Kritiek op nieuwe statuten vooral van technische aard 3 .TEXELSE COURANT' Tweede statutenvergadering Teso nodig De Koog opnieuw op dreef Familieberichten 'tï. DINSDAG 8 FEBRUARI 2005 De buitengewone aandeelhou dersvergadering van Teso over de f pjtatutenwijziging die vrijdag in de burgemeester De Koninghal werd v^n «houden trok 216 bezoekers. Sa- emen waren ze goed voor 5670 gul- ;den aan aandelenkapitaal, wat nog 1 acht procent is van het ge plaatste aandelenkapitaal. Veel minder ausaan< Wart die nodig I ïtemmen. Dus i commissaris K eem linder dus dan de benodigde drie- nodig was om te kunnen Dus schreef president- Kees Dros meteen een nieuwe vergadering uit, die op vrijdag 25 februari zal worden ge- °^nuden. Luj£)ndanks dat vooraf al bekend was dat het niet tot een stemming zou (tomen, duurde het nog anderhalf uur :>ng«diVorens Dros de vergadering kon I uufeiuiten. In die tijd benadrukte hij niet Focaiieen waarom Teso op grond van n V&vettelijke voorschriften niet onder de statutenwijzing uit kan, maar dat de omzetting tot structuurvennootschap He transparantie binnen de onderne ming vergroot en dat de zeggen schap van de aandeelhouders eerder geretoe- dan afneemt. Enkele belangrijke "zorierschillen zijn dat er een profiel- vaaffechets komt voor de Raad van Com- van^nissarissen (RvC), die door de Alge- II efriene vergadering van Aandeel- 9.3^iouders (AvA) moet worden bekrach- mwjigd. Niet langer is de RvC verplicht reketwee kandidaten naar voren te schui- Ter sprake kwam onder meer het stemrecht. Net zoals nu houdt iedere aandeelhouder eén stem, ongeacht het aantal aandelen. Twijfel over de rechtmatigheid wuifde Dros weg. 'Dit is wettelijk toegestaan, bovendien is dit punt een belangrijk voorbeeld van een artikel dat de identiteit van Teso mede waarborgt en waarvan de meeste aandeelhouders vinden dat dit zo lang mogelijk moet blijven.' Emissie Technisch was ook de opmerking over een eventuele aandelenemissie, omdat Teso daar sinds de oprichting in 1907 nooit toe is overgegaan en het volgens Wortel onwaarschijnlijk is dat het weer zover zal komen. Mocht dat toch gebeuren, dan moeten de aandeelhouders daar hun goedkeu ring aan geven. Gesteggeld werd over het aantal leden van de RvC, dat in de statuten op het bestaande en wenselijke aantal van vijf is vastge steld. Dat betekent dat als er bijvoor beeld wegens groei van de onderne ming behoefte is de RvC uit te breiden, hiervoor eerst de statuten moeten worden gewijzigd. Raads man Brennmkmeijer legde uit dat de RvC hierover zelf kan besluiten, een keuze die om praktische reden is gemaakt. Misbruik kon hij niet uitslui ten. 'Maar alleen in theorie, het zal geen praktijk worden.' Hij sprak van hele mooie waarborgen' Ondanks kritische opmerkingen van ruim een handvol aanwezigen, viel uit mets af te leiden dat aandeelhouders zich massaal tegen de statuten wijziging zullen keren. Maar zeker is dat niet en alleen als tijdens de vol gende vergadering een meerderheid van tweederde ermee instemt, wor den de nieuwe statuten rechtsgeldig. Daarom sprak Dros de hoop uit dat de opkomst op 25 februari hoog zal zijn. Fanfare Meest opmerkelijke verzoek werd gedaan door Cees Hoogerheide. Hij herinnerde eraan hoe op 4 augustus 1908 de tweede veerboot van Teso de Dageraad de haven van Oude- schild binnenvoer, het schip werd toegezongen met voor de gelegen heid gecomponeerd welkomstlied. 'Toen de derde veerboot, de Dokter Wagemaker op donderdag 24 mei 1934 de haven van Oudeschild binnenvoer, speelde het Texels Fanfarecorps, nu KTF vanaf het promenadedek. Twee van de toen malige leden zijn nog in leven, onder wie Pieter Jan Koorn, die nog steeds meeblaast bij KTF. Hij zou het zeer op prijs stellen als hij met zijn fanfare bij het binnenvaren van de nieuwe boot weer mocht spelen.' Dros: 'Zoals de plannen nu zijn, kan het verzoek wor den ingewilligd.' Teso werd het vereiste quorum bij lange na niet gehaald. Tijdens de eerste vergadering over de statutenwijziging bij ven, waarmee er voor de aandeel houders dus weinig meer te kiezen ,i valt. Menig aandeelhouder ervaart dit als een achteruitgang. Hans van Maldegem: 'Het is jammer dat we geen tegenkandidaat meer krijgen. In theorie kan het zo zijn dat als de RvC het met elkaar eens is, deze twaalf jaar kan blijven zitten. Als er dus een kandidaat is die de RvC wél past en i0 pns niet, dan zitten we daar dus een heel aantal jaren mee opgescheept.' bros wees erop dat de aandeelhou- jders ook zelf een kandidaat naar vo ren kunnen schuiven en zelfs de mo- Jgelijkheid hebben de hele RvC te ontbinden. ^JOok Cees Hoogerheide kaartte dit ««an. Verder verweet hij de bestuur- npiJjders dat ze hebben nagelaten de 'p""(doelstelling zodanig aan te passen, 'dat hierin strikter zou zijn omschre- /en dat de exploitatie zich moet be- srken tot het onderhouden van een jrdienst met de overkant. Hij her- lerde er aan dat Teso onder leiding van directeur Siebinga-Mulder parti- npeerde in luchtvaartmaatschappij Sindberg, die uiteindelijk bankroet is gegaan. Teso investeerde destijds "10000 gulden in dit bedrijf. Dat zo- weer zou gebeuren is in theorie tiet uit te sluiten, maar Dros gaf aan directie en RvC voor dit soort ïleidsveranderingen eerst de toe stemming van de aandeelhouders loeten vragen. Iet waren maar een paar vragen en imerkingen uit de zaal. Daaruit 5k dat een handvol aandeelhou ders, veelal afkomstig van de over- snt, de statuten bijna microscopisch had ontleed. Een aantal aanmerkin gen waren van een dermate hoog inechnisch gehalte, dat ook Dros en iWortel het antwoord schuldig moes- tten blijven en beloofden tijdens de cvolgende vergadering duidelijkheid te Fscheppen. Binnenhof dicht istaurant Het Binnenhof in De Koog ut de deuren. De eigenaren Peter en Jeanet Widmer hebben besloten de stekker eruit te trekken, omdat het niet lukt de zaak rendabel te maken. hebben de afgelopen drie jaar keihard gewerkt en er is veel veran derd, maar het bleek geen haalbare kaart.' Volgens Widmer is (nog) geen sprake van een faillissement. 'We zouden dat zelf kunnen aanvragen of anderen kunnen dat doen, maar dat is vooralsnog niet gebeurd.' Het echt paar. afkomstig uit Ridderkerk, nam het bedrijf drie jaar geleden over van Ria Zoetelief, die nog steeds eigenaar van het pand is. Voor de zeven per soneelsleden wordt ontslag aange vraagd. Na Twisk, vorige week, werd zon dag ook Zuidermeer een een voudige prooi voor De Koog. Het team van trainer Hans van der Park, dat voor eigen publiek speelde, was vooral voor rust een klasse apart. In de tweede helft haperde de doelpuntenmachine, waardoor het leed voor de gasten met een nederlaag van 3-1 nog te overzien was. In de beginfase kwam De Koog goed weg, toen een breedtepass van Mar cel Boone werd onderschept en een tegenstander op keeper Steven van Beek kon afgaan. Op het moment dat hij wilde inschieten, kon verde diger Eddy Witte nog net zijn teen er tegenaan zetten, waardoor de bal naast ging. Enkele minuten later kreeg De Koog een grote kans via Joris Ellen, die goed de diepte inge stuurd werd en alleen voor de kee per verscheen. Van dichtbij schoot hij hoog over. Tien minuten later kwam De Koog toch op 1-0, toen Pieter List de opgekomen Marcel Boone over rechts in de diepte aanspeelde. Boone ontdeed zich handig van een tegenstander en kwam alleen voor de keeper. Uit moeilijke positie wist hij de keeper te passeren in de korte hoek. Vijf minuten later maakte Joris Ellen zijn eerdere fout goed, toen hij na een dieptepass van Pieter List weer alleen op de keeper af kon gaan. Nu miste hij niet en scoorde beheerst (2-0). Zuidermeer kon hier aanvallend weinig tegenover stellen en leek een grote nederlaag tegemoet te gaan. Enkele minuten later kopte Wouter Kuip door naar Peter Koorn, die zich al struikelend ontdeed van zijn tegenstander en vrij voor de keeper verscheen. Hij had de hoek voor het uitzoeken, maar schoot bijna recht in de handen van de keeper. Tien minuten voor de rust bracht Joris Ellen De Koog op 3-0, na een hoge voorzet van Wouter Kuip. De laatste verdediger kon er net niet bij en de snelle Ellen nam de bal nadat deze eén keer had gestuiterd ineens op de slof. De keeper was kansloos. Ook in het vervolg kreeg De Koog nog enkele goede scoringskansen, maar Wouter Kuip en Joris Ellen hadden pech met de afwerking, waardoor het bij rust 3-0 stond. De tweede helft gaf een totaal ande re wedstrijd te zien. Van het frisse, aanvallende spel van De Koog was nauwelijks nog iets terug te vinden. De eerste doelpoging was pas na een kwartier, toen De Koog een vrije trap mocht nemen. Pieter List legde breed op Wouter Kuip, die hoog inschoot. De keeper had moeite de bal uit de hoek te houden, liet hem los, maar redde in tweede instantie. Vijf minuten later was kilometervre ter List dicht bij een doelpunt, toen hij na een hoekschop de bal keihard rakelings over schoot. Hierna kreeg ook Zuidermeer enke le goede kansen. Een doorgebroken speler werd door de verdedigers Ben Siebinga en Arnold Kaercher dusdanig gehinderd dat keeper Van Beek nog net redding kon brengen. Een minuut later kwam De Koog goed weg toen de bal uit een hoge voorzet bij een geheel vrijgelaten speler van Zuidermeer kwam, die van dichtbij over schoot. Na enkele grote kansen voor invaller Yoni Hou wing en Peter Koorn was het laatste woord aan Zuidermeer. Eerst kon keeper Van Beek de bal bij een hoge hoekschop nog net met z'n vingers aantikken, waardoor een tegenstan der op een haar na miste, maar in de slotfase was het dan toch raak. Binnen het strafschopgebied werd Marcel Gieles eenvoudig omspeeld en kon een speler van Zuidermeer van dicht bij gemakkelijk scoren en de eindstand op 3-1 bepalen. Anti-poeptegels tegen overlast Op verschillende plaatsen in Den Burg, met name in de wijk Noordwest en bij Jan Dirksoord, probeert de gemeente de overlast van honden poep aan te pakken met anti-poepte- gels. Langs routes die veelvuldig door hondenbezitters worden mis bruikt als hondentoilet zijn dergelijke tegels in het trottoir gelegd. Een poe pende hond met daaronder de tekst 'verboden' moet stront op de stoep tegengaan. Volgens een woordvoer der van de gemeente is bekend dat hondenpoep op straat hoog scoort in de ergernissen top tien, maar zijn de tegels de enige actie die de ge meente daar vooralsnog tegen on derneemt. 'Als er veel klachten zijn, dan bekijken we de situatie ter plaatse of overleggen we met de kla gers en leggen we zo'n tegel in de stoep. Meer doen we er voorlopig niet aan', aldus de woordvoerder. Het verlies was er al voor het einde, de rouw voordat het afscheid kwam. Toen die onzekere verwarring bezit van je gedachten nam. Pietje van Leeuwen van der Vis 10 november 1934 t. 7 februari 2005 Klaas van Leeuwen Lodewijk en Lia Nellie Sifra, Sarah, Olaf, Eva Biem en Josette Bons, Beau. Vianne Jeanine en Guus Biem, Sophie Koetebuurt 19 1794 BN Oosterend Mijn vrouw, onze moeder en oma is overgebracht naar afscheidshuis de Vlinder, Hollewal 42 te Den Burg, waar gelegenheid is tot condoleren op don derdag 10 februari van 19.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 11 februari is er eveneens gelegenheid tot condoleren van 13.15 tot 13.45 uur in de Maar tenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Om 14.00 uur wordt de afscheidsdienst gehouden in boven genoemde kerk. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op het kerkhof. Na afloop van de begrafenis nodigen wij u uit voor een samenzijn in „De Bijenkorf", Mulderstraat 37. Wie zijne zinnen innerlijk tot stilstand bracht, die hoort wat men niet spreekt, en ziet ook in de nacht. Bedroefd, maar dankbaar voor wat zij voor ons heeft betekend, nemen wij afscheid van onze dierbare zus en schoonzus Pietje van Leeuwen-van der Vis Wervershoof: Alie van Beem-van der Vis Cor van Beem Dinxperlo: Martha van der Baan-van der Vis Jan van der Baan Apeldoorn: Inie Scholten-van der Vist Den Hoorn: Bart Scholten Hilde van der Kamp-Scholten Vledder: Tonme Bolte-van der Vis John Bolte Neven en nichten Buurvrouw Pietje is verlost. God heeft haar welgedaan. Wij wensen haar kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte toe. Jan en Annie Helpen was je leven. Voor iedereen stond je klaar. Dank voor alles wat je hebt gegeven. Dank voor hetgeen wij betekenden voor elkaar. Aan een jarenlange hechte vriendschap met onze lieve vriendin Pietje van Leeuwen-van der Vis is door haar overlijden een einde gekomen. Wij zijn verdrietig, maar dankbaar dat zij nu rust heeft. Grietje en Biem Nooit klagend, nooit vragend, je lasten in stilte dragend, jouw handen hebben voor ons gewerkt jouw hart heeft voor ons geklopt Jouw ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Rust nu maar uit, je hebt het verdiend. Vredig is van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa Jan Kuijper Texel, 10-11-1919 t Texel, 5-2-2005 M. Kuijper-Eelman Willem en Ina Kuijper Evelyne Maarten-Willem Jaap en Marja Kuijper Dolf Maren en Thijs Schilderend 29 1791 BA Den Burg Mijn man en onze vader is overgebracht naar „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg, waar dinsdag 8 februari van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid is tot condoleren. Woensdag 9 februari wordt om 13.30 uur een korte overdenking gehouden in „de Vlinder", waarna we hem begeleiden naar zijn laatste rust plaats in het familiegraf op de Oudeschilder be graafplaats aan de Zuid-Haffel. Wachtend op het einde is onze zwager Jan Kuijper zaterdag overleden. We wensen Mar en de kinderen veel sterkte. C. Dros-Eelman G. Eelman E. Eelman-Wuis Zij vond ons allemaal lief. Maar wij weten wie de liefste was. Onze allerliefste mama en oma Catharina Everdina Kloosterman-Beukering weduwe van Jan Kloosterman Amsterdam. 17-8-1920 Den Burg, 5-2-2005 Joes en Tineke Berry en Jo Anke Corrie en Albert Catrie Lotje Klein- en achterkleinkinderen Beatrixlaan 43 jn 1791 GA Deh Burg Mama is thuis alwaar geen bezoek. Woensdag 9 februari is er van 19.30 tot 20.30 uur gelegenheid tot condoleren in „De Carrousel", van de „Gollards", De Zes 12 te Den Burg. We nemen samen afscheid van mama op donderdag 10 februari om 13.00 uur in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. We ontmoeten elkaar na afloop in de koffiekamer van het crematorium Correspondentie-adres: Anke Kloosterman, Vaargeul 15. 1791 AH Den Burg. Wij danken allen die op een of andere manier naar OOM JAAP KIKKERT hebben omgekeken. Speciaal de „Gollards" voor de jarenlange goede verzorging waar hij nog zijn 100e verjaardag mocht vieren. Het verpleeghuis voor de laatste maanden van zijn leven en de liefdevolle verzorging ook aldaar. Ook ds. P. den Braanker, dhr. Maat voor de mooie uitvaart. En de grote belangstelling. Speciaal voor mevr. Noordzij die jarenlang zijn zaken behartigde en hem opzocht. Fam., neven en nichten Kikkert Australië, Texel Hallo lief meisje Lot Linda Hartkamp- Westdorp en Eric Hartkamp, zusje van Storm en Roos Amsterdam, 4 februari 2005 Op 5 februari 2005 keb ik er een zusje en b>-oe>*t|e bij gekregen Kom je snel, dan laat ik zien koe lief ze zijn! Owen s 2350 gram pappa e A^ontijn Smit en <3yntkia Boon Vuurtorenweg 39 1795 L3 Be OocUsdot Q 0222-316415 "[exelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4.95 tot en met 3 regels. Per regel meer €1.65 (incl. btw). Gehoorbescherming op maat. Sonus/Silent com. Texel. Tel. 320630. Tuinonderhoud. Zelf geen tijd? Bel dan eens 06-25164777. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032. De 12e Horecabeurs op dinsdag 15 maart in Ons Genoegen. Ook wij zijn a s zondag geopend van 12.00 -16.00 uur. Shoptiek. Verkeersschool Pieter. Voor een geslaagd rijbe wijs. Tel. 06-46288522. Huisje te huur voor 2 pers. Tel. 310647. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Marktrozenman. buitenl. winkel Weverstr., 20 rozen €3.00; tulpen €1.50. Hulp in de huishouding nodig? Ik ben nog enkele uren beschikbaar. Tel. 06- 10177346/322229. T.k.a.: Fiat Uno, i.g.st., nw. APK. €450.-. Hans Witte, tel. 313672. Haardhout, gemengd, eik, iep, beuk, es. etc Handelsonderneming Eelke Kloosterman, tel. 0517-579592. Bij restaurant Taj Mahal in De Koog ontvangt u in de maanden januari en fe bruari 10% korting op af- haalmenu's. Woensdag t/ m maandag geopend. Tel 327058 of 06-53425220. Stucadoorsbedrijf P&G voor al uw stuc-en on derhoudswerk. Tel 06- 53393190/0222-327262. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1.25 per dag (€12.50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Rabbit Habit, Kogerstraat 2 Vero Moda. elke week nieuwe collectie. Texelse kaas van Wezens- pyk Iedere donderdag Indo nesisch buffet in rest. het Stoombootkoffiehuis te Oudeschild, tel. 320014 €15,50 p.p. excl. cons., kinderen tot 12 jr. eten tot 19.00 uur gratis mee (IM-Texelaartje) EETCAFÉ Nieuwe menukaart' STLNkNPL/iHTSZ TEL 0222 32Ö1M Horecabeurs Texel en Recreatiebeurs -15 maart - www.horecabeurs-texel. nl T.K. North Toro kite 14 m2 Naish skypirate board. Vr.pr. €750,- l.z.g.st. Tel. 06-48105406. Ambachtscentrum Texel zoekt enthousiaste vrijwil ligers. Tel. 314180. Miranda cosmetique. Salon voor gezichts-, li- chaams- en pedicure behandelingen Ook ca- deuaubonnen. Voor afspr. 06-20990241 Diverse kussens, tafel kleden en spreien zijn afgeprijsd bij De Blauwe Rafel, vr.+ za. 11.00 - 15.00 uur. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. Baconnug- get, kipstick, bamibal, kip- nugget, partybal, nasibal, kaassoufflhai fongbal 3.50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, telefoon 314890. Zo. 13 februari rommel markt in het Kotexgebouw. 10-00-15.00 u. Kraam €7,-. Inl. 316577 Let op'! Watersportver eniging Texel houdt op 19 februari een puzzelrit. Aanmelden en info voor donderdag 17 februari bij Nan Westerlaken, tel. 315010/W. van Duijn, tel. 319414. 300 paar nieuwe oorbel len v.a. €2.70. Tabaksshop M. v.d. Vis. TCA. de grootste kabel leverancier van Texel. Ongeveer 2500 stuks op voorraad. Ook voor vi deo/tv. Iets te vieren, muziek... verlichting tenten... meubilair. Stiehl 310 320. Zelf kleding maken? Leuk idee! Nog enkele plaatsen vrij op de naaicursus op do.o. Tevens ook om kle ding te laten naaien. Bel Rietje. 313209 jiM- lexeraanje) Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Voor mooie nagels Beau- dine Nails De maand fe bruari 50% korting op alle behandelingen. Tel 06-52065606. Gr Jon- gejan. Verkeersschool Pieter. Voor een geslaagd rijbe wijs. Tel 06-46288522 Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333 De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Iedere donderdag Indo nesisch buffet in rest. het Stoombootkoffiehuis te Oudeschild. tel 320014 €15,50 p p excl. cons.. kinderen tot 12 jr. eten tot 19.00 uur gratis mee

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3