6 .TEXELSE 'De instelling is doorslaggevend' Oefenwedstrijd talenten Feyenoord en Volendam Winnaar feestmaandactie drie dagen naar Parij Bedrijvigfte/J Geknip$<T Vakantie op Texel voor dialysepatiënten Groen Zwart Vragen rond peuterspeelzalen VRIJDAG 14 JANUARI 2005 COURANT" De A1-junioren van Feyenoord en Volendam spelen zondag een oefenwedstrijd tegen elkaar op het terrein van Texel'94. De 17- en 18- jarige voetbaltalenten, die tot de beste van Nederland gerekend mogen worden, trappen af om 12.00 uur, twee uur vóór de compe titiewedstrijd tussen de eerste elf tallen van Texel'94 en BKC uit Anna Paulowna. Feyenoord begint inmiddels tot de vaste gasten te behoren. Al een paar keer eerder belegde de Rotterdamse eredivisievereniging een trainings kamp op het eiland. Vorig jaar ge beurde dat niet alleen met de A1 -ju nioren, maar ook met het tweede seniorenelftal, maar dat bereidt zich nu op Curagao voor op de tweede helft van de competitie. 'Maar het is ons hier uitstekend bevallen. On danks het koude weer konden we vorig |aar iedere dag trainen en ook nog een oefenwedstrijd spelen. Bo vendien was de logies perfect gere geld. We komen dus graag terug', vertelt trainer Henk Fraser. Feyenoord arriveert vandaag en vertrekt zondag na de wedstrijd. Fraser. die zelf vele jaren voor de hoofdmacht van Feyenoord uitkwam en zes keer het Nederlands Elftal haalde, is op het eiland neergestre ken met een gemêleerd gezelschap. Omdat de tweedejaars A-junioren zijn toegevoegd aan de grote selectie op Curagao, zijn de meeste spelers niet ouder dan zeventien. 'Zij zijn over het algemeen talentvoller dan de oudere lichting. Er zitten zeker een paar spe lers bij die het in zich hebben om als profvoetballer te slagen. Maar of ze dat halen, hangt ook van hun instel ling af. En ik moet zeggen dat de meesten mentaal nog een stuk weer baarder moeten worden.' Bestaat het eerste elftal van Feyenoord vooral uit buitenlanders, ook in de jeugd zijn allang met meer alleen Nederlanders actief. Eén van de meest talentvolle spelers is een Canadees, Jonathan de Guzman. Daarnaast telt de selec tie stagiaires uit Griekenland en Bul garije. Tegenstander Volendam werd uitge nodigd om Feyenoord aan een spar ringpartner te helpen en reist op één dag heen en weer. 'Texel ligt met naast de deur. Maar het is een mooie kans om tegen zo'n tegenstander te oefenen. De junioren van Feyenoord behoren tot de beste van Nederland. Door mijn jongens aan dat niveau te laten wennen, worden ze alleen maar beter', vertelt trainer Ab Plugboer, die zelf voor Volendam, SW en Utrecht Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 18 januari Veld A 18.30 Smash K-Aeolus Swier 19.15 Swier-De Pilaar Smash K. 20.00 Kobeko-Autocentrale Pilaar 20.45 NIOZ 1-Maarco B. Kobeko 21.30 Tatenhove 1-Sportsh. 2 NIOZ 1 22.15 Paal 28-Cocky Tatenhove 1 Veld B 18.30 Ecotlem-TESO Tevoko 2 19.15 Tevoko 2-Prinsen TESO 20.00 CVI-Randstad Prinsen 20:45 Super de Boer-OSG Randstad 21.30 Bremakker-Foto de Waal OSG 22.15 Remo Oostra-Smash Bremakker Veld C 18.30 Natuurwinkel-NBC B&B 19 15 B&B-De Krim NBC 20 00 Schouwstra-Jozefschool Krim 20.45 Sportsh. 1-Beverd 2 Jozefsch. 21.30 Klif 23-Durper D. Sportshop 1 Wedstrijdleiding: De Pnnsen van Texel en Daan (tel. 320370). Uitslagen 11 januari Wessels Ontwerpti-Bouwcenter Rab 2-1Swier Groente Fruit-Rabobank 2-1Ecotiem-CVI 0- 3, OSG-Randstad 2-1Super de Boer-De Prin sen van Texel 2-1. TESO-De Lindeboom 1-2; Salon Martine/De Oorzaak-Foto De Waal 3-0; Smash'68-Aeolus Uitzendbureau 3-0; Slagerij Beverdam-langeveld de Rooij 1 -2; De Pilaar- De Wit Installatietechniek 2-1; Albert Heijn- NIOZ 2 1 -2, Slagerij lepe de Boer-Durper Drup 1 -2, Timmers Bakkeri|-Klif 23 2-1Bar Sportief- SlageriJ Beverdam 2 2-1; Jozefschoot-B&B van der Vis en Den Boer 1-2, Natuurwinkel- Schouwstra Transport 1 -2, NBC Eelman Part ners-Zeilmakerij Texel 2-1 Permanent wonen in stacaravan B en w hebben opnieuw vergunning gegeven voor hetpermanent' bewo nen van een onderkomen met een recreatiebestemming. In dit geval gaat het om een die wil wonen in een stacaravan op een kampeerterrein in De Koog. Het college gaat akkoord omdat de aanvrager al geruime tijd staat ingeschreven bij de Stichting Wonen en economische binding heeft met Texel. Verwacht wordt dat het nog ongeveer drie jaar zal duren voordat een gewoon huis beschik baar komt. Het tijdelijk permanent gebruik van de stacaravan mag daarom duren tot 1 november 2007. TM Vastgoed sluit zich aan bij VBO Sinds het begin van dit jaar is makelaardij TM Vastgoed aangeslo ten bij branchevereniging VBO (Ver eniging Bemiddeling Onroerend Goed), volgens Richard Kortekaas van TM Vastgoed 'de jongste en snelst groeiende branchevereniging'. Voor de Texelse makelaar is het VBO- certificaat 'een stukje erkenning'. Uit sluitend gediplomeerde makelaars kunnen zich aansluiten bij de VBO. Hun vakkennis wordt voortdurend getoetst en zij hebben zich te houden aan gedragscodes met betrekking tot kwaliteit en betrouwbaarheid. Klach ten van cliënten worden door een onafhankelijk tuchtcollege behan deld. Aangesloten makelaars kunnen zich ook voor advies tot de branche- veremging wenden. De junioren van Feyenoord spelen samen met Ajax en AZ om de titel in de landelijke eredivisie voor A-junio- ren. Volendam komt een divisie lager uit, maar heeft goede hoop volgend jaar ook in de eredivisie te mogen voetballen. De ploeg staat momen teel derde. De eerste plaats lijkt bui ten bereik, maar ook de tweede plaats geeft recht op promotie. 'Het gaat steeds beter', vertelt Plugboer. 'Een tijdje geleden hebben we geoe fend tegen een hoofdklasser, AFC uit Amsterdam. De tegenstander was fysiek sterker, maar kwalitatief deden we niet voor ze onder. We verloren uiteindelijk net, met 4-3, maar ik heb goed voetbal gezien.' Het ziet er naar uit dat de Texelse toeschouwers een mooie wedstrijd krijgen voorgeschoteld, want beide trainers stellen hoge eisen aan hun spelers. 'Wij willen altijd winnen, want wij zijn Feyenoord. Maar het verschil in kwaliteit is niet zo groot, zeker niet als mijn spelers denken dat ze tegen een mindere tegenstander spelen en Volendam juist extra z'n best doet omdat ze tegen Feyenoord spelen. De mentaliteit en instelling zijn door slaggevend'. vertelt Fraser, die wat zal moeten improviseren met de op stelling, omdat zijn selectie overwe gend uit middenvelders en aanvallers bestaat, aangezien de verdedigers mee zijn naar Curagao. Of Volendam wint of verliest, vindt Plugboer niet het belangrijkst. 'Het gaat erom dat de jongens steeds beter worden, om er zo veel moge lijk te kunnen doorsluizen naar Jong Volendam (spelers van 18 jaar eri ouder, red.) en uiteindelijk het eerste elftal. Feyenoord is van een ander niveau, dus wat mij betreft gaat het niet zozeer om de uitslag maar voorél om de spelopvatting. Tegen AFC konden we delen van de wedstrijd druk zetten en de tegenstander onze wil opleggen. Als dat tegen Feye noord ook lukt, ben ik dik tevreden. Rinsma nieuwe pachter restaurant Bosch en Zee Corry Rinsma is de nieuwe pach ter van restaurant Bosch en Zee bij De Koog. Rinsma, die eerder twee seizoen bij hotel Greenside werkte, wil het restaurant omvormen tot eetcafé en de conferentiezaal on der het restaurant nieuw leven in blazen. De uit Leeuwarden afkomstige Rinsma heeft de pacht overgenomen van Elma Spitsbaard. 'Toen we hoor den dat dit vrij kwam, hebben we de kans meteen gegrepen.' Rinsma wil het nieuwe eetcafé laagdrempelig maken en zich onder meer toeleggen op maaltijden onder de tien euro. 'Rond de kerstdagen hebben we warmgedraaid en toen deden de stamppotten het goed. We hadden een vakantievierend gezin over de vloer dat al de hele week friet had gegeten en het heerlijk vond gewoon een bord zuurkool met jus en na af loop yoghurt te eten.' Rinsma, die bij Greenside het ontbijt verzorgde, wil 's ochtend ook met ontbijt starten en het wordt mogelijk maaltijden af te halen. 'Dat is met alleen voor de gas ten van het appartementencomplex hier, maar ook voor anderen die wil len.' Het is voor haar de eerste keer dat ze de scepter zwaait in de horeca. Voordat ze bij Greenside begon, runde ze zo'n vijftien jaar lang een woninginrichtingszaak die onderdeel was van het schildersbedrijf van haar man in Leeuwarden. Het gezin Rinsma is al jarenlang ver weven met Texel. In vakanties kam peerden ze jaarlijks op camping De Luwe Boshoek en ook in het week end werd geregeld de oversteek ge maakt. 'Als we zaterdagavond met het bedrijf klaar waren, pakten we vaak de auto en dan lukte het vanuit Leeuwarden prima om de laatste boot naar Texel te halen. Naar de andere eilanden gaan, was dan al niet meer mogelijk.' Zoon Willem Rinsma werd eveneens door het eiland ge grepen en vestigde zich vorig jaar in Den Burg als zelfstandig schilder, nadat hij eerst een tijdje bij Le Berry achter de bar had gestaan. Samen met haar man is Rinsma be gonnen met het opknappen van de conferentiezaal die vroeger vaak door Texelse organisaties voor bijeenkom sten werd gebruikt. De laatste maan den zat er een dartcentrum van Gerard Bessels en Roel de Zwart in. Dat is opgeheven. De zaal wordt on der meer voorzien van een licht uiter lijk. 'Het is een prachtige zaal voor bijvoorbeeld toneel, vergadenngen of gezellige avonden. We willen er graag wat leuks van maken. We hebben er ideeen genoeg voor en we hebben het voordeel dat we hier ook veel parkeergelegenheid hebben.' Draaiorgel Aurora. Rinus Kuiper koopt draaiorgel Het benodigde bedrag is nog niet helemaal binnen, toch heeft Rinus Kuiper deze week besloten een draaiorgel aan te schaffen. Het gaat om het grootste (en duurste) van de twee waarop hij een optie had genomen bij Thijs Gravendaal uit Alkmaar, die als reparateur te vens verbonden is aan de firma Perlé, 's lands bekendste orgel bouwer. Sinds Kuiper in de week voor kerst zijn plannen om een groot draaiorgel naar Texel te halen bekendmaakte, kreeg hij flink wat respons van men sen die hem financieel wilden steu nen. Het hele project, inclusief de wagen waarop het orgel wordt ver voerd en enkele andere kleinigheden, kost ongeveer €22.000,-. Daarvan is €14.000,- binnengekomen door de uitgifte van aandelen. Zelf neemt de Oosterender agrariër een bedrag van €4.000,- voor zijn rekening, zodat hij nog €4.000,- tekort komt. Omdat hij nog wat verzoeken heeft lopen en er wel vertrouwen in heeft dat tenmin ste een deel daarvan wordt gehono reerd, heeft Kuiper alvast besloten het orgel te kopenVoor de kenners: het betreft een 57-toetsorgel. Het in strument heeft de naam Aurora mee gekregen, naar de godin van de da geraad. Het orgel wordt beheerd door een stichting. De Texelse Draaiorgel vrienden. Kuiper heeft inmiddels drie mensen bereid gevonden ook af en toe te draaien. Wie dat zijn, houdt hij geheim tot de presentatie in maart. Kuiper houdt zich nog aanbevolen voor liefhebbers die het initiatief wil len steunen door een aandeel van €250,- te kopen of een gift te doen. Hij is bereikbaar via tel. 318397. exploitant het eeteafe en de conferentiezaal bn TB haalt gewin uit bizar pamflet 'Bizar' en 'getorpedeerd' waren en kele begrippen die Piet Standaart las in het groene pamflet dat GroenLinks een paar weken geleden huis aan huis liet bezorgen. Als fractievoorzit ter van de grootste coalitiepartij kon Standaart niet om de opmerkingen heen en besloot dinsdagavond aan het eind van de raadsvergadering toch eens aan GroenLinks te vragen wat voor bizarre besluiten het college heeft genomen en op welke manier de toekomst van Texel wordt getor pedeerd. Waterschaps belasting Binnenkort valt de aanslag water schapsbelasting van het Hoog heemraadschap Hollands Noorder kwartier op de mat. Als gevolg van geslonken reserves en hogere uitga ven valt de ingezetenenheffing hoger uit dan het vorig jaar. De veront reinigingsheffing is gelijk gebleven. Een eenpersoonshuishouden betaalt daardoor in totaal €110,04, een meer- persoonshuishouden €221,92. Deze stijging ligt tussen de 3,1 en 6,6 pro cent. Voor vragen kan contact met het Hoogheemraadschap worden opge nomen via tel. 0900-9112112 (€0,10 per minuut). Meer informatie is ook te vinden op website www.hhnk.nl. Ter illustratie had Standaart. die tij dens de vorige raadsvergadering al een beugel voor handkokkelarij naar de raadzaal had gesleept, een dikke Van Dale meegenomen waaruit hij citeerde dat bizar 'grillig, wonderlijk, vreemd en niet eenvoudig' betekent. Hij zei het ook vreemd te vinden dat GroenLinks zich in het pamflet afzet tegen het college, terwijl ze in de praktijk vaak met collegevoorstellen instemt. Fractievoorzitter Arthur Oosterbaan had niet meteen een gevat antwoord op de plaagstoot en antwoordde dat Texels Belang zijn vragen maar schriftelijk moest indie nen en dan zouden ze schriftelijk ant woord krijgen. 'Maar zoals het een normale oppositiepartij hoort, zijn wij soms voor en soms tegen. En we hebben hier een normaal college dat het soms uitstekend doet en er soms niks van bakt. Bizar is het als het af wijkt van wat je zelf normaal vindt Standaart antwoordde blij te zijn met het antwoord van Oosterbaan dat 'het college normaal functioneert'. Burgemeester Joke Geldorp merkte gevat op het ook wel prettig te 'vin den dat het college tenminste als normaal wordt beschouwd. Op de homepage van Het Net werd deze week aandacht besteed aan het nieuwe toegangspad van de Slufter, dat het natuurgebied ook voor min- dervaliden toegankelijk maakt, en aan de komst van het nierdialyse- centrum in Oosterend. Een reisje van drie dagen naar Parijs voor twee personen is de prijs die Miep Speets woensdag in ontvangst mocht nemen van Joop Groen van Reisbureau Texel en Henk van Wijk, uitgever van de Texelse Courant. Speets was winnaar van de actie December Feestmaand, waarin le zers werd gevraagd hoeveel sterren er op de advertentiepagina's van de kranten van 17 en 21 december ston den. Dit jaar was het extra moeilijk, want een aantal sterren was verdekt opgesteld. Het juiste antwoord was 70 sterren Veel inzenders bleken het fout te hebben, weinigen stuurden het goede antwoord op naar Lange- veld en De Rooy. Uit de goede ant woorden werd het formulier van Speets als winnaar geloot. Het meest nog tot haar eigen verrassing. 'Ik doe eigenlijk nooit mee met dit soort ac ties. Het leek me wel nu aardig. Bijna was ik nog vergeten het kaartje in te sturen. Het lag al drie dagen. Nu ik dit krijg, denk ik dat ik toch maar wat vaker een puzzel ga invullen.' Onder toeziend oog van Henk van Wijk, uitgever van de Texelse Courant, overhandigt Jo Groen van Reisbureau Texel de prijs aan Miep Speets, winnaar van de actie Decern'. Feestmaand. Dec Als u al heel voorzichtig aan het nadenken bent over de vakantie van het komende jaar, overweeg dan ook 1 een verblijf op het mooie eiland Texel. Zeker als u minder valide bent of als u - li Mi iibi een nierpatiënt in de familie hebt. Met ingang van komend voorjaar kunnen bijvoorbeeld ook minder validen en mensen met kinderwagens het schitterende natuurgebied De Slufter Zwemster De Wit maakt rentree Zwemster Simone de Wit heeft af gelopen weekend voor het eerst na haar enkelblessure weer aan wed strijden meegedaan. Net als ei landgenoten Jolanda van Strien, Kim Vlaming en Lucie Burgman deed ze in Hoorn mee aan een driekamp, waarin hun club, Zwem vereniging Hoorn, het opnam te gen ZWV-Nereus uit Zaandam en Noordkop-Zeemacht uit Den Hel der. Alle Texelaars kwamen uit bij de volwassen vrouwen. De Wit zwom nog met optimaal, maar viel ondanks haar gebrek aan ritme wel in de prijzen. Op de 100 meter vrije slag werd ze tweede in een tijd van 1 03.49 minuten. Op de 100 me terwisselslag ging het nog wat beter en legde ze in 1.15.01 beslag op de eerste plaats Jolanda van Strien behaalde op de 100 meter vrije slag de vierde plaats in 1.08.65. Op de 100 meter wissels lag zwom ze achter De Wit naar de tweede plaats in 1.18.54. Met haar estafetteploeg werd ze derde op de 4 x 50 meter vrije slag. Kim Vlaming zwom de 200 meter rugcrawl voor de eerste keer en be haalde op dit nummer de elfde plaats in 3.19.88. Op de 100 meter wissels lag zwom ze zich naar de zesde plaats in 1.27.73. Ook zij maakte deel uit van een estafetteploeg (4 x 50 meter vrije slag), samen met Lucie Burgman en twee andere club genoten van ZV Hoorn. Als start zwemster zwom Vlaming een per soonlijk record van 0.33.30. Haar team werd vierde. Burgman, die eveneens de 200 meter rugcrawl voor het eerst zwom, behaalde de ze vende plaats in 3.13.68. Op de 100 meter wisselslag zette zij haar per soonlijk record scherper: 1.29.92. Eer, dag later deden Simone de Wit en Sverre Eschweiler mee aan de Noordhollandse Winterkampioen schappen. Voor deze wedstrijd moesten limieten worden gehaald op de 100 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag. De Wit, die uitkwam bij de senioren, zwom op de 100 vrije slag in een tijd van 1.03.88 naar de vijfde plaats. Op de wisselslag werd ze tiende in 116.29. Eschweiler deed mee bij de junioren 1 (jaargang 1992) en zwom op de wisselslag in 1.19.12 naar de derde plaats. Op de vrije slag legde hij in 1.08.76 beslag op de vierde plaats. Deel De Koog open voor riool De gemeente is gestart met de ver vanging van de oude rioolstelsels aan de Brink, de Plevierstraat en een deel van de Kamerstraat in De Koog. Verkeer is de komende vier weken in die straten niet of beperkt mogelijk. Als de werkzaamheden klaar zijn, wordt de Boodtlaan tussen de Bad- weg en hotel Het Uilenbos voor ver vanging van het riool afgesloten. De werkzaamheden zijn volgens een woordvoerder voor de Pasen (27 en 28 maart) klaar. Het oude rioolstelsel wordt vervangen door een nieuw ge scheiden stelsel waarbij afvalwater en regenwater apart worden afge voerd. Regenwater gaat niet meer naar een riooloverstort, maar wordt rechtstreeks naar open water afge voerd. Bij de Boodtlaan is dat nog .niet meteen mogelijk, maar volgens de woordvoerder wordt het hemel waterstelsel wel alvast aangebracht. Regenwater in de Brink, de Plevier straat en de Kamerstraat wordt straks afgevoerd naar de vijver aan de Bnnk. Mensen die aan een van de straten wonen, kunnen hun eigen regen waterafvoer laten koppelen aan het regenwaterstelsel van de gemeente. Zij hebben daarover een brief van de gemeente gehad. Bewoners moeten zelf een buis tot hun perceelgrens leggen en de gemeente zorgt voor de rest. De animo is volgens de woord voerder tot nu toe met groot. Weijdt en Koomen terug aan de top Bart Weijdt en Willem Koomen zijn erin geslaagd om in één ronde het gat met de koplopers van Klaver- jasclub Den Burg vrijwel te over bruggen. Dankzij een hoge score staan zij nu op minder dan 1000 punten van John Vlaming en Erik Jan Geus, die de koppositie her overden. Aan het begin van de avond keken Koomen en Weijdt nog tegen een achterstand aan van meer dan twee duizend punten. Maar de twee cracks beheersen niet alleen het spelletje uitstekend, maar hadden ook nog eens de wind mee. Alle vier spellen werden met overtuigende scores gewonnen, er werden 7662 punten bij elkaar gespeeld. Het duo blijft welis waar derde in het klassement, maar de achterstand werd teruggebracht tot minder dan duizend punten. Bo vendien nemen zij de leiding in de tweede periode. John Vlaming en Erik Jan Geus had den vorige week een mindere avond en moesten met lede ogen toezien hoe Enk Boogaard en Rob Sta- persma een gat sloegen. Deze week werd de schade deskundig hersteld. Ook zij wonnen alle vier de spellen, maar moesten met minder punten genoegen nemen. Zij behaalden 7281 punten, ruim voldoende om de leiding weer over te nemen. Peter en Wil van Heerwaarden tjmaa haalden met 7079 punten een dert het 4 plaats. Omdat zij deel uitmaken wore een grote middenmoot waarin (Huis verschillen klein zijn, was deze scd meteen goed voor een forse stijg» in het klassement. Zij staan nu aci Ni ste. Femmy Schuring en Frans Ei maken na een ongelukkige ca Bij c petitiestart een sterke periode da Wez Deze week speelden zij 7030 pun» uur c bij elkaar, goed voor een plaats will start in het klassement. Zij staan nu vel 19.3 tiende en lijken op weg naar de gro zen middenmoot. Gerda en Freek Veeg Oud wisten met 6854 punten een plal winst te pakken en stijgen van vijfde naar de vierde plaats. p Het gemiddelde was met 6409 pu ten weer aan de hoge kant. Als er vl meer marsen waren gespeeld (de| week slechts 24), was misschien l| In dc seizoenrecord gebroken. Nu zatzate er niet in, het seizoensrecord blijft) boei 6468 staan. In het algemeen klass Naa: ment leiden John Vlaming en Erik J( kool Geus, met kleine voorsprong op Ri zijn Stapersma en Erik Boogaard i een Willem Koomen en Bart Weijdt. en k Voor de tweede periode moeten ra sene vier spelletjes van zestien beurli Opg worden gespeeld. De strijd voor da Verc titel is nog helemaal open. Willé Koomen en Bart Weijdt leiden, mi de voorsprong op John Vlaming r Erik Jan Geus en Gerard en Th Witte is klein. Ook hier zijn Boogaj en Stapersma met een achterst» van ruim 700 punten nog niet kaïi Mer loos. zelfs Te veel gevraagd De familie Oudendag uit Den Burg mag bij de woning Kogerstraat 122 een garage/berging bouwen die niet groter is dan 43 vierkante meter. Ge vraagd was om een oppervlakte van 60 vierkante meter, zijnde de totale oppervlakte die aan bijgebouwen op het erf mag worden gerealiseerd vol gens de bestemmingsvoorschriften. Vier jaar geleden is op het terrein ech ter al een tuinhuisje gezet van 16,72 vierkante meter, zodat voor een tweede bijgebouw nog maar 43, vierkante meter beschikbaar is. aanvrager heeft het advies gekrei, met het aanvragen van de bouwvf- gunning te wachten totdat het niein bestemmingsplan in werking is gete- den, wat binnen enkele maanden It geval zal zijn. Er kan dan een b! nenplanse vrijstelling worden vf leend volgens artikel 15 van de W Ruimtelijke Ordening. Als de aa vraag onmiddellijk zou worden b» handeld is een artikel 19-procedi( nodig, wat kostbaarder is. In het behoud van het peuterspeelzaalwerk lijkt momenteel één ding! zeker. De datum van 1 april komt eraan en daar kan geen politicus of brede welzijnsorganisatie iets aan veranderen. Nog tweeënhalve maand' vallen de zes peuterspeelzalen onder de vleugels van Catalpa en daarna trekt die er definitief zijn handen vanaf. Dat was al bekend sinds sep tember en kort daarna namen schoolhoofden en peuterleidsters het ini tiatief om samen in een werkgroep aan het behoud te werken. In okto ber presenteerden zij hun plan om een nieuwe Texelse organisatie op te richten die de zes peuterspeelzalen centraal zou aansturen. De plannen zagen er doordacht uit, de politieke partijen hadden luid en duidelijk ge zegd dat de peuterspeelzalen open moesten blijven en het leek erop da: alles goed zou komen. Ruim twee maanden later lijkt het tegendeel waar te worden, houdt de werkgroep het uit onvrede over de gemeente voor gezien en staan er diverse vragen open. Een van die vragen is in hoeverre de gemeente en de werkgroep elkaar in de wielen hebben gereden. De gemeente heeft na september ook niet stil gezeten en presenteerde in december haar plannen om de zalen op te houden. De intentie van beiden was hetzelfde, alleen de één wilde de zalen meteen bij de nieuwe brede welzijnsorganisatie onder brengen, de ander eventueel in later stadium. Het werd meteen onderbrengen en exit werkgroep. De tweede vraag is hoe dat proces politiek is verlopen. He: onderbrengen van de zalen bij de brede welzijnsorganisatie kwam tij-j dens de commissievergadering Welzijn op 15 december aan de orde, maar was toen geen heikel punt. De aandacht ging er pas een paar da gen later naar uit, nadat de commissie al had ingestemd met de voori stellen van het college. Wethouder Hin zegt tegen de werkgroep dat de raad het standpunt heeft ingenomen dat de zalen bij de nieuwe welzijns organisatie moeten komen, terwijl het volgens de raadscommissie eij genlijk zo ver nog niet is. De meest belangrijke vragen die echter onder ouders leven zijn: blijft de peuterspeelzaal in ons dorp na 1 april wel of niet open en hoe duur wordt het straks onder die nieuwe brede welzijnsorganisatie. De werkgroep hac concreet voorgesteld ouders afhankelijk van het inkomen €28,- of €50,- per maand te vragen voor twee dagdelen in de week. Over de kosten onder de vleugels van de nieuwe brede welzijnsorganisatie is nog niks bekend. Sterker, die hele organisatie moet nog worden vormgegeven) Maar het is wel de bedoeling dat de nieuwe brede welzijnsorganisatie wel meteen vanaf 1 april verantwoordelijkheid krijgt om voor maximaal €93.000,- per jaar de zes peuterspeelzalen overeind te houden. Als hé. allemaal lukt. verricht de gemeente een huzarenstukje, maar op voor-j hand wekt de voorgenomen koers niet meteen veel vertrouwen. De com missie Welzijn buigt zich woensdagavond over de vraag welke bestuurs vorm de nieuwe welzijnsorganisatie moet krijgen. Het zou goed zijn als er meer vragen worden beantwoord. met tie vake ovei den; vnjv klaa kant jonc lemi kanl han< geri; zijn' vooi van is. G half N.V des lirig

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6