Souffleur speelt hoofdrol in doldwaze eenakter Barnard 0 IEXELSE 2 COURANT SVC speelt Haye van der Heyden Vriendenkring zet publiek op verkeerde been Vriendendienst Smartlappenkoor Agenda teso texelseÖcoim Meer dan een postzegel Kiezen Kijk, dat vond ik nou een aardig gebaar. Een groots gebaar zelfs. Die bloemen van Frans 'D66' Visman voor een herbenoemde burgmeester, bedoel ik. Natuur lijk was Joke blij met het bossie. Welke vrouw is dat niet? Wel geeft de foto enige aarzeling te zien. Is het gebaar van de D66- man nu als grap bedoeld of? Vandaar waarschijnlijk haar tekst dat ze eigenlijk vóór een gekozen burgemeester is, want die slaat een beetje als kip op Dirk. Komt als mosterd na de maaltijd. Zoiets moet je melden vóór je herbenoe ming. Maar Frans is niet een man die flauwe grapjes maakt en net als hij vind ook ik het een genist- stelling dat onze burgemeester nog een tijdje aan het roer blijft staan en niet het veld heeft hoe ven ruimen voor een verrassing. We weten wat we aan Joke heb ben. Al die tijd dat Thom de Graaf met zijn bus op promotie- toer was, heb ik niet rustig gesla pen. Ga er maar aan staan Thom, je roept wel wat, maar wie moet ik kiezen? Ik heb wekenlang het eiland in de rondte gedacht, maar er sprong zo gauw niemand echt in het oog. Ja. die Tien Grootsten misschien, maar daarvan zijn de meesten al dood. dus dat wordt niet echt wat. En eigenlijk vind ik onze kapitein wel aardig. Ze heeft zo haar plus- en minpunten, maar haar 'Je mamtiendrai' is krachtig en duidelijk, daar is geen woord Frans bij. Een goeie mop tap pen is met een ieder gegeven. Dat grapje over de drooglegging van het eiland was daarom een flinke misser, die haar vooral door Veronica Bos en de horecaexploi- tanten met in dank is afgenomen. Als pluspunt daarentegen stortte ze zich ook weer met gevaar voor eigen leven in het stappend De Koog om hoogstpersoonlijk te kijken hoe erg het met de mes sentrekkerij en taxi-aanhoudingen gesteld is. Andere zaken weet ze aardig in flinke rookwolken te hullen, zodat er ook nog wat ver rassingen zijn. Ik kan met aars zeggen dan: waar vind je nog zo'n burgemeester. En dat werd ons allemaal van bovenaf toebedeeld zonder dat we er iets voor hoef den doen. Hadden wij, had ik, haar zelf kunnen vinden? Zo ver weg op het vasteland? Ik ben blij dat Thom de Graaf nog even het veld heeft geruimd. Tot 2009 kan ik weer gerust het hoofd neerleg gen. Joke staat aan het roer: elle maintiendra. Pien Verberg Wat ik zeggen wou... DINSDAG 5 APRIL 2005 Het Texelse folkseizoen wordt don derdag afgesloten met een optreden van Colvin Quarmby, een akoes tische folkband uit het Engelse Portsmouth. De leden van deze vrij jonge formatie speelden jarenlang in grote bands als The Phil Beer (Show of Hands) Band. bij Alison Moyet en The Albion Band. In 1998 sloegen de gebroeders Gerry en Nick Quarmby de handen meen en vormden met gitarist Dave Dutfield en drummer Martin Fitzgibbon Col vin Quarmby. De groep speelt een mix van folk en country met hier en daar een popaccent. Meest eigen materiaal, geschreven door Gerry Quarmby en gebracht met humor, overgave en passie. In Engeland is deze groep al jaren een regelrechte sensatie. Verleden jaar waren ze voor het eerst in Nederland en dat leverde zoveel enthousiaste verha len op dat besloten werd ze naar Texel te halen. De sene folkconcerten in Question Plaza was dit jaar succesvoller dan ooit. Bezoekers van het eerste uur wisten de concerten nog steeds te vinden, terwijl met name het con cert van Celtish door veel nieuwe bezoekers werd bezocht. Veel van die nieuwkomers bleven komen en ook het dit jaar voor het eerst geserveerde folkmenu vond gretig aftrek. Door de verdere verbouwing van de zaal wordt de regelmaat van de nieuwe serie volgend seizoen enigszins bemoeilijkt. Maar de eerste boekingen zijn de deur uit. Momenteel wordt druk gewerkt aan het singer-songwriters festival dat op 14 mei wordt gehou den. Aan dit festival, een uit de hand gelopen hobby van de organisato ren, wordt meegewerkt door enkele grootheden uit Ierland, Amerika en Nederland en uit de regio. Het festi val wordt bijna geheel gefinancierd door de bezoekers van de folk concerten die daar anderhalf jaar lang lootjes voor konden kopen. De laatste financiële gaatjes hoopt men te dichten met de lootjesverkoop tijdens het laatste concert, dat van Colvin Quarmby. Het concert van Colvin Quarmby in Question Plaza begint om 20.45 uur. De toegang bedraagt €11,-, kaarten zijn verkrijgbaar bij hotel De Lindeboom en Music Store Texel. com. Colvin Quarmby afsluiting folkseizoen is Wilma Laan. Het geheel staat onder leiding van regisseur Roel de Waard. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kotex houdt rommelmarkt In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt zon dag 10 april van 9.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt gehouden. Voor een bedrag van €7,- kunnen nog kramen worden gehuurd. Inlichtin gen via tel. 316577- Wandeltocht Deelname aan de wandeltocht ten bate van zuster Mary-Anne kost slechts €2,50 en niet, zoals eerder gemeld. €5,-. .De tocht voert over vijf kilometer en begint bij De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg. Het startschot wordt gege ven op zondag 17 april om 12.15 uur door zuster Mary-Anne zelf. De opbrengst is bestemd voor haar werk in Mozambique. Lammetjes Vreemd. Er lopen geen schapen op de dijk. Texel is vol dartelende lam metjes. Alleen op de dijk achter de boerderij van boer Siem in Ooste rend is geen schaap of lam te zien. Waar zouden ze zijn? Gisteren, op weg naar het strand bij de vuurtoren, die er nu weer voorjaarsfris uitziet, allemaal hup pelende en dansende piepkleine schaapjes gezien. Ze springen wel een meter de lucht in. Wanneer er eentje begint te rennen, rent de hele club mee. Zomaar naar nergens. Soms holt er eentje de andere kant op. Oeps, verkeerd! Moeder schaap graast rustig door. Alle moederscha pen eten gewoon alsof de kinderen er niet zijn. Het contrast is groot. Die logge saaie dikke grijs-beige volwassen schapen bij die witte springers in het veld. Er zijn alweer grotere lammeren, maar ook van die hele tere bonkige, die net zijn geboren. Je hebt de neiging ze te willen oppakken en knuffelen. Maar ze laten zich niet pakken! Bèhèhè, bèhèhè... mama het is eng! Ze dartelen weg. Je kunt er een foto van maken.Van zo'n kleintje dicht tegen moeders aan. Of wanneer ze drinken. Met die heftige staartbewe- gingen. Komisch om te zien. Als het te lang duurt, loopt moeder weg. Ze moet weer grazen. Ze heeft het druk. Het lijkt wel of er de hele dag moet worden gegeten. Straks worden de grote schapen weer geschoren. Jammer, denk ik dan. Lopen ze er weer afgrijselijk kaal bij. Ooit waren we met de kin deren op een schapenmarkt. Zegt onze zoon van net vijf, die zijn hoofd op de rug van een schaap vleide: 'Voel eens mam, het is net wol.' Tja, en daarom zijn er schapen. Joke Mulder, Hasselt. Poundcake De bekende coverband Poundcake treedt vrijdag vanaf 21.30 uur op in jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan. De zaal is open vanaf 20.30 uur, alcohol wordt alleen geschonken aan jongeren boven de zestien, op vertoon van identiteits kaart. De toegang is gratis. Schapennummer historisch blad Het blad van de Historische Ver eniging is ditmaal geheel gewijd aan de geschiedenis van het Texel schaap. Onder de titel Bewaaie- rig weer en hangkonterige schapen wordt de ontwikkeling van het ras beschreven door P.A. Bakker en J.H. Vosjan. Ook de rubriek Tessels prate is gevuld met anekdotes over schapen. Het blad is verkrijgbaar in de boekhandels. Verder aandacht voor het twintigjarig jubileum van de vereniging, dat wordt gevierd met een speciale tentoonstelling in Tusse de Banke. Op donderdag 21 april wordt vanaf 20.00 uur de jaar vergadering gehouden in de doops gezinde kerk van Den Burg. Na de pauze spreekt Jan-Jaap Waverijn over 'gevonden voorwerpen'. Kampioenschap schnitzel eten Deelnemers aan het Texels kam pioenschap schnitzel eten kunnen zich nog tot en met zaterdag opge ven. Het kampioenschap wordt zaterdag 16 april van 17.30 tot 19.30 uur gehouden in het Eierland- sche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp. Deelname kost €20,-, minimumleeftijd is 18 jaar. Deel nemers die in het eerste half uur een schnitzel van een kilo kunnen eten, plaatsen zich hiermee voor het wereldkampioenschap dat in Drouwenermond wordt gehouden. Na dit eerste half uur gaat de strijd om het Texels kampioenschap. Om een indruk te geven: de mannelijke toppers van het wereldkampioen schap eten zo'n twee kilo schnitzel, de vrouwelijke deelnemers komen tot ongeveer 1400 gram. Opgeven kan via tel. 316507 of e- mailadres eierlandschehuis@texel De toneelafdeling van SVC geeft zaterdag 9 april haar jaarlijkse uit voering in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Op het pro gramma staat de komedie Jaloe zieën van de bekende auteur en acteur Haye van der Heyden. Van der Heyden staat garant voor de meest onverwachte wendingen in het verhaal, aldus de acteurs en actrices van SVC, die 'een geweldi ge toneelavond' beloven. Jaloezie- en voert de toeschouwer naar het riante huis van schrijver Charel en zijn vrouw Rosa aan de Goudkust in Amsterdam. Charel heeft wei nig succes met zijn boeken, maar Rosa is een gevierd actrice. Op de avond dat het stuk begint, speelt ze de première van haar nieuw ste voorstelling. Dan ontwikkelt het verhaal zich in de onverwachte en originele stijl die zo typerend is voor Haye van der Heyden: de moeder van Rosa komt vanuit haar woon plaats Hattem langs met een ver rassende mededeling, Rosa heeft een geweldige première (al denkt een recensent daar anders over) en een gemorst kopje koffie heeft verstrekkende gevolgen. De leden van SVC die het toneel beklimmen, zijn Ivonne Boom (Rosa), debutant Chris de Lussanet (Charel), Karin Gaasbeek (moeder Ellen) en Rob Bodegraven (recen sent Alfred de Baan). Souffleuse dat de eveneens wakker gewor den buurman (Joop Rommets sr.) ten tonele moet verschijnen. Als het met diens tekstkennis helemaal erbarmelijk blijkt te zijn gesteld en hij zelfs in discussie gaat met de souffleur, wordt het de zaal duide lijk dat Barnard een ongebruikelijke draai aan het stuk heeft gegeven. De overdrijving neemt groteske vor men aan als de vader van het meis je (Antoon Goes) zijn opwachting maakt, die zich dermate irriteert aan de bemoeizucht van de souffleur dat hij hem uit zijn hokje probeert te sleuren. De gelukkige afloop van het verhaal is dan al bijzaak geworden en als uitsmijter gaan de souffleur en de vader samen een borrel drin ken op de goede afloop. n De Vriendenkring een prominente rol. Gadegeslagen door de overige spelers probeert Antoon tfolo Gerant Timmerman) Zo halverwege de opvoering van toneelgezelschap De Vrienden kring zaterdag sloeg bij menig toeschouwer de twijfel toe. In de tot dan toe vlot lopende voor stelling in De Waldhoorn vielen opeens lange stiltes, acteurs keken elkaar vragend aan en de souffleur werd steeds duidelij ker hoorbaar. Rumoer in de zaal, dergelijke haperingen was men niet gewend. Maar gaandeweg de voorstelling bleek dat de onzicht bare fluisteraar een belangrijke rol vervulde, die voor veel hilari teit zorgde. De Vnendenkring had met voldoen de acteurs beschikbaar om een stuk van meerdere bedrijven op te voeren, maar om in het voorjaar helemaal niet te spelen, was voor de Hoornders de eer te na. Het moest daarom een eenakter worden, maar de ervaring leert dat goede stukken van één bedrijf niet dik zijn gezaaid. De vereniging deed met succes een beroep op het creatieve brein van Pip Barnard. Die schreef in 1992 het stuk Onmin, dat werd opgevoerd door de crew van Klif 12. Het stuk speelt zich af in het holst van de nacht. Een wat studenti koos aandoende jongeman (Joop Rommets) heeft vanuit de disco een meisje (Natasja Koopman) naar huis meegenomen. Door het lawaai dat ze maken, wordt zijn moeder (Rina van Dijck) gewekt, die verhaal komt halen. Het taalgebruik van de jongeman wordt steeds bloemrijker, tot hij de woorden 'vilein gepeu pel' in de mond neemt. Het stuk stokt en de souffleur (Marco Bakker) grijpt in. Voor het publiek duidelijk hoorbaar wijst de fluisteraar erop Het was mede aan het Smartlap penkoor te danken dat het met per sonele problemen verkerende De Vriendenkring in een laat stadium besloot dit jaar toch nog een voor stelling te geven. Het uit tientallen dames en enkele heren bestaande gezelschap toonde zich op verzoek van harte bereid tot een vrienden dienst en na een eenakter van de toneelvereniging het tweede deel van de avond in De Waldhoorn te vullen. En dus werden zaterdag onder begeleiding van accordeonis- te let de Ruyter en slagwerker Piet Kingma een kleine twintig melancho lieke liedjes en vrolijke meezingers ten gehore gebracht. De nummers werden op aanstekelijke wijze aan elkaar gepraat door voorzitter Noud Ellen, die liet weten dat het koor een bloeiend bestaan leidt, maar dat er voor enthousiaste zangers nog wel een plaatsje wordt ingeruimd. Het Smartlappenkoor komt eens in de twee weken op maandagavond bij elkaar in de ZDH-kantine. (Foto Joop Rommets) Ten tonele verschenen vijf, meest ervaren, acteurs. Joop Rommets leefde zich vrijelijk uit in de rol van jongen die zich op het amoureuze pad heeft begeven. Alsof hij ADHD had of een flinke dosis stimulerende middelen naar binnen had gewerkt, sprong hij enthousiast over het toneel, schreeuwde, danste, daag de de buurman uit, liet zijn fantasie de vrije loop en bracht de ene na de andere volzin te berde. Natasja Koopman speelde een meisje dat in het voor haar vreemde huis wat verlegen op de bank bleef zitten. Je zag haar denken: waar ben ik in hemelsnaam nu weer beland? Waar de uitbundigheid van Rommets uit eindelijk in heftigheid afnam, hand haafde Koopman haar positie op de bank. Daarbij gaf zij blijk van een groot talent voor 'stil spel'. Krulspelden en een duster maakten Rina van Dijck geloofwaardig als de moeder wier slaap ruw is onder broken door het turbulente gedrag van haar zoon. Joop Rommets sr. maakte zijn entree als buurman, op een moment dat de aandacht verschoof naar de souffleur. Hij versterkte de verwarring door met een enorme vaart op het toneel te verschijnen, alsof hij er werd opgeduwd. Met droge humor en understatement leverde Rommets, in samenspraak met de souffleur, de nodige komische inbreng. Goes manifesteerde zich als de man van de overdrijving, een invulling die uit stekend past in dit stuk. Marco Bak ker krijgt de twijfelachtige eer om de meest luidruchtige souffleur te zijn in de geschiedenis van De Vrien denkring, een rol waarvoor hij zich in bovenstaande context allerminst hoeft te schamen. Regisseur Pip Barnard kon tot zijn tevredenheid constateren dat zijn eenakter de gewenste uitwerking had. Toen de toeschouwers over de eerste schrik heen waren, maakte., het rumoer plaats voor flinke lachsalvo's en kon hij na afloop complimenten incas seren. De techniek was in kundige handen van Guido Schuijl. Gerard Timmerman Dinsdag 5 april: In schietsportcentrum Odysseus begint om 20.00 uur de eerste afdelingsvergadering van Rabo bank Noord-Holland Noord. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50, inschrijven (liefst met maat) tussen 19.30 en 20.00 uur. In buurthuis Bethel in Eierland ligt van 20.00 tot 21.00 uur het ont- werpbestemmingsplan Midden- en Zuid-Eierland ter inzage. In Cinema Texel draaien Hitch (aanvang 19.00 uur), Comme une image (19.30 uur), Miss Congeni ality II (21.30 uur) en The Ring II (21.45 uur). Woensdag 6 april: Van 11.00 tot 12.00 uur wordt op de Texelse golfbaan op De Krim nabij De Cocksdorp een introduc tieles golf gegeven. Leden van de afdeling Den Burg van de ANBO kunnen tussen 14.30 en 16.00 uur in de Buur- eton terecht voor kaarten voor de busrit die woensdag 20 april over Texel wordt gemaakt. Deelname kost €29,50 (contant betalen). In Cinema Texel draaien Lepel (aanvang 13.45 uur), de Neder lands gesproken versie van Robots (14.00 en 16.15 uur), Streep wil racen (16.00 uur), Hitch (19.00 uur), Comme une image (19.30 uur) en Miss Congeniality II (21.30 uur). In de nieuwe bioscoop op vakan tiecentrum De Krim draaien de Nederlands gesproken versie van Spongebob (aanvang 13.30 uur), de Duitse versie van Spongebob (16.00 uur), de ondertitelde versie van The Ring II (19.00 uur) en de Duitse versie van The Ring II (22.00 uur). Donderdag 7 april: De welstandscommissie komt om 13.30 uur voor een open bare vergadering bijeen in het gemeentehuis van Den Helder. Op de agenda staan diverse Texelse bouwplannen. Natuur- en insectenkenner Joop Verburg houdt in de bibliotheek in Den Burg een lezing over manieren om natuurvriendelijk te tuinieren. Aanvang 20.00 uur. Toegang gra tis. Wie geen lid is van IVN Texel wordt verzocht zich van te voren op te geven via tel. 314389. Om 20.00 uur begint in De Kie kendief op vakantiepark De Krim een diapresentatie door Ed Eel- man over zijn reis naar het zuid poolgebied. Om 21.00 uur begint in Ques tion Plaza een folkconcert van Phil Beer van het duo Show of Hands. Tot 20 april is in Tusse de Banke de expositie Portretten (van de Historische Vereniging) te zien. Hoogwater te Oudeschild Di. 05 06.00 en 18.14 u. Wo. 06 07.36 en 19.30 u. Do. 07 08.35 en 20.35 u. Vr. 08 09.34 en 21.35 u. Za. 09 10.26 en 22.26 u. Zo. 10 10.45 en 22.54 u. Ma. 11 11.26 en 23.15 u. Di. 12 11.20 en 23.44 u. wJ Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwaterDe zon komt zondag 10 april op om 06.53 uur en gaat onder om 20.30 uur; zondag 10 april springtij. In Cinema Texel draaien te Congeniality II (aanvang 19.00J 21.30 uur), Hitch (19.15 uur) The Ring II (21.45 uur). Vrijdag 8 april: O In De Witte Burcht aan de Mod straat in Den Burg kan tusa... 18.30 en 21.00 uur tweedeharP (zomerkleding worden ingelevtCL voor de verkoping van morgenT^ In hotel Den Burg aan de Em-|'U''T laan start om 19.00 uur een vt lichtingsavond van de Softv Consulent en de Computerzwag| voor het midden- en kleinbe over het gebruik van open sou^J en freeware software. Vandaag wordt van 19.00 li 22.00 uur in de Burgemeester? Koninghal de Duurzaam Bou^,, Beurs gehouden. In dorpshuis 't Skiltje in Oud schild begint om 19.30 uur Ms ju' me beautiful, waarbij jongen met behulp van een kapper een schoonheidsspecialist make over ondergaan. len i e |g,e, see: In jongerencentrum Time Outs de Wilhelminalaan in Den begint om 21.30 uur een optreo J" van coverband Pound Cake^ toegang is gratis. In Cinema Texel draaien M Congeniality II (aanvang 19.00i 21.30 uur), Hitch (19.15 uur) IT The Ring II (21.45 uur). igen: TESO zet in en rond het we einde geregeld twee boten mi verzorgt dan ieder half uur afvaart, zowel vanuit Den Helt als vanaf TexelDat gebeurt vnjö en maandag van 9.30 tot 16.1 uur en zondag van 14.30 tot 20J uur. Desondanks moeten au mobilisten rekening houden wachttijden. Die kunnen vrijde Den Helder tussen 11.00 en 1S. uur oplopen tot een uur. Zate-: moet in Den Helder tussen 1C en 14.00 uur mogelijk een haf, worden gewacht. En maanda; de wachttijdverwachting op Te tussen 9.00 en 13.00 uur ook- half uur. Nadere informatie worden verkregen via tel. 02 369600 of e-mail info@teso.nl. veerdienst heeft ook een e# website: www.teso.nl. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Bin Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourantn' Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd; Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2005: Per half jaar €34.65 33.05 war» Per jaar 67,50 65,35 tantra Bij verzending naar het buitenland zf portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnfteli|k en 4 weken vco afloop van de abonnementsperiode. Bewegen op open dag Ericka Voortman geeft zaterdag tij dens de open dag van de Muziek- en Dansschool een workshop body- mindcentering. Deze vorm van bewegen richt zich op de ontwik keling van de voortbeweging zoals die bij een kind plaatsvindt: van lig gen via kruipen, optrekken eni tot rennen en springen. Deelr* aan deze workshop komen d analytische oefeningen tot ee' vorm van dans. Omdat he!' tal deelnemers beperkt is, is' opgeven raadzaam. Dat kan: Muziek- en Dansschool, tel, 3' of via e-mailadres info@mdM nl. i steunt u kinderen en buitenland. vlcinderposuegels.nl Me, uuroeid steun, u kinderen in binnen- en buttenland. Kijk op www.k uoor kinderen door kinderen

Texelsche Courant | 2005 | | pagina 2