De nieuwe HEMA Texelt^rist peuters T-shirt Texelse krijgen Pharos Waterpolitie blijft in buurt van Texel Cjrocn ^warLr Jexeh in het harL, bouwkosten hulppost jeraamd op 7 miljoen Kort geding tegen )ouw kiosk vliegveld Super deBoer Vanaf nu verkrijgbaar losten minder hoog dan verwacht Vertrek Den Helder van de baan 05 65M55NT5 TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Jan Kühne 'Geef me tien jaar en ik maak er een fantastische band van', zei Jan Kühne in 1997 bij zijn aantreden als muzikaal leider van Big Band Texel. Ruim zeven jaar later, bij zijn afscheid, is het muziekgezelschap uitgegroeid tot een begrip, met alleen op het ei land, maar ook ver daarbuiten. Pagina 2 m Opbrengst veiling Het Gemeenschapsfonds Texel heeft €1750,- uit de opbrengst van de Lionsveiling gekregen. Jan van Andel overhandigde voorzitter Jacques Dijt van het Texelfonds donderdagavond namens de Lions een cheque. Pagina 8 Duurzaam bouwen in De Koninghal In de Burgemeester De Koninghal wordt vrijdag en zaterdag voor de tweede keer een beurs over duur zaam bouwen gehouden. HetTexels bedrijfsleven en overkantse leveran ciers zijn aanwezig om te laten zien welke duurzame maatregelen er bij de bouw van een woning kunnen worden toegepast. De beurs wordt ten opzichte van de eerste beurs die in november 2001 werd gehouden bijna twee keer zo groot. Naast de sporthal wordt een partytent opge steld. zodat er extra vloeroppervlak is. Speciale aandacht is er voor de mogelijkheden waarop een huis duur zaam kan worden ingericht. De beurs is georganiseerd door de Stichting Duurzaam Texel en de werkgroep Duurzaam Bouwen. Hij wordt vnjdag- avond om 19.00 uur officieel door wethouder Corry Heijne geopend. De beurs is die avond tot 22.00 uur ge opend. Zaterdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur geopend. De entree is gra tis. (Advertentie) IPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11968 DINSDAG 5 APRIL 2005 TEXELSE^COURANT Vliegveld Texel is voor de familie De Bruijn een familiebedrijf. In de nieuwe Texeltoerist onder meer een gesprek met Ed en zoon Mike De Bruijn. ibouw van de nieuwe gezamen- ;e hulpverleningspost aan de mtweg gaat waarschijnlijk bijna (en miljoen euro kosten. Dat jkt uit een kostenoverzicht dat i gemeente, de politieregio oorci-Holland Noord en de Stich- igWonen Texel hebben laten op dien. Eerder werd rekening ge- uden met een raming van tien Ijoen euro. maken. De naam van die instelling is met bekendgemaakt. De subsidie bij de provincie is aangevraagd op het zogeheten investeringsfonds voor stedelijke vernieuwingen. De Stich ting Wonen Texel, die vorig jaar het opgestapte Corbis Plus (Thuiszorg) opvolgde en eigenaar wordt van het gedeelte voor medische voorzienin gen, investeert €1.288.003. De SWT heeft dat geld beschikbaar. e Rienks, directeur van Para- ntrum Texel, stapt naar de rech- rom de bouw van een kiosk voor egschool Reinair op het vlieg terrein te voorkomen. Namens ênks heeft advocaat Maurice intzen een voorlopige voorzie- ig gevraagd, waarin wordt ver- chtde bouw op te schorten tot spraak is gedaan in de hoofd- ak. Volgens het bezwaarschrift sdt gevreesd voor 'uitzicht te'. Eigenaar René Hovestad wedend. 'Rienks verspeelt alle Kdwill die hij hier nog had.' BIJ DIT Nee, NATUURLIJK NI5T. DIT IS VOOR gemeester en wethouders vragen gemeenteraad €3.224.050,- be- tebaar te stellen voor het odweergedeelte in het gebouw, gemeente is verantwoordelijk r de huisvesting van de brand- i Daarnaast wordt de raad ge- agd €250.000,- uit te trekken voor gedeelte waar de ambulance- inst wordt gehuisvest. Aanvanke- had de regionale ambulance- nst dat gedeelte zullen betalen, er die zag daar later vanaf, investering in het brandweer site levert de gemeente een jaar- Ivan €169.000,- op en dat blijft inen de grens van €214.000,- die vorig jaar had gesteld. De last, die een looptijd van veertig heeft, wordt gedekt uit de op- ngsten het fonds voor de kanjer- jscten dat de gemeente een paar roeleden in het leven heeft geroe- li Dejaarlasten van de investering liet ambulancegedeelte (geraamd (18.000,-) wil de gemeente terug- jaien door een kostendekkende i bij de regionale ambulance- Sin rekening te brengen. ■ptitie komt vooralsnog geld te- moor haar gedeelte. Dat is be id op €2.215.643, terwijl de ftsregio Noord-Holland Noord niet erdan twee miljoen aan de nieuw- kan spenderen. Aanvankelijk fid het budget op maximaal (50.000,- maar dat is al verhoogd, gemeente heeft bij de provincie >die aangevraagd om het gat van 5.643,- te overbruggen. Als de icie de aanvraag afwijst, is vol- s burgemeester Joke Geldorp particuliere Texelse instelling ad het ontbrekende geld over te Doorberekend Projectbureau Hevo, dat sinds vorig jaar de kartrekker van het kanjer project is, heeft het gehele project eind vorig jaar nog eens opnieuw la ten doorrekenen. Uit stukken die bur gemeester en wethouders naar de raad hebben gestuurd, blijkt dat het doorgaan van de gezamenlijke hulp post daarna opnieuw uiterst onzeker is geweest. De gemeente, de politie en de SWT hebben vervolgens sa men met architectenbureau BBDH uit Schagen opnieuw bekeken op welke punten zij alsnog konden bezuinigen. Twistpunt is de uitvoering van het dak. In het ontwerp dat BBDH in 2003 presenteerde, zou de hulppost wor den ondergebracht in een gebouw met een schuinoplopend grasdak (een soort deltadijk van 80 meter lang en oplopend van een goothoogte van 4 meter tot een nokhoogte van 9 meter). De initiatiefnemers hebben voorgesteld dat grasdak door een zinken dak te vervangen (kosten besparing van €95.000,-), maar daar is de architect tegen. In de andere bezuinigingsvoorstellen kon BBDH zich wel vinden. Het doorgaan van het gehele plan is in eerste instantie afhankelijk van het geschil tussen Hans Eshuys, Cock Eschweiler en Jan Moens en de ge meente over de bouw van het nieuwe hostel aan de Haffelderweg. Stayokay geeft de benodigde grond aan de Pontweg (locatie Eijercoogh) pas in handen van de gemeente als zij een onherroepelijke bouwvergun ning voor het hostel heeft. De Raad van State buigt zich eind april over de kwestie. Burgemeester Geldorp er- Lees verder pagina 5 Coördinatrice Fia Joustra (links) van Pharos en kleuterleidsters Martha Witte en Ria Buisman helpen de peuters van de Kooterkeet in de ni e T-shirts van brede welzijnsstichting De peuters van de peuterspeelzalen hebben gisteren allemaal een T-shirt van de nieuwe brede welzijns stichting Pharos gekregen. De zes speelzalen vallen sinds vrijdag onder de nieuwe stichting en niet meer on der Catalpa in Hengelo. Fia Joustra, de nieuwe coördinatrice van het peuterspeelzaalwerk, maakte een rondje langs de speelzalen om de T-shirts uit te delen. Leidsters Martha Witte en Ria Buisman van de Kooter keet in Oudeschild kregen een bosje bloemen, omdat zij de afgelopen tijd veel nieuwe kinderen hebben gewor ven. De Kooterkeet kan daardoor naast de ochtenden ook op dinsdag middag draaien. De Texelse peuter speelzalen zijn drie jaar lang onder deel geweest van Catalpa. Het waren de enige peuterspeelzalen die de lan delijke kinderopvangorganisatie in die tijd onder zijn hoede heeft gehad. Peuterleidsters in Den Burg, De Cocksdorp en De Koog hebben door de veelbesproken overgang naar Pharos uren moeten inleveren, maar alle tien de leidsters hebben wel hun baan behouden. Joustra verwacht dat het aantal peuters na de zomer vakantie weer toeneemt. De leidsters die uren hebben ingeleverd komen dan als eerste voor urenuitbreiding in aanmerking. Net als onder het regime van Catalpa worden de zalen door één leidster en een hulpouder geleid. had voor een kiosk wilde hij zich voor de helft inkopen, zodat hij daar tandemsprongen en rondvluchten kon gaan verkopen. Ik heb hem toen gezegd dat ik onafhankelijk wil blijven en geen kaartjes ga verkopen voor het paracentrum of voor Skydive en voor niemand niet.' De luchtvaart ondernemer heeft naar eigen zeggen schriftelijke goedkeuring voor zijn plannen van zowel het luchtvaart museum als het restaurant. De welstandcommissie adviseerde in verband met de toekomstige bebou wing op het vliegveldterrein om in eerste instantie te kiezen voor containerbouw, zodat sprake zou zijn van een tijdelijke kiosk, die vervol gens in het najaar weer verwijderd kan worden. 'We willen in de toe komst een beeld- en kwaliteits plannetje maken voor het hele ge bied, om de bebouwing daar naar een wat hoger niveau te tillen', aldus de secretaris van de welstand commissie Maarten Smit. Het college verleende evenwel een bouwvergun ning. Of daarbij rekening is gehouden met het advies van de welstands commissie, is niet bekend. Volgens advocaat Maurice Frantzen richt het bezwaar van Paracentrum Texel en Tessel Air zich op de situering van de kiosk en de afhandeling door de welstandcommissie. 'We denken dat de fundering van de kiosk zich net buiten het hekwerk en het bebouwingsoppervlak bevindt en dat daar dus geen vergunning voor afge geven zou mogen worden. Ten tweede zetten wij vraagtekens bij de locatie. Die plek van het veld voldoet niet aan redelijke eisen van de wel stand om er een gebouwtje neer te zetten. Op die locatie stond eerst een straaljager. Die is op kosten van Rienks verplaatst, zodat er een beter zicht kwam op het luchtvaartterrein vanaf zijn kant. En dan zou er nu juist op die plek een kiosk komen.' Wan neer de rechtszaak dient, was maan dag nog niet bekend. Verdachte van schietpartij langer vast Zes dagen na de bewuste dinsdag waarop haar vader werd neerge schoten, is Nara Abdoulayev nog steeds volledig van de kaart. 'Ik kan het nu nog niet geloven. Het kwam zo onverwacht. Wij zijn er kapot van', vertelt de 22-jarige Armeense met tranen in haar ogen. Het schietincident is een zware klap voor het hele gezin. De 48-ja- rige Armeen werd rond tien uur 's avonds vlakbij zijn woning neerge schoten door twee andere mannen van Armeense afkomst. Met ernstige verwondingen werd hij opgenomen op de intensive care van Medisch Centrum Alkmaar. Volgens Nara werd haar vader door drie of vier kogels geraakt. Hij verkeert inmiddels buiten levensgevaar en maakt het volgens zijn dochter naar omstandig heden goed. De daders, in de leeftijd van 24 en 49 jaar, meldden zich een uur van de schietpartij bij de politie. Zij werden vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris die hun hechte nis heeft verlengd. Het onderzoek naar de exacte toedracht is volgens een woordvoerder van het openbaar ministerie nog in volle gang. Eerder liet de politie al weten de oorzaak te zoeken in de relationele sfeer. Doch ter Nara heeft enige tijd een relatie gehad met de jongste verdachte. Met hem heeft zij een dochtertje van acht maanden. Zij ontkent met kracht dat die relatie mogelijk in verband staat met de schietpartij. 'Nee, dat heeft er niks mee te maken. Die relatie was goed.' Volgens de jonge vrouw zijn de schoten gelost door de oudste ver dachte, de vader van haar ex-vriend. 'Dat is tenminste wat de politie mij vertelde.' De politie onthoudt zich van verder commentaar. Executieverkoop schoonmaakbedrijf De belastingdienst kondigt voor ko mende donderdag, aanvang 11.30 uur. een executieverkoop aan bij Vinke Schone Diensten BV, aan de Schilderweg in Oudeschild. Dit bednjf van Texelse oorsprong is circa twee jaar geleden in handen gekomen van Schoonmaakbedrijf Van Berkel BV uit Naarden. Een woordvoerder van de belastingdienst wilde, afgezien van een bevestiging van de verkoping, geen verdere mededelingen doen. De bedrijfsleider van het schoonmaak bedrijf verwees voor commentaar naar directeur Jaap van Berkel, die gisteren niet bereikbaar was. De belastingdienst is niet de enige schuldeiser van het bedrijf. Bij de re dactie is nog een geval bekend waarin stappen zijn ondernomen om een achterstallige vordering te innen buurt van Texel minder actief zou worden. Het Korps Landelijke Politie diensten heeft afgezien van bezui nigingen op de waterpolitie. De dreigende opheffing van de post Burgemeester Joke Geldorp is blij van de waterpolitie in Den Helder met het besluit. Samen met de bur- is van de baan. Opheffing had be- gemeesters van Den Helder en Wie- tekend dat de waterpolitie in de ringen voerde zij actie om het vertrek van de waterpolitie uit Den Helder te voorkomen. De.KLPD presenteerde vorig jaar plannen om de waterpoli tie (de zogeheten unit Waddenzee) vanuit Harlingen de gehele Wadden zee te bestrijken en met minder men sen te gaan werken. De burgemeesters lieten de korps leiding van de waterpolitie en de mi nister van Binnenlandse Zaken weten dat zij het er niet mee eens waren dat de patrouilleboten langer zouden moeten varen om in het westelijk deel van de Waddenzee te komen. Gel dorp: 'Zeker als het tij tegen is, zou den ze er langer over doen.' Met de toenemende recreatievaart zou dat volgens de burgemeesters onac ceptabel zijn. Via het Overlegorgaan Wadden eilanden (OOW) en het Regionaal College Waddenzeebeleid werd in Den Haag eveneens druk op de ke tel gezet. Via het OOW uitten de bur gemeesters van de Waddeneilanden hun zorg dat bij verminderd toezicht van de waterpolitie de drugssmokkel in het Waddengebied zou toenemen. De doorslag om de bezuinigings plannen te heroverwegen, lag vol gens Geldorp uiteindelijk in de aan dacht die de Waddenzee in november in de Tweede Kamer kreeg. Die vergaderde toen over de gasboringen en het instellen van het Waddenfonds. De waterpolitie in Den Helder wordt Lees verder pagina 5 bij het bedrijf dat onder meer schoonmaakwerkzaamheden ver richtte voor Landal GreenParks Sluftervallei, een contract dat met ingang van 1 januari is beëindigd. In kringen binnen het schoonmaak- bednjf wordt de kans reëel geacht dat verkoop alsnog wordt afgeblazen, wat wel vaker gebeurt. Er worden meubilair, huishoudelijke zaken, kantoorinventaris en schoonmaak- machines geveild. Kotter betrapt binnen 12 mijl Een flinke strop voor de Noordzee- kotter TX 29 'Helena Elisabeth' van de firma P. Drijver Zn. Eind vorige week werd het schip betrapt op het vissen binnen de zogeheten 12 mijls zone. wat 'alleen is toegestaan aan de kleinere eurokotters. Het vaartuig werd waargenomen door een inspectievaartuig, waarna de AID proces verbaai heeft opgemaakt. De autoriteiten nemen de overtreding hoog op. De kotter heeft de hele weekbesomming moeten inleveren. ■estad heeft een bouwvergunning i-'sgen om op de scheiding tussen vliegveldrestaurant en het een kiosk op het te plaatsen voor zijn vlieg- teinair. Die verzorgt vlieg- met een motorzwever. 3 van het gebouwtje, dat meter lang en tweeën- meter hoog wordt, ligt er al. Rienks hoorde dat ik plannen

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 1