i' Cjrocn ^warL- Jexels 'm het hart Interne organisatie emeente onder vuur I Veroordeling voor poging tot doodslag VWO-scholieren spelen met Europese grondwet 'Bijna net zo leuk als Mens-erger-je-niet Hond grijpt direct naar de koppen' <D LR vakantiekrant rschijnt 5 maart DINSDAG 8 MAART 2005 I Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg ^■penstaande vacatures, interim- rachten, geschuif met medewer- ers, brieven en vragen die te lang lijven liggen, stroperigheid bij de van vergunningen en een lebsite met verouderde informa- De gemeente belooft beter- chap, maar aanhoudende klach- m waren voor de redactie van de exelse Courant aanleiding voor ntische vragen aan het college. pvallend is het aantal langdurig penstaande vacatures. In twee ge ilen gaat het om een afdelings- werd twee jaar geleden benoemd tot raadsgriffier en nadien noodgedwon gen vervangen door Henk Pennings, die op dat moment echter al hoofd van de sector Middelen was en sindsdien ook nog de taken van de gemeentesecretaris en van het afdelingshoofd Ondersteuning waar nam en bovendien werd aangesteld als de man die de nieuwe Centrale Publieks Balie moest vormgeven. De vraag lijkt gerechtvaardigd of iemand met zoveel taken al zijn werk naar be horen kan doen. En als dat inderdaad het geval is. waarom dan vóór die tijd oofd. die als belangrijke taak heeft wél zoveel medewerkers nodig wa- et werk te verdelen en te controle- mof dat wel op tijd wordt gedaan, e afdeling Vergunning en Handha- ng is al sinds vorig voorjaar op zoek een vervanger. Ondanks her- Ie oproepen in de media, is die og niet gevonden. De afdeling On- eisteuning moet het zelfs nog lan- er zonder (vaste) leidinggevende De'laatste, Marit de Porto, e politierechter in Alkmaar heeft en 65-jarige man uit Oosterend ^Jjfoordeeld tot een voorwaarde- li jke gevangenisstraf met een iroeftijd van twee jaar. De rechter cht een poging tot doodslag op ijnbuurvrouw en een verbale be- jing met een misdrijf bewezen. folgens de advocaat van de man, J. /ewlbra, heeft zijn cliënt al negen jaar nr. l ciemet zijn buren. Dat resulteerde pesterijen over en weer. Op 13 xnlktober vorig jaar bereikte de strijd ano sn hoogtepunt, toen de verdachte I vox el zijn tractor op zijn buurvrouw In fo, eï jlgens de man waren zijn buren op igen n terrein aan het schilderen. Hier- hield zijn buurvrouw de ladder van ren. De gemeente is het met eens met deze stelling: 'De Centrale Publieks- balie is per 1 mei 2003 gerealiseerd; dit project was dus al vrijwel afgerond toen het sectorhoofd Middelen de functie van afdelingshoofd Onder steuning waarnam.Verderop in deze krant meer over de gemeentelijke organisatie. «Jienks: gemeente moet preventief gaan handhaven 2|* tlog vóór het tweede paracentrum an start is, hebben Paracentrum axel en Tessei Air bij de gemeente en verzoek ingediend tot preven- eve handhaving, teneinde de ves- ging te blokkeren. Volgens de fa- lilie Rienks is het nieuwe bedrijf ten Ihjdig met de bepalingen in het estemmingsplan en de Wet mi- aubeheer. Eerder zag wethouder elman geen beletsel. feventieve handhaving is volgens ge) Ie familie Rienks van Paracentrum ixelnoodzakelijk. 'Het tweede para- antrum zal de veiligheid van mensen materiaal in de lucht en op de rond in gevaar (kunnen) brengen', chrijft Maurice Frantzen, advocaat an de familie Rienks, in een brief aan en w. Preventieve handhaving is 'jens hem mogelijk in de vorm van et opleggen van 'een zware last tóer dwangsom'. Gezien de vol- ans Frantzen voorgenomen 'illegale cbviteiten op het luchtvaartterrein' is aast geboden. Als het college met innen vier weken reageert, dan zal rantzen de familie Rienks adviseren •ertegen de nodige rechtsmiddelen Lees verder pagina 5 een schilder even vast. 'Hij heeft de buren gesommeerd zijn erf te verla ten, maarzij vertrokken niet', aldus de advocaat. De man stapte vervolgens op zijn tractor en reed recht op de vrouw af. 'Om haar bang te maken', aldus de advocaat. De vrouw sprong weg, waarna de trekker tegen een stal tot stilstand kwam. De man zou hebben geremd, maar omdat de rem men met goed waren en het gras glad was, had hij geen controle over zijn voertuig. De rechter oordeelde dat hij daarmee had geriskeerd dat hij de vrouw zou overrijden en achtte een poging tot doodslag bewezen. De bedreiging vond op 21 februari vorig jaar plaats, nadat de verdachte had geconstateerd dat zijn coniferen waren gesnoeid. Hij vertelde zijn buurman dat deze actie consequen ties zou hebben en dreigde diens melktank te verontreinigen door er bijvoorbeeld penicilline in te gooien. Ook deze bedreiging achtte de rech ter bewezen. Een eis voor een vergoeding van €3500,- voor immateriële schade werd door de rechter met toegewe zen. n de 4 VWO spelen Eurocratie, het spel over de Europese Unie. Inzet: Sarah Marijn Trap. De eerste president van de Euro pese Unie komt van Texel en is een vrouw. VWO-scholiere Sarah Marijn Trap werd maandag in OSG de Hogeberg tot hoogste burger van Europa gebombardeerd, nadat ze even daarvoor winnaar werd van het spel Eurocratie, dat is ge baseerd op de Europese Unie. Klas 4 VWO van de OSG speelde het spel als onderdeel van de campagne voor het raadplegend referendum over de Grondwet van Europa. Het geven van bekendheid is niet overbo dig. zo bleek tijdens een vragen- rondje aan de tafels. 'Je hoort er zo weinig over', vertelde een leerlinge, die niet erg gelukkig was in het spel waarbij de deelnemers als lijsttrekker op toernee door Europa worden ge stuurd, waarbij de dobbelsteen 'op democratische wijze' de beslissing brengt en zoveel mogelijk ministers moeten worden binnen gehaald. 'Ge luk is belangrijk, maar je moet ook slim zetten', glundert Riette Olthof, die met acht ministers aan haar tafel tje een voorsprong heeft. Een klasgenote: 'Het is bijna net zo leuk als Mens-erger-je-niet.' De verrichtin gen van de spelers werden gadege slagen door wethouder Nel Eelman, die naar de school was gekomen om het startschot voor de Europese campagne te geven. Dat zou om 12.00 uur gebeuren, maar toen op dat moment nog geen winnaar be kend was, werd na rijp beraad beslo ten dat Sarah Marijn Trap er het best voor stond, een uitslag die overigens door spelgenoten werd betwist. Op de vraag wat ze als eerste president van de Europese Unie zou willen ver anderen, antwoordde ze na enig na denken dat ze voor boeren die wor den gekort in hun inkomen een com pensatie wilde invoeren. Om het belang van deelname aan het raad plegend referendum onder de aan dacht te brengen, schetste wethou der Eelman de invloed van Europees beleid op Texel. 'In beperkende zin dat boeren die een schuur willen bou wen te maken, rekening moeten hou den met de invloed van het gebouw op de omgeving. Dat kan betekenen dat als een boer nabij een natuurge bied een stal wil, hij die met mag bou wen.' De wethouder vertelde ook dat de EU profijtelijk kan zijn voor het ei land. 'We hebben voor de her inrichting van de haven van Oude- schild miljoenen aan subsidie uit Brussel gekregen.' Nilsson nu Eelman Een reünie van Nilsson zit er voorlo pig niet in, maar de fans kunnen zich troosten, want in Eelman heeft zan geres Marieke Eelman inmiddels al twee van haar vier vroegere band genoten om zich heen verzameld. De groep is zaterdag te bewonderen in café De Kroonprins in Oosterend. Pagina 8 a Kotter in buitenland Het was ogenschijnlijk een doorsnee oude kotter waar Nico Kikkert en zijn vrouw Gea aan boord stapten tijdens hun vakantie op de Kaapverdische Eilanden. Aan letters op de zijkant zag Kikkert dat het schip in het ver leden een Wieringer kotter was ge weest en zijn interesse was geboren. Tot zijn verrassing vertelde de kapi tein hem dat het schip ook nog voor de Texelse vloot had gevaren. Pagina 9 Cocksdorper sticht brand en steelt auto Een 26-jarige man uit De Cocks- dorp is gisterochtend rond 9.00 uur bij paal 33 aangehouden, nadat hij er op het strand een gestolen auto had achtergelaten. Hij had het voertuig anderhalf uur daarvoor uit een schuur bij een woning aan de Postweg gestolen. De diefstal werd ontdekt door de ei genaar, die nog in bed lag maar was gealarmeerd doordat er brand in het schuurtje woedde. Toen hij de vlam men met een blusser te lijf ging, daar bij geholpen door een buurman, merkte hij dat zijn auto weg was. Hij stelde de politie op de hoogte, die hem een uur later al kon melden dat de auto en de bestuurder waren ge vonden. (Advertentie) Ogenschijnlijk ziet het dier er rus tig uit. Een blik op haar snuit leert dat de situatie anders is. Een deel van het vel is weggescheurd, het bot is zichtbaar en ook de bek heeft beschadigingen opgelopen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden voor de derde keer in korte tijd schapen door een bijtende hond verwond. Deze keer waren het drie schapen van Carlo Veeger die in een weiland aan de Westerweg stonden. Eén raakte ernstig gewond aan haar snuit, van een ander werd het rechteroor afgebeten en de derde liep lichtere verwondingen op. 'Maar volgens mij is die er nog het ergst aan toe als ik hem zo zie lig te trillen op de grond', zegt Veeger als hij de gewonde die ren laat zien. De schapenboer ont dekte ze zaterdagochtend in zijn wei land. Hij vermoedt dat ze vrijdag avond laat of in de voornacht zijn aangevallen. 'Toen ik ze vond, waren de wonden al dichtgetrokken.' Veeger, die aangifte bij de politie heeft gedaan, sluit met uit dat de dieren zijn aangevallen door dezelfde hond die ook de schapen van Maarten Veeger en Gemt Willem Koegelberg ver wondde. 'Het is een vermoeden, maar we zien wel telkens hetzelfde afwijkende beeld. De dieren komen niet opgejaagd over. Hij jaagt ze dus waarschijnlijk niet op, maar bijt direct naar de koppen.' De eigenaar van de hond moet het volgens Veeger wel in de gaten hebben gehad dat zijn hond tussen de schapen heeft gezeten. 'Het beest moet zeker een half uur zoek zijn geweest, bebloed zijn ge weest erj hebben geroken. Aan de sporen hebben we gezien dat hij hier in de sloot heeft gezeten en dat ruik je als eigenaar wel.' Het gaat ver moedelijk om een grote hond. 'Hij mo OPPASSEN HOOR, HET IS 6LA0 BatflflM óasss: het vel op de snuit is weggescheurd, waardoor het bot zichtbaar is gewor de gewonde schapen van Carlo Veeger. Een deel heeft met de schapen gesleept en die hebben een gewicht van toch zeker vijftig kilo.' De politie gaat er even eens vanuit dat de mishandeling door een grote hond is aangericht. Herha lingen worden niet uitgesloten. 'Die hond heeft bloed geroken.' De gewonde schapen zijn door Veeger naar binnen gehaald en met een ontsmettende blauwe spray be handeld. Voor de schapenhouder is het verder afwachten wat de dieren doen. 'Die verwondingen aan de snuit moet toch vanzelf dichtgroeien. Maar als er infectie optreedt, moet ik het dier misschien toch laten afma ken.' De gewonde schapen zijn één jaar oud en nog niet voor de fok in gezet. 'Er is dus gelukkig in ieder geval geen vervolgschade.' De poli tie roept getuigen of mensen die mogelijk beschikken over informatie die naar de hond of de eigenaar kan leiden, op zich telefonisch te melden op het nummer 0900-8844. Natuurbeheerders bijeen op Texel Texel is de komende dagen het do mein voor diverse natuurbeheerders uit Europa die zich richten op het toe gankelijk maken van de natuur voor mensen met een handicap. De natuurbeheerders doen van woens dag tot en met zondag mee aan een workshop die Staatsbosbeheer heeft georganiseerd. Texel werd als locatie uitgekozen, omdat SBB er relatief veel doet om met natuurlijke drem pels te verwijderen. Recent voor beeld is het mindervalidenpad dat bij de trap naar de Slufter is aangelegd. Daardoor kunnen ook mensen in een rolstoel het natuurgebied in. De work shop wordt bijgewoond door natuur beheerders uit Griekenland, Portugal, Spanje. Frankrijk, Engeland, Ierland en Letland. De komende dagen pro beren zij onder meer gezamenlijk nieuwe ideeén te ontwikkelen. TEXELSE ^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. texelse'^courant Wij zoeken op korte termijn BEZORGER m/v die voor ons de krant wil bezorgen op de route: De Koog en omgeving. Hier wonen ongeveer 340 abon nees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur aan de Spinbaan worden afgehaald. Geïnteresseerden, kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. Langeveld de Rooy Spinbaan 6 UllgfniU 1791 MC Oen Burg Te«el Telefoon 0722 - 362600 Fa> 0222 316111 Advertenties voor de Voorjaar-vakantiekrant van 25 maart kunnen worden ingeleverd t/m vrijdag 11 maart 16.30 uur bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111.

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1