1 'Ik wilde graag een CD op ouderwetse manier' 3 JanJacob Zegel (ex-Nilsson) schatplichtig aan Beatles fEen fijn huisl te koop .TEXELSE COURANT" F amilieberichten InterSafe Makelaardij Texel Vastgoed b.v. RVT L ij DINSDAG 22 FEBRUARI 2005 Polarex is een band met sterke iongs en een authentiek geluid', Het debuut van het drietal is een jbsolute verrassing' en 'Een zeer |eslaagd Nederlands product dat ien kans verdient in deze roerige nuziektijden'. Niet de minste kri- ieken op het debuutalbum Métro jnea 3 van oud-Texelaar Jan lacob Zegel (voorheen van lilsson), wiens nieuwe formatie >olarex een hoog Beatles gehalte leeft. Hij werkt hard om zijn band op de kaart van Nederland te krij gen. k un la het uiteenvallen van Nilsson, de waarmee hij tijdens de top 150 iptredens per jaar had en met een wmmer als 'Elastic Baby', 'Ben' en My Brain's Down' landelijke bekend- ieid verwierf, werd het een tijdje stil ond Zegel (35). Wat niet wil zeggen lr' T' lat hij stil zat. Al in de Nilssontijd u ichtte Zegel samen met echtgenote Varianne Dapper in zijn woonplaats trecht een particuliere muziek- tchool op. Ze begonnen met vijf J, nuziekdocenten en een groepje leer- 'p'. ingen, wat in een paar jaar tijd is uit- jegroeid tot 17 leraren en zo'n 225 jerlingen. 'We zitten in een mooi rachtenpand en hebben in de kel- )lers van het gebouw oefenruimtes 'oor bands. Utrecht is een muzikale itad, met een levendige popcultuur, iet dat het zo'n rijkmakerij is, maar jen inkomen verdienen in de muziek sowieso moeilijk. Het is een keuze, heb conservatorium gedaan en lad ook in een symfonieorkest kun- 6.0I dat het werk van de Fab Four er echt in is te herkennen en lijkt het geluid rechtstreeks gestolen uit de Abbey Road Studio waar de Beatles hun muziek opnamen. Studio Het opnemen verliep bij Zegel iets kleinschaliger. 'Het probleem is dat JanJacob ZegeI (uiterst links) tijdens het optreden van Polarex in Paradiso. nen spelen. Maar ik vind het leuker om op deze manier met muziek be zig te zijn. Lesgeven, optreden en muziek maken.' Beatles Muziekmaken deed hij onder meer als drummer in de band Ballerina Liberation Front en verder hield hij zich bezig met het produceren van de CD van de band Spoiler, waarin zijn jeugdvriend Arjen Rienks speelt. Maar hij wilde meer. 'Zoals wij met Nilsson hebben gedaan, spelen en platen opnemen, dat is zó leuk. Dat stopte vrij abrupt. Na een paar jaar begon het toch weer te kriebelen.' Het idee voor een eigen CD had ik al een tijdje in m'n hoofd. Ik wilde graag een plaat maken op de ouderwetse manier. Zoals de liedjes vroeger wer den opgenomen. En ik wilde iets doen met de Beatles, want daar ben ik helemaal gek van. Ik ben zoals dat heet in het cliché gedoken en heb uitgezocht wat die liedjes van de Beatles zo herkenbaar maakt. Ik be gon met de melodie en maakte daar een tekst bij, waarbij ik heb gekeken hoe de Beatles hun teksten schre ven.' De koortjes, het basgeluid en het galmeffect zorgen ervoor bijna de hele platenwereld op z'n gat ligt, dus je bent zomaar niet bij een platenmaatschappij aan de beurt. Daarom besloot ik het gewoon lekker zelf te doen. In de tijd van Nilsson heb ik veel over het opnemen in de stu dio opgestoken. Voor zo'n CD zaten we zo een maand in de studio. Als drummer had ik mijn partijtjes in een dag of vijf, zes wel gespeeld. De rest van de tijd kon ik meekijken en zag waar je op moest letten. Heel leer zaam. De muziekschool ligt in de zo mer toch stil, dus ik had wel de tijd om opnames te maken.' Met kennis en tijd alleen ben je er niet. 'Ik heb microfoons, een mengtafel en allerlei ander spullen gehuurd en ge leend en een computer gekocht. Daarmee kun je allerlei effecten aan brengen en knippen en plakken. Als een bepaald stukje muziek niet naar je zin is, dan knip je dat er gewoon tussenuit en hoeft alleen dat stukje opnieuw in te spelen.' Zegel compo neerde de muziek voor de CD hele maal zelf. 'De meeste nummers zijn nieuw, een paar wat ouder. In de tijd van Nilsson zetten we veel ideeën op band, die we dan uitwisselden. Ik heb mijn banden weer eens afgeluisterd en ben aan het opnemen geslagen. Het was wel erg leuk om te doen. Ook om zelf te zingen, wat ik nog nooit had gedaan.' Outlaw 1 Het resulteerde allereerst in een demo, die hij aan verschillende men sen uitdeelde. 'Toen stapte Joachim (Boas, red.) op me af, die graag met me wilde meedoen. Arjen (Rienks, red.) ken ik al vanaf dat we op het Achterom woonden. Hij wilde graag bassen. Zo hebben we met z'n drieën de CD opgenomen.' Het resultaat is een album met vijftien nummers, waarover muziekbladen als Oor, maar ook minder bekende muziekbladen als LiveXS en ook websites soms lo vende kritieken schreven. 'Speels klinkende, bijzonder goed opge bouwde liedjes met een hoog nada gen-Beatles (lees: Lennon) gehalte, zonder dat teveel sprake is van een kopie. Het is duidelijk Zegels plaat.' Op de radio wordt de CD bepaald niet doodgezwegen, al wordt hij voor namelijk gedraaid in het alternatieve circuit. 'Op Kink FM stonden we in de Outlaw 41 gewoon op 1 En er zijn live optredens. 'Uit de Nilssontijd heb ik de nodige contac ten opgedaan, die me nu van pas komen. Vorige week hebben we bij voorbeeld in Paradiso gespeeld, wat natuurlijk een droomstart is. Ik had namelijk een mailtje gestuurd naar Klaas Leegwater. Hij geeft een pop blad uit en ik ken hem nog uit de Nilssontijd. Hij vond het leuk en ver telde dat hij in januari iets in Paradiso organiseerde. Hij wil alleen bands hebben waarvan hij hoopt dat die in later dat jaar wat bereiken. Er speel den tien bands en wij hebben drie kwartier gespeeld. Het ging lekker en onze muziek werd volgens mij goed ontvangen.' Dat optreden gebeurde zonder Arjen Rienks, die momenteel met Spoiler door Europa toert. In zijn plaats speelt voortaan Joram Torny. Dom De CD wordt gedistribueerd door een internationaal platenlabel. 'Rijk zal ik er niet van worden, want het maken van een CD in eigen beheer is finan cieel gezien gewoon erg dom. Het kost bergen geld en de verkoop van CD's verloopt tegenwoordig stroef, ledereen kopieert maar raak en ik verwacht niet dat al het geld dat ik er in heb gestopt er ooit weer uit komt. Ik weet niet hoe lang dit zo kan door gaan. Bands kunnen het opnemen uiteindelijk met allemaal zelf betalen, maar als je succes wilt hebben dan moet het wel goed klinken. Terugkij kend ben ik wel blij dat ik het heb gedaan en hoop dat we er veel op tredens aan overhouden.' Dat lijkt zeker te gaan lukken. Komende za terdag speelt Polarex in De Kelder in Amersfoort en er staan nog meer optredens op het programma. 'Spe len op Texel? Ja, dat wil ik zeker nog een keer doen.' Meer over Polarex en de debuutCD staat op de website www.polarex. co.uk. Gerard Timmerman Binnenhof failliet Restaurant Het Binnenhof in De Koog is failliet. De uitbaters Jeanet en Peter Widmer hebben op 10 februari zelf de rechter verzocht het faillissement uit te spreken omdat zij geen mogelijk heden zagen het restaurant exploi tabel voort te zetten. Wat er met het pand gaat gebeuren, is nog onzeker. Volgens eigenaresse Ria Zoetelief zal, zodra de curator het pand vrijgeeft, worden gezocht naar een nieuwe huurder. Blaastraining In samenwerking met Marja van der Star houdt de Stichting Welzijn Oude ren Texel een blaastraining voor vrou wen boven de 55 jaar. Het trainen van de bekkenbodemspieren kan helpen incontinentieproblemen te verminde ren of te voorkomen. De training wordt gegeven op woensdag 23 maart in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. aanvang 9.30 uur. Deelname is gratis. Voor aanmeldingen en inlichtingen: SWOT, tel. 312696. Onderzoek naar drankgebruiker Een 51 -jarige man uit De Koog is nu zo vaak betrapt op het rijden onder invloed, dat de politie wil onderzoe ken of hij nog over 'de geestelijke en lichamelijke geschiktheid' beschikt die nodig is voor het besturen van een motorrijtuig. De man werd vrijdag rond 20.40 uur betrapt in de Stnjbosstraat in zijn woonplaats. Hij moest mee naar het bureau, waar hij 775 ug/l blies, waar 220 nog net is toegestaan. Zijn rijbewijs werd inge nomen. EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF De Heer is mijn herder. In dankbare herinnering, aan alles wat zij voor ons heeft betekend, nemen wij afscheid van onze lieve, zorgzame moeder en oma let Pantekoek-van Veen weduwe van Jaap Pantekoek M 19 september 1919 Velsen 21 februari 2005 Hoorn Den Hoorn, Texel: Joke Geldorp-Pantekoek Erwin en Anouk llpendam: Lieske van der Zwan-Pantekoek Jan van der Zwan Hoorn: Loes van der Scheer-Pantekoek Karei van der Scheer Maarten Steven Correspondentie-adres: Mevrouw E.A. v.d. Zwan-Pantekoek, Tureluur 18, 1452 VK llpendam. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg ie Heiloo op vrijdag 25 februari om 15.00 uur. Aansluitend zal de begrafenisplechtigheid plaats vinden om ongeveer 16.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Holleweg te Heiloo. Gelegeheid tot condoleren, na afloop van de begrafenis, in het Golden Tulip Hotel, Kenne- merstraatweg 425, Heiloo (grens Limmen). Het is beter iets moois te verliezen, dan dat je het nooit hebt gehad. een moeizame periode is in alle rust ingeslapen mijn lieve man en onze zorgzame vader Jacob Boon - 8 mei 1926 1 18 februari 2005 Jame Boon-Huisman Marga en Guido 'Texel, 18 februari 2005 Herenstraat 31 1797 AE Den Hoorn. inst 'Overeenkomstig zijn wens heeft de crematie plechtigheid in besloten kring plaatsgevonden. Iemand waar wij to vertrouwd mee waren, iemand waar we zoveel mee hebben gedeeld, iemand die zoveel mr ons betekend heeft, s verstild tor een herinnenng en laat een leegte achter. Ome Jaap ging r W: iltui Den Hoorn, 18 februari 2005. op: Henk en let Lorenz en Anneke Jelmer en Esmée Ivet Matty Geheel onverwacht is na een arbeidzaam leven van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorg zame vader, schoonvader en opa Pieter Koorn op de leeftijd van 74 jaar. C. Koorn-van der Star Kinderen en kleinkinderen Texel, 18 februari 2005 Binsbergenstraat 10 1791 VN Den Burg Gelegenheid tot condoleren dinsdag 22 februari van 19.30 - 20.30 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 23 februari om 12.00 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na de crematieplechtigheid is nog gelegenheid de familie te ontmoeten in de koffiekamer in het crematorium. 'Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Voor een betaalbare rij opleiding. Rijschool Lan- gereis. Tel. 06-53690708. 26 februari 70/80's party. Wat trek jij aan? Questi- onplaza.nl, daar gebeurt het! Horecabeurs Texel en Recreatiebeurs -15 maart - www.horecabeurs-texel. Zit je niet alleen met dar- vrijdagavond open! Tuinen" kan het voor i doen! Bel 06-25164777. 37 A en ervaar de uitste kende service. 26 februari 70/80's party. Tenten... Inrichting.. Brandbeveiliging Advisering .Training Cursus BHV of herhalingstraining: Professionele EHBO Mobiele Brandtrainings- container 0222 - 321 888 Aangesloten bij het NIBHV Anja Zijm Hair- care Californië. tel. 06.22.91.76.03. Herhaling BHV of EHBO Oranje Kruis? Intersafe, dé professional, tel. 321 888. Beer Tender... voor iedere gelegenheid passend ma teriaal. Stiehl 310 320. Tuinonderhoud. Zelf geen tijd? Bel dan eens 06-25164777. De nieuwe babylijn van Ducky Beau Mini mt. 50- 68 is binnen bij Dodo wear. Den Burg. Open Dag Vrije School Texel en peutergroep. Donderdag 24 febr. 8.30 -10.30 Allen welkom. Zomers bruin het voor jaar in? Zonnebankkuur 5x voor €22.50. Mantje Life- stylestores De Koog. Te koop: winkel-/maga- zijnstelling, 15 m. Tel. 06-20449860. Wees voorbereid op sneeuw en kou! Mantje Schoenen heeft al snow- boots vanaf €5,- voor jou. LCD en Plasma TV te horen en te zien bij Stiehl Van der Vis - Laagwaal derweg 39. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222) 317333. Voor tegels en tegelwerk: Tegelzetbedrijf Jeffrey Tel. 0222-321815. www. tegelbedrijfjeffrey.nl De nieuwe babylijn van Ducky Beau Mini mt. 50- 68 is binnen bij Dodo wear, Den Burg. Gesorteerde gebakjes bestel je bij Texel Ban ket Service Ruud Boom, www.texelbanket.nl, tel. 313791. Wees voorbereid op sneeuw en kou! Mantje Schoenen heeft al snow- boots vanaf €5,- voor jou. Ruime keuze audio, vi deo en witgoed in de win kel van Thomas Corrie Stiehl - Laagwaalderweg 39. Tv stuk? Bel 322398, Voor deelland Oudeschild. Personeel gevraagd voor I direct en vakantiekranch- ten in Treffers en Amigo Den Burg - De Koog, tel. 06-51506071. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. De 12e Horecabeurs op dinsdag 15 maart in Ons Genoegen. Bel 318885 en SiemeWuis brengt de nieuwe aard- appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur Nu leverbaar: Pager (tekst pieper) voor het ontvan gen van het nieuwe digi talecommunicatie C2000 netwerk bij Voordeelland Oudeschild. 322398. Reparatie van al uw dvd- stereo-, tv-apparatuur: Voordeelland Oude- schild, 322398. Open Dag Vrije School Texel en peutergroep Donderdag 24 febr. 8.30 -10.30 Allen welkom. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Wees voorbereid op sneeuw en kou! Mantje Schoenen heeft al snow- boots vanaf €5,- voor jou. Wees voorbereid op sneeuw en kou! Mantje Schoenen heeft al snow- boots vanaf €5,- voor jou. i i Hout- en Bouwcentrum Van der Vis Raam- en deurkozijnen incl. iso-glas Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar rand van Oudeschild uitzicht op Hoge Berg onder voorbehoud a 314019 J Digitale Schotelset voor de Camping €279,- bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39. Gratis Thermojetics krui dendrank t.w.v. €26.20 bij een basispakket Herba- life. Tel. 314875. Personeel gevraagd voor direct en vakantiekranch- ten in Treffers en Amigo Den Burg - De Koog, tel. 06-51506071. Professionele EHBO of BHV, InterSafe, het adres voor kwaliteit! Bel voor in formatie of opgave: 0222- 321 888. ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES HYPOTHEKEN ASSURANTIËN Ons actuele woningaanbod: www.texelvastgoed.nl TE HUUR in DEN BURG Weverstraat lf In het hart van het centrum fraai gelegen appar tement op de eerste verdieping van een woon-/ winkelpand direct aan de "Stenenplaats". Indeling: entree, toilet woonkamer met open keuken, slaapkamer annex douche Op de 2e verdieping een dakterras en berging Het geheel is gestoffeerd en biedt u comfortabel woonplezier. Pnma geschikt voor I of 2 personen. Op korte termijn te aanvaarden. Huurprijs in het hogere segment TE KOOP m DE KOOG Califomièweg III Pnma gelegen recreatiebungalow (gerenoveerd en k gemoderniseerd) op het bungalowpark "Vredelust", nabij bos, duinen en strand s' Perceelsgrootte 167 m2, eeuwigdurend recht van H erfpacht canon 0,45 per jaar gg Indeling hal/entree, toilet woonkamer met open- ES slaande deuren naar terras en grote tuin, 3 slaap- N» kamers, moderne keuken en moderne douche/toilet Buitenom te bereiken ruim voldoende opslag/ bergruimte. H Voorzien van plavuizenvloer, HR cv-ketel (2000). isolatieglas en nette gebruiksinventans wordt deze optop verzorgde bungalow u aangeboden, onder vooibehoud vrij van huur. Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P. Kuip Czn. TeL 31 20 31 dhr. j.P. Counnho Tel. 31 46 65 dhr. KR. Trap Tel. 31 92 42 Aangesloten bij: VASTGOED ADVISEURS

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3