3 College: bereikbaarheid van Texel baart zorgen Noordzee bij Nederland meest vervuild met afval F amilieberichten COMBI 85,- UJiersma Meubelen mantje ■TEXELSE COURANT' 'Den Burg heeft platform nodig' IJskaschool Texels onderzoek naar vervuiling Gewondennest op Groeneplaats Dakkapel moet worden aangepast Gemis vergunning geen probleem voor schieten Vliehors Wat ik zeggen wou. Tentoonstelling Tandtechnicus komt aan huis Stan Johannes Ecluard M Deze kanjer wordt vandaag 70 jaar! Gefeliciteerd! ^exelaartjes m PERSOONLIJKE KERST- EN NIEUWJAARSWENS Matrassen FUNCTIONEEL ONDERGOED VRIJDAG 17 DECEMBER 2004 B en w zijn bezorgd over de toe komstige bereikbaarheid van Texel. Die zorg heeft te maken met de verkeerssituatie in Den Helder, maar ook met plannen elders in de Noordkop, zoals de aanleg van het Wieringerrandmeer. Door dat laat ste komt een doorstroomfunctie te vervallen, waardoor de drie noor delijke provincies en Duitsland minder makkelijk bereikbaar drei gen te worden. In het belang van het toerisme en dus van de econo mie moet daarmee bij de verdere planontwikkeling rekening worden gehouden, vindt het college. Vooral dat laatste komt naar voren in de reactie van b en w op de Agenda voor de Toekomst, waarin de ge meenten van het Gewest Kop van Noord-Holland punten aandragen die voor de toekomst van deze regio van belang zijn. Voor een groot deel gaat het aan Texel voorbij, omdat het ei land een aparte positie inneemt, maar enkele onderwerpen (zoals de be reikbaarheid per spoor van Den Hel der) zijn ook van belang voor Texel. De bereikbaarheid van en naar Texel is voor ons onvoldoende gewaar borgd', aldus het college. Den Helder Versterking van de positie van Den Helder, zodat het ziekenhuis en an dere voorzieningen in deze stad in stand blijven, is van belang voor Texel en wordt derhalve door het Texelse De buitendorpen krijgen elk jaar de gelegenheid om ten overstaan van het college van b en w hun zegje te doen, maar doordat Den Burg geen dorpscommissie heeft, ont breekt dit dorp in het jaarlijkse rondje. Zeker met het oog op de voorgenomen discussie over de Groeneplaats zou de politiek graag zien dat ook Den Burg een eigen platform krijgt. De gemeente zoekt een manier om met de inwoners van Den Burg in gesprek te gaan, om aan de weet te komen wat zij nu eigenlijk willen. Po gingen om in de Texelse residentie een dorpscommissie van de grond te krijgen, zijn tot dusver op niets uit gelopen. Uit reacties van raadsleden valt op te maken dat er wel behoefte bestaat aan een dergelijk platform. Maar dat initiatief moet uit het dorp zelf komen', verwoordde Piet Stan daart de mening van de meeste frac ties. Op de oude schoolfoto van leerlingen van de Redmer IJskaschool uit De Waal, die vorige week in deze krant werd afgedrukt, zijn in ieder geval de beide onderwijzers herkend. De in het bijschrift genoemde meester Jacobs is herkend als meester Jacob de Jongh en Leums Keyser als meester Come August Keijser, van 1925 tot en met 1939 leerkracht op de Waalder school. Verder wijst de organisatie er met klem op dat er wel sprake is van een fototentoonstelling over '100 jaar Waalder school', maar dat geen reü nie wordt georganiseerd. Als (oud- jleerlingen de tentoonstelling willen aangrijpen elkaar te ontmoeten, die nen zij dat zelf te regelen. De exposi tie van oude foto's in de Redmer IJskaschool is te zien van 27 decem ber tot en met 5 januari, dagelijks van 14.00 tot 17.00 uur. Het is geen leuke boodschap, maar bioloog Jan Andries van Franeker uit Oudeschild kan het niet anders vaststellen. Internatio naal onderzoek dat hij samen met diverse wetenschappers uit negen landen rond de Noordzee ver richtte, toont aan dat voor de Ne derlandse, Belgische en Duitse kust verhoudingsgewijs het mees te zwerfvuil in zee voorkomt. Van Franeker analyseerde de afgelo pen drie jaar bij Alterra bijna zes honderd magen van dode Noordse stormvogels die in de negen landen van het strand werden gehaald. Vo gels die in de kuststrook tussen Het Kanaal en Duitsland waren gevon den, bleken met gemiddeld 0,4 gram plastic in de maag (gemiddeld 50 stukjes plastic) het hoogst te scoren. Stormvogels van de Schotse eilan den kwamen er het beste vanaf met gemiddeld 0,2 gram plastic (25 stuk les) in de maag. Dat bleek overigens nog tweemaal zoveel te zijn als op de Faeroer Eilanden die buiten de Noordzee liggen. Het onderzoek, dat onder de vlag van het Europese pro ject Save the North Sea plaatsvond, werd verricht op Noordse storm vogels omdat die overal in de Noord zee voorkomen en geen braakballen produceren. Ingeslikt plastic blijft in de maag van de dieren, waardoor ze voor onderzoekers een geschikte graadmeter zijn om uitspraken over zwerfvuil te kunnen doen. Van Franeker presenteerde de resul taten woensdagochtend bij Alterra. Vrijwel de gehele dag was het lande- lijk nieuws dat 'de Noordzee nergens zo vervuild is als bij Nederland.' Van Franeker wijst erop dat het onder zoek specifiek was gericht op zwerf vuil dat voor een groot deel uit plas tics bestaat. De resultaten moeten leiden tot internationale afspraken over de mate waarin de Noordzee met zwerfvuil vervuild mag zijn. Een ding staat voor Van Franeker en zijn collega's al vast: zoals het nu gaat, gaat het niet goed. 'De Oslo/Parijs- commissie die uiterlijk in 2007 grens waarden wil vaststellen, gaat er nu vanuit dat minder dan twee procent van de stormvogels meer dan tien stukjes plastic in de maag mag heb ben, maar als je dat wilt bereiken, wordt het een pure frustratie. Bij ons overschrijdt nu zestig procent van de vogels die norm. Dan kun je mis schien toch beter toch de doelstelling voorlopig wat bijstellen.' De bioloog, die al sinds de jaren tach tig onderzoek doet naar zwerfvuil, wijst erop dat de hoeveelheid in zee de afgelopen decennia niet echt is afgenomen of toegenomen. Wel is de samenstelling veranderd. 'Vroeger zag je veel meer industrieel plastic. Dat zijn van die kleine korreltjes die later verder worden verwerkt. Nu zie je meer plastic gebruiksvoorwerpen als zwerfvuil in zee.' Volgens het on derzoek moet de oorzaak in de scheepvaart worden gezocht. Onder zoek van gegevens over de scheep vaartdichtheid op de Noordzee die Verkeer en Waterstaat verstrekte, leerde dat de mate van vervuiling paralel loopt met de hoeveelheid scheepvaart. 'Ik kan het nog met spijkerhard aantonen, maar veel van onze resultaten wi|zen duidelijk in die richting.' Van Franeker pleit ervoor dat de inzameling van afval aan boord van schepen en booreilanden in zeehavens sterk verbetert, zodat het zwerfvuil kan afnemen. Europees zijn er al regels opgesteld voor haven ontvangstinstallaties. maar volgens Van Franeker gaat dat nog niet ver genoeg. 'Het moet eigenlijk zo zijn dat het vuil bij elk schip zonder di recte kosten wordt afgehaald. En schepen die twee weken op zee zijn geweest en zeggen nauwelijks afval te hebben, moet je hard aanpakken.' Tijdens de presentatie werd ook be kendgemaakt dat met het zogeheten vuilvisproject van Save the Nort Sea in Nederland inmiddels zo'n 150.000 kilo zwerfafval per jaar uit de Noord zee wordt gehaald. Kottervissers ver zamelen daarvoor het vuil uit hun netten in grote vuilniszakken die mee naar land worden genomen. In Ne derland doen er daar 22 kotters aan mee, waarvan enkele Texelse. 'Dat gebeurde hier al langer en het is la ter naar diverse andere plekken in Nederland en langs de Noordzee geexporteerd.' college onderschreven. Naar aanlei ding van plannen om Den Helder te maken tot vooraanstaand nationaal kenniscentrum op het gebied van maritieme bedrijvigheid wijst het col lege erop dat ook Texel zich als ge bied uitstekend leent voor het natio nale kenniscentrum. NIOZ en Alterra zijn al op Texel gevestigd, evenals de Texel Academie, die een maritieme tak heeft. Visserij Inde Agenda van de Toekomst wordt behoud en herstel van de natuurlijke biotopen (mosselbanken, kokkelban- ken en zeegrasvelden) bepleit, even als het voorkomen van voedsel gebrek voor vogels als gevolg van de visserij. Het Texelse college voelt met het oog op de werkgelegenheid ech ter mets voor volledige bevriezing van visserijactiviteit. De Agenda zou wat dat betreft 'evenwichtiger' moeten worden. Positief staat Texel tegen over samenwerking op het gebied van waterrecreatie tussen Texel, Wie- ringen en Den Helder, aangeduid als 'de gouden driehoek'. Geïnformeerd wordt of van Texel bijzondere inspan ningen worden verwacht of dat wat thans beschikbaar is voldoende is. Tenslotte wordt betoogd dat naast de ontwikkeling van regionale bedrijven terreinen in Den Helder, Schagen, Wieringerwerf en Zijpe ook lokale bedrijventerreinen moeten kunnen groeien als daar behoefte aan is. Het was even een opvallend beeld Het gele gewondennest van het Texelse Sigma-team (Snel Inzetbare Groep ter Medische Assistentie) stond maandagavond opgesteld op de Groeneplaats. De vrijwilligers van het SIGMA hadden de tent, waarin slachtoffers kunnen worden gehol pen, voor de verandering een keer in het centrum van Den Burg opgesteld. Het SIGMA kan worden opgeroepen als professionele hulpverleners bij rampen of calamiteiten op het eiland assistentie nodig hebben om alle slachtoffers te kunnen blijven helpen. (Foto Jeroen van Hattum) Als de dakkapel op de woning De Ruijterstraat 138 in Oudeschild op 1 februari a.s. niet is verdwenen, zal de sloop door de gemeente worden afgedwongen met een da gelijks oplopende dwangsom. De enige mogelijkheid om dit te voor komen is het alsnog aanpassen van de dakkapel, zodat deze vol doet aan de regels voor een ver- gunningvrij bouwwerk. D. Krijnen had het bouwsel twee jaar geleden zonder vergunning aange bracht. De alsnog aangevraagde ver gunning werd door de gemeente ge weigerd omdat het formaat en de dakhelling niet volgens de voorschrif ten zijn. Krijnen diende daartegen bezwaar in, maar dat werd onge grond verklaard. Daartegen ging hij met in beroep zodat de weigering onherroepelijk werd. De gemeente ging daarna tot handhaving over wat betekende dat de kapel moest wor den gesloopt. De eigenaar maakte tegen die beslissing wel bezwaar, maar dat is nu ongegrond verklaard, conform het advies van de bezwaar schriftencommissie. Bij de openbare behandeling stond niet ter discussie dat de bouwvergunning terecht is geweigerd. Wel werd nagegaan of er bijzondere omstandigheden zijn waar door betrokkene tegemoet gekomen zou kunnen worden. Krijnens beroep op het gelijkheidsbeginsel (er zouden meer soortgelijke dakkapellen zijn in Oudeschild waartegen met wordt op getreden) had geen resultaat, want de commissie vond dat de situaties met vergelijkbaar waren. Krijnen bracht tijdens de hoorzitting ook naar voren dat de dakkapel voldoet aan de voorwaarden om als vergunningvrij bouwwerk aangemerkt te kunnen worden, maar de commissie kwam tot een tegengestelde conclusie. De enige mogelijkheid om het probleem zonder totale sloop op te lossen is dat het zodanig aanpassen van de dakkapel dat deze wél aan de bouwr regels voldoet. Het college wil dat bekijken op basis van een correcte tekening. Als dat niet lukt moet de kapel worden verwijderd. In verband met de langer dan noodzakelijke tijd die met de procedure gemoeid is geweest, is de termijn waarbinnen dat gebeurd moet zijn verruimd tot 1 februari. Defensie mag ondanks het ontbre ken van de juiste vergunning op de Wet Verontreiniging Oppervlakte water, toch blijven doorgaan met schietoefeningen op de Vliehors waarbij munitieresten in zee kun nen komen. Dat heeft de Raad van State bepaald. De Waddenvereniging stapte eerder dit jaar naar het rechtsorgaan in Den Haag om het schieten aan banden te laten leggen. Volgens de Wadden vereniging omzeilt Defensie de wet door nu bij oefeningen illegaal muni tie in zee te lozen. Het ministerie heeft op basis van een uitspraak die de Raad van State in 2002 deed alsnog een vergunning voor de verontreiniging van opper vlaktewater moeten aanvragen bij het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Dat ministerie gaf Defensie vervolgens twee gedoogbeschikking die tot 1 maart 2005 gelden. De schiet oefeningen kunnen daardoor blijven doorgaan, terwijl VROM aan de juiste vergunning werkt. Volgens de Raad van State heeft het ministerie van VROM wettelijk gehan deld door de gedoogbeschikkingen te verlenen en is de vergunnings procedure niet omzeild Volgens het rechtscollege is het ook bekend welke soort en welke hoeveelheid munitie er in het water komt. Het ont breken van de vergunning op de Wet Verontreiniging Oppervlaktewater was voor de Raad van State in 2002 een van de aanleiding om de nieuwe milieuvergunningen voor de Schiet- range en het Cavalerieschietkamp, dat inmiddels een sluimerend be staan heeft, te vernietigen. Brxvrn kterv Buiten vcrantarxrfdclijkhcid vandc rcdvcuc Vorige week wilde ik een bood schapje doen in de Wereldwinkel in de Waalderstraat. De winkel bleek gesloten en grotendeels leeggehaald. Op de deur hing een briefje: 'Wegens expositie in Tusse de Banke'. Goh, dacht ik, een expositie... Interessant. Laat ik daar dan maar even gaan kij ken. In Tusse de Banke trof ik een om vangrijke uitstalling aan van wereld- winkelprodukten. Ik kon er zelfs mijn boodschappen doen, want de ver koop van koffie en thee maakte deel uit van de 'expositie'. Nu verkeerde ik altijd in de veronderstelling dat Tusse de Banke bedoeld was als gemeentelijke expositieruimte voor kunst. Persoonlijk ben ik er een voor stander van om het begrip 'kunst' ruim op te vatten, maar zelfs dan kan ik het moeilijk rijmen met de verkoop van producten als koffie en thee. ook met als de opbrengst ervan ten goede komt aan arme boeren in ontwikke lingslanden. Ergo: naar mijn mening schiet de gemeente hier zijn doel voorbij. Het verhaal wordt nog schrijnender wanneer men zich realiseert dat de 'expositie' van de Wereldwinkel voor rang heeft gekregen boven een door de kunstadviescommissie geplande expositie van Blok van der Velde, toch een kunstenaar van enige im portantie. Hoezeer ik de Wereld winkel ook een warm hard toedraag, hier doet de gemeente haar eigen doelstelling met Tusse de Banke toch wel ernstig geweld aan... en dat al voor het derde opeenvolgende jaar. Nettie van de Brake, Den Hoorn Ouderen die toe zijn aan een nieuwe gebitsprothese, hoeven de deur niet meer uit. Tandtechnicus Clyde Ellis van Corbis Plus (voorheen de Thuiszorg) komt bij de mensen aan huis. Ze maakt nieuwe prothesen, past bestaande gebitten en voert reparaties uit. Met deze dienst komt Corbis tegemoet aan de vraag van senioren, gehandi capten en chronisch zieken die pro blemen ondervinden met het (zelf standig) bezoeken van de praktijk van de tandarts of tandtechnicus. Gebrui kers kunnen een abonnement bij Corbis Plus afsluiten, tel. 0223- 650135. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje Roepnaam: Stan Stan is geboren op 14 december 2004 om 21 00 uur en weegt 3750 gram! Arco, Annelies en Owen Spoelstra-van de Brink Pontweg 57, 1797 SP Den Hoorn - Texeltel. 0222-319334. Bezoek liefst m de kraamtijd. Wij wensen u prettige kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Bedankt voor uw warme en overweldigende belang stelling naar aanleiding van het overlijden van M. A. W. GROOFF Namens de familie: Ad, Alma en Daaf, Marco Oudeschild, december 2004 TJanUbaar en blij zijn wij mei de geboorte van onze dochter en zusje Bet-bet* 12 december* 2004 Klaas vcm de»* Duim en T^yntsje Postma .Arme»/ ^elle A^anjLe Pcmtweg 1797 ST Den -Hoorn Wij 2i|»-\ ontzettend blij met de geboorte van ome zoon en broert|e iels Hij is cjeboren op 16 dececnber 2004 om 00.18 uuf, weegt 3350 gram en is 48 cm Icmq. PatricU, Drnija en Ha»is de Visser Kromme Weide 3 1779 ÊS Der» Oever Telefoon 0227 - 512198 INLEVEREN: maandag vóór 10 00 uur.en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €4,80 tot en met 3 regels Per regel meer €1 60 (incl btw) F0T0-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden TeXels Kadoshop is zon dag 19 december open van 12.00-17.00 uur. Komt u gezellig rondkijken en een kopje koffie dnnken! Kogerstraat 29 Zaterdag en zondag a.s. 10% extra kassakorting op alle kleding (incl. feest kleding en reeds afge prijsde artikelen). Rabbit Habit. Kogerstraat 2, Weverstraat 39, Den Burg. Alles voor de kerst. Tuin centrum Eureka a.s. zon dag geopend van 12.00- 17.00 uur Kerstbomen?? Nog steeds het grootste assortiment! Gamma. Sale! 2 halen -1 betalen bij Amigo. Zondag verkoop kerstbo men. Gamma. De allerlekkerste kerst chocolade Inde Soete Suyckerbol, Weverstraat Den Burg. De Compagnie in Oude schild verzorgt 2° kerstdag een feestelijk 7-gangen menu. Ook speciaal kin- derkerstmenu. Voor meer info reserveringen: tel. 313608. Kerststukken, kerstbo men, kerstdecoraties. Tuin centrum Eureka a.s. zon dag geopend van 12.00- 17 00 uur Sale! 2 halen -1 betalen bij Treffers. Kom genieten in onze sfeervolle kerstwinkel! Bloemisten Bert van der Wal (zondag open). Ook hebben wij gevulde kerstsokken, grote cho colade kerstmannen en -bomen en van die heer lijke Vegter (slagroom) rolletjes. Inde Soete Suyckerbol. kerst in restaurant osprey. we serveren op 25 26 dec. behalve a la carte een kerstmenu (4 gangen) €40,-; 5 gangen €47,50. gravenstr 16, tel. 320043. Kerstmanden, tonnetjes, kistjes, etc De leukste en lekkerste kerstgeschen ken Inde Soete Suycker bol. Tel. 320745. Bezorgen gratis! Knutsel je eigen Texelse kerstkaart en maak kans op een prijs. Inleveren voor 24 dec. a.s. bij de deelne mende winkeliers in de Waalderstraat. Heerlijke luxe kerststol len, kransen, staven en tul banden (ook chocolade!). Inde Soete Suyckerbol, Weverstraat, Den Burg. TeXels Kadoshop is zon dag 19 december open van 12.00-17.00 uur. Komt u gezellig rondkijken en een kopje koffie drinken! Kogerstraat 29. Zaterdag en zondag a.s. 10% extra kassakorting op alle kleding (incl. feest kleding en reeds afge prijsde artikelen). Rabbit Habit, Kogerstraat 2, Weverstraat 39, Den Burg. Alles voor de kerst. Tuin centrum Eureka a.s. zon dag geopend van 12.00- 17.00 uur. Kerstbomen?? Nog steeds het grootste assortiment! Gamma Sale! 2 halen -1 betalen bij Amigo. Zondag verkoop kerstbo men. Gamma. De allerlekkerste kerst chocolade Inde Soete Suyckerbol. Weverstraat Den Burg. De Compagnie in Oude schild verzorgt 2" kerstdag een feestelijk 7-gangen menu. Ook speciaal kin- derkerstmenu Voor meer info reservenngen: tel. 313608. (1M-Texelaartje) maken wij samen met U, zodat het resultaat precies is wat u in gedachten heeft! EK NATUURLIJK HELEMAAL RIET DUURI een zoak van vertrouwen Parkstraat 9 lbi| Postkantoor) Den Burg 314924 Kerststukken, kerstbo men. kerstdecoraties. Tuin centrum Eureka a.s. zon dag geopend van 12 00- 17.00 uur. Sale! 2 halen -1 betalen bij Treffers. Doorlopend te koop: goe de kwaliteit haardhout. Bel voor meer info 319801 Wij repareren alle merken TV. Radio. Video, DVD. CD. Platenspeler, Satelliet, Ca mera, Scanner, etc. met 3 maanden garantie - Ser vice Center Texel - 311 777 - Laagwaalderweg 39. Kom langs voor de nieuwe zomergidsen en neem de leuke attenties mee. World of TUI, het reisbureau in het Postkantoor. Eenmalige mededeling: Cadeaubonnen van Slen der You. Nagelstudio Nora en BodyCare ouder dan 1 jaar kunnen nog ingeleverd worden tot maart 2005. Zaterdag en zondag a.s. 10% extra kassakorting op alle kleding (incl. feest kleding en reeds afge prijsde artikelen). Rabbit Habit, Kogerstraat 2, Weverstraat 39, Den Burg. Alles voor de kerst. Tuin centrum Eureka a.s. zon dag geopend van 12.00- 17.00 uur. TeXels Kadoshop is zon dag 19 december open van 12.00-17.00 uur. Komt u gezellig rondkijken en een kopje koffie drinken! Kogerstraat 29. Kerstbomen?? Nog steeds het grootste assortiment! Gamma Sale! 2 halen -1 betalen bij Amigo. Zondag verkoop kerstbo men. Gamma. De allerlekkerste kerst chocolade Inde Soete Suyckerbol. Weverstraat Den Burg. De Compagnie in Oude schild verzorgt 2° kerstdag een feestelijk 7-gangen menu. Ook speciaal kin- derkerstmenu. Voor meer info reserveringen: tel. 313608. Kerststukken, kerstbo men. kerstdecoraties. Tuin centrum Eureka a.s. zon dag geopend van 12.00- 17.00 uur. (IM Texelaartje) vanaf Diverse afmetingen Wilhelminalaan 14 a 315099 Sale! 2 halen -1 betalen bij Treffers. Uw oude messen zijn geld waard! Bij aankoop van een Zwilling mes tot €15.- mruilkortingü (Zie onze actiefolder). Keuken centrum Texel Marico- weg 6, Den Burg, tel. 312447. Kerstaanbieding: HP 7450 fotoprinter Straatprijs €139,- bij TCA nu €99.-. Sieraden, shawls, hoeden, tassen, lampen, kerstde coraties, rozenkransen, heiligbeelden. een kleine greep uit onze grote collec tie. Audrey H&G, zondag a.s geopend. En tevens met leuke aanbiedingen op de kerstmarkt! Cocky's Kapsalon is maandag voor kerst en voor oudjaar geopend. Ver der kunt u 5 dagen per week zonder afspraak te recht. De Koog. Tel. 317575. TeXels Kadoshop is zon dag 19 december open van 12.00-17.00 uur. Komt u gezellig rondkijken en een kopje koffie drinken! Kogerstraat 29. Zaterdag en zondag a.s. 10% extra kassakorting op alle kleding (incl. feest kleding en reeds afge prijsde artikelen). Rabbit Habit. Kogerstraat 2, Weverstraat 39. Den Burg. Leuke kerststukjes, leuke prijsjes. De Bewaar plaats. Vr. zat. van 11.00-18.00 uur. Kerstaanbieding Intel mobile laptop incl. Win dows XP, draagtas en muis. Straatprijs €1149.- bij TCA nu €999.-. Voor bijna alles waar een snoer aan zit - Service Center Texel - Laagwaal derweg 39. De eerste nieuwe Zomer gidsen zijn binnen Kom langs bij World of TUI. het reisburo in het Postkan toor. Idee voor kerst: een ca deaubon van Schoon heidssalon Els van der Slikke, Noordwester 50. tel. 314287. Messcherpe kerstaan biedingen! Uw kerstdiner bereiden gaat nu nog ge makkelijker.. met de Zwil ling messen, wildschaar, ijslepel en blikopener!!! Keukencentrum Texel. Maricoweg 6. Den Burg, tel. 312447. Te koop Bauknecht com bimagnetron/oven €50,-; Liebherr vrieskast. 8 laden €50,; Pelgrim gasfornuis wit, modern €40,-. Tel. 312774. Senseo Aluminium - oog verblindend mooi €159,95 bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39 - 311 777. Heerlijk ontspannen en tot rust komen tijdens een sa men Relax Beauty-arran gement. Voor info Body Care Texel. 315206. TCA heeft weer diverse kerstaanbiedingen. Kijk op www.tcatexel.nl voor meer informatie. Messcherpe kerstaan biedingen! Kerststukjes maken gaat nu nog ge makkelijker... met de Zwilling bloemenschaar van €8,95 voor €4,95!!! Keukencentrum Texel. Maricoweg 6. Den Burg. Tel. 312447. Senseo €49,95 bij Service Center Texel - Laagwaal derweg 39. TeXels Kadoshop is zon dag 19 december open van 12.00-17.00 uur. Komt u gezellig rondkijken en een kopje koffie drinken! Kogerstraat 29. Een mooie strandtas gra tis bij de nieuwe zomer gidsen World of TUI, het reisbureau in het Postkan toor. Prachtige handgedraaide kandelaars. De Bewaar plaats. Vr. en zat. van 11.00 tot 18 00 uur. Tk Smart 2 Pure. mrt. 2003. 42.000 km. radio-cd. zwart €7500.-. Tel. 323037. Miele wasmachine, goe de staat. €100,-. J Nauta, tel. 314184. Is uw dier. kind of u zelf bang voor vuurwerk? Bel Yvonne. 310690. Natuur- praktijk Oshin. Het mooiste kerstassor timent. Bloemisten Bert van der Wal (zondag open) TexelSites www.texelsites .nl feliciteert Bungalow park Vredelust www. vrede lusttexel.nl met hun nieu we website. Kerstaanbieding, multi media pc incl. Windows XP200Gb/512Mb/de nieuwste Intel P4 proces sor. Straatpnjs €1299,- bij TCA nu €1099,-. Zelf koekjes bakken voor kerst? Wij hebben 'Koekje van eigen deeg'. Inde Soete Suyckerbol. Tel. 320745. Te koop: Texels wild, o.a. vette kerstganzen Tel 06- 22115641. Zaterdagaanbieding: AEG Wasautomaat Dro ger Combinatie €949.- bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39 - 311 777. Kerst-tip: Kom langs voor ons nieuwe assortiment Patisse bakblikken en ac cessoires; o.a. muffin vormen in diverse maten, siliconenspatels, rvs taart- roosters, antikleef deeg rollers, uitsteekvormpjes en nog veel meer... Keukencentrum Texel, Maricoweg 6. Den Burg, tel. 312447 (IM Texelaartje) Pure Merino Wool Kerstster van lood. Di. avond 20.00 uur. Erna's Workshops Nog een paar plaatsjes vnj. Voordelig in het nieuwe jaar op vakantie? Wij hebben al leuke aanbiedingen. Kom langs bij World of TUI. het reisbureau in het Postkan toor. Samen relax beauty ar rangement bij BodyCare Texel. Samen met je part ner, je moeder, zus. doch ter of vriendin. Tot 31 ja nuari 2005 10% korting, €96,75 p.p Afspraak 315206. Winteruitverkoop Zeil makerij Texel. Zeilkleding, wetsuits, droogpakken, schoenen, laarzen, truien, outdoor kleding. De duur ste rekent u af. het tweede stuk gratis €1,- toe. Heemskerckstr. 20, Oude schild.

Texelsche Courant | 2004 | | pagina 3