roc" KOM NAAR ONZE OPEN DAGEN Giöa Stuntdafien "Van Strien en Schouwstra behouden titels ^Opzichter laat sporen achter Familieberichten TEXELSE J couRANT Woensdag is onze vernieuwde winkel in de Weverstraat weer open! Timmer De Echte Bakker r bel voor info met 0223-611 200 - www.rockopnh.nl /outer Racing (#tels ve jesteld. (IM-Texelaart|e) bertijWouter van Strien en Jelle n orjSchouwstra hebben zaterdag- jstnavond tijdens het vierde indoor plub^ampioenschap van Model Racing Texel met succes hun dt ctftels verdedigd. In totaal 24 deel- hujiemers streden in de Burgemees- i Dn-ter de Koninghal om de eer in de rderjilassen schaal 1:10 en schaal <nip1:12. keu.' Geconcentreerd sleutelt Frans Prins aan zijn wagentje. Hij heeft nog >ponjeen paar minuten voordat de finale 16.oipegint en er moet een stuurpro- ■t tl&leem worden geholpen. De wagen Vfgt uit elkaar op één van de werk- udojafels die naast de racebaan staan bpgesteld. Wat er nou precies aan He hand is. blijft voor Prins een jaadsel. maar met lijm zet hij uit- Qosfendelijk een paar onderdelen extra ?O.0(goed vast en daarna is het voor hem hopen dat het goed gaat. Een werk tafel verderop maken Gerrit, André jponfen Wouter van Strien zich eveneens 16.Mopvoor de finale in de klasse 1:12. it Man onderlinge wedijver op de baan vijis aan de met dozen gereedschap udaen materialen omgeven werkban ken niets te merken. Er wordt geza menlijk aan de wagens gewerkt, bij elkaar gebuurt, het is er gezellig en jals het nodig is hulp verleend. Maar zodra de wedstrijden begin- 16.» nen, is het ieder voor zich. Staand naast elkaar op het podium van de gymzaal sturen de deelnemers hun radiografisch bestuurbare wagens zo snel mogelijk door het bochtrijke parcours. Wedstrijdleider Jeroen Huizinga houdt met behulp van transponders in de wagens op de computer bij hoeveel rondjes elke deelnemers rijdt. Een lus in de brug boven de baan bij de start noteert wanneer welke transponder voorbij komt. Langs de baan staan bege leiders in oranje hesjes die meteen in actie komen als een wagentje over de kop gaat. De deelnemers nemen het eerst in diverse voor rondes tegen elkaar op om uit te maken wie in de finales mogen starten. Voor Wouter van Stnen ver lopen de voorrondes niet opzienba rend, maar in de finale staat hij er. Hij pakt in de vijf minuten durende race al snel de koppositie om die niet meer af te geven. Broer André is voor hem nog even een bedrei ging als hij in een bliksemstart van de vijfde naar de tweede plaats rijdt, maar door een aanrijding moet André de strijd voortijdig staken. Wouter wint uiteindelijk met twee ronden voorsprong op de nummer twee, zijn vader Gerrit. In totaal rijdt hij dertig rondjes. De strijd om de derde plek waarin Ronald Kramer en Arie Koopman zijn verwikkeld, wordt gewonnen door Koopman. Kramer wordt vierde. Prins vijfde en André van Strien zesde. Prins blijkt tijdens de race toch nog te veel last van de stuurproblemen te hebben gehad. Hét wagentje wordt met een weemoedige blik op de werktafel gezet en Prins neemt zich voor een nieuwe te kopen. Terwijl Wouter van Strien door zijn mederijders wordt gefeliciteerd, maken de finalisten van de schaal 1:10 zich op voor hun race. Het verschil in beide klassen zit hem volgens Van Strien in de schaal grootte en de techniek. 'In de klasse 1:12 is elk wagentje hetzelfde met dezelfde motor, dezelfde tandwie len en dezelfde regelaar. Het komt hier dus echt aan op behendigheid, want je rijdt allemaal even snel. In de klasse 1:10 rijden iets grotere wagens rond en daar mag je tech nisch zoveel aan verbouwen als je zelf wil. Maar ook dan komt het op stuurmanskunst aan, want je moet je wagen wel in de bochten zien te houden.' Rijles Jelle Schouwstra gaf tijdens de fina le van de klasse 1:10 opnieuw rijles aan zijn mederijders. In vijf minuten tijd wist hij drie rondjes uit te lopen op de verrassende nummer twee Roy Barhorst. De laatste reageerde na afloop zeer verheugd. 'Ik rijd nu al drie jaar mee, maar tot nu toe heb ik altijd pech gehad en nu opeens de tweede plaats', aldus een glun derende Barhorst. Hij veroverde het vice-kampioenschap in de laatste seconden van de wedstnjd, nadat de tot dan toe tweede liggende Edo Pool in de allerlaatste bocht een stuurfout had gemaakt en daardoor derde werd. Yvar Pool wordt vierde, Daan Grisnigt vijfde en Raymond Witte zesde. Voor Schouwstra, die in totaal dertig rondjes reed, was het de derde keer dat hij kampi oen werd. Zaterdag 5 maart houdt Model Racing Texel opnieuw indoor wedstrijden in de Burgemeester de Koninghal, dan weer voor de onder linge competitie. VERVOLG VAN PAGINA 1 Paracentrum want in het verlengde daarvan gaat wellicht het landingsgeld omhoog en kan zelfs de toekomst van het hele vliegveld in gevaar komen. Wij willen graag meewerken om alles op Texel te houden. Daarom zijn wij bereid mee te werken aan een tweede para centrum. Hoe, dat weet ik nog met. Wij hebben een hangar waarin vier vliegtuigen staan, dus het spreekt voor zich dat onze hal te klein is voor een volledig paracentrum.' De voor zitter geeft aan dat de invulling het belangrijkste onderwerp van gesprek wordt met Skydive Texel. 'Een even tueel voorstel zal dan door het be stuur worden besproken en aan de leden worden voorgelegd, bijvoor beeld tijdens een extra algemene ledenvergadering. Zij beslissen. Het enige dat wij doen, is proberen de belangen van onze leden zo goed mogelijk te behartigen.' Zweefvlieg- club Texel heeft momenteel zo'n 45 leden. Saillant detail: Jan Boyen Rienks, die samen met zijn vader Paracentrijm Texel leidt, is zeer re cent lid geworden van de zweefvlieg- club en daarmee stemgerechtigd. Beetz geeft aan nog een alternatieve huisvesting achter de hand te hebben op het moment dat hij er met de zweefvliegclub niet uitkomt. Jan Boyen Rienks wilde desgevraagd alleen bevestigen dat er een gesprek is geweest met Beetz. Op details wilde hij echter niet ingaan. 'Later in de week kom ik er op terug.' Geen melig caberet bij Vleesbingo In Klif 12 in Den Hoorn brengt vrij dag 25 januari Jacqueline Kerk hof haar programma Vleesbingo. In dit - haar derde - programma weet zij haar sterkste kanten neer te zetten. Haar acteertalent, muzikaliteit, emotie en vertelver- mogen worden in dit programma optimaal benut. Jacqueline Kerk hof vertelt een verhaal zonder uit stapjes, onder regie van Maarten Mourik. Het cabaretpubliek blijkt weer behoefte te hebben aan boodschap en inhoud en mort over de een dagsvliegen die allemaal op elkaar lijken. Jacqueline Kerkhof is één van de weinige cabaretiers die zich niet confirmeren aan de gangbare trend van onzin en zap-cabaret. Zij neemt het publiek met buitenge woon expressief spel en muziek een avond lang mee in een wereld van waanzin. Jacqueline Kerkhof won de publieks- en persoonlijkheids prijs tijdens de Camaretten in 1998. W^at ik zeggen wou... Frans Prins (links) werkt vlak voor de finale geconcentreerd aan zijn wagen. Tegenover hem staat Roy Barhorst die in de andere klasse verrassend tweede werd. Laat maar waaien Zijn er nog mensen die snel van hun geld afwillen? Dat kan. Je rijdt gewoon met je auto naar een van de nieuwe Teso-hokjes in Den Helder, betaalt met papiergeld en... Suc ces verzekerd: je geld waait het Marsdiep in. Gelooft u het niet? Wij hebben het geprobeerd. Zaterdag avond, boot half negen. Windkracht vijf, dat wel. Ons hokje zag er met alleen nieuw, maar ook mooi uit. En helemaal beveiligd. Zó beveiligd zelfs dat de lokettiste niet meer door het glas te verstaan is. Maar daar is het volgende op gevonden: een microfoonsysteem. Jammer alleen dat dat kapot was. Maar na enig heen en weer schreeuwen kwamen we er achter dat we geacht werden ons geld in een soort open laatje onder een klem doen. Maar boven pakweg windkracht vier klemt deze 'Een man die zijn sporen heeft ver diend en die nu zijn sporen achter laat.' Dat zei Jan van Andel, directeur Jvan de Stichting Wonen Texel over "|Arie de Ligt, de opzichter die na twin tig jaar vrijdag afscheid van de stich- iting. Als blijvende herinnering aan zijn 'nspanning mocht De Ligt zijn voet op het zachte cement zetten, zodat de afdruk tot in lengte van dagen is te zien op de walk of fame van het nieuwe kantoor aan de Thijsselaan, dat vrijdag werd geopend. Komende donderdag houdt de SWT van 16.00 tot 18.00 uur open huis. Draagt elkanders lasten en vervult alzo de wet van Christus. Met grote droefheid, maar terugkijkend op een heel mooi leven samen, is na een lange, maar rustige strijd van ons heengegaan mijn lieve vrouw onze zorgzame mama en lieve oma Texel Aafje Koorn-Kop Op de leeftijd van 80 jaar. Jaap Koorn Nelleke en Ron Roald Ewout Texel. 8 februari 2005 Warmoesstraat 68 1791 CS Den Burg-Texel De begrafenis heeft op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg plaatsgevonden. «langs deze weg willen wij iedereen ontzettend t gshbedanken voor de grote steun bij het verlies van ons mooie meisje GrJ tek0i Wendy Luik en Martijn Bos Oudeschild, februari 2005 Wij zijn blij met de geboorte van Mascha Zusje van Jitske John en Marti van Rooy 9 februari 2005 Kikkertstraat 78 1795 AE De Cocksdorp IJier ben ik dan.' floor^je is mijn naam- 13 februari 2005 Geboren Oip I9.I9 uur. Gewicht: 4050 gram- Martijn, Jacqueline, Femke en Marieke ifegeman- van der "Ploeg ljoefslag 1 1791 SB Den Burg tel 0222 - 313338 Wilf u mij komen sier bel dan even anders slaap ik misschien- Senna Senna is geboren op 13 februari 2005 om 5.01 uur, weegt 4100 gram en is 53 cm lang. Ronald, Reina, Luke en Demi Witte De Ruyterstraat 92 1792 AM Oudeschild 0222-314119 Texdaartjes Zomers bruin het voor jaar in? Zonnebankkuur 5 x voor €22.50. Mantje Life- stylestores De Koog. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. Baconnug- get, kipstick, bamibal. kip- nugget, partybal. nasibal, kaassoufflé, hai fongbal 3.50 (9 happen met saus) Eetcafe Parkstraat 22. telefoon 314890. DINSDAG 15 FEBRUARI 2005 Vleesbingo gaat over hoe een kleine gemeenschap wraak neemt op een besluitloos leider. De minister presi dent mist een been. De dag dat hij trouw zwoer aan het vaderland en beloofde zijn volk te dienen waar hij kon. had hij het nog: een prachtig rechterbeen Op werkbezoek, puur routine, is hij tijdens een piasstop ergens langs de A2, gegrepen door een stel onverlaten en twee uur lang vermist geweest. Het hele land raakte tijdens de korte afwezigheid in een onbestuurbare chaos, tot zijn vrouw hem bij toeval 'gewoon' in bed aantrof. Militante actiegroe pen? Terroristen? Wie heeft het been van de geliefde leider? De voorstelling begint om 20 30 uur.de toegang bedraagt €10,50 (diner vooraf mogelijk). niet genoeg. Dus daar gingen de briefjes. Onze dame achter het loket, wij waren natuurlijk al lang de eersten niet die bij wie dit gebeurde, zat dit alles apathisch te aanschou wen en kwam niet verder dan: 'Nu mag u nog een keer betalen.' Ik zal u de rest van deze conversatie besparen. Afijn, na twee minuten hebben we toch maar weer betaald en de dame achter het dubbele glas met de hand op ons hart beloofd de directie op Texel te informeren. Bij deze. Wij knjgen trouwens ons geld terug van de Teso. Daar is een potje voor. Het Laat Maar Waaien Potje? Volgende week les 2 van de cursus Hoe raak ik snel mijn geld kwijt. Met als titel: het nieuwe pinnen bij de Teso. Hierin leren wij u hoe wij door simpel te pinnen onze pincode cadeau doen aan de eerste drie auto's achter ons. Riet Veenendaal, Den Burg. Geboren op 8 februari 2005 Abe Abe Cornelis Maarten Zoon van Martine Eelman en Arjen Rienks Beverstraat 67 bis 3513 AP Utrecht Geboren Een liefde voor altijd Jerom Zoon van Ruud en Marieke Ommoe Ellie Oppa Rien Tante Munel Oom René Wij zijn ontzettend blij en gelukkig met de geboorte van onze dochter en zusje DONDERDAG 17 FEBRUARI Aanv. 19.00 Sector ECONOMIE Drs. F. Bijlweg 21. Den Helder Orde en Veiligheid, Oriëntatiejaar Koninklijke Landmacht VRIJDAG 18 FEBRUARI 19.00 - 21.00 SCHAGEN Hofstraat 13, Schagen Sector GEZONDHEIDS- Kievitstraat 31, Den Helder ZORG WELZIJN Sector ECONOMIE Drs. F. Bijlweg 21, Den Helder Sector TECHNIEK Sportlaan sa. Den Helder ICT/alle MBO-opleidingen Verpleging en Verzorging, Welzijn, Facilitaire dienstverlening Administratie, Detailhandel, Horeca, Kappen, Orde en Veiligheid, Oriëntatiejaar Koninklijke Landmacht MTSplus. Elektrotechniek. Werktuigbouwkunde. Autotechniek. ZATERDAG Sector ZEEVAART Het Nieuwe Diep 20, Den Helder Handelsvaart. Zeevisvaart 19 FEBRUARI Sector GEZONDHEIDS- Kievitstraat 31. Den Helder Verpleging en Verzorging, Welzijn. Facilitaire dienstverlening JI.OO-14.00 ZORG WELZIJN Drs. F. Bijlweg 21, Den Helder Administratie, Detailhandel. Horeca, Kappen, Orde en Veiligheid, Orièntatiejaar Koninklijke Landmacht Sportlaan 54, Den Helder MTSplus, Elektrotechniek. Werktuigbouwkunde, Autotechniek, ICT Het Nieuwe Diep 20, Den Helder Handelsvaart, Zeevisvaart Ook voor het aanbod van bedrijfsopleidingen ben je van harte welkom! Beer Tender... voor gelegenheid passend ma teriaal. Stiehl 310 320. Alluminium/rotan tuinset. 5 stoelen en langwerpige tafel van €439,00 voor €280,00. Idem set met ronde tafel van €409,00 voor 275,00; Tefal festigrill van €25,95 voor €15,99. Bij Weikoop. Waalderstraat. Ter gelegenheid hiervan hebben wij van woensdag t/m zaterdag Woensdag: alle broden 2 halen, 1 betalen Donderdag: alle broodjes 2 halen, 1 betalen Vrijdag: alle koeksoorten 2 halen, 1 betalen Zaterdag: alle gebakjes 2 halen, 1 betalen Deze aanbiedingen gelden alleen in de winkel aan de Weverstraat. Hogerstraat 4 Weverstraat 90, Den Burg Dorpsstraat 90, De Koog Vrijdag 18 februari van 17.00 tot 20.00 uur Fancy Fair Jacob Daalderschool, Vliestraat 26 te Oosterend. Thema: de ruimte, plane ten, sterren. Spelletjes, restaurant, suikerspinnen, koffie met koek. Komt al len!!!. Gratis dakinspectie voor pannendaken. BDJ bouwservice pannenleg- gersbedrijf, 318006 of 06 54677519. I Alluminium/rotan tuin- set,5 stoelen en langwer- pige tafel van €439.00 voor P €280.00. Chrysler voyager 2.4 bouwjaar 1999, 105.000 km. 7-pers. auto, airbags, radio/cd, stuurbekr., dakrailing, etc. OPEL-DEALER RENTENAAR Oosterend. 3 318000 www.opelrentenaar nl Kinderpartijtje? Dat vier ie het leukst in de bios natuurlijk! Diverse arran- gementjes. al vanaf 6 euro per kind. Bel voor meer info: 0222-312027 of kijk op www.cinematexel.nl. Kookworkshop. het idee voor een gezellig avondje met het personeel, familie of vriendenclub. Texel Catering Banket Service Ruud Boom, tel. 313791, www.texelcate- ring.nl

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3