Beste Nederlandse film van 2004 TEXELSE /couRANT 4®*. r E Agenda Excursies Nieuw Leven jubileert met recordaantal spelers Boerenkool eten in De Koog Film teso Bos en Duin 1000 m2 an Keijser VRIJDAG 14 JANUARI 2005 vrouwen van Nu if Ja Woensdag 19 januari: Om 14.00 uur begint een excur sie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtingen bij EcoMare, tel, 317741. Vrouwen van Nu De Cocksdorp De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu komt n b maandag bijeen voor de viering van dert het 45-jarig jubileum. De bijeenkomst n vi. wordt gehouden in het Eierlandsche in t Huis en begint om 20.00 uur. SC(j ijgj acl 3 b Nieuwjaarsrit MAB Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland gaat zaterdag om 20.00 uur de Nieuwjaarsrit van de MAB van start. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. Na afloop worden de prij zen uitgereikt in café De Kombuis in Oudeschild. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag 29 januari de traditionele boerenkoolmaaltijd geserveerd. Naast boerenkool staat er ook zuur kool op het menu en voor kinderen zijn er pannenkoeken. Na afloop is er een gezellige avond met film, bingo en karaoke. Deelname kost volwas senen €5,-; kinderen betalen €1,-. Opgave is tot 24 januari mogelijk bij Veronica van Beek, tel. 317729. Op vakantie met het Rode Kruis Mensen die problemen hebben om zelfstandig op vakantie te gaan, kun nen zich opgeven voor een vakantie met het Rode Kruis. Deze organisa tie beschikt over het bekende vakantieschip J.H. Üunant, maar ook over volledig aangepaste hotels. Tij dens de vakantie staat een team van vnjwilligers en verpleegkundigen klaar om bijstand te verlenen. De va kanties zijn bedoeld voor iedereen, jong en oud, die zich enigszins be lemmerd voelt om zelfstandig op va kantie te gaan, zoals mensen met een handicap, chronische aandoening of geriatrische problemen. De vakanties zijn voor individuele gasten, maar ook voor (echt)paren en gezinnen waar van één van de leden minder mobiel is. Geïnteresseerden kunnen zich tot half februari aanmelden bij mevrouw N. Vermeulen-Mens (tel. 318656) van de sectie Aangepaste Vakantie, afde ling Texel. Toneelvereniging Nieuw Leven is niet van plan het veertigjarig jubi leum ongemerkt voorbij te laten gaan. Voor het stuk 'Een keurige familie' zijn niet alleen alle leden opgetrommeld, maar ook enkele gastspelers benaderd. In totaal betreden maar liefst 21 acteurs het podium van het Oudeschilder dorpshuis. Er zijn uitvoeringen op zaterdag 22 en 29 januari. Al een tijd lang wilde Nieuw Leven het spectaculaire stuk 'Een keurige fami lie' eens opvoeren De enorme bezet ting zorgde er echter voor dat dat plan vooralsnog toekomstmuziek bleef. De vereniging telt 25 leden, onder wie ook bijvoorbeeld ook Henk Barhorst, die als de man van het licht en geluid van groot belang is voor de vereniging, maar die geen ambities als speler heeft Omdat er ook een souffleur en een regisseur nodig zijn, was de logische conclusie dat verder geen enkel lid mocht afhaken. Lezing over Mozart In de serie 'portrettengalerijen' houdt Jacques van der Staak dinsdag een voordracht over Mozart en zijn opera Don Giovanni. Aan de hand van een diapresentatie, verlucht met frag menten uit de opera, wordt een le vendig beeld neergezet. Daarbij komt ook de vraag aan de orde of deze opera handelt om een nieuwe vorm van een reeds lang bekend verhaal of dat er sprake was van een maatschappijkritisch stuk. De lezing wordt gehouden in de Muziek- en Dansschool en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €6,- voor vol wassenen en €3,- voor jongeren tot en met 16 jaar. Reserveren en infor matie, tel. 313493. Toen vorig jaar de knoop werd door gehakt en besloten dat het veertig jarig jubileum een mooie aanleiding was om het gewenste stuk toch eens te spelen, werden meer praktische problemén duidelijk. Zo wordt er ook in gezongen, maar kon niemand bij Nieuw Leven goed overweg met de door de auteur aangeleverde blad muziek. Bovendien bleken tekst en muziek met helemaal synchroon te lopen. Om die reden werd de hulp ingeroepen van Alphons Boom, die nogal wat ervaring in de muziek heeft, onder meer als gewezen dirigent van het Visserskoor. Hij herschreef som mige gedeelten en keek samen met de spelers of ze wel in staat waren de voorgeschreven toonhoogte te zin gen. Zo met, dan zorgde Boom voor verdere aanpassingen. Uiteindelijk kon de vereniging met de muziek uit de voeten, al moest menigeen zelfs tijdens de repetities nogal wat schroom overwinnen voor hij of zij uit volle borst durfde zingen. Een ander probleem vormde het krappe toneel, waarop in een enkel geval zelfs twintig spelers tegelijk een plekje moeten vinden. 'We hebben er al vroeg goed naar gekeken, bijvoor beeld of het mogelijk was orn zonder coulissen te spelen, om ruimte te winnen. Maar dat bleek met te gaan. Uiteindelijk hebben we wel de vloer bedekking eruit gehaald en er een stuk voorgezet', vertelt bestuurslid en speelster Emmy Zijerveld. 'Bij de re petities moesten we ontdekken hoe we de ruimte optimaal konden benut ten. Want hoe ga je staan of zitten, zodat je niet door een ander wordt afgedekt en de mensen in de zaal je nog wel kunnen zien? Hoe kom je op? Hoe ga je af? Dat was nog een heel gepuzzel. Maar we ontkomen er met aan dat er tussen de bedrijven door nog een hoop moet gebeuren, vóór het doek. De ruimte achter het toneel is te klein om alle attributen In Cinema Texel draait dinsdag en woensdag 'Simon', bekroond als beste Nederlandse film van 2004. Het verhaal gaat over de onwaar schijnlijke vriendschap tussen de Amsterdamse 'oerhetero' en hasj dealer Simon en de schuchtere, ho moseksuele student tandheelkunde Camiel. Tijdens een gezamenlijke vakantie in Thailand wordt hun vriendschap ernstig op de proef gesteld, waarna de twee elkaar uit het oog verliezen. Als ze elkaar twaalf jaar later toevallig weer te genkomen, blijkt Simon ernstig ziek. De film werd geregisseerd door Eddy Terstall en heeft Cees Geel, Marcel Hensema en Nadja Hüp- scher als hoofdrolspelers. Geprolongeerd is 'National Treasure', waarin de briljante Ben jamin Franklin Gates al z'n hele le ven op zoek is naar de schat waar van niemand dacht dat hij bestond, de schat die alle continenten heeft gezien en door de eeuwen heen steeds groter is geworden. De schat is verborgen door de Founding Fathers, de stichters van de Vere nigde Staten, die door het hele land aanwijzingen hebben achtergelaten over de locatie, tot in de symbolen op een dollarbiljet aan toe. Gege vens op de achterkant van de Ame rikaanse onafhankelijkheidsverkla ring blijken met de laatste aan wijzing te vormen, maar slechts het begin te zijn van een lange zoek tocht. De film is gemaakt door pro ducer Jerry Bruckheimer (van 'Pira tes of the Caribbean', 'The Rock' en 'Armageddon') en regisseur John Turteltaub ('Phenomenon' en 'While you were sleeping'). Hoofdrolspe lers zijn Nicolas Cage, Diane Kruger en Harvey Keitel. Nog tot en met maandag te zien bij Cinema Texel is 'Alexander', over Alexander de Grote, één van de grootste militaire genieën uit de we reldgeschiedenis Zijn imperium omvatte onder meer Macedonië, Syrië en Perzië. Toen hij Egypte ver overde, werd hij uitgeroepen tot fa rao en God. De film vertelt het le vensverhaal van deze heerser, inclusief de verschillende relaties die hij had. Een film van Oliver Stone, met Colin Farell. Angelina Jolie, Val Kilmer. Anthony Hopkins en anderen. Verschillende Texelaars hebben als figurant meegewerkt aan de tot en met zondag geprolongeerde 'Ocean's twelve", een actiefilm met supersterren als George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Julia Rob erts en Cathenne Zeta-Jones in de hoofdrol. De opnamen werden ge maakt in Amsterdam, één van de vele over de hele wereld verspreide locaties waar de film is opgenomen. 'Ocean's twelve' is de opvolger van 'Ocean's eleven', waarin een bende een briljant georganiseerde overval op drie casino's in Las Vegas pleegde en daarbij 150 miljoen dol lar buitmaakte. Kinderen kunnen in het weekend en op woensdagmiddag terecht voor 'The Incredibles (over gevallen superhelden) en 'Pluk van de Pet- teflet', gebaseerd op het beroemde boek van Annie M G. Schmidt. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt dinsdag 25 januari vanaf 20.00 uur jaarvergadenng in De Buureton aan de Beatnxlaan. Gerrit Terwindt verzorgt de muzikale omlijs ting. Crossloop AVT Bij appartementenhotel Bos en Duin gaat zondag de vijfde van in totaal acht Bos en Duincrosslopen van AV Texel van start. Er kan vanaf 10.15 uur worden ingeschreven bij het hotel aan de Bakkenweg. De jeugd loopt een parcours van 1300 meter en start om 11.00 uur. De oudere jeugd en se nioren kunnen kiezen uit 2950, 5900 m en 8850 meter. Het parcours loopt voornamelijk over onverharde paden, met hier en daar een heuvel. Inlich tingen: Rita Dogger, tel. 313387. kwijt te kunnen. Als we die verplaat sen, moet dat door de zaal. Gelukkig is de gymzaal dichtbij. We vragen voor het begin van de voorstelling om begrip, want het zal wel eens romme lig zijn, maar dat is niet anders.' Een laatste tegenvaller was het onge luk van speelster Tina Smit, die afge lopen najaar, toen de repetities al waren begonnen, van de trap viel en daar zo veel lichamelijk ongemak aan overhield, dat ze moest afhaken. Gelukkig werd een vervangster ge vonden in de persoon van Geeske van der Heiden, die in het verleden ervaring opdeed in het inmiddels ter ziel gegane Oudeschilder kinder toneel. Anderen die bij Nieuw Leven debuteren, zijn Els Bergman en Marjan Kalverboer. Een laatste opval lende naam is die van Jaap Bakker, die veertig jaar geleden één van de oprichters van Nieuw Leven was en sindsdien altijd lid is geweest. De laatste jaren was hij nog maar zelden op het toneel te bewonderen, maar wegens het jubileum wilde hij zich toch wel weer eens wagen aan een met te grote rol. Over de inhoud van het stuk wil men bij Nieuw Leven omwille van de span ning en de verrassing nog niet te veel kwijt. 'Een keurige familie', geschre ven door Ruud van Ling, is een luch tig blijspel in vier bedrijven, dat gaat over een fabrikant die ooit op de markt is begonnen, nu een hoop geld heeft verdiend en het daardoor nogal hoog in de bol heeft gekregen. Uitein delijk wordt hij toch met zijn neus op de feiten gedrukt. De spelers zijn: Martien de Vries. Ria Buisman, Casper de Graaf, Els Berg man, Kees Hin, José Pool, Marjan Kalverboer, Jennifer Buijsman, Colette Zijerveld, Yvonne van de Pijpekamp, Yvonne Smit, Tineke van Beek, Ed Witte, Piet Smits, Dick Witte, Jaap Bakker, Nic Blom, Mia Groenhof, Geeske van der Heiden, Emmy Zijerveld en Robin van Sambeek. De regie is in handen van Karin Somers, Dirk Roeper souffleert en Henk Barhorst is verantwoordelijk voor de techniek. De voorstelling begint op beide avonden om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden gereser veerd bij Tineke van Beek, tel. 313008, bgg. 310357. Vrijdag 14 januari: In het kader van de week van het gebed wordt van 19.30 tot 20.30 uur een bijeenkomst gehouden in De Schuilhut, Parnassiastraat 2, De Koog. Ook in Eben Haëzer in Den Burg is vanaf 19.30 uur gelegenheid voor persoonlijk en gezamenlijk ge bed. In De Slinger in EcoMare geeft Jacco Sloover een lezing met als titel 'Zonnevlekken: van kolenvelden tot magnetische spaghetti' De lezing begint om 20.00 uur, de toegang be draagt €3,-. Donateurs van de sterrenwacht hebben gratis toegang. In Cinema Texel draaien Ocean's Twelve (aanvang 18.45 uur), National Treasure (19.00 en 22.00 uur) en Alexander (21.30 uur). Zaterdag 15 januari: De SWOT houdt 's middags in De Buureton in Den Burg een bijeen komst voor mensen die de Tweede Wereldoorlog hebben meegemaakt. In het kader van de .week van het gebed wordt van 19.30 tot 20.30 uur een bijeenkomst gehouden in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Ook in Eben Haëzer in Den Burg is vanaf 19.30 uur gelegenheid voor persoon lijk en gezamenlijk gebed. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland gaat om 20.00 uur de Nieuwjaarsrit van de MAB van start. Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 14.30 uur). Pluk van de Petteflet (15.00 uur). Ocean's Twelve (18.45 uur), National Treasure (19.00 en 22.00 uur) en Alexander (21.30 uur). Zondag 16 januari: Om 11.00 gaat bij Bos en Duin aan de Bakkenweg een crossloop van Atletiekvereniging Texel van start. In schrijven vanaf 10.15 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. Om 15.30 uur begint in de Wadden- kerk in De Cocksdorp de officiële overdracht van het gerestaureerde kerkorgel. In het gebouw van Kotex aan de Abbewaal wordt van 10.00 tot 15.00 uur rommelmarkt gehouden ten bate van Azië. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van The Incredibles (aanvang 14.30 uur). Pluk van de Petteflet (15.00 uur). Ocean's Twelve (18.45 uur), National Treasure (19.00 en 22.00 uur) en Alexander (21.30 uur). Maandag 17 januari: In het gemeentehuis in Den Burg be gint om 19.30 uur een openbare ver gadering van de raadscommissie Grondgebied. De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu komt vanaf 20.00 uur in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp bijeen voor de viering van het 45-jang jubileum. In Cinema Texel draaien Alexander (aanvang 20.00 uur) en National Treasure (20.15 uur). Dinsdag 18 januari: In dorpshuis 't Skiltje zijn van 19.30 tot 20.30 uur kaarten verkrijgbaar voor de voorstelling 'De mannen van de lach' van West-Friesland Plat, die op 18 maart wordt gehouden. De sectie Diensten Algemeen van het Texels Verbond van Ondernemers houdt haar algemene leden vergadering in De Lindeboom. Daar aan voorafgaand krijgen de leden een rondleiding door het gemeentehuis. Aanvang 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de raads commissie Grondgebied. Op de agenda staat onder meer een hoor zitting over het bestemmingsplan De Cocksdorp. In de muziekschool begint om 20.00 uur een lezing over Mozart en zijn opera 'Don Giovanni'. Toegang €6,-. In Cinema Texel draaien National Treasure (aanvang 20.15 uur) en Simon (20.30 uur). Geld raad voor Azië De gemeenteraad heeft één euro per inwoner beschikbaar gesteld voor de slachtoffers van de natuurramp in Azië. Het bedrag is naar boven afge rond tot €14,000,- en wordt op giro rekening 555 van de samenwerkende hulporganisaties gestort. Ze deden dat op initiatief van raadslid Eric Her- Kaartverkoop voor West-Friesland Plat Het populaire dialectgezelschap West-Friesland Plat verzorgt vrijdag 18 maart een optreden in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Dit naar aan leiding van het zeer succesvolle op treden van vorig jaar. De mannen van de lach is het 17de programma van het cabaretgezelschap, dat bestaat uit Hannes Knoin, Piet Zee, Fred Rootveld en (nieuwkomer) Rem Zwummer. West-Fnesland Plat weet met conferences, sketches en liedjes iedere voorstelling tot een feest te maken. In verband met de te verwachten drukte zijn entreekaarten voor de voorstelling van 18 maart alleen te verkrijgen op dinsdag 18 januari van 19.30 tot 20.30 uur in dorpshuis 't Skiltje. Spelen, klimmen, klauteren, glijden en springen. m do. 10.00-17.00 Vr. en za. 10.00-18.00 u. Ook voor kinderfeestjes! 0e Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp www.kinderspeelparadijstexel.nl Tegen ïnlevenng van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Restaurant - Brasserie Voor een lekker en gezellig diner k la carte Bakkenweg 16 - Oen Hourn I tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) Omdat ms. Schulpengat vooronder- houd in dok is, vaart TESO alleen met ms. Molengat en worden tot vrijdag 4 februari geen extra afvaarten ver zorgd. Daardoor kunnen op vrijdagen in Den Helder wachttijden ontstaan van naar verwachting een uur. Op Texel worden geen wachttijden ver wacht. Het vervoer van gevaarlijke stoffen wordt deze maand op af spraak geregeld. Er kan worden ge reserveerd voor iedere afvaart op dinsdag 18 januari. Er kan maximaal één transporteenheid per afvaart mee. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 14 11.35 en 23.46 u. Za. 15 12.16 en - u. Zo. 16 0.14 en 12.30 u. Ma. 17 1.05 en 13.00 u. Di. 18 1.45 en 13.44 u. Wo. 19 2.30 en 14.24 u. Do. 20 3.20 en 15.20 u. Vr. 21 4.20 en 16.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater Zondag 16 januari gaat de zon op om 08.47 uur en onder om 16.53 uur Maan dag 17 januari eerste kwartier: woensdag 19 Januari doodtij. cules. Zijn idee om de opbrengsten van alle op Texel gehouden acties voor Azië te verdubbelen, ging de andere raadsleden wat te ver. 'Het is ai verdubbeld, want vroeger deden we een gulden per inwoner en nu een euro', aldus Jan Koolhof. De raads leden hadden vol lof voor de inzet die Texelaars voor Azië tonen. Collecte kerken voor Azië In de kerken in Oosterend, Oude schild en Den Burg wordt zondag de gebedsdienst voor de eenheid van chnstenen gehouden. De in deze dienst geplande collecte voor Kerk en Minima komt te vervallen ten gunste van een inzameling voorde slachtof fers van de zeebeving in Azië. Ook de meeste andere ingeroosterde col lectes in deze maand komen te ver vallen om extra geld bijeen te bren gen voor de samenwerkende hulp organisaties. De gebedsdienst voor de eenheid van christenen begint in alle dorpen om 10.00 uur. In Ooster end (Maartenskerk), waar dominee Den Braanker voorgaat, wordt mede werking verleend door The Gospel- train onder leiding van Hans Kievits. In Oudeschild (katholieke kerk) zin gen The Messengers onder leiding van Jaap van der Slikke. Voorganger is hier dominee Barnard. In Den Burg (hervormde kerk) wordt voorganger dominee Van Helden bijgestaan door The Singers of the Lord onder leiding van Nelleke Schreur-Visser. In alle kerken is kinderoppas aanwezig. Biljart kampioenschap Na het sluiten van de inschrijvingen voor het Texels biljartkampioenschap blijkt dat zich ongeveer evenveel spe lers hebben aangemeld als vorig jaar, waaronder een groot aantal dames. Veel deelnemers hebben zich inge schreven voor het vorig |aar geïntro duceerde bandstoten. De andere ca tegorieën zijn driebanden en libre. De kampioenschappen worden gehou den van 5 tot en met 13 februari in dorpshuis De Hof in De Koog. Fina les worden gespeeld op 6 februari (bandstoten) en 12 en 13 februari (dnebanden en libre). Verkeerscontrole Bij verkeerscontroles op verschil lende wegen in De Cocksdorp en Den Burg heeft de politie maandag tweeëntwintig bekeuringen uitge schreven. Vijftien bonnen waren voor uiteenlopende overtredingen, zoals het met dragen van een helm en het niet gebruiken van een veiligheids- gordel. Daarnaast werden zeven au tomobilisten bekeurd omdat ze te snel reden. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 94 kilometer per uur op een weggedeelte waar 60 is toege staan. Tevoko hervat competitie Het eerste damesteam van volleybal vereniging Tevoko speelt zaterdag in Sporthal Ons Genoegen tegen De Spuyt uit Amsterdam. Deze vereni ging is één van de vaste en enthou siaste deelnemers aan het jaarlijkse Buitentoernooi van Tevoko. Het damesteam draait mee in de top van de ranglijst van de regioklasse. In de competitie hebben de Texelse dames deze verder onbekende tegenstander nog niet eerder ontmoet. Wegens vakantie en werk mist Tevoko twee basiskrachten. Coach André van der Vliet rekent desondanks op een goede start van de tweede helft van de competitie De volle winst brengt de Texelaars zeer dichtbij koploper Croonenburg. die binnenkort de te genstander is. De wedstrijd start om 13.30 uur. Uit actief in de winter! Adverteren op deze pagina? Bel 0222 36 26 00 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spmbaan 14 - Oen Burg - Tel 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7