mmm ■TEXELSE 8 COURANT" Zaalvoetballers Mantje houden spanning erin Bedrijvigheid Samen lopen voor Palmpasen Met ladderwagen uit huisj 'Reclamecoach' denkt aan nieuwe bewoners {Jedrijvig/jéiV/ DINSDAG 22 MAART 2005 Dijker vindt eerste ei Reijer Dijker uit Den Burg beleefde zondagmiddag een extra feeste lijke 64ste verjaardag, omdat hij daags tevoren het eerste Texelse kievitsei had gevonden. Hij ont dekte het eitje op bouwland van Van Egmond bij Tienhoven en zijn vrouw maakte de vondst om 15.50 uur bij de redactie bekend. Daar waren nog geen andere meldingen binnengekomen, zodat het ei werd 'erkend'. Nadat de foto was ge maakt legde Dijker het eitje direct weer terug. 'Want ik ben een zoe ker, geen raper'. Dijker was zeer in zijn nopjes want hij is al tientallen jaren een fervent kievitseierenzoeker die er elk voor jaar op uittrekt. Pas nu lukte het hem om als eerste de traditionele lentebode in handen te krijgen. De betreffende kievit trok zijn aan dacht door fel achter een vijandige kraai aan te jagen, een sterke aan wijzing dat er een ei moest zijn. Indoorwedstrijden manege Akenburg Annemarie van der Linde behaal de zondag in manege Akenburg twee winstpunten in de Z1 en Z2, de hoogste dressuurklasse. Zij scoorde met Portofina Texel 182 en 188 punten. De jury was erg kritisch, er werden geen hoge scores gegeven. In de klassen M1 en M2 werd Bea Dekker twee maal eerste met Revanche. Bij de pony's klasse M2 haalde Sil- ve Schoorl met 156 punten haar eerste winstpunt en twee eerste prijzen. Kris Arkenbout startte voor het eerst met Oraya in de klasse L2 en liet meteen zien dat hij niet voor niets is gepromoveerd. Hij werd eerste in beide proeven en was de enige in zijn klasse met een winstpunt. De B-paarden hadden in Hanmta Visser-de Wit een deelnemer die grossierde in prijzen en punten. Met scores van 177 en 172 liet ze de rest van de deelnemers ruim achter zich. Zij heeft met vier winstpunten bijna genoeg om de overstap naar de L1 te maken. In de eerste proef volgde Frida Tuitman met een pnma score van 162 op gepaste afstand. In het derde blok kwamen de pony's in de klassen B, L1 en L2 in de baan. Jury Tessa van Daalen toonde zich over verschillende combinaties heel tevreden. Bij de L1- en L2-pony's was Rianne Broekman met Jip met 160 punten de sterkste in de eerste proef, op de voet gevolgd door Robin Bisschop (159). In de tweede proef behaalde zij met 156 punten een tweede prijs. Verrassend was de eerste plaats van Jorieke Meijer (160). Na een jaar blessureleed en een ponywissel startte ze weer voor het eerst en liet zien het rijden nog niet verleerd te zijn. Sterre Veltkamp stuurde haar pony Sarah heel cor rect rond in de klasse B categorie AB. Zij liet tweemaal 157 punten noteren en mocht tweemaal een De zaalvoetballers van Mantje 2 hebben zichzelf vrijdag een uit stekende dienst bewezen. Door naaste concurrent J'elleboog 1 overtuigend te verslaan, houden ze kans op het kampioenschap in de hoofdklasse. J'elleboog startte goed en kwam al snel op voorsprong, maar Mantje 2 pakte het spel daarna nog energie ker aan en het duurde niet lang of de stand was weer gelijk. Daarna ging Mantje goed door, met als gevolg dat het een kwartier voor einde een voorsprong van 5.-2 had genomen. Dat was nog geen stand om zorgeloos naar het eindsignaal uit te zien, want vorige week was J'elleboog er in de slotfase door de keeper door een extra veldspeler te vervangen nog in geslaagd een ach terstand van drie doelpunten weg te werken. Ditmaal scoorde J'elleboog zelfs voordat het deze drastische maatregel had genomen, waarna een herhaling aanstaande leek. In tegenstelling tot Oosterend vorige week hield Mantje het hoofd echter koel en in plaats van dat J'elleboog de aansluitingstreffer scoorde, her stelde Mantje de marge van drie doelpunten. In de slotfase scoorden beide ploegen nog een keer, waar door de einduitslag 7-4 werd. Mede-titelkandidaat Oosterend 1 herstelde zich van de nederlaag van vorige week en versloeg De Krim 2 met 8-4. Oosterend en J'elleboog hebben nu evenveel verliespunten en zijn licht favoriet voor de titel. Mantje 2 heeft echter slechts twee verliespunten meer en is zeker nog niet kansloos. Mantje 1 versloeg J'elleboog 2 met 4-0, terwijl Mantje 3 het uitstekend bleef doen door Beijert beste 'kroegsjoeler' 'Het leven is net een sjoelbak. Je weet nooit wat je op je weg tegen komt en of je je doel bereikt...' Aan wijsgerigheid ontbrak het niet op de zondagmiddag in de Twaalf Balcken gehouden 'open wereld kampioenschappen kroegsjoelen', georganiseerd door de kersverse sjoelvereniging 'De Vier Gleuven'. Maar liefst 35 spelers schreven in en bestreden elkaar vanaf 14.00 uur met soms zorgwekkend fana tisme. Het was herstel van een traditie. In de jaren tachtig werd het oer-Hollandse en door iedereen makkelijk te begrij pen sjoelspel regelmatig n het café beoefend totdat het door andere trends en interesses werd verdron gen. De vier studenten Arjan Witte, Bob Ran, William Blom. en Evert Malschaert die in de weekends regel matig een handje helpen in de Twaalf Balcken. bliezen het spel nieuw leven in en maakten er meteen een wereld kampioenschap van. zij het op lu dieke wijze. Aanvoerder Arjan Witte legt uit dat de merkwaardige naam verwijst naar zowel het organiserende viermanschap als naar de vier ope ningen van de sjoelbak waar de schij ven doorheen moeten. Kroegsjoelen gaat volgens dezelfde regels als het gewone huiskamers joelen, alleen de plaats van handeling verschilt en de gezelligheid na afloop ('après sjoel') is van grotere economi sche betekenis voor de betrokken horeca. Het open kampioenschap werd ver rassend gewonnen door Gaby Beijert. Zij ontving een indrukwek kende wisselbeker uit handen van sport- en cultuurwethouder Annie Hin. De wethouder ('Ik heb vroeger zelf ook veel gesjoeld') juichte het ini tiatief toe omdat sjoelen van cultu rele. sportieve en vooral van sociale betekenis is. Er wordt dan ook op gerekend dat zij ook volgend jaar bereid is haar zondagmiddag op te offeren de beker uit te reiken. Tweede werd Jesper Kragt, derde Pim Koomen, vierde Doeke de Leeuw en vijfde Sylvia Witte. eerste prijs afhalen. Bij de B-pony's was Elsemieke de Lugt de absolute uitschieter. Haar eerste optreden in een officiële wedstrijd was goed voor 171 punten. Mandy Bosma was met Svenna goed op dreef, maar had aan 167 punten .tekort voor de eerste prijs. In de tweede proef ging de eerste prijs naar Mari- sha Pesch (165) en was Mandy Bosma wederom tweede (162). Zondag 3 april wordt de laatste binnenwedstrijd verreden. De eer ste buitenwedstrijden worden op 23 en 24 april gehouden tijdens het 'Texelweekend'. Dan komen ook ruiters van de overkant voor dres suur- en springwedstrijden. Publiek is welkom. Uitslagen: Z1/Z2-paarden 1.Annemarie van der Linde met Portofina Texel 182 (1 wp), 2 Marloes van der Vis mei Newton 178, tweede proef: 1 Annemarie van der Linde mei Portofina Texel 188 (1 wp), 2.Marloes van der Vis 173. M1/M2-paarden. 2x1 Bea Dekker met Revan che 2x150 M2-pony's: 2x1 Silve Schoorl met Genesis G 154 en 156 (1 wp). L1/L2-paarden: eerste proef I.Kris Arkenbout met Oraya 156 (1 wp), 2 Veronique van der Starre met Amber 152. tweede proef. I.Kris Arkenbout met Oraya 156 (1 wp), 2.Evelien Duin met Phoe bus 152. B-paarden eerste en tweede proef: 1.Hanmta Visser met Timdora 177 (2 wp) en 172 (2 wp). L1/ L2-pony's. eerste. 1. Rianne Broekman met Jip 160 (1 wp). 2 Robin Bis schop met Kant|es Bernardo 159 (1 wp): tweede proef: 1.Jorieke Meiier met Kelly 160 (1 wp), 2 Rianne Broekman 156 (1 wp). B-pony's cal AB: 2x1.Sterre Veltkamp met Sarah 2x157. B-pony's cat DE: eerste proef: 1 Elsemieke de Lugt met Pirouette 171 (2 wp), 2.Mandy Bosma met Svenna 167: tweede proef 1 Marisha Pesch met Pirelli 165 (1 wp), 2.Mandy Bosma 162 (1 wp) Geen prijzen, maar wel winstpunten hadden: Frida Tuitman met Nacara 162 (1 wp) en 159 (1 wp), Mariska Witte met Typical Dutch 159 (1 wp), Marisha Pesch met Pirelli 160 (1 wp). n de andere kant van de Heemskerckx S Texelana heropent zaak Oudeschild Veel lichtinval, een grotere ruimte en een nieuwe opslag. De verhui zing naar de andere kant van de Heemskerckstraat in Oudeschild is de winkel van Ans Broekman, waar spullen van Texelana worden ver kocht, goed bekomen. Morgen wordt de zaak heropend. *je Begeleid door de SOS Band trokken enkele tientallen kinderen en ouders zondagochtend door De Koog om Palmpasen te vieren. De kinderen hadden versierde kruisen met brood haantjes bij zich, die ze een dag eer der in dorpshuis De Hof hadden ge maakt. In Oudeschild en Den Burg werd onder begeleiding van KTF eveneens Palmpasen gevierd. In Den Burg was het extra druk, omdat de tocht in De Waal door een sterfgeval was afgelast. Met Palmpasen wordt de intocht van Jezus in Jeruzalem herdacht. Tijdens die intocht werd de weg voor hem met palmtakken be dekt. De winkel was tot begin dit jaar in de zogeheten 'schuur van Broekman' gevestigd, totdat het Maritiem en Jutters Museum daar met de uitbrei ding begon voor de komst van het derde en laatste deel van de ma quette van de Reede van Texel. De winkel ging de schuur uit en aan de overkant van de straat in de schuur van Van der Star werd een nieuwe ruimte ingericht. Het was een oude donkere opslagruimte, maar daar zaak. herinnert na een verbouwing van, mer derhalve maand niets meer aan 'Het is grondig verbouwd', i Broekman. 'We zijn er twintig i üm kante meter op vooruitgegaan, uje liggen mooi in de zon en heb) tfe' nieuwe opslagruimte.' De werkzaa ard heden werden uitgevoerd d: 5 ge Kooger en De Ridder, de VEM, CVi r Tatenhove. Broekman verwacht fó de nieuwe locatie meer klanten g; trekken. 'Mensen die bij het vispa van Van der Star op het terras zit mai hebben nu ook uitzicht op ons.'i &n! verkooppunt dat bij Hebrotex aa- fjeii Schilderweg was gevestigd, is gs ten, waardoor de verkoop i Texelana in Oudeschild nu aar jva Heemskerckstraat is gecon; -m treerd. De Wever in de Weverstraj nie Den Burg blijft het andere verkcc 'C punt van Texelana op het eilandjen nieuwe winkelruimte, die is uitgeta one met cadeauartikelen, wordt bems tod door Ellie Drijver en Els de Po- s pe Broekman staat zo nü en dan in «el idii Sportshop Texel met maar liefst 7-1 te verslaan. Vrijdag speelt Ooste rend tegen Klif. Uitslagen: De Knm D3-De Koog MD1 12-0, De Knm D1-De Knm d2 7-2: Texel'94 Cl-Klil C1 4-5. RAB 1-De Krim 3 4-5: De Koog 1-Mantje 4 3-4, Oosterend Cl -Klif C2 13-3. De Krim 5- Klif 4 5-4; Texel'94 6-De Krim 4 5-7; Texel'94 2-J'elleboog 4 5-1: Texel'94 4-Texel'94 5 3-2, RAB D1-De Koog D1 2-12. De Krim E2-De Koog E1 4-3: Texel'94 2-Klif 2 3-10, Mantje 1-J'elleboog 2 4-0. Mantje 2-J'elleboog 1 7-4, Oosterend 1-De Krim 2 8-4; Sportshop 1-Mantje 3 1-7, Klif 5-Oosterend 3 6-4 Gemeente dingt me naar energietrofee De gemeente Texel dingt met het project 10 jaar duurzame energie op Texel mee naar de nationale NET-trofee, een prijs op het gebied van energiebewust wonen en bou wen. Texel is een van de vijf ge nomineerden die op 23 maart in Utrecht zullen deelnemen aan de halve finale. De uiteindelijke win naar wordt bekend gemaakt in de finale, die op 20 april wordt gehou den. Het ingediende project begon met de plaatsing van zonnecollectoren bij zwembad Molenkoog (in 1995) en eindigt voorlopig bij een kleinschalige windturbine op het dak van sporthal Ons Genoegen. In 2005 werden 300 zonneboilers geplaatst op particuliere woningen en 4100 vierkante meter zonnepaneel op woningen, bedrijven, scholen en dorpshuizen. De Stichting Duurzaam Texel deed onderzoek naaf de mogelijkheid om biomassa te vergisten en inmiddels heeft een on dernemer een aanvraag ingediend een installatie voor het vergisten van biomassa te mogen plaatsen en een derde van de woningen op het eiland werd voorzien van een EPA (energie prestatie advies). De gemeente zoekt bij de uitvoenng van het project steeds aansluiting bij bewoners en bedrijfsleven. Gaby Beijert op weg naar het kampioenschap. R&B-feest in de Jelleboog Discotheek de Jelleboog is vrijdag avond het toneel van het eerste Texelse R&B-feest. R&B is letterlijk eeri afkorting van rhythm blues en dat geeft wat verwarring. In de jaren veertig en vijftig was het een van de belangrijkste eerste popmuziek stromingen, maar tegenwoordig staat het voor moderne zwarte en blanke popmuziek die directe wortels heeft in de Amerikaanse soul en hiphop en die veelvuldig in de hitlijsten voor komt. 'Het wordt regelmatig ge draaid, maar we vinden het leuk om het nu de hele avond te laten horen', vertelt Toy Imhoff, die met dj Mare en dj Joyce achter de knoppen staat. De entree bedraagt €5,-, het feest begint om 22.00 uur. Museumgasten in Oudeschild Het AVRO-televisieprogramma Museumgasten maakt morgen opna men in he't Maritiem en Jutters- museum in Oudeschild. In dit pro gramma nemen wekelijks twee be kende Nederlanders een museum onder de loep. Het museum in Oude schild wordt bezichtigd door schrijf ster Charlotte Mutsaers en gespreks leider Martin Simek. Het programma wordt in april uitgezonden, de exacte datum is nog niet bekend. Mareis nog in de race Met slechts zeven punten ver schil wist basketbalvereniging De Mareis in Hoorn te winnen van De Hoppers. Daarmee is het Texelse team nog steeds in de race om het kampioenschap. De wedstrijd begon moeizaam voor De Mareis. De verdediging stond als altijd als een huis, maar de aanval wilde niet echt vlotten. Bijgevolg werden weinig scores gemaakt. Het eerste kwart eindigde met een ach terstand van 15-10. Na wat pep talk werd agressiever gespeeld. Uit goede inside-acties kon De Mareis regelmatig tot scoren komen, maar belangrijker nog waren de fouten die de tegenstander maakte. Na het tweede kwart, waarin Babis Papadopoulos 14 punten scoor de, stond het 26-28. In het derde kwart braken verdedigende bloks van Wouter Dogger het verzet van de tegenstander, die relatief snel in de foutenlast kwam. Na driekwart wedstrijd te hebben gespeeld, stond De Mareis met 32-45 voor. In het laatste kwart echter gooiden De Hoppers vijf driepunters op rij en zag De Mareis de voorsprong weg smelten. Er was een time-out voor nodig om de verdediging weer dicht te gooien en aanvallend punten te pakken. De eindscore werd 49-56 voor De Mareis. Scores: Babis Papadopoulos 24. Nico Kikkert 17. Erik Venneker 9. Chris Schlepers 5, Wouter Dogger 1 Vergadering DETV Visserijvereniging DETV houdt zater dag 2 april vanaf 10.15 uur jaarverga dering in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Aftredend en herkiesbaar zijn de bestuursleden Blom, Cupido en Vonk. Aftredend en niet herkies baar is C. Eelman. Het bestuur stelt als kandidaten voor T. Wit en P. Zandee. Tegenkandidaten kunnen tot vijftien minuten voor de vergadering schriftelijk worden ingebracht. Na de pauze wordt een discussie gehouden naar aanleiding van de jaarrede van de voorzitter. De brandweer heeft zaterdagavond antwoord de man zelf uit het huisj- met de ladderwagen een Duitse toe- halen en riep de hulp van de rist uit een vakantiehuisje aan de weer in. Via het raam werd de Kamerstraat in De Koog gehaald. De daarna van de bovenverdiepingn man, die zich op de eerste verdieping beneden gebracht.'Met de lad: bevond, moest naar het ziekenhuis, wagen konden we hem ook sta Personeel van de ambulance vond vervoeren', aldus brandt het vanwege de steile trap niet ver- commandant Dick Jongeneel 'Ideeën genoeg', verkondigde Ronald Biesboer toen hij vorig jaar zijn bedrijf Reclamecoach op richtte en samen met collega-on dernemers Erwin van der Linde en Paul van Heerwaarden aan de weg begon te timmeren, onder meer in de vorm van de doolhof op De Krim. Inmiddels beginnen zijn ideeën vorm te krijgen en heeft hij voor twee grotere projecten sa menwerking met makelaars en andere Texelse bedrijven gezocht. Meest opvallend is het project Woon- doos Nederland, een variant op de 22 kortingsbonnen, die toeristen: hun logiesverstrekker krijgen e' c ook bij enkele winkels verkrijgt) zijn. De houder krijgt onder meert ,9" ting bij een bezoek aan EcoMare.; s rondvlucht of het diner-cabaret bfl er 12, maar ook voor een maaltje een bioscoopbezoek of op spas"n bij 't Bikkelement. Bij gebruik w oplevering overhandigen. Een sa- de betreffende bon afgestemd menwerkingsverband heeft hij ook met diverse aannemers en andere Toeristen die minimaal tien stempi gen Texelse bedrijven, die hem betalen om een cadeautje in de doos te mo gen stoppen. Hoewel hij veel tijd hebben verzameld, kunnen I ken boekje opsturen naar Biest» rder waarna ze in ruil buiten het hoogs Ier a heeft geïnvesteerd voordat alles rond zoen veertig procent korting krijg Ipla was, kostte het hem volgens eigen zeggen weinig moeite de onderne- op accommodatie in een volgen jntis vakantie. 'En daarna begint het p ghe mers te interesseren. 'Ze bereiken er ces van voor af aan. Je slaat ertw t: precies hun doelgroep mee. op het ideale tijdstip. De nieuwe eigenaar van een huis moet schilderen, tegelen Blije Doos. waarbij moeders met pas 0f een nieuwe keuken, maar door wie geboren baby's een verrassings pakket krijgen met op hun nieuwe situatie toegesneden producten van uiteenlopende fabrikanten. Biesboer richt zich op de nieuwe eigenaren en huurders van een woning. Zij krijgen een doos in de vorm van een huis, boordenvol gevuld met kortings bonnen van uiteenlopende aanne mers. De éen biedt korting op schilderswerk, een ander geeft re ductie bij de aanleg van een terras en een derde maakt een nieuwe keuken of badkamer een stuk goedkoper. Om maar een paar voorbeelden te noemen, want voor elke denkbare klus in en rond een nieuw verworven woning zijn wel Texelse bedrijven bereid gevonden korting te verlenen. 'Als er veel aan je huis moet gebeu ren, kun je zo een paar duizend euro besparen', berekent Biesboer. Daar naast biedt het huis allerlei heb bedingetjes, zoals een vlekkenrei- niger voor tapijten en een rolmaat. hij dat zal laten' doen, weet hij nog vliegen in één klap mee, wantje and teresseert mensen voor de diens! van allerlei Texelse bedrijven er stimuleert het herhalingsbezoek^ het eiland en daarmee van de et niet. Precies op dat moment komt die doos in beeld. Bovendien is het resul taat makkelijk meetbaar. We zetten gemiddeld 450 dozen per jaar weg en maar ook een pak koffie, een borrel- je weet precies wie daarvan gebruik tje en zelfs een radio. Niet direct on- maken. De ene ondernemer zal een misbare producten, maar wel aardig paar klusjes nodig hebben om uit de om weg te geven.'Je kunt met alleen kosten te komen. Maar een grote met een pakket folders en kortings- aannemer heeft er aan één al ge- bonnen aankomen. Het moet er ook noeg.' een beetje leuk uitzien.' Biesboer werkt in het project samen Ook voor een ander project heeft hij met alle Texelse aannemers en de de samenwerking met het Texelse Stichting Wonen Texel, die het bedrijfsleven gezocht. Het betreft de geschenkenpakket direct bij de Texel Voordeelkaart. een boekje met ja erder Ronald Biesboer richt zich met zijn 'Woondoos Nederland' op nieuwe eigenaren en I ders van een woning. Foto Mopto mie. We moeten het met elte doen.' Om toeristen te prikkelen afgestempelde bonnenboekjes leveren, verloten Biesboer en ces menwerkende ondernemers m delijks een paar grote prijzen, onder een lang weekend bij Texelse logiesverstrekker. Texelaars wordt binnenkort een e: bonnenboekje verspreid. Zij kur geen lang vakantieweekend win maar maken met ten minste stempels kans op onder meer W tandemsprongen. luwe Did! lopf Dj pt êsoe' t:el 'Wv iberr In frdi

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 8