Verzwakt ZDH heeft weinig in te brengen De Koog hervindt goede vorm Grote overwinning G-team Texel'94 lijdt ongelukkig verlies SVO incasseert zes treffers ge ;a jm-doelman Chnstiaan Stolk had druk werk zondag tegen De Koog. Hij zou ongeschonden uit deze situatie tevoorschijn komen. op gr=J)e derby tussen De Koog en ZDH ad net zo'n zinderende wed- trijd moeten worden als afgelo- en voorjaar in Den Hoorn werd m iespeeld, toen de sterker geachte rmo «oekers na een snelle achter- 3lf itand alles moesten geven om in Je slotfase nog op gelijke hoogte komen. Maar door personele foblemen bij de Hoornders had er soepel voetballende thuis- verrassend weinig moeite itiesfcvanche te nemen en een ruime s g oerwinning (5-1) te boeken, and dien fetmeer dan één helft en een klei- k; e minuut lang konden de vele toe- de g trouwers langs het zonnige veld de Boodtlaan genieten van een ilarfcamende wedstrijd. Tot dan toe riZDH vooral dankzij de snelle Dekker het verschil in kwaliteit aalfi (genigszins kunnen camoufleren, •edoor slordig balverlies beland- icebal direct na rust bij Pim Sie- jewfoïa die het strafschopgebied in gra aieide en via de vingers van keeper hs Stolk de derde treffer van De uur loog scoorde (3-1). In het vervolg en ad ZDH niets meer in te brengen o zetten de gastheren de zaak met lichtvoetig combinatiespel naar hun hand. Met wat meer gretigheid en precisie hadden ze zelfs nog wel een paar doelpunten meer kunnen maken dan nu het geval was. De Koog herstelde zich met deze ruime overwinning van een min dere periode. In het begin van het seizoen werd overwinning op over winning geboekt en leek de ploeg van trainer Hans van der Park mee te strijden om de hoogste plaat sen. Maar mede doordat sommige belangrijke spelers wel eens verstek moesten laten gaan, kwam in het najaar de klad er een beetje in. Dat er meer in zit dan een plek in de middenmoot, bleek wel tegen ZDH, toen de selectie weer eens com pleet was. De Koog telt in de broers Roelf, Pim en Ben Siebmga, Pieter List en Maurice de Groot niet alleen een paar spelers die het gemid delde niveau van de zevende klasse overtreffen, ze vormen bovendien een hecht team, dat goed samen speelt en niet snel opgeeft. Wisselend ZDH speelt een sterk wisselend seizoen. Met een complete selectie is de ploeg nauwelijks te verslaan, moesten het hoog geklasseerde Kaagvogels en Oosterend tot hun verdriet ontdekken. Maar ontbre ken een paar belangrijke spelers, dan zijn de Hodrnders kwetsbaar. Tegen De Koog misten ze aanvoer der Bernard Ipenburg en Jan-Wil lem Bakker, die anders samen het hart van de verdediging vormen, en dat was duidelijk teveel van het goede. Desondanks was er nog een helft lang sprake van een wedstrijd en overleefde ZDH zelfs de eerste tien minuten, toen de ploeg met een man minder speelde. Nadat Erwin Kleinveld was gearriveerd - hij moest als Teso-medewerker werken tot twee uur -, namen de Hoornders even het initiatief over van De Koog, dat echter als eerste tot scoren kwam. Na balverlies bij ZDH op het middenveld kwam de bal ondanks goed weerwerk van verdediger Daan van der Slikke bij Jord Hilstra terecht, die van dichtbij kon raak schieten: 1-0. Een paar minuten later leek de doorgebroken Niels Dekker de gelijkmaker aan te tekenen, maar hij werd net buiten het strafschop- TEXELSE y COURANT gebied hard gestuit door de nogal roekeloos uit zijn doel gelopen Ste ven van Beek. De scheidsrechter gaf de keeper een gele kaart. Een merkwaardige beslissing, want als het een bewuste overtreding was geweest, had een rode kaart op zijn plaats geweest, terwijl een onop zettelijke botsing niet bestraft' had hoeven worden. In het vervolg kregen beide ploegen kansen. Koger Pieter List schoot uit een vrije trap net naast en ook ZDH-aanwinst Jelmer Bomas was dicht bij een doelpunt. Nadat Mau rice de Groot de kans had gemist de voorsprong van De Koog te verdub belen, kwam ZDH op gelijke hoogte. Schutter was Niels Dekker, die de bal uit een passje van Erwin Klein veld oppikte, een demarrage plaats te, keeper Van Beek omspeelde en de bal in het lege doel schoot. ZDH vierde feest, maar had dat beter met kunnen doen, want nog geen minuut later scoorde Pim Siebinga. opnieuw na slordig balverlies op het middenveld bij ZDH. Op jacht In de rust dichtten de Hoornders zich nog wel kansen toe, maar na de snelle derde treffer van de Kogers was de wedstrijd gespeeld en ging de thuisploeg op jacht naar een hogere score. Het duurde even voordat de vierde treffer viel. Eerst haalde Mike de Bruijn een kopbal van Maurice de Groot van de doel lijn en daarna trad keeper Stolk handelend op bij schoten van Peter Koorn en Pim Siebinga. Halver wege de tweede helft scoorde De Koog dan toch, toen heel ZDH bij een corner massaal naar voren was getrokken en werd verrast door een snelle counter, die werd verzilverd door Peter Koorn (4-1). Een minuut later schoot Maurice de Groot, die erg dreigend was maar veel kansen nodig had, de bal op de kruising. Aanvoerder Marcel Boone was even later wel succesvol (5-1). Ondertussen bleef het oppas sen voor De Koog voor spits Niels Dekker, die niet in de malaise van zijn teamgenoten deelde en enkele snelle dribbels plaatste. Een paar keer geassisteerd door Pieter List kon Eddy Witte de ZDH'er echter knap van scoren afhouden. Een maal was hij kansloos, maar toen bracht de paal redding, zodat de eindstand 5-1 werd. Zaterdag krijgt De Koog bezoek van Oosterend, dat zelf met 2-6 van SSV verloor en gezien het zelfver trouwen van de tegenstander een zware middag staat te wachten aan de Boodtlaan. ZDH moet zich in Schellinkhout van het verlies probe ren te herstellen. Twee dagen later spelen beide ploegen een uitwed strijd: De Koog tegen Zuidermeer, ZDH tegen SSV. DINSDAG 22 MAART 2005 Marijke de Beer wint golfcompetitie Marijke de Beer heeft zondag de wintercompetitie van de Texelse golfclub gewonnen. In de finale gaf zij tegenstander Cees Boks geen enkele kans. De wintercompetitie werd vanaf december gespeeld. Onder leiding van Jo Oosterveer werd een sche ma opgesteld, waarbij de winnaars verder moesten spelen en de ver liezers afvielen. Alleen de verliezers van de eerste ronde kregen een her kansing en mochten alsnog verder gaan in een verliezerspool. Er had den zich 21 golfers ingeschreven, de spelvorm was matchplay. Hier bij gaat het met om punten maar om de meest gewonnen holes. De spelers die de eerste ronde won nen, speelden tegen elkaar verder, waarbij Cees Boks de beste was. Hij versloeg zowel Piet Schuijl uit Den Burg als Piet Schuijl uit De Koog en vervolgens Hans de Beer. De winnaarsfinale speelde hij tegen Lia Kuip, in welke wedstrijd pas na 20 holes de beslissing viel. De finale speelde Boks tegen de win naar van de verliezerspoule, Marijke de Beer. Zij verloor in de eerste ronde van Abe Keijser, maar won vervolgens van Annette Schaipp, Peter van der Wind en Rein Zandee. Aangezien er met verrekening van handicap werd gespeeld, kreeg ze op enkele holes een slag extra op Cees Boks. Die mocht daardoor geen fout maken, wat te zwaar bleek. De Beer speelde foutloos en na 15 holes kon zij zich winnaar van de competitie noemen. Simpele zege heren Tevoko Het herenteam van Tevoko heeft zaterdag een simpele overwin ning geboekt op VC Niedorp. De laag geklasseerde tegenstander kon alleen in de tweede set tegen stand bieden en werd in de andere drie sets overklast. Binnen een uur stond de eindstand op het bord en hadden de Texelaars voor de zesde keer op rij met de grootst mogelijke score (4-0) gewonnen. De setstan den waren 25-11. 25-19, 25-12 en 25-16. Training AV Texel In verband met de Zestig van Texel komen de trainingen van AV Texel donderdag 24 en dinsdag 29 maart te vervallen. rku: s G-voetballers van Texel'94 zasfebben zich uitstekend hersteld nederlagen van de afge- n cApen weken. De ploeg maakte rterdag op eigen veld korte met- imet Koedijk (6-1), dat ook in eerste wedstrijd al had moe- inbuigen voor de Texelaars, den mer ael'94, dat met een flinke selec- 5 st e aantrad (negen spelers en twee serves) en dat ook Jimmy Pon- 'A;< iah en Robbin Boogaard weer kon Nat egroeten, ging moeizaam van start )ujij n kwam na een klein kwartier op 3SCt chterstand, toen de behendige Is van Koedijk de bal eenvoudig ngs keeper Martijn Verbeeke in 10 pt doel kon schieten. Snel daarna pod het echter alweer gelijk, nadat info mverdediger een schot van Annie ai louwer per ongeluk van richting ad veranderd, gss fet was het meevallertje dat en aeT94 goed kon gebruiken. Vanaf ar fe moment liep alles plotseling 'Je; prolletjes. Robbin Boogaard zette DeIe thuisploeg na een combinatie ijk' «Raymond Molanus beheerst op 16,1 wsprong. Hij was zo trots dat hij rsct de dug-out opzocht om zich te laten vervangen. Raymond Mola nus maakte nog voor rust 3-1 met een hard schot, waarbij de bal via de paal in het doel verdween. In de rust drukte coach Klaas van den Berg zijn spelers op het hart niet verslappen, waarna zij, aange moedigd door een groeiende schare supporters, fanatiek op jacht gingen naar nog meer treffers. Met suc ces, want na een mooie rush over de rechterkant en een afgemeten voorzet van Robbin Boogaard liet Raymond Molanus de vierde Texel se treffer aantekenen. Zwak uitver dedigen door Koedijk werd even later keihard afgestraft door Paul Bakker, die de bal uit een moei lijke hoek langs de 64-jarige kee per schoot. De zesde treffer kwam na een combinatie met Molanus op naam van Annie Brouwer, die verder weinig geluk had met haar doelpogingen. Dankzij goed werk van keeper Martijn Verbeeke en zijn verdedigers hoefde Texel'94 verder geen tegentreffers te incasseren, waardoor de eindstand 6-1 werd. Zaterdag komt koploper Waterloo op bezoek, waarvan eerder dit sei zoen met 5-1 werd verloren. Met opgeheven hoofd, maar zon der punten gingen de spelers van Texel'94 zondag van het veld. Ze hadden voor eigen publiek een hartverwarmende inzet aan de dag gelegd tegen VIOS uit War- menhuizen, maar opnieuw werd duidelijk dat de ploeg in de hoek zit waar de klappen vallen en dat ook de rentree van spits Niels Dubbelt nog geen soelaas heeft kunnen brengen. Met nog acht wedstrijden te spelen is nog niet alles verloren, maar als het geluk de mannen van trainer John Rep niet eens gaat toelachen, lijkt degradatie naar de vijfde klasse onafwendbaar. De bezoekers uit Warmenhuizen zet ten vanaf het beginsignaal meteen veel druk en drongen de gastheren terug op eigen helft. De Texelaars gaven evenwel niets weg, zodat VIOS niet echt gevaarlijk kon wor den. Aanvallend speelde Texel'94. dat het moest stellen zonder de broers Martin en Marco Koorn. weinig klaar. Oud-trainer Luc Post. die zich onder de toeschouwers bevond, analyseerde dat veel bal verlies en een gebrek aan aan sluiting ten grondslag lagen aan dit gebrek aan stootkracht. Pas na twintig minuten kreeg de doelman van VIOS zijn eerste klusje te ver werken. Het schot van Arne-Jan Kruithof, die overigens een goede partij speelde, was te zacht om gevaar te stichten. Na een klein half uur kregen de Texelaars wat meer vat op het spel van de tegenstander. Door goed opbouwend werk van Ralph Koning kwam er af en toe wat meer lijn in de aanval. Grote kansen leverde dit niet op en omdat ook de tegenstan der geen potten kon breken, stond het bij rust nog steeds 0-0. Na de hervatting viel Texel'94 fel aan en werd het doel van de tegen stander stevig onder druk gezet. Het benutten van kansen bleef ech ter een groot probleem, waardoor de op dat moment verdiende voor sprong met tot stand kwam. De beste mogelijkheid was voor Dub belt, die in de 53ste minuut alleen op de keeper afging, maar faalde. Vrije trappen vanaf de rand van het strafschopgebied leverden evenmin de gewenste voorsprong op. Twintig minuten voor het einde ver ving Rep Michiel Dekker, Leon Zijm en Arne-Jan Kruithof voor Daniël Stuurman, Jacob Krijnen en Martijn de Veij. Ook zij konden echter niet voor meer stootkracht zorgen. Het zou zelfs nog erger worden, want in blessuretijd scoorde spits Stephan Wort de beslissende winnende tref fer voor VIOS (0-1en stond Texel '94 wederom met lege handen. In het paasweekeinde komt Texel'94 twee keer in actie. Zaterdag gaat de ploeg op bezoek bij Vrone. Twee dagen later komt dezelfde ploeg uit Sint Pancras op bezoek op Texel. Expositie over historie golfsport het clubhuis op de golfbaan is anaf donderdag 24 maart een toonstelling te zien over de torie van de golfsport. Deze tende expositie werd samen- iteld door de Stichting Early •"en blijft tot 11 april op Texel, tentoonstelling wordt geopend burgemeester Joke Gel- danks de overtuiging van mil- nen golfers dat in Schotland de P'sport is uitgevonden, wijzen historische feiten naar een oor- °ng op het vasteland van Europa. |tcoIfspel dat in de 16de en 17de |w populair was, toont verras- kJ veel overeenkomsten met het pderne golfspel. De historische ftecten, schilderijen en golfme- vjabilia uit de nalatenschap van ^historicus Steven van Hengel, fts onderdeel van de permanente 'ectie van Sportmuseum Olym- bn, bieden een overzicht van de '"wikkeling van het golfspel. Maar niet alleen het verleden, ook de moderne golfsport is onderdeel van de tentoonstelling. Zo wordt aandacht besteed aan golftrends en -mode. Daarnaast worden 25 golf- schilderijen geëxposeerd afkomstig uit Amerika, Duitsland, Italië, Mol davië, Nederland en Slovenië. Ter gelegenheid van de expositie is een tentoonstellingsgids samengesteld, met historische afbeeldingen en verhalen. Met een bijna complete selec tie had Oosterend zondag goede hoop op een mooi resultaat, maar tegenstander SSV wenste niet mee te werken en scoorde maar liefst zes keer. Omdat de thuis ploeg niet verder kwam dan twee doelpunten, werd de eindstand Oosterend, dat in Stompetoren nog van SSV had gewonnen, speelde voor eigen toeschouwers een bij zonder matige wedstrijd. Al na tien minuten kwamen de gasten op voorsprong, toen een corner voor het Oosterender doel in eer ste instantie werd afgeslagen, maar de bal terug in de doelmond werd geplaatst, waar één van de gasthe ren te laat reageerde om de aanval lers van SSV buitenspel te zetten. Daarna was het een koud kunstje voor de bezoekers te scoren (0-1). Tien minuten later werd het 0-2. Ditmaal had SSV de hulp nodig van de scheidsrechter, want die liet doorspelen toen de bal met de hand werd gespeeld. Onopzettelijk, oor deelde de man in het zwart, maar gevolg was wel dat de tegenstander plots vrij voor het doel verscheen. In het vervolg kreeg SVO een paar kleine kansjes, maar voldoende voor een doelpunt was het niet. De strijd was voorbij toen keeper Marco Daalde zich vlak na rust verkeek op een schijnbaar ongevaarlijk schot (0-3), waarna het een paar minu ten later ook nog 0-4 werd. Eddy de Vries redde de Oosterender eer door de bal uit een vrije trap vanaf twintig meter via de onderkant van de lat snoeihard in het doel te schie ten. Maar mocht Oosterend de illu sie hebben dat er meer mogelijk was. dan werd die al snel de grond ingeboord toen SSV de vijfde treffer scoorde. De tweede treffer van SVO was zo mogelijk nog mooier dan de eerste, want in een vergelijkbare situatie had B-junior Marcel Zegers bij zijn vrije trap de lat niet nodig om te scoren. Het laatste woord was evenwel aan de gasten uit Stom petoren, die vlak voor het einde het dozijn volmaakten. De komende tijd wacht de Ooste- renders een loodzwaar program ma. Zaterdag gaan ze op bezoek bij De Koog, dat tegen ZDH veel zelfvertrouwen heeft opgedaan. De maandag erop moet de ploeg van coach Jitze Beintema naar de onge slagen koploper DESS. Een week later speelt Oosterend thuis tegen De Koog. Wandeltocht Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt maandag de Lamme tjeswandeltocht. De tocht voert over de Hogeberg. Vooral de deelnemers aan de langere afstanden lopen lan gere tijd tussen weilanden door. Zij komen ook langs diverse dorpen. Er kan vanaf 9.00 uur worden gestart bij schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan. De start van de langste afstand (40 kilometer) sluit om 10.00 uur, de start van de 25 kilometer om 11.00 uur. Deelne mers die 5,10 of 15 kilometer willen lopen, kunnen tot 14.00 uur starten. Deelname kost €3,50 met en €2,10 zonder herinnering. Leden van de vereniging genieten €0,80 korting. Voor meer informatie: tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. Koersbal In de burgemeester De Koninghal wordt zaterdag 2 april van 10.00 tot 15.00 uur een ontmoetingsdag gehouden voor koersbalspelers. Er worden wedstrijden gespeeld en een gezamenlijke maaltijd genut tigd. Deelname kost €5,- per per soon, inclusief maaltijd. Meer infor matie is te krijgen bij de SWOT, tel. 312696 en bij de koersbalclubs in de dorpen. Tevoko bereikt halve finale Ondanks een taai en gemoti veerd verweer van WhamWham uit Zwaag zegevierden de dames van het eerste volleybalteam van Tevoko zaterdag in sporthal Ons Genoegen met 4-0. Ook in deze wedstrijd bleek weer dat de ploe gen in de promotieklasse elkaar nauwelijks ontlopen waardoor er geen eenvoudige zeges zijn te behalen. Zondag speelde Tevoko in Amersfoort de kwartfinale van de bekercompetitie tegen AW Keistad 2. Bijzonder gemotiveerd maakte het Texelse team binnen drie sets korte metten met deze ploeg (0-3). Hiermee bereikt Tevo ko de halve finale, waarin wordt gespeeld tegen US 2 uit Amster dam. Ook tegen dit promotieklas seteam heeft de Texelse ploeg winstkansen. Tegen WhamWham bouwde Tevoko met een goed sluitend blok en een gevarieerde aanval in de eerste set een snelle voorsprong van 9-2 op. Een moeilijke opslagserie en veel inzet bracht WhamWham op gelijke hoogte. Aanvallend kwam Wham Wham met tot grote daden, maar de taaie verdediging maakte veel goed. Tevoko bleef sterker, maar moest voor elke punt vechten, tot Ivette de Ruyter met een keiharde smash binnen de drie meter de winst bracht (25-18). De Texelse ploeg trok de aanvallende lijn in de tweede set goed door en zag de ploeg uit Zwaag wegzakken (25-12). WhamWham kwam in de derde set sterk terug, terwijl bij Tevoko door een wisseling in opstelling, ter voor bereiding van de bekerwedstrijd, de zekerheden enigszins wegvielen. De uitstekend verdedigende Westfriese ploeg rook aan de winst (22-24) maar zag toch de Texelaars in een sterke eindsprint met goede bloks van Cora Siemeling voorbij komen (26-24). Marianne Boekei. sterk haar verdediging leidend, maakte met scherpe smashes het karwei in de vierde set af (25-21). Zondag vertrok Tevoko met een niet geheel fitte selectie, maar zeer gemotiveerd naar de kwartfinale van de regiobeker. Dat uitte zich in een collectief sterke verdediging en een grote inzet. Vooral blokkerend waren de Texelaars in de eerste set onpasseerbaar en vanaf 14-14 werd een kleine maar beslissende voor sprong opgebouwd (22-25). In de tweede set werd ook het gevaar van de snelle middenaanval van Keistad onschadelijk gemaakt en met een goede ralleypassing kon Connie Joling haar aanvalsters scorende setups bieden. Een sterke opslag serie van Eline Feldbrugge bracht de Texelse ploeg de winst (16-25). Put tend uit een brede selectie bracht Keistad in de derde set een sterk veranderd team binnen de lijnen. Tevoko maakte kleine foutjes en liep tegen een achterstand van 9-3 op. Met veel servicedruk, een fanatieke verdediging en harde aanvallen werd deze teniet gedaan en stoomden de Texelse dames via 19-25 door naar de volgende ronde Daarin mag de ploeg het in Amsterdam gaan opne men tegen US 2, momenteel op de vierde plaats op de ranglijst van de promotieklasse B. Zaterdag speelt Tevoko voor de competitie in Ons Genoegen de cruciale wedstrijd tegen de huidige nummer twee. Dinto 2 uit Warmen huizen. Om de tweede plaats te bereiken zal de ploeg de wedstrijd moeten winnen. Voetbaluitslagen Zaterdag 19 maart Texel'94 A1 -Zaanlandia A1 0-8 Texel'94 B1-Koedijk B3 7-1 Succes B1-Texel'94 B2 2-0 W'waard B2-Oosterend B1 1-8 Oosterend MB1-Berdos MB2 2-5 Den Helder C1 -Texel'94 C1 5-0 Den Helder C2-Texel'94 C2 1-2 Texel'94 C3-DTS C1 0-5 Texel'94 C4-Wiron C2 0-5 Oosterend C1-ZAP C2 7-1 Vesdo C1-De Koog C1 1-4 Petten D1-Texel'94 D1 2-6 Wiron D1 -Texel'94 D2 2-2 Texel'94 D3-SRC D3 0-6 SRC D1 -Oosterend D1 5-0 ZAP D3-De Koog D1 2-3 Meervogels MD1-Texel'94 MD1 0-0 Alcmaria MD1-Texel'94 MD2 0-14 Texel'94 E1 -DWOW E1 3-3 Koedijk G2-Texel'94 G1 6-1 Texelse pupillencompetitie Barcelona-ZDH F1 4-0 SVC F1-Deportivo 1-0 De Koog F1-SVO F1 7-4 ZDH F2-Real Madrid 2-4 Espagnol-Valencia 2-1 SVC E1-SVO E1 1-3 Fulham-Chelsea 0-19 Manchester-Liverpool 4-3 De Koog E1-SVOE2 7-4 ZDH E1 -Arsenal 1-17 Zondag 20 maart Texel'94-VIOS-W. 0-1 De Koog-ZDH 5-1 Oosterend-SSV 2-6 Texel'94 2-Koedijk 2 2-1 BKC 3-Texel'94 3 0-2 Succes 4-Texel'94 4 uitgesteld Succes 5-De Koog 2 1-5 Oosterend 2-JVC 4 0-5 Texel'94 MA1 -Zaandijk MA1 0-0 Recreatievoetbal Texelse Boys-De Koog 2-0 Programma zaalvoetbal Woensdag 23 maart 17,20 De Koog C2-Klif C2 v. Putten 18.00 De Krim D3-Klif MD1 Krim 18.45 Klif C1-SVO C1 Hoogendijk 19.30 Klif vr.-? 20.20 Texel C1 -Klif C2 Arnout 21.10 De Krim 5-Klif 5 Franchimon Zaaldienst: J'elleboog. Donderdag 24 maart 18.15 Sportsh. Cl-Krim C2 Kuipers 19.00 Koog C1-Krim C1 Kuipers 19.45 De Krim 4-NIOZ 1 v. Putten 20.35 Klif 2-Mantje 4 Sangers 21.25 Klrf 3-RAB 1 v. Beek Zaaldienst: Texel'94. Vrijdag 25 maart 16.45 J'boog E1-Koog E1 J'boog 17.30 De Krim E1-De Krim E2 Krim 18.15 SVO 3-Texel 4 Arnout 19.05 J'boog 2-J'boog 1 Hoogend. 19.55 SVO 1-Klif 1 Kuipers 20.45 De Krim 1-Mantje 3 Bakker 21.35 De Knm 2-ZDH 1 v. Beek 22.25 J'boog 3-Texel 2 v. Beek Zaaldienst: De Krim. Voetbalprogramma Zaterdag 26 maart Vrone-Texel'94 17.00 Oosterend-De Koog 14.00 Schellinkhout-ZDH 17.00 Zaandijk A1 -Texel'94 A1 14.30 Oosterend M -De Koog M 11.45 Texelse pupillencompetitie Geen programma i.v.m, Pasen. Maandag 28 maart Texel'94-Vrone Oosterend-DESS SSV-ZDH Zuidermeer-De Koog WGW 2-Texel'94 2 Schagen 4-Texel'94 3 Oosterend 2-Kreileroord 2 Texel'94 A1 -Marken A1 14.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 12.00 13.30 Wieb van den Berg in het zonnetje Voorzitter Wieb van den Berg is tijdens de jaarvergadering van IJsclub Oost door zijn medebe stuursleden in het zonnetje gezet. Van den Berg zit al veertig jaar in het bestuur van de vereniging. Voor de gelegenheid waren ook oud-bestuursleden uitgenodigd de vergadering in de kantine aan het Jajawiepad te bezoeken. In de rondvraag bracht Jaap Kiewiet namens het bestuur hulde aan de jubilerende voorzitter en overhan digde hem een weerstation en een koperen beeldje van een schaatser. Oud-voorzitter Arie Kalis merkte op dat de club er tegenwoordig mooier bij zit dan vroeger op de Putten. Hij haalde tal van herinneringen op, bij voorbeeld dat de ijsbaan sneeuwvrij werd gemaakt met gaas, dat bij controle van de ijsdikte de voorzit ter te zwaar was, en dat in de lange winter van 1963 steeds wat nieuws bedacht werd, zoals gekostumeerd schaatsen. Kalis was zelf 42 jaar bestuurslid. Op de foto (van Marian Kooger) van links naar rechts: Wieb van den Berg (bestuurslid sinds 1965), Piet van der Vis (bestuurs lid van 1963 tot 1985). Ab Kiewiet (bestuurslid van 1958 tot 1974) en Ane Kalis (bestuurslid van 1946 tot

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 7