H tacaravans blijven Loodsmansduin Cf r oen kwarts Je xel s ïn het harL, Zeldzame buitrug te zien bij EcoMare nieuwe =fc yjp ST stelt omstreden besluit bij I/erkennend onderzoek bouw OSG op één plek rnucH 8mmn CK Texels Belang wil parkeerheffing afschaffen GroenLinks: auto toerist uit woonbuurten en alleen op parkeerterrein texelse'3coiirant loordeelland BEZORGER m/v Vanaf dit weekend weer overal verkrijgbaar! DINSDAG 22 MAART 2005 5 SEPTEMBER 1887 - NR. 11965 Verschijnt dinsdag en vrijdag stacaravans op Loodsmans in mogen blijven staan. Met die ededeling komen bestuur en di ctie van de Recreatie Stichting xel (RST) vandaag naar buiten. nopluchting voor zo'n 200 huur- rsvan een vaste standplaats die irt voor Kerstmis 2004 te horen tegen dat hun caravans eind 2006 «ten zijn verdwenen. tbericht sloeg bij de kampeerders ais een bom en leidde tot onder er tot een grote stroom mgezon- ieven in deze krant en zo'n 160 even, faxen en e-mails aan de RST, rendeels afkomstig van veront- lardigde en teleurgestelde huur man wie velen al tientallen jaren stacaravan bezitten. Onkundig het besluit van de RST waren er Is kampeerders die net een nieuwe avan hadden besteld. De RST itiveerde het besluit tot 'herstruc- ering' van de camping met het ar rant dat het verband houdt met natuurwaarden op het terrein en ter sprake is van een wildgroei aan huttingen, schuurtjes, vlonders en tee zaken waarmee de gemeente langer genoegen neemt. Opzet is om het terrein opnieuw in te de en geschikt te maken voor het etsen van toercaravans. stuur en directie van de RST had- n wel verwacht dat het besluit Igecommotie zou geven, maar dat zo'n grote storm zou opsteken was ingeschat. Gevraagd naar een ctezei directeur Harry Mathijsen ijaiuari in deze krant: "We zijn bij 4 eRST echt met van steen en luiste- j nel degelijk naar onze gasten, Bkerals die al langere tijd bij ons op t camping staan.' Hij gaf toen aan ter een gesprek zou volgen met het bestuur van Kampeerders- vereniging Loodsmansduin, waarbij 140 kampeerders zijn aangesloten. Doel was te kijken of er een voor alle partijen bevredigende oplossing mo gelijk is. Toen de bestuurders van de kampeerdersvereniging vorig week maandag aanschoven bij het bestuur en directie van de RST, hadden die voor de caravan bezitters een prettige boodschap in petto. De stacaravans mochten blijven staan, mits wordt voldaan aan een aantal voorwaarden. Deze eisen hebben met name betrek king op de schuttingen en schuurtjes en de minimale afstanden tussen de bouwsels, waarvan de gemeente al heeft aangegeven dat ze strijdig zijn met het bestemmingsplan en daarom moeten verdwijnen. Andere voor waarde betreft het maximumaantal huisdieren per caravan (één) en res tricties op het gebied van bijzet- tentjes. Afgesproken is dat de kampeerdersvereniging een advise rende rol krijgt over de voorwaarden die deels nog moeten worden uitge werkt. Doel is onder meer om te ko men tot een standaard, die ervoor moet zorgen dat de camping meer uniformiteit uitstraalt. Dat er niet meer duidelijkheid is, komt doordat de RST met de kampeerdersvereniging heeft afgesproken dat er vooruitlopend op het vandaag te verschijnen persbe richt en de brieven aan de kampeer ders die gisteren op de bus zijn ge gaan geen mededelingen aan de pers worden gedaan. Conform de af spraak met de kampeerders wilde Mathijsen gisteren geen toelichting geven op het besluit dat vooral in Den Hoorn een belangrijk gespreks onderwerp was. :schoolbestuur van de OSG laat ;e3 iderzoeken in hoeverre het haal- Bris nieuwbouw van de scholen- meenschap mogelijk op één s" fcatiete combineren. Het bestuur de projectleider van onder- leksbureau Hevo uit Den Bosch, Na* tde bouwplannen van de school geleidt, daarvoor opdracht ge nu toe zijn schoolbestuur (het Bege van burgemeester en wet- mders) en schooldirectie uitgegaan in ver- en nieuwbouw op zowel de Haffelderweg als de locatie nmalaan. De school, Hevo, een ïisvestingscommissie en een 111] «wcommissie zijn sinds een paar aanden op basis van rapporten van detzoeksbureaus DHV en de ontmij bezig met het opstellen van n programma van eisen voor de ««plannen. «thouder Nel Eelman (onderwijs) t gisteravond desgevraagd weten thet momenteel dé gelegenheid is ook het alternatief van nieuw- fiw op alleen één van de twee caties nog eens te bekijken. 'We Èben als schoolbestuur aan de Pjectleider opdracht gegeven daar nA4-tjeoverte schrijven.' Plannen fide school, die met ruimtegebrek ten. wipt en sinds augustus 2003 tijde- extra lokalen heeft staan, op één te concentreren zijn in het ver- ook al ter sprake geweest. Onder docenten wordt er niet onwel willend tegenaan gekeken en op die manier zou ook één van de locaties voor andere doeleinden kunnen vrij komen. Eelman benadrukt dat voor lopig om een onderzoek gaat. 'Het schoolbestuur heeft de opdracht ge geven. Het is vervolgens aan het schoolbestuur om een afweging te maken en te besluiten of het wordt doorgestuurd naar het lokaal be stuur.' Het college heeft daarin twee rollen. Als schoolbestuur doet ze aan het lokaal bestuur voorstellen voor nieuwbouw en met de pet van lokaal bestuur op het hoofd doet het college vervolgens voorstellen aan de ge meenteraad die uiteindelijk het laat ste woord heeft. Rector Henk de Vries zegt vooralsnog uit te blijven gaan van het streven om vanaf het schooljaar 2006/2007 beide locaties aan te pakken. Vrijdag heeft het per soneel een studiedag en dan wordt er verder over de vernieuw- bouwplannen gesproken. De raad heeft vorig jaar op advies van het college (als lokaal bestuur) €5.534.892,- voor de plannen be schikbaar gesteld en Hevo de op dracht gegeven dat de nieuwbouw in principe niet meer mag kosten. In de praktijk is het met onoverkomelijk als er hogere kosten uit de berekeningen naar voren komen, omdat de raad bereid is tot maximaal 7,2 miljoen euro te gaan. 518 85 What's in a name? Waar de één nog moeite heeft om in woonwijk De Mars de juiste weg te vinden, heeft de ander proble- Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg de afscheidsreceptie van Jan Kuiper bekijken de buitrug in de tijdelijke expositieruimte van EcoMare. Een haastig begraven kadaver, on willige Vlielanders, machines die wel of niet haperden en als klap stuk een weerbarstige veerboot kapitein. Medewerkers van EcoMare ondergingen vorig jaar juni de ene na de andere beproe ving toen zij het zeldzame skelet van een aangespoelde buitrug van Vlieland wilden halen. Maar het lukte en sinds eind vorige week is het geprepareerde skelet bij EcoMare te bezichtigen. Scheldend directeur Jan Kuiper opende vrijdagmiddag de expositie 'het tragische einde van een vrolijke walvis' door in het restaurant het staartstuk van het dier te onthullen. EcoMare is het derde museum in Europa dat over het geraamte van een buitrug beschikt. De andere twee exemplaren staan in België en IJs land. Dat het centrum voor wadden en Noordzee de derde in dat rijtje is geworden, kan zeker geen vanzelf sprekendheid worden genoemd. Vanaf het moment dat medewerkers EcoMare hoorden dat het kadaver op de Vliehors was aangespoeld, is het hommeles geweest. Kuiper blikte terug op die woelige dagen. Biologen van EcoMare had den na het zien van foto's van de aangespoelde walvis direct in de ga ten dat er een zeldzame en waarde volle vondst op de Vliehors was aan gespoeld. Tot hun afgrijzen hoorden ze dat de waarde aan de burgemees ter van Vlieland voorbij was gegaan en dat hij het kadaver al door de land macht had laten begraven op de zandvlakte om te voorkomen dat zijn gemeente met hoge opruimkosten zou worden geconfronteerd. 'Alsof je goudschat van de Lutine vindt en weer overboord gooit', zei bioloog Arthur Oosterbaan destijds. Een rondje protocollair bellen langs an dere musea leerde EcoMare dat zij geen interesse hadden, waardoor het centrum in aanmerking kwam. De burgemeester van Vlieland gaf zijn fiat en een groep medewerkers van EcoMare ging zo snel als het kon op expeditie naar het buureiland om de zeldzame vondst onder het zand van daan te redden. Bij de Fnese eilandbevolking was echter ondertussen duidelijk gewor den wat er precies bij hen was aan gespoeld en dat hun burgemeester de vondst ook al aan Texel had be loofd. De animo om de baleinwalvis zomaar te laten vertrekken was nul en de EcoMare-medewerkers werden daar al voor hun vertrek mee gecon fronteerd. Alle benodigde voertuigen voor het opgraven bleken het opeens niet meer te doen en de Vlielanders Lees verder pagina 5 Bewoners van Den Burg die hun auto niet meer voor de deur kun nen parkeren omdat die van een toerist er staat, rondrijdende auto mobilisten op zoek naar een gra tis parkeerplaats en haastige men sen in het centrum die binnen de parkeertijd hun boodschappen moeten doen. Verschijnselen die duidelijk maken dat de parkeer problemen nog niet zijn opgelost. Vooruitlopend op een publieke dis cussie in mei pleit GroenLinks voor een ander parkeerbeleid en wil TexelsBelang de parkeergelden af schaffen. Het onderwerp parkeren leeft volop. GL ondervond dat gistermorgen, toen de partij de nieuwe parkeervisie op de markt onder de aandacht bracht. 'We kregen heel veel reac ties', vertelden Jaap Vlaming en Arthur Oosterbaan tijdens de over handiging van de nota aan wethou der Corry Heijne (Verkeer). De Texelse parkeerkaart is weliswaar handig en wellicht voordelig voor veel Texelaars, alle parkeerproblemen zijn er niet mee opgelost. GL neemt het in de gisteren gepresenteerde parkeervisie met name op voor men sen die in de binnenring van Den Burg wonen en die regelmatig hun auto niet kwijt kunnen omdat toeristen hun plekje hebben ingenomen. Die zijn er gaan staan omdat ze parkeergeld willen uitsparen, er geen plek is of omdat ze het vertikken om de afstand tussen een gratis parkeerplaats en het centrum te voet af te leggen. Be- Paelweick men met de juiste naam van de straat, zo blijkt uit bestudering van de naambordjes. Is het nu Schoudieck of Schouwdieck of Paelwerck of Paelweick? De grootste Texelaar In de krant van vrijdag 18 maart werd een overzicht gegeven van de tien genomineerden voor de titel van grootste Texelaar. Bij het overzicht werd een bon afge drukt waarmee een stem kan worden uitgebracht. Deze bon kan tot uiterlijk vrijdag 25 maart, 18.00 uur worden ingeleverd bij de redactie van de Texelse Cou rant, Warmoesstraat 45, Den Burg of (kosteloos) worden opge stuurd naar Texelse Courant, antwoordnummer 41, 1780 VG Den Burg. Ook zijn in alle dorpen inlever- punten in de supermarkten. Huisgenoten die het niet met el kaar eens kunnen worden, kun nen bij de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, een extra biljet invullen. halve overvolle straten rond het cen trum is het ge.volg ook dat er veel verkeer is in woonstraten, veroor zaakt doorzoekende automobilisten. Om hiermee af te rekenen wil GL af van het vrij parkeren in woongebie den. Bewoners komen in aanmerking voor een ontheffing waarmee ze hun auto in de eigen straat mogen parke ren. Of de problemen daarmee zijn opgelost, waagde wethouder Heijne gisteren te betwijfelen. 'Want veel huishoudens hebben tegenwoordig twee of zelfs drie auto's.' Wat GL betreft geldt zo'n ontheffing voor maximaal één auto per huishouden. Daarmee mag de bewoner dus zijn auto in de eigen straat parkeren, maar dit is geen garantie dat dit ook daadwerkelijk kan. Want een ander onderdeel van het plan van GL is dat mensen die bij de gemeente een Schade op land Keijzer vergoed De gemeente heeft de schade ver goed die landbouwer Bert Keijzer opliep tijdens de brand die bijna een jaar geleden de stolpboerderij van de familie Hopman op Ongeren verwoestte. Brandweercommandant Dick Jongeneel kwam tijdens het blussen met de zware dompelpomp op het land van Keijzer terecht, waardoor er tientallen centimeters diepe sporen in de bodem werden getrokken. De afhandeling van de schade nam een tijd in besiag, doordat zowel de ge meente, de veiligheidsregio waar Texel onder valt als het min'istene van Binnenlandse Zaken (eigenaar van het materieel van de brandweer) er bij werden betrokken. De vraag was wie aansprakelijk kon worden ge steld. Uiteindelijk bleek dat de ge meente als werkgever van de brand weer te zijn. 'Maar het heeft allemaal te lang geduurd', zegt Jongeneel desgevraagd. 'Als we van tevoren hadden geweten hoe het zou verlo pen, hadden we de schade beter meteen kunnen uitkeren.' parkeerkaart hebben gekocht, ook hun auto's voor maximaal twee uur in de woongebieden mogen parkeren. Dit worden zogeheten blauwe zones. De belangstelling hiervoor kan groot zijn, omdat in de visie van GL kaart houders niet meer gratis op een Lees verder pagina 5 (Advertentie) Gecombineerde krant na Pasen In verband met het als werkdag uitvallen van maandag 28 maart, 2e paasdag, zal er op donderdag 31 maart een gecombineerde krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen dinsdag 29 maart tot 17.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy TEXELSE ^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. (Advertentie) TEXELSE ^COURANT Wij zoeken op korte termijn die voor ons de krant wil bezorgen op de route: De Koog en omgéving. Hier wonen ongeveer 340 abonnees. De kranten kunnen dinsdag en vrijdag vanaf 15.15 uur aan de Spinbaan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. Vreetschade 'Ik teel al vijftig jaar gele krokussen, maar dit heb ik nog nooit meege maaktCees Vlaming van hoeve De Bol bij Oosterend kijkt wat verslagen naar het bloembollenveld naast het gelijknamige natuurgebied, waar grauwe ganzen een slagveld hebben aangericht. Ze hebben ongeveer driekwart van de bollen opgevreten. Pagina 5 m Skilder bedrijven 'Goh, ik wist niet dat hier zoveel zat', was zondagmiddag één van de meeste gehoorde opmerkingen tij dens de gezamenlijke open dag van dertig bedrijven aan de Stoompoort en het Vliegwiel in Oudeschild. Hon derden Texelaren brachten een be zoek en waren lovend over wat ze allemaal zagen. Pagina 6

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1