ifit a afttef i« mmmr m Excursies .TEXELSE 7 COURANT" K Marathon van menvereniging Geheime minnaars met 'affaire' Film Agenda TX10 teso 1000 m2 v^&Jan Keijser VRIJDAG 25 FEBRUARI 2005 :-e- Zaterdag 26 februari: Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilder- weg. Deelname kost €6,-. Zondag 27 februari: Om 11 -00 uur begint een excur- door de Slufter. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtin- bij EcoMare, tel. 317741 ■Is haak n Bii woei 3 tec 'lieg; i W; ena! én p SCi; ie p ke Dinsdag 1 maart: !efini Om 14.00 uur begint een excur- n op s,e door de Muy. Aanmelden via Tioe EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur oegmt een rondleiding door de bier- ™"fbrouwerij aan de Schilderweg. n Deelname kost €6,-. ^aar, Woensdag 2 maart: Om 14.00 uur begint een excur sie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtin gen bi] EcoMare, tel. 317741 Om 15.00 en 16.00 uur begint vo! een rondleiding door de bier- I brouwerij aan de Schilderweg. -jgy,. Deelname kost €6,- lenV len. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag een marathon- wedstrijd voor aanspanningen. De wedstrijd begint om 11.00 uur bij manege Akenburg. Deelnemers leggen eerst een wegparcours van ruim zeven kilometer af. Vervolgens wacht elke aanspanning een hin- dernisparcours in de binnenbak van de manege. Elke deelnemer rijdt dit parcours driemaal, waarbij de eerste ronde als proefronde geldt. Aan de wedstrijd doen dertig aan spanningen mee, waaronder der tien Texelse. De overige deelnemers komen van de overkantse vereni gingen Duinruiters, RAP, Wiron en Wieringermeerruiters. Molen open De molen van Het Noorden is zon dag 27 februari van 13.00 tot 17.00 geopend voor publiek. De mole naars zijn aanwezig om te vertellen over de werking en de historie. De entree bedraagt €0,50. bev Sterren Julia Roberts, Jude Law en Natalie Portman spelen de hoofd- rollen in Closer, een romantische n pj film vol drama die deze week in ^Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over de Engelse schrijver Dan, die de kost verdient met het samenstellen van overlijdensbe- nchten. Tijdens een fotosessie flirt en kust hij wat met de gescheiden fotografe Anna. Zij heeft echter nieuwe trouwplannen met derma- fc'oog Larry en Dan krijgt een relatie met Alice, een Amerikaanse die naar Londen is gekomen om te ontsnappen aan een opdringe rig ex-vriendje. De affaire tussen Dan en Anna blijft bestaan en de geheime minnaars zetten allebei hun reputatie op het spel. Met grote ogen staart ze de kijker aan, het meisje op Johannes Ver meers fameuze schilderij Meisje met de parel. Hoewel er specu laties genoeg zijn, weet niemand wie zij was. Tracy Chevalier liet zich door het raadsel inspireren .en schreef vijf jaar geleden de historische roman Girl with a pearl earring. De verfilming (door de !St Engelse regisseur Peter Webber) draait dinsdag en woensdag in de sene Filmganger 30+. Hoofd persoon is de 17-jarige Griet, een rol van Scarlett Johansson, die eerder schitterde in Lost in trans lation. Als beginnend dienstmeisje bij de familie Vermeer treft ze een kil huishouden aan, met een vrouw die meer in juwelen dan in schilde- ®'u rijen is geïnteresseerd, een strenge schoonmoeder die het huishouden ""1 bestiert en de romantische schil- Ew der die zich het liefst opsluit in zijn atelier. Al snel ontstaat een bijzon dere relatie vol seksueel verlangen tussen Vermeer en het meisje. Nieuw in de Texelse bioscoop is ook de animatiefilm Streep wil racen, over een jonge zebra die per ongeluk wordt achtergelaten door een rondreizend circus. Hij wordt geadopteerd door een boer en zijn dochter. Naast hun boer derij bevindt zich een renbaan. Streep beeldt zich in dat hij niet alleen een zebra, maar ook een renpaard is. Maar al snel merkt hij dat de snobistische paarden uit de racerij hem liever zien gaan dan komen en dat hij er heel wat aan zal moeten doen om zijn droom te laten uitkomen. Geprolongeerd is de komedie Meet the Fockers (met Ben Stiller, Robert de Niro, Dustm Hoffman en Barbara Streisand), het vervolg op Meet the parents. In het eerste deel zag de kijker hoeveel moeite Gaylord Focker moest doen om te worden geaccepteerd door zijn aanstaande schoonvader Jack (Robert de Niro). Nu wordt dui delijk dat hij inmiddels een plekje heeft verworven in de 'cirkel van vertrouwen' van deze voormalige ClA-agent. Er rest nog slechts één - op het oog kleine - hindernis: het weekend waarin de wederzijde ouders elkaar leren kennen. Ook nog een weekje te zien is Vet Hard, een Nederlandse film met een wonderlijke combinatie tus sen actie, komedie en romantiek. Hoofdpersoon is Bennie (Jack Wouterse), een stevige, niet al te slimme snackbarhouder annex cnmineel. Onenigheden lost deze lichtgeraakte fan van George Baker op met een kopstoot. Als een juwelenroof met beroepscri mineel Milo door zijn eigen blun der mislukt, verdwijnt Bennie ach ter de tralies. Bij zijn vrijlating, vijf jaar later, blijkt het leven er heel anders uit te zien. In het geprolongeerde verhaal over de tekenfilmfiguur Sponge bob Squarepants leert de onno zele spons meer dan hij ooit voor mogelijk had gehouden toen hij en zijn vriendje Patrick de zeester een spannende zoektocht begonnen naar Schepstad, om de gesto len kroon van koning Neptunus in veiligheid te brengen. Lepel is een tijdloos en fantasievol verhaal over de zevenjarige Lepel, die bij zijn gemene oma Koppenol moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Plop en Kwispel gaat over kabouter Plop en zijn vrienden, die in een jonge hond in het kabouterbos ontdekken. Als Plop en zijn vrienden ontdekken dat in de grotemensenwereld een jongetje erg verdrietig is dat zijn Kwispel weg is, besluiten ze het hondje terug te brengen. Maandag kunnen bezoekers zich laten ver rassen met een sneak preview, de vertoning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot'de aanvang een verras sing. Rommelmarkt In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 5 maart van 9.30 tot 12.30 uur een rommelmarkt gehouden. Party in Question In discotheek Question Plaza in Den Burg wordt zaterdag een jaren '70/80-party gehouden. De bezoeker die het meest in de geest van die tijd is gekleed, maakt kans op een dinerbon. Het feest wordt gepresenteerd door DJ's Paul, Fred en Gauke en begint om 22.00 uur. De toegang is gratis. Bingo in Bethel Vrouwenclub De Duinroos uit Eier- land houdt woensdag 2 maart een bingo in buurthuis Bethel in Zuid- Eierland. De organisatoren belo ven mooie prijzen. Bovendien is er een verloting. Een deel van de opbrengst is bestemd voor Bethel. De bingo begint om 19.30 uur. Tekencursus De Muziek- en Dansschool begint op 19 maart met een nieuwe cursus tekenen en schilderen voor kinde ren uit de hoogste kiassen van het basisonderwijs. Het accent bij deze cursus zal liggen op leren kijken, expenmenteren met het materiaal en oefenen. Bij mooi weer wordt buiten gewerkt. De cursus bestaat uit zes lessen, op zaterdag van 9.30 tot 11.30 uur. Deelname kost €65,-, inclusief materiaal. Voor informatie en aanmeldingen: tel. 313493 of e- mailadres info@mdt-texel.nl. Wereldgebedsdag In het kader van Wereldgebedsdag worden vrijdag 4 maart bijeenkom sten gehouden in de doopsgezinde kerk in Den Burg en de rooms- katholieke kerk in Oosterend. Het thema is Laat je licht schijnen, de orde van dienst is dit jaar samen gesteld door vrouwen van negen verschillende kerkgenootschappen uit Polen. De bijeenkomst in Den Burg wordt luister biigezet door de gospelgroep Joy onder leiding van Jaap van der Slikke. Aan de bijeen komst in Oosterend wordt mede werking verleend door het RK-kerk- koor en organist Hans de Goede. Beide bijeenkomsten beginnen om 19.30 uur. Trainen voor de Zestig van Texel Deelnemers aan de 60 van Texel trainen zondag 27 februari op de vierde etappe. De deelnemers wor den om 10.15 uur verwacht op het parkeerterrein bij de atletiekbaan in Den Burg. Bij de training voor de derde etappe waren twee weken geleden ondanks de harde wind Vrijdag 25 februari: In dorpshuis De Bijenkorf in Oos terend begint om 20.00 uur een optreden van de cabaretgroep Twee boeren en een dominee, met domi nee Jelle Vonk. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur de vijfde en laatste ronde van het Texels kampioenschap kla verjassen. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal de tweede buitengewone aandeelhoudersver gadering van Teso, met als enige agendapunt de statutenwijziging in verband met de omvorming tot structuurvennootschap. In De Buureton in Den Burg wordt van 20.00 tot 22.15 uur een stijl dansavond gehouden voor 50-plus- sers (gevorderden). Deelname is gratis. In restaurant De Texelse Luwte in Den Burg begint om 21.00 uur de Nationale Café Quiz, met dichter des vaderlands Driek van Wissen en Carel Helder. Er kunnen maxi maal acht teams van zes personen meedoen. Diner vooraf mogelijk. Opgave via telefoonnummer 322 155. De 'huisband' van jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan verzorgt een concert. De zaal is open vanaf 21.00 uur, het optreden begint rond 21.30 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Meet the Fockers (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Vet Hard (19.15 uur) en Closer (21.45 uur). Zaterdag 26 februari: In het kader van sneeuwklokjesdag wordt een wandeltocht gehouden, die om 13.30 uur start op 't Turfveld in de Dennen. Ook zijn 's mid dags bezoekjes mogelijk aan het sneeuwklokkenbedrijf van Nanning Kikkert, Oudedijkje 16, en de tuin van Trix Dros, Vuurtorenweg 2. In discotheek Question Plaza in Den Burg wordt vanaf 22.00 uur een jaren '70/80-party gehouden. De bezoeker die het meest in de geest van die tijd is gekleed, maakt kans op een dinerbon. De toegang is In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), Plop Kwispel (14.15 uur). Lepel (16.00 uur), Spo'ngebob, de film (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 en 21.30 uur), Vet Hard (19.15 uur) en Closer (21.45 uur). Zondag 27 februari: Deelnemers aan de 60 van Texel trainen op de vierde etappe. Ze worden om 10.15 uur verwacht op het parkeerterrein bij de atletiek baan in Den Burg. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt een marathonwedstrijd voor aanspanningen. De wedstrijd begint om 11.00 uur bij manege Aken- burg. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeven. De molen van Het Noorden is van 13.00 tot 17.00 uur open voor bezichtiging. Entree €0,50. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), Plop Kwispel (14.15 uur), Lepel (16.00 uur), Spongebob, de film (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 en 21.30 uur), Vet Hard (19.15 uur) en Closer (21.45 uur). Maandag 28 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rom melmarkt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een openbare vergade ring van de raadscommissie Grond gebied. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur). Plop Kwispel (14.15 uur), Lepel (16.00 uur). Spongebob, de film (16.15 uur). Closer (19.00 uur), Vet Hard (19.15 uur), een sneak preview (21.30 uur) en Meet the Fockers (21.45 uur). Dinsdag 1 maart: In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50, inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 uur. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een (gecombineerde) ver- gadenng van de raadscommissies Welzijn en Werkwijze Raad. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur). Plop Kwispel (14.15 uur), Lepel (16.00 uur), Spongebob, de film (16.15 uur). Closer (19.00 uur). Vet Hard Spelen, klimmen, I klauteren, glijden I en springen. 1 Zo. t/m do. 10.00-17.00 i Vr. en za. 10.00-18.00 u I Ook voor kinderfeestjes! 0e Krim Postweg afslag 33 De Cocksdorp w. kinderspeelparadijstexel.nl Himi ■■rfP Garnalenvissen en zeehonden kijken In de voorjaarsvakantie- dagelijks (behalve zondag) om 14 00 uur Volwassenen 8,-. kinderen 3-10 jaar €6,00 EMMIE [0222 31 36 39 (19.15 uur), Girl with a Pearl Earring (21.30 uur) en Meet the Fockers (21.45 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nade re informatie kan worden verkre gen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso. nl. Hoogwater te Oudeschild Vr. 25 09.35 en 21.46 U. Za. 26 10.00 en 22.10 u. Zo. 27 10.20 en 22.45 u. Ma. 28 10.20 en 22.54 u. Dl. 01 10.35 en 23.24 u. Wo. 02 10.55 en 23.45 u. Do. 03 11.30 en - u. Vr. 04 00.30 en 12.10 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 27 februari op om 07 36 ui jr en gaat o nderor n 18.10 uur. donderdag 3 maart laatste kwartier: zaterdag 26 februari springtij en hagelbuien toch nog 25 atle ten actief. De organisatie hoopt op een nog grotere deelname voor de komende training, die geheel over de verharde weg gaat. De etappe is vijftien kilometer lang. De inschrijving voor de 60 van Texel, die maandag 28 maart (tweede paasdag) wordt gehouden, is inmid dels gesloten. Op alle afstanden is het maximumaantal deelnemers bereikt. Zelfs moesten enkele late aanmelders worden afgewezen. Het deelnemersveld telt nu 650 perso nen. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Nu ook ruitersportartikelen. Kampeercentrum Spinbaan 14 - Den Burg - Tel. 0222 - 313163 Teska Seligmann in Tusse de Banke jjTusse de Banke op de Groene- jjaats is van 4 tot en met 9 maart J!erk te zien van Teska Seligmann '_,JÏ Castricum. in Arnhem geboren Seligmann leerde altviool aan het Sweelinck 'rvatorium in Amsterdam. Pas verdiepte zij zich in beelden- ist. In eerste instantie was ze na»t autodidact, maar naarmate no»ZlC^ verc*er ontwikkelde, kreeg ze nw#Ü '>e^loe^e °P d't gebied een leiding te volgen. Ze ging naar Wackers Academie in Amster dam, een opleiding die zich vooral richt op de technische en vakmatige aspecten van het schilderen. Na deze studie ging Seligmann op zoek naar een eigen beeldtaal. Hoewel de kunstenares ook veel figuratief werk op haar naam heeft staan, maakt ze de laatste tijd voor al abstracte schilderijen. 'Ik werk steeds minder figuratief', vertelt Seligmann. Toch vindt ze dat een schilderij pas af is als ze het zelf portret kan noemen, wat vreemd lijkt, omdat haar abstracte werk wordt gekenmerkt door grote vlak- Dental car De instelling die garant wil staan voor de nieuwe dental car, verzorgt ook de lening aan de Stichting Jeugdtand- verzorging Texel. In het verhaal dat dinsdag in deze krant stond, was ver meld dat de stichting alsnog voor een lening naar de bank zou moeten, maar dat is niet nodig. ken. 'Een schilderij bestaat uit een bepaalde emotie', legt Seligmann uit. 'Bij ieder schilderij weet ik nog wat de aanleiding was. Schilderen is voor mij het op doek zetten van trillingen. Ik ben niet bezig met het maken van een mooi schilderij. Ik kijk wel of het een goed schilderij is. Dat is het als het iets meedeelt, als er een stukje van mij inzit dat de toeschouwer laat meetrillen.' Recent werk van Seligmann kenmerkt zich door grijstinten. 'Het is heel span nend daar veel nuances in aan te brengen. Het gaat om de contrasten tussen de warme of koele grijstinten en de kleuren die ik gebruik.' Soms werkt Seligmann maandenlang aan een schilderij. 'Ik schilder heel veel lagen over elkaar heen. Ik vind dat je daarmee echt diepte krijgt in een schilderij. Al die verschillende fases kun je voelen.' De expositie is geopend op vrijdag 4 maart van 14.00 tot 20.00 uur. zaterdag 5. maandag 7 en woens dag 9 maart van 11.00 tot 17.00 uur, zondag 6 maart van 13.00 tot 18.00 uur en dinsdag 8 maart van 13.00 tot 17.00 uur. Raadscommissies vergaderen Het vergaderschema van de raads commissies voor volgende week is gewijzigd. Zo komt de vergadering van de commissie Middelen in zijn geheel te vervallen. Maandag ver gadert de commissie Grondge bied, dinsdag volgt een gecombi neerde vergadering van de com missies Welzijn en Werkwijze raad. De raadscommissie Grondgebied houdt maandag 14 maart in buurt huis Bethel aan de Muyweg een hoorzitting over het voorontwerp bestemmingsplan Midden- en Zuid-Eierland. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Op de agenda van de raads commissie Grondgebied staat maan dag onder meer het onderwerp vrij komende agrarische bebouwing. Na een periode waarin betrokken inwo ners hun ideeën naar voren konden brengen, is een concept beleidsnota opgesteld. Deze biedt ruimere moge lijkheden voor nieuwe functies van vrijkomende panden in het buiten gebied. Na de commissievergadenng volgt een schriftelijke inspraakronde, tijdens welke iedereen kan reageren. De gemeente hecht eraan te bena drukken dat het hier gaat om een eerste concept en dat nog alle gele genheid bestaat voor aanpassingen en wijzigingen. Andere punten op de agenda van de commissie Grondge bied zijn de financiële bijdrage aan de buurtweggetjes op de Hoge Berg, het voorontwerp bestemmingsplan Oos terend, het voorstel Planmatig Hand haven 2005 en diverse artikel 19-pro- cedures. Het voornaamste punt op de agenda van de commissie Welzijn die dins dag wordt gehouden, is de fusie van Sociale Zaken in de kop van Noord- Holland. Aansluitend bespreekt de commissie Werkwijze raad het con cept-communicatieplan voor de ge meente Texel. In dit plan wordt uit eengezet hoe de communicatie tus sen gemeente en inwoners kan wor den verbeterd. Andere agendapunten zijn het inspreken tijdens commissie vergaderingen (meer ruimte geven aan de publieke rondvraag) en een mogelijke nieuwe indeling van de raadszaal (andere opstelling raad en college). De volledige agenda van alle com missievergaderingen is te vinden op de gemeentelijke website www.texel .nl. De vergaderingen in het raadhuis zijn rechtstreeks te beluisteren via Radio Texel, 106.1 FM. Hersenstichting De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksge zondheid houden volgende week voor de negende keer de gezamen lijke collecte voor hersenziekten en psychische ziekten. Dit jaar ligt de nadruk op kinderen die aan deze ziekten leiden. Mensen die de col lectanten mislopen, kunnen hun gift overmaken op giro 950, Den Haag. Leven met diabetes In het gebouw van Thuiszorg aan de Schoonoordsingel in Den Burg wordt op drie zaterdagen in april de cursus Leven met diabetes gegeven. De cur sus wordt begeleid door een erva ringsdeskundige van de Diabetes vereniging Nederland. Een diëtist en een wijkverpleegkundige van TKN verzorgen een gastles. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten van twee keer twee uur. Bij deze cursus worden onder meer aangepaste leef regels voor mensen met diabetes behandeld, die de kans op klachten en complicaties verminderen. Ook geeft het uitwisselen van ervaringen met lotgenoten meer kennis en in zicht over diabetes. De cursus be staat uit dne bijeenkomsten van twee maal twee uur, op zaterdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Deelname kost €18,- per persoon en €27,- per echtpaar. Leden van de Diabetesvereniging en abonnees van het Servicepakket genieten korting. Voor aanmeldingen en informatie: Gezondheidswijzer, tel. 0223-650 135. of e-mailadres gezondheids wijzer@corbisplus.nl. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 1 maart Veld A 18.30 Rabobank-NIOZ 3 De Wit 19.15 Swier-DeWit Rabobank 20.00 Randstad-Tevoko 2 Prinsen 20.45 Lindeboom-Prinsen Randstad 21.30 TESO-CVI Ecotiem 22.15 Super de Boer-Ecotiem CVI Veld B 18.30 De Pilaar-NIOZ 2 Albert Heijn 19 15 Albert Heijn-L&R De Pilaar 20.00 Beverdam-Rab L&R 20.45 Smash K.-Oostra Beverdam 21.30 Martine-Bremakker Oostra 22 15 Foto De Waal-Aeolus Martine Veld C 18.30 Natuurw.-B&B Schouwstra 19.15 Schouwstra-Zeilm. Natuurw. 20.00 De Krim-Jozefschool Zeilm. 20.45 Klif 23-Sportshop 1 Jozefschool 21.30 Durper Drup-Timmer Klif 23 22.15 lepe de Boer-Bar Timmer Wedstrijdleiding: Slagerij Beverdam en Kees (tel. 310221). Uitslagen 22 februari NIOZ 3-De Wit Installatietechniek 0-3. Wessels Ontwerpt!-Slagen) Beverdam 3-0: Texelse Autocentrale-NIOZ 1 0-3, Kobeko-Sportshop Texel 2 0-3. Tatenhove 1-Cocky "s Kapsalon 1- 2; Paal 28/De Krim-Maarco Bouw 0-3, Eco- tiem-De Prinsen van Texel 0-3: OSG-De Linde boom 2-1. Super de Boer-Randstad 2-1: TESO-Tevoko 2 0-3: Langeveld de Rooij- Swier Groente Fruit 3-0. Bouwcenter Rab-De Pilaar 1 -2: De Krim-NBC Eetman Partners 3- 0. Natuurwinkel-Jozefschool 1-2. Zeilmakenj Texel-B&B van der Vis en Den Boer 1 -2. Durper Drup-Sportshop Texel 1 0-3. Slagen) lepe de Boer-Slageri) Beverdam 2 2-1Bar Sportief-Klif 23 1-2.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7