^Texel'94 lijdt vierde verlies op rij 7 TEXELSE COURANT Nieuwe remise jong De Koog Oosterend geeft WSW ongenadig pak slaag Spannende strijd in veldrit G-team laat zege glippen Eerste nederlaag J'elleboog DINSDAG 25 JANUARI 2005 een wedstrijd met weinig hoog- Êpunten heeft Texel'94 voor de keer op rij verloren. Op portpark De Dogger in Nieuw- len Helder lukte het de mannen an coach John Rep tegen WGW liet revanche te nemen voor de rederlaag die bij de competities- art op 12 september tegen de- jelfde tegenstander werd geleden, let werd ditmaal 2-1. bgen WGW leefde Texel'94 tussen oop en vrees. De ploeg was na drie iderlagen op rij teruggevallen naar Be onderste plaats en omdat er vol- Jens coach Rep en zijn assistent Rob [an der Stap ook op de mentaliteit |an de spelers wel iets viel aan te Tjerken, was iedereen donderdag- |vond bij elkaar geroepen voor idoverleg, met de bedoeling 'de [euzen' weer 'in eén richting' te krij- Tijdens dat onderhoud werd jesloten tot een paar omzettingen, töm de aanval te ondersteunen werd llartm Koorn doorgeschoven naar den verrassend goed speelde als spits, werd teruggehaald naar de linksbackplaats. Joost van Heer waarden was geschorst, terwijl Marcel Ris en Edgar Klippel ontbra ken wegens blessures. Tinus de Veij moest genoegen nemen met een plaats op de reservebank, evenals de jonge Tim Kedde. In het eerste kwartier deden beide teams weinig voor elkaar onder en zagen de toeschouwers een gelijk- opgaande wedstrijd. Pas omstreeks de twintigste minuut moest de Texelse keeper Bart Graaf in actie komen om een vrije trap vanaf de lin kerkant van het strafschopgebied onschadelijk te maken. De gasten kwamen niet verder dan enkele uit vallen, die echter behoorlijk kansrijk waren. Na een half uur knalde Martin Koorn, die een stuwende kracht op het middenveld was, de bal vanaf de rand van het strafschopgebied een meter naast het doel. Tien minuten voor rust toonde keeper Graaf nog eens zijn talenten door na een goed Bet middenveld. Zijn positie als vrije genomen vrije trap van WGW reso- prdediger werd overgenomen door luut in te grijpen. ialph Koning. Marco Koorn werd in voorhoede geposteerd. Jacob fcnjnen, die in de eerste paar wedstrij- Direct na rust behoedde de Texelse doelman zijn team opnieuw voor een achterstand. Na een kwartier kreeg Texel'94 een fikse tegenslag te ver werken toen de scheidsrechter WGW een omstreden strafschop toekende (1 -0). Even later kwamen de gasten wél goed weg. De spitsen van de thuisploeg troffen vlak na elkaar de kruising en de paal van het Texelse doel. Omstreeks de zeventigste mi nuut werd het onverwachts gelijk. Arne-Jan Kruithof loste een schot, waarbij de keeper van WGW zich liet verrassen door de opstuiterende bal (1-1)- Na deze mooie opsteker werd Jeneesh Ponniah gewisseld voor Tim Kedde, die enkele fraaie acties liet zien, maar ook met tot de beslissende uithaal kon komen. Tien minuten voor tijd werd de gasten een tweede klap toegediend, toen de scheidsrechter WGW opnieuw uit het niets een straf schop toekende (2-1). Zelfs de Helderse toeschouwers werden er door verrast, want pesterig zetten ze een lied in waarin de arbiter werd be dankt voor bewezen diensten. Martin Koorn was in de slotfase nog dicht bij de gelijkmaker toen hij uit een corner knap op doel kopte, maar een WGW- verdediger bracht redding op de lijn. Zondag speelt Texel'94 op eigen ter rein tegen Schagen. Homan op dreef Tijdens de competitieavond van biljartvereniging De Doorstoot in De Cocksdorp hebben Wil Homan en Joost Smit hun beide partijen gewon nen. In zijn eerste partij overtroefde Homan Cees Weel af. Door een serie van elf was hij snel klaar. In zijn partij tegen Raymond Steenhuizen was het een stuk spannender. Homan maakte in zijn laatste beurt een serie van vier en Steenhuizen miste in de nastoot de kans remise te spelen. Joost Smit speelde tegen Martien Boon een nogal wisselende partij, want zelfs met een serie van twaalf, de hoogste van de avond, had hij toch nog veel beurten nodig. In zijn ontmoeting te gen Martijn Formprtiad hij zijn vorm weer snel teruggevonden en met gemiddelde van twee wist hij ook deze partij naar zich toe te trekken. Uitslagen: J. Smit-M. Boon 2-0, F. Klok-M. Former 0-2, W. Homan-R. Steen huizen 2-0, C. Weel-F. Klok 2-0, M. Former-H. Laan 1-1, M. Boon-C. Weel 0-2, J. Smit-M. Former 2-0, C. Weel-W. Homan 0-2, M. Boon-R. Steenhuizen 2-0. Tevoko verliest ongeslagen status ik rflet eerste damesteam van Tevoko Bn.'ls z'n ongeslagen status kwijt. De ich^exelse volleybalsters verloren net ;t apls vorig jaar met maar liefst 4-0 ndïan Volendam. olgi folendam startte zeer gemotiveerd in irthal De Seinpaal en stelde de jenstander met veel servicedruk Wyoor problemen. Omdat de thuis- n hploeg bovendien blokkerend en ver- wjiedigend nauwelijks steken liet val- allden, ging de eerste set verloren voor inievoko (25-13). lorgDok in de tweede set bleven de i rrJexelaars met zichzelf worstelen. Het id apntbreken van drie basisspeelsters k ooieek het evenwicht uit het team te «erdiebben gehaald. Het bleef zoeken unenaar vaste aanvalspatronen, al wis- Daien ze een achterstand van zeven wnten mede dankzij een sterke servicebeurt van de verdienstelijk in- r Stallende Bianca van den Berg aan hankelijk nog weg te werken. Uitein delijk won Volendam de tweede set —•met 25-19. x)e voorsprong gaf de thuisploeg vleugeltjes, terwijl Tevoko met een '.geknakt moreel veel zag mislukken. Met Aglaia Westra aanvallend op links konden de Texelaars nog een fttijdje bijblijven, maar overtuigen de ltien ze niet, waardoor Volendam met /-25-20 en 25-19 tamelijk eenvoudig I de volle winst en vijf wedstrijdpunten binnenhaalde, pe aanstaande wedstrijden tegen koploper Croonenburg op 5 en 12 fe- bruan zullen beslissend zijn voor het verdere competitieverloop en de kan sen van Tevoko. De heren van Tevoko speelden don derdag hun eerste uitwedstrijd in het nieuwe jaar tegen het onbekende De Opslag uit Anna Paulowna. Hoewel De Opslag over een goede aanval be schikte en sterk begon, wist Tevoko de eerste twee sets vrij makkelijk te winnen met 9-25 en 10-25. Tevoko liet De Opslag niet aan aanvallen toe komen en de enkele aanval die de heren uit Anna Paulowna wist te creë ren, werd onschadelijk gemaakt door het sterke blok van Erik Ie Roux en Ruben Maas. Ondanks het grote krachtsverschil kwam De Opslag steeds beter in het spel. De derde set werd door een rpaar mooie aanvalscombinaties van Tevoko nog gemakkelijk met 19-25 gewonnen, maar in de laatste set r, [twerd het een echte wedstrijd. Aan (j jifbeide kanten werd er goed aangeval len en tot 14-14 ging het gelijk op. Mede dankzij het winnen van enkele lange rally's wist De Opslag een kleine voorsprong te nemen. Deze bleek cruciaal. Wisten de aanvallers van Tevoko de eerste sets nog mak kelijk te scoren, de laatste set heer- De voetballers van het eerste elf tal van Oosterend hebben zondag op eigen veld met veel succes aan hun doelsaldo gewerkt. Tegen WSW werd in de eerste helft nog maar één keer gescoord, maar na rust kreeg de ploeg uit Wijdenes een ongenadig pak slaag en stopte de teller pas bij zeven, waardoor de eindstand 8-0 werd. De voortekenen waren niet eens ge weldig, want coach Jitze Beintema kon niet beschikken over Sil van Dijk, Alexander Witte, Hans Witte en Michel Heibuurt. Marcel Zegers nam de positie van rechtsback in en Edwin Boon was opgeroepen als wissel speler. Oosterend begon tegen de koude wind in. Het veld was soppig en zwaar, omdat er al een wedstrijd op was gespeeld (het tweede elftal won met 4-0 van Zeemacht 2). De Oosterenders hadden kennelijk wei nig last van de omstandigheden, want ze namen direct de touwtjes in handen en kregen alleen in het eer ste kwartier al vier kansen om de score te openen. Rutger Zoetelief. Ad Guldemond (twee keer) en Rinze Douma zagen hun pogingen stran den op de keeper van WSW. Na 25 minuten was het dan eindelijk raak. Rutger Zoetlief ging door aan de rechterkant en gaf een strakke voor zet, die voor de voeten van Ad Guldemond eindigde. De spits raakte de bal helemaal verkeerd, maar tot zijn genoegen werd ook de keeper verrast (1 -0). Ook in het vervolg be hield SVO een overwicht, maar door slordig spel kwam WSW met meer in de problemen. De gasten kregen zelfs de kans af en toe een aanval op te zetten, maar de verdediging van Oosterend, die onder leiding stond ste de thuisploeg. Met een paar goede bloks en services won De Opslag de laatste set met 25-21. Door deze 1 -3 overwinning verstevigt Tevoko zijn tweede plaats, maar ver liest een belangrijk punt in de race voor het kampioenschap. Sharon Prins derde in Zaandam Judoka Sharon Prins van budovereniging Shima is zondag als derde geëindigd in een meisjes- toernooi in Zaandam. Zij kwam uit in de zwaarste meisjespoule, oranje band en hoger. Ze verloor haar eer ste twee wedstrijden in de extra tijd met een minimaal verschil, maar won haar derde en vierde wedstrijd met ippon (houdgreep). t W! De uit de B-poule gedegradeerde G-voetballers van Texel'94 hebben verzuimd hun eerste wedstrijd in Tde C-poule winnend af te sluiten. ^*De Texelaars namen op eigen veld Ral snel een geriefelijke voorsprong Rtegen Buitenboys en wisten die l' i bijna de hele wedstrijd te behou- (den, maar in de slotfase kwamen ^rde gasten uit Almere alsnog op gelijke hoogte (4-4). iBuitenboys was een nieuwe tegen- tstander voor Texel'94, dat vol goede f moed aan de wedstrijd begon. Beide jteams stelden na overleg negen spe- rlers op. Al vrij snel kwam Texel'94 op Ivoorsprong, toen Raymond Molanus pde bal uit een corner van Paul Bak- Jkker in het doel van Buitenboys kopte. l>Kort daarna profiteerde Annie Brou- gwer van een misverstand tussen de [•keeper en zijn verdedigers door de bal zomaar in het lege doel te schui- I ven. Buitenboys kreeg halverwege de van Ger Vlaming, deed haar werk prima, zodat de stand 1 -0 bleef. Na de rust ging Oosterend op jacht naar de tweede treffer en die viel al snel. Na de aftrap kwam de bal bij Pim Witte terecht. Die zag dat de keeper ver voor zijn doel stond en schoot de bal beheerst vanaf 35 meter in het doel. WSW leek vanaf dat moment wel stil te staan en gaf Oosterend alle ruimte om te voetbal len en veel kansen te creëren. Na tien minuten speelde Guldemond mede speler Zoetelief aan en die joeg de bal in de kruising (3-0). Direct daarna werd het 4-0, toen Rinze Douma de bal uit de aftrap veroverde, makkelijk door de verdediging liep en scoorde. Dezelfde Douma plaatste de bal even later uit een corner op het hoofd van Eddy de Vries, die hard inkopte (5-0). Met Edwin Boon als vervanger voor de moe gestreden Marcel Zegers wist Oosterend in de laatste vijftien minu ten nóg drie maal te scoren. Bart Tuit- man krulde de bal van twintig meter in de rechterbovenhoek. Nog geen twee minuten later scoorde Tuitman nogmaals. Ditmaal belandde de bal in een vol strafschopgebied zomaar bij hem. Hij aarzelde niet en haalde snoeihard uit. De laatste goal kwam op naam van Rinse Douma, die de bal vanaf de rechterkant kreeg aan gespeeld, evenmin aarzelde en de bal in de rechteronderhoek knalde. WSW kwam er nog één keer gevaar lijk uit, maar het schot werd op knappe wijze gekeerd door keeper Marco Daalder. Vijf minuten voor tijd barstte een zware hagelbui los en besloot de scheidsrechter in overleg met beide teams voor het einde van de wed strijd te fluiten, waardoor de eind stand 8-0 werd. Een mooie overwin ning voor Oosterend, dat nu derde staat. Zondag gaat de ploeg op be zoek bij Schellinkhout. Na het tegenvallende gelijkspel van vorige week tegen WSW kon De Koog zondag ook niet winnen van het laag geplaatste Schellinkhout. Op het veld aan de Boodtlaan werd het 1-1. Trainer Hans van der Park had als excuus dat hij moest stel len zonder Pim en Roelf Siebinga, Marcel Boone, Peter Koorn, Pieter List, Arnold Kaercher en Dave Dijkstra. De enige routinier was paco Maurice de Groot. De wedstrijd was nog nauwelijks be gonnen of De Koog keek al tegen een achterstand aan. In de tweede mi nuut waagde een speler van Schel linkhout een afstandsschot, dat door enkele verdedigers werd gemist, waardoor keeper Steven van Beek tot zijn verrassing de bal op zich zag af komen. Deze verdween via zijn bo venarm in het doel (0-1). De vreugde van Schellinkhout was van korte duur. Joris Ellen, de diepte in gestuurd door Jord Hilstra, kwam alleen voor de keeper en maakte het beheerst af: 1-1. De enige kans die De Koog verder in de eerste helft kreeg was voor Wouter Kuip. Bij een scherpe voorzet van Jons Ellen kwam hij een teenlengte tekort om de bal binnen te schuiven. Aan de andere kant kreeg Schellinkhout een reeks vrije trappen te nemen, maar deze leverden evenmin groot gevaar op. Na de rust kwam Schellinkhout be ter uit de startblokken. De gasten veroverden een licht veldoverwicht en leken na een kwartier op voor sprong te komen, toen centrale ver dedigers Ben Siebinga en Marcel Gieles twijfelden bij een hoge bal en een tegenstander alleen op de keeper kon afgaan. Zijn inzet werd door keeper Van Beek in een reflex met de voet gepareerd. Maurice de Groot was dicht bij een treffer voor De Koog, toen hij behendig enkele te genstanders omspeelde en hard dia gonaal inschoot. De bal ging via de keeper rakelings langs de paal. Ook Pim Frank stelde de keeper flink op de proef en de sterk spelende Jord Hilstra zag zijn vnje trap door een speler van de doellijn gehaald. De Koog ontsnapte zelf toen een van dichtbij ingeschoten via een verdedi ger in de uiterste hoek leek te belan den. Van Beek demonstreerde ech ter opnieuw zijn vorm door ten koste van een doelschop redding te bren gen. De jeugdige Robin Schoo maakte een kwartier voor tijd zijn debuut. Hij nam de plaats in van de moegestreden Andries Kuip. De laat ste kans was voor Schellinkhout. Het geplaatste afstandsschot ging rake lings langs de kruising, waardoor er geen verandering meer kwam in de score. Zondag speelt De Koog een uit wedstrijd tegen het lager geplaatste Twisk. De vijfde veldrit in de winter competitie van Wielervereniging Texel kende vooral in de B-poule een spectaculair verloop. De jonge garde kon de routiniers lang vol gen, maar uiteindelijk ging Otto Goënga toch met de overwinning aan de haal. \t "blank" De weergoden waren de mountainbikers zaterdag goed ge zind. Onder stralende weersomstan digheden werkten de renners hun wedstrijd af. Parcoursbouwer Jan Zijm had een technisch gevarieerd parcours uitgezet, dat bij veel men sen in de smaak viel. Helaas trok de A-poule slechts vijf deelnemers. Door gebrek aan concurrentie was het niet erg spannend. Favoriet Jordy Vinke pakte al snel een voorsprong, die hij niet meer uit handen gaf. De strijd achter hem was minder snel beslist. Rien Brouwer reed lang op de tweede plaats, maar Jan Zijm wist hem bij te halen en nam zelfs een kleine voor sprong. In de laatste ronde kon Brou wer echter nog flink versnellen, waar door hij Zijm op het laatste moment passeerde. De meeste aandacht ging uit naar de B-poule, waarin de winnaar van de vorige wedstrijd. Piet Kmgma, al snel na de start ten vél kwam. Een kop groep van vier renners - Otto Goenga, Ferry van de Vis, Ane de Ridder en Joost Hoogenbosch - maakte daarna de dienst uit. Goënga en De Ridder, door kenners ook wel 'de mannen met inhoud' genoemd, bepaalden het tempo, maar slaagden er niet in hun jonge vluchtgezellen te lossen. Van der Vis trok de eindspnnt van ver aan en leek te gaan winnen, maar Goënga slaagde er in de laatste meters als nog in hem te passeren. De Ridder werd derde. Hoogenbosch vierde. Erwin de Ridder won in de jeugd- categorie, net als de vorige keer. In het begin van de wedstrijd kon Denise Betsema zijn tempo nog vol gen, maar De Ridder reed in het slot van haar weg en nam een beslis sende voorsprong. Betsema werd tweede, Mike Brouwer derde en Wouter van der Steeg vierde. Foto's van de wedstrijd zijn te zien op de website www.wvtexel.nl. Uitslagen. A-poule 1 .Jordy Vinke; 2.Rien Brouwer. 3 Jan Zijm, 4 Markus Bakker 5 Menno Goénga. B- poule: 1 Otto Goënga. 2 Ferry van der Vis: 3 Ariede Ridder, 4 Joost Hoogenbosch; 5.Piet Kingma Jeugd 1 Erwin de Ridder; 2.Denise Betsema; 3 Mike Brouwer; 4.Wouter van der Steeg Dekker nieuwe trainer Texel'94 Vrijwel zeker wordt Fred Dekker uit Den Helder de nieuwe trainer van Texel'94. Nadat hij vorige week al toeschouwer was bij de wedstrijd tussen de Texelaars en BKC, zat hij zondag opnieuw op de tribune toen Texel'94 in de marinestad te gen WSW speelde. Na afloop sprak Dekker enige tijd met elftalbegeleider Rob van der Stap, die als alles doorgaat volgend jaar zijn assistent wordt. 'We hebben een goed gesprek gehad en hij zag het wel zitten. Mochten we onverhoopt naar de vijfde klasse degraderen, dan is dat voor hem geen beletsel', ver telt Van der Stap. Binnenkort komt Dekker naar Texel om afrondende gesprekken met het bestuur van Texel'94 te voeren. De beoogde opvolger van John Rep, die heeft aangekondigd aan zijn laat ste seizoen op Texel bezig te zijn, heeft op het moment geen club. De afgelopen jaren was Dekker trainer van HCSC uit Den Helder en SRC uit Schagen, waar hij als voetballer zelf speelde. 'Ik ken hem vrij goed, heb jaren tegen hem gespeeld. Mijn in druk is dat het iemand is die van dis cipline houdt en de touwtjes stevig aantrekt. Dat is wel goed voor onze club', aldus Van der Stap. Jaap de Graafbokaal Frits van der Gracht heeft zondag in manage Akenburg de vierde men wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Hij was een van de twaalf ruiters die de zwaardere dressuur- proef reden en behaalde met zijn pony Bell Amy 50 strafpunten. Van de zeven menners die de lichtere proef reden, eindigde Greet van der Spruyt als eerste met haar span Shetlanders Bruce en Kees. Zij behaalde 54 straf punten. De jury werd gevormd door Agnes Veltman en haar man. die ie dereen persoonlijk van commentaar voorzagen. Ook hadden zij na afloop nog enkele algemene opmerkingen. Zo bleek de nauwkeurigheid van de figuren in bijna alle gevallen aardig voor elkaar, maar lieten stelling en buiging nogal eens te wensen over. Wel was de verzorging van het geheel goed voor elkaar en vond de jury alle deelnemers erg paardvriendelijk. Uitslagen: Groep 1Greet van der Spruyt, 54 strafpunten; 2. Cees Bakker, 58; 3. Nathasja Garritsen, 60. Groep 2: 1. Frits van der Gracht, 50 strafpunten; 2. Piet Beers, 51; 3. Hans Boom, 59. Algemeen klassement: 1. Frits van der Gracht, 114 punten; 2. Piet Beers, 125; 3. Hans Jimmmk, 129. eerste helft dankzij een solo weer aansluiting, maar nog voor rust werd het 3-1toen de debuterende Robbin Boogaard een voorzet gaf en een verdediger van de gasten de bal per ongeluk in eigen doel schoot. Vlak na rust maakte Buitenboys uit een combinatie 3-2, maar toen Paul Bakker hard op de lat schoot en een verdediger de bal in het eigen doel werkte (4-2) leek de wedstrijd ge speeld. Niets was echter minder waar, want in het laatste deel van de tweede helft was het alles Buitenpost dat de klok sloeg. Twee harde scho ten van dezelfde speler betekenden even zo veel doelpunten (4-4). In de slotfase was het aan de uitstekend keepende Martijn Verbeeke te dan ken dat Texel'94 toch nog een punt veroverde. Zaterdag spelen de Texelse G-voet ballers in Zaandam tegen ZCFC, dat de nieuwe competitie begon met een nederlaag tegen Koedijk 2. Op de steile stukken van het ATB-parcours Een week na de zege op de num mer drie van de ranglijst, Ooster end, zijn de zaalvoetballers van ZDH er ook in geslaagd koploper J'eileboog te verslaan. J'elleboog, dat nog ongeslagen was, moest met 5-2 z'n meerdere erkennen in de Zwaluwen, die het nota bene zonder wisselspelers moesten stellen. Het team van coach Nico van Heerwaarden is in de strijd om de tweede periodetitel ook na vijf wedstrijden nog ongeslagen. Door de nederlaag van J'elleboog kon Mantje 2, dat met 7-3 van De Krim 1 won, de kop in de hoofdklasse overnemen. Oosterend herstelde zich van de nederlaag tegen ZDH van vorige week en versloeg Texel'94 met maar liefst 11-1. De Krim 2 haalde verdienstelijk een punt door 3-3 te spelen tegen Klif 1Mantje 3 versloeg J'elleboog 2 met 4-2 en handhaafde zich daardoor in de middenmoot. Mantje 2 is nu koploper met 39 pun ten uit 15 wedstrijden. Het op de tweede plaats staande J'elleboog 1 staat er met 34 uit 13 relatief nog iets beter voor, maar kan zich geen nieuwe misstappen meer veroorlo ven, temeer daar Oosterend met 33 uit 13 ook nog op de loer ligt. ZDH 1 rukte door de winst op J'elleboog op naar de vierde plaats met 26 uit 13. Titelhouder Klif 1 staat met 25 uit 13 op de vijfde plaats. De meest aan- Spinners in actie Leden van Sportschool Texel deden zaterdag mee aan de Support Ride for KiKa, een drie uur durende actie ten bate van Kinderen Kankervrij. Onder leiding van gastinstructrice Jacqueline Hardy brachten de 24 deelnemers ruim €1500,- bij elkaar. Op 30 januari wordt weer op de spinbike gereden als onderdeel van Trainfo 2005, een informatieve bij eenkomst voor spinningmstructeurs en enthousiastelingen, en tevens een training voor de 1200 kilometer lange non-stop wielerwedstrijd Parijs- Brest-Parijs. die in 2007 wordt ge houden. Programma zaalvoetbal Woensdag 26 januari 17.20 Klif MD1-De Koog M1 Hoogendijk 18.00 De Koog D1 -De Krim D3 De Koog 18.45 Sportshop C1 -Klif C1 Kuipers 19.30 De Knm C1 -De Krim C2 Kuipers 20.20 Texel'94 4-De Krim 4 Hoogendijk 21 10 Klif 4-De Krim 5 Hoogendijk Zaaldienst. J'elleboog. Donderdag 27 januari 18.15 De Krim D2-Klif MD1 De Krim 19.00 De Koog C1 -Klif C2 v. Putten 19.45 RAB 1 -Texel'94 3 v. Putten 20.35 J'elleboog 4-Mantje 4 v. Beek 21.25 J'elleboog 3-J'elleboog 5 v. Beek Zaaldienst: Mantje. Vrijdag 28 januari 16.45 J'elleboog E2-SVO E1 J'elleboog 17.30 De Krim E1 -J 'elleboog E1 Knm 18.15 Texel'94 2-De Koog 1 v. Putten 19.05 ZDH 1-De Krim 1 v. Beek 19.55 Mantje 2-SVO 1 Kuipers 20.45 Mantje 1 -SVO 2 Bakker 21.35 Sportshop 1 -Krim 2 Hoogendijk 22.25 Klif 3-Klif 2 Hoogendijk Zaaldienst: Texel'94. Voetbaluitslagen Zaterdag 22 januari Bergen A1 -Texel'94 A1 1 -0 WGW B2-Texel'94 B1 afgelast Texel'94 B2-SRC B2 1-1 Callantsoog B1-Oosterend B1 0-3 VIOS W. M B1 -Oosterend M B1 4-2 Texel'94 C1-ZAP C1 3-2 Texel'94 C3-Winkel C1 0-9 SRC C3-Texel'94 C4 1-4 Oosterend C1 -W'meer C1 5-2 DWOW C1 -De Koog C1 0-0 Meervogels'31 MD1-Texel'94 MD2 1-4 Texel'94 G1 -Buitenboys G1 4-4 Texelse pupillencompetitie SVCF1-ZDHF2 3-1 De andere wedstrijden werden afgelast. Zondag 23 januari WGW-Texel'94 2-1 Oosterend-WSW 8-0 De Koog-Schellinkhout 1-1 Berdos 2-Texel'94 2 2-0 Texel'94 3-Petten 2 1-3 Texel'94 4-DWOW 2 2-1 Oosterend 2-Zeemacht 2 4-0 De Koog 2-BKC 5 3-0 Voetbalprogramma Zaterdag 29 januari Zwaluwen'30 A1 -Texel'94 A1 12.00 JVC B2-Texel'94 B1 12.30 Schagen B2-Texel'94 B2 15.00 Oosterend B1-Succes B1 13.45 Oosterend MB1 -LSW MB3 11.45 LSW C1-Texel'94 C1 14.45 W'meer C1 -Texel'94 C2 11.00 WGW C3-Texel'94 C3 14.30 Texel'94 C4-DTS C2 11.45 Hollandia T. CTOosterend C1 13.00 Texel'94 MD1 -Meervogels MD1 10.30 Texel'94 MD2-Alcmana V. MD1 10.30 ZCFC G1 -Texel'94 G1 11.00 trekkelijke wedstrijd die voor ko mende vrijdag op het programma staat, is die tussen koploper Mantje 2 en de nummer drie. Oosterend 1 (aanvang 19.55 uur). In de tweede klasse behield Ooster end 3 de kans op het kampioenschap door koploper De Knm 4 met 4-3 te verslaan. Uitslagen De Krim E1-De Koog E1 13-2; De Krim D1-KM MD1 12-0; De Koog D1-De Krim D2 5-1, De Koog M-Klif C2 1 -12; NIOZ-Klif 4 5-8: Texel'94 5-De Krim 5 2-8. Oosterend C1 -De Krim C2 4- 1Texel'94 C1 -Sportshop C1 4-10, Texel'94 6- Klif 5 3-6; De Krim 3-J'elleboog 3 6-3; Texel'94 3-J'elleboog 4 11-1; RAB D1-De Krim D3 0-5; Oosterend E1-De Krim E2 1-10, De Krim 4- Oosterend 3 3-4; Klif 1-De Krim 2 3-3; Texel'94 1-Oosterend 1 1-11; ZDH 1-j'elleboog 1 5-2: Mant|e 2-De Krim 1 7-3; Mantje 3-J'elleboog 2 Texelse pupillencompetitie SVO F1 -Barcelona ZDH F1-SVCF1 De Koog F1-Valencia De Koog F2-Deportivo Real Madnd-ZDH F2 SVO E1 -Chelsea Everton-Manchester Blackburn-SVC E1 De Koog E1 -Liverpool ZDH E1-Fulham SVO E2-Arsenal Zondag 30 januari Texel'94-Schagen ZDH-Kaag vogels Schellinkhout-Oosterend Twisk-De Kbog Texel'94 2-Schagen 2 Nieuwe Niedorp 3-Texel'94 3 WGW 5-Texel'94 4 Den Helder 5-Oosterend 2 Texel'94 MA1-Purmerend MA1 Recreatievoetbal Oosterend-Texelse Boys 10.30 9.30 9.30 9.30 9.30 9.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 10.30 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 12.45 10.00 12.00 Vergunning ramp terecht verleend De bouwvergunning voor de be tonnen skateramp op het skateveld achter dorpshuis De Bij enkorf in Oosterend is terecht ver leend. Burgemeester en wethou ders hebben bezwaren van de eigenaresse van een nabij gelegen vakantiewoning tegen de ramp verworpen. De eigenaresse, een vrouw uit Uit hoorn, had bezwaar aangetekend tegen de bouwvergunning en de daaraan voorafgegane vrijstelling op het bestemmingsplan, omdat de ramp volgens haar te dicht bij haar huis kwam te staan. Ze vreesde dat ze daardoor met overlast te maken zou krijgen. Volgens burgemeester en wethouders is echter voldoende re kening gehouden met de belangen van omwonenden en kan er geen sprake zijn 'onaanvaardbare in perking van het woongenot'. Het college stelt dat op advies van de Bezwarencommissie die de zaak in december behandelde. De commis sie weerlegt de stelling van de vrouw dat het skatepark op 25 meter en de ramp op 30 meter van haar woning ligt. Volgens de commissie gaat het om respectievelijk 45 en 50 meter en is dat een redelijke afstand. De vrouw had op een basis van een uitspraak die de Raad van State in 2003 deed, gesteld dat er minimaal 50 meter in acht had moeten worden genomen. De commissie heeft dat argument aan de kant gelegd, omdat de uit spraak van de Raad van State spe cifiek op een Jongeren Ontmoetings plaats (JOP) betrekking had. Volgens de commissie is het niet bekend of er ooit klachten over overlast zijn inge diend bij de gemeente of de Stichting Gemeenschapscentrum Oosterend die eigenaar is van de ramp. Klach ten over vernielingen die de vrouw heeft aangevoerd, horen volgens de commissie thuis op het gebied van openbare orde en veiligheid en niet bij een vrijstellingsprocedure. De commissie benadrukt dat de vraag of het skateveld wel terecht is aangelegd niet aan de orde is, omdat dat allemaal in 2002 is geregeld met een vrijstelling op het bestemmings plan Buitengebied Texel. 'Een skateramp op een skateveld is geen ongewone of ongebruikelijke voorzie ning. Het skateveld is derhalve een passende locatie voor de ramp.'

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7