich zelf spelen. Het 40-jarig jubileum van Ran als or ganist is één van de vele onderwer pen die in De Cocksdorp worden gespeuld Op een regelmatig terug kerend incident rond Remko Klein na is de keuze dit jaar divers en afwis selend. Het aantal volwassen spelers is na de dip van vorig jaar (42 speulers) weer ruim boven de vijftig en goed voor 21 voorstellingen die traditioneel in de huiskamers worden gespeuld. De jeugd is ruim vertegen woordigd met vijftien optredens. Al leen ontbreekt de deelname uit Eierland. Ran wordt vertolkt door Bart Boon en ook in zijn eentje is hij goed voor een hoop reuring. 'Hij gelooft in mij', zingt hij vol overtuiging achter zijn orgel. 'Hij geeft mij op zondag nooit eens vrij.' En Ran zal bli|ven spelen 'totdat iemand mij ontdekt of ziet'. Vijf kip pen komen verre van ongemerkt de huiskamer binnen. Een van hen was in behandeling bij Yvonne van Oos ten die met homeopathische genees wijze en stervensbegeleiding bij huis dieren is gestart, maar de kip kon bij haar zijn ei niet kwijt. In de woonka mer lukt dat wel. De andere kake lende kippen zijn net te laat om het op te vangen, waardoor het struif en eigeel zich over de vloer verspreiden. Het onderwerp duikt ook op bij een groep waar met veel vertoon een stervende koe wordt begeleid. Om standers moeten van Van Oosten uit De Cocksdorp: een paar dames willen aan de Kikkertstraat de Vereniging Voor Vreemd gaan opnchten en zochten daarvoor nieuwe leden. Ja hoor, je kon er op wachten; de soberheidsprofeten zijn half de cember ook weer wakker gewor den. De wereldverbeteraars die tekeer gaan tegen overvloedige kerstmaaltijden van anderen De pessimisten die ons voorhouden dat er ondanks al dat gezing over vrede op aarde op weinig plaatsen ook echt vrede is, staan er weer dapper naast. Zeurkonten, die de feeststemming willen bederven, al lijken ze vol goede intenties. Soms betwijfel ik dat overigens Wat moet je nu met zulke geluiden? Met schuldgevoel, als een dief de su permarkt uitsluipen, de kalkoen onder je/as verbergend7 Vieren wii onze eigen verjaardag soms ook met een biscuitje en een glaasje water? Met sombere gezichten en verhalen over mensen die heibel met elkaar hebben? Hebben we twee weken geleden Sinterklaas soms de deur gewezen uit solida riteit mét? Natuurlijk niet. maar Kerst, het geboortefeest, de ver jaardag bij uitstek, schijnt het jaar na jaar bij sommigen gevreten te hebben. Ik heb ze nog nooit ge hoord over Santa Claus, die lol broek uit het hoge noorden met zijn weinig om het lijf hebbende tekst. Hij ziet er wel gezellig en rond uit, maar je bent gauw met hem uitge praat. 'Joho, joho', en dat is het dan. Met zijn slee cadeautjes is hij verkrachter van de werkeliike kerst gedachte. die gaat om geven en met om ontvangen Om uitdelen van de gave van licht en warmte en de boodschap van hoop, die met Christus' geboorte in de wereld kwam. Om het. aangespoord door het 'Vrede op aardeuit de engelen zang, iedere dag daaraan te werken totdat het werkelijk vrede is. Dat is iets anders dan met kritiek achter over leunen en blije mensen hun kerstvreugde ontzeggen. Sinter klaas kent veel hulpsinterklazen, de kerstman heeft ook zo zijn handlan gers, maar van de Kerstman bij uit stek, Jezus, is er maar één. Meteen verhaal waarmee je kunt aanko men Kerst lijkt mij om die reden juist een feest om uit je dak te gaan. Eet, drink en wees vrolijk' Deel je verwachting en blijdschap met an deren om vrede geboren te laten worden. Pien Verberg de buurt blijven, omdat ze anders het karma van het dier in de weg staan. Een voorval bij het Eierlandsche Huis waarbij dorpsgenoot Remko Klein een kliko (vuilnisbak) naar zijn hoofd kreeg, wordt meermalen gespeuld. Twee dames die huilen om alles wat er in De Cocksdorp gebeurt, noemen hem Kliko-Klem, een andere groep betitelt hem als Rambo Klein, twee lieveheersbeestjes noemen het zin loos geweld en vertegenwoordigers van actiecomités die het Eierland sche Huis bespreken, zien voor hem wel een rol in de beveiliging van het dorpshuis Maar de actiecomités maken zich meer zorgen over alle veranderingen, sinds Annemiek van Beek en Eveline Koorn er de scepter zwaaien. 'Els deed tenminste nog mee met sjoelen en Nico met biljar ten', wordt er getreurd. De grootste verandering die de beheersters heb ben meegebracht, komt echter op het laatst tot uiting Uit de meegeno men bar klappen opeens van alle kanten huilende en lawaaimakende kinderen tevoorschijn. De losgeslagen boten van Lange Ben (Gerritsen) en Fred Klok, de afgeslo ten wegen, de zeiltocht van de zeil- schoolmedewerkers naar Tarifa, de mogelijke verhuizing van de dokters praktijk en het afscheid van fysio therapeute Carla van Bommel zijn andere gespeulde onderwerpen. Theo van Manen en Jan van Heer waarden vragen zich af waarom de vuurtoren weer gewoon rood is ge worden. Hij had volgens hen ook als reclamezuil voor het maisdoolhof op de Plus kunnen dienen. Wim West dorp en Henk Stevens trekken als 'de Kokkies' door het dorp, maar zij wil- Het verbod om een loket voor soft drugs te openen was reden voor de rijdende Joint Car, waarin pillen en andere waar werd aangeboden. 'Texel mijn Highland.' De grootste voorstelling betrof die van de Joke's Taxitunnel, gepresenteerd als dé op lossing voor het gebrek aan taxi's tij dens de sluitingsuren. Caféverlaters moesten eerst door een lange tunnel, die was uitgevoerd met slagbomen en al. De naam Brassene Uit de Bloes zei genoeg over de voorstelling waar bij een moeder met veel overdrijving haar kind de borst gaf en met net zoveel omhaal werd behandeld door de gastheer 'Eén tiet in de bloes of erbuiten, in Opduin kan de baby naar zijn melk fluiten', stond er op één van de teksten Verderop probeerde een portier een uitgaander met veel tam tam wegwijs te maken in de vele sluitingstijdenregelingen, zoals onder andere de winterklok van Harry Wuis. Temidden van andere speulers ook een groep Kogers die een hoeden- parade hield. Steeds meer Koger mannen blijken met een hoed op te lopen. Zoals Wim Mets: 'Je profileert je goed met een hoed.' Andere hoedendragers die de revue passeer den waren Rien Mast ('Mijn naam is Rien, met een hoed heb ik meer aan zien'), Maarten-Jan Boon en Hendrik van Aken. De inbeslagname van de Porsche die Cocky Penha had ge kocht van Katja Schuurman, was voer voor speulers die een auto door de straat duwden. Cocky deed luid keels haar beklag en maakte nog meer ophef toen parkeerwachter Leen van Elk haar ruit vol parkeer bonnen plakte, omdat ze haar auto fout had geparkeerd. 'Leen z'n wil is wet.'Gespeuld werden ook de pro blemen bij de SOS Band, Over het al dan met vieren van het 50-jarig jubi leum van de Lubertischool is nogal wat te doen in de badplaats. Twee oud-onderwijzers, meester Stoer en meester Onstenk, liepen voor een kar met daarop een maquette van de school. De wagen was volgeplakt met oude schoolfoto's. 'Wij hebben deze kar getrokken, nu staat Theo (Habraken, red.) eraan te snokken.' Uitslagen: Jeugd Enkelingen - 1 Statiegeldaktie Gyvo- Super de Boer (Jarko Hartmans), 2.Rundvlees koe (Jelle Burgman), 3 Stoeprand Ruislaan (Milan de Jonge), Paren - 1 Meegroeihuis (Marieke en Katja Schraag) Groepen - 1 Pruttelhuus (Pieter vd Broek, Elisaen Manon Schagen), 2.Cocky (Simon, Susan en Bas den Braven), 3.Jeugclub - Iris, Marit en Sander Schaafsma, Myrthe en Iwen Seifert. Folklore- beker Catalpa )Damél, Sander en Thomas Wassenaar. Muriël en Noëmi Frontana, Thijs en Emma v Veen, Mary-Lou Moorman) Volwassenen: Enkelingen - 1 Tante Gré (Veronica v. Beek), 2 Sos- band (Carla Burg man), 3 Borstvoeding Opduin (Willem Vmke) Paren -1 Katja Schuurman - Cocky (John List en Richard Daalder). 2 Lubertischool (Edgard en Nannmg Kikkert), 3.Dorp tegen dorp (Esther Duinker en Jeanette Groenhof). Kleine groepen -1 Strand op slot (Jeroen Dnehuis. Eelco Buijs. Robert Bakker en Brenda Houwing). 2.Dokters- post (Carla en Hans Huisman, Richard en Lida Bakker), 3,Jointcar (De Matennaaiers) Grote groepen -1 Once upon a time (Marjan v Aken, Libberdien Witte, Tilly Vmke, Karin Hopman, Marcel Tielemans en Ab Rommel) Folklore- beker: Lubertischool Edgard en Nanning Kikkert) len echt met naast elke Durper wo nen. De band Los Onderdikos komt naar de huiskamers, omdat ze niet meer in het Eierlandsche Huis spelen en een fanfare betreurt het dat Excelsior voor het eerst sinds jaren niet meer op Koninginnedag om 9.00 uur in De Cocksdorp speelde. Beiden laten hun protest met zang en muziek horen. Een opvallende rol is er voor twee spekkies. Ze doen eigenlijk voor 'spek en bonen' mee en hebben ook niks te melden. 'Maar we zijn elk aan een andere kant van het dorp begon nen, zodat we zeker weten dat we in elke huiskamer hebben gespeeld.' De spekkies zien er levensecht uit en ook veel andere groepen hebben werk van hun kleding gemaakt. Bij de volwassenen speulen ook diverse jongeren uit het dorp mee die het Oude Sunderklaas na de basisschool met voor gezien wilden houden. De basisschooljeugd stelt diverse malen de vele hondenpoep op het voetbal veld van SVC aan de kaak. Uitslagen Jeugd - Individuen. 1Kerkorgel Paren. 1 Vuur toren, 2 Dolfi|nen, 3. Lieveheersbeestjes. Groe pen 1 Hondenpoep (Jari. Jan, Souwie. Kevin en Reno), 2. Hondenpoep (Noor. Jolin. Selma en Melame). 3 Trekkertrek. Volwassenen- Individuen. 1. Johan Ran 2 Fy siotherapie, 3 Spek en Bonen Paren 1 Kok kies, 2 Vuurtorens, 3 Zinloos geweld Groepen 1Eierlandsche Huis, 2 Kippen van de leg. 3. Dit v/as het nieuws. Wisselbeker De Kokkies. Aanmoedigingsprijs voor de jeugd Cata marans Een groot deel van de gebeurtenis sen die zich dit jaar in en rond Oudeschild hadden afgespeeld, passeerden met Ouwe Sunder klaas nogmaals de revue, maar dan in de overtreffende trap. Bij de jeugd van Oudeschild liepen er 75 speulers rond, een stuk meer dan een jaar eerder. Het aantal volwas sen speulers viel terug naar 55. Menig jurylid dat vooraf dacht dat in Oudeschild maar weinig was om over te speulen, werd aangenaam verrast. Het spel was veelzijdig, er was toch meer gebeurd dan in eerste instantie gedacht. Dat het piratenschip bij de jachthaven met alleen voor de toeristenjeugd bedoeld is, bleek wel doordat het meerdere malen werd gespeuld. Dit was ook het geval met het inmiddels beruchte bruggetje tus sen de De Wittstraat en de Com mandeurssingel. Maar ook Adri Wes- terlaken duikelde zowel 's middags als 's avond weer herhaaldelijk uit de molen. Andere speulers vroegen zich af waarom er bij de lijst voor De Grootste Texelaar van de Texelse Courant geen echte Ouweskiller zit. Met veel theater werd de verkiezing van de Grootste Ouweskiller opge voerd. Zowel bij de jeugd als bij de volwassenen werd dit gespeuld. twee totaal verschillende varianten, met onder meer Willem Parel, Alice Blom, Adri Westerlaken en Jaap Bakker ais genomineerden. Bij de volwassenen kwam Gré Zegers, die bij de be grotingsquiz van de gemeente een tandemsprong had gewonnen, meer dere malen gillend uit de lucht vallen. Gespeuld werd er ook over wat je allemaal kunt doen met schapenwol. Van breien tot isolatiemateriaal. Hilarisch was het spel van de groep die zich letterlijk in de blauwe bagger had laten vallen en zo stinkend van top tot teen bij de |ury aankwamen om te vermelden dat ze het bruggetje bij de De Wittstraat hadden gemist! Andere speulers waren er kennelijk van op de hoogte dat cateraar Ruud Boom het onderhoud van de tuin van de buurman, toen deze op vakantie was, wel heel enthousiast had aan gepakt. Uit de voorstelling viel af te leiden dat hij de rijpe tomaten voor eigen doeleinden had gebruikt. Dinsdag 14 december: in Cinema Texel draaien Man on fire (aanvang 20.15 uur) en het tweede deel van Bridget Jones (20.30 uur) Woensdag 15 december: Zuivelboerderij Sint Donatus bij Den Hoorn is vandaag en morgen geopend van 9.00 tot 17 00 uur. Er kan onder meer een kijkje worden genomen in de stal, er is warme chocolademelk en een gluhwein- proeverij Vanmiddag is er ook een doe-programma voor de hele fa milie in en rond de stal. Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een intro ductieles golf gegeven De Doopsgezinde zuster- en broe derkringen houden vanaf 14.30 uur een adventsmiddag in de doopsgezinde kerk in de Koger- straat. De middag is vrij toeganke lijk voor alle leden en belang stellenden. De leden van de Texelse afdeling van de FNV Vrouwenbond vieren kerst met een etent|e bij het Proef konijn, het restaurant van OSG de Hogeberg. Aanvang 18.00 uur. In d'Ouwe ULO in Den Burg begint om 19.30 uur een voorspeeluur van de groep Wereldmuziek en fluitisten van de Muziek- en Dans school. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de raadscommissie Wel zijn. Om 20.00 uur begint in de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg de kerstavond van het Ka tholiek Vrouwengilde. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 13.30 en 16.00 uur). Pluk van de Petteflet (14.00 uur), de Nederlands ge sproken versie van Polar Express (16.15 uur), Manon fire (20.15 uur) en het tweede deel van Bridget Jones (20.30 uur). Donderdag 16 december: De afdeling De Cocksdorp-Eier- land van de NBvP Vrouwen van Nu houdt vanaf 18.00 uur kerstviering in het Eierlandsche Huis. Ellie Mast verzorgt een traditionele high tea In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de raadscommissie Mid delen. In de rooms-katholieke kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Waalder- straat, Marelstraat, Burgerhout straat, Jan Reystraat, Wilhel- minalaan. Di. 14 9.55 en 22.26 u Wo. 15 10.56 en 23.00 u. Do. 16 11.17 en 23.35 u. Vr. 17 12.00 en - u. Za. 18 0.24 en 12.37 u. Zó. 19 1.36 en 13.30 u. Ma. 20 2.25 en 14.30 u. Di. 21 3.24 en 15,30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater Dezonkomt 19 december op om 00 50 uur en gaat onder om 16 24 uur, 18 december eerste kwartier Volkskerstzangavond, met mede-' werking van diverse Texelse gezel- schappen De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Ocean's twelve (aanvang 19.00 en 21.30, uur), het tweede deel van Bridget, Jones (19.15 uur) en Man on fire (21 45 uur). Vrijdag 17 december: Vanaf 13.00 uur vindt in de voorspeelruimte van de muziek school een presentatie plaats van de die dag door leerlingen van de OSG gevolgde workshops mu ziek, decor bouwen, Afrikaanse dans en Afrikaans trommelen. Speciaal voor de ouderen van De' Koog houdt de dorpscommissie een adventsmiddag in dorpshuis De Hof. Aanvang 14.30 uur. In de straten rond de Maartenskerk in Oosterend wordt van 16.00 tot 20.00 uur kerstmarkt gehouden. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur de derde ronde van het Texels kampioenschap klaver jassen. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20 30 uur een concert van het Georgische ensemble Kereom. Om 18.30 uur wordt een Georgisch menu geserveerd. Re serveren kan via tel. 319633. In café Het Biervat in De Koog viert het dorp vanaf 21.00 uur de over winning van het dorp-tegen-dorp- feest. In Cinema Texel draaien Ocean's twelve (aanvang 19.00 en 21.30 uur), het tweede deel van Bridget Jones (19.15 uur) en Man on fire (21.45 uur). TESO verzorgt vrijdag 17 decem ber extra afvaarten tussen 9.30 en 16 00 uur. Er vertrekt dan ieder half uur een boot, zowel vanaf Texel als vanuit Den Helder. In Den Helder moeten automobilisten die dag tussen 13.00 en 17.00 uur reke ning houden met wachttijden van een half uur. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Heider en 13.30 uur vanaf Texel zijn dan uit sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al on7o odvertontiecontraclcn en aanbiedingen daar toe zijn van toepassing de Regelen voor hot Advertento- wezen van de Stichting ROTA. gevestigd te Amstovdam. zoal» gedeponeerd txj de Kamer van Koophandel en Fa brieken to Amsterdam onder nummor 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor hot Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33.65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Bijzonder was ook het spel van de Oudeschilder TV Makelaar, die het publiek met veel theater bijpraatte over wat er zoals te koop staat en was verkocht in het dorp en ook op vallend goed geïnformeerd was over de handel en wandel in Oudeschild. De juryleden beoordeelden de kwa liteit van het gespeelde als uitste kend. Wel vonden ze het jammer dat de groei van het aantal speulers bij de volwassenen dit jaar was omgesla gen naar een terugval. In hun streven een prijs te winnen gaan sommige speulers in het vissersdorp wel erg ver. De jury maakt melding van 'po ging tot omkoping' met whisky, vis, boerenkool en een maaltje prei. Uitslagen Jeugd: enkelingen - 1 De Sierkip (Myrthe Koopmans), 2. Kokkelen met de hand (Denise Betsema), 3. De blauwe boodschappentas (Carla Kalverboer), Paren 1. Burenruzie (Vera Hin en Cheryl Koning), 2. Bruggetje de Wittstraat (Maaike en Jesper de Graaf). 3 De echte Kwekkeboom van Parel (Marloes en Corneel Roeper) Groepen - 1 De grootst' Oudeschilder (Yasmijn van Rongen, JeskeP" Linda Tjepkema, Suzanne de Vries en Carow® Wetenkamp), 2.Piratenschip (Guus Tjepkema Miranda de Vries, Lianne Wetenkamp, Daan ff1 Nienke Witte, Daisy en Kelly de Jong). 3. Ruud Boom en de Buurttomaten (Natasja, Isabel e" Charlotte Eelman. Jeffrey en Rianne Bakkë Lisa, Sanne en Femke Kalf, Iris en Suze Wit vliet). Actueelste prijs Het Bruggetje van Wittstraat (Erwin en Jacco Veeger, Pascal Sander Witte) Volwassenen Enkelingen -1 .Kokkel zoektwfirt (Hilly Keyzer), 2 Lampiescontroleur (Kees Jongedijk), 3. Wolisolatie en Lamskrokettef' (Benny Vfisser). Paren - 1De grootste Ouwe skiller (Astrid Daalder en Hetty Boekei). 2.He tel Opduin (Riet van Liere en Lillian Kon# 3.Gré in vogelvlucht (Casper en Linda de Gratf Groepen - Siep's perskamertje (Sandra Roo wenhorst, Annemieke Bakker, Jan en Annecfc Vries), 2.Bruggetje gemist (Willem Ante*1 Schagen, Lorendz Boom, Barry Zegel en He man Blom). 3 Traumateam (Erwin Ko ning, Wil-lem Kuyper, Ron Buijsman, D# Barends en Ton Dooyenweerd). Origineelste prijs: Koos en Angeline speulen<W jaar niet' Koos en Angeline Tjepkema. Actueelste prijs Het laatste schaap (Jan Jactf de Jong. Bert de Ridder. Jan Zijm).

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2