Professor De Jager genoot aanzien op wereldschaal Excellent wetenschapper en bruggenbouwer 2 COURANT VRIJDAG 11 FEBRUARI 2005 TEXELSE Tientallen jaren lang was hij de bekendste sterrenkundige van het land. Er kon geen satelliet de ruimte worden ingestuurd, of de in 1921 in Den Burg geboren professor Kees de Jager werd gevraagd er op televisie uitleg over te geven. Maar niet alleen was hij een bekende Nederlander, die op straat werd herkend en aangesproken, ook inter nationaal genoot hij veel aanzien, als wetenschapper én als bestuur der. Tijdens de Koude Oorlog kreeg hij het vertrouwen van zowel de Amerikaanse als de Russische machtshebbers, maar was hij ook bij de Chinezen een geziene gast en dus de ideale figuur om leiding te geven aan uiteenlopende organisaties in het ruimteonderzoek. Wie zich probeert te verdiepen in de persoon en de verdiensten van Kees de Jager, raakt niet snel uitge zocht en verbaast zich voortdurend. Op het curriculum vitae van de Texelaar prijkt een bijna oneindig aantal organisaties waarbinnen hij een vooraanstaande rol speelde. Zo was hij secretaris van de Internatio nale Astronomische Unie, president van de internationale organisatie voor ruimteonderzoek COSPAR en Geen nieuws Bent u wel eens geïnterviewd? Ik wel. Na de eerste keer vroeg ik de verslaggever mij vóór publicatie een kopie te sturen, omdat ook ik als journalist de betrokkenen graag laat con troleren of alle feiten wel goed in het stukje staan. Bovendien zit ik na het verschijnen van de krant niet te wachten op boze telefoontjes. Het artikel dat ik van mijn vragenstelster terug kreeg wemelde van de fouten en ik heb maar een A-4tje met correcties toegestuurd, in de hoop dat het nog goed zou komen. Niet helemaal bleek later. Vorig jaar verscheen een andere dame op de redactie, die van alles wilde weten over onze burgemeester. Ze had kennelijk het verhaal al in haar hoofd, want slechts mijn opmerkingen die hierin pasten, zag ik terug en citaten die een ander beeld gaven, las ik niet. Zo'n gevoel moet ook Jim Ie Roux gehad hebben, toen hij als secretaris van het Over leg Orgaan Waddenzee in de Volkskrant zijn verhaal las over de werelderfgoedstatus van de Waddenzee. Nu heb ook ik Le Roux wel eens geïnterviewd, toen nog als hoofd van de afde ling Ruimtelijk Ordening. Ver moedelijk door zijn lange staat van dienst als ambtenaar was zijn taalgebruik niet eenvoudig en kostte het enige moeite er een begrijpelijk verhaal van te maken. Ik kan me voorstellen dat de dame van de Volkskrant door de bomen het bos niet meer heeft gezien, maar wel licht had ook zij het verhaal al Achter de schennen in haar hoofd. Le Roux kennen de, kon ik me niet voorstellen dat hij het zo had bedoeld en besteedde er in de krant geen aandacht aan. Tot raadslid Eric Hercules er ophef over maakte en er dus voor Le Roux en de burgemeester veel werk aan de winkel was om alles weer recht te praten. Het was in korte tijd de tweede storm in een glas water. Vorige week brak paniek uit omdat de KNRM bij een ramp aan boord van de Tesoboot tekort capaciteit zou hebben, dit naar aanleiding van opmerkingen van KNRM-directeur Sep Wie- benga. Dit 'nieuws' horende, vroeg ik me eerst af of je nu ook om gered te worden een voorrangskaart nodig hebt. Maar de zorgen verdwenen met de gedachte aan matroos Dirk Kuiter en zijn collega's, die mij een groot gevoel van veiligheid bezorgen en bovendien ken ik een aantal vrijwilligers van de KNRM, die er een eer in stel len zoveel mogelijk mensen te redden. De verklaring van Rob Wortel vrijdagavond bevestigde dat het om een vals alarm ging. Om iedereen gerust te stellen, hebben we dat bericht toch maar geplaatst, Zo werden twee zaken die geen nieuws zijn, plot seling toch nieuws. Als gevolg van communicatiestoring of journalistiek falen en omdat de het journaille nu eenmaal graag nieuws van elkaar overneemt. Het zal mij benieuwen wanneer de volgende storm in een glas water opsteekt. Gerard Timmerman In maart wordt de grootste Texelaar gekozen. Om de tien genomineerden nader te introduceren, verschijnt er tot die tijd wekelijks ee portret van ieder van hen in deze krant. In de zesde aflevering: professor Cornelis (Kees) de Jager. de internationale wetenschapsraad ICSU, directeur van de Europese organisatie voor ruimteonderzoek ESA en bestuurslid van de Interna tional Council of Scientific Unions. Daarnaast schreef hij honderden wetenschappelijke boeken en arti kelen. maar probeerde hij ook met lezingen en publicaties de weten schap dichter bij het grote publiek te brengen. Hij was oprichter en directeur van het Utrechtse Labo ratorium voor Ruimteonderzoek en hoogleraar aan de universiteiten van Utrecht en Brussel. Elegantie De Jager slaagde erin al die functies te combineren op een manier die geen moeite leek te kosten. Eén van zijn oud-medewerkers, Bess Reijnen, schreef in een boekje dat ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag van de professor ver scheen: 'Een laboratorium leiden van 160 mensen is geen sinecure; daarnaast een sturende hand heb ben in de meeste internationale instellingen voor ruimtevaartweten schap was meer dan een dagtaak erbij. Beide taken vervulde Kees met lichte elegantie - waarachter ongelooflijk veel werk schuilging. Kees deed wel eens denken aan Louis Couperus, die van zijn enor me oeuvre soms zei "dat het niet veel voorstelde", terwijl intimi wis ten hoe veel en hoe moeilijk het eraan ten grondslag liggende werk was. In de IAU, COSPAR, ICSU, IAA en nog tientallen afkortingen meer: Kees organiseerde, zag de moeilijk heden vóór ieder ander en loste ze meestal op voordat ze zich konden uitbreiden.' Een andere medewerker, Ed van den Heuvel, prees De Jager als leermeester, voor wie geen pro bleem te groot was. 'Van Kees heb ik geleerd dat alles mogelijk is. Je hebt mensen die als je iets oppert of voorstelt, altijd met bezwaren en problemen komen: mensen die voor elke oplossing een probleem hebben. Vooral onder wetenschap pers komt dat type veel voor Kees heeft dat niet. Die behoort tot de mensen die voor elk probleem een oplossing hebben. Hij weet ook veel en heeft ook een groot voor stellingsvermogen, maar bij hem werkt dit juist de andere kant op: door zijn voorstellingsvermogen ziet hij bij een nieuw plan of idee juist de mogelijkheden die dat biedt en wordt hij enthousiast en geeft het zijn steun - zonder overigens zijn kritische zin te verliezen.' Internationale prijzen Dat De Jagers werk werd en wordt gewaardeerd, blijkt ook uit de indrukwekkende lijst met internatio nale prijzen. Zo werd hij onderschei den in de Sovjet-Unie (met de Yuri Gagarin-medaille van de Russische Federatie van Kosmonauten en de Ziolkowski-medaille), de Verenigde Staten (de Hale-medaille van de American Astronomical Society), Engeland (de gouden medaille van de Royal Astronomical Society in Londen), Frankrijk (de Prix Jules Janssen van de Societé Astrono- mique France) en Duitsland (de Karl Schwarzschild-medaille van het Astronomische Gesellschaft in Bonn). Hij is eredoctor aan universi teiten in Parijs en Wroclaw in Polen, werd uitgeroepen tot ereburger van de stad Khama in Griekenland, ont ving de zilveren eremedaille van de stad Utrecht en werd in 1983 Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. In 1968 werd er een straat naar hem vernoemd in Dordrecht en in 1994 een planetoïde. Indonesië Cornelis de Jager werd op 29 april 1921 geboren op Texel. De familie De Jager woonde in Den Burg, maar was afkomstig uit Den Hoorn. Op 5-jarige leeftijd vertrok hij met zijn ouders naar Indonesië, waar zijn vader. Jan de Jager, schoolhoofd werd op Celebes. Zijn moeder druk te hem op het hart in het vervolg Nederlands te praten in plaats van Texels. 'Kijk' in plaats van 'kiek', 'uit' in plaats van 'uut'. De jonge Kees prentte dat goed in zijn oren, zodat zijn oom Jan een tijd lang in 'Uitrecht' woonde. Als 11 -jarige werd de kiem gelegd voor zijn latere carrière, toen zijn vader op een donkere avond naar de lucht wees en zei: 'Kijk jongen, zie je die twee sterren? De ene is wit, de ander is oranjerood. De witte is heter dan de andere. Denk maar aan het verschil in kleur tussen een elektrische en een olielamp.' Nadat hij de middelbare school, het Gou- vernements Lyceum in Soerabaia had afgerond, keerde De Jager in september 1939 als achttienjarige naar Nederland terug om in Utrecht te studeren. Onderweg viel Hitier Polen binnen en telegrafeerde De Jager senior zijn zoon dat hij terug moest komen. Hij ging toch verder en meldde uit Utrecht dat hij ster renkunde wilde gaan doen. In een nieuw telegram vertelde zijn vader hem dat daar geen droog brood in te verdienen was, maar Kees seinde terug dat hij altijd nog leraar kon worden. De eerste maanden van de Tweede Wereldoorlog bracht De Jager door bij zijn grootvader, Klaas Kuijper, in Den Hoorn, waar ook zijn verlof vierende ouders onderdak hadden gevonden. Eigenlijk had Kees zich liever bij de vrije strijdkrachten in Engeland gevoegd en zelfs smeed- jongste, Corrie. op Texel wonen. Eind jaren vijftig kreeg de carrière van De Jager een enorme impuls, nadat de Sovjet-Unie in 1957 een raket (de Spoetnik) in een baan om de aarde had gebracht. In het Wes ten werd ontsteld gereageerd en al snel kwam veel geld beschikbaar om de concurrentiestrijd met de aarts vijand aan te gaan. In Nederland werd de Commissie voor Geofysica en Ruimteonderzoek opgericht en De Jager werd gevraagd voorstellen voor ruimteonderzoek te doen. In 1960 werd hij hoogleraar astrofysica aan de Universiteit Utrecht, waarna hij tot zijn eigen verrassing tach tigduizend gulden kreeg. De Jager nam drie mensen aan - een ingeni eur, een fysicus en een technicus - en het Utrechts Laboratorium voor Ruimteonderzoek was geboren. Instrumenten Tien jaar later telde de organisatie 120 medewerkers en was professor De Jager een bekende naam in de wereld van het ruimteonderzoek. Hij en zijn medewerkers deden met zelfgebouwde instrumenten onder zoek naar de dynamiek in en om de zon. Zonnevlekken, elektrische stromen, zonnevlammen, energie van magneetvelden en plotseling optredende temperatuurverschillen vormden enkele onderwerpen van onderzoek. Ondanks alle concurrentie werk ten de ruimtewetenschappers uit de verschillende landen ook samen. Al snel gold de Nederlandse profes sor niet alleen als excellent weten schapper, maar ook als belangrijk bruggenbouwer, die overal in de Noot van de redactie: dat dit artikel groter is dan dat over de andere genomineerden voor de titel van grootste Texelaar, zegt mets over onze persoon lijke voorkeur, maar komt voor al doordat de meeste andere genomineerden nog maar kort geleden uitvoerig de Texelse Courant hebben gehaald. Over professor De Jager verschenen in de jaren negentig alleen twee artikelen met betrekking tot zijn onderzoek naar de historie van Den Hoorn. houdelijk braken ze gaswolken uit, de ruimte in. Ze pulseren op onre gelmatige wijze. Dan zien we op een deel van de sterk een kolossale bult groeien, die de ster plaatselijk, gedurende een half tot een heel jaar, doet uitzetten over enkele miljoe nen kilometers dan ontstaat elders een inzakking, en dan komt op een andere plaats weer zo'n bult tot ontwikkeling. Zo gaat dat door. Een hyperreus ziet er eerder uit als een traag van vorm veranderende aard appel dan als een conventionele bolronde ster zoals de ster', aldus De Jager zelf in het boekje Planeten, sterren en heelallen. Veel onderzoek heeft hij sindsdien ook gedaan naar klimaatsveranderingen, die volgens hem niet alleen worden veroorzaakt door het broeikaseffect, maar vooral door een sterkere activiteit van de zon. Geen pensioen Toen De Jager in 1986 vijfenzestig werd, betekende dat niet het einde van zijn wetenschappelijke carriè re. Wel trok hij zich als bestuurder terug uit de meeste internationale organisaties. 'Geleerden gaan niet met pensioen, maar ze moeten ook niet in de weg blijven zitten. Oude mannen moeten niet steeds vertel len hoe zij het vroeger deden, die mogen blij zijn dat ze een bureau mogen houden om onderzoek te doen. Anders wordt het gezeur', zei hij eens. Daardoor kreeg hij wel tijd voor andere dingen. Hij werd Jarenlang was professor Kees de Jager een bekende Nederlander, die op straat werd herkend en aangesproken. de hij een riskant plan om zijn wens te realiseren. Hij bouwde een mast en een zeil op zijn kano en peddelde er in twee dagen mee van Utrecht naar Den Helder, waar hij van het water werd gehaald. Hij vertelde de marinecommandant dat hij van plan was het Marsdiep over te ste ken. De Duitser had eerst wel schik in het verhaal, maar toen uit De Jagers paspoort een winkelbriefje dwarrelde waaruit bleek dat hij voor acht dagen voedsei had ingeslagen, werd hij gevangen genomen. Twee uur later kwam hij vrij, met de mede deling dat hij alleen met de Teso het Marsdiep over mocht en dat hij zich iedere dag bij de Inselkommandan- tur moest melden. 'Terugdenkend weet ik wel dat die Duitse comman dant mijn leven heeft gered. Met zo'n kano was ik niet ver gekomen', schreef hij ter gelegenheid van vijf tig jaar bevrijding in dorpsblad De Hoornder. Illegaal Hij weigerde de verplichte verkla ring van loyaliteit aan de Duitse bezetter te tekenen, met het gevolg dat hij niet verder mocht studeren. Samen met een studiegenoot dook hij onder in een achterafkamertje van de sterrenwacht in Utrecht, 's Nachts bezochten ze de bibliotheek en maakten ze gebruik van de teles copen. Bij betrouwbare hoogleraren deden ze van tijd tot tijd illegaal examen, zodat hij vrijwel direct na de oorlog, op 10 oktober 1945, - cum laude - kon afstuderen. Vervol gens werd De Jager assistent van de bekende professor Minnaert. bij wie hij in 1952 promoveerde op een proefschrift over het waterstofspec trum van de zon. Ondertussen was hij getrouwd met Doetie Rienks. Samen zouden ze vier kinderen krij gen, van wie de oudste, Els, en de wereld werd geaccepteerd. 'Dus zat de beminnelijke Kees de Jager middenin de Koude Oorlog in een bestuur waar een ijzige kloof liep tussen Oost en West, en werd hij overal onthaald als hoogwaardig heidsbekleder. Zat hij in Taiwan met broederlijke groeten uit de Volksre publiek China aan de collega's. En bracht hij de huiverige wedergroet daarna weer over, pendelend tus sen twee officiële aartsvijanden', schreef De Volkskrant over hem op 8 april 2000. Oud-medewerker Bess Reijnen schetste in een herinnering aan zijn leermeester de praktische consequenties: 'Kees reisde regel matig door alle klimaten; tijdzones en culturen, meestal in één ruk: hij ging naar Indonesië via Australië, met bontmuts en bontlaarzen in de bagage, want na Indonesië reisde hij naar Moskou in de winter. In elk werelddeel verzond hij de overbodig geworden kleding per post naar huis.' Dat De Jager zo'n bruggenbou wer zou worden, was overigens geen uitgemaakte zaak, want eind jaren vijftig was hem nog hem een visum geweigerd voor de Verenigde Staten, nadat hij er was gevraagd hoogleraar te worden. Kennelijk hadden de Amerikanen ontdekt dat hij lid was geweest van de Com munistische Partij Nederland, een doodzonde in de tijd dat Joseph McCarthy namens de Amerikaanse regering grondig jacht maakte op iedereen die een beetje links van het politieke midden stond. In de jaren tachtig verlegde De Jager zijn onderzoeksterrein naar de hyperreuzen, de grootste en meest instabiele sterren die bekend zijn. 'Een typische hyperreus is 600 maal zo omvangrijk als de zon en straalt 400.000 tot een miljoen maal meer licht uit dan de zon. Onop- (Foto SINK Tetetze Courant) voorzitter van Skepsis, een organi satie die zich bezig houdt met het bevorderen van een rationele kijk op de wereld. Hardlopen deed hij al zijn leven lang en bleef hij doen. Op 76-jarige leeftijd liep hij zelfs nog de marathon van New York. In de jaren negentig bewees hij nóg meer talenten te hebben door samen met Willem Kikkert uit Den Hoorn een onderzoek te beginnen naar het ontstaan en de geschiedenis van de zuidpunt van Texel. Dat resul teerde in 1998, bij het zeshonderd jarig bestaan van Den Hoorn, in een boek Van het Clijf tot Den Hoorn) dat. geheel volgens de principes van De Jager, zowel wetenschap pelijk grondig onderbouwd is als te begnjpen voor een breed publiek. Hoewel het niet voor de hand lag dat een sterrenkundige zich op late re leeftijd met de archeologie zou bezighouden, zag De Jager zelf wel een verband. 'Als ik naar een ster kijk die drieduizend lichtjaren bij ons vandaag ligt, dan zie ik die ster zoals die er eigenlijk drieduizend jaar geleden uitzag. Licht heeft honderden, duizenden, miljoenen jaren nodig om ons te bereiden. Dat is het fascinerende van het vak. Je kijkt altijd in het verleden. Op Texel heb ik dat ook. Ik loop in de duinen rond en zie het verleden in het land schap. Dijkjes waren vroeger alle maal wegen, daarvoor werden ze aangelegd. Dan kon je droogvoets van de ene plaats naar de andere. Je ziet de geschiedenis terug', ver telde hij in een interview met de Texelse Courant van 5 maart 1996. JyJedische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feest dagen en van maandag tot en met vrij dag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zater dagen. zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086: 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: De Ruyter- straat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg. SchoJ oordsingel 44. Den Burg, tel. 4636549. Spreekuur elke werkdag vj 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen ol ontwikkeling, voeding, opvoeding} verzorging van jonge kinderen. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, t 314887. Geopend elke werkdag tif sen 13.00-14 00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werki van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-65022 Kraamhulp: Voor directe kraaml op Texel en na poliklinische bevalt Parenta Kraamzorg, tel. 0900-7273d (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg?' voor opname in verpleeg- en verzT gingshuis' Stichting RIO Texel Wiei gen Opvragen via tel. (0223) 67151 Opname geschiedt op advies van huftevig ir arts of specialist. jet behc Apotheek: Weverstraat 95, Caravan: Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijcigj echt 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00-13fcLr he en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagl 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. BurtTT. die tijden alleen voor spoedeisend gevallen. Me(fische zorg Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 1 -1 -2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Verslavingszorg: Steunpunt Brijder- stichting, Wilhelminalaan 1, Den Burg. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie. Bereikbaar op di. en woe. tijdens kantooruren, tel. 314781; www. brijder.nl. Verslavingsproblemen: Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, Molwerk 31-45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak, tel. 319413. Ano nieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Stichting Welzijn Ouderen Texel: nu Warme maaltijdvoorziening, alarm ring, klusjesdienst, huishoudelijk dienst, versteldienst. Spreekuur y 9.00 tot 10 00 u. en van 14.00 f 16 00 u.. De Buureton, Beatrixlaan^ Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen schepen en zwemmers in nood: t| 316270. bl Chemicaliën op het strand: Bel: brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Te* |»j.» crisisopvang huiselijk geweld, M' 0222-321001, dag en nacht bera baar. pimonc Jongeren Informatie Punt: vd'ans9r vragen en advies over wonen, werkffiie Ver studie, recht, relaties, seksualiteit, vtjieupbl slavingen en vrije tijd. Openingstijc^tart n dinsdag en woensdag van 15.00 «et ni« 17.00 uur; d'Ouwe Ulo, Wilhelminalajje jie| 1Den Burg, tel. 315582. Milqele Bureau Jeugdzorg: voor hi. aan jongeren bij problemen en vo1116 opvoedingsondersteuning aan ouda Spreekuur elke donderdag in d'Oul»e,'10e,| Ulo. Wilhelminalaan 1Den Burg. Vojtmderd aanmelding, informatie en adviijegeve 0900 2223330, elke dag tussen 10$an Dir tot 12.30 uur. emmer Kerken en minima: voor TexelaaisEg) ze financiële nood. Spangerweg 10, iTfcL Qe EH De Waai. Kerkdiensten Zondag 13 februari 2005 PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. G. Toes uit Hoorn Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. G. van Reewijk uit Alkmaar, viering Heilig Avondmaal. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard; 19.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 18 00 u. ds. T.M. van Dijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, extra colleq voor doopsgezinde broederschapp op Java. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. a G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor, v\ communieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openba lezing, 10.30 u.: Volg de weg d=— levens; Wachttorenstudie, 11.20 i Opgeleid om een grondig getuige» te geven. Valentijnsdag: Aan heb jij je hart verpand? Radio Texel oud Papier ;rdag haalt Scouting Texel op in Den Burg. Men wordt 10.00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bun dels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zee bries, Vloedlijn, Golfslag, Vaargeul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aan leunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. TEX ELSE^COURANT Vrijdag: Sinds twee jaar wonen De Jager en zijn vrouw (weer) op Texel. Echt 'weg' is hij er nooit geweest. Sinds Lees verder op pagina 3 Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al ohm odvclentiecontracto ö|n van toopa&smg óe Regelen van de Stichting ROTA. qeves gedeponeerd t>v do Kanw van en aanbiedingen daartoe verrook koaleloos toegezonden Abonnementsprijzen 2005: Per halt jaar 34.65 33.05 louiomauscu) Per |aar 67.50 65.35 lautomatacrn Bi] verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Stelling 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 'ader, i 19.00 u. Peter (muziek) 20.00 u. Shopping met Bart en Peter (entertainment) 21 00 u. Bart draait nog even door I 22.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16 .00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Anneke Dekker praat over kina ren en scheiden Ook komen aan bod: stellingen, het weerbericht en de nievfloster brochure Texel in een alikruuk. 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptistengemeente Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en ir views) 18.00 u. Radto Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9 30 u Hervormde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Bj Maandag: 18 00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: Gazell 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) koop. 19 00 u. Raad en daad rem en (over de Texelse politiek) stig ge 19.30 u Raadsvergadenng (rechtstreeks „am .a het gemeentehuis) be Ko ?1721£ INLEV maanc woens KOST €4.95 Per re; btw) FOTO plaats excl partic koop; Je we aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u, Pietelepote (kinderprogramma) I7 (herhaling van zaterdag) J' 18.00 u. Onder de toren (geestelijk Plet E programma, met vanaf 19 00 uirAssurE verzoekplaten) mer. C 19.45 Gelezen (Texelse) verhalen 31822 20.00 u. Raadsvergadenng (herhaling van dinsdag) We zijr aansluitend. Radio Noordholland Zaterd Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) L a 19 00 u. Cabaret café (Pip Barnard 4joa Jamen de Bruijn bespreken het ,ok^jerme nieuws). EL... Vandaag: Valentijnsdag. Over open f dichte winkels, de nieuwe loketten ./hë'Sje Teso. oude en nieuwe geliefden, de P-Lant v bele Von Sion en het aankomend vooniStraat Met een aflevering van het feuilleton kbfets nu selweg 14. de Sommeltjes en veel muz» Rechtstreekse uitzending vanuit de stiisValenl aansluitend Radio Noordholland februa |and<

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2