'Werk aan overkant die wat ver weg Commotie over nieuwe Helderse Tesoloketten Vier Texelse koks naar Teso:Kinderziektes half april verholpen' finale Waddenkok 2005 Vraagtekens bij proef met mosselzaadvang .TEXELSE couRANT" Als vrijwilligers naar Sri Lanka Schakers leveren flink strijd VRIJDAG 25 FEBRUARI 2005 Over de nieuwe loketten van Teso voor automobilisten in Den Helder is veel te doen. Reizigers klagen onder meer over te lage afhande lingssnelheid, weggewaaide bank biljetten en een te groot toetsen bord van de PIN-automaat, waar door andere automobilisten kun nen meekijken. Volgens Teso be treft het voornamelijk kinderziek tes en zorgt ook de verbouwing voor beperkingen. De verwachting is dat de tekortkomingen halver wege april, als de herinrichting is voltooid, zijn opgelost. Terwijl in Den Helder de voorbereidin gen voor de bouw van nieuwe loket ten nog in volle gang zijn, naderen auto's de haven en wijst een mede werker van Teso in oranje hesje de chauffeurs zwijgend naar het juiste loket. Woensdagmiddag zijn er twee balies in bedrijf, op dat moment ge noeg om de drukte aan te kunnen. Zodra de automobilist voor het loket staat, treedt het systeem in werking. Als er via de intercom contact is ge- Waterschap meet dijk met helikopter Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier laat volgende week 230 kilometer dijk, waaron der de hele Texelse waddendijk, door een helikopter 'inmeten'. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een techniek waarbij de dijk wordt 'afgetast' met laserstralen. De laserscanner bevindt zich onder een helikopter die op een hoogte van 275 meter en met een snelheid van 65 kilometer per uur over de dijk vliegt. Met behulp van een GPS- navigatiesysteem en de door de scanner opgevangen signalen wordt niet alleen de hoogte van de waterkering bepaald, maar ook het type bekleding, zoals asfalt, gras of stenen. Daarnaast worden luchtfoto's gemaakt. De informatie wordt ge bruikt bij het beheren van de dijken en het uitvoeren van stabiliteits- berekeningen. Het werk wordt uitgevoerd door het bedrijf Terralmaging. De exacte plan ning van de helikoptervluchten wordt bepaald door de weersomstandighe den. Door de vlieghoogte is de over last op de grond minimaal, aldus het hoogheemraadschap. Huis mag geen opstal worden De familie Groszpietsch mag van b en w de bestaande woning Schil- derweg 185 slopen en een nieuw huis op een aangrenzend stuk land bouwen. Omdat dit land nu nog een agrarische bestemming heeft is een artikel 19 procedure nodig. Ook het recreatief opstal bij de be staande woning mag worden ge sloopt en desgewenst opnieuw bij de nieuwe woning worden gebouwd. Groszpietsch had echter gevraagd alleen dit recreatief opstal te mogen slopen en van de bestaande woning een recreatief opstal te maken. Daar voelt het college niets voor: als er een nieuwe woning wordt gebouwd, moet de oude verdwijnen. De gemeente eist wel aandacht voor landschappelijke inpassing van de nieuwbouw. Het huis moet een 'jaren 30-uitstraling' krijgen en daardoor met afsteken bij de andere woningen in de directe omgeving. Het zou ook mooi zijn als de nieuwbouw de er achter staande minder fraaie schuren aan de Hallerweg enigszins zou af schermen. Verder mag het nieuwe huis niet groter worden dan 85 vier kante meter en moet rond de gebou wen een behoorlijke vrije ruimte in stand worden gehouden om het open karakter van deze plek te bewaren. Bridge legd tussen de Teso-medewerkster en de chauffeur, schuift de automa tische kassalade langzaam naar bui ten en stopt de bestuurder z'n afwaardermgskaart of bankbiljetten onder het klemmetje. De wind komt uit het oosten, het geld blijft keurig liggen. In een ander geval toetst een man zijn pincode in. Er zit weinig snelheid in het systeem, maar bij ge brek aan grote drukte groeit de rij met verder aan dan vier auto's. Dat is op vrijdag- en andere piekdagen wel anders geweest en om alle automo bilisten toch mee te krijgen, is de boot al herhaaldelijke malen later dan ge pland vertrokken. Er zijn wel auto's blijven staan, maar volgens Alex Cofmo van Teso was dat met altijd te wijten aan het nieuwe systeem. 'Er lopen een paar zaken door elkaar. Eén keer stond er een vrachtwagen uit Tsjechië voor het loket, maar de chauffeur had geen geld bij zich. De zaak blokkeerde en het gaf veel pro blemen om de auto aan de kant te krijgen. Een andere keer zorgde een vrachtwagen met pech voor opont houd. En zo ken ik nog wel meer voorbeelden.' Maar Cofino spreekt met tegen dat een aantal klachten over de nieuwe werkwijze terecht zijn. Bijvoorbeeld over de communicatie met de mede werkers in het loket. 'De intercom werkte met, maar dat probleem is in middels verholpen. Dat de verlichting ontbreekt komt doordat de luifels nog niet op z'n plek staan. Daarbij zijn we afhankelijk van het weer. Het moet warmer zijn dan vijf graden Celsius en het mag niet harder waaien dan wind kracht vier. In deze tijd van het jaar vergt dat wat geduld. Dat pinappa- raat heeft inderdaad een groot toet senbord. dat zichtbaar is voor ande ren. Dat gaan we veranderen en we zorgen ook dat je er vanuit de auto makkelijker bij kan. Er is inderdaad geld weggewaaid, schade die overi gens door Teso is vergoed. De oplos sing hebben we gevonden in de vorm van een klem en een mapje.' De problemen van de afhandeling- snelheid zijn volgens Cofino groten deels terug te voeren op de gefa seerde inbedrijfstelling van het nieuwe systeem. 'De automatische kentekenherkenning werkte nog niet goed en het systeem vereiste extra handelingen. Maar als alles straks goed werkt en de medewerkers rou tine hebben opgebouwd, verwachten we ongeveer dezelfde transactietijd nodig te hebben als bij de oude lo ketten.' Dat het laatje niet sneller open en dicht gaat, is iets waar reizi gers aan moeten wennen. 'Het is een standaardsysteem, dat niet speciaal voor ons is ontwikkeld. Bovendien: als het laatje snel open en dicht gaat ontstaat de kans op letsel als men sen er bijvoorbeeld met hun vingers tussen komen.' Verkoopautomaten Volgens Cofino werkt het nieuwe sys teem uiteindelijk in het voordeel van Teso en de reizigers. 'Straks beschik ken we over vier bemande loketten en drie stroken met verkoop automaten voor alleen personen wagens. die geschikt zijn voor beta ling met creditcard, pinpas en de afwaardeerkaart van Teso. Dat zijn dus in totaal zeven stroken, terwijl we er in de oude situatie vier hadden. Het mooie van de automaten is dat ze op elk moment van de dag werken, het hele jaar door, dus ook buiten de seizoenspieken. Dat is ook in rustige periodes, met name tijdens de dage lijkse spits een behoorlijke kwaliteits verbetering.' Volgens Cofino zorgt de herinrichting ervoor dat in het hoog seizoen alle auto's tijdig door het lo ket kunnen, ook voor de grotere Dok ter Wagemaker. Een automobilist legt zijn kaart op de geopende lade aan het loket van Teso in Den Helder. Texelaars Herma en Juul Annyas (moeder en dochter) reizen van daag af naar Sri Lanka om te hel pen bij de opbouw van het wees huis dat daar op initiatief van Marja van Leeuwen wordt gebouwd. Herma en echtgenote Leo Annyas hebben in Noordwijkerhout al ge holpen met het sorteren en ver- zendklaar maken van hulpgoede- Bij het zien van de indringende beel den van de ramp ontstond bij de fa milie Annyas de behoefte om de han den uit de mouwen te steken. Die mogelijkheid deed zich voor toen de Stichting Weeshuis Sri Lanka vrijwil ligers vroeg voor het selecteren en sorteren van de stapels met hulp goederen in de loods in Noordwijker hout. De handen gingen flink uit de mouwen. 'Dozen en vuilniszakken open maken, spullen eruit halen, kij ken wat bruikbaar is en selecteren wat geschikt is voor Sri Lanka. Wat niet geschikt is voor Sri Lanka, wordt apart gezet en later verpakt met de bedoeling dat dit ten goede komt aan kinderen in Roemenie.' Ze kregen snel handigheid in het werkt. 'Nooit geweten hoeveel knuffels Nederland rijk is. In allerlei vormen, soorten, maten kleuren gaan ze door onze handen. Uiteindelijk zijn er meer dan 46 kratten van een kuub aan knuffels ingezameld. Aandoenlijk is om te zien hoe pakketten zijn samenge steld: schoolspullen en andere mate rialen die doelbewust zijn aange schaft voor deze actie. Maar soms wordt de plank misgeslagen. Een winterjas afstaan voor het goede doel is op zich te waarderen, maar men vergeet dat de mensen op Sri Lanka daar weinig aan hebben. Soms lijkt het alsof mensen even een zolder opruiming hebben gehouden of van de gelegenheid gebruik hebben ge maakt om waardeloze spullen te dumpen. Soms gênant.' Toen na veel inspanning uiteindelijk een zeecon tainer was gevuld, klonk applaus. Uiteindelijk werden negen containers verzendklaar gemaakt. Tijdens de pauze raakten vrijwilligers uit ver- In manege Akenburg is maandag de derde periode van de wintercompe titie van bridgeclub Groot Slem afge sloten. Het koppel Bakker-Hogewind heeft met een score van 338,17 de eerste plaats in de A-lijn overgeno men van het duo Bakker-Heligers (328,66). Op de derde plaats eindigde het duo Hoogerheide-Ruigrok (316, 75). Door met 338,96 eerste te worden in de B-lijn promoveert het duo Elzinga- Chavonnes weer terug naar de A-lijn. Ook de dames Witte-Van der Kerkhof (333,07) en het echtpaar Van Heer waarden (326,80) promoveren naar de A-lijn. In de C-lijn werd het duo De Laat- Jonkergouw eerste met een score van 333.14. Tweede werd het duo Witte-Beers (325,66), derde het duo Brans-Cnossen (324,47). Zij promo veren alle naar de B-lijn. Er wordt deze competitie nog één periode van zes wedstrijden gespeeld. Tweede woning opnieuw erkend Als de gemeenteraad akkoord gaat, krijgt Texel er een nieuwe tweede woning bij: Boodtlaan 13 in De Koog. Het huis kan deze status wat betreft b en w krijgen om re denen van redelijkheid en billijk heid. Het huis was oorspronkelijk tweede woning en werd zelfs als zodanig gebouwd in 1966. Toen in verband met de inwerkingtreding van de Huisvestingsverordening in 1994 door de gemeenteraad een lijst werd vastgesteld van alle tweede wonin gen op Texel (de huizen die aan de voorraad permanent te bewonen woningen zijn onttrokken) werd Boodtlaan 13 (vroeger Badweg 8) daarop bij vergissing niet vermeld. De eigenaresse uit Prinsenbeek was daarvan onkundig en kon er dus geen bezwaar tegen maken. Het huis staat nu te boek als gewone permanente woning. Nu de woning wordt ver kocht is dat voor de opbrengst een ongunstige factor, zodat de bemid delende makelaar Jan Duin het col lege verzocht de status tweede wo ning weer aan het pand terug te geven. Het college vindt dat prima en stelt de raad voor Boodtlaan 13 weer op de lijst van tweede woningen te zetten. Het beleid is overigens het aantal tweede woningen op Texel zo be perkt mogelijk te houden. In het be lang van de volkshuisvesting en de levendigheid van de dorpen is het goed zoveel mogelijk permanent be woonde huizen te hebben. In het ver leden zijn door allerlei omstandighe den echter huizen aan de per manente woningvoorraad onttrok ken. In Den Hoorn en De Koog kwam zelfs nieuwbouw waarbij om redenen van exploitatie al direct de helft van de huizen tweede woning mocht worden. Voor de eigenaar geeft dat maximale vrijheid omdat met een tweede woning 'alles' mag: perma nent bewonen, recreatief verhuren, als weekendhuis gebruiken en zelfs leeg laten staan. Koks van Grandhotel Opduin en hotel brasserie Rebecca strijden volgende maand in de Duitse stad Wittmund met Duitse en Deense koks uit het Waddengebied om de titel Waddenkok van het jaar 2005. Michel Arends en Guus Hillen van Rebecca en Aart Wijker en Peter de Bruijn plaatsten zich maandag voor de finale bij wedstrijden in Groningen. De Texelse koks deden in Groningen mee aan de National Waddensea Gastronomy Award, een wedstrijd waarbij koks uit het Waddengebied met streekproducten gerechten be reiden. Diverse organisaties die zich met Waddenproducten bezighouden, willen op die manier aandacht schen ken aan streekproducten uit het Waddengebied. Arends en leerling kok Hillen behaalden de tweede plaats, chef-kok Wijker en sous-chef De Bruijn werden derde. Die positie viel wat tegen, omdat de verwachtin gen rond Wijker en De Bruijn hoog gespannen waren. De twee behaal den in november 2003 de over winning toen Deense, Duitse en Ne derlandse koks voor het eerst met elkaar om de International Wadden sea Gastronomy streden. Door de derde plaats kan het duo van Opduin over tweeëeneenhalve week echter zijn titel verdedigen. De tweede plaats van Arends en Hillen was een verrassing. Zij deden voor het eerst mee. Arends: 'Ik was er niet met al te hoge verwachtingen naartoe gegaan, maar het geeft een erg goed gevoel als je vervolgens tweede wordt.' De eigenaar-kok van Rebecca was on der de indruk van de onderlinge sfeer tussen de koks in de keuken. 'We hielpen elkaar, er was geen onder linge strijd en we deden ook geza menlijk de afwas.' Texel was goed vertegenwoordigd. Drie van de zeven teams kwamen van het eiland. Hotel Noordzee had koks Riks Westerhuis en Joris Ellen afgevaardigd, maar zij plaatsten zich niet voor de finale in Wittmund. Van de andere eilanden kwamen geen deelnemers. De eerste plaats ging naar een restaurant-her berg In de Valk in Middelstum. Arends en Hillen verrasten de jury met een voorgerecht van grote gar nalen (langoustines) en een hoofdge recht van Texels lam met zeekoJ aardappelblinis en een lamssausnl oregano. Ais dessert hadden ze j verse nagerechten die van karnemT waren bereid. Wijker en De BrJ maakten een voorgerecht met lanl carpaccio, lamspaté, lamsbout en lam met zwezerik.! hoofdgerecht hadden zij met paj omwikkelde rode poon, een balk» brij van garnalen en oesters zeeasterpesto. Het nagerecht b stond uit appelijs, crème brulé v appels, appelcompöte en appelta; De appels waren afkomstig van fn kweker Keyser, het lamsvlees Goënga, de zuivel van Donatus, vis van Van der Star, de kaas Wezenspyk en de aardappels om Jan Keyzer. De zeekool haa Arends bij Jaap Vlaming in Den Bu bier De Texelaars nemen het op woe wee dag 16 maart in Wittmund op teg hun Duitse en Deense eollee: i Arends: 'Uit eik land worden Wi om denproducten meegenomen en a| maal bij elkaar gelegd op eén p j(0S waar we vervolgens de boodscr; gen pen doen. Op basis van die p ducten moeten we ter plekke e maaltijd bedenken.' Tijdens de fin wordt een extra beroep gedaan op inventiviteit van de koks. Ze moei dan met de Waddenproducten o een kindermenu samenstellen. Bij schaakclub En Passant wordt in de interne B&B Van der Vis en Den Boer-competitie voor elk punt ge vochten. De nummers één tot en met drie op de ranglijst lijken wel vast te staan, maar voor de vierde plaats zijn nog vier kandidaten over. Dick van Barneveld won van Jaap de Wijk en bezet nu de vierde plek. Dirk Rijneker verloor van Willem Otten en duikelde daardoor van de vierde naar de zevende plaats. Na vierentwintig speelronden is de top drie is duidelijk. Gerard van Es staat onbedreigd op de eerste plaats, Jaap Dros is tweede en ruim daar achter staat Thomas Richter op de derde plaats. Als er geen al te gekke dingen gebeuren, neemt Van Es de titel over van Richter. Dick van Barneveld heeft uit de laatste acht ronden zeven punten gehaald en klom van de middenmoot naar de vierde plaats. Willem Otten kan zich erop beroepen dat hij een van de weinige schakers is die dit jaar van Dros én Richter heeft gewonnen. Hij speelt het hele jaar sterk en is nog niet uit de top tien weggeweest. Door twee overwinningen, tegen respec tievelijk Paul Eelman en Dirk Rijneker, staat hij nu vijf. Piet Bakelaar heeft dit jaar weinig partijen gespeeld, maar bezet toch de zesde plaats. Hij zal het de komende weken moeilijk krijgen, omdat hij vooral tegenstanders uit de top drie krijgt. Bij winst op Van Es, Dros of Richter stijgt zijn ster, maar hij zal het beste uit zichzelf moeten ha len om te scoren, verwachten insi ders. Dirk Rijneker heeft enkele we ken de vierde plaats ingenomen. 'oi r i, broi maar is na twee verliespartijen gezakt naar de zevende plek. Hij echter gebrand op eerherstel. Teg Willem Otten verloor hij weliswaar, had zeker kansen. Rinus Vittali is n Dirk Rijneker de speler die het ma remise speelt. Vittali verliest zeid en speelt oerdegelijk. Hij bezet naz winstpartij tegen Duco van der K de achtste plaats en doet nog vc mee in de strijd om de vierde pis in het eindklassement. Jaap de Vi heeft door zijn verliespartij tegen V Barneveld een gat laten vallen, staat nu negende en zal alle ze moeten bijzetten om nog in de top te eindigen. Ferry van Tatenhove goed op dreef. Hij speelde rem tegen Piet Cornelisse. In de rono daarvoor versloeg hij Martin i Tatenhove en Duco van der Kuijl Alle uitslagen en standen zijn teruc vinden op de website van En ft sant: www.esstexel.nl/ep. schillende delen van het land met elkaar aan de praat en werd gespro ken over werkvakanties. Want in Sri Lanka moet veel werk gebeuren. Het uitpakken van de containers, ver spreiden van de inhoud en andere klussen. Via het lezen van nieuws brieven van de stichting bleef de fa milie Annyas de ontwikkelingen vol gen en groeide de betrokkenheid. Het blijft kriebelen. We hebben ge handeld. maar het gevoel dat ons handelen nog niet af is, blijft bestaan. Er blijft werk aan de 'overkant' alleen is déze overkant wat ver weg.' Na vele afwegingen, onder meer over de vraag of de te leveren inzet in ver houding staat tot de kosten werd de knoop doorgehakt. Herma Annyas gaat tien dagen, in gezelschap van dochter Juul (20), die onlangs aan instituut TIO is geslaagd voor de op leiding toerisme. Voor het vertrek van vrijdag zijn de voorbereidingen in volle gang. Niet alleen persoonlijke spullen gaan mee, alle mogelijke gaatjes in de bagage worden gevuld met spullen die in Sri Lanka van pas kunnen komen. Geregeld is dat Sri Lanka-gangers elk vijf kilogram extra bagage mogen meenemen. Er gaat EHBO-materiaal mee, maar ook verf kwasten en -rollers, schuurpapier en ander materiaal dat nodig is om het weeshuis te schilderen. Mogelijk gaan de Texelaars daarbij ook zelf helpen, maar de kans is ook groot dat ze worden ingezet bij het legen van de containers met hulpgoederen die dan inmiddels zijn aangekomen. Be doeling is dat ze een dag of tien naar Sri Lanka gaan. Via e-mails houden ze de lezers van deze krant op de hoogte van hun werkzaamheden. Inentingen De GGD Kop van Noord-Holland be gint in maart met de jaarlijkse groeps- inentmg voor DTP (difterie, tetanus, polio) en BMR (bof, mazelen, rode hond). Ouders van kinderen geboren in 1996, ontvangen binnenkort een oproepkaart met daarop datum en tijd waarop zij ven/vacht worden. De inentingen vinden plaats in het wijk- gebouw van TKN aan de Schoon oordsingel, op woensdag 23 maart van 9.30 tot 15.30. De GGD rekent op de medewerking van de leerkrachten van de kinderen. Na het ontvangen de oproepkaart kan voor vragen con tact worden opgenomen met de af deling jeugdgezondheidszorg van de GGD, tel. 0224-720620. Nostalgieweek in de Goilards 'Wat heerlijk deze dansen weer eens te zien. Het is dat de benen niet meer willen, anders had ik vast even meegedaan', merkte een be woner van verzorgingstehuis Goi lards enthousiast op na een optre den van de Dansgroep Oude Dan sen. Het optreden was onderdeel van de themaweek nostalgie, die tot en met zondag wordt gehou den. Regelmatig wordt in de Goilards een themaweek gehouden. Voor de cliën ten een leuke afwisseling op het le ven van alledag en ook de oudere omwonenden kunnen aan de thema maaltijden deelnemen. Deze week stonden gerechten uit lang vervlogen tijden op het menu: broeder, zoute bonen, griesmeelpudding met bes sensap en watergruwel. In de Irene- zaal werden nostalgische voorwer pen tentoongesteld en ook de lam petkan werd in ere hersteld. Verder haalden de dames herinneringen op bij tentoongestelde hoofdkappen. Kunnen oudere omwonenden aan themamaaltijden deelnemen, overige geïnteresseerden is dit (m niet mogelijk. Ouderen kunnen doordeweekse dagen buiten det maweken wel deelnemen aan! warme maaltijd in het verzorgino huis. Hiervoor is vooraf reserves gewenst. Burgemeester en wethouders staan huiverig tegenover experi menten met een nieuw systeem voor het vangen van mosselzaad in de wateren bij Texel. Ze kunnen nog niet overzien wat de effecten zijn voor de natuur en de beroeps- en recreatievaart. Als de experi menten ten koste zouden gaan van de visgronden van de garnalen- vissers wil het college dat de on derzoekers naar andere locaties uitkijken. Dat advies heeft de gemeente uitge bracht aan de directie Noord van het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) die volgens de Natuurbeschermingswet bevoegd is vergunningen te verstrekken voorde- gelijke activiteiten, maar daarbij eerst de mening peilt van de betrokken Waddengemeente(n). De proef is opgezet door schelpdieronderzoe kers uit Yerseke die behoren tot de Animal Science Group van de Univer siteit Wageningen. Het behelst een Hoog water Laag water 4" pijp in de boden Zat Zor Eco Om zich Engi Eén van de korven van een mosselzaadinvanginstallatie van opzij gezien. Op het touw dat rond de spoel is gewikkeld zetten zich de inossellarven af en groeien op. Er wordt perio diek geoogst door de korven aan boord te zetten van het mosselvaartuig en het touw over te wikkelen waarbij de mosselen er mechanisch worden afgeschraapt. (Tokomng Machinelnbimk Luyl. Don Oovor) duurzaam systeem om in het wa zwevende mossellarven op te vara en te laten opgroeien tot kleine mo selen (mosselzaad) die vervolgt L kunnen worden geoogst. De experimentele installatie best uit ronde korven met een doorsc van 2,6 en een hoogte van 4,5 me die zich onder de waterspiegel bev den en bevestigd zijn aan palen; ro"j' vier meter diep in de wadbodem, ten. De korven zijn omwikkeld t touw waarop het mosselzaad z kan hechten. Bij het oogsten van zaad worden de korven aan ba van het mosselvaartuig gehesen, touw wordt daar overgewikkeld i een andere korf, waarbij de moss tjes er worden afgeschraapt. Evi tueel kan men de mosselen op korven ook helemaal laten vo roeien, waarbij een efficiënt te o sten product ontstaat dat niet ver terd hoeft te worden. Van dl teeltvorm wordt een hoog ecc misch en kwaliteitsrendement wacht en minder bodembeslag bij de traditionele cultuur. De pr korven zullen gedurende 3,5 jas diverse plekken in de Wadder staan, zodat de effecten van de: eenlopende groeiomstandighs kunnen worden vergeleken. Texels grondgebied zijn twee l< aangevraagd: voor de dijk even: noorden van Oudeschild (32 kof en een bij de Hors (4 korven). Eerder ontwikkelde zaadvanc temen bestonden uit zacht, dnj\ materaal. De nu aan de orde verankerde harde installatie is wezenlijks anders en er is mis een bouwvergunning voor nodig, college heeft zorgen over de lijke last die deze vnj omvar constructies zullen opleveren andere gebruikers van de Wat zee. Het college vindt het in elkifus val niet aanvaardbaar dat garr vissers op deze plaatsen niet terecht kunnen. 'Van Texelse cL nalenvissers begrepen wij dat plaatsing van de installaties ten kc gaat van hun visgronden. Indien informatie op juistheid berust, zoeken wij met klem te zoeken een alternatieve locatie. Het kam inziens niet zo zijn dat een onderzt voor een duurzame ontwikkeling de ene beroepsgroep (de mot vissers) ten koste gaat van de mc lijkheden voor een andere' Te idee kur

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 6