Uit £r crctief in m winter 'De Waal te leuk om niet te lopen' Vrijgezel als 'date dokter' .TEXELSE g COURANT l Excursies j Agenda Film teso 1000 m2 vjan Keijser VRIJDAG 11 MAART 2005 Zaterdag 12 maart: Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bierbrouwerij aan de Schilder- weg. Deelname kost €6,-. Zondag 13 maart: Om 11.00 uur begint een excur sie door de Slufter. Deelname kost €6.-. Opgave en inlichtin gen bij EcoMare, tel. 317741. Dinsdag 15 maart: Om 14.00 uur begint een excur sie door de Muy. Aanmelden via Ecomare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Woensdag 16 maart: Om 14.00 uur begint een excur sie door de Geul. Deelname kost €6,-. Opgave en inlichtin gen bij EcoMare, tel. 317741. Om 15.00 en 16.00 uur begint een rondleiding door de bier brouwerij aan de Schilderweg. Deelname kost €6.-. Menwedstrijd In manege Akenburg nemen zon dag 21 aanspanningen deel aan de zesde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Vanaf 10.30 uur wor den dressuurwedstrijden gereden. De prijsuitreiking volgt aansluitend om ongeveer 16.00 uur. Publiek heeft gratis toegang. Ochtend voor leeskringen In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt dinsdag 5 april van 10.00 tot 12.00 uur een bijeenkomst gehouden voor leeskringen. Na een korte intro ductie door directeur Maaike Vonk kunnen de leukste boeken van de afgelopen tijd 'besproken worden en worden nieuwe boeken bespro ken. De ochtend is ook toegan kelijk voor mensen die geen lid van een leeskring zijn. Deelnemers wordt verzocht zich vóór 31 maart op te geven bij de bibliotheek, tel. 312743. Rommelmarkt in Odysseus In schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg wordt zondag van 11.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Jeugdleden van de handboogver eniging en van de schietsportver eniging verzorgen demonstraties en de Modelspoorclub houdt open dag. Mensen die een kraam willen huren, kunnen contact opnemen met Hennie Oostra, tel. 313478 (van 18.00 tot 20.00 uur). Tango Argentino In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool wordt vrij dag (vanavond) een avond Argen tijnse tango gehouden. Deelname staat open voor alle belangstel lenden, beginners en gevorderden. Deelname kost €2,-. Slecht weer is voor hardloper Lutz Lohse uit Den Burg niet het meest prettige vooruitzicht om een wed strijd te lopen. Voor komende zaterdag zijn de verwachtingen niet optimaal, maar voor de halve marathon van De Waal maalt Loh se niet om het weer. 'Die is te leuk om niet te lopen. Hij is altijd goed georganiseerd, gezellig en knus.' De halve marathon wordt zater dag voor de 24ste keer gehouden. Om 14.00 uur gaan de lopers van start voor de 21,1 kilometer lange wedstrijdloop. Een half uur eerder begint de jeugd tot en met 15 jaar aan enkele kortere afstanden. Loh se, vorig jaar winnaar in een tijd van 1.13 uur en 58 seconden, verwacht dit jaar geen toptijd te lopen. Hij voelt wedstrijden in Den Helder en Scha- gen nog in de benen, maar wil wel aan de start verschijnen. Een aanval op het record dat Barry Kneppers in 1984 vestigde (1.07 uur) zit er zeker met in. "Dat is zo'n toptijd. Op Texel is er niemand die die tijd kan lopen en in heel Noord-Holland zijn er misschien drie mensen die dat kunnen, maar die zijn er in De Waal niet bij.' Net als voorgaande jaren looft de organisatie een premie van l€150,- voor lopers die het toch voor elkaar krijgen een snellere tijd neer te zetten.Ook bij de vrouwen is het re cord al sinds 1991 niet meer verbe terd. Toen liep Katinka Wiltenburge de 21,1 kilometer in 1.20 uur en 30 seconden. Bij de halve marathon van Texels kleinste dorp draait echter ook veel om de sfeer. Lohse: 'Hij is van de inschrijving tot de afsluiting goed georganiseerd. Het is allemaal goed doordacht. Overkantse lopers wor den bijvoorbeeld met de bus bij de boot opgehaald. Dat is een ser vice die je bij andere wedstrijden niet snel ziet." Er kunnen zaterdag diverse afstanden worden gelopen. Tegelijk met de 21,1 km (een offi ciële wedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie) starten ook wedstrijdlopen over 16,1 en 4,8 kilometer. De jeugd tot en met 15 jaar kent eveneens twee afstanden. Of de records uit 1984 en 1991 wor den gebroken, is de vraag, maar de organisatie verwacht wel dat Mar- got van der Ven, vorig jaar winnaar bij de dames, haar tijd van 1.38 uur en 35 seconden kan verbeteren. De organisatie baseert zich daarvoor op de duurtrainmgen op de 32 km die Van der Ven voor de Zestig van Texel loopt. Bij de veteranen heeft Arie Jongejan uit Amsterdam een titel te verdedigen (1.24.25 uur) en op de 10,6 km liep Colinda Brouwer uit Oosterend vorig jaar de snelste tijd in 44.49 minuten. Inschrijven voor de wedstrijden is zaterdag mogelijk vanaf 12.45 uur in dorpshuis De Wielewaal. De jeugd betaalt €2,50 en volwassenen die aan de 21.1 of 16.1 kilometer mee doen €6,-. Deelname aan de 4,6 kilometer kost €3,50. Net als vorig jaar kan er ook worden gewandeld. De dorpscommissie en ATV hebben daarvoor samen met wandelvereni ging Het Gouden Boltje een route uitgezet over onder meer het nieuwe natuurpad in Waalenburg. De wan deling duurt ongeveer anderhalf uur en deelname kost €3,50. Na afloop staat er soep klaar voor de deelne mers en er wordt op basis van de startnummers een loterij gehouden. De prijsuitreiking is rond 16.15 uur. De organisatie hoopt dat er deze keer veel jeugd meedoet. 'De cros sloop van afgelopen zondag is niet doorgegaan, dus iedereen is goed uitgerust.' Tijdens de wedstrijden mogen er geen fietsers als bege leiders meerijden. Meer informatie over de halve marathon: Piet Bake- laar, tel. 313843. Rol man in gezin De Baptistengemeente houdt zater dag vanaf 8.30 uur een mannen- ontbijt in Eben Haëzer in de Julia- nastraat in Den Burg. Tijdens het ontbijt houdt evangelist Paul Emans uit Apeldoor een lezing over de rol van de man in het gezin. Om 12.00 uur wordt er in het kerkgebouw een vrouwenbrunch gehouden. Emans houdt daar opnieuw een lezing, deze keer met zijn vrouw. Deelname kost €5,- per persoon. De romantische komedie Hitch, die deze week in Cinema Texel draait, gaat over Alex 'Hitch' Hit- chens (een rol van Will Smith), een legendarische date dokter in New York, die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te kop pelen. Geheel anoniem heeft hij al vele mannen geholpen om de vrouw van hun dromen met allerlei trucs voor zich te winnen. Wan neer Hitch, zelf een verstokte vrij gezel, de mooie Sara leert kennen, blijkt het toch moeilijker te zijn de kneepjes van het vak op haar toe te passen en haar hart te winnen. Bovendien is Sara journaliste, die er alles aan doet om de man ach ter de beroemde en geheimzinnige date dokter te ontmaskeren. In De-Lovely, over het leven van componist Cole Porter, spelen stijl en vormelijkheid een hoord- rol. Gevoelens worden verhuld, liefdesverklaringen gaan verge zeld van een beleefd lachje of een kwinkslag en zelfs wanneer de emoties hoog oplopen, ver liest niemand zijn goede manie ren. Ook de door regisseur Irwin Winkler gekozen constructie is erop gericht afstand te bewaren. De film opent met het einde van Porters leven en laat hem in zijn laatste ogenblikken bezoek krijgen van een engel, die zijn bestaan opnieuw vormgeeft in ouderwetse musicalnummers. Die gaan ver volgens over in flashbacks, naar het begin van de gecompliceerde relatie van de liedjesschrijver met Linda Lee Thomas, die van Porters homoseksuele affaire wist toen ze hem trouwde, maar daar steeds meer problemen mee kreeg. De- Lovely is dinsdag en woensdag te zien in de serie Filmganger 30+. Vijf Oscars kreeg The Aviator, die nog tot en met zondag in Cinema Texel draait en die was genomi neerd in maar liefst elf catego- rieën. Eerder won de film al vier BAFTA-awards (de belangrijkste film- en televisieprijs in Groot Brit- tannië) en drie Golden Globes. The Aviator vertelt het verhaal van één van de meest spraakmakende personen van de twintigste eeuw: de excentrieke miljardair, glamou- reuze filmbons, gewiekste indu strieel en vliegtuigpionier Howard Hughes. Hij was beroemd en berucht, mede door zijn spraak makende romances met filmster ren als Katharine Hepburn en Ava Gardner. De belangrijkste rollen in The Aviator worden vertolkt door Leonardo DiCaprio. Cate Blan- chett, Kate Beckinsale. Alec Bald win, Jude Law en Alan Alda. Ook geprolongeerd tot zondag is de komedie Meet the Fockers (met Ben Stiller, Robert de Niro, Dustin Hoffman en Barbara Streisand), het vervolg op Meet the parents. In het eerste deel zag de kijker hoe veel moeite Gaylord Focker moest doen om te worden geaccepteerd door zijn aanstaande schoonvader Jack, een voormalig ClA-agent. Nu rest nog slechts één hindernis: het weekend waarin de wederzijde ouders elkaar leren kennen. Kinderen komen aan hun trek ken met maar liefst vier films. De animatiefilm Streep wil racen gaat over een jonge zebra, die zich inbeeldt dat hij een renpaard is, maar al snel merkt dat de snobis tische paarden uit de racerij hem liever zien gaan dan komen. In het verhaal over de tekenfilmfiguur Spongebob Squarepants leert de onnozele spons meer dan hij ooit voor mogelijk had gehouden toen hij en zijn vriendje Patrick de zee ster een spannende zoektocht begonnen naar Schepstad. Lepel is een tijdloos en fantasievol ver haal over de zevenjarige Lepel, die bij zijn gemene oma Koppenol moet wonen omdat zijn ouders al heel lang op reis zijn. Plop en Kwispel gaat over kabouter Plop en zijn vrienden, die in een jonge hond in het kabouterbos ontdek ken. Maandag kunnen bezoekers zich laten verrassen met een sneak preview, de vertoning van een film die officieel nog niet uit is. Welke film dit is, blijft tot de aanvang een verrassing. Jeugdschaak in Twaalf Balcken Twaalf jeugdleden van schaak club En Passant spelen zondag 13 maart in café de Twaalf Balcken in Den Burg tegen leeftijdsgeno ten van zustervereniging MSC uit Den Helder. De match begint om 14.00 uur. En Passant heeft sinds twee jaar weer een bloeiende jeugdafdeling. Zestien schakers van tussen de zeven en veertien jaar oud maken in een onderlinge competitie uit wie de jeugdkampioen van het seizoen 2004-2005 wordt. Jochem Eelman is titelhouder, maar broer Marijn, Lars Veldhuis en Mansca Kuiper hebben de moed nog niet opge geven om hem van zijn titel te beroven. De wedstrijd tegerj MSC is bedoeld om eens te zien of ze ook tegen schakers van elders al potten kunnen breken. McCalmans weer in Question Plaza Verleden jaar vierde de Schotse driemansformatie The McCa lmans het veertigjarig bestaan. Maar het trio denkt nog niet aan stoppen en toert nog regelmatig over de aardbol, waarbij inmid dels geheel Europa, Amerika, Canada, Australië, Nieuw-Zeeland en Kenia zijn aangedaan. Ook op Texel zijn The McCalmans al jaren bekende gezichten. Zij gaven het eerste concert in de inmid dels succesvolle folkconcerten. Aanstaande donderdagavond, 17 maart, staan The McCalmans opnieuw in een ongetwijfeld goed gevuld Question Plaza. Ian McCalman, Nick Keir en Derek Moffat ontmoetten elkaar in 1964 op de school voor architectuur in Edinburgh. Twee weken later ston den ze samen op de planken. Met zoveel succes dat spoedig de keus tussen de architectuur en muziek moest worden gemaakt. Jong, wer keloos en arm als ze waren, werd het de muziek. Na 26 platen, 6 tele- visieserie's en een ontelbaar aan tal radio-optredens hebben ze daar nog steeds geen spijt van. Inte gendeel. Een hedendaags optre den van The McCalmans oogt nog even fns als tijdens de startperiode. Het geheim? Steeds nieuw materi aal, gemaakt en gebracht met een gezonde dosis kolder. Het tragische overlijden van Mof fat betekende drie jaar geleden een klap voor de band. In Stephen Vrijdag 11 maart: In jongerencentrum Time Out in Den Burg begint om 20.00 uur het muziekfestival Bands voor War- child. De toneelgroep van buurthuis Bethel in Zuid-Eierland speelt voor de eer ste keer het blijspel Sparreboom Sparreboom. Aanvang 20.00 uur. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool wordt een avond Argentijnse tango gehou den. Deelname staat open voor alle belangstellenden, beginners en gevorderden. Deelname kost €2,-. In De Slinger bij EcoMare houdt Cees Veth een lezing met als titel Komt het leven op aarde misschien van Mars? Aanvang 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. Donateurs van de Sterrenwacht hebben gratis toegang. In Cinema Texel draaien Meet the Fockers (aanvang 19.00 uur). Hitch (19.15 en 21.45 uur) en The Aviator (21.30 uur). Zaterdag 12 maart: Om 14.00 uur klinkt het startschot voor de 24ste halve marathon van De Waal. Om 16.00 uur begint in manege Akenburg het jubileumspektakel van De Waddenruiters en De Klep- pertjes. De reünie van (oud-)leden begint om 15.00 uur. De toneelgroep van buurthuis Bethel in Zuid-Eierland speelt voor de tweede en laatste keer het blij spel Sparreboom Sparreboom. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur), Plop Kwispel (14.15 uur), Lepel (16.00 uur), Spongebob, de film (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 uur), Hitch (19.15 en 21.45 uur) en The Aviator (21.30 uur). Zondag 13 maart: Bij manege Akenburg wordt een menwedstrijd om de Jaap de Graaf bokaal verreden. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt van 10.00 tot 15.00 uur een rommel markt gehouden. In schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg wordt van 11.00 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introductieles golf gegeyen. Dansgroep Interdans Texel houdt van 13.00 tot 17.00 uur een work shop Bretonse dans in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Deelname kost €8,-. Het Texels Vrouwenkoor ontvangt in de doopsgezinde kerk van Den Burg het Vocaal Ensemble Nieuwe Niedorp voor een gezamenlijk con cert. Aanvang 14.30 uur, de toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Streep wil racen (aanvang 14.00 uur). Plop Kwispel (14.15 uur). Lepel (16.00 uur), Spongebob. de film (16.15 uur), Meet the Fockers (19.00 uur), Hitch (19.15 en 21.45 uur) en The Aviator (21.30 uur). Maandag 14 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 14.00 tot 16.30 uur een rom melmarkt gehouden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. De raadscommissie Grondgebied houdt in buurthuis Bethel in Zuid- Eierland een hoorzitting over het voorontwerp bestemmingsplan Midden- en Zuid-Eierland. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Hitch (aan vang 20.15 uur) en een sneak pre view (20.30 uur). Dinsdag 15 maart: Van 14.00 tot 22.00 uur wordt in sporthal Ons Genoegen in Den Burg de Texelse horecabeurs gehouden. Toegang €15,-. Bezoekers van schapenboerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg nabij Den Burg. kunnen vanaf 14.30 uur zien hoe een schaap wordt geschoren. De toegang bedraagt €3,50. Om 16.30 uur opent rector Henk de Vries in Tusse de Banke op de Groeneplaats de tentoonstelling Werk in wording van leerlingen van de OSG. In Cinema Texel draaien Hitch (aan vang 20.15 uur) en De-Lovely (20.30 uur). i >ó£de>, I Spelen, klimmen, I klauteren, glijden en springen. 1 Zo. t/m do. 10.00-17.00 u I Vr. en za. 10.00-18.00 u. I Ook voor kinderfeestjes! De Krim Postweg afslag 33 De Cocksda 0 www.kinderspeelparadijstexel.nl Vr. 11 09.45 en 20.44 u. Za. 12 10.15 en 22.15 u. Zo. 13 10.55 en 23.06 u. Ma. 14 10.55 en 23.36 u. Di. 15 11.26 en 23.50 u. Wo. 16 11.27 en 23.55 u. Do. 17 11.47 en - u. Vr. 18 00.15 en 12.30 u. Quigg werd een nieuwe McCalman gevonden. Quigg tekent voor gitaar, bodhran en zang. lan McCalman zingt en speelt gitaar en arrangeert het grootste deel van het repertoire. Nick Keir tekent als multi-instrumen- talist voor de meest hilarisch lied jes van het trio. Want een avondje McCalmans is lachen geblazen. De heren doorspekken de meest seri euze inleidingen met droge Schotse humor, zingen idiote liedjes, vertel- TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nade re informatie kan worden verkre gen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso. nl. Hoogwater te Oudeschild Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 13 februan op om 06.59 uur en gaat onder om 18.41 uur; za terdag 12 maart springtij; donderdag 17 maart eerste kwartier. len tussendoor een boel flauwekul en hebben daar zelf het meeste lol in. Dit, in combinatie met prach tige driestemmig gezongen liedjes, maakt de Macs al 40 jaar uniek. Het concert begint om 20.45 uur, de toegang bedraagt €11,- (vrienden prijs €7,50). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Music Store Texel en hotel De Lindeboom. Voorafgaand aan het concert wordt in het Schoutenhuys een speciaal menu geserveerd. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u voor alle kinderen €1,00 korting. Hoornder ijsclub IJsclub De Geul uit Den Hoorn weten dat er nog plaatsen zijn in de bus waarmee zor 20 maart een uitstapje naar Thialfstadion in Heerenveen gemaakt. In tegenstelling tot eerder is gemeld, moet opga én betaling geschieden bij Wilj Goënga. Hij is dagelijks in de gerij van de Hoornder superma te vinden. Betalen bij de bus is n mogelijk. Deelname kost €7,50 vt het hele uitstapje, inclusief het maatschap. Leerlingen OSG exposeren Leerlingen van De Hogeberg exj seren van dinsdag 15 tot en maandag 21 maart hun werk Tusse de Banke op de Grc plaats. Deze expositie komt inl plaats van een uitgevallen tentc stelling van werken van Georgii kunstenaars. Om te voorkomen] de galerie enige weken leeg staan, kwam het idee naar leerlingen van de OSG de kans] bieden hun werk te tonen. Het is niet nieuw, enkele leerlingen hard aan het werk voor hun tc tingsexamen voor de verschilli vakopleidingen. De expositie wordt dinsdag 16.30 uur geopend door rector He de Vries, met muzikale omlijst! van onder meer Jaap Dros. Daa' is de tentoonstelling - die de t Werk in wording heeft meegekreg - dagelijks van 10.00 tot 17.00, te bezichtigen. Kledingmarkt De Schakel Wie schone en nog goed te geb ken kleding wil afstaan ten bate ouderen in het Roemeense Cog kan deze maandag tussen 9.00 12.00 uur inleveren bij de Scha naast de hervormde kerk van t Burg. Inleveren kan ook op donó dag 17 maart, van 9.00 tot 15 uur. De kleding wordt verkocht dens de kledingmarkt die vrijs wordt gehouden. Mocht zelf brengen een proble vormen, kan contact worden op nomen met Nannie de Haas 312298), Ina Kramer (tel. 3124&: Rensche Rienstra (tel. 313878). Geheugencursui De Stichting Welzijn Ouderen Te geeft op vier opeenvolgende d: derdagen in maart en april een a sus geheugentraining, te begim op 17 maart. De cursus is vo: praktisch en richt zich op da lijkse zaken als het onthouden i namen, afspraken en pincode, weten te vinden van de weg het onthouden van gesprekken, wordt gebruik gemaakt van vidi materiaal en een cursusboek, cursus wordt gegeven door 6 maatschappelijk werkster, wekei1 van 10.00 tot 12.00 uur. Deelnï kost €22,50. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc Nu ook ruitersportartikelen Kampeercentrum Splnbaan 14 - Den Burg - Tel 0222 - 313lf-

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 8