'Onverbeterlijke optimist' doet naasten boek cadeau 2 Leo van den Berg vergeeft lasteraars Kielekiele TIME OUT Voortaan op afspraak naar de dierenarts Dierenartsen Me(iïsche zorg TEXELSE COURANT Strafpunten te Linedance Wat ik ieggen wou. Ijsbaan Subsidie woning Dubbele Von Sion Hulpverlening P Kerkdiensten oud Papier TEXELSE^COURANT Radio Texel (j( VRIJDAG 17 DECEMBER 2004 Door valse beschuldigingen en ge tuigenissen verloor hij de baan die hij 25 jaar had gehad, zat hij ander halve maand in de gevangenis en werd hem het leven zo moeilijk gemaakt, dat hij halsoverkop naar Texel vluchtte. Toch is Leo van den Berg vier jaar later geen verbitterd man. Hij noemt zichzelf 'een onver beterlijk optimist', die zijn laster aars heeft vergeven. Vrienden en familie die hem in die moeilijke periode zijn blijven steunen, heeft hij nu een boek cadeau gedaan, dat hij zelf heeft geschreven. Vijfentwintig jaar lang was Leo van den Berg directeur van Kinder paradijs De Vrije Teugel in Soest, een als kinderboerderij begonnen organi satie, die uiteenlopende activiteiten voor kinderen organiseerde. Met on geveer 45,000 bezoekers per jaar was het kinderparadijs een succes Dat was vooral te danken aan zijn eigen inspanningen ('ik werkte zestig tot tachtig uur per week') en die van vele vrijwilligers, onder wie nogal wat probleemjongeren, die bij De Vrije Teugel een tijdje aan hun eigen toe komst werkten. Aan dat succes kwam vier jaar geleden volkomen on verwacht een einde, toen Van den Berg een tijdelijke medewerker, die als taakstraf bij het kinderparadijs te werk was gesteld, ontsloeg nadat deze voor problemen had gezorgd. Uit wraak schreef de man een brief aan het bestuur, waarin hij de direc teur ervan beschuldigde kinderen Er wordt weer gewerkt aan een strafpuntensysteem voor het rij bewijs Bi/ overtreding van de re gels ontvangen weggebruikers strafpunten. Veelplegers verlie zen hun njbewijs. Dat kan bi/voor- beeld als je twee keer achtereen vijftig kilometer te hard rijdt. Op ons eiland is de snelheids- grens soms gek geregeld. Neem de Pontweg. Hier geldt nu een snelheidslimiet van 80 km per uur. Als ik naar de boot rijd. dan blijkt dat negen van de tien medeweg gebruikers het met die limiet met eens zijn. Als je de boot wilt ha len, en wie wil dat niet, wordt die limiet gemakkelijk overschreden. Ook ik ga om vijf minuten voor het hele uur richting boot niet exact 80 rijden. Zeker weten dat ik dan een bumperklever oploop. Was die snelheidslimiet niet voor ver betering van de veiligheid? Is 100 dan niet een stuk veiliger? Dat stukje Pontweg bij het voor malige autokerkhof kent u ook wel. Je mag er 60. Waarom is mij een raadsel. Oke, er staan wonin gen. Maar die staan verderop langs de Pontweg ook. En daar mag je gewoon 80. De enige re den voor een snelheidsrestrictie moet zijn dat Enno Tuinema er woont. Met Enno weet je het nooit, leder moment van de dag kan hij met zijn brommer de Pont weg overschieten. Maar om daar nou een snelheidsbeperking voor in te stellen. Al met al lijkt een li miet van 60 op die plek alleen maar gunstig voor de politie Waar anders kun je langs de Pontweg nog onopvallend snel heidsboetes uitdelen, verscholen tussen de bomen Zo haal je je verplichte quotum prenten. Mijn grootste ergernis richt zich echter op de Laagwaalderweg. Sinds enige tijd wordt daar ge werkt aan het Texelse waterlei dingnet. Werklui zijn er bezig langs de weg. Er geldt een snelheidslimiet van 30 km per uur en dat is redelijk. Anders is het in het weekend. Dan genieten de pijpenleggers van hun welver diende vrije tijd en is er geen mens te vindenDe borden van 30 staan er echter nog steeds. En dat is belachelijk. Draai die bor den op vrijdag even om of doe er een zak over. Er hoeft maar een overijverige bonnenschrijver te gaan staan en half De Cocksdorp verliest straks heen-en-weer zijn roze papiertje. Reacties: mrrutgervanvelzen@ hotmail.com seksueel misbruikt te hebben en an dere wandaden te hebben gepleegd. De man kreeg steun van twee vrou welijke medewerkers, die kennelijk jaloers waren geworden toen Van den Berg een relatie kreeg met zijn hui dige vrouw. De lastercampagne leidde tot het ontslag en de arresta tie van Van den Berg. Steekje los Al snel werd duidelijk dat er aan de ontslagen medewerker zelf een steekje los zat. Zo deed hij een valse bommelding bij het gemeentehuis van Soest en ramde hij vorig jaar met een auto het bordes van paleis Soestdijk omdat hij aandacht wilde vragen voor de volgens hem groot scheepse verkrachtingen en moor den die onder toeziend oog van prins Bernhard zouden hebben plaatsge vonden in psychiatrische instellingen. En ook de beschuldiging van de twee vrouwelijke medewerkers leek met erg sterk. Toch duurde het uiteinde lijk vier jaar voor er een einde kwam aan de nachtmerrie van Van den Berg en werd hij aanvankelijk zelfs veroor deeld. Maar afgelopen zomer vernie tigde het gerechtshof het vonnis van de Utrechtse rechtbank, die hem in 2001 een (voornamelijk voorwaarde lijke) gevangenisstraf had opgelegd. 'Het eindresultaat van het hoger be roep is een regelrechte triomf voor Van den Berg, die altijd is blijven vechten om zijn onschuld aan te to nen', schreef De Gooi- en Eemlander na de uitspraak. De man die hem aangeklaagd, werd in dezelfde pe riode ontoerekeningsvatbaar ver klaard en onder toezicht geplaatst. Ongeknakt Hoewel Van den Berg de afgelopen jaren veel angst en verdriet heeft ge kend en met name de bedreigingen van zijn verwarde oud-medewerker hem met in de koude kleren zijn gaan zitten, is hij er ongeknakt uitgekomen, mede dankzij de steun van zijn vrouw, vrienden en familie. 'Ik heb in al die jaren geen moment aan wraak ge dacht, heb zelfs al veel moeite met pure boosheid. Dat zit met in mijn aard en heb ik ook niet meegekregen in mijn opvoeding.' Ervan overtuigd dat opvoeding een cruciale rol speelt in het verdere verloop van iemands leven, is hij met haatdragend jegens de mensen die het hem zo moeilijk hebben gemaakt. 'Ze hebben alle maal een moeilijke jeugd gehad, zijn seksueel misbruikt. Dat doet rare din gen met een mens. Begrijpen doe ik het niet helemaal, maar ik heb ze wel vergeven.' Minder gunstig denkt hij over de bestuursleden van het kinderparadijs, die volgens hem on begrijpelijk veel waarde hebben ge hecht aan de beschuldigingen en hem veel te snel hebben laten vallen. 'En nu wassen ze hun handen in on schuld.' Modern sprookje Tussen juli en september hield Van den Berg zich bezig met het schrijven van een boek, waarin hij zijn eigen er varingen en verzonnen gegevens combineerde. Dat leidde uiteindelijk tot Zilvertijgereen in eigen beheer uitgegeven verhaal, door hem zelf het liefst 'een modern sprookje' ge noemd. 'Ik heb geprobeerd de inten siteit van mijn verdriet weer te geven Ik ben weer blij. Wil met de ge leerde vreugde het leven weer volop genieten', schrijft hij in het colofon. Het is geen autobiografie. De perso nages heeft hij zelf bedacht en dat geldt ook voor hun belevenissen, die zich afspelen tot in het hiernamaals aan toe. Toch heeft het boek onlos makelijke banden met hemzelf, vol gens de schrijver. 'Wat doet misbruik met daders en slachtoffers? En hoe kom je tot vergeving? Dat zijn de cen trale vragen en die hebben alles te maken met mijn ervaringen Opval lend is het bijna extatisch gelukkige einde aan het verhaal, na een middengedeelte dat wordt geregeerd door jaloezie, leugens, valse ver dachtmakingen en machtsmisbruik. 'Het had ook een ander einde kunnen hebben, met een paar lijken, maar dit is mijn levensgevoel. Er worden ri goureuze stappen in het boek gezet om tot elkaar te komen, maar daar geloof ik wel in. Ik ben een onverbe terlijke optimist. Dat komt door mijn opvoeding, maar ook door dingen die ik in mijn werk heb gezien. Jongeren van wie de moeder hoer was en de vader alcoholist, die op hun eerste verjaardag al met meer thuis woon den, die van tehuis naar gezin naar tehuis naar gezin naar tehuis gingen En als je dan ziet wat die op hun zes tiende al bereikt hebben, daar heb ik een grenzeloze bewondering voor.' In zijn boek wordt Van den Bergs visie verbeeld door José, een ogenschijn lijk volledig verdorven geest, die een moord voor lief neemt om haar doel te verwezenlijken, maar die aan het einde tot inkeer komt en daarna de beste vriendin van de vrouw wordt die ze heeft gegijzeld om haar mis stappen te verdoezelen. 'Als je je hart opent en gehoor krijgt, kan het snel ten goede keren.' Geforceerd Hoewel Van den Berg de nodige er varing had opgedaan met het schrij- Leo van den Berg: 'Als je je hart opent en gehoor krijgt, kan het snel ten goede keren. (Foto Joop Rommets) ven van korte verhalen en toneelstuk ken, vooral voor kinderen, is Zilver- tijger bepaald geen literair meester werk geworden. Daarvoor is het compositorisch niet sterk genoeg en zitten er te veel stijlfouten in. Boven dien doet het bloemrijke taalgebruik al snel geforceerd aan en zullen er ongetwijfeld lezers zijn die zich sto ren aan de psychologische verklarin gen die de schrijver steeds voorhan den heeft om het verdorven gedrag van een personage te verklaren. Zelf heeft Van den Berg echter al zoveel enthousiaste reacties gehad, dat hij overweegt het boek op grotere schaal uit te geven en eventueel zelfs een uitgever wil zoeken. Daarvoor wil hij eerst inventariseren hoeveel be langstelling er bestaat. Wie interesse heeft, kan zich tot half januari bij boekhandel Het Open Boek in Den Burg (waar het boek ook ter inzage ligt) op een lijst laten zetten. Bij mini maal vijftig inschrijvingen komt er in ieder geval een herdruk. Zilvertijger is gebonden en voorzien van een door Van den Berg zelf getekende illustra tie en kost €16,95. Joop Rommets De Indian Summer Linedancers hou den zondag 19 december een line- dancemiddag in het vliegveldres- taurant aan de Postweg in Eierland. De middag begint om 14.00 uur en de deelname kost €2,-. jongeren centrum Geen spreekuur meer bij Dieren artsenpraktijk Texel, wie een dier wil laten behandelen kan vanaf 1 januari een afspraak maken. Een verandering waarmee de praktijk de klant- en diervriendelijkheid wil verhogen en die meer past bij de eigen organisatie. Er is op het gebied van dierenge- neeskunde de afgelopen decennia veel veranderd. Waren het in het ver leden vooral de boeren die een be roep deden op de veearts, inmiddels krijgen particuliere dierenbezitters de overhand. 'Toen ik hier vijftien jaar ge leden begon, bestond een kwart van de dieren die we behandelden uit honden, katten en andere gezel schapsdieren. Nu is dat ongeveer de helft', vertelt Piet van de Werken. Mensen zijn ook veel meer begaan met hun dieren, wat betekent dat ze eerder een beroep doen op de die renarts en meer over hebben voor een medische ingreep De kennis en de technische hulpmiddelen van de dierenartsen hebben een vlucht ge nomen. De praktijk beschikt bijvoor beeld over apparatuur voor röntgen foto's. echo's en bloedanalyse. En dierenartsen binnen de praktijk heb ben zich meer gespecialiseerd. Loek van Vliet is bijvoorbeeld nummer éen voor paarden. Ton Domhof voor run deren en David Tijssen en Piet van de Werken voor gezelschapsdieren. Dat betekent niet dat de collega's geen andere dieren behandelen, maar wel dat als Tijssen tijdens zijn dienst bij een ziek paard wórdt geroepen en daarbij behoefte heeft aan extra ken nis, hij zijn vragen in eerste instantie kan richten tot Van Vliet. Tijssen: 'We hebben allemaal mobieltjes op zak, dus de lijnen zijn kort.' Mochten er dan toch vragen zijn waar ze zelf met uitkomen, een behandeling nodig zijn waarvoor meer specialisme is vereist of een second opinion wenselijk is. dan wordt een overkantse specialist ingeschakeld, bijvoorbeeld voor het beoordelen van een echo of röntgen foto. Veel sneller dan vroeger wordt een dier nu ter behandeling naar een kliniek of dierenziekenhuis overge bracht. Vrij nieuw zijn methodes om te voorkomen dat huisdieren van streek raken door knallend vuurwerk of onweer. Tijssen:Eerder gaven we zulke dieren alleen een pilletje om ze wat suf te maken, nu zijn er ook the rapieën om de dieren te laten wennen aan vuurwerk. Daarbij maken we ge bruik van een CD. Het vergt wat tijd. maar het werkt goedBepaalde dier- eigen geurstoffen (feromonen) heb ben ook een rustgevende invloed op huisdieren. Al met al een breed scala aan ontwik kelingen in de dierenartsenpraktijk, waarbij het vertrouwde spreekuur al die jaren hetzelfde bleef. Van de Wer ken: 'En dat is eigenlijk niet meer van deze tijd. Het is lastig voor de men sen, omdat ze alleen op een be paalde tijd terecht kunnen en vaak moeten wachten. Veel dieren bij el kaar in de wachtkamer, waar vaak ook zieke exemplaren tussen zitten, is uit oogpunt van gezondheid niet optimaal. Een hond met kennelhoest kan bijvoorbeeld een ander dier aan steken. En een kat tussen de honden kan tot stress leiden. Werken op af spraak biedt ook voordelen voor de eigen organisatie. De dierenartsen kunnen hun werk meer over de dag spreiden. In principe is de praktijk op werkdagen geopend tot 19.00 uur door. Mensen kunnen telefonisch (tel. 312527) een afspraak maken. In het weekend worden spoedgevallen be handeld. De dienstdoende dierenarts is dan bereikbaar via eerder genoemd nummer. Decennia geleden behandelden dierenartsen vooral koeien, schapen en paarden. Tegenwoordig zijn ook gezelschapsdieren een be langrijke doelgroep, zoals blijkt uit deze foto. (Foto Gerard Timmerman) Helaas heeft de ijsclub van Den Burg het wandelpad aan de binnenzijde van de ijsbaan weer met een hek af gesloten. Dat vinden wij, de dage lijkse gebruikers van dit pad, jammer. Omdat wij vinden dat dit niet nodig is. De argumenten van de ijsclub, vermeld in de vergunningsaanvraag bij de wethouder, zijn niet juist. Het hek staat niet te dicht op de ijsbaan en dat er rommel op de baan zou worden gegooid, is ook niet juist, want dat gebeurt juist aan de kant van de Emmalaan. Als er ijs op de baan ligt, kunnen wij desnoods vrede hebben met de afsluiting, maar zo lang het geen winter is, kan het hek opengezet worden, zodat het pad normaal gebruikt kan worden. De ijs- club zou hiermee veel sympathie krij gen. Dus wat let de mannen van de ijsclub dit even te regelen? Bij voorbaat dank. C, Bonne, Den Burg. De Stichting Duurzaam Texel krijgt €27.000,- van het Europees subsidie programma Leader Plus voor de bouw van de duurzame voorbeeld woning in Den Burg-West. De werk groep Duurzaam Bouwen van Duur zaam Texel wil in die woning, die volgend jaar moet verrijzen, laten zien welke duurzame materialen kunnen worden toegepast. De komende tien jaar moeten zo'n tweeduizend recreatiewoningen worden gereno veerd of herbouwd Windkracht 7, de culturele organisa tie van Henk Snijders en Rosa Harbers, wil de welzijnspennmg Dub bele Von Sion nieuw leven inblazen. Texelaars worden uitgenodigd men sen, verenigingen of instellingen voor te dragen die zich inspannen (of heb ben ingespannen) op sociaal-cultu reel terrein. Een jury, bestaande uit Texelaars die hun sporen in de cul- tuurs- of welzijnswereld hebben ver diend, zal bepalen wie de prijs krijgt. Deze zal op een nader te bepalen datum worden uitgereikt tijdens een gala-avond, waar alle genomineer den voor worden uitgenodigd en tij dens een vraaggesprek hun activitei ten nader kunnen toelichten. Windkracht 7 is voor nominaties te bereiken via tel. 312696 en e-mail- adres windkracht7@hotmail.com. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestda gen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08 00 uur: Cen trale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheel kundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallen nummer vermeld 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het bereke nen van de eigen bijdrage; op werk dagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp; Schoonoord singel 44, Den Burg. tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging van jonge kinderen - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Parenta Kraamzorg, tel. 0900-7273682 (24 uur bereikbaar) Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg, tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8 00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 00 tot 17 00 u. Telefoon. 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brij- derstichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, con sultatie en preventie. Bereikbaar op di en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www.brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31 -45, 't Horntje. Spreek uur volgens afspraak, tel. 319413. Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar- menng, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444 Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht be reikbaar. Jongeren Informatie Punt voor vragen en advies over wonen, wer ken, studie, recht, relaties, seksuali teit, verslavingen en vrije tijd. Open dinsdag en woensdag van 15.00 tot 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelmina laan 1, Den Burg, tel. 315582 Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoedingsondersteuning aan ouders. Spreekuur elke donderdag in d'Ouwe Ulo, Wilhelminalaan 1, Den Burg Voor aanmelding, infor matie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Zondag 19 december 2004 PROTESTANTSE KERK IN NE DERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. Bregman uit Bunnik. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: Den Hoorn: 19.30 u. oecumenische dienst met pastor E. Moltzer, mmv Texels Chr. Mannenkoor. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. dhr. M D. Kuiper; 19.00 u. mw. T.M. Wielmga-Bouman uit Zeewolde. De Cocksdorp: 10.00 u. ds. P.C. Barnard, oecumenische dienst met rooms-katholieken in hervormde kerk. Oudeschild: 11.00 u. mw. T.M. Wiel- inga-Bouman uit Zeewolde. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 u. en 18.00 u. ds. T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel deze week geen oud papier op. Wel kan oud papier worden gestort in de con tainers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vnjdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenrnl Op al onze advcrtenliecontracten on aanbiedingen daar- loe zijn van loepausing de Regelen voor hol Advertentie- wezen van de Stichting ROTA, gevestigd to Amsterdam zoals gedeponeerd tw| do Ka mor van Koophandel en Fa briokon te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelon voor het Advorlcntiewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2004: Per half jaar 33,65 32,10 (automatisch) Per jaar 65,60 63,50 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode C. Duinkerken-Visser, doopdienst. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ev. Ludy Fabriek uit Dokkum. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zon. 10.45 u. The Gospeltrain. Oudeschild: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. oecumeni sche adventsvierng in hervormde kerk Den Hoorn: 19.30 u. oecumenische adventsvierng in hervormde kerk JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.: Jehovah's ogen slaan ons gade; Wachttoren studie, 11.20 u.: Spreek Gods woord onbevreesd. Verwachten is binnen in je nieuw leven voelen groeien. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21 00 u Bart draait nog even door 22.00 u Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Bakker Timmer in Oudeschild. 18 00 u. Muziek met Marco 20 00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereformeerde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12 00u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18 00u. Symphomca (klassiek) 19 00 u Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21 00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Op uw verzoek (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17 00 u Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Besluitvorming Over inspraak en meepraten, wensenli|stjes en gezeur ach teraf Verder komen de verbouwing van de OSG, de verkiezing van de grootste Texelaar en de functie van de gemeente raad aan de orde Speciale gast is het duo Ricketts en De Bloois Uitzending van de avond van vrijdag 3 december (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 2