ZEGEL Geen overname paracentrum Cjrocn ^warLvJexeh 'in het harL, Huug Snoek kwart eeuw 'krantenjongen van Rab' Bommen hinderen nieuwe stroomkabel Bewoners poepziek van hondenstront Nieuws van de provincie Politie sluit nieuwe arrestaties niet uit Wederzijds vertrouwen ontbreekt Super deBoer r- «ra I Z\t 6IND5 J Drie inbrekers aangehouden v ci kantte krant rschijnt maart 'opgericht 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11957 DINSDAG 22 FEBRUARI 2005 Op dezelfde bakfiets i J.C. Rab voorheen olie rondbracht, maakte Huug Snoek vrijdag een ererondje door Den Burg. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg mogelijke overname van Para- itrum Texel door nieuwkomer live Texel is van de baan. Beide :ijen zien geen heil meer in ver onderhandelen. Volgens JJttlexander Beetz, een van de vier "iatiefnemers van Skydive Texel, de vraagprijs van de familie >nks veel te hoog. 'De zes mil- ïn euro die ze nu vragen is over tie top. Die prijs is niet reëel.' Jan loyen Rienks laat weten niet ver- der te willen onderhandelen, om- dat Beetz zou weigeren een jegoedheidverklaring te overleg- jen, waaruit moet blijken dat hij de ivernameprijs kan betalen. De nislukte overname houdt in dat vanaf 30 april twee para- ledrijven heeft. janvankelijk zag het er niet naar uit lat er überhaupt overleg tussen leide partijen zou komen. Para- «ntrurn Texel maakte zich op voor een concurrentiestrijd en schakelde idvocaat Maurice Frantzen in, die de lemeente en de NV Luchtvaartterrein exel aansprakelijk stelde voor alle chade die zou voortvloeien uit de omst van een tweede paracentrum, ben twee weken geleden bekend verd dat naast geldschieter ander Beetz, commercieel ma- irjfnager Wim van Gilst en piloot Arie 'Ijbrevel ook Herman Landsman, tot toe werkzaam bij Paracentrum Texel, overstapte, volgde er toch een gesprek. Volgens Beetz, die het eer- 1 gesprek met de familie Rienks voerde, kwam er een vraagprijs op talelvan €4,5 miljoen. 'In dat eerste orek werd mij om een verklaring gegoedheid gevraagd, maar ik vond dat toen nog te vroeg, omdat de mderhandeiingen nog moesten be- pnnen. Daar stemde de familie lenffiienks mee in.' Beide partijen kwa- nen volgens Beetz overeen dat er in iri een volgend overleg cijfers op tafel ouden komen die de vraagprijs on- ollar derbouwden. Afgelopen vrijdag trof fen beide partijen elkaar op een advocatenkantoor in Zaandam. Vol gens Beetz was de vraagprijs plotse ling opgeschroefd tot €6 miljoen. 'Ik heb twee A4tjes gekregen met een opsomming van de bedrijfs onderdelen, maar geen omzetcijfers en jaarstukken. Wel vroegen ze weer om die gegoedheidverklaring waaruit zou blijken dat ik goed ben voor zes miljoen euro, maar dat bedrag is vol strekt over de top. Ik ben eigenlijk alleen geïnteresseerd in de Jas (een van de vliegtuigen van Paracentrum Texel, red.) en het vastgoed. De rest wil ik best hebben als de prijs goed is. En dat is duidelijk niet het geval.' Omdat er geen nieuwe informatie ter tafel kwam en de sfeer van het ge sprek volgens Beetz grimmig en on plezierig werd, heeft hij het gesprek beëindigd. 'Ik had nota bene een bankgarantie van meer dan vijf mil joen euro in m'n tas zitten, die had ik best willen geven als ik daar niet zo onheus was behandeld.' Deadline Tijdens het gesprek op het kantoor van mr. Duijn, advocaat van de fami lie Rienks, kreeg Beetz een ultimatum om alsnog met een verklaring van gegoedheid te komen. Die deadline verliep vandaag om 14.00 uur. Beetz: 'Wij hebben maandag een fax de deur uitgedaan waaruit blijkt dat wij geen heil meer zien in verder onder handelen. De handelwijze van de fa milie Rienks komt ons sterk voor als een vertragingstactiek en daar gaan we niet in mee.' Volgens de initiatief nemer van Skydive Texel koopt het nieuwe bedrijf volgende week een eigen vliegtuig in Amerika. 'Dan moe ten we de strijd maar aan. Het is niet anders.' Jan Boyen Rienks wil niet inhoudelijk op de kwestie ingaan. Hij licht zijn kant van het verhaal toe in een ingezonden brief, verderop in deze krant. Marius Roeper Gedreven, nuchter en recht door zee zijn eigenschappen die van toepas sing zijn op de vorige week overleden oud-dijkgraaf Marius Roeper. Hij stond bekend als een Texelaar met vi sie, die partijen tot elkaar wist te bren gen. Pagina 5 m Theo Zijm Hij spande zich jarenlang in om Texelaars aan een baan te helpen. Bijna veertig jaar werkte Theo Zijm bij het arbeidsbureau. Sinds vorige week is de geboren en getogen Texelaar met vervroegd pensioen. Pagina 6 m Succes volleyballers Met twee overwinningen in twee da gen beleefden de dames van Tevoko een bijzonder succesvol weekend. Zaterdag behaalden de volleybal- sters in Abcoude een afgetekende zege (0-4) op De Spuyt uit Amster dam. Zondag werd in Volendam na een zinderende wedstrijd met 2-3 van de thuisclub gewonnen, waarmee Tevoko zich plaatste voor de kwart finales van de regiobeker. Pagina 9 'Wat kom jij doen?', vroeg oud-direc teur Ben Rab, toen Huug Snoek 25 jaar geleden bij hem solliciteerde. Rab informeerde of hij een rijbewijs had. 'Dan kun je morgen beginnen.' Snoek stapte op als bijrijder op de betonwagen bij Van Elk, die kenne lijk al heel wat Texelaars naast zich had gehad. Snoek: 'Vroeger had Rab van die mooie overalls. Ik vroeg aan Van Elk: heb jij niet zo'n mooi overal letje voor me. "Blijf je zó lang dan?" In 25 jaar tijd zag Snoek het bedrijf groeien van 35 man tot het huidige imperium. 'Ik ben er best trots op dat ik dat heb mogen meemaken.' In die periode deed Snoek van alles. Van monteur tot chauffeur, van kraan drijver tot mengmeester bij de beton- centrale en van de expeditie tot zijn huidige werk bij de binnendienst van de afdeling hout- en bouwmaterialen. 'Ik voel me een selfmade man, de krantenjongen van het bedrijf. Ik ben geen miljonair geworden, maar heb er wel een rijk gevoel aan overgehou den. Ik heb veel dingen beleefd, bij voorbeeld de roemruchte aan- nemersreizen van Rab. Dat was allemaal prachtig. Ik heb geleerd dat je vooral goed naar elkaar moet luis teren en elkaar respecteren. Dan zijn we tot mooie dingen in staat.' 'Huug is een man die altijd klaar staat voor het bedrijf', complimenteerde Jan Jacob Rab de jubilaris die vrijdag een receptie kreeg aangeboden in Question Plaza. Incident Weijers en burgemeester krijgt een staartje :n a Het ziet ernaar uit dat het incident nefjtussen burgemeester Joke Gel- dorp en CDA-raadslid Gerard /^"Weijers tijdens de raadsverga dering van vorige week een taartje krijgt. Het CDA heeft de Jiwestie eind vorige week intern 'inl «sproken. Tijdens de bespreking van de be- itemming van het bedrijf Bruin en kun Weijers in De Cocksdorp onderbrak Ie burgemeester de raads vergadering en zei dat ze Weijers ipart wilde spreken op de gang, 76waarna de twee na ongeveer een ninuut weer binnen kwamen. Inhou delijk worden geen mededelingen ge- maar vrij zeker is dat Geldorp ach heeft geergerd aan het gedrag L n Weijers, die zich naar verluidt van en kwaad bewust was. Met name fractie van het CDA vat de kwes- hoog op en heeft er eind vorige «k intern over gesproken. Er is der meer navraag gedaan bij de idsgriffier in hoeverre de burge- «ester juist heeft gehandeld. Geble- en is dat in de Gemeentewet staat par dat als de voorzitter van de gemeen de tefaad vindt dat een lid van de raad niet meer aan de beraadslaging kan deelnemen, ze een voorstel aan de raad kan doen om dit raadslid buiten te sluiten. Het is vervolgens aan de raad om hierover een besluit te ne men. Dat de burgemeester Weijers op eigen houtje de zaal heeft uitge stuurd, zou dus betekenen dat Gel dorp buiten haar boekje is gegaan. Maar door hem meteen daarna weer binnen te laten, heeft Weijers gewoon aan de beraadslaging kunnen deel nemen, wat maakt dat feitelijk niet van een verwijdering kan worden gesproken. Het is vooral de manier waarop een en ander zich heeft vol trokken die tot irritatie heeft geleid binnen de raad. Over welke stappen verder worden ondernomen, wenst het CDA zich vooralsnog niet uit te laten. 'We gaan hier niet over naar buiten treden, maar zullen dit als grote mensen met elkaar uitpraten', zei fractievoorzitter Jan Koolhof gis teren. Drankrijder Een 21-jarige man uit Arnhem werd zondag in de vroege ochtend op de Zanddijk in Eierland betrapt op het rijden onder invloed. Hij blies op het bureau 520 ug/l, ruim het dubbele van wat nog is toegestaan in het ver keer. Plannen van energieleverancier NUON om tussen De Cocksdorp en de Vliehors een hoogspan ningskabel te trekken, zijn van de baan. Uit een onderzoek van de Explosieven- en Opruimingsdienst blijkt dat daarvoor op de Vliehors teveel niet-ontplofte munitie onder het zand ligt. Het militair oefenterrein was in beeld te voeren. Veiligheid van personeel en mateneel kan alleen worden gegaran deerd als het gehele terrein van de met-ontplofte munitie zou worden ontdaan. De EOD verwacht dat dat echter jaren gaat duren en een zeer gens de planning had de kabel eind dit jaar operationeel moeten zijn, maar dat wordt nu 2006. We moeten eerst opnieuw gaan overleggen met de provincie en andere instanties over andere tracés en er moet een aanpaste milieu-effect-rapportage (mer) worden uitgevoerd.' Voor het tracé over de Vliehors was inmiddels een mer-rapportage afgerond. De NUON heeft al vergunningen voor de aanleg aangevraagd. Volgens een kabel op een diepte van 1,20 meter willen aanbrengen. Volgens de woordvoerder wordt nu verder geke ken naar andere mogelijke tracées als tracé voor de nieuwe kabel die om Texel en Vlieland aan elkaar te kostbare zaak wordt. NUON had de woordvoerder van de gemeente is de Executieverkoop gaat niet door De executieverkoop van de inventa ris van het Grieks restaurant in de Weverstraat die komende donderdag zou worden gehouden, gaat met door. Een woordvoerder van de belastingdienst wil er met meer over kwijt dat dat 'de belastingschuld wel zal zijn voldaan'. T E X E LS E^COU RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: des Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Vlieland moet aansluiten op het Texels stroomnet. De aanleg is vol gens een NUON-woordvoerder met van de baan, maar er moet wel een andere route worden gekozen. 'We hadden de kabel het liefst zoveel mogelijk via land gelegd, omdat dat goedkoper is dan de kabel in zee aan te brengen.' Het Friese eiland is het laatste gebied in Nederland dat niet op het lichtnet is aangesloten. Stroom wordt er opgewekt door ver ouderde dieselgeneratoren Volgens de EOD, dat de Vliehors vo rige maand voor de NUON onder zocht, is het te onveilig om graaf werkzaamheden op de zandplaat uit knopen. Hij wil zich niet uitlaten over de andere routes die in beeld zijn. Het blijft volgens de woordvoerder wel de bedoeling om bij De Cocksdorp te beginnen, zodat de kabel toch zo min mogelijk door het water hoeft te lo pen. De aanleg loopt vertraging op. 'Vol- aanvraag in behandeling. De NUON- woordvoerder aarzelt bij de vraag of het van tevoren niet was te verwach ten dat de Vliehors nog vol munitie zou liggen. 'Je weet dat dat kan, maar het kon alle kanten op en voor hetzelfde geld hadden we wel groen licht gekregen om er te graven.' De kabel wordt aangelegd door Continuon Netbeheer, het netwerk bedrijfvan NUON. Er wordt rekening gehouden met een investering van rond de twaalf miljoen euro. et a^eS \ee*e' Ap ov* °PaV\epa^na N»»™ Provincie Noord-Holland op SAIL Amsterdam 2005! Win kaartjes voor Attractiepark Cape Holland in Den Helder! Kijk in deze krant! De politie heeft afgelopen week drie mannen aangehouden die van diverse inbraken werden verdacht. Ze hebben inmiddels bekend. Het onderzoek duurt voort en de aan houding van helers wordt niet uit gesloten. De arrestanten zijn 21,21 en 33 jaar oud en alledne afkomstig uit Den Burg. Ze hebben bekend betrokken te zijn geweest bij twee inbraken in het tandheelkundig centrum aan de Witte Kruislaan op 25 januari en 17 februari. Ze ontvreemdden er geld en richtten er een ravage aan. In de zelfde straat pleegden ze op 10 fe bruari een inbraak in een bakkers winkel, waar ze na ruiten te hebben vernield diverse etenswaren meena men. Ten slotte bezochten ze de slij ter aan de Witte Kruislaan in 2004 en de eerste twee maanden van 2005 zelfs acht keer Bij die gelegenheid stalen ze tientallen kratten bier. De geschatte opbrengst bedroeg in to taal een paar duizend euro, de schade die ze veroorzaakten was vier- tot vijfduizend euro Corrie en Theo Witte zijn de over last van hondenpoep in hun straat zat. Liever vandaag dan morgen zien zij de gemeente optreden te gen hondenbezitters die hun vier voeters langs de openbare weg laten poepen. Corrie verzamelde handtekeningen in de buurt en richtte zich maandag met haar grieven in een brief aan het college. 'Het is altijd al een viezig straatje ge weest, maar de laatste tijd loopt het werkelijk de spuigaten uit. Dat komt vooral door een man uit de Wever straat die hier dagelijks drie grote honden laat poepen', moppert Witte. Met echtgenoot Theo woont zij aan het Achterom, een favoriet straatje voor een rondje om met de hond, zo blijkt. 'Er wonen hier maar weinig mensen en dan wordt er al gauw ge dacht dat die beesten hier wel kun nen poepen. Het is maar smal. Als er grote vrachtwagens langskomen voor de Action of de Aldi, dan moet je aan de kant en dan trap je geheid in de stront.' Naar eigen zeggen heeft zij de grootste boosdoener al eens op zijn gedrag aangesproken. 'Toen zei hij doodleuk maar ze doen het toch langs de kant van de weg?, Schan dalig. En het zijn niet van die kleine hoopjes, moet je maar kijken', vertelt zij wijzend op een aantal flinke drol len die een stukje groen langs de straat ontsieren. Witte deed navraag bij de gemeente en daar werd haar verteld dat er geen opruimplicht geldt, maar dat het opruimen van de hondenpoep vooral -een fatsoens kwestie is. Een gemeentewoord voerder beaamt dat het hier een las tige zaak betreft. 'De APV (Algemene Plaatselijke Verordening, red.) is dui delijk over uitwerpselen op de open bare weg waar voetgangers lopen. De hondenbezitter is verplicht ervoor te zorgen dat die hond geen uitwerp selen achterlaat of moet deze oprui men, anders is sprake van een straf baar feit.' Dat APV-artikel geldt ook Lees verder pagina 5 V 1 Advertenties voor de Voorjaar-vakantiekrant van 25 maart kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 11 maart 16.30 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1