Vrijwilligers actief bij dokbeurt loodsbotter INTERNATIONALE ■"■Sr PRIJSSTU NT! expert mantje .TEXELSE 3y Mijn idee... F amilieberichten VRIJDAG 25 FEBRUARI 2005 COURANT- Delegatie van St. Eustatius bezoekt Texel irkda-, busbotter Texelstroom is klaar voor het nieuwe seizoen. faandag ging het historische vaartuig dat volgend jaar 100 jaar «staat, te water na een onderhouds- en controlebeurt in het lok van Texdok in thuishaven Oudeschild. Meer dan tien vrij willigers waren dagelijks in touw met allerlei klusjes om het schip szcx; veer in puike staat te brengen. test dat het nodig was 19 vierkante meter van de huid te vervangen, maar deze keer werd het vlak in prima staat bevonden. De dokbeurt bestond ver der uit het bekende knippen en sche ren. Het hele onderwatergedeelte werd ontdaan van aangegroeide or ganismen, van een coating voorzien en behandeld met een aangroei- remmend middel (anti fauling). Ook werd het anker vervangen door een meer passend exemplaar, 160 meter ankerketting werd uitgelopen en een hele dag werk ging zitten in het (in wendig) controleren van de diverse afsluiters die in het schip zijn geïnstal leerd. De ploeg vrijwilligers bestond deze keer uit Rob Doelen, Rob van Oortmerssen, Rob Heyman, Tsipora Pereira, Sipke Steegstra, Jan Strang, Wim de Bruin, Hans Orij en de fami lie Trijntje, Henk en Klaas Troost. Lei ding en coördinatie van de klus wa ren in handen oud-machinist Gert Rietveld. Schipper Peter Lock was jaren lang min of meer het gezicht van de Stich ting Behoud Loodsvaartuig Texel- J®«|>oor deze vrijwilligersinzet en door vriendelijke tarieven die Texdok [oordeze bijzondere klant hanteerde, de dokbeurt een betaalbare ope- jliegeworden. 'We zijn erg tevreden ver de samenwerking met Texdok. e zijn daar vakkundig en geven lO.od oede adviezen. We hopen dan ook e at dit bedrijf tot in lengte van jaren 6 00 p Texel zal blijven. Stel je voor dat 700 te op een dok op het vasteland wa- maangewezen. Dan zouden die vrij- nlligers telkens heen en weer moe- Ieli|k4n reizen en zou het een stuk r va igewikkelder zijn', zegt schipper )0 ta eter Lock. Hij voegt eraan toe dat taa et ook met de exploitatie van het aartuig de goede kant opgaat. Er wet echter veel worden gedaan om e boeken sluitend te houden zodat 3el öl'(evorm van sponsoring welkom is. Lekvrij Idangrijk onderdeel van de dokbeurt ij,, ras de vlakkeuring die werd uitge- oerddoor een specialist ('surveyer') voo an het klassebureau Register Hol- ind. Bij de keuring van het vlak wordt 5kwaliteit en dikte van de huid van stroom. Dat wordt minder omdat hij et schip gemeten. Bij de dokbeurt onlangs vuurtorenwachter op Schier- in vijf jaar geleden bleek bij deze monnikoog is geworden, waardoor hij minder tijd heeft. Hij gaat de taak daarom delen met andere schippers die binnenkort aantreden. Programma Het komende jaar is de botter bij di verse nautische evenementen aan wezig, zoals de vlaggetjesdag in Scheveningen, de visserijdagen van Harlingen en Sail Amsterdam. Het is de bedoeling het vaartuig ook weer in te schakelen bij het naar IJmuiden loodsen van zeilschepen. Begin april speelt de Texelstroom een rol in de opleiding voor matrozen in de zeil vaart in samenwerking met de Be langenvereniging van Beroepszeil- schippers (BBZ) en het uitzend bureau Chartercrew. Net als vorig jaar brengt loodsbotter leden van golfclub De Texelse naar een wedstrijd op Ameland. In juli en augustus maakt de Texelstroom in samenwerking met het Maritiem en Juttersmuseum weer rondvaarten maken met passagiers. Daarnaast blijft het vaartuig beschik baar voor promotionele activiteiten, dagvaarten en meerdaagse tochten voor groepen. Lock vindt dat het schip nog beter benut zou kunnen worden voor promotionele activitei ten, vergelijkbaar met wat de vrijwil ligers van de bekende Texeltruck doen. Wie de loodsbotter voor een personeelsuitje, rondvaart of andere activiteit wil inschakelen moet con tact opnemen met het Maritiem en Juttersmuseum of Ed Eelman van de Pijpersdijk bij De Koog. de overeenkomst is dat toerisme op St. Eustatius een belangrijke inkom stenbron is. Bij het referendum kun nen de bewoners kiezen uit verschil lende mogelijkheden, zoals voort zetting van de status quo, een status aparte of als provincie onderdeel van Nederland worden. Op advies van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten zocht het trio contact met Texel vanwege de bestuurlijke sa menwerking met de andere Wadden eilanden in de binnenkort te installe ren Eilander Raad. De mannen van het verre St. Eustatius leken meer te voelen voor zelfstandigheid dan voor meer samenwerking met hun buur- eilanden, maar het Texelse college legde hen een andere visie voor. Be- Sint Eustasius is het één na kleinste toogd werd dat bestuurlijke samen- B en w hebben maandag bezoek van drie bestuurders van het bovenwindse eiland St. Eustatius gehad. De drie zijn bezig met de voorbereiding op een referendum waarbij de 2100 inwoners zich kun nen uitspreken over hun toekom stige staatkundige positie. De be stuurders wilde daarom van ge dachten wisselen met eiland bestuurders die een visie hebben op het al dan niet samenwerken op bestuurlijk gebied. eiland van de Nederlandse Antillen. Het bestaat uit weinig meer dan een uitgedoofde vulkaan met een opper vlakte van 21 vierkante kilometer Texel is dus acht keer zo groot, maar werking niet het verlies van eigen identiteit hoeft te betekenen. De Ne derlandse Waddeneilanden hanteren de slagzin 'Eenheid in verscheiden heid'. Tevoko speelt derby in sporthal Het dames 1 team van Tevoko neemt het zaterdag in sporthal Ons Genoe gen in Den Burg op tegen W.S.O.V. uit Den Helder. Het verschil in winstpun ten tussen beide teams ligt op de ranglijst in de promotieklasse dames ver uit elkaar, maar het wordt voor Tevoko toch een lastige wedstrijd. De uitwedstrijd werd eerder na een moeizame start door Tevoko met 3- 2 gewonnen, maar W.S.O.V. dat deze competitie pas drie wedstrijden heeft gewonnen, pakt voortdurend haar punten mee. Tevoko moet het lang zame, vaak tactische spel van de Nieuwediepers met veel aanvals- kracht en een alerte verdediging be- stnjden. De dames hebben een over tuigende zege nodig om met con current Dino op gelijke hoogte te blij ven voor de tweede plaats in tiet klassement. Vreterij Het is toch niet te geloven in deze tijd: een kampioenschap schnitzel eten. (Vr)eten zoveel je kunt. Alsof we vanuit 2005 m één klap terug zijn in de tijd van knots en grotwo ning. Wat een afgang. Alleen maar om met dit twijfelachtig succes in het Gumess Book of Records te komen. Het meest bevreem dend is dat het initiatief voor deze vreterij komt van iemand die, naar mag worden verwacht van een medewerker van NBC, toch enige intelligentie in huis heeft. Nu vallen sociale intelligen tie (EQ) en IQ met onder hetzelfde hoofdstuk, dat blijkt ook nu weer. Voor sociale intelligentie heb je invoelingsvermogen nodig. Geen rekenbrein. Boekhouder Wally van Beek, een mens die de hele dag beroepsmatig met cijfers in de weer is, heeft via zijn vrouw en schoonzus alles te maken met de exploitatie van het Eierlandsche Huis. 'Wally, wat zullen Evelien en ik nu weer eens verzinnen om de mensen naar binnen te krijgen?' Als meedenkend echt genoot in deze financieel benarde tijden grijp je dan natuurlijk alles aan om de omzetcijfers te helpen opknkken. Daarbij vergetend dat het doel niet alle middelen hei ligt. Jezelf volproppen,vreten tot je erbij neervalt, is niet bepaald een verheffend schouwspel. Wie leent zijn lijf en zijn gezondheid voor deze ultieme afgang? Wie durft iemand uit zijn vnendenknng te stimuleren tot deelname aan een dergelijk vernederend gebeu ren? Van alle kanten khjgen we te horen dat we gezonder moe ten eten. Overgewicht wordt een volkskwaal. Personen met een verstandig eetpatroon lukt het nooit de winnende hoeveelheid naar binnen te knjgen, daar hun lichaam met is ingesteld op zoiets idioots. Iemand die zich opgeeft voor deze 'wedstrijd' moet al een rekbare maag hebben om mee te kunnen doen. Maar hoe zal de deelnemer zich na afloop van het vreten desondanks voelen? Doodziek in bed om als een slang langzaam zijn volgepropte lijf de gelegenheid te gunnen de boel te verteren of met het welgemeende bewonderende applaus nog in de oren boven de wc-pot han gend met de vinger in de keel? 'Beste Jan, Piet of Klaas, ik ben je vnend en ik vind jou een grote kanshebber. Geef je op joh, ik betaal de mschnjtkosten.' Wally, vreet zelf die schnitzels maar op. Er moet een andere manier zijn om mensen naar het Eierlandsche Huis te krijgen. Pien Verberg Wat ik zeggen Texelstroom bij het verlaten Paracentrum In een door een vriend gestuurd artikel kon ik laatst vernemen dat zich op het vliegveld een tweede paracentrum wil vestigen. Ik kan mij, met 35 jaar ervaring als piloot in de kleine luchtvaart, niets erger voorstellen. De leden van het bestuur van het nieuwe centrum zijn opgeleid door of hebben gewerkt voor Paracen trum Texel. Een enkeling behoefde niet meer terug te komen in verband met dubieuze praktijken, laten we zeggen het voorbereiden van een interne coup. De geldschieter van het nieuwe centrum zal ook wel eerder met het vliegveld te maken hebben gehad. Bijvoorbeeld met een restaurant of de verhuur van appartementen of ander onroerend goed. De Texelaars zullen zich die geschiedenis nog wel herinneren. De piloot is met open armen ont vangen, heeft een gratis vliegop- leiding in Amerika genoten en is altijd met respect behandeld door de directie van Paracentrum Texel. Maar... nieuwe macht lonkt. 'Hoe pakken we zoiets aan?', heb ben de nieuwe snelle slimmeriken gedacht. 'We doen eerst een aanbod tot koop en als daar met op in wordt gegaan (zoals wij willen), maken we het centrum kapot.' We gaan eerst met modder gooien; want waar rook is, is vuur. En net als iedereen zal ook J.B. Rienks, de directeur van Paracentrum Texel, zijn vijanden hebben en die roeptoeteren het wel weer door. Voor de buitenwacht gaan we het hebben over veiligheid. Dat ligt lekker in de markt en veel sukkels zien dan onmiddellijk spo ken (lees: vliegtuigen neerstorten). Ook de luchthavenmeester heeft soms zijn problemen met Paracen trum Texel en die doet dus lekker aan onze kant mee. Zo met, dan zorgen we daar wel voor. Dan gaan we een bestaande club met geld zorgen dik betalen voor accommo datie. We kennen de ins en outs van het Paracentrum Texel. Tenslotte hebben we hun website gebouwd en er jaren gewerkt.' Alle gegevens zijn natuurlijk gekopieerd en ik vraag me af of de snelle slimmerikken via een geheime poort niet nog steeds in de computer kunnen. Tot zover even wat inzicht in de snelle slim meriken. Wat gaat er zich dadelijk over en boven de hoofden van de Texelaars afspelen? Hierbij een subjectieve, maar mogelijke, levendige beschrij ving. Als de concurrentie heviger wordt, zal ook de druk om te over leven groter worden. Wie krijgt het snelst de para's boven, wie vliegt het snelst naar het juiste punt, wie is het snelst weer beneden om de volgen de lading op te halen? Ondertussen komen er andere vliegtuigen van andere vliegvelden binnen. Soms ook leerlmgvliegers, die hun handen vol hebben en dit soort situaties met kennen, laat staan het hoofd kunnen bieden. Veiligheid, altijd een groot goed bij Paracentrum Texel, zal bij beide bedrijven moeten inboeten. De strijd zet zich voort, de controle op veiligheid van oudere parachutes zal minder streng worden, geld voor nieuwe is er niet. In plaats van een goed geoliede machine staan er nu twee machines met tegengestelde belangen. Gevolg: meer problemen, meer lawaai en een veel grotere onveiligheid, niet alleen bij en boven het vliegveld, maar ook in een wijde boog eromheen. Als chef-instructeur en hoofd oplei dingen bij een vliegschool elders in het land en jarenlang inwoner van Texel geweest, kan ik niet anders dan mij de volgende zaken ernstig afvragen: kan er zomaar binnen het bestaande bestemmingsplan een nieuw centrum komen? Waar liggen de belangen van de luchthaven- meester en wordt hij met vroeg of laat gedwongen partij te kiezen? Welke vuile spelletjes worden er ver der nog gespeeld? En vooral: wat zijn de belangen van de Texelaars? In ieder geval veiligheid en vooral geen overlast van een nieuwe kami- kazevheger en op macht beluste en snel geld verdienende snelle slim meriken. J.Backx, Loosd recht. Hé verplegende.... Zin in een werkvakantie? 7 200 langdurig zwkan an de Zonnebloem liet meer in ons midden, niet meer met elkaar pra- M. De leegte is groot die mijn man en onze vader nopa heeft achtergelaten. Met liefde denken wij dag aan hem terug CORNELIS ANTHONIUS WITTE Hij danken u voor uw steun en medeleven in de orm van een kaartje, bloemen en uw aanwezigheid het laatste afscheid. J.M. Witte-Prenzler Kinderen en kleinkinderen èxei, februari 2005 Het gemis van HENK zal altijd blijven. ter het heeft ons enorm goed gedaan te mogen waren, dat je niet alleen staat in je verdriet, maar lat er mensen zijn die aan je denken en met je mee- aven en je zo tot steun zijn en allen die hem zo lief- levoi verzorgd hebben. irvoor onze hartelijke dank. Antje Krul-Mintjes Oskar en Janine Jarno en Bernet iwleusen, februari 2005 50 Zaterdag 26 februari 2005 kunt u Jos feliciteren in Havenzicht Texel I Haven 6, Oudeschild 1 van half 4 tot half 6 Een nieuw leven, een klein wonder. Het klinkt zo gewoon maar voor ons zo bijzonder. Maria Verona 11-02-2005 13.13 uur 3470 gram 53 cm René den Nijs, Bea Timmer Nelle Hogerstraat 2 1791 CH Den Burg Wil je mijn ogen zien twinkelen, laat dan wel de telefoon even rinke len, 0222-313250. Onze zoon is geboren Allan Allan is geboren op 23 februari 2005 om 00.53 uur 3670 gram 5irvvan en Marlies Wierstraat 1 1794 BR Oosterend Tel. 318056 Marlies en Allan rusten tussen 12.30 en 15.00 uur. "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €4,95 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,65 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Te koop: Leylandi haag coniferen. 1,5 - 2 m, €6,50 (zelf uitspitten €6,-). Ook kunnen wij de klus aan nemen. Scherpe prijzen, Theo en Nico Boersen. Bel 318238, Schorrenweg 32. Hoera op 28-02-'05 wordt opa Rinus Vittali 70 jaar! Gefeliciteerd van Marijn en Mara TOPKWALITEIT! PANASONIC DVD recorder - met Progressive Scan De Marktrozenman. nu Weverstr. 70. Rozen/tul pen 50 st. €6,95. Tel. 06- 24847187. LCD en Plasma TV te horen en te zien bij Stiehl Van der Vis - Laagwaal- derweg 39. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Voor vakkundig stuca- doors- en sierpleisterwerk aan wand, plafond, vloe ren. Stucadoorsbedrijf Oudendag, tel. 313972. Woningen ouder dan 15 jr. nu 6% i.p.v. 19%. Gevraagd voor het sei zoen: leuk meisje, 15-16 jr. Semke Delicatexef, tel. 317717, b.g.g. 317794. T.k.: nieuwe Zweedse hout/briketkachel met glazen deur ca. 100 m2). 7 kw. 06-42454019. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Voor vakkundig stuca- doors- en sierpleisterwerk aan wand, plafond, vloe ren Stucadoorsbedrijf Oudendag, tel. 313972. Woningen ouder dan 15 jr. nu 6% i.p.v. 19%. Jackpot en Cottonfield voor kinderen! Dodo wear, Binnenburg 12, Den Burg. Positieve verandering in je leven? Werk eraan met persoonlijke coach! Con text: 312832. Aangeboden: diverse sei zoenplaatsen voor tour caravans. Reacties br. o. nr. 1925 aan bureau Texel se Courant. Spinbaan 6. T.k Opel Vectra. bj. '89. apk tot 17 nov. '05, €500,- Tel. 318786, na 19.00 uur. Gevraagd voor het sei zoen: leuk meisje. 15-16 jr. Semke Delicatexel, tel. 317717, b.g.g. 317794. Reparatie met garan tie: tv. audio, video en cd. Rob's Techno Varia, De Ruyterstraat 24, tel. 314350. Te huur: woonruimte tussen Den Burg en De Koog. Woonkamer open keuken 1 slaapkamer, douche met wc, €475,- incl. p.m. Tel. 06-41078484. Goed onderhouden lede ren bankstel. (2-/3-zits, blauw), prijs €500,-. Bel voor afspr. 319313/06- 52640694. Nu bij Mantje mode en schoenen! Alle schoenen en kleding van de winter collectie voor de helft van de helft!! Wilt u alles weten van uw vakantiebestemming en uw appartement of hotel? Wij hebben Toeristiek, de onafhankelijke databank voor de reiziger. World of Tui Reisbureau Texel, 't reisbureau in 't postkan toor. Grootmoeder's Cate ring. Voor al uw salades en hapjes warm en koud. voor jong en oud. Corry v.d. Slikke, tel. 313335. Prijsverlagingen naar vele stedenreizen. Haal de nieuwe gidsen met de verlaagde prijzen bij World of Tui Reisbureau Texel, 't reisbureau in 't postkan toor. Bomen zagen, boomsin gels dunnen. Voor info: Van Egmond en Witvliet, tel. 319801/315091. Ook op zondag kunt u uw bestelde hapjes, salades, gebak en taarten ophalen bij Texel Catering Ban ket Service Ruud Boom, tel. 313791. www.texelca- tering.nl Nu leverbaar: Pager (tekst pieper) voor het ontvan gen van het nieuwe digi tale communicatie C2000 netwerk bij Voordeelland Oudeschild. 322398 Snel weg? Wij hebben plaats, zowel dichtbij als ver weg. World of Tui Reisbureau Texel, 't reis bureau in 't postkantoor. Op weg naar succes! Groepscoaching start in maart in Den Burg. 10 ses sies. Context: 312832. Gratis Thermojetics krui dendrank t.w.v. €26.20 bij een basispakket Herba- life. Tel. 314875. 8-15-22-29 mrt. wordt op nieuw een cursus pende len gegeven door Greetje Coster. Tel. 322052 voor inl. en aanmelden. Nu bij Mode Schoenen Alle schoenen en kleding van de wintercollectie voor de helft v/d helft!! Dagelijks wisselend 3- gangenmenu €20,00. Ook a la carte. Vrijdag/za terdag/zondag geopend. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Roodkokende stoof peren, 4 kg €3,-. Elstar, Cox, Goudreinet, 4 kg €3,-. L. Huisman, Fruit- kwekerij De Veen, tel. 06-22030389. Gevr. stripboeken. Te vens antieke tegels ge vraagd. Goede prijs. Tel. 327084. Oppasouder gezocht in De Koog voor 2 meisjes (2% jr. en 9 mnd.). 2 a 3 ochtenden p.week van 8.30-14.30 uur (in overleg). Tel. 310004. Haardhout. gemengd: eik, iep. beuk. es. etc. Handelsonderneming Eelke Kloosterman, tel. 0517-579592. Auto Service Centrum, Maricoweg 3. tel. 315588. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12.50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, 362600. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Tuinonderhoud voor het hele seizoen? "De Rijcke Tuinen" kan het voor u doen! Bel 06-25164777. Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog, tel. 317575. Te koop: Peugeot 4061.61, rood metallic, bj. '97. vr.pr. €4750,-, tel. 322856. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Nu bij Mantje mode en schoenen! Alle schoenen en kleding van de winter collectie voor de helft van de helft!! Schipbreuk- en Juttersmu seum Flora, Luchtvaart Museum Texel en het Wa genmuseum bedanken Juwelier Martin Tromp voor de sponsoring van hun promotiefilmpje op www.texeltv.nl. Iets te vieren... voor ie dere gelegenheid pas send materiaal. Stiehl 310 320. Onderhoudsbeurten met apk. Verhagen Auto's. Ou deschild. Inl. 322856. Miranda cosmetique. Salon voor gezichts-, li- chaams- en pedicure behandelingen. Ook ca- deuaubonnen. Voor afspr. 06-20990241. Waddenruiters PC Kleppertjes 75 jaar. Opgave reünie 12 maart: €10.-op rek.nr. 332517446 t.n.v. A. Keijsero.v.v naam en adres. Sla nu in, voor al onze lege cd's en dvd's geldt 3 ha len, 2 betalen TCA, Ma ricoweg 37 A. Who's that girl damescol lectie bij Dodo wear. Bin nenburg 12. Den Burg. Woonruimte gezocht voor 3 pers. Tel. 06- 50655866. Café De Kombuis op de haven van Oudeschild elke 1e zaterdag Frans en Lies. Alle dagen open v.a. 9.30 uur, zondag v.a. 12.00 uur. Paal 9 alle dagen geopend vanaf 10.00 uur. Schipbredk- en Juttersmu seum Flora, Luchtvaart Museum Texel en het Wa genmuseum bedanken Juwelier Martin Tromp voor de sponsoring van hun promotiefilmpje op www.texeltv.nl. Wasautomaten en Was drogers - maak uw keuze bij Service Center Texel - Laagwaalderweg 39 Moeten uw bomen of struiken nog gesnoeid worden'' M. Dijker Tuin onderhoud. tel. 310350. Zorgen aan je kop? Bij Qnipp Kapsalon weten ze er iets op: een hoofdiuis- behandeling met natuur lijke producten' Vraag er eens naar, Waalderstr. 15, tel. 312227, met en zonder afspraak. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. 't Lieke Wilt u wat nieuws, wat leuks? Nu workshops bij 't Lieke, onder andere vaasdeco en kransen bin den voor een betaalbare prijs Informatie: M.L Eel man, Loodssingel 16.1792 BH Oudeschild. tel. 0222- 31027/06-20060849. Aanstaande zaterdag 70/80's party Wat trek jij aan? Questionplaza.nl, daar gebeurt het!

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 3